Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Επανασταση Gr14


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
53 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#21 Galaxy

Galaxy

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΒραζιλία
  • Ομάδα:Devil May Cry
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:CrazyMusic
Φήμη: 29

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 13:16:25

αργησατε θα μπορουσα να πω,καλα λεει ο spoonkiller κρημα ειναι να μενουν αστεγες οι τολμες και οι ενεργειες!

Μην σνομπάρεις γιατί ακόμα δεν ξεκινήσαμε . Όταν θα ξεκινήσουμε όπως είπε ο θήμιος θα παρακαλάτε :)



#22 Αποστόλης

Αποστόλης

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 94 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑθήνα
  • Ομάδα:ΛΟΥΛΟΥΚΕΣ
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:BlackPanther
Φήμη: 79

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 13:32:19

Φιλε στον 14 στους Ntonats team δεν εισαι;;

3 μελη ειστε και δεν θα πεσετε;

και επειδη ειμαι στους donuts team τι σημενει εχει φαει μπαν ο αρχηγος αυριο γινετε κληρωσει!


 


#23 lerty202

lerty202

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 289 μηνύματα
  • Τοποθεσίαελλαδα
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:lerty202
Φήμη: 316

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 14:54:10

Σχετικα αδυναμη ομαδα για να κατορθωσει να κατεβασει "καλα" τροπαια ...



#24 spoonkiller

spoonkiller

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 104 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠεριστερι
  • Ομάδα:ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ CITY
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:spoonkiller
Φήμη: 194

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 14:54:31

μα τα ντονατς,δεν σε ανεβαζουν λεβελ,δεν σε κανουν καλυτερο σε δεξιοτητες..

 

ερασιτεχνες..


-ΣΤΑΘΑΡΑ ΒΑΣΙΚΑ....ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΟΥ...1951-2017


#25 RickRub

RickRub

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 232 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠλανήτης Κρίπτον
  • Ομάδα:TOP SCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:RickRub
Φήμη: 334

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 15:26:54

ερασιτεχνες..

 

επαγγελματία μου εσύ !!!!  ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η stelios03

RickRub

 

     Style !!!!!


#26 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 16:13:36

 

Μην μου αγχωνεστε..Απο κυριακη και μετα θα μπουν 500 ντονατ και βλεπουμε..

 

  Βλέπω κανείς δεν σχολίασε το προφανές, το ότι θα μπουν 500 ντόνατς για να χτυπήσουν τις ομάδες που βάζουν ντόνατς...

Δεν είναι απαραίτητα κακό. Φαίνεται ότι αυτό που ξεκίνησε σαν επανάσταση εξελίσσεται. Η λέξη επανάσταση ακούγεται ρομαντική, στην πραγματικότητα οι περισσότεροι από εμάς δεν είμαστε ιδεαλιστές.  Φαίνεται ότι γίνεται αντιληπτό ότι ένας τρόπος να κρατάς τα τρόπαια είναι να είσαι χαμηλά στην τιμή βάζεις δεν βάζεις ντόνατς.

  Όπως έχω πει βέβαια με 50 τρόπαια όλη αυτή η ιστορία δεν έχει νόημα πλέον αλλά μου κάνει εντύπωση ότι συστηματικά πλέον μπαίνουν άτομα για να ειρωνευτούν όσους συνεχίζουν την "επανάσταση" με υποτιμητικά σχόλια,


  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper και stelios03

#27 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 16:28:42

αντεεεεεε μας κανατε να περιμενουμε πολλη εχουμε καποιες τολμες που θελουμε να διωξουμε !

 

Και ποιος σας εμποδίζει να τα διώξετε;

 

Φοβάστε πως αν κατεβάσετε τρόπαιο θα στιγματιστείτε ως επαναστάτες και θα σας κολλήσει η ρετσινιά; :D

 

Εγω πάντως αν ήθελα να κατέβω σε τουρνουά τιμής για να χτυπήσω 10άδα, αν είχα 1-2 τρόπαια τόλμης στην ομάδα μου δεν θα με χαλούσε καθόλου ;)

 

Αν δεν τα θέλετε πάντως τα τρόπαια τόλμης... κατεβάστε τα βρε παιδιά, δεν είναι δύσκολο... για την ακρίβεια είναι το ίδιο εύκολο με το να κατεβάσετε κατα λάθος και καμια προπόνηση/ενέργεια  :D


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 30 Ιούνιος 2016 - 16:40:44.

  • Αυτό αρέσει σε dina, DrSuperDuper και giann657

#28 RickRub

RickRub

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 232 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠλανήτης Κρίπτον
  • Ομάδα:TOP SCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:RickRub
Φήμη: 334

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 16:49:48

  Βλέπω κανείς δεν σχολίασε το προφανές, το ότι θα μπουν 500 ντόνατς για να χτυπήσουν τις ομάδες που βάζουν ντόνατς...

Δεν είναι απαραίτητα κακό. Φαίνεται ότι αυτό που ξεκίνησε σαν επανάσταση εξελίσσεται. Η λέξη επανάσταση ακούγεται ρομαντική, στην πραγματικότητα οι περισσότεροι από εμάς δεν είμαστε ιδεαλιστές.  Φαίνεται ότι γίνεται αντιληπτό ότι ένας τρόπος να κρατάς τα τρόπαια είναι να είσαι χαμηλά στην τιμή βάζεις δεν βάζεις ντόνατς.

  Όπως έχω πει βέβαια με 50 τρόπαια όλη αυτή η ιστορία δεν έχει νόημα πλέον αλλά μου κάνει εντύπωση ότι συστηματικά πλέον μπαίνουν άτομα για να ειρωνευτούν όσους συνεχίζουν την "επανάσταση" με υποτιμητικά σχόλια,

Spidy,

 

κάποιους τους ενοχλεί πως αντί να κάνουν  +5 προπονήσεις καθημερινά κάνουν -5.Κάποιους τους ενοχλεί πως αντι να κάνουν +20 ενέργεια  κάνουν -20,κάποιους τους ενοχλεί πως την δόξα πλέον δεν την έχει το top10 αλλά η επανάσταση,τα παιδιά που άφησαν τις προπονήσεις και τις ενέργειες σας,για να κάνουν κάτι διαφορετικό,κάτι πρωτοποριακό,κάτι που θα σε βγάλει από την καθημερινή σου ρουτίνα στο hero zero,κάτι που εσύ δεν θα τόλμαγες να κάνεις,γιατί; γιατί είσαι βολεμένος εκεί,σου αρέσει να έχεις σε καθημερινή βάση καλύψεις και να συντηρείς τα τρόπαια σου,

 

 

 

Υ.Γ Δεν απευθύνομαι στον spidy όπως πιθανόν να νομίζεται,αλλά σε  όσους βγάζουν χολή για την επανάσταση..


Επεξεργάστηκε από RickRub, 30 Ιούνιος 2016 - 16:51:41.

  • Αυτό αρέσει στον/η ntinarasole, DrSuperDuper, giann657 και σε άλλον ένα

RickRub

 

     Style !!!!!


#29 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 16:56:31

Έχεις άδικο, 

η επανάσταση δεν έχει χτυπήσει (και δυστυχώς μετά την νέα αναβάθμιση δεν θα χτυπήσει κιόλας) τις μεγαλύτερες ομάδες.

Οπότε αυτοί που υποτιμούν την επανάσταση είναι αυτοί που στην πραγματικότητα δεν τους έχει αγγίξει.



#30 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 17:02:31

  Βλέπω κανείς δεν σχολίασε το προφανές, το ότι θα μπουν 500 ντόνατς για να χτυπήσουν τις ομάδες που βάζουν ντόνατς...

 

Ο καθένας κάνει κουμάντο στην τσέπη του... προσωπικά δεν έχω βάλει ποτέ φράγκο στο παιχνίδι αλλά δεν μπορώ να εμποδίσω κάποιον που θέλει να επεκτείνει την ομάδα του να πληρώσει. Κακό του κεφαλιού του, τι να πω...

 

Πάντως ο στόχος μας δεν είναι να χτυπήσουμε αυτους που πληρώνουν για να παίζουν. Ο στόχος είναι να χτυπήσουμε τον οποιοδήποτε συγκεντρώνει 4-5 τρόπαια νομίζοντας πως μπορεί να τα κρατήσει εκεί για πάντα. Αν μπορούμε να αφαιρέσουμε ένα θα το κάνουμε. Και το δίνουμε κάτω για τρείς λόγους. Ο ένας είναι για να παραμείνουμε δυνατοι στο κυνήγι των αντιπάλων μας και ο άλλος είναι για να μην το πάρουν γρήγορα πίσω αλλά ΚΑΙ ΝΑΙ για να βοηθήσουμε τους λιγότερο δυνατους να αναπτυχθούν.

 

Είναι πολλαπλό το όφελος της τακτικής μας. Τα περισσότερα τρόπαια μετά την νέα αναβάθμιση σίγουρα δίνουν την ευκαιρία σε περισσότερους παίκτες να έχουν κάτι παραπάνω. Αλλά και πάλι οι πλέον δυνατοι παίκτες θα διαλέξουν "τα καλύτερα" τρόπαια. Μάντεψε λοιπόν ποιός είναι ο μόνος που μπορεί "να τους χαλάσει την μαγιονέζα" και "να ανακατέψει την τράπουλα του παιχνιδιού", ενός παιχνιδιού που διαφορετικά μοιάζει "στημένο".

 

Επανάσταση και πάλι επανάσταση λοιπόν ;)

 

Χαίρομαι πάντως που έστω και θεωρητικά ακόμα είσαι με το ένα πόδι στην λογική της επανάστασης αν και απέσυρες την ομάδα σου απο αυτήν (και το ξέρεις πως πλέον επιστρέφεις ως στόχος μας). Διαφωνώ προφανώς με την λογική πως τα περισσότερα πλέον τρόπαια αφαιρουν το νόημα απο την επανάσταση. Η αξία της για εμάς που την ξεκινήσαμε για πολλαπλούς λόγους που μόλις σου εξήγησα παραμένει υψηλή.

 

Υ.Γ. Ο λόγος που δεν θα χτυπήσει η επανάσταση (στον 11 ας πούμε) τις κορυφαίες ομάδες (άμεσα) είναι πως δεν συμμετέχουν αρκετοι δυνατοι ήρωες και όχι τα περισσότερα τρόπαια. Όταν εσύ αποσύρεσαι, δεν την ενισχύεις, την αποδυναμώνεις. Δεν εμπνέεις περισσότερους, αποθαρρύνεις περισσότερους.


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 30 Ιούνιος 2016 - 17:23:11.

  • Αυτό αρέσει σε stelios03 και Dreamer

#31 RickRub

RickRub

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 232 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠλανήτης Κρίπτον
  • Ομάδα:TOP SCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:RickRub
Φήμη: 334

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 17:05:19

Ακόμα,στον 14 ακόμη δεν έχουμε αρχίσει,

 

Στον 11,12 τρόπαια είναι εκτός 20αδας,έχοντας μόνο μία δυνατή-δυνατή ομάδα,από την στιγμή που φύγατε.

 

Στον 12 απ'ότι μαθαίνω είναι πιο οργανωμένα από τον 11.

 

αν τον έχει ακουμπήσει ή όχι η επανάσταση είναι θέμα χρόνου,και μόνο που μπήκε στον κόπο να κοκορεύετει δείχνει το κόμπλεξ του.


  • Αυτό αρέσει σε SuperGoofy, stelios03 και master21

RickRub

 

     Style !!!!!


#32 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 17:23:24

 

Υ.Γ. Ο λόγος που δεν θα χτυπήσει η επανάσταση (στον 11 ας πούμε) τις κορυφαίες ομάδες (άμεσα) είναι πως δεν συμμετέχουν αρκετοι δυνατοι ήρωες και όχι τα περισσότερα τρόπαια. Όταν εσύ αποσύρεσαι, δεν την ενισχύεις, την αποδυναμώνεις. Δεν εμπνέεις περισσότερους, αποθαρρύνεις περισσότερους.

 

  Έχουμε διαφορετικές απόψεις για ποιον λόγο γινόταν-γίνεται η προσπάθεια. Όχι ότι είναι απαραίτητα κακό αυτό αλλά μας οδηγεί σε διαφορετικά συμπεράσματα τώρα.

  Όποιος στοιχειωδώς ενεργός παίκτης θέλει μπορεί να βρεθεί πρακτικά σε ομάδα με τρόπαια, Αν υπήρχαν 1000+  ενεργοί παίκτες τότε θα υπήρχε λόγος να συνεχίσω. Με 300-400 βαριά βαριά παίκτες που παίζουν όχι και δεν πρόκειται να αυξηθούν ούτε με την επανάσταση. Το παιχνίδι έχει νόημα όταν παλεύεις για κάτι, όταν είναι διαθέσιμο για όλους ποια η σημασία.

  Λέτε ότι είναι καλό που αυξήθηκαν τα τρόπαια; 

  Εγώ λέω ότι καλό θα ήταν για το παιχνίδι να μειωνόταν τα τρόπαια που υπήρχαν τότε, ας πούμε τα 10 τρόπαια τόλμης και να έμεναν 20. Εκεί θα έβλεπες πραγματικά σφαγή και θα ήταν εφικτή η επανάσταση.



#33 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 17:24:25

Ακόμα,στον 14 ακόμη δεν έχουμε αρχίσει,

 

Στον 11,12 τρόπαια είναι εκτός 20αδας,έχοντας μόνο μία δυνατή-δυνατή ομάδα,από την στιγμή που φύγατε.

 

Στον 12 απ'ότι μαθαίνω είναι πιο οργανωμένα από τον 11.

 

αν τον έχει ακουμπήσει ή όχι η επανάσταση είναι θέμα χρόνου,και μόνο που μπήκε στον κόπο να κοκορεύετει δείχνει το κόμπλεξ του.

Καλά κάνετε που κάνετε την "επανάσταση" σας εύχομαι να πετύχει !!!

Αλλά το θέμα είναι ότι όπως το βλέπω εγώ ότι για να "δέσει το γλυκό που λέμε" θα πρέπει να έχει αρκετά ενεργούς(Και από τους τοπ10 παίχτες),γεμάτους όρεξη για να μεγαλώσουν λέβελ και να δυναμώσουν τα σκιλλς τους κυρίως τα μικρά επίπεδα,θέλει και πάρα πολύ οργάνωση και υπομονή για να πετύχει,από τι είδα στον 14 δεν πέτυχε και πολύ η επανάσταση....για τους παραπάνω λόγους.

Εάν κάνω λάθος διορθώστε με,απλός εγώ τα λέω από την δικιά μου ματιά.


  • Αυτό αρέσει στον/η SuperGoofy

#34 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 17:38:40

  Όποιος στοιχειωδώς ενεργός παίκτης θέλει μπορεί να βρεθεί πρακτικά σε ομάδα με τρόπαια

 

 

Σπόντα/Μπηχτή: Εσύ που στον gr11 κάνεις κάτι ωραία τριήμερα-πενθήμερα να πατήσεις είσαι "στοιχειωδώς ενεργός"; Κι όμως είσαι αρχηγός σε ομάδα που τωρα που μιλάμε έχει 4 τρόπαια, αύριο 3, εκτός και αν τσιμπήσετε απο κάτω κάποιο άλλο τρόπαιο και ανανεώσετε την 4άδα, από κάποια άλλη ομάδα εξίσου ίσως όμως και περισσότερο ενεργή.

 

Η γνώμη μου είναι πως έφυγες απο την επανάσταση και μαζί απέσυρες όλη την ομάδα σου με ΑΦΟΡΜΗ της επέκταση του αριθμού των τροπαίων απο 30 σε 50. Ο πραγματικός λόγος είναι πως δεν μπορούσες να υποστηρίξεις την ιδέα λόγω προσωπικών καθημερινών ρυθμών που πλέον σου απαγορεύουν να παίζεις το ίδιο συχνά και να καταναλώνεις τις ίδιες ώρες στο παιχνίδι, κάτι που δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ μα καθόλου μεμπτό, αλλά οι λόγος που προφασίζεσαι είναι δικαιολογία, όχι λόγος και αυτό είναι μέμπτο.

 

Και είναι κρίμα πίσω απο την δική σου έλλειψη χρόνου για το παιχνίδι, να αλλάζει η τακτική μιας ολόκληρης ομάδας. Είναι επίσης κρίμα αυτής της πολύ ωραίας ομάδας στην οποία βρίσκεσαι να ηγείσαι εσύ, που είσαι τελευταία διαρκώς απών...

 

Varg δεν κάνεις καθόλου λάθος.


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 30 Ιούνιος 2016 - 17:41:40.

  • Αυτό αρέσει σε giann657, master21 και Varg

#35 RickRub

RickRub

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 232 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠλανήτης Κρίπτον
  • Ομάδα:TOP SCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:RickRub
Φήμη: 334

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 18:01:41

Καλά κάνετε που κάνετε την "επανάσταση" σας εύχομαι να πετύχει !!!

Αλλά το θέμα είναι ότι όπως το βλέπω εγώ ότι για να "δέσει το γλυκό που λέμε" θα πρέπει να έχει αρκετά ενεργούς(Και από τους τοπ10 παίχτες),γεμάτους όρεξη για να μεγαλώσουν λέβελ και να δυναμώσουν τα σκιλλς τους κυρίως τα μικρά επίπεδα,θέλει και πάρα πολύ οργάνωση και υπομονή για να πετύχει,από τι είδα στον 14 δεν πέτυχε και πολύ η επανάσταση....για τους παραπάνω λόγους.

Εάν κάνω λάθος διορθώστε με,απλός εγώ τα λέω από την δικιά μου ματιά.

 

Σωστός σε όλα,

 

Αλλά για ποιά επανάσταση στον 14 μιλας ; Αυτήν που κράτησε 2 μέρες; γιατί τόσο κράτησε,όχι παραπάνω,τα παιδιά διαγράψανε,και τώρα ψαχνόμαστε.


  • Αυτό αρέσει στον/η Varg

RickRub

 

     Style !!!!!


#36 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 18:24:31

ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ανήκουν στις επαναστατικές ομάδες! :D

Επικοινωνήστε με τον DrSuperDuper για περισσότερες πληροφορίες!

 

Όχι!!! Please!!! 'Οχι άλλα μηνύματα!

Κάθε μέρα λαμβάνω πάρα πολλά ερωτήματα από το τί είναι η επανάσταση μέχρι πώς φτιάχνουν λογαριασμό στο forum. (grin)

Δεν μπορώ και δεν προλαβαίνω να απαντώ. Sorry.

 

ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ παίζουμε βοηθητικό ρόλο στην επανάσταση. Δεν είμαστε μεγάλη ομάδα, δεν έχουμε αναλάβει ούτε καθήκοντα ομάδας κρούσης, ούτε καθήκοντα ομάδας συντονισμού. Απλώς δυναμώνουμε και περιμένουμε εντολές από όποια ομάδα αναλάβει τελικά τον συντονισμό.


  • Αυτό αρέσει σε odi και SuperGoofy

#37 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 18:26:13

Σπόντα/Μπηχτή: Εσύ που στον gr11 κάνεις κάτι ωραία τριήμερα-πενθήμερα να πατήσεις είσαι "στοιχειωδώς ενεργός"; Κι όμως είσαι αρχηγός σε ομάδα που τωρα που μιλάμε έχει 4 τρόπαια, αύριο 3, εκτός και αν τσιμπήσετε απο κάτω κάποιο άλλο τρόπαιο και ανανεώσετε την 4άδα, από κάποια άλλη ομάδα εξίσου ίσως όμως και περισσότερο ενεργή.

 

Η γνώμη μου είναι πως έφυγες απο την επανάσταση και μαζί απέσυρες όλη την ομάδα σου με ΑΦΟΡΜΗ της επέκταση του αριθμού των τροπαίων απο 30 σε 50. Ο πραγματικός λόγος είναι πως δεν μπορούσες να υποστηρίξεις την ιδέα λόγω προσωπικών καθημερινών ρυθμών που πλέον σου απαγορεύουν να παίζεις το ίδιο συχνά και να καταναλώνεις τις ίδιες ώρες στο παιχνίδι, κάτι που δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ μα καθόλου μεμπτό, αλλά οι λόγος που προφασίζεσαι είναι δικαιολογία, όχι λόγος και αυτό είναι μέμπτο.

 

Και είναι κρίμα πίσω απο την δική σου έλλειψη χρόνου για το παιχνίδι, να αλλάζει η τακτική μιας ολόκληρης ομάδας. Είναι επίσης κρίμα αυτής της πολύ ωραίας ομάδας στην οποία βρίσκεσαι να ηγείσαι εσύ, που είσαι τελευταία διαρκώς απών...

 

  Η ομάδα μου είναι χαλαρή και πλεόν είναι καλοκαίρι, ομολογώ ότι ούτε εγώ αλλά ούτε και οι περισσότεροι συμπαίκτες μου έχουμε την διάθεση να αναλωνόμαστε σε συνεχές μπες-βγες και τον απαραίτητο συντονισμό που απαιτεί, δεν έχουμε δει το παιχνίδι σαν μάχη αλλά σαν παιχνίδι και απορώ που με κατηγορείς εσύ που κατηγορείς τους τοπ παίκτες ότι δεν έχουν ζωή.

Άσχετα με το γεγονός αυτό η επανάσταση δεν έχει πλέον νόημα και απορώ που δεν το βλέπεις, δεν ξέρω τι φαντάζεσαι για τα κίνητρα μου αλλά δεν έχω καμία ανάγκη να βρίσκω δικαιολογίες Αν θέλεις απάντησε στο λογικό επιχείρημα γιατί ένας παίκτης αφού έχει την δυνατότητα να πάει σε μια ομάδα με τρόπαια να μην πάει αλλά να συμμετέχει στην επανάσταση; 

  Πάντως ενισχύεις το επιχείρημα μου άθελα σου. Για δες με στο τουρνουά εμπειρίας, απουσιάζω τα τριήμερα μου και είμαι 269 στο τουρνουά εμπειρίας, θεωρούμαι από τους ενεργούς παίκτες του σέρβερ!!!!  (grin)

  Να είμαι ειλικρινής (και καθόλου μετριόφρων) δεν θεωρώ καθόλου κρίμα να ηγούμαι των Πειρατών, αλλά αν οι συμπαίκτες μου έχουν διαφορετική άποψη να είσαι σίγουρος ότι θα το συζητήσω.



#38 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 20:58:08

  Η ομάδα μου είναι χαλαρή και πλεόν είναι καλοκαίρι, ομολογώ ότι ούτε εγώ αλλά ούτε και οι περισσότεροι συμπαίκτες μου έχουμε την διάθεση να αναλωνόμαστε σε συνεχές μπες-βγες και τον απαραίτητο συντονισμό που απαιτεί, δεν έχουμε δει το παιχνίδι σαν μάχη αλλά σαν παιχνίδι και απορώ που με κατηγορείς εσύ που κατηγορείς τους τοπ παίκτες ότι δεν έχουν ζωή.

Άσχετα με το γεγονός αυτό η επανάσταση δεν έχει πλέον νόημα και απορώ που δεν το βλέπεις, δεν ξέρω τι φαντάζεσαι για τα κίνητρα μου αλλά δεν έχω καμία ανάγκη να βρίσκω δικαιολογίες Αν θέλεις απάντησε στο λογικό επιχείρημα γιατί ένας παίκτης αφού έχει την δυνατότητα να πάει σε μια ομάδα με τρόπαια να μην πάει αλλά να συμμετέχει στην επανάσταση; 

  Πάντως ενισχύεις το επιχείρημα μου άθελα σου. Για δες με στο τουρνουά εμπειρίας, απουσιάζω τα τριήμερα μου και είμαι 269 στο τουρνουά εμπειρίας, θεωρούμαι από τους ενεργούς παίκτες του σέρβερ!!!!  (grin)

  Να είμαι ειλικρινής (και καθόλου μετριόφρων) δεν θεωρώ καθόλου κρίμα να ηγούμαι των Πειρατών, αλλά αν οι συμπαίκτες μου έχουν διαφορετική άποψη να είσαι σίγουρος ότι θα το συζητήσω.

 

Δεν σε κατηγόρησα για το γεγονός οτι δεν παίζεις αρκετά. Σέβομαι απόλυτα κάποιον που δίνει προτεραιότητα σε πράγματα που έχουν σαφώς προτεραιότητα σε σχέση με το παιχνίδι.

 

Σου ξαναλέω, δεν θεωρώ αυτό μεμπτό. Μεμπτό θεωρώ να κρύβεις τους πραγματικούς λόγους μιας τακτικής σου κίνισης στο παιχνίδι και να προφασίζεσαι άλλους.

 

Γιατι έχει νόημα η επανάσταση στο εξήγησα αναλυτικά. Δεν μπορώ να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια... 

 

Αυτο που σου είπα όμως (και μάλλον δεν έγινε σαφές, γι΄αυτό και θα το επαναλάβω) είναι πως εφόσον δεν είσαι αρκετά ενεργός σαφώς και δεν μπορείς να λάβεις με επιτυχία μέρος σε ένα σύστημα μπες-βγες και σαφώς δεν μπορείς να λάβεις μέρος σε μια επανάσταση που απαιτεί τουλάχιστον 2 check in την ημέρα στην ομάδα σου και λίγα λεπτά συνεννόησης με τα μέλη (για να μην μιλήσουμε για κοινωνική συμμετοχή και παρέα...)

 

Και σαφώς δεν είσαι κατάλληλος για αρχηγός ομάδας, όταν εγώ που είμαι συμπαίκτης σου σε ψάχνω 3 μέρες να σου μιλήσω για να συνεννοηθώ μαζί σου να δω τι θα κάνουμε...

 

Οπότε με λίγα λόγια η επανάσταση είναι άχρηστη για εσένα εφόσον δεν μπορείς να είσαι λειτουργικό μέρος της και εσύ άχρηστος γι΄αυτήν. Και αυτός είναι ο λόγος που την παράτησες, όχι η αύξηση των τροπαίων. 

 

Τυγχάνει δε να είσαι ο μοναδικός που είδα να έχει αρνητική άποψη για την αύξηση των τροπαίων. 

 

Όσο για το τουρνουά εμπειρίας, κι εγω παίζωντας αποκλειστικά αποστολες εμπειρίας στο δικό σου level και στην δική σου ομάδα χαλαρά θα ήμουν στήν ίδια θέση με εσένα. Αυτο δεν αναιρεί το γεγονός πως υπάρχουν μέρες ολόκληρες που δεν πατάς καθόλου στο παιχνίδι πλέον. Καλά κάνεις, επιλογή σου είναι να διαθέτεις τον χρόνο σου όπως εσύ αποφασίζεις. Αλλά για άλλη μια φορά βρίσκεις φθηνή δικαιολογία το τουρ εμπειρίας για να αποδείξεις κάτι ψευδές. Δεν είσαι το ίδιο ενεργός όπως παλιά. Μαζεύεις πολλή εμπειρία γιατι βρίσκεσαι σε ομάδα με επίπεδο δημοτικότητας 50, γιατι είσαι 300 level + και γιατι παίζεις αποστολές εμπειρίας (όταν κάποια στιγμή μπείς στο παιχνίδι...)

 

Με λίγα λόγια φίλτατε Spidy, τους άλλους στην ομάδα σου μπορείς να τους κοροϊδέψεις, εμένα όχι.

 

Y.Γ. Στο τουρνουα εμπειρίας, παρ΄ολο που ο ήρωας μου είναι 40 level μικρότερος απο τον δικό σου, παρ΄ολο που η ομάδα μου έχει επέκταση δημοτικότητας 20 (και όχι 50 όπως η δική σου), παρ΄όλο που παίζω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ αποστολες κερμάτων (ποτέ δεν έπαιξα εμπειρία), παρ΄ολο που δεν εξαντλώ ΠΟΤΕ όλη την ενέργεια του ήρωα μου (αγοράζω 2 το πολύ 3 φορές ενέργεια την ημέρα)... ΕΙΜΑΙ 100 θέσεις πιο πάνω απο εσένα. Αυτο εμένα μου λέει πολλά για το πόσο ενεργός παίκτης είσαι. Αυτο και το γεγονός οτι κάθε φορά που τελευταία ρίχνω μια ματιά στην ομάδα σου, εσύ δεν είσαι online.


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 30 Ιούνιος 2016 - 21:24:14.

  • Αυτό αρέσει στον/η ntinarasole, dina, giann657 και σε άλλον ένα

#39 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2016 - 21:43:08

Όταν θέλεις να συμμετάσχεις σε κάτι ομαδικό, πρέπει να έχεις και τον κατάλληλο χρόνο.

Δε μπορεί κάποιος να μπαίνει κάθε τρεις μέρες και να απαιτεί συνεργασία, ή ότι δεν πάει καλά η επανάσταση. Πρώτα βλέπω αν έχω αυτές τις δυνατότητες που μου χρειάζονται ώστε να κάνω αυτό το πράγμα, και ύστερα το κάνω.

 

Από εκεί και πέρα, εφόσον δε μπορεί ο ίδιος (λόγω έλλειψης χρόνου), δε μπορεί να στερήσει αυτό που προτίμησε να κάνει μαζί με την ομάδα του, και στην ίδια την ομάδα του, βάζοντας δικαιολογίες για την νέα αναβάθμιση , με την εισαγωγή των νέων τροπαίων. 

 

Η επανάσταση χρειάζεται και λίγη ζωντάνια, αλλιώς δε μπορείς να συνεννοηθείς ώστε να κατεβάσεις το τρόπαιο κάτω. Και στην τελική μην λέτε ανούσια πράγματα για να καλύψετε τον εαυτό σας.


  • Αυτό αρέσει σε SuperGoofy και Dreamer

#40 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 01 Ιούλιος 2016 - 06:05:30

1.Τυγχάνει δε να είσαι ο μοναδικός που είδα να έχει αρνητική άποψη για την αύξηση των τροπαίων. 

 

2. Όσο για το τουρνουά εμπειρίας, κι εγω παίζωντας αποκλειστικά αποστολες εμπειρίας στο δικό σου level και στην δική σου ομάδα χαλαρά θα ήμουν στήν ίδια θέση με εσένα. Αυτο δεν αναιρεί το γεγονός πως υπάρχουν μέρες ολόκληρες που δεν πατάς καθόλου στο παιχνίδι πλέον.αζεύεις πολλή εμπειρία γιατι βρίσκεσαι σε ομάδα με επίπεδο δημοτικότητας 50, γιατι είσαι 300 level + και γιατι παίζεις αποστολές εμπειρίας (όταν κάποια στιγμή μπείς στο παιχνίδι...) Y.Γ. Στο τουρνουα εμπειρίας, παρ΄ολο που ο ήρωας μου είναι 40 level μικρότερος απο τον δικό σου, παρ΄ολο που η ομάδα μου έχει επέκταση δημοτικότητας 20 (και όχι 50 όπως η δική σου), παρ΄όλο που παίζω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ αποστολες κερμάτων (ποτέ δεν έπαιξα εμπειρία), παρ΄ολο που δεν εξαντλώ ΠΟΤΕ όλη την ενέργεια του ήρωα μου (αγοράζω 2 το πολύ 3 φορές ενέργεια την ημέρα)... ΕΙΜΑΙ 100 θέσεις πιο πάνω απο εσένα. Αυτο εμένα μου λέει πολλά για το πόσο ενεργός παίκτης είσαι

 

3.Καλά κάνεις, επιλογή σου είναι να διαθέτεις τον χρόνο σου όπως εσύ αποφασίζεις. Αλλά για άλλη μια φορά βρίσκεις φθηνή δικαιολογία το τουρ εμπειρίας για να αποδείξεις κάτι ψευδές. Δεν είσαι το ίδιο ενεργός όπως παλιά. 

Τα κατηγοριοποίησα λίγο για να απαντήσω και να σταματήσουμε την κουβέντα γιατί νομίζω ότι για τους υπόλοιπους δεν είναι ενδιαφέρουσα:

 

1. Το ότι είμαι ο μοναδικός, δεν σημαίνει ότι έχω άδικο. Εγώ κρίνω κατά πόσο μια κίνηση κάνει το παιχνίδι να έχει πιο πολύ ενδιαφέρον και όχι κατά πόσο βοηθά όλους να έχουν ίση ευκαιρία, και ενδιαφέρον έχει όταν υπάρχει προσπάθεια για κάτι και όχι όταν έχουν πρόσβαση σε αυτό. Η αναβάθμιση πέτυχε να εξασφαλίσει ότι δύσκολα θα υπάρχουν ομάδες χωρίς τρόπαια (όχι απαραίτητα καλά) που θα μπορούν να χτυπήσουν τις μεγάλες.

2.Απορώ πως λες αυτό με τα λέβελ. Ήδη όταν ξεπεράσεις τα αρχικά λέβελ οι πόντοι εμπειρίας που μπορείς να μαζέψεις είναι ίδιοι ανεξάρτητα αν είσαι 100 ή 300, για τα ενισχυτικά έχεις προφανώς δίκιο. Αποστολές δεν κάθομαι να τις ψειρίζω μπαίνω βλέπω ποιες ολοκληρώνουν κατορθώματα και επιλέγω, δεν χάνω χρόνο να ψάχνω εκτός αν τρέχει κανά ιβέντ.

3. Και επανερχόμαστε, έχεις δίκιο ότι είμαι αρκετά ανενεργός και παρ' όλα αυτά δεν παύω να είμαι στους 300 πρώτους. Τι δείχνει αυτό; Ότι ο Σέρβερ είναι στο σύνολο του σχεδόν πεθαμένος και ότι πραγματικά αυτά τα 300-400 άτομα που παίζουν χωράνε στις ομάδες με τρόπαια ακόμα και αν κάθε ομάδα έχει 3-4. Οπότε δεν ψαχνω δικαιολογίες, αν άξιζε να ασχοληθώ θα ασχολιόμουν, αυτή την στιγμή η αλήθεια είναι αυτή που λέω αν κάποιος θέλει να βρεθεί σε ομάδα με τρόπαια μπορεί να βρεθεί. 






1 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες