Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Συντήρηση Διακομιστών - Όλη η Αλήθεια!!! ( Σάτιρα )

DrSrDr Συντήρηση

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
26 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#21 kellipop

kellipop

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 800 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠίτι μουυ
  • Ομάδα:-
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:kelollipop
Φήμη: 1.382

Δημοσιεύτηκε 31 Μάιος 2016 - 07:05:42

Γιατρέ απλά συγχαρητήρια! Το χριαζόμουν το γέλιο!
Στ' αλήθεια τώρα, πόσες/η ώρες/α σου πήρε να το γράψεις;;
  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

"Do More Of What Makes You Happy !"


#22 geiasou4

geiasou4

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 101 μηνύματα
  • Ομάδα:Kill em all
  • Κόσμος:GR13
  • Ήρωας:geiasou4
Φήμη: 21

Δημοσιεύτηκε 31 Μάιος 2016 - 12:36:26

Συγχαρητήρια είναι το πιο ποιοτικό πράγμα που έχω δει ποτέ στο φόρουμ.ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#23 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 13 Ιούνιος 2016 - 13:48:14

Γιάνναρε... δε μας είπες όμως, πόσες μέρες ή μήνες σου πήρε να το σκεφτείς όλο αυτό το ΄΄σκηνικό΄΄...

 

Επιμένω..  (grin)



#24 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 13 Ιούνιος 2016 - 18:08:26

Δυο ωρίτσες περίπου.

Αλλά έκανα ταυτόχρονα και αποστολές. ;)



#25 ntinarasole

ntinarasole

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 506 μηνύματα
  • Τοποθεσίακαπου στο συμπαν
  • Ομάδα:THE HUNTERS AC
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:ntinarasole
Φήμη: 130

Δημοσιεύτηκε 02 Ιούλιος 2016 - 15:25:16

:D χαχαχαχα εσκασα στα γελια πολυ ωραιο



#26 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούλιος 2016 - 16:59:16

Αγαπητοί φίλοι,

Τις τελευταίες μέρες όλοι αντιμετωπίζουμε απροσδόκητα Internal Server Errors και δυσκολίες σύνδεσης στους διακομιστές του παιχνιδιού. Και ενώ οι διαχειριστές μας είχαν ενημερώσει για τη έναρξη των εργασιών συντήρησης 2-3 μέρες πριν, είχαν ανακοινώσει ότι θα διαρκούσαν μόνο λίγα λεπτά. Όμως τα προβλήματα συνεχίζονται ακόμα και σήμερα. Τί συνέβη λοιπόν; Ποιό σκοτεινό μυστικό βρίσκεται πίσω από τη λεγόμενη "συντήρηση" των διακομιστών; Ποιές απόκοσμες δυνάμεις επιβουλεύονται την υπόσταση των υπερηρώων μας; Μη ρωτάτε τους διαχειριστές. Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν. Κι όσοι γνωρίζουν, δεν τολμούν να το παραδεχτούν. Θα σας πω εγώ όλη την αλήθεια, όπως μου την εκμυστηρεύτηκαν τα αξιόπιστα χείλη της διεθνούς φήμης αστρολόγου-χαρτομάντισσας κυρίας Τασούλας Χ. την οποία είδα χθες σε μεταμεσονύκτια τηλεοπτική εκπομπή και την πήρα αμέσως τηλέφωνο. Ορίστε ο αυθεντικός διάλογος, χωρίς περικοπές και χωρίς λογοκρισίες:

κα Τασούλα: Παρακαλώ;
DrSrDr: Γειά σας.
κα Τασούλα: Καλησπέρα σας. Μου λέτε σας παρακαλώ το όνομά σας;
DrSrDr: Ναι, με λένε DrSuperDuper... ή Γιάννη... όπως θέλετε με φωνάζετε...
κα Τασούλα: Φίλε Γιάννη, ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημά σου; Αισθηματικό;
DrSrDr: Μπα, αυτό το έχω λύσει. Το πήρα απόφαση ότι κανείς δε με αγαπάει και ξεμπέρδεψα.
κα Τασούλα: Πρόβλημα με την εργασία σου;
DrSrDr: Μπα, κι αυτό το έχω λύσει. Πέντε χρόνια άνεργος, κανένα εργασιακό πρόβλημα. Όλα καλά.
κα Τασούλα: Τότε τί σε απασχολεί καλό μου παιδί;
DrSrDr: Είναι ένα παιχνίδι που παίζω, το Hero Zero, δεν ξέρω αν το γνωρίζετε. Εδώ και κάτι μέρες έχουν αρχίσει εργασίες συντήρησης κι ακόμα να έρθει στα ίσα του ο server.
κα Τασούλα: Τί πράγμα; Αρχίσαν εργασίες συντήρησης με Σελήνη στον Κριό; Είναι δυνατόν;
DrSrDr: Ε.... δεν ξέρω.... Είναι κακό αυτό;
κα Τασούλα: Φυσικά και είναι κακό. Ποτέ δεν ξεκινάμε εργασίες συντήρησης με Σελήνη στον Κριό. Όλοι το ξέρουν αυτό.
DrSrDr: Εγώ δεν το ήξερα. Και προφανώς ούτε οι τεχνικοί που κάναν τη συντήρηση...
κα Τασούλα: Μα γιατί δε ρωτάτε; Γιατί είμαστε εμείς εδώ; Το ξέρεις φίλε Γιάννη ότι εμένα με παίρνουν τηλέφωνο μέχρι και από το Υπουργείο Οικονομικών όταν είναι να πάρουν backup το taxisnet; Και τους λέω πότε είναι ευνοϊκή συγκυρία για backup και πότε όχι; Εσείς εκεί γιατί κάνετε του κεφαλιού σας;
DrSrDr: Εμμμ... εγώ δεν ξέρω... ένας απλός παίκτης είμαι....
κα Τασούλα: Δεν πειράζει, θα τα βρούμε εδώ όλα. Πες μου Γιάννη, τι ζώδιο είσαι;
DrSrDr: Εγώ ή ο ήρωάς μου;
κα Τασούλα: Ποιός αντιμετωπίζει το πρόβλημα;
DrSrDr: Ο ήρωάς μου.
κα Τασούλα: Ωραία. Θυμάσαι τί ημερομηνία δημιούργησες τον ήρωά σου;
DrSrDr: 27 Οκτωβρίου...
κα Τασούλα: Σκορπιός λοιπόν.
DrSrDr: ... στον έναν server. Στον άλλον server δημιούργησα τον ήρωα 28 Νοεμβρίου.
κα Τασούλα: Αυτός είναι Τοξότης. Ποιός από τους δύο ήρωες παρουσιάζει το πρόβλημα;
DrSrDr: Και οι δύο. Και μάλιστα όχι μόνο οι δικοί μου ήρωες, όλοι οι ήρωες έχουν το ίδιο πρόβλημα, ανεξαρτήτως ποιά μέρα δημιουργήθηκαν.
κα Τασούλα: Άρα δε θα βγάλουμε άκρη με την Αστρολογία. Εδώ θέλουμε πιο επιστημονική προσέγγιση.
DrSrDr: Δηλαδή;
κα Τασούλα: Θα ρίξουμε την τράπουλα..... μισό λεπτό.... ανακατεύουμε..... κόβουμε..... εδώ είμαστε! Ωραία. Το πρώτο χαρτί είναι... 5 μπαστούνι. Σου λέει κάτι αυτό;
DrSrDr: Ξέρω γω; Ότι τα έχω δει μπαστούνια τις τελευταίες 5 μέρες;
κα Τασούλα: Μπορεί να μην είναι 5, μπορεί να είναι 50... ή 500...
DrSrDr: 500 Internal Server Error! Αυτό είναι! Το βρήκατε!
κα Τασούλα: Ωραία, συνεχίζουμε. Τα επόμενα τρία χαρτιά είναι... Άσσος σπαθί, 8 κούπα και άσσος καρό. Σου λέει κάτι αυτό;
DrSrDr: Άσσος οκτώ άσσος... 1.8.1.... ΝΑΙ!!! Είναι τα νούμερα από ένα άλλο σφάλμα που βγάζει. Μερικές φορές λέει "nginx 1.8.1".
κα Τασούλα: nginx 1.8.1; Δεν είναι σφάλμα αυτό αγόρι μου, είναι η έκδοση του web server που τρέχει πίσω από το παιχνίδι σου. Και να πεις στους τεχνικούς σας ότι έχει βγει νέα stable έκδοση 1.10.0 από 26 Απριλίου.
DrSrDr: Αυτό φταίει δηλαδή;
κα Τασούλα: Όχι, δεν φταίει αυτό. Το πρώτο χαρτί ήταν μπαστούνι. Στα επόμενα τρία δεν υπήρχε άλλο μπαστούνι.
DrSrDr: Δεν καταλαβαίνω τον συλλογισμό....
κα Τασούλα: Το 500 Internal Server Error είναι μπαστούνι. Αυτό είναι το πρόβλημα. Η αιτία του προβλήματος πρέπει να είναι επίσης μπαστούνι. Δε φταίει το nginx αφού δεν είχε μπαστούνια. Για να βρούμε τι φταίει θα ρίχνουμε χαρτιά μέχρι να εμφανιστεί το επόμενο μπαστούνι. Και τότε θα ξέρουμε.
DrSrDr: Κατάλαβα.
κα Τασούλα: Και το επόμενο φύλλο είναι.... Ρήγας μπαστούνι!!!!! Παναγία μου!!!!!!
DrSrDr: Γιατί κάνετε έτσι;
κα Τασούλα: Είναι το χειρότερο χαρτί της τράπουλας. Είναι το τελευταίο χαρτί της τράπουλας και συμβολίζει το Τέλος! Και επιπλέον είναι το 13ο στη σειρά των μπαστουνιών που σημαίνει κακή τύχη, άρα κακό τέλος. 13 καταλαβαινεις; Σου λέει κάτι ο αριθμός 13;
DrSrDr: Ναι! gr13. Είναι ο τελευταίος server. 13 servers έχει το παιχνίδι στην Ελλάδα.
κα Τασούλα: ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ;!;!;!;!;!; 13 servers; Και μου το λες τώρα αυτό; Αυτά τα πράγματα τα λένε από την αρχή αγόρι μου!!!
DrSrDr: Γιατί;
κα Τασούλα: Γιατί τώρα θα πρέπει να ψάξουμε στον Νοστράδαμο.
DrSrDr: Τί είναι αυτό;
κα Τασούλα: Είναι ένα αρχαίο βιβλίο με όλες τις προφητείες για τις μεγάλες κατάρες του κόσμου μας. Αν το πρόβλημά μας είναι εκεί μέσα, αυτό θα μας πει πώς να λύσουμε την κατάρα. Ίσως χρειαστεί να κάνουμε μια τελετή εξαγνισμού, ίσως χρειαστεί να κάνουμε μια-δυο ανθρωποθυσίες, ποιός ξέρει;
DrSrDr: Εεεε....Δεν είναι λίγο υπερβολικό αυτό;
κα Τασούλα: Αρχαία κατάρα έχουμε εδώ παιδάκι μου. Με ένα reboot ελπίζεις να τη γλιτώσεις;
DrSrDr: Μα...
κα Τασούλα: Σώπα! Το βρήκα! Σελίδα 72, παράγραφος 5: "Και εχάθη η γη κάτω από τους πόδας αυτών, κι ο ουρανός σκοτείνιασε με φως λευκόν και τα σημεία πέντε μηδέν μηδέν ενεφανίσθησαν ουρανομήκως. Και ευρέθησαν αυτοί στο έλεος κακοποιών ουκ δυναμένων εκπέσειν και ποταμοί ανοιχτερύθρων γλυκισμάτων εξοδεύτηκαν εις μάτην. Και κλαυθμός και οδυρμός στην διαδικτυακήν κοινότηταν και θέματα κλειδώθηααν εις μέγαν πανικόν, έως ότου ο τρισκαιδέκατος επέλθει προ του τέλους."
DrSrDr: ....
κα Τασούλα: ....
DrSrDr: Δεν κατάλαβα τίποτα.
κα Τασούλα: Γιαυτό είμαι εγώ εδώ αγόρι μου, για να σου εξηγήσω: "έως ότου ο τρισκαιδέκατος επέλθει προ του τέλους", δηλαδή ο 13ος να πάψει να είναι τελευταίος.
DrSrDr: Εννοείτε....
κα Τασούλα: Ναι, φίλε μου, τα προβλήματα θα συνεχίζονται μέχρι να δημιουργηθεί gr14.
DrSrDr: Τι πράγμα;!;!; Μα κανένας δε θέλει να δημιουργηθεί gr14! Όλοι διαμαρτύρονται και μόνο στην ιδέα...
κα Τασούλα: Αγόρι μου, μερικά πράγματα γίνονται είτε το θέλουμε είτε όχι. Νομίζεις ότι ο πρωτομάστορας ήθελε να χτίσει τη γυναίκα του στο γεφύρι της Άρτας;
DrSrDr: Μα...
κα Τασούλα: Δεν έχει "μα". Το γράφει ο Νοστράδαμος, έτσι θα γίνει. Και να λες πάλι καλά που το βρήκαμε εδώ μέσα γιατί διαφορετικά θα έπρεπε να ανοίξουμε τον Νταν Μπράουν. Εκεί να δεις ζόρια.

χαχαχα τέλειο! 

Και όντως όταν άνοιξε ο gr14 μετά απο δυο φορές το πρόβλημα σταμάτησε 


beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#27 gaitanis12345

gaitanis12345

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑΘΗΝΑ
  • Ομάδα:Heroes SOS ac
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:RaDLO
Φήμη: 31

Δημοσιεύτηκε 07 Οκτώβριος 2016 - 15:54:06

 

Αγαπητοί φίλοι,

Τις τελευταίες μέρες όλοι αντιμετωπίζουμε απροσδόκητα Internal Server Errors και δυσκολίες σύνδεσης στους διακομιστές του παιχνιδιού. Και ενώ οι διαχειριστές μας είχαν ενημερώσει για τη έναρξη των εργασιών συντήρησης 2-3 μέρες πριν, είχαν ανακοινώσει ότι θα διαρκούσαν μόνο λίγα λεπτά. Όμως τα προβλήματα συνεχίζονται ακόμα και σήμερα. Τί συνέβη λοιπόν; Ποιό σκοτεινό μυστικό βρίσκεται πίσω από τη λεγόμενη "συντήρηση" των διακομιστών; Ποιές απόκοσμες δυνάμεις επιβουλεύονται την υπόσταση των υπερηρώων μας; Μη ρωτάτε τους διαχειριστές. Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν. Κι όσοι γνωρίζουν, δεν τολμούν να το παραδεχτούν. Θα σας πω εγώ όλη την αλήθεια, όπως μου την εκμυστηρεύτηκαν τα αξιόπιστα χείλη της διεθνούς φήμης αστρολόγου-χαρτομάντισσας κυρίας Τασούλας Χ. την οποία είδα χθες σε μεταμεσονύκτια τηλεοπτική εκπομπή και την πήρα αμέσως τηλέφωνο. Ορίστε ο αυθεντικός διάλογος, χωρίς περικοπές και χωρίς λογοκρισίες:

κα Τασούλα: Παρακαλώ;
DrSrDr: Γειά σας.
κα Τασούλα: Καλησπέρα σας. Μου λέτε σας παρακαλώ το όνομά σας;
DrSrDr: Ναι, με λένε DrSuperDuper... ή Γιάννη... όπως θέλετε με φωνάζετε...
κα Τασούλα: Φίλε Γιάννη, ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημά σου; Αισθηματικό;
DrSrDr: Μπα, αυτό το έχω λύσει. Το πήρα απόφαση ότι κανείς δε με αγαπάει και ξεμπέρδεψα.
κα Τασούλα: Πρόβλημα με την εργασία σου;
DrSrDr: Μπα, κι αυτό το έχω λύσει. Πέντε χρόνια άνεργος, κανένα εργασιακό πρόβλημα. Όλα καλά.
κα Τασούλα: Τότε τί σε απασχολεί καλό μου παιδί;
DrSrDr: Είναι ένα παιχνίδι που παίζω, το Hero Zero, δεν ξέρω αν το γνωρίζετε. Εδώ και κάτι μέρες έχουν αρχίσει εργασίες συντήρησης κι ακόμα να έρθει στα ίσα του ο server.
κα Τασούλα: Τί πράγμα; Αρχίσαν εργασίες συντήρησης με Σελήνη στον Κριό; Είναι δυνατόν;
DrSrDr: Ε.... δεν ξέρω.... Είναι κακό αυτό;
κα Τασούλα: Φυσικά και είναι κακό. Ποτέ δεν ξεκινάμε εργασίες συντήρησης με Σελήνη στον Κριό. Όλοι το ξέρουν αυτό.
DrSrDr: Εγώ δεν το ήξερα. Και προφανώς ούτε οι τεχνικοί που κάναν τη συντήρηση...
κα Τασούλα: Μα γιατί δε ρωτάτε; Γιατί είμαστε εμείς εδώ; Το ξέρεις φίλε Γιάννη ότι εμένα με παίρνουν τηλέφωνο μέχρι και από το Υπουργείο Οικονομικών όταν είναι να πάρουν backup το taxisnet; Και τους λέω πότε είναι ευνοϊκή συγκυρία για backup και πότε όχι; Εσείς εκεί γιατί κάνετε του κεφαλιού σας;
DrSrDr: Εμμμ... εγώ δεν ξέρω... ένας απλός παίκτης είμαι....
κα Τασούλα: Δεν πειράζει, θα τα βρούμε εδώ όλα. Πες μου Γιάννη, τι ζώδιο είσαι;
DrSrDr: Εγώ ή ο ήρωάς μου;
κα Τασούλα: Ποιός αντιμετωπίζει το πρόβλημα;
DrSrDr: Ο ήρωάς μου.
κα Τασούλα: Ωραία. Θυμάσαι τί ημερομηνία δημιούργησες τον ήρωά σου;
DrSrDr: 27 Οκτωβρίου...
κα Τασούλα: Σκορπιός λοιπόν.
DrSrDr: ... στον έναν server. Στον άλλον server δημιούργησα τον ήρωα 28 Νοεμβρίου.
κα Τασούλα: Αυτός είναι Τοξότης. Ποιός από τους δύο ήρωες παρουσιάζει το πρόβλημα;
DrSrDr: Και οι δύο. Και μάλιστα όχι μόνο οι δικοί μου ήρωες, όλοι οι ήρωες έχουν το ίδιο πρόβλημα, ανεξαρτήτως ποιά μέρα δημιουργήθηκαν.
κα Τασούλα: Άρα δε θα βγάλουμε άκρη με την Αστρολογία. Εδώ θέλουμε πιο επιστημονική προσέγγιση.
DrSrDr: Δηλαδή;
κα Τασούλα: Θα ρίξουμε την τράπουλα..... μισό λεπτό.... ανακατεύουμε..... κόβουμε..... εδώ είμαστε! Ωραία. Το πρώτο χαρτί είναι... 5 μπαστούνι. Σου λέει κάτι αυτό;
DrSrDr: Ξέρω γω; Ότι τα έχω δει μπαστούνια τις τελευταίες 5 μέρες;
κα Τασούλα: Μπορεί να μην είναι 5, μπορεί να είναι 50... ή 500...
DrSrDr: 500 Internal Server Error! Αυτό είναι! Το βρήκατε!
κα Τασούλα: Ωραία, συνεχίζουμε. Τα επόμενα τρία χαρτιά είναι... Άσσος σπαθί, 8 κούπα και άσσος καρό. Σου λέει κάτι αυτό;
DrSrDr: Άσσος οκτώ άσσος... 1.8.1.... ΝΑΙ!!! Είναι τα νούμερα από ένα άλλο σφάλμα που βγάζει. Μερικές φορές λέει "nginx 1.8.1".
κα Τασούλα: nginx 1.8.1; Δεν είναι σφάλμα αυτό αγόρι μου, είναι η έκδοση του web server που τρέχει πίσω από το παιχνίδι σου. Και να πεις στους τεχνικούς σας ότι έχει βγει νέα stable έκδοση 1.10.0 από 26 Απριλίου.
DrSrDr: Αυτό φταίει δηλαδή;
κα Τασούλα: Όχι, δεν φταίει αυτό. Το πρώτο χαρτί ήταν μπαστούνι. Στα επόμενα τρία δεν υπήρχε άλλο μπαστούνι.
DrSrDr: Δεν καταλαβαίνω τον συλλογισμό....
κα Τασούλα: Το 500 Internal Server Error είναι μπαστούνι. Αυτό είναι το πρόβλημα. Η αιτία του προβλήματος πρέπει να είναι επίσης μπαστούνι. Δε φταίει το nginx αφού δεν είχε μπαστούνια. Για να βρούμε τι φταίει θα ρίχνουμε χαρτιά μέχρι να εμφανιστεί το επόμενο μπαστούνι. Και τότε θα ξέρουμε.
DrSrDr: Κατάλαβα.
κα Τασούλα: Και το επόμενο φύλλο είναι.... Ρήγας μπαστούνι!!!!! Παναγία μου!!!!!!
DrSrDr: Γιατί κάνετε έτσι;
κα Τασούλα: Είναι το χειρότερο χαρτί της τράπουλας. Είναι το τελευταίο χαρτί της τράπουλας και συμβολίζει το Τέλος! Και επιπλέον είναι το 13ο στη σειρά των μπαστουνιών που σημαίνει κακή τύχη, άρα κακό τέλος. 13 καταλαβαινεις; Σου λέει κάτι ο αριθμός 13;
DrSrDr: Ναι! gr13. Είναι ο τελευταίος server. 13 servers έχει το παιχνίδι στην Ελλάδα.
κα Τασούλα: ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ;!;!;!;!;!; 13 servers; Και μου το λες τώρα αυτό; Αυτά τα πράγματα τα λένε από την αρχή αγόρι μου!!!
DrSrDr: Γιατί;
κα Τασούλα: Γιατί τώρα θα πρέπει να ψάξουμε στον Νοστράδαμο.
DrSrDr: Τί είναι αυτό;
κα Τασούλα: Είναι ένα αρχαίο βιβλίο με όλες τις προφητείες για τις μεγάλες κατάρες του κόσμου μας. Αν το πρόβλημά μας είναι εκεί μέσα, αυτό θα μας πει πώς να λύσουμε την κατάρα. Ίσως χρειαστεί να κάνουμε μια τελετή εξαγνισμού, ίσως χρειαστεί να κάνουμε μια-δυο ανθρωποθυσίες, ποιός ξέρει;
DrSrDr: Εεεε....Δεν είναι λίγο υπερβολικό αυτό;
κα Τασούλα: Αρχαία κατάρα έχουμε εδώ παιδάκι μου. Με ένα reboot ελπίζεις να τη γλιτώσεις;
DrSrDr: Μα...
κα Τασούλα: Σώπα! Το βρήκα! Σελίδα 72, παράγραφος 5: "Και εχάθη η γη κάτω από τους πόδας αυτών, κι ο ουρανός σκοτείνιασε με φως λευκόν και τα σημεία πέντε μηδέν μηδέν ενεφανίσθησαν ουρανομήκως. Και ευρέθησαν αυτοί στο έλεος κακοποιών ουκ δυναμένων εκπέσειν και ποταμοί ανοιχτερύθρων γλυκισμάτων εξοδεύτηκαν εις μάτην. Και κλαυθμός και οδυρμός στην διαδικτυακήν κοινότηταν και θέματα κλειδώθηααν εις μέγαν πανικόν, έως ότου ο τρισκαιδέκατος επέλθει προ του τέλους."
DrSrDr: ....
κα Τασούλα: ....
DrSrDr: Δεν κατάλαβα τίποτα.
κα Τασούλα: Γιαυτό είμαι εγώ εδώ αγόρι μου, για να σου εξηγήσω: "έως ότου ο τρισκαιδέκατος επέλθει προ του τέλους", δηλαδή ο 13ος να πάψει να είναι τελευταίος.
DrSrDr: Εννοείτε....
κα Τασούλα: Ναι, φίλε μου, τα προβλήματα θα συνεχίζονται μέχρι να δημιουργηθεί gr14.
DrSrDr: Τι πράγμα;!;!; Μα κανένας δε θέλει να δημιουργηθεί gr14! Όλοι διαμαρτύρονται και μόνο στην ιδέα...
κα Τασούλα: Αγόρι μου, μερικά πράγματα γίνονται είτε το θέλουμε είτε όχι. Νομίζεις ότι ο πρωτομάστορας ήθελε να χτίσει τη γυναίκα του στο γεφύρι της Άρτας;
DrSrDr: Μα...
κα Τασούλα: Δεν έχει "μα". Το γράφει ο Νοστράδαμος, έτσι θα γίνει. Και να λες πάλι καλά που το βρήκαμε εδώ μέσα γιατί διαφορετικά θα έπρεπε να ανοίξουμε τον Νταν Μπράουν. Εκεί να δεις ζόρια.

ωραιος και ωραια σηζητηση χΑ


gr15 RaDLO!!!! Im the hero you are the zero!! (lol)

 

Με εκτιμηση

gaitanis12345






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: DrSrDr, Συντήρηση

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες