Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Καταγγελίες

Υποστήριξη

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
8 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2016 - 08:09:44

Καλημέρα

Δεν θα ήταν καλό να μπορούμε να καταγγείλουμε παίχτες για διάφορους λόγους χωρίς να χρειάζεται να γράφουμε το όνομα του παίχτη μας,αλλά μόνο τον διακομιστή μας το εμαιλ και τα άλλα που χρειάζεται.

Δηλαδή να υπάρχει κάτι σαν ανώνυμη καταγγελία,για να μην εμπλέκονται οι παίχτες μας στην καταγγελία.

Ποτέ δεν ξέρεις τι φίλους έχει αυτός που του κάνεις καταγγελία για σοβαρά αδικήματα όπως πολλαπλά account,μποτ ή κάτι παρόμοιο που μπορεί να οδηγήσει σε μόνιμο αποκλεισμό του παίχτη του,ειδικά εάν έχει βάλει αρκετά χρήματα στο παιχνίδι θα κάνει τα πάντα για να μάθει ποιος είναι αυτός που του έκανε την καταγγελία.

Οπότε έτσι δεν μπλέκεται ο παίχτης σου και να θέλει να μάθει ο άλλος δεν θα ξέρει ποιος είναι ο παίχτης σου ακόμα και εάν έχει ισχυρούς φίλους("Λέμε τώρα στην υποστήριξη του παιχνιδιού")

 

Να τονίσω ότι δεν πρόκειται για κατηγορίες προς την υποστήριξη ούτε του παιχνιδιού,απλώς είναι ένα υποθετικό παράδειγμα,μην κατηγορηθώ άδικα και τιμωρηθώ,αυτά που λέω είναι όλα θεωρητικά,απλά είναι μια δικιά μου πρόταση και ιδέα που σκέφτηκα.Θα ήθελα της γνώμες σας.

 

"Το τονίζω δεν είναι καμία επίθεση ή παράπονο προς τους ανθρώπους της εταιρίας ή της υποστήριξης είναι θεωρητικό παράδειγμα χωρίς να έχει στόχο να προσβάλει κανέναν"


Επεξεργάστηκε από Varg, 09 Οκτώβριος 2016 - 08:11:41.

  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, RONALDO46, kokomoro και σε άλλον ένα

#2 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.991

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2016 - 08:47:28

Χαίρετε Varg.

Οι καταγγελίες των χρηστών πρέπει να είναι επώνυμες και να παραθέτουν αποδεικτικά στοιχεία που να αποδεικνύουν  την εγκυρότητα των λεγόμενων τους.

Για όλους τους υπόλοιπους ο καταγγέλλων είναι ανώνυμος. 

 

Καλή σας ημέρα.


  • Αυτό αρέσει σε Davinci και thms12

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#3 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 10 Οκτώβριος 2016 - 06:17:45

Χαίρετε Varg.

Οι καταγγελίες των χρηστών πρέπει να είναι επώνυμες και να παραθέτουν αποδεικτικά στοιχεία που να αποδεικνύουν  την εγκυρότητα των λεγόμενων τους.

Για όλους τους υπόλοιπους ο καταγγέλλων είναι ανώνυμος. 

 

Καλή σας ημέρα.

Να ρωτήσω κάτι, δεν είναι στα καθήκοντα της υποστήριξης να διερευνά αν όλα κυλούν καλά στο παιχνίδι; Γιατί έστω θεωρητικά θέλω να καταγγείλω ότι κάποιος έχει πολλαπλούς λογαριασμούς, πέραν των ενδείξεων που έχω δεν μπορώ να έχω και αποδείξεις, ούτε από που συνδέεται βλέπω, ούτε Ip ξέρω, ούτε τις ώρες σύνδεσης, αποσύνδεσης.


  • Αυτό αρέσει στον/η Varg

#4 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 10 Οκτώβριος 2016 - 06:29:33

Για το πολλαπλοι λογαριασμοι ειναι προαιρετικες οι αποδειξεις απλος λες τους παιχτες Ενω για αλλη παραωιαση χρειαζονται κ αποδειξεις.Η υποστηριξη απο μονη της δεν μπορει να εντοπιζει ολες τις παραβιασεις για αυτο κανουμε κ μεις αναφορα στην υποστηριξη. Καλη μερα
  • Αυτό αρέσει στον/η Varg

beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#5 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.991

Δημοσιεύτηκε 10 Οκτώβριος 2016 - 08:43:55

Να ρωτήσω κάτι, δεν είναι στα καθήκοντα της υποστήριξης να διερευνά αν όλα κυλούν καλά στο παιχνίδι; Γιατί έστω θεωρητικά θέλω να καταγγείλω ότι κάποιος έχει πολλαπλούς λογαριασμούς, πέραν των ενδείξεων που έχω δεν μπορώ να έχω και αποδείξεις, ούτε από που συνδέεται βλέπω, ούτε Ip ξέρω, ούτε τις ώρες σύνδεσης, αποσύνδεσης.

Καλημέρα σας.

Δεν μπορώ να σας δώσω τέτοιου είδους πληροφορίες καθότι είναι απόρρητες για το ευρύ κοινό.

Αν έχετε στα υπόψιν σας παραβάσεις του Γ.Ο.Π.  από παίκτες,ανοίξτε ένα ticket στην υποστήριξη και παραθέστε τα στοιχεία που το αποδεικνύουν ή χρησιμοποιήστε το κουμπί της αναφοράς.

Αν δεν έχετε στοιχεία παρά μόνο υποψίες , να μας συμπαθάτε ,αλλά η διαδικασία είναι συγκεκριμένη και υπάρχουν κάποιοι κανόνες/νόμοι που πρέπει να ακολουθηθούν τους οποίους δεν τους ''βαφτίσαμε'' εμείς αλλά είναι θεμελιωμένοι από την ίδια εταιρία και ακολουθούνται από όλα τα support όλων των χωρών.

 

Καλή σας συνέχεια.


  • Αυτό αρέσει σε thms12 και ΤΕΜΠΕΛΗΣ

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#6 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 10 Οκτώβριος 2016 - 08:55:17

Δεν έχει νόημα να διαφωνήσουμε, αφού έχουν ξαναγίνει κουβέντες παρόμοιες και στο παρελθόν. 

Ωστόσο όπως το βλέπω εγώ ο μοναδικός τρόπος να αποδειχτεί κάτι είναι μόνο αν έχουν σταλθεί μηνύματα από το μέλος που καταγγέλουμε, βρισιές ας πούμε.


  • Αυτό αρέσει σε giann657 και Varg

#7 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.991

Δημοσιεύτηκε 10 Οκτώβριος 2016 - 09:22:34

Οι διαφωνίες αγαπητό μέλος Spidy ,είναι ένας υγιής τρόπος επικοινωνίας μεταξύ των ζώντων οργανισμών όπως είμαστε εμείς.

Δεν έχω σκοπό να σας μεταλαμπαδεύσω δεδομένα με το ζόρι ,φυσικά και δεν θα το ήθελα κάτι τέτοιο.

Κάνατε μια ερώτηση στην οποία σας απάντησα πιστεύω ολοκληρωμένα μέχρι εκεί φυσικά που μου επιτρέπουν οι κανόνες της εταιρίας που ακολουθώ.

 

Όπως είπα και παραπάνω θα πρέπει να υπάρχουν στοιχεία από τον καταγγέλλων για τον παραβάτη γιατί αν δεν υπήρχαν ,παρά μόνο υποψίες ,θα δημιουργούνταν ένα χαώδες τοπίο ,από αμέτρητα ticket εκατοντάδων χρηστών και το έργο της υποστήριξης θα γινόταν 100 φορές πιο δύσκολο και υποθέσεις σοβαρές θα έμεναν στην άκρη της ουράς ,περιμένοντας ανυπόμονα την σειρά τους.

 

Ελπίζω να σας κάλυψα εν μέρει,

με εκτίμηση Odi.


  • Αυτό αρέσει σε thms12 και ΤΕΜΠΕΛΗΣ

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#8 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 10 Οκτώβριος 2016 - 10:35:47

Οι διαφωνίες αγαπητό μέλος Spidy ,είναι ένας υγιής τρόπος επικοινωνίας μεταξύ των ζώντων οργανισμών όπως είμαστε εμείς.

Δεν έχω σκοπό να σας μεταλαμπαδεύσω δεδομένα με το ζόρι ,φυσικά και δεν θα το ήθελα κάτι τέτοιο.

Κάνατε μια ερώτηση στην οποία σας απάντησα πιστεύω ολοκληρωμένα μέχρι εκεί φυσικά που μου επιτρέπουν οι κανόνες της εταιρίας που ακολουθώ.

 

 

Εγώ τρελαίνομαι για διαφωνίες, και να λέμε επιχειρήματα ο ένας στον άλλο, ωστόσο στην περίπτωση αυτή δεν έχει νόημα. Για ποιον λόγο; Γιατί εγώ μπορεί να επιμένω να λέω τα δικά μου για το τι θεωρώ σωστό, απ' την άλλη εσύ θα μου απαντήσεις (ορθώς) ότι εσείς ακολουθείτε τους κανόνες της εταιρειάς κλπ. και δημιουργείται μια ατέρμονη συζήτηση. Αν δε εγώ ξεφύγω λίγο και πω ότι η διαχείριση, υποστήριξη κλπ δεν κάνει σωστά την δουλειά ή μεροληπτεί κλπ απλώς θα κλειδωθεί η συζήτηση, θα διαγραφούν τα μηνύματα και εγώ μπορεί να μπαναριστώ. 

Από αυτήν την άποψη το είπα και όχι επειδή θεωρώ ότι όλοι πρέπει να έχουμε την ίδια άποψη.


  • Αυτό αρέσει στον/η Varg

#9 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.991

Δημοσιεύτηκε 10 Οκτώβριος 2016 - 13:18:03

Η συντονιστική ομάδα χωρίζετε σε 2 κατηγορίες :

 

α)Υποστήριξη παιχνιδιού :(δίνει λύσεις σε τεχνικά προβλήματα, ελέγχει παραβάτες τους Γ.Ο.Π. έπειτα από δικές σας καταγγελίες κτλ)Συνοπτικά είναι άνθρωποι εξειδικευμένοι για την θέση αυτή.

β)Υποστήριξη Forum : Το forum είναι μια κοινότητα που δίνει συμβουλευτικές απαντήσεις,βοηθώντας σε απλά θέματα τα μέλη της.Αρκετές φορές μάλιστα η συντονιστική ομάδα του forum προτρέπει τους χρήστες να απευθυνθούν στην υποστήριξη του παιχνιδιού ,καθώς μόνο εκεί μπορούν να βρουν λύσεις στα προβλήματα τους.

 

Και εδώ έρχομαι να σας απαντήσω ότι βάσει κανόνων χρήσεων της υπηρεσίας ,απαγορεύονται τα παράπονα σχετικά με την συντονιστική ομάδα ΚΑΘΩΣ και οποιοδήποτε παράπονο ονοματίζει κάποιον ήρωα του παιχνιδιού ή της κοινότητας (μιλάω για κοινοποιήσεις παραβάσεων με χρήση ονόματος).

Αν έχετε κάποιο παράπονο μπορείτε να ανοίξετε ένα ticket στην υποστήριξη και να το καταθέσετε εκεί.Θα ελεγχθεί όπως όλα.


  • Αυτό αρέσει σε thms12 και ΤΕΜΠΕΛΗΣ

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Υποστήριξη

1 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες