Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Συντήρηση Διακομιστών - Όλη η Αλήθεια!!! ( Σάτιρα )

DrSrDr Συντήρηση

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
26 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 12:59:37

*
ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ

Αγαπητοί φίλοι,

Τις τελευταίες μέρες όλοι αντιμετωπίζουμε απροσδόκητα Internal Server Errors και δυσκολίες σύνδεσης στους διακομιστές του παιχνιδιού. Και ενώ οι διαχειριστές μας είχαν ενημερώσει για τη έναρξη των εργασιών συντήρησης 2-3 μέρες πριν, είχαν ανακοινώσει ότι θα διαρκούσαν μόνο λίγα λεπτά. Όμως τα προβλήματα συνεχίζονται ακόμα και σήμερα. Τί συνέβη λοιπόν; Ποιό σκοτεινό μυστικό βρίσκεται πίσω από τη λεγόμενη "συντήρηση" των διακομιστών; Ποιές απόκοσμες δυνάμεις επιβουλεύονται την υπόσταση των υπερηρώων μας; Μη ρωτάτε τους διαχειριστές. Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν. Κι όσοι γνωρίζουν, δεν τολμούν να το παραδεχτούν. Θα σας πω εγώ όλη την αλήθεια, όπως μου την εκμυστηρεύτηκαν τα αξιόπιστα χείλη της διεθνούς φήμης αστρολόγου-χαρτομάντισσας κυρίας Τασούλας Χ. την οποία είδα χθες σε μεταμεσονύκτια τηλεοπτική εκπομπή και την πήρα αμέσως τηλέφωνο. Ορίστε ο αυθεντικός διάλογος, χωρίς περικοπές και χωρίς λογοκρισίες:

κα Τασούλα: Παρακαλώ;
DrSrDr: Γειά σας.
κα Τασούλα: Καλησπέρα σας. Μου λέτε σας παρακαλώ το όνομά σας;
DrSrDr: Ναι, με λένε DrSuperDuper... ή Γιάννη... όπως θέλετε με φωνάζετε...
κα Τασούλα: Φίλε Γιάννη, ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημά σου; Αισθηματικό;
DrSrDr: Μπα, αυτό το έχω λύσει. Το πήρα απόφαση ότι κανείς δε με αγαπάει και ξεμπέρδεψα.
κα Τασούλα: Πρόβλημα με την εργασία σου;
DrSrDr: Μπα, κι αυτό το έχω λύσει. Πέντε χρόνια άνεργος, κανένα εργασιακό πρόβλημα. Όλα καλά.
κα Τασούλα: Τότε τί σε απασχολεί καλό μου παιδί;
DrSrDr: Είναι ένα παιχνίδι που παίζω, το Hero Zero, δεν ξέρω αν το γνωρίζετε. Εδώ και κάτι μέρες έχουν αρχίσει εργασίες συντήρησης κι ακόμα να έρθει στα ίσα του ο server.
κα Τασούλα: Τί πράγμα; Αρχίσαν εργασίες συντήρησης με Σελήνη στον Κριό; Είναι δυνατόν;
DrSrDr: Ε.... δεν ξέρω.... Είναι κακό αυτό;
κα Τασούλα: Φυσικά και είναι κακό. Ποτέ δεν ξεκινάμε εργασίες συντήρησης με Σελήνη στον Κριό. Όλοι το ξέρουν αυτό.
DrSrDr: Εγώ δεν το ήξερα. Και προφανώς ούτε οι τεχνικοί που κάναν τη συντήρηση...
κα Τασούλα: Μα γιατί δε ρωτάτε; Γιατί είμαστε εμείς εδώ; Το ξέρεις φίλε Γιάννη ότι εμένα με παίρνουν τηλέφωνο μέχρι και από το Υπουργείο Οικονομικών όταν είναι να πάρουν backup το taxisnet; Και τους λέω πότε είναι ευνοϊκή συγκυρία για backup και πότε όχι; Εσείς εκεί γιατί κάνετε του κεφαλιού σας;
DrSrDr: Εμμμ... εγώ δεν ξέρω... ένας απλός παίκτης είμαι....
κα Τασούλα: Δεν πειράζει, θα τα βρούμε εδώ όλα. Πες μου Γιάννη, τι ζώδιο είσαι;
DrSrDr: Εγώ ή ο ήρωάς μου;
κα Τασούλα: Ποιός αντιμετωπίζει το πρόβλημα;
DrSrDr: Ο ήρωάς μου.
κα Τασούλα: Ωραία. Θυμάσαι τί ημερομηνία δημιούργησες τον ήρωά σου;
DrSrDr: 27 Οκτωβρίου...
κα Τασούλα: Σκορπιός λοιπόν.
DrSrDr: ... στον έναν server. Στον άλλον server δημιούργησα τον ήρωα 28 Νοεμβρίου.
κα Τασούλα: Αυτός είναι Τοξότης. Ποιός από τους δύο ήρωες παρουσιάζει το πρόβλημα;
DrSrDr: Και οι δύο. Και μάλιστα όχι μόνο οι δικοί μου ήρωες, όλοι οι ήρωες έχουν το ίδιο πρόβλημα, ανεξαρτήτως ποιά μέρα δημιουργήθηκαν.
κα Τασούλα: Άρα δε θα βγάλουμε άκρη με την Αστρολογία. Εδώ θέλουμε πιο επιστημονική προσέγγιση.
DrSrDr: Δηλαδή;
κα Τασούλα: Θα ρίξουμε την τράπουλα..... μισό λεπτό.... ανακατεύουμε..... κόβουμε..... εδώ είμαστε! Ωραία. Το πρώτο χαρτί είναι... 5 μπαστούνι. Σου λέει κάτι αυτό;
DrSrDr: Ξέρω γω; Ότι τα έχω δει μπαστούνια τις τελευταίες 5 μέρες;
κα Τασούλα: Μπορεί να μην είναι 5, μπορεί να είναι 50... ή 500...
DrSrDr: 500 Internal Server Error! Αυτό είναι! Το βρήκατε!
κα Τασούλα: Ωραία, συνεχίζουμε. Τα επόμενα τρία χαρτιά είναι... Άσσος σπαθί, 8 κούπα και άσσος καρό. Σου λέει κάτι αυτό;
DrSrDr: Άσσος οκτώ άσσος... 1.8.1.... ΝΑΙ!!! Είναι τα νούμερα από ένα άλλο σφάλμα που βγάζει. Μερικές φορές λέει "nginx 1.8.1".
κα Τασούλα: nginx 1.8.1; Δεν είναι σφάλμα αυτό αγόρι μου, είναι η έκδοση του web server που τρέχει πίσω από το παιχνίδι σου. Και να πεις στους τεχνικούς σας ότι έχει βγει νέα stable έκδοση 1.10.0 από 26 Απριλίου.
DrSrDr: Αυτό φταίει δηλαδή;
κα Τασούλα: Όχι, δεν φταίει αυτό. Το πρώτο χαρτί ήταν μπαστούνι. Στα επόμενα τρία δεν υπήρχε άλλο μπαστούνι.
DrSrDr: Δεν καταλαβαίνω τον συλλογισμό....
κα Τασούλα: Το 500 Internal Server Error είναι μπαστούνι. Αυτό είναι το πρόβλημα. Η αιτία του προβλήματος πρέπει να είναι επίσης μπαστούνι. Δε φταίει το nginx αφού δεν είχε μπαστούνια. Για να βρούμε τι φταίει θα ρίχνουμε χαρτιά μέχρι να εμφανιστεί το επόμενο μπαστούνι. Και τότε θα ξέρουμε.
DrSrDr: Κατάλαβα.
κα Τασούλα: Και το επόμενο φύλλο είναι.... Ρήγας μπαστούνι!!!!! Παναγία μου!!!!!!
DrSrDr: Γιατί κάνετε έτσι;
κα Τασούλα: Είναι το χειρότερο χαρτί της τράπουλας. Είναι το τελευταίο χαρτί της τράπουλας και συμβολίζει το Τέλος! Και επιπλέον είναι το 13ο στη σειρά των μπαστουνιών που σημαίνει κακή τύχη, άρα κακό τέλος. 13 καταλαβαινεις; Σου λέει κάτι ο αριθμός 13;
DrSrDr: Ναι! gr13. Είναι ο τελευταίος server. 13 servers έχει το παιχνίδι στην Ελλάδα.
κα Τασούλα: ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ;!;!;!;!;!; 13 servers; Και μου το λες τώρα αυτό; Αυτά τα πράγματα τα λένε από την αρχή αγόρι μου!!!
DrSrDr: Γιατί;
κα Τασούλα: Γιατί τώρα θα πρέπει να ψάξουμε στον Νοστράδαμο.
DrSrDr: Τί είναι αυτό;
κα Τασούλα: Είναι ένα αρχαίο βιβλίο με όλες τις προφητείες για τις μεγάλες κατάρες του κόσμου μας. Αν το πρόβλημά μας είναι εκεί μέσα, αυτό θα μας πει πώς να λύσουμε την κατάρα. Ίσως χρειαστεί να κάνουμε μια τελετή εξαγνισμού, ίσως χρειαστεί να κάνουμε μια-δυο ανθρωποθυσίες, ποιός ξέρει;
DrSrDr: Εεεε....Δεν είναι λίγο υπερβολικό αυτό;
κα Τασούλα: Αρχαία κατάρα έχουμε εδώ παιδάκι μου. Με ένα reboot ελπίζεις να τη γλιτώσεις;
DrSrDr: Μα...
κα Τασούλα: Σώπα! Το βρήκα! Σελίδα 72, παράγραφος 5: "Και εχάθη η γη κάτω από τους πόδας αυτών, κι ο ουρανός σκοτείνιασε με φως λευκόν και τα σημεία πέντε μηδέν μηδέν ενεφανίσθησαν ουρανομήκως. Και ευρέθησαν αυτοί στο έλεος κακοποιών ουκ δυναμένων εκπέσειν και ποταμοί ανοιχτερύθρων γλυκισμάτων εξοδεύτηκαν εις μάτην. Και κλαυθμός και οδυρμός στην διαδικτυακήν κοινότηταν και θέματα κλειδώθηααν εις μέγαν πανικόν, έως ότου ο τρισκαιδέκατος επέλθει προ του τέλους."
DrSrDr: ....
κα Τασούλα: ....
DrSrDr: Δεν κατάλαβα τίποτα.
κα Τασούλα: Γιαυτό είμαι εγώ εδώ αγόρι μου, για να σου εξηγήσω: "έως ότου ο τρισκαιδέκατος επέλθει προ του τέλους", δηλαδή ο 13ος να πάψει να είναι τελευταίος.
DrSrDr: Εννοείτε....
κα Τασούλα: Ναι, φίλε μου, τα προβλήματα θα συνεχίζονται μέχρι να δημιουργηθεί gr14.
DrSrDr: Τι πράγμα;!;!; Μα κανένας δε θέλει να δημιουργηθεί gr14! Όλοι διαμαρτύρονται και μόνο στην ιδέα...
κα Τασούλα: Αγόρι μου, μερικά πράγματα γίνονται είτε το θέλουμε είτε όχι. Νομίζεις ότι ο πρωτομάστορας ήθελε να χτίσει τη γυναίκα του στο γεφύρι της Άρτας;
DrSrDr: Μα...
κα Τασούλα: Δεν έχει "μα". Το γράφει ο Νοστράδαμος, έτσι θα γίνει. Και να λες πάλι καλά που το βρήκαμε εδώ μέσα γιατί διαφορετικά θα έπρεπε να ανοίξουμε τον Νταν Μπράουν. Εκεί να δεις ζόρια.


  • Αυτό αρέσει στον/η kitsos, Spiro1, achilleas3 και σε 56 άλλους

#2 LilikaS

LilikaS

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 177 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘα έρθεις επίσκεψη?
  • Ομάδα:The Greece Players
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:sofigirl
Φήμη: 347

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 13:04:12

Χαχαχα!!!! Πολύ ωραίο!!!!!

Αλήθεια συζητήσατε;


Επεξεργάστηκε από LilikaS, 07 Μάιος 2016 - 13:04:26.

  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper
      Εδώ θα γραφτεί η ιστορία μου! ;)              
                           _..--~~~-.    .-~~~--...__
                     // __ˇˇˇ  --~-._|_.-~--ˇˇˇ   __ \\
                    // __...--~~~-._|_.-~~~--...  __\\
                  // __..----~~~-._|_.-~~~---- .. __ \\
                 //__ˇˇˇˇ  ---~~._\ | /_.~~~--ˇˇˇ    __ \\
               =============\\!//=============
                                          

Spoiler


#3 louiza

louiza

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 153 μηνύματα
  • Ομάδα:InglouriousBasterds
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:louiza
Φήμη: 136

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 13:07:02

Φοβερός ρε John!!!
  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#4 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 13:19:38

επιτέλους αποκαλύφθηκε η αλήθεια?ή μήπως είναι μια απλή συνωμοσία του τάγματος των Σιών ?.

έριξες φως στο μυστήριο drSuperDuper? ή μήπως να σε φωνάζω.... ΣΑΤΑΝΙΚΕ ΒΟΗΘΕ ΤΟΥ JOKER??

μας πλάσαρες μια αλήθεια που μόνος σου δημιούργησες!!!!παραδέξου το κ θα είμαστε επιεικείς μαζί σου ...

κ καλά η αστρολόγος/μαϊμού κυρα Τασούλα σου έδωσε αριθμούς κ ημερομηνίες ...μούφαααα

Ποιον κοροϊδεύεις?Εμάς ?νομίζεις τρώμε κουτόχορτο ?

μου τα είπε όλα ο βοηθός σου ο τρελογκουφάκος ,μια νύχτα με πανσέληνο... ενώ τον τάιζα μούρα κ βρώμη για να μου τα πει όλα ( (dizzy) )για το μεγάλο μπράφ που ετοιμάζεις ..

Την επανάσταση που θα ξεσηκώσεις ..τις προβλέψεις του Νοστράδαμου?χα!γατούλι !

Μια απλή συντήρηση διακομιστών ...την μετέτρεψες οτι ήρθε το τέλος του κόσμου!!!???

Ήρθε το τέλος της κυριαρχίας σας στο hz !σας ανακάλυψα καταστροφικέ dr...

κ ήρθε η στιγμή της καταστροφής σας!!!!!!!! (grin)  (grin)  (grin)  (grin)

 

παραδέξου το 


  • Αυτό αρέσει στον/η kellipop, lerty202, DrSuperDuper και σε 6 άλλους

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#5 LilikaS

LilikaS

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 177 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘα έρθεις επίσκεψη?
  • Ομάδα:The Greece Players
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:sofigirl
Φήμη: 347

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 13:21:32

επιτέλους αποκαλύφθηκε η αλήθεια?ή μήπως ειναι μια απλή συνωμοσία του τάγματος των σιών ?.

έριξες φώς στο μυστήριο drSuperDuper? ή μήπως να σε φωνάζω.... ΣΑΤΑΝΙΚΕ ΒΟΗΘΕ ΤΟΥ JOKER??

μας πλάσαρες μια αλήθεια που μόνος σου δημιούργησες!!!!παραδέξου το κ θα είμαστε επιεικείς μαζί σου ...

κ καλά η αστρολόγος/μαϊμού κυρα τασούλα σου έδωσε αριθμούς κ ημερομηνίες ...μούφαααα

Ποιον κοροϊδεύεις?Εμάς ?νομίζεις τρώμε κουτόχορτο ?

μου τα είπε όλα ο βοηθός σου ο τρελογκουφάκος ,μια νύχτα με πανσέληνο... ενώ τον τάιζα μούρα κ βρώμη για να μου τα πει όλα ( (dizzy) )για το μεγάλο μπράφ που ετοιμάζεις ..

Την επανάσταση που θα ξεσηκώσεις ..τις προβλέψεις του Νοστράδαμου?χα!γατούλι !

Μια απλή συντήρηση διακομιστών ...την μετέτρεψες οτι ήρθε το τέλος του κόσμου!!!???

Ήρθε το τέλος της κυριαρχίας σας στο hz !σας ανακάλυψα καταστροφικέ dr...

κ ήρθε η στιγμή της καταστροφης σας!!!!!!!! (grin)  (grin)  (grin)  (grin)

 

παραδέξου το 

χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα 


  • Αυτό αρέσει σε odi, kellipop και DrSuperDuper
      Εδώ θα γραφτεί η ιστορία μου! ;)              
                           _..--~~~-.    .-~~~--...__
                     // __ˇˇˇ  --~-._|_.-~--ˇˇˇ   __ \\
                    // __...--~~~-._|_.-~~~--...  __\\
                  // __..----~~~-._|_.-~~~---- .. __ \\
                 //__ˇˇˇˇ  ---~~._\ | /_.~~~--ˇˇˇ    __ \\
               =============\\!//=============
                                          

Spoiler


#6 Sheen

Sheen

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 228 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαDetroit
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 903

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 13:50:14

Απλα απιστευτος χαχαχαχα


  • Αυτό αρέσει στον/η cr7uber., DrSuperDuper, VIPZIMIS και σε άλλον ένα

#7 Maskoforos71 GR7

Maskoforos71 GR7

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 54 μηνύματα
  • Κόσμος:GR14
Φήμη: 34

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 14:04:58

Τρομερό χαχαχαχαχα


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#8 kitsos

kitsos

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 37 μηνύματα
  • Ομάδα:FantoMia
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 42

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 14:16:16

Το.....εσκισες....!!!!!

Μπραβο.
  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#9 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 14:17:27

DrSuperDuper-Γιατρέ-Γιάννη, δεν παίζεσαι! :PΚλαίωωω :D  :D  (lol)


  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper και giann657

Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#10 Grand Theft Auto

Grand Theft Auto

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 17 μηνύματα
  • Ομάδα:EIMAI ENAS
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:ENAS
Φήμη: 47

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 14:23:33

χαχαχαχαχαχαχαχαχ :D

  • photo-thumb-33696.png?_r=1462623116

Επεξεργάστηκε από Grand Theft Auto, 07 Μάιος 2016 - 14:24:01.

  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper και Giannisx007
LIVERPOOL 4 EVER
 

 


#11 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 15:15:17

Γιάννη... τα σέβη μου! (y)

 

ΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΣ!  (win)

 

Πάνω που έτρωγα, μου έμεινε απο το γέλιο η μπουκιά στο λαιμό, ίδρωσα, έπεσα κάτω, σφουγγάρισα... 

 

ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ΛΕΜΕΕΕΕΕ  (lol)


  • Αυτό αρέσει σε kellipop, DrSuperDuper και master21

#12 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 15:41:36

Αγαπητοί φίλοι,

Τις τελευταίες μέρες όλοι αντιμετωπίζουμε απροσδόκητα Internal Server Errors και δυσκολίες σύνδεσης στους διακομιστές του παιχνιδιού. Και ενώ οι διαχειριστές μας είχαν ενημερώσει για τη έναρξη των εργασιών συντήρησης 2-3 μέρες πριν, είχαν ανακοινώσει ότι θα διαρκούσαν μόνο λίγα λεπτά. Όμως τα προβλήματα συνεχίζονται ακόμα και σήμερα. Τί συνέβη λοιπόν; Ποιό σκοτεινό μυστικό βρίσκεται πίσω από τη λεγόμενη "συντήρηση" των διακομιστών; Ποιές απόκοσμες δυνάμεις επιβουλεύονται την υπόσταση των υπερηρώων μας; Μη ρωτάτε τους διαχειριστές. Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν. Κι όσοι γνωρίζουν, δεν τολμούν να το παραδεχτούν. Θα σας πω εγώ όλη την αλήθεια, όπως μου την εκμυστηρεύτηκαν τα αξιόπιστα χείλη της διεθνούς φήμης αστρολόγου-χαρτομάντισσας κυρίας Τασούλας Χ. την οποία είδα χθες σε μεταμεσονύκτια τηλεοπτική εκπομπή και την πήρα αμέσως τηλέφωνο. Ορίστε ο αυθεντικός διάλογος, χωρίς περικοπές και χωρίς λογοκρισίες:

κα Τασούλα: Παρακαλώ;
DrSrDr: Γειά σας.
κα Τασούλα: Καλησπέρα σας. Μου λέτε σας παρακαλώ το όνομά σας;
DrSrDr: Ναι, με λένε DrSuperDuper... ή Γιάννη... όπως θέλετε με φωνάζετε...
κα Τασούλα: Φίλε Γιάννη, ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημά σου; Αισθηματικό;
DrSrDr: Μπα, αυτό το έχω λύσει. Το πήρα απόφαση ότι κανείς δε με αγαπάει και ξεμπέρδεψα.
κα Τασούλα: Πρόβλημα με την εργασία σου;
DrSrDr: Μπα, κι αυτό το έχω λύσει. Πέντε χρόνια άνεργος, κανένα εργασιακό πρόβλημα. Όλα καλά.
κα Τασούλα: Τότε τί σε απασχολεί καλό μου παιδί;
DrSrDr: Είναι ένα παιχνίδι που παίζω, το Hero Zero, δεν ξέρω αν το γνωρίζετε. Εδώ και κάτι μέρες έχουν αρχίσει εργασίες συντήρησης κι ακόμα να έρθει στα ίσα του ο server.
κα Τασούλα: Τί πράγμα; Αρχίσαν εργασίες συντήρησης με Σελήνη στον Κριό; Είναι δυνατόν;
DrSrDr: Ε.... δεν ξέρω.... Είναι κακό αυτό;
κα Τασούλα: Φυσικά και είναι κακό. Ποτέ δεν ξεκινάμε εργασίες συντήρησης με Σελήνη στον Κριό. Όλοι το ξέρουν αυτό.
DrSrDr: Εγώ δεν το ήξερα. Και προφανώς ούτε οι τεχνικοί που κάναν τη συντήρηση...
κα Τασούλα: Μα γιατί δε ρωτάτε; Γιατί είμαστε εμείς εδώ; Το ξέρεις φίλε Γιάννη ότι εμένα με παίρνουν τηλέφωνο μέχρι και από το Υπουργείο Οικονομικών όταν είναι να πάρουν backup το taxisnet; Και τους λέω πότε είναι ευνοϊκή συγκυρία για backup και πότε όχι; Εσείς εκεί γιατί κάνετε του κεφαλιού σας;
DrSrDr: Εμμμ... εγώ δεν ξέρω... ένας απλός παίκτης είμαι....
κα Τασούλα: Δεν πειράζει, θα τα βρούμε εδώ όλα. Πες μου Γιάννη, τι ζώδιο είσαι;
DrSrDr: Εγώ ή ο ήρωάς μου;
κα Τασούλα: Ποιός αντιμετωπίζει το πρόβλημα;
DrSrDr: Ο ήρωάς μου.
κα Τασούλα: Ωραία. Θυμάσαι τί ημερομηνία δημιούργησες τον ήρωά σου;
DrSrDr: 27 Οκτωβρίου...
κα Τασούλα: Σκορπιός λοιπόν.
DrSrDr: ... στον έναν server. Στον άλλον server δημιούργησα τον ήρωα 28 Νοεμβρίου.
κα Τασούλα: Αυτός είναι Τοξότης. Ποιός από τους δύο ήρωες παρουσιάζει το πρόβλημα;
DrSrDr: Και οι δύο. Και μάλιστα όχι μόνο οι δικοί μου ήρωες, όλοι οι ήρωες έχουν το ίδιο πρόβλημα, ανεξαρτήτως ποιά μέρα δημιουργήθηκαν.
κα Τασούλα: Άρα δε θα βγάλουμε άκρη με την Αστρολογία. Εδώ θέλουμε πιο επιστημονική προσέγγιση.
DrSrDr: Δηλαδή;
κα Τασούλα: Θα ρίξουμε την τράπουλα..... μισό λεπτό.... ανακατεύουμε..... κόβουμε..... εδώ είμαστε! Ωραία. Το πρώτο χαρτί είναι... 5 μπαστούνι. Σου λέει κάτι αυτό;
DrSrDr: Ξέρω γω; Ότι τα έχω δει μπαστούνια τις τελευταίες 5 μέρες;
κα Τασούλα: Μπορεί να μην είναι 5, μπορεί να είναι 50... ή 500...
DrSrDr: 500 Internal Server Error! Αυτό είναι! Το βρήκατε!
κα Τασούλα: Ωραία, συνεχίζουμε. Τα επόμενα τρία χαρτιά είναι... Άσσος σπαθί, 8 κούπα και άσσος καρό. Σου λέει κάτι αυτό;
DrSrDr: Άσσος οκτώ άσσος... 1.8.1.... ΝΑΙ!!! Είναι τα νούμερα από ένα άλλο σφάλμα που βγάζει. Μερικές φορές λέει "nginx 1.8.1".
κα Τασούλα: nginx 1.8.1; Δεν είναι σφάλμα αυτό αγόρι μου, είναι η έκδοση του web server που τρέχει πίσω από το παιχνίδι σου. Και να πεις στους τεχνικούς σας ότι έχει βγει νέα stable έκδοση 1.10.0 από 26 Απριλίου.
DrSrDr: Αυτό φταίει δηλαδή;
κα Τασούλα: Όχι, δεν φταίει αυτό. Το πρώτο χαρτί ήταν μπαστούνι. Στα επόμενα τρία δεν υπήρχε άλλο μπαστούνι.
DrSrDr: Δεν καταλαβαίνω τον συλλογισμό....
κα Τασούλα: Το 500 Internal Server Error είναι μπαστούνι. Αυτό είναι το πρόβλημα. Η αιτία του προβλήματος πρέπει να είναι επίσης μπαστούνι. Δε φταίει το nginx αφού δεν είχε μπαστούνια. Για να βρούμε τι φταίει θα ρίχνουμε χαρτιά μέχρι να εμφανιστεί το επόμενο μπαστούνι. Και τότε θα ξέρουμε.
DrSrDr: Κατάλαβα.
κα Τασούλα: Και το επόμενο φύλλο είναι.... Ρήγας μπαστούνι!!!!! Παναγία μου!!!!!!
DrSrDr: Γιατί κάνετε έτσι;
κα Τασούλα: Είναι το χειρότερο χαρτί της τράπουλας. Είναι το τελευταίο χαρτί της τράπουλας και συμβολίζει το Τέλος! Και επιπλέον είναι το 13ο στη σειρά των μπαστουνιών που σημαίνει κακή τύχη, άρα κακό τέλος. 13 καταλαβαινεις; Σου λέει κάτι ο αριθμός 13;
DrSrDr: Ναι! gr13. Είναι ο τελευταίος server. 13 servers έχει το παιχνίδι στην Ελλάδα.
κα Τασούλα: ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ;!;!;!;!;!; 13 servers; Και μου το λες τώρα αυτό; Αυτά τα πράγματα τα λένε από την αρχή αγόρι μου!!!
DrSrDr: Γιατί;
κα Τασούλα: Γιατί τώρα θα πρέπει να ψάξουμε στον Νοστράδαμο.
DrSrDr: Τί είναι αυτό;
κα Τασούλα: Είναι ένα αρχαίο βιβλίο με όλες τις προφητείες για τις μεγάλες κατάρες του κόσμου μας. Αν το πρόβλημά μας είναι εκεί μέσα, αυτό θα μας πει πώς να λύσουμε την κατάρα. Ίσως χρειαστεί να κάνουμε μια τελετή εξαγνισμού, ίσως χρειαστεί να κάνουμε μια-δυο ανθρωποθυσίες, ποιός ξέρει;
DrSrDr: Εεεε....Δεν είναι λίγο υπερβολικό αυτό;
κα Τασούλα: Αρχαία κατάρα έχουμε εδώ παιδάκι μου. Με ένα reboot ελπίζεις να τη γλιτώσεις;
DrSrDr: Μα...
κα Τασούλα: Σώπα! Το βρήκα! Σελίδα 72, παράγραφος 5: "Και εχάθη η γη κάτω από τους πόδας αυτών, κι ο ουρανός σκοτείνιασε με φως λευκόν και τα σημεία πέντε μηδέν μηδέν ενεφανίσθησαν ουρανομήκως. Και ευρέθησαν αυτοί στο έλεος κακοποιών ουκ δυναμένων εκπέσειν και ποταμοί ανοιχτερύθρων γλυκισμάτων εξοδεύτηκαν εις μάτην. Και κλαυθμός και οδυρμός στην διαδικτυακήν κοινότηταν και θέματα κλειδώθηααν εις μέγαν πανικόν, έως ότου ο τρισκαιδέκατος επέλθει προ του τέλους."
DrSrDr: ....
κα Τασούλα: ....
DrSrDr: Δεν κατάλαβα τίποτα.
κα Τασούλα: Γιαυτό είμαι εγώ εδώ αγόρι μου, για να σου εξηγήσω: "έως ότου ο τρισκαιδέκατος επέλθει προ του τέλους", δηλαδή ο 13ος να πάψει να είναι τελευταίος.
DrSrDr: Εννοείτε....
κα Τασούλα: Ναι, φίλε μου, τα προβλήματα θα συνεχίζονται μέχρι να δημιουργηθεί gr14.
DrSrDr: Τι πράγμα;!;!; Μα κανένας δε θέλει να δημιουργηθεί gr14! Όλοι διαμαρτύρονται και μόνο στην ιδέα...
κα Τασούλα: Αγόρι μου, μερικά πράγματα γίνονται είτε το θέλουμε είτε όχι. Νομίζεις ότι ο πρωτομάστορας ήθελε να χτίσει τη γυναίκα του στο γεφύρι της Άρτας;
DrSrDr: Μα...
κα Τασούλα: Δεν έχει "μα". Το γράφει ο Νοστράδαμος, έτσι θα γίνει. Και να λες πάλι καλά που το βρήκαμε εδώ μέσα γιατί διαφορετικά θα έπρεπε να ανοίξουμε τον Νταν Μπράουν. Εκεί να δεις ζόρια.

 

Πάντως, εγώ στην Άρτα μένω, μιας και ανέφερες το γεφύρι μας!  :D  (grin)

 

Είσαι απίθανος!  (lol)


  • Αυτό αρέσει σε kellipop και DrSuperDuper

#13 vasilis007

vasilis007

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 17 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑθηνα,Ελλαδα
  • Ομάδα:ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:vasilis007
Φήμη: 25

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 15:57:53

χαχαχαχαχα ΤΕΛΕΙΟ


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

<<ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΥΕΤΑΙ,ΚΟΠΤΕΤΑΙ>>


#14 boby

boby

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 38 μηνύματα
Φήμη: 24

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 17:00:52

Αγαπητοί φίλοι,

Τις τελευταίες μέρες όλοι αντιμετωπίζουμε απροσδόκητα Internal Server Errors και δυσκολίες σύνδεσης στους διακομιστές του παιχνιδιού. Και ενώ οι διαχειριστές μας είχαν ενημερώσει για τη έναρξη των εργασιών συντήρησης 2-3 μέρες πριν, είχαν ανακοινώσει ότι θα διαρκούσαν μόνο λίγα λεπτά. Όμως τα προβλήματα συνεχίζονται ακόμα και σήμερα. Τί συνέβη λοιπόν; Ποιό σκοτεινό μυστικό βρίσκεται πίσω από τη λεγόμενη "συντήρηση" των διακομιστών; Ποιές απόκοσμες δυνάμεις επιβουλεύονται την υπόσταση των υπερηρώων μας; Μη ρωτάτε τους διαχειριστές. Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν. Κι όσοι γνωρίζουν, δεν τολμούν να το παραδεχτούν. Θα σας πω εγώ όλη την αλήθεια, όπως μου την εκμυστηρεύτηκαν τα αξιόπιστα χείλη της διεθνούς φήμης αστρολόγου-χαρτομάντισσας κυρίας Τασούλας Χ. την οποία είδα χθες σε μεταμεσονύκτια τηλεοπτική εκπομπή και την πήρα αμέσως τηλέφωνο. Ορίστε ο αυθεντικός διάλογος, χωρίς περικοπές και χωρίς λογοκρισίες:

κα Τασούλα: Παρακαλώ;
DrSrDr: Γειά σας.
κα Τασούλα: Καλησπέρα σας. Μου λέτε σας παρακαλώ το όνομά σας;
DrSrDr: Ναι, με λένε DrSuperDuper... ή Γιάννη... όπως θέλετε με φωνάζετε...
κα Τασούλα: Φίλε Γιάννη, ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημά σου; Αισθηματικό;
DrSrDr: Μπα, αυτό το έχω λύσει. Το πήρα απόφαση ότι κανείς δε με αγαπάει και ξεμπέρδεψα.
κα Τασούλα: Πρόβλημα με την εργασία σου;
DrSrDr: Μπα, κι αυτό το έχω λύσει. Πέντε χρόνια άνεργος, κανένα εργασιακό πρόβλημα. Όλα καλά.
κα Τασούλα: Τότε τί σε απασχολεί καλό μου παιδί;
DrSrDr: Είναι ένα παιχνίδι που παίζω, το Hero Zero, δεν ξέρω αν το γνωρίζετε. Εδώ και κάτι μέρες έχουν αρχίσει εργασίες συντήρησης κι ακόμα να έρθει στα ίσα του ο server.
κα Τασούλα: Τί πράγμα; Αρχίσαν εργασίες συντήρησης με Σελήνη στον Κριό; Είναι δυνατόν;
DrSrDr: Ε.... δεν ξέρω.... Είναι κακό αυτό;
κα Τασούλα: Φυσικά και είναι κακό. Ποτέ δεν ξεκινάμε εργασίες συντήρησης με Σελήνη στον Κριό. Όλοι το ξέρουν αυτό.
DrSrDr: Εγώ δεν το ήξερα. Και προφανώς ούτε οι τεχνικοί που κάναν τη συντήρηση...
κα Τασούλα: Μα γιατί δε ρωτάτε; Γιατί είμαστε εμείς εδώ; Το ξέρεις φίλε Γιάννη ότι εμένα με παίρνουν τηλέφωνο μέχρι και από το Υπουργείο Οικονομικών όταν είναι να πάρουν backup το taxisnet; Και τους λέω πότε είναι ευνοϊκή συγκυρία για backup και πότε όχι; Εσείς εκεί γιατί κάνετε του κεφαλιού σας;
DrSrDr: Εμμμ... εγώ δεν ξέρω... ένας απλός παίκτης είμαι....
κα Τασούλα: Δεν πειράζει, θα τα βρούμε εδώ όλα. Πες μου Γιάννη, τι ζώδιο είσαι;
DrSrDr: Εγώ ή ο ήρωάς μου;
κα Τασούλα: Ποιός αντιμετωπίζει το πρόβλημα;
DrSrDr: Ο ήρωάς μου.
κα Τασούλα: Ωραία. Θυμάσαι τί ημερομηνία δημιούργησες τον ήρωά σου;
DrSrDr: 27 Οκτωβρίου...
κα Τασούλα: Σκορπιός λοιπόν.
DrSrDr: ... στον έναν server. Στον άλλον server δημιούργησα τον ήρωα 28 Νοεμβρίου.
κα Τασούλα: Αυτός είναι Τοξότης. Ποιός από τους δύο ήρωες παρουσιάζει το πρόβλημα;
DrSrDr: Και οι δύο. Και μάλιστα όχι μόνο οι δικοί μου ήρωες, όλοι οι ήρωες έχουν το ίδιο πρόβλημα, ανεξαρτήτως ποιά μέρα δημιουργήθηκαν.
κα Τασούλα: Άρα δε θα βγάλουμε άκρη με την Αστρολογία. Εδώ θέλουμε πιο επιστημονική προσέγγιση.
DrSrDr: Δηλαδή;
κα Τασούλα: Θα ρίξουμε την τράπουλα..... μισό λεπτό.... ανακατεύουμε..... κόβουμε..... εδώ είμαστε! Ωραία. Το πρώτο χαρτί είναι... 5 μπαστούνι. Σου λέει κάτι αυτό;
DrSrDr: Ξέρω γω; Ότι τα έχω δει μπαστούνια τις τελευταίες 5 μέρες;
κα Τασούλα: Μπορεί να μην είναι 5, μπορεί να είναι 50... ή 500...
DrSrDr: 500 Internal Server Error! Αυτό είναι! Το βρήκατε!
κα Τασούλα: Ωραία, συνεχίζουμε. Τα επόμενα τρία χαρτιά είναι... Άσσος σπαθί, 8 κούπα και άσσος καρό. Σου λέει κάτι αυτό;
DrSrDr: Άσσος οκτώ άσσος... 1.8.1.... ΝΑΙ!!! Είναι τα νούμερα από ένα άλλο σφάλμα που βγάζει. Μερικές φορές λέει "nginx 1.8.1".
κα Τασούλα: nginx 1.8.1; Δεν είναι σφάλμα αυτό αγόρι μου, είναι η έκδοση του web server που τρέχει πίσω από το παιχνίδι σου. Και να πεις στους τεχνικούς σας ότι έχει βγει νέα stable έκδοση 1.10.0 από 26 Απριλίου.
DrSrDr: Αυτό φταίει δηλαδή;
κα Τασούλα: Όχι, δεν φταίει αυτό. Το πρώτο χαρτί ήταν μπαστούνι. Στα επόμενα τρία δεν υπήρχε άλλο μπαστούνι.
DrSrDr: Δεν καταλαβαίνω τον συλλογισμό....
κα Τασούλα: Το 500 Internal Server Error είναι μπαστούνι. Αυτό είναι το πρόβλημα. Η αιτία του προβλήματος πρέπει να είναι επίσης μπαστούνι. Δε φταίει το nginx αφού δεν είχε μπαστούνια. Για να βρούμε τι φταίει θα ρίχνουμε χαρτιά μέχρι να εμφανιστεί το επόμενο μπαστούνι. Και τότε θα ξέρουμε.
DrSrDr: Κατάλαβα.
κα Τασούλα: Και το επόμενο φύλλο είναι.... Ρήγας μπαστούνι!!!!! Παναγία μου!!!!!!
DrSrDr: Γιατί κάνετε έτσι;
κα Τασούλα: Είναι το χειρότερο χαρτί της τράπουλας. Είναι το τελευταίο χαρτί της τράπουλας και συμβολίζει το Τέλος! Και επιπλέον είναι το 13ο στη σειρά των μπαστουνιών που σημαίνει κακή τύχη, άρα κακό τέλος. 13 καταλαβαινεις; Σου λέει κάτι ο αριθμός 13;
DrSrDr: Ναι! gr13. Είναι ο τελευταίος server. 13 servers έχει το παιχνίδι στην Ελλάδα.
κα Τασούλα: ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ;!;!;!;!;!; 13 servers; Και μου το λες τώρα αυτό; Αυτά τα πράγματα τα λένε από την αρχή αγόρι μου!!!
DrSrDr: Γιατί;
κα Τασούλα: Γιατί τώρα θα πρέπει να ψάξουμε στον Νοστράδαμο.
DrSrDr: Τί είναι αυτό;
κα Τασούλα: Είναι ένα αρχαίο βιβλίο με όλες τις προφητείες για τις μεγάλες κατάρες του κόσμου μας. Αν το πρόβλημά μας είναι εκεί μέσα, αυτό θα μας πει πώς να λύσουμε την κατάρα. Ίσως χρειαστεί να κάνουμε μια τελετή εξαγνισμού, ίσως χρειαστεί να κάνουμε μια-δυο ανθρωποθυσίες, ποιός ξέρει;
DrSrDr: Εεεε....Δεν είναι λίγο υπερβολικό αυτό;
κα Τασούλα: Αρχαία κατάρα έχουμε εδώ παιδάκι μου. Με ένα reboot ελπίζεις να τη γλιτώσεις;
DrSrDr: Μα...
κα Τασούλα: Σώπα! Το βρήκα! Σελίδα 72, παράγραφος 5: "Και εχάθη η γη κάτω από τους πόδας αυτών, κι ο ουρανός σκοτείνιασε με φως λευκόν και τα σημεία πέντε μηδέν μηδέν ενεφανίσθησαν ουρανομήκως. Και ευρέθησαν αυτοί στο έλεος κακοποιών ουκ δυναμένων εκπέσειν και ποταμοί ανοιχτερύθρων γλυκισμάτων εξοδεύτηκαν εις μάτην. Και κλαυθμός και οδυρμός στην διαδικτυακήν κοινότηταν και θέματα κλειδώθηααν εις μέγαν πανικόν, έως ότου ο τρισκαιδέκατος επέλθει προ του τέλους."
DrSrDr: ....
κα Τασούλα: ....
DrSrDr: Δεν κατάλαβα τίποτα.
κα Τασούλα: Γιαυτό είμαι εγώ εδώ αγόρι μου, για να σου εξηγήσω: "έως ότου ο τρισκαιδέκατος επέλθει προ του τέλους", δηλαδή ο 13ος να πάψει να είναι τελευταίος.
DrSrDr: Εννοείτε....
κα Τασούλα: Ναι, φίλε μου, τα προβλήματα θα συνεχίζονται μέχρι να δημιουργηθεί gr14.
DrSrDr: Τι πράγμα;!;!; Μα κανένας δε θέλει να δημιουργηθεί gr14! Όλοι διαμαρτύρονται και μόνο στην ιδέα...
κα Τασούλα: Αγόρι μου, μερικά πράγματα γίνονται είτε το θέλουμε είτε όχι. Νομίζεις ότι ο πρωτομάστορας ήθελε να χτίσει τη γυναίκα του στο γεφύρι της Άρτας;
DrSrDr: Μα...
κα Τασούλα: Δεν έχει "μα". Το γράφει ο Νοστράδαμος, έτσι θα γίνει. Και να λες πάλι καλά που το βρήκαμε εδώ μέσα γιατί διαφορετικά θα έπρεπε να ανοίξουμε τον Νταν Μπράουν. Εκεί να δεις ζόρια.

εσκισες  γιαννη!!!χαχαχαχαχαχαχαχα αλλα τρομαζω στην ιδεα οτι σε μερικους μηνες  θα θελουν να ανοιξουν και gr15 και θα εχουμε τα ιδια και χειροτερα 


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#15 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 17:21:09

"Και εχάθη η γη κάτω από τους πόδας αυτών, κι ο ουρανός σκοτείνιασε με φως λευκόν και τα σημεία πέντε μηδέν μηδέν ενεφανίσθησαν ουρανομήκως. Και ευρέθησαν αυτοί στο έλεος κακοποιών ουκ δυναμένων εκπέσειν και ποταμοί ανοιχτερύθρων γλυκισμάτων εξοδεύτηκαν εις μάτην. Και κλαυθμός και οδυρμός στην διαδικτυακήν κοινότηταν και θέματα κλειδώθηααν εις μέγαν πανικόν, έως ότου ο τρισκαιδέκατος επέλθει προ του τέλους."

 

Αυτό το κομμάτι απλά ΤΑ ΣΠΑΕΙ! Η αποθέωση της έμπνευσης!!!

 

Μου επιτρέπεις να το βάλω σε περιγραφή ομάδας;

 

Τι, δεν μου επιτρέπεις;

 

Στα παλιά μου τα λουκούμια, εγώ θα το βάλω και ζήτα μου clopyright εσύ μετά...


  • Αυτό αρέσει στον/η kellipop, DrSuperDuper, giann657 και σε άλλον ένα

#16 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 18:17:29

Αυτό το κομμάτι απλά ΤΑ ΣΠΑΕΙ! Η αποθέωση της έμπνευσης!!!

 

Μου επιτρέπεις να το βάλω σε περιγραφή ομάδας;

 

Τι, δεν μου επιτρέπεις;

 

Στα παλιά μου τα λουκούμια, εγώ θα το βάλω και ζήτα μου clopyright εσύ μετά...

 

Όλο δικό σου Γκούφαρε, για το καλό της επανάστασης. Ο Νοστράδαμος μαζί σου. :D

 

Παιδιά χαίρομαι που σας άρεσε. Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, αλλά μου έχουν τελειώσει τα likes. Από αύριο θα σας τα βάλω με τη σειρά. (grin)


  • Αυτό αρέσει στον/η kellipop, giann657, louiza και σε 2 άλλους

#17 Crypton και GR10

Crypton και GR10

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 103 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠεριστερι
  • Ομάδα:THE PARANOID YAKUZA
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:CryptonXxX125
Φήμη: 68

Δημοσιεύτηκε 07 Μάιος 2016 - 19:35:18

Πολυ ωραιος μπραβο...

Τα αξιζεις ολα τα like


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

THE PARANOID YAKUZA...


#18 GLEM

GLEM

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 149 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
Φήμη: 256

Δημοσιεύτηκε 08 Μάιος 2016 - 07:50:21

Ένα έχω να πω....Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο-Σ!!!!!!! :O


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#19 mirto123vk

mirto123vk

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 56 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαIn your home :)
  • Ομάδα:Τhe gladiators
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:mirto123vk
Φήμη: 23

Δημοσιεύτηκε 08 Μάιος 2016 - 14:43:32

Τέλειο το σενάριο δεν παίζεσαι   :)  :) 

ΥΠ πόσες μέρες σου πήρε να το σκεφτείς?? Είναι Ε-Π-Ι-Κ-Ο


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

      

Spoiler
             

 Ι will be Vkator For EVER <3 

 

 

Vkators ftw !


#20 alexps

alexps

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 0 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:alexp
Φήμη: 4

Δημοσιεύτηκε 08 Μάιος 2016 - 19:52:09

εισαι τυχερος που πετυχες στην γραμμη την κυρια τασουλα!!!!!

ειναι η καλυτερη (y) ο τι λεει...ειναι συμβολαιο!!!

με λυπει μονο,που δεν χρειαστηκε να γινει ανθρωποθυσια. φτου!!!! και υπαρχουν τοσοι πολλοι ηρωες διαθεσιμοι εδω.

 

καλη μαχες και συνεχισε να μας δινεις τα φωτα σου ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: DrSrDr, Συντήρηση

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες