Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΚΟΛΠΟ: Το Μόνιμο Σφυρί

Κόλπα Συμβουλές Σφυρί Τουρνουά Τιμή DrSrDr

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#21 GLEM

GLEM

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 149 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
Φήμη: 256

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούνιος 2016 - 10:03:18

χαχαχαχα εγω εχω κανει 7 ανανεωσεις μετα την ημερησια και εχω βρει 2  ;)  και εχω χρησημοποιησει στον παικτη μου 11



#22 karoubalakοs

karoubalakοs

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 103 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτον κόσμο μου
  • Κόσμος:GR13
Φήμη: 65

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούνιος 2016 - 16:31:06

Καλησπέρα σας ! Εάν εφαρμόσω το κόλπο με το μόνιμο σφυρί θα έχω επιπτώσεις στις ειδικές με ρούχα αντοχής ή θα τις βγάζω κανονικά όλες μαζί .. ; 



#23 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούνιος 2016 - 16:34:27

Καλησπέρα σας ! Εάν εφαρμόσω το κόλπο με το μόνιμο σφυρί θα έχω επιπτώσεις στις ειδικές με ρούχα αντοχής ή θα τις βγάζω κανονικά όλες μαζί .. ; 

 

Αν μαζέψεις ένα set ρούχων που σου δίνει μόνο αντοχή, θα φοράς αυτό στις ειδικές και θα τις βγάζεις κανονικά όλες μαζί.



#24 karoubalakοs

karoubalakοs

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 103 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτον κόσμο μου
  • Κόσμος:GR13
Φήμη: 65

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούνιος 2016 - 16:37:13

ωραία ! άρα το κάνω... ευχαριστώ πολύ...   :)



#25 spoonkiller

spoonkiller

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 104 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠεριστερι
  • Ομάδα:ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ CITY
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:spoonkiller
Φήμη: 194

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούνιος 2016 - 18:38:46

Spoiler

καλο μεν για τον εαυτο σου αλλα κρεμας την ομαδα γτ τα σκιλλ σου δεν θα ειναι τα καταλληλα για το λεβελ σου με αποτελεσμα να εισαι  σε συγκριση με εναν στο ιδιο επιπεδο κατωτερος !

 

 

 

ετσι θα εισαι - στης ομαδκες μαχες


-ΣΤΑΘΑΡΑ ΒΑΣΙΚΑ....ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΟΥ...1951-2017


#26 SakisPlaysPro

SakisPlaysPro

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 296 μηνύματα
  • Τοποθεσίαοπου θελω
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:SakisTroller
Φήμη: 149

Δημοσιεύτηκε 17 Ιούλιος 2016 - 09:29:22

καλο μεν για τον εαυτο σου αλλα κρεμας την ομαδα γτ τα σκιλλ σου δεν θα ειναι τα καταλληλα για το λεβελ σου με αποτελεσμα να εισαι  σε συγκριση με εναν στο ιδιο επιπεδο κατωτερος !

 

 

 

ετσι θα εισαι - στης ομαδκες μαχες

για λιγο καιρο σου λεει απλα για να μαζεωεις καμια ντονατ και μετα απο τοσα τουρνουα και ντονατ που θα εχεις θα βρεις ενα σφυρι και θα τα κανεις οπως πριν


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#27 FurSoDah

FurSoDah

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 117 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑγρίνιο,Ελλάδα
  • Ομάδα:The Knick Academy
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:XxKillerBoyGrxX
Φήμη: 26

Δημοσιεύτηκε 11 Αύγουστος 2016 - 10:37:30

Χμμ... αρκετά εντυπωσιακός τρόπος, εύγε Γιαννάκο! :)
 
Μια ερώτηση μόνο: Πώς θα βρίσκουμε αντικείμενα που βελτιώνουν δύναμη και αντοχή εφόσον οι βασικές τους δεξιότητες θα είναι χαμηλές;


Απλά θα ψαχνεις εγώ που ειχα το μυαλό εβρισκα αντικείμενα που το αυξάνουν απλα αφαίρεσε αντοχή και δύναμη πχ οσο χαμηλά μπορείς και θα δεις στο τέλος πως θα βρίσκεις αντικείμενα που τα ανεβαζουν

Είπα να αρχίσω λογαριασμό σε έναν άλλον σέρβερ εκτός gr1 για να γνωρίσω πολλά καλα άτομα :) :D


#28 Brush

Brush

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 130 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαNew York
  • Ομάδα:Γατάκιαα
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:Constantine1995



Φήμη: 80

Δημοσιεύτηκε 12 Αύγουστος 2016 - 10:51:02

Αυτό ηδη εφαρμόζεται σε εμας φιλαρακι στον  gr7  εδώ και περιπου μισο με ένα μηνα...Πιστευω όμως ότι τα τουρνουά θα αρχισουν να χαλανε


Επεξεργάστηκε από Brush, 12 Αύγουστος 2016 - 10:51:35.


#29 ntinarasole

ntinarasole

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 506 μηνύματα
  • Τοποθεσίακαπου στο συμπαν
  • Ομάδα:THE HUNTERS AC
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:ntinarasole
Φήμη: 130

Δημοσιεύτηκε 12 Αύγουστος 2016 - 14:24:47

καλη ιδεα αλλα περιπου πιο λεβελ θα ηταν καλο ωστε να πιασει;300;παρανω λιγοτερο;



#30 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 12 Αύγουστος 2016 - 17:50:59

καλη ιδεα αλλα περιπου πιο λεβελ θα ηταν καλο ωστε να πιασει;300;παρανω λιγοτερο;

 

Πάρα πολύ καλή ερώτηση!

Εγώ το εφαρμόζω σε 2 servers. Στον gr9 είμαι 353 επίπεδο και πρακτικά μπαίνω τριάδα τουρνουά όποτε θέλω.

Στον gr14 που ο ανταγωνισμός είναι μεγαλύτερος, είμαι 189 επίπεδο (έφτιαξα από την αρχή τον παίκτη μου με μόνιμο σφυρί) αλλά ακόμα δε βλέπω τριάδα. Δεκάδα μόνο κι όχι πολύ εύκολα ακόμα. Αλλά όσο ανεβαίνω επίπεδα γίνεται όλο και πιο εύκολο.


  • Αυτό αρέσει στον/η SuperGoofy

#31 ntinarasole

ntinarasole

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 506 μηνύματα
  • Τοποθεσίακαπου στο συμπαν
  • Ομάδα:THE HUNTERS AC
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:ntinarasole
Φήμη: 130

Δημοσιεύτηκε 13 Αύγουστος 2016 - 07:17:58

Πάρα πολύ καλή ερώτηση!

Εγώ το εφαρμόζω σε 2 servers. Στον gr9 είμαι 353 επίπεδο και πρακτικά μπαίνω τριάδα τουρνουά όποτε θέλω.

Στον gr14 που ο ανταγωνισμός είναι μεγαλύτερος, είμαι 189 επίπεδο (έφτιαξα από την αρχή τον παίκτη μου με μόνιμο σφυρί) αλλά ακόμα δε βλέπω τριάδα. Δεκάδα μόνο κι όχι πολύ εύκολα ακόμα. Αλλά όσο ανεβαίνω επίπεδα γίνεται όλο και πιο εύκολο.

εγινε ευχαριστω! θα το εφαρμοσω στο 315 λεβελ



#32 wolverinexxxlol

wolverinexxxlol

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 11 μηνύματα
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 15 Αύγουστος 2016 - 08:34:23

φιλε μπορω να κανω και εγω αυτο το κολπω ειμαι 198 level 



#33 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 15 Αύγουστος 2016 - 09:15:28

φιλε μπορω να κανω και εγω αυτο το κολπω ειμαι 198 level 

 

Γιατί να μην μπορείς;

Ανεξάρτητα από το level σου θα ανεβοκατεβάζεις τιμή εύκολα. Τώρα αν αυτή η τιμή θα είναι αρκετή για να κερδίζεις τουρνουά εξαρτάται από τον ανταγωνισμό στον server που παίζεις. Κι όσο ανεβαίνεις σε επίπεδα τόσο πιο εύκολο θα γίνεται.

 

Πάντως, αν το κάνεις μετά το κατόρθωμα των 100.000.000 θα δεις ακόμα πιο επντυπωσιακά αποτελέσματα.



#34 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 30 Αύγουστος 2017 - 21:28:52

Μια προειδοποίηση για τους νέους κυρίως παίκτες (οι πιο έμπειροι θα το έχουν ήδη καταλάβει) ότι από 29/8/2017 που καταργήθηκαν τα τουρνουά τιμής, το "Μόνιμο Σφυρί" δε συμφέρει πλέον. ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ !

Όσοι το χρησιμοποιήσατε φαντάζομαι θα κερδίσατε αρκετά ντόνατς ώστε να κυνηγήσετε ένα κανονικό σφυρί στο κατάστημα και να φτιάξετε τον ήρωά σας όπως αλλιώς θέλετε. Αν δε θέλετε να κυνηγήσετε σφυρί, η πιο εύκολη μετατροπή είναι να του προσθέσετε αντοχή και σταδιακά να τον κάνετε αδύναμο.

Το Μόνιμο Σφυρί υπήρξε αρκετά επικερδές σύστημα και ποτέ δε μετάνιωσα που το έβαλα. Για όσους δεν είχαν την ευκαιρία να το δοκιμάσουν, δείχνω ενδεικτικά μια εικόνα από τον gr9:

Spoiler

Ό,τι βλέπετε εδώ (ατομικά και ομαδικά ντόνατς, επεκτάσεις ομάδας, κλπ) αλλά και πολλά που δε βλέπετε (αγορές ενισχυτικών, αγορές και εκπαιδεύσεις βοηθών, παιχνίδια στο καζίνο, κλπ), όλα έγιναν με το Μόνιμο Σφυρί και χωρίς πολύ κόπο. Ήταν πολύ ανταποδοτικό, όσο διέρκεσε.

DrSrDr


  • Αυτό αρέσει στον/η dina, spidy, RickRub και σε 10 άλλους

#35 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 31 Αύγουστος 2017 - 10:49:16

Μια προειδοποίηση για τους νέους κυρίως παίκτες (οι πιο έμπειροι θα το έχουν ήδη καταλάβει) ότι από 29/8/2017 που καταργήθηκαν τα τουρνουά τιμής, το "Μόνιμο Σφυρί" δε συμφέρει πλέον. ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ !

Όσοι το χρησιμοποιήσατε φαντάζομαι θα κερδίσατε αρκετά ντόνατς ώστε να κυνηγήσετε ένα κανονικό σφυρί στο κατάστημα και να φτιάξετε τον ήρωά σας όπως αλλιώς θέλετε. Αν δε θέλετε να κυνηγήσετε σφυρί, η πιο εύκολη μετατροπή είναι να του προσθέσετε αντοχή και σταδιακά να τον κάνετε αδύναμο.

Το Μόνιμο Σφυρί υπήρξε αρκετά επικερδές σύστημα και ποτέ δε μετάνιωσα που το έβαλα. Για όσους δεν είχαν την ευκαιρία να το δοκιμάσουν, δείχνω ενδεικτικά μια εικόνα από τον gr9:

Spoiler

Ό,τι βλέπετε εδώ (ατομικά και ομαδικά ντόνατς, επεκτάσεις ομάδας, κλπ) αλλά και πολλά που δε βλέπετε (αγορές ενισχυτικών, αγορές και εκπαιδεύσεις βοηθών, παιχνίδια στο καζίνο, κλπ), όλα έγιναν με το Μόνιμο Σφυρί και χωρίς πολύ κόπο. Ήταν πολύ ανταποδοτικό, όσο διέρκεσε.

DrSrDr

Πλέον και το αδύναμος έχει χάσει τη βασική του λειτουργία που είναι σχετικά εύκολο κατέβασμα τιμής στα τουρ...


  • Αυτό αρέσει στον/η NickDimasTheLegend

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Κόλπα, Συμβουλές, Σφυρί, Τουρνουά, Τιμή, DrSrDr

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες