Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πόσο εγωιστής είσαι;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 02 Οκτώβριος 2016 - 20:15:52

Αυτό είναι ένα τεστάκι από ΜΕ PRODUCTIONS :wacko:.

Βέβαια μοιάζει με αρκετά παιχνίδια στο διαδίκτυο.

Μιας και μου αρέσει να βάζω διλλήματα, σκέφτηκα να κάνω ένα μικρό κουίζ που το θέμα είναι...

Πόσο εγωιστής είσαι στα αλήθεια?

Έχεις τέσσερις επιλογές:Μέτρα τους πόντους που πιάνεις σε κάθε ερώτηση.
​Πακαλούνται τα αγαπητά μέλη της κοινότητας να μην πάρουν στα σοβαρά τα αποτελέσματα.

Είναι ένα απλό κουίζ και δεν θέλω να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις για τον καθένα.

ΕΠΙΣΗΣ!

Προσπάθησε να απαντήσεις όσο πιο ειλικρινά μπορείς για να έχεις να σωστό αποτέλεσμα.

 

Αρχίζουμε!

 

1. Ξυπνάς μια μέρα και βλέπεις έναν φάκελο με λεφτά στην πόρτα, είναι ανώνυμος ο φάκελος και δεν έχεις λογαριασμούς με κάποιον.

Τι κάνεις?

α) Ε, εντάξει, μπορεί κάπου κάποτε να είχα λογαριασμούς ποιος ξέρει...δώστα μου εδώ!

β)Δεν είναι σωστό, μπορεί κάποιος να έκανε λάθος και το άφησε εδώ. Θα το πάω αμέσως στην αστυνομία να δούμε τι μπορούν να κάνουν.

γ)Θα σκεφτώ ποιος μπορεί να έκανε αυτό το λάθος. Όμως για να δω πόσα έχει μέσα...

δ)Τώρα μόνος μου δεν λέει, θα τα μοιραστώ μου τους φίλους μου.

 

α) 3 πόντοι β)0 πόντοι γ) 1 πόντος δ) 2 πόντοι

 

2. Θα μπορούσες να είσαι ο πιο πλούσιος άνθρωπος στον κόσμο! Όμως κάποιος τυχαίος άνθρωπος θα γίνει ο πιο δυστυχισμένος αμέσως μόλις δεχτείς.

α) Είναι δυνατόν? Τι είναι αυτά που ρωτάτε? Φυσικά και δεν θα αφήσω έναν αθώο να πάθει κάτι επειδή εγώ έτσι θέλω.

β) Κάτσε να το σκεφτώ...

γ)Αχ, τι κρίμα! Δυστυχώς ο κόσμος είναι άδικος έτσι κι αλλιώς. Λυπάμαι φιλαράκο, με περιμένουν λεφτουδάκια!

δ)Θα το κάνω με βαριά καρδιά. Όμως με καθησυχάζει το γεγονός ότι μπορεί και να του αξίζει.

 

α)0 πόντοι β) 1 πόντος γ) 3 πόντοι δ) 2 πόντοι

 

3.Τι θα έκανες άμα ήσουν ανάμεσα να σώσεις αυτούς που αγαπάς ή να σώσεις όλον τον κόσμο?

α) Δεν μπορώ να ζήσω χωρίς τους δικούς μου. Απλά δεν μπορώ να το φανταστώ. Λυπάμαι κόσμε.

β) Άμα είναι να σώσω και εμένα μέσα στους δικούς μου δεν θα είναι δύσκολο να διαλέξω!

γ) Τι είναι αυτά που λέτε? Ποιος φυσιολογικός άνθρωπος θα έβαζε τέτοιου είδους δίλλημα? Τέλως πάντων. Θα είναι πολύ δύσκολο, αλλά ολόκληρος κόσμος είναι, σίγουρα θα ξαναφτιάξω την ζωή μου και θα σωθούν πολλοί.

δ) Το κοινό καλό προηγείται όσο ανεκτίμητοι φαίνονται οι άνθρωποι μας. Δεν πρέπει να σκεφτόμαστε μόνο τον πόνο μας.

 

α) 2 πόντοι β) 3 πόντοι γ) 1 πόντος δ)0 πόντοι

 

Και τέλος...

4. Πως θα περιέγραφες τον εαυτό σου?

α) Φιλικό, χιουμοριστικό και όλα τα σχετικά, είμαι πολύ απλός άνθρωπος.

β)Μιλάμε για μένα? Από που να αρχίσω και που να τελειώσω!

γ) Κλειστό, έχω αδυναμία στους ανθρώπους μου.

δ) Ανεξίκακο και ανεχτικό, τόσο πολύ που καταντάει κουραστικό για μένα.

 

α) 2 πόντοι β)3πόντοι γ) 1 πόντος δ) 0 πόντοι

 

Αποτελέσματα!:

0-2 Μάλλον δεν ξέρεις τι θα πει εγωισμός..Αυτό είναι μεγάλο προτέρημα! Παρ'όλα αυτά πρέπει να προσέχεις πολύ. Μην αφήσεις ποτέ κανέναν να σε εκμεταλλευτεί και σε κάνει κάτι που δε θέλεις.

 

2-4 Είσαι σε πολύ καλά επίπεδα! Συνέχισε την ζωή σου δίνοντας αγάπη σε όσους το αξίζουν και πάντα να είσαι έτοιμος για μικρές και μεγάλες θυσίες.

 

4-7 Είσαι λίγο εγωιστής! Όλοι είμαστε λιγουλάκι εγωιστές ώρες ώρες αλλά προσπάθησε να μην κάνεις κύριο γνώρισμά σου τον εγωισμό.

 

7-12 Πρέπει να αλλάξεις! Να ξέρεις πως εφόσον είναι εγωιστής, όσο και να νομίζεις πως σε συμφέρει δεν ισχύει. Ζήσε την ζωή σου και μην λησμονείς τους ανθρώπους που νοιάζονται για σένα. Να ξέρεις πως μα συνεχίσεις σε αυτόν τον ρυθμό θα υποφέρεις. Ό,τι δίνεις παίρνεις και θα παίρνεις.

 

Ζήσε την ζωή σου στο ζενίθ!

 

Θα μου άρεζε να μου πείτε άμα θέλετε να συνεχίσω παρόμοια κουίζ και τι σας έτυχε κάτω!

 

Καλό σας παιχνίδι!


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, dina, Davinci και σε 5 άλλους

#2 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 02 Οκτώβριος 2016 - 20:55:35

Μπραβο!! Πολυ καλη δουλεια! Δεν ειμαι εγωιστης! Ή τουλαχιστον ετσι απεδειξε το μικρο κουιζ. Δεν ξερω αν ειναι αληθεια :P



#3 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 02 Οκτώβριος 2016 - 21:11:29

Προφανώς θα είναι :).

Βασικά όχι.

Βλέπω στα μάτια του ήρωά σου...

Αυτό το βλέμμα στο ∞μου φαίνεται πολύ ύποπτο.:D


  • Αυτό αρέσει στον/η Vinum, thms12, grigrist και σε άλλον ένα

#4 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 03 Οκτώβριος 2016 - 09:25:44

τέλειο μπράβο  (smug)


  • Αυτό αρέσει στον/η Vinum

beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#5 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 03 Οκτώβριος 2016 - 12:55:01

Λοιπόν έχω μερικά πράγματα στο μυαλό μου για το επόμενο..

Πόσο θετικός είσαι, πόσο καλός φίλος είσαι, πόσο γνωστός είσαι και πόσο ντροπαλός είσαι...

Τι λέτε εσείς?

Επίσης έχω μερικά για το Halloween άμα θέλετε να κάνουμε τίποτα με αφορμή την γιορτή.

Όπως ποιο τρομακτικό πλάσμα από ταινίες σε χαρακτηρίζει περισσότερο (π.χ βαμπίρ, λυκάνθρωπος), ποια είναι η μεγαλύτερη φοβία σου και πόσο τρομακτικός είσαι και μπορείς να γίνεις.

Θέλω να διαλέξετε ένα από κάθε μία κατηγορία.

Ευχαριστώ για την υποστήριξη. :)


  • Αυτό αρέσει σε dina, RONALDO46 και kokomoro

#6 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 04 Οκτώβριος 2016 - 13:33:36

Λοιπόν έχω μερικά πράγματα στο μυαλό μου για το επόμενο..

Πόσο θετικός είσαι, πόσο καλός φίλος είσαι, πόσο γνωστός είσαι και πόσο ντροπαλός είσαι...

Τι λέτε εσείς?

Επίσης έχω μερικά για το Halloween άμα θέλετε να κάνουμε τίποτα με αφορμή την γιορτή.

Όπως ποιο τρομακτικό πλάσμα από ταινίες σε χαρακτηρίζει περισσότερο (π.χ βαμπίρ, λυκάνθρωπος), ποια είναι η μεγαλύτερη φοβία σου και πόσο τρομακτικός είσαι και μπορείς να γίνεις.

Θέλω να διαλέξετε ένα από κάθε μία κατηγορία.

Ευχαριστώ για την υποστήριξη. :)

Καλησπέρα,

 

απλά άπαιχτη χωρίς υπερβολές! Δίνεις ζωντάνια στο φόρουμ και μας διασκεδάζεις με τις μίνι ιστορίες σου και το χιούμορ σου. Συνέχισε έτσι! Θα έχεις τη support μου σε ότι κάνεις!


  • Αυτό αρέσει στον/η thms12, kokomoro, Hurric4ne VII και σε άλλον ένα

Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#7 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 04 Οκτώβριος 2016 - 13:47:11

Τιμή μου να σας προσφέρω  ό, τι μπορώ.:)

Βέβαια μια κοινότητα χωρίς μέλη δεν είναι κοινότητα, άρα γιατί να ασχοληθείς με αυτήν?

Σε εσάς αξίζει το μπράβο γιατί χωρίς όλους σας, δεν θα έπαιζα κανένα ρόλο.

Και όταν λέω όλοι, εννοώ όλοι, ακόμα και αυτοί που δεν θέλουν να με βλέπουν ζωγραφιστή, γιατί έτσι βελτιώνομαι και προσαρμόζομαι ανάλογα με τι σας αρέσει περισσότερο και τι όχι.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και ευχαριστώ για την φιλοξενία σε αυτήν την αξιόλογη και όμορφη κοινότητα.

Καλό σας απόγευμα.


  • Αυτό αρέσει στον/η dina, RONALDO46, thms12 και σε άλλον ένα

#8 ioantheod

ioantheod

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 416 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου μακριά
  • Κόσμος:GR24






Φήμη: 1.269

Δημοσιεύτηκε 12 Μάρτιος 2018 - 21:33:50

Ενδιαφέρον.Τώρα το είδα αν και άργησα :D
Το καλό είναι όμως πως δεν είμαι εγωιστής :P

There is no elevator to success.You have to take the stairs. ;)


#9 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 27 Απρίλιος 2018 - 17:30:41

Αυτό είναι ένα τεστάκι από ΜΕ PRODUCTIONS :wacko:.

Βέβαια μοιάζει με αρκετά παιχνίδια στο διαδίκτυο.

Μιας και μου αρέσει να βάζω διλλήματα, σκέφτηκα να κάνω ένα μικρό κουίζ που το θέμα είναι...

Πόσο εγωιστής είσαι στα αλήθεια?

Έχεις τέσσερις επιλογές:Μέτρα τους πόντους που πιάνεις σε κάθε ερώτηση.
​Πακαλούνται τα αγαπητά μέλη της κοινότητας να μην πάρουν στα σοβαρά τα αποτελέσματα.

Είναι ένα απλό κουίζ και δεν θέλω να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις για τον καθένα.

ΕΠΙΣΗΣ!

Προσπάθησε να απαντήσεις όσο πιο ειλικρινά μπορείς για να έχεις να σωστό αποτέλεσμα.

 

Αρχίζουμε!

 

1. Ξυπνάς μια μέρα και βλέπεις έναν φάκελο με λεφτά στην πόρτα, είναι ανώνυμος ο φάκελος και δεν έχεις λογαριασμούς με κάποιον.

Τι κάνεις?

α) Ε, εντάξει, μπορεί κάπου κάποτε να είχα λογαριασμούς ποιος ξέρει...δώστα μου εδώ!

β)Δεν είναι σωστό, μπορεί κάποιος να έκανε λάθος και το άφησε εδώ. Θα το πάω αμέσως στην αστυνομία να δούμε τι μπορούν να κάνουν.

γ)Θα σκεφτώ ποιος μπορεί να έκανε αυτό το λάθος. Όμως για να δω πόσα έχει μέσα...

δ)Τώρα μόνος μου δεν λέει, θα τα μοιραστώ μου τους φίλους μου.

 

α) 3 πόντοι β)0 πόντοι γ) 1 πόντος δ) 2 πόντοι

 

2. Θα μπορούσες να είσαι ο πιο πλούσιος άνθρωπος στον κόσμο! Όμως κάποιος τυχαίος άνθρωπος θα γίνει ο πιο δυστυχισμένος αμέσως μόλις δεχτείς.

α) Είναι δυνατόν? Τι είναι αυτά που ρωτάτε? Φυσικά και δεν θα αφήσω έναν αθώο να πάθει κάτι επειδή εγώ έτσι θέλω.

β) Κάτσε να το σκεφτώ...

γ)Αχ, τι κρίμα! Δυστυχώς ο κόσμος είναι άδικος έτσι κι αλλιώς. Λυπάμαι φιλαράκο, με περιμένουν λεφτουδάκια!

δ)Θα το κάνω με βαριά καρδιά. Όμως με καθησυχάζει το γεγονός ότι μπορεί και να του αξίζει.

 

α)0 πόντοι β) 1 πόντος γ) 3 πόντοι δ) 2 πόντοι

 

3.Τι θα έκανες άμα ήσουν ανάμεσα να σώσεις αυτούς που αγαπάς ή να σώσεις όλον τον κόσμο?

α) Δεν μπορώ να ζήσω χωρίς τους δικούς μου. Απλά δεν μπορώ να το φανταστώ. Λυπάμαι κόσμε.

β) Άμα είναι να σώσω και εμένα μέσα στους δικούς μου δεν θα είναι δύσκολο να διαλέξω!

γ) Τι είναι αυτά που λέτε? Ποιος φυσιολογικός άνθρωπος θα έβαζε τέτοιου είδους δίλλημα? Τέλως πάντων. Θα είναι πολύ δύσκολο, αλλά ολόκληρος κόσμος είναι, σίγουρα θα ξαναφτιάξω την ζωή μου και θα σωθούν πολλοί.

δ) Το κοινό καλό προηγείται όσο ανεκτίμητοι φαίνονται οι άνθρωποι μας. Δεν πρέπει να σκεφτόμαστε μόνο τον πόνο μας.

 

α) 2 πόντοι β) 3 πόντοι γ) 1 πόντος δ)0 πόντοι

 

Και τέλος...

4. Πως θα περιέγραφες τον εαυτό σου?

α) Φιλικό, χιουμοριστικό και όλα τα σχετικά, είμαι πολύ απλός άνθρωπος.

β)Μιλάμε για μένα? Από που να αρχίσω και που να τελειώσω!

γ) Κλειστό, έχω αδυναμία στους ανθρώπους μου.

δ) Ανεξίκακο και ανεχτικό, τόσο πολύ που καταντάει κουραστικό για μένα.

 

α) 2 πόντοι β)3πόντοι γ) 1 πόντος δ) 0 πόντοι

 

Αποτελέσματα!:

0-2 Μάλλον δεν ξέρεις τι θα πει εγωισμός..Αυτό είναι μεγάλο προτέρημα! Παρ'όλα αυτά πρέπει να προσέχεις πολύ. Μην αφήσεις ποτέ κανέναν να σε εκμεταλλευτεί και σε κάνει κάτι που δε θέλεις.

 

2-4 Είσαι σε πολύ καλά επίπεδα! Συνέχισε την ζωή σου δίνοντας αγάπη σε όσους το αξίζουν και πάντα να είσαι έτοιμος για μικρές και μεγάλες θυσίες.

 

4-7 Είσαι λίγο εγωιστής! Όλοι είμαστε λιγουλάκι εγωιστές ώρες ώρες αλλά προσπάθησε να μην κάνεις κύριο γνώρισμά σου τον εγωισμό.

 

7-12 Πρέπει να αλλάξεις! Να ξέρεις πως εφόσον είναι εγωιστής, όσο και να νομίζεις πως σε συμφέρει δεν ισχύει. Ζήσε την ζωή σου και μην λησμονείς τους ανθρώπους που νοιάζονται για σένα. Να ξέρεις πως μα συνεχίσεις σε αυτόν τον ρυθμό θα υποφέρεις. Ό,τι δίνεις παίρνεις και θα παίρνεις.

 

Ζήσε την ζωή σου στο ζενίθ!

 

Θα μου άρεζε να μου πείτε άμα θέλετε να συνεχίσω παρόμοια κουίζ και τι σας έτυχε κάτω!

 

Καλό σας παιχνίδι!

4 πόντοι!!

2-4 Είσαι σε πολύ καλά επίπεδα! Συνέχισε την ζωή σου δίνοντας αγάπη σε όσους το αξίζουν και πάντα να είσαι έτοιμος για μικρές και μεγάλες θυσίες.

(grin)  (grin) 


  • Αυτό αρέσει στον/η Hurric4ne VII

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες