Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΑΠΟΨΗ: Νέοι servers και επανάσταση. Πώς συνδέονται;

gr14 Νέος server Επανάσταση DrSrDr

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
24 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 30 Μάιος 2016 - 23:36:16

Καλώς τα δεχτήκαμε λοιπόν. GR14. Μου τά ΄λεγε εμένα η κυρά Τασούλα (http://forum.gr.hero... ), αλλά εσείς γελάγατε. (grin)

Πριν εξετάσω αν αξίζει να φτιάξω παίκτη στον νέο server, αναρωτήθηκα "γιατί ανοίγουν συνεχώς νέοι servers;" Η απάντηση που γράφουν αρκετοί "για να βγάλει λεφτά η εταιρία" δε με πείθει. Αν ήταν έτσι, τότε γιατί δεν ανοίγουν το ίδιο συχνά και στις άλλες χώρες; Και πρώτα-πρώτα στη Γερμανία; Μόνο από την Ελλάδα θέλει να βγάλει λεφτά η εταιρία;

Ούτε είναι αλήθεια ότι εδώ παίζουμε περισσότεροι από ότι στις άλλες χώρες. Τα ίδια άτομα είμαστε σε όλα τα gr και μετακινούμαστε από server σε server.

Το συμπέρασμα στο οποίο κατέληξα είναι ότι φταίει ο τρόπος που παίζουμε. Καταστρέφει τους servers. Κι αν δεν ανοίγει κάθε τόσο νέος server, τότε πολύς κόσμος θα παρατήσει το παιχνίδι.

Και εξηγώ πώς κατέληξα σε αυτό το συμπέρασμα:

Για να πας μπροστά στο παιχνίδι πρέπει να είσαι ή λεφτάς, ή καμμένος, ή έμπειρος (κι αν είσαι 2 από τα 3 ή και τα 3, πας ακόμα πιο μπροστά).

  • Τί εννοώ λεφτάς: μη φανταστείτε κανένας εφοπλιστής. Απλώς να βάζεις πραγματικά χρήματα στο παιχνίδι σε σταθερή βάση, κάθε βδομάδα ή κάθε μήνα ας πούμε.
  • Τί εννοώ καμμένος: ο πάικτης που κάνει κάθε μέρα τα πάντα. Εξαντλεί την ενέργεια, τις προπονήσεις, τις ειδικές, τους κακοποιούς, κι όταν τελειώνει από όλα κάνει επιθέσεις κάθε δεκάλεπτο για τιμή και για κέρματα.
  • Τί εννοώ έμπειρος: έχει ξαναπαίξει το παιχνίδι με πολλούς ρόλους (παίκτης, σύμβουλος, αρχηγός) και γνωρίζει λεπτομέρειες που θα του γλιτώσουν κόπο και χρόνο.

Τί γίνεται συνήθως μόλις ανοίξει ένας νέος server; Μαζεύονται όλοι οι λεφτάδες, οι καμμένοι και οι έμπειροι στις ίδιες ομάδες και παίζουν σα να τους κυνηγάνε μέχρι να πάρουν τρόπαια. Κι όταν τα παίρνουν συνεχίζουν να παίζουν σα να μην υπάρχει αύριο, μέχρι να πάρουν διαφορά από τις άλλες ομάδες και να μπορέσουν μετά (κάτι μήνες μετά) να χαλαρώσουν λιγάκι και να κρατήσουν τη θέση της ομάδας τους χωρίς πολύ κόπο (και κάποιες φορές με όχι και τόσο "ηρωϊκό" τρόπο).

Κι έτσι το παιχνίδι γρήγορα γίνεται ιδιωτική υπόθεση μεταξύ 4-5 ομάδων κι όλοι οι υπόλοιποι κοιτάνε από μακριά ή παίζουν μεταξύ τους χωρίς τρόπαια και ανταμοιβές β' κατηγορίας. Καταλήγουν να κάνουν χαμαλίκι στις μεγάλες ομάδες και περιμένουν μπας και ανοίξει κάποτε μια θέση προς τα εκεί και τους καλέσουν.

Δεν είναι απορίας άξιο λοιπόν που αυτή η μεγάλη πλειοψηφία των φυσιολογικών παικτών γρήγορα απογοητεύονται και παρατάνε το παιχνίδι.

Εκεί έρχεται ο νέος server. Σου λέει λοιπόν η εταιρία, αντί να το παρατήσεις πήγαινε στον νέο server, ώστε να μη χάνουμε τελείως τους παίκτες μας.

Συνεπώς, το γεγονός ότι ανοίγουν συνεχώς νέοι servers στη χώρα μας μάλλον ως αποτυχία πρέπει να το δούμε. Ως αποτυχία του τρόπου που παίζουμε. Καιγόμαστε κι εμείς ως παίκτες, καίμε και τους servers έναν-έναν. Χώρες που δεν παίζουν έτσι, δεν έχουν τόσους πολλούς servers.

Θα μάθουμε λοιπόν από τα λάθη μας;

Κάπου εδώ έρχεται η επανάσταση. Έμπειροι παίκτες αρχίζουν να λένε, όχι, εμείς δε θα πάμε στις μεγάλες ομάδες, ούτε θα τους κάνουμε τα χατήρια (καλύψεις κλπ). Αντίθετα θα τους πηγαίνουμε κόντρα και θα κάνουμε επιθέσεις για τρόπαια και θα τα στέλνουμε στο βρόντο. Κι ούτε θα βάλουμε τρελά λεφτά στο παιχνίδι, ούτε θα παίζουμε σα μουρλοί κάθε μέρα. Δε μας ενδιαφέρουν οι πρωτιές και τα χαϊλίκια. Πλάκα κάνουμε, όχι πρωταθλητισμό.

Δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται επανάσταση. Έχει επιχειρηθεί σε μερικούς servers, κυρίως στον gr11, με αρκετή επιτυχία. Και παλιότερα γινόταν, μόνο που δε λεγόταν έτσι. Κάθε φορά που ένας ισχυρός παίκτης δεχόταν να μείνει σε μια μικρή ομάδα παρά να πάει σε μια μεγάλη, επανάσταση έκανε. Μόνο που τώρα αυτό γίνεται μαζικά και οργανωμένα.

Το παιχνίδι στον gr14 θα είναι διαφορετικό από όλους τους υπόλοιπους servers. Για πρώτη φορά θα υπάρχουν ΕΞΑΡΧΗΣ δύο μεγάλες κατηγορίες παικτών. Αυτών που θα παίζουν με τον παραδοσιακό τρόπο (παίζω σα μουρλός, πάω στις καλύτερες ομάδες και μαζεύω τρόπαια) κι αυτών που θα παίζουν με τον ανάποδο τρόπο (παίζω χαλαρά, μένω σε μικρές ομάδες και φέρνω τρόπαια κάτω). Ο πρώτος τρόπος έχει αποδειχθεί ότι δουλεύει, αλλά αναπόφευκτα μετά από λίγο καιρό φθείρει και τους παίκτες και τους servers. Ο δεύτερος μένει να αποδειχθεί αν δουλεύει. Και τί καλύτερο πεδίο δοκιμής από έναν νέο server που όλα ξεκινούν από την αρχή;

Στον gr14 εγώ προσωπικά θα συνταχθώ με την επανάσταση. Όχι από καμία κόντρα με όσους διαλέξουν τον άλλο τρόπο, αλλά από απλή περιέργεια. Θέλω να δω αν αυτό το διαφορετικό σύστημα παιχνιδιού μπορεί να δουλέψει. Γιατί αν δουλέψει, ενδεχομένως να ξυπνήσει το ενδιαφέρον σε πολλούς παλιούς servers και να πάψουν να δημιουργούνται συνέχεια νέοι.

 

DrSrDr


  • Αυτό αρέσει στον/η TheBestOfAll, aris2, kellipop και σε 18 άλλους

#2 Refugee

Refugee

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • Ομάδα:SmurfS
  • Κόσμος:GR13
  • Ήρωας:Refugee
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 31 Μάιος 2016 - 05:10:35

Προφανως τα ατομα που ειστε στην επανασταση δεν πρεπει να βαρατε και κακους , να μπαινετε 10αδα για το σετ ή να περνετε τις 8 προπο και την 30 ενεργεια, καθως πολλα ατομα τα οποια οπως αναφερετε στερουντε τα τροπαια εκτος απο τα τροπαια στερουντε και τους κακους ειτε λογω δουλειας ειτε λογω σχολειου. Οποτε για να ειναι σωστη η επανασταση τα μελη της, εσεις δηλαδη, να μη βαρατε κακους ετσι ωστε να ειστε ισοι και ισοδυναμοι με τους υπολοιπους που δεν εχουν αυτη την δυνατοτητα..Σωστα;


Spoiler

#3 Θαυμαστης

Θαυμαστης

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 172 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣπιτι μου
  • Κόσμος:GR14
Φήμη: 128

Δημοσιεύτηκε 31 Μάιος 2016 - 05:26:31

Προφανως τα ατομα που ειστε στην επανασταση δεν πρεπει να βαρατε και κακους , να μπαινετε 10αδα για το σετ ή να περνετε τις 8 προπο και την 30 ενεργεια, καθως πολλα ατομα τα οποια οπως αναφερετε στερουντε τα τροπαια εκτος απο τα τροπαια στερουντε και τους κακους ειτε λογω δουλειας ειτε λογω σχολειου. Οποτε για να ειναι σωστη η επανασταση τα μελη της, εσεις δηλαδη, να μη βαρατε κακους ετσι ωστε να ειστε ισοι και ισοδυναμοι με τους υπολοιπους που δεν εχουν αυτη την δυνατοτητα..Σωστα;

Φίλε είσαι με τα καλά σου θα βγάλει κακό και δεν θα τον βαρέσουμε ?


Επεξεργάστηκε από Θαυμαστης, 31 Μάιος 2016 - 05:27:05.


#4 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 31 Μάιος 2016 - 06:19:39

Ωραίος ο Dr!

Είναι σίγουρο ότι δεν φταίει η εταιρεία που κοιτάει το κέρδος της, φταίμε εμείς ή μάλλον καλύτερ μερίδα από εμάς με τον τρόπο που παίζουμε.

Έλεγα ότι ο 11 θα ήταν ο τελευταίος σέρβερ που θα έπαιζα και όταν η κατάσταση θα έφτανε στο απροχώρητο και ερήμωνε θα σταματούσα οριστικά το παιχνίδι Αλλά δεν μου πάει η καρδιά να λείπω από αυτό το εγχείρημα, Θα είμαι, λοιπόν, κι εγώ στον 14 για έναν τελευταίο χορό!


  • Αυτό αρέσει σε aris2 και kellipop

#5 Refugee

Refugee

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • Ομάδα:SmurfS
  • Κόσμος:GR13
  • Ήρωας:Refugee
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 31 Μάιος 2016 - 06:26:57

Φίλε είσαι με τα καλά σου θα βγάλει κακό και δεν θα τον βαρέσουμε ?

Μα γιατι να βαρεσετε κακο καλε; Τα αλλα τα παιδακια που δεν εχουν την δυνατοτητα να τον βαρεσουν γιατι να χασουν τις επιπλεον προπονησεις και την ενεργεια ενω εσεις που εχετε χρονο να τα παρετε; Δεν το θεωρω δικαιο. Η θα γινει μια σωστη επανασταση η διαλυστε το.


Spoiler

#6 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 31 Μάιος 2016 - 08:17:46

Μα γιατι να βαρεσετε κακο καλε; Τα αλλα τα παιδακια που δεν εχουν την δυνατοτητα να τον βαρεσουν γιατι να χασουν τις επιπλεον προπονησεις και την ενεργεια ενω εσεις που εχετε χρονο να τα παρετε; Δεν το θεωρω δικαιο. Η θα γινει μια σωστη επανασταση η διαλυστε το.

Μάλλον κάνεις troll...σωστά?

Οι κακοποιοί είναι κάτι που ο καθένας μπορεί να χρησιμοποιήσει για να κερδίσει ανταμοιβές,όχι κάτι που μπορούν να κάνουν μόνο οι παίχτες από top10 ομάδες,εξάλλου είναι ατομική υπόθεση αν θα χτυπάς κακοποιούς ή όχι,τα τρόπαια είναι ομαδική υπόθεση...

Όπως βλέπεις δεν έχουν σχέση μεταξύ τους εκτός από το ότι και οι κακοί και τα τρόπαια βοηθάνε να αναπτύξεις τον παίχτη σου


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, giann657, SuperGoofy και σε άλλον ένα

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#7 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 31 Μάιος 2016 - 08:35:01

Μα γιατι να βαρεσετε κακο καλε; Τα αλλα τα παιδακια που δεν εχουν την δυνατοτητα να τον βαρεσουν γιατι να χασουν τις επιπλεον προπονησεις και την ενεργεια ενω εσεις που εχετε χρονο να τα παρετε; Δεν το θεωρω δικαιο. Η θα γινει μια σωστη επανασταση η διαλυστε το.

 

 

Βοήθησε με να καταλάβω λίγο τον συλλογισμό σου ανώνυμε φίλε μου.

Είμαστε μέσα στο παιχνίδι και βγαίνει κακός, γιατί δεν θα έπρεπε να του κάνουμε επιθέσεις και να προτιμάμε ας πούμε τις προπονήσεις ή τις αποστολές;


Επεξεργάστηκε από spidy, 31 Μάιος 2016 - 08:35:15.

  • Αυτό αρέσει στον/η giann657

#8 Refugee

Refugee

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • Ομάδα:SmurfS
  • Κόσμος:GR13
  • Ήρωας:Refugee
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 31 Μάιος 2016 - 08:58:40

Γιατι προφανως πολλοι αλλοι ειναι εκτος παιχνιδιου και δεν εχουν την δυνατοτητα να τον βαρεσουν. Συνηθως τα μικρα λεβελ που δεν ασχολουντε και τοσο με το παιχνιδι. Οποτε εσεις για να τους συμπαρασταθειτε δεν πρεπει να βαρατε :)


Spoiler

#9 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 31 Μάιος 2016 - 09:04:00

Τελείως λάθος ο συλλογισμός σου,  ενεργοί και μη ενεργοί, μεγάλοι και μικροί έχουν την πιθανότητα να πετύχουν τον κακοποιό όταν είνσι συνδεδεμένοι ή να μην τον πετύχουν, δεν έχει σχέση με τις ίσες ευκαιρίες στο παιχνίδι (που δεν υπάρχουν).

Για τις πρώτες 10 θέσεις δεν έχετε και πολλά να φοβάστε, αφού για να τις πάρει κάποιος πρέπει να ρίχνει ντόνατς.


  • Αυτό αρέσει στον/η SuperGoofy

#10 geo2006

geo2006

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
Φήμη: 51

Δημοσιεύτηκε 03 Ιούνιος 2016 - 06:39:26

Αν δεν καταργηθουν τα τροπαια προπονησης παλι μια απο τα ιδια θα γινει και στον 14 και στον 104 σερβερ

Μετα απο μερικους μηνες θα μαζεψουν 4-5 ομαδες τα τροπαια προπονησης και θα αρχισει να δημιουργειται η χαωδης διαφορα αναμεσα στις ομαδες..... 

Για σκεφτειτε λιγο ποσο πιο ανταγωνιστικο, συναρπαστικο θα ηταν το παιχνιδι με ισοδυναμες ομαδες?

 

Υ.γ 30 προπονησεις στο συνολο, τις οποιες θα τις παιρνει ο παιχτης αναλογα με την ενεργεια που τελειωνει..., πρεπει επιτελους να δυναμωνουν οι ενεργοι παιχτες και οχι αυτοι που κανουν ΜΟΝΟ τις προπονησεις


  • Αυτό αρέσει σε spidy, DrSuperDuper και goof123

#11 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 03 Ιούνιος 2016 - 12:27:40

Αν δεν καταργηθουν τα τροπαια προπονησης παλι μια απο τα ιδια θα γινει και στον 14 και στον 104 σερβερ

Μετα απο μερικους μηνες θα μαζεψουν 4-5 ομαδες τα τροπαια προπονησης και θα αρχισει να δημιουργειται η χαωδης διαφορα αναμεσα στις ομαδες..... 

Για σκεφτειτε λιγο ποσο πιο ανταγωνιστικο, συναρπαστικο θα ηταν το παιχνιδι με ισοδυναμες ομαδες?

 

Υ.γ 30 προπονησεις στο συνολο, τις οποιες θα τις παιρνει ο παιχτης αναλογα με την ενεργεια που τελειωνει..., πρεπει επιτελους να δυναμωνουν οι ενεργοι παιχτες και οχι αυτοι που κανουν ΜΟΝΟ τις προπονησεις

 

Δεν χρειάζεται να καταργηθούν τα τρόπαια. Χρειάζεται να συνεννοηθούν και να συντονιστουν οι δυνατοι ήρωες που δεν έχουν τρόπαια, για να χτυπήσουν τις ομάδες που μαζεύουν 3 και 4 (καμιά φορά ακόμα και 5! ) Και μετά να τα κρύψουν στέλνωντας τα σε ομάδες που οι μεγάλες σε τιμή ομάδες ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΟΥΝ.

 

Το είπαμε επανάσταση και σε κάποιους δεν αρέσει. Ας το πουμε αλλιώς. Ας το πούμε ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΑ.


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 03 Ιούνιος 2016 - 12:28:35.

  • Αυτό αρέσει στον/η dina, DrSuperDuper, giann657 και σε άλλον ένα

#12 SUPERMANTOLINOMAN

SUPERMANTOLINOMAN

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 33 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:SUPERMANTOLINOMAN
Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 05 Ιούνιος 2016 - 16:53:30

διαβαζω τα περισσοτερα ποστ που εχουν σχεση με την "επανασταση" προσπαθωντας να πεισω τον εαυτο μου οτι μπορει να εχει επιτυχια ενα τετοιο εγχειρημα...

αν και δεν γνωριζω τι ανταποκριση ειχε στον 11,απο αυτα που διαβαζω απο εσας που συμμετεχετε,θεωρειτε οτι εχετε πετυχει τον σκοπο σας...

δεν θα διαφωνησω σε αυτο και ισως υποστηριξω την ιδεα σας σε εναν σερβερ που μετραει ενα χρονο...

 

καμια ομως επανασταση δεν εχει νοημα σε εναν σερβερ που μολις ανοιξε, μιας και οι παικτες εχουν μικρη διαφορα μεταξυ τους,οι ομαδες δεν εχουν μεγαλες τιμες και κανενα τροπαιο δεν μπορει να κρυφτει...

ομαδες χωρις επεκτασεις δεν φερνουν τροπαια...

ομαδες χωρις επεκτασεις δεν φερνουν νικες...

ομαδες χωρις επεκτασεις δεν φερνουν παικτες...

ομαδες χωρις ντονατς,χωρις σωσιες,χωρις καρπουζια δεν εχουν καμια τυχη να επιβιωσουν...

σε 6-8-10 μηνες θα δεχτω οτι ισως ειναι αλλιως...

 

συγνωμη αλλα αδυνατω να καταλαβω τι θα πετυχετε στο 14 συγκεκριμενα με αυτη την στρατηγικη...



#13 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 05 Ιούνιος 2016 - 19:26:05

Μπορουν να "κρυφτούν" τα τρόπαια άνετα και απο τώρα. Το θέμα είναι ποιοι έχουν την γνώση και την "μαγκιά" να το κάνουν. Θέλει συντονισμό και ευστροφία, δεν είναι εύκολο. 

 

 

ομαδες χωρις επεκτασεις δεν φερνουν τροπαια...

ομαδες χωρις επεκτασεις δεν φερνουν νικες...

ομαδες χωρις επεκτασεις δεν φερνουν παικτες...

ομαδες χωρις ντονατς,χωρις σωσιες,χωρις καρπουζια δεν εχουν καμια τυχη να επιβιωσουν...

 

 Ομάδες χωρίς επεκτάσεις φέρνουν και τρόπαια και της Παναγιάς τα μάτια φέρνουν, ανάλογα ποιοι τρελοί είναι μέσα και προφανώς για να φέρνουν τρόπαια, φέρνουν και νίκες. Φέρνουν και παίκτες. Ωραίους τρελούς παίκτες, υπάρχουν και αυτοι πέρα απο τους γνωστούς λαγούς που δεν έχουν μάθει να παίζουν αλλιώς (και τις κότες που ψάχνουν συνέχεια καλύψεις)

 

Ομάδες χωρίς donuts, χωρίς σωσίες και με ελάχιστα καρπούζια απο συμμορίες, όπως η Milky Way στον 11, όχι απλά επιβίωσαν, αλλά κατέβασαν τρόπαια απο ομάδα no.4 πρόσφατα, πολύ πρόσφατα και θα σου πω και γιατί...

 

...γιατι ήταν μια τρελή παρέα μέσα, μια πολύ ωραία παρέα που δεν τα παράτησε ποτέ γιατι δεν έπαιξε ποτέ για την πρωτιά, έπαιζε πάντα για την παρέα ;)


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 05 Ιούνιος 2016 - 19:34:59.

  • Αυτό αρέσει στον/η giann657, arxontas123, master21 και σε άλλον ένα

#14 SUPERMANTOLINOMAN

SUPERMANTOLINOMAN

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 33 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:SUPERMANTOLINOMAN
Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 05 Ιούνιος 2016 - 21:02:35

ναι αλλα εγω μιλησα ξεκαθαρα για το 14 που μολις ανοιξε...

θα με αναγκασεις να κανω εναν ηρωα μονο για να παρακολουθω τι λες...

 

τι εννοεις τρελοι?

ποσοι ειστε τωρα που ανοιξε ο σερβερ?

ποσοι ειστε ενηλικοι?

ποσοι ειστε ωριμοι?

ποσοι ειστε φερεγγυοι???

ποσοι ειναι διατεθημενοι να ακολουθησουν ενα προτζεκτ που δεν εχει καμια αξια τους πρωτους μηνες???

τα τροπαια πηγαινουν στις ομαδες με επεκτασεις...

θα πληρωσεις?οχι...

πως θα διεκδικησεις?

με παικτες που θα δηλωνουν μονο μαχες?

δεν θα παιζουν αποστολες τωρα στο ξεκινημα?δεν θα κανουν προπονησεις?θα κανουν...

μα αφου θα εχεις ενεργους παικτες γιατι να πας στο κλεψιμο και οχι στα ισια???

 

αυτη η στρατηγικη πραγματικα θα φανει στην πορεια αν οντως ειχε νοημα(κυριως στον 11 που ηταν η αρχη) αλλα αντιλαμβανομαι ενα ειδος "μοδας" στους υπολοιπους σερβερ τελευταια και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα αποτυχει...

γνωμη μου...


  • Αυτό αρέσει σε popopokostas και dragesen

#15 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 05 Ιούνιος 2016 - 21:34:18

Θα ξεκινήσω απο το τέλος της απάντησης σου και θα ανέβω στην αρχή... (είμαι ανάποδος άνθρωπος)

 

Το "γνώμη μου" είναι περιττό... αυτονόητο είναι και έχεις κάθε δικαίωμα να έχεις γνώμη, ουδείς στο αρνείται.

 

Ως μόδα μια χαρά μου κάθεται έμενα όχι γιατι την δημιούργησα εγώ αλλά γιατι έχει και γέλιο να καταστρέφεις το παιχνίδι ενός αντιπάλου που παίζει στείρα και αντικοινωνικά μόνο και μόνο για να βγεί πρώτος. Πάμε κόντρα σε αυτήν την λογική απο την αρχή και στον 14 θα τους αλλάξουμε τα φώτα...

 

Φυσικά και θα παίζουν αποστολές και προπονήσεις και θα δηλώνουν μάχες οι ήρωες της επανάστασης, απλά δεν θα τους νοιάζει ποτέ αν θα βγουν πρώτοι, θα παίζουν πάντα χαλαρά (κάποιοι λιγότερο, άλλοι όχι τόσο) και όσο τους επιτρέπει το πρόγραμμα τους (σχολικό ή επαγγελματικό), οπότε κανένα νόημα δεν έχει να κρατήσουν τρόπαια. Θα τα στείλουν κάτω στον πάτο της κατάταξης για να φρικάρουν οι άλλοι απο πάνω και να γελάνε οι δικοί μας με τα χάλια τους :D

 

΄Όχι δεν πληρώνω, δεν πλήρωσα ποτέ. Στον 11 είμαι level 262, μου κάνουν τελευταία επιθέσεις κάτι level 306, 307, 309 χάνουν και πέφτω κάτω από τα γέλια. Ποτέ δεν έπαιξα σε ομάδα με μόνιμα τρόπαια, ποτέ δεν έβαλα donuts στο παιχνίδι, αλλά η αλήθεια είναι πως εγώ δεν παίζω χαλαρά, παίζω παθιασμένα αν και έχω και δουλειά (ξενυχτάω αρκετά εδώ όπως καταλαβαίνεις), αλλά πιστεύω πως παίζω έξυπνα ;)

 

Φερέγγυοι δεν ειναι όλοι, είναι όμως αρκετοι. Όσοι είναι φτάνουν, αν φτάνουν για τον 11 θα φτάσουν και για τον 14, ειδικά τώρα που έγινε μόδα...

 

Διαφωνώ πως το πρότζεκτ δεν έχει αξία για τους πρώτους μήνες. Πιστεύω πως έχει αξία απο την πρώτη μέρα. Πίστευα κι εγώ το ίδιο με εσένα σε ότι αφορά το χρονικό διάστημα που είναι απαραίτητο να δημιουργηθεί ένα κατεστημένο στον server, αλλά αν παιχτεί αυτό το σύστημα απο την πρώτη μέρα, πιθανόν και να μην δημιουργηθεί ποτέ, οπότε ακόμα καλύτερα :)

 

Πόσοι είμαστε ώριμοι και φερέγγυοι; Ε, δεν τους έχω περάσει και όλους απο τεστ ωριμότητας και φερεγγυότητας, ούτε τους μέτρησα...

 

Πόσοι είναι ενήλικοι; Υπολογίζω πως δεν είναι ούτε οι μισοί, τι σημασία έχει; Έχω γνωρίσει εγώ εδώ μέσα κάτι αστέρια πιτσιρίκια που στέλνουν τους ενήλικες αδιάβαστους εν ριπή οφθαλμού... εγώ προσωπικά με αυτά τα πιτσιρίκια παίζω και με κάποιους ενήλικες που τους κόβει και κουβαλάνε τρέλα...

 

Τι εννοώ τρέλα;

 

Έλα μαζί μας και θα δείς. Ψάξε στον 14, έχει αρκετές επαναστατικές ομάδες, παίξε όσο θέλεις, λίγο ή πολύ, δεν έχει σημασία, αυτοι με -40% (κι ας είναι θηρία) κι εμείς με το κέφι, την μαγκιά, την φαντασία μας, λίγη καλή οργάνωση και συνέπεια... θα δείς τι μπορούμε να κάνουμε ;)


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 05 Ιούνιος 2016 - 21:42:09.

  • Αυτό αρέσει στον/η dina, giann657, goof123 και σε 2 άλλους

#16 SUPERMANTOLINOMAN

SUPERMANTOLINOMAN

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 33 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:SUPERMANTOLINOMAN
Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 06 Ιούνιος 2016 - 14:27:29

διαβασα με προσοχη τα λεγομενα σου και καταληγω στα εξης...

 

θα παρεις ή παιρνεις ηδη,τα τροπαια απο τις πρωτες ομαδες(που πληρωνουν.παιζουν ωρες,κανουν στρατηγικες,ειναι κολημμενοι,κλεβουν,κτλ) ωστε να μην μπορουν να τα εκμεταλλευονται και τα στελνεις στον καιαδα ωστε να μην τα εκμεταλλευεσαι και εσυ!!!

εδω εχω ενα κενο...αφου δεν μπορεις να εχεις εσυ προπονηση,να μην εχει κανεις!!!

σωστα τα λεω???

βοηθησε με λιγο...

 

αρα το θεμα ειναι να μην εχει καμια ομαδα της δεκαδας τροπαια...

πολυ ωραια...

και απο ποιους παικτες θα αποτελειται η "υψηλη" καταταξη και απο ποιες ομαδες???

παλι απο αυτους που καιγονται,απο αυτους που παιζουν πολυ,απο αυτους που πληρωνουν,απο αυτους που κλεβουν(να μην το ξεχναμε και αυτο) και εν τελει σε εχουν γραμμενο στα παλια τους τα παππουτσια...

 

και κανω και καποιες σκεψεις παραλληλα(φιλικα παντα αδερφε μην παρεξηγεις)...

 

εισαι απο αυτους που εκαναν μοδα το κινημα "δεν πληρωνω" και τους "αγανακτισμενους"?

γιατι στο τελος ενας που εκανε τον μαγκα του ηρθε ενα καλο φιρμανι να πληρωσει απο τα διοδια και κινδυνευει να χασει το σπιτι του...(με κυβερνηση τσιπρα που ψηφισε για να τον γλιτωσει...)

και κατι ακομα...

αν λοιπον αυριο γινει μια αναβαθμιση και καταργηθουν τα τροπαια ή αλλαξη η χρηση τους(ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ),θα εχει νοημα η επανασταση σου???

 

υγ.δεν θελω αντιδικια...κανω τον δικηγορο του διαβολου...ευχαριστω...


  • Αυτό αρέσει σε simos, popopokostas και dragesen

#17 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 06 Ιούνιος 2016 - 14:45:19

Τα τρόπαια τα οποία θα κατέβουν κάτω , θα τα χρησιμοποιούν οι μικροί παίκτες που θα πηγαίνουν στις συγκεκριμένες ομάδες και θα τα εκμεταλλεύονται οι ίδιοι. 

 

Ο σκοπός της επανάστασης δεν είναι να δυναμώσουν οι μεγάλοι παίκτες , αλλά οι μικροί. 

 

Οι μεγάλοι παίκτες καταρχάς, εφόσον είναι γνώστες του παιχνιδιού, ΄΄υποτίθεται΄΄ ότι ξέρουν να παίζουν και χωρίς αυτά... οπότε τα τρόπαια θα πάνε κάπου που να μπορούν με κάποιον τρόπο και οι αδύναμοι να ανέβουν. 

 

Και στην τελική, οι μικροί παίκτες θα μάθουν και θα καταλάβουν ότι οι προπονήσεις είναι σημαντικές για την ενδυνάμωση του παίκτη και ελπίζουμε ότι ΑΝ γίνει κάποτε αυτή η αναβάθμιση (κατάργηση τροπαίων), θα μάθουν και οι ίδιοι να κάνουν έστω αυτές τις 10 μονάδες που έχουν, από το τίποτα σίγουρα είναι καλύτερα.

 

υ.γ. Άρα έχουμε ως τελικό συμπέρασμα ότι και οι μικροί παίκτες θα έχουν ανέβει και θα κρατήσουν λιγάκι τον σέρβερ ενεργό... οπότε θα είμαστε όλοι στην ίδια κατηγορία και θα υπάρχει μια ισορροπία μεταξύ όλων και όχι μόνο το top10 να κυριαρχεί, όπως πάντα. Να αλλάξει λιγάκι αυτή η μονοτονία που υπάρχει. Και σε διαβεβαιώνουμε ότι τίποτα δεν είναι άχρηστο πριν την τελευταία πινελιά.  ;)


Επεξεργάστηκε από giann657, 06 Ιούνιος 2016 - 14:51:45.

  • Αυτό αρέσει σε dina και SuperGoofy

#18 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 06 Ιούνιος 2016 - 15:13:43

διαβασα με προσοχη τα λεγομενα σου και καταληγω στα εξης...

 

θα παρεις ή παιρνεις ηδη,τα τροπαια απο τις πρωτες ομαδες(που πληρωνουν.παιζουν ωρες,κανουν στρατηγικες,ειναι κολημμενοι,κλεβουν,κτλ) ωστε να μην μπορουν να τα εκμεταλλευονται και τα στελνεις στον καιαδα ωστε να μην τα εκμεταλλευεσαι και εσυ!!!

εδω εχω ενα κενο...αφου δεν μπορεις να εχεις εσυ προπονηση,να μην εχει κανεις!!!

σωστα τα λεω???

βοηθησε με λιγο...

 

αρα το θεμα ειναι να μην εχει καμια ομαδα της δεκαδας τροπαια...

πολυ ωραια...

και απο ποιους παικτες θα αποτελειται η "υψηλη" καταταξη και απο ποιες ομαδες???

παλι απο αυτους που καιγονται,απο αυτους που παιζουν πολυ,απο αυτους που πληρωνουν,απο αυτους που κλεβουν(να μην το ξεχναμε και αυτο) και εν τελει σε εχουν γραμμενο στα παλια τους τα παππουτσια...

 

και κανω και καποιες σκεψεις παραλληλα(φιλικα παντα αδερφε μην παρεξηγεις)...

 

εισαι απο αυτους που εκαναν μοδα το κινημα "δεν πληρωνω" και τους "αγανακτισμενους"?

γιατι στο τελος ενας που εκανε τον μαγκα του ηρθε ενα καλο φιρμανι να πληρωσει απο τα διοδια και κινδυνευει να χασει το σπιτι του...(με κυβερνηση τσιπρα που ψηφισε για να τον γλιτωσει...)

και κατι ακομα...

αν λοιπον αυριο γινει μια αναβαθμιση και καταργηθουν τα τροπαια ή αλλαξη η χρηση τους(ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ),θα εχει νοημα η επανασταση σου???

 

υγ.δεν θελω αντιδικια...κανω τον δικηγορο του διαβολου...ευχαριστω...

 

Ποιές θα είναι πρώτες ομάδες? Θα δούμε, ευελπιστώ οι καλύτερες (όχι αυτές που κλέβουν). Αυτές που κράτησαν τρόπαιο περισσότερο απο τις άλλες, αυτές που είναι πιο συνεπείς στις μάχες τους και παίζουν πιο έξυπνα, αυτές που έχουν φαντάζομαι τους πιο δυνατους ήρωες. Ελπίζω ο πρώτος επίσης να μην μένει ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ πρώτος. Θα προτιμούσα  επίσης και ελπίζω να είναι πρώτοι όχι απαραίτητα αυτοί που "καίγονται", αλλά οι πιο έξυπνοι και οι πιο κοινωνικοι.

 

Σωστά κατάλαβες, αν δεν έχω εγώ τρόπαια δεν θέλω να έχουν και οι άλλοι. Και επειδή μπορώ να το κάνω, θα το κάνω. Δεν μπορώ να γίνω καλύτερος απο τον άλλο, θα του κάνω πόλεμο για να μην μπορεί να ξεφύγει, να μην γίνει ΠΟΛΥ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλύτερος απο εμένα. Είναι μια στρατηγική κι αυτή. Σ΄αρέσει, δεν σ΄αρέσει, υπάρχει, χρησιμοποιείται και αποδίδει.

 

Τα τρόπαια πάντως δεν γίνεται να μην τα έχει κανείς. Κάποιος θα τα έχει; Εμείς τουλάχιστον δίνουμε δωράκια. Τωρα αν οι άλλοι τα εκμεταλεύονται είναι άλλη ιστορία...

 

Προς ενημέρωση σου δεν ανήκω στο κίνημα "δεν πληρώνω" (διόδια, φόρους κτλ). Δεν ανήκω σε κανένα κίνημα, σε κανένα κόμα, σε καμιά συνομοταξία που θέλεις να με κατατάξεις. Δεν ανήκω σε κανέναν.

 

Έχω μια απορία όμως για εσένα.

 

ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΟΣ ΩΣ "ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ" ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΚΙΝΗΜΑΤΑ?!

 

Οι διαφημίσεις που εγώ λούζομαι καθημερινά στο παιχνίδι, δεν πρόσφέρουν έσοδα στην εταιρία? Εσύ αν θέλεις αγόραζε donuts και μην τις κοιτάς. Δικαίωμα σου είναι. Αν δεν κάνω λάθος όμως τελευταία φορά που κοίταξα τους κανονισμούς του παιχνιδιού, δεν ήταν υποχρεωτικό να αγοράσω donuts. Διόδια, φόροι και hero zero νομίζω πως δεν είναι το ίδιο πράγμα, κάνω λάθος;

 

Τέλος αν αλλάξουν οι κανονισμοί σε σχέση με τα τρόπαια και αυτά καταργηθουν ΠΡΟΦΑΝΩΣ και η επανάσταση δεν θα έχει κανένα νόημα. Όσο όμως δεν αλλάζουν, έχει. Αν καταργηθούν τα τρόπαια όμως, σημαίνει πως η επαναστασή μας έπιασε τόπο. ΥΠΟΧΡΕΩΣΑΜΕ την εταιρία να αλλάξει κανονισμούς και αυτό θα είναι μια ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ για την επανάσταση. 

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 06 Ιούνιος 2016 - 15:36:13.

  • Αυτό αρέσει στον/η dina, spidy, giann657 και σε 2 άλλους

#19 SUPERMANTOLINOMAN

SUPERMANTOLINOMAN

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 33 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:SUPERMANTOLINOMAN
Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 06 Ιούνιος 2016 - 17:32:35

καταρχας το πολιτικο σχολιο ηταν αστεισμος και οχι πολιτικη τοποθετηση...

δευτερον δεν ειμαι πολεμιος της "επαναστασης" αλλα προφανως και δεν ειμαι ουτε υπερμαχος.

καθως τριτον,δεν εχω πεισθει οτι ολο αυτο εχει ουσιαστικο αποτελεσμα...

 

απο την μια ευχομαι να βρεθηκε μια λυση να τονωθει το ενδιαφερον ολων των σερβερ

απο την αλλη ειμαι σιγουρος πως την ορεξη και το κινητρο που ειχατε στον σερβερ 11 ΚΑΛΩΣ ή ΚΑΚΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΕΡΒΕΡ...

και επειδη μαλλον το προβλημα σας ειναι σε αυτους που βαζουν χρηματα στο παιχνιδι,εγω δεν θα διαφωνησω!

μακαρι να μην βαζαμε δραχμη βρε αδερφε!

παντα αυτος που πληρωνει εχει το πλεονεκτημα και ετσι ειναι και στην πραγματικη ζωη...

τι σχεση εχει ομως αυτος που ειναι καμμενος και ΔΕΝ χρηματοδοτει το παιχνιδι με εσενα που ουτε καμμενος εισαι ουτε το χρηματοδοτεις???

γιατι λοιπον αυτος που ξοδευει ωρες στο παιχνιδι να μην εχει αγωνιστικο πλεονεκτημα και ανταποδοτικο πελονεκτημα σε σχεση με εσενα που απλα κανεις τον ρομπεν των δασων...

αν αυτος που ειναι καμμενος,δεν σε αδικει και δεν σε κλεβει τοτε γιατι πρεπει να πληρωσει το γεγονος οτι ειναι καμμενος???

 

εχω συμφωνησει μαζι σας και σε αλλα τοπικ και θα συνεχισω να συμφωνω αν οντως εχετε δικιο...

φαινεται αλλωστε απο τα λαικ που κανω στα σχολια...

νομιζω ομως οτι η "επανασταση" ειναι μια φουσκα χωρις κανενα λογικο επιχειρημα και η απαντηση "αφου μπορω να χαλασω το παιχνιδι θα το κανω επειδη δεν ειναι παρανομο",δεν με καλυπτει...

 

ο ενας λοιπον λεει,επειδη η καλυψη δεν ειναι παρανομη ας την κανω,ο αλλος λεει επειδη η "επανασταση" δεν ειναι παρανομη ας την κανω οποτε καταληγουμε σε ενα φαυλο κυκλο που σκοπο εχει να πεθανει η κατσικα του γειτονα...

 

ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΤΩΝ ΤΡΟΠΑΙΩΝ Ή ΑΜΕΣΗ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΟΥΣ(χτες)!

τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο...


  • Αυτό αρέσει σε Petolilos, popopokostas και dragesen

#20 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 06 Ιούνιος 2016 - 19:48:42

Γιατί έτσι; Η ¨"επανάσταση" έχει ενδιαφέρον από μόνη της, αναπτύσσει νέες στρατηγικές και μπορεί να δώσει ενδιαφέρον στο παιχνίδι, αρκεί να θελήσουν να συμμετέχουν περισσότεροι παίκτες, 

Το παιχνίδι το σκοτώνει  η μονοτονία, απλώς δεν το έχουμε καταλάβει


  • Αυτό αρέσει σε dina, giann657 και arxontas123





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: gr14, Νέος server, Επανάσταση, DrSrDr

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες