Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ανταμοιβές κακοποιού

Ανταμοιβές

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
20 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Ψηφοφορία: Ανταμοιβές κακοποιού (30 μέλη έχουν ρίξει ψήφους)

Με τι κριτήρια διανέμονται οι ανταμοιβές στον κακοποιό;

  1. Αριθμός επιθέσεων ενός παίχτη (24 ψήφοι [64.86%])

    Ποσοστό ψήφου: 64.86%

  2. Συνολικός αριθμός επιθέσεων από όλους τους παίχτες (2 ψήφοι [5.41%])

    Ποσοστό ψήφου: 5.41%

  3. Θέση στην τελική κατάταξη (3 ψήφοι [8.11%])

    Ποσοστό ψήφου: 8.11%

  4. Συμμετοχή παιχτών (1 ψήφοι [2.70%])

    Ποσοστό ψήφου: 2.70%

  5. Συνδυασμός των παραπάνω (7 ψήφοι [18.92%])

    Ποσοστό ψήφου: 18.92%

  6. Ζωή κακοποιού (0 ψήφοι [0.00%])

    Ποσοστό ψήφου: 0.00%

Ψήφισε

#1 IamWatchingYou

IamWatchingYou

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 132 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 248

Δημοσιεύτηκε 07 Απρίλιος 2017 - 12:14:16

Καλησπέρα στην κοινότητα,

 

Από την στιγμή που προστέθηκαν οι ανταμοιβές προπονήσεων και ενέργειας στους κακοποιούς το HezoZero έχει αποκτήσει περισσότερο ενδιαφέρον! Έχει ανέβει επίπεδο!

Σίγουρα όλοι έχουμε αναρωτηθεί, άλλοι λίγο, και άλλοι έχουμε σπάσει το κεφάλι μας (lol) , με τι κριτήρια διανέμονται αυτές οι ανταμοιβές.

Παίζει άραγε ρόλο πόσες επιθέσεις θα κάνεις στον κακοποιό;

Τι θέση θα τερματίσεις;

Πόση ζημιά θα κάνεις;

Ή κάποιος συνδυασμός αυτών;

Με αυτό το θέμα λοιπόν θα προσπαθήσουμε να διελευκάνουμε το τοπίο, επιλέγοντας ο καθένας σας αυτό που πιστεύει ότι ισχύει.

Αν κάποιος δεν συμφωνεί με τις επιλογές που υπάρχουν και έχει να προσθέσει κάτι παραπάνω, μπορεί να μας γράψει την άποψη του. (smug)

 

Καλή σας συνέχεια!

 


  • Αυτό αρέσει στον/η Naty, dina, GLEM και σε 3 άλλους

#2 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 07 Απρίλιος 2017 - 12:17:12

Καλησπέρα, γίνεται να υπάρχει επιλογή που να μπορώ να επιλέξω 2 σωστές απαντήσεις/απόψεις?


  • Αυτό αρέσει σε IamWatchingYou και GLEM

#3 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 07 Απρίλιος 2017 - 13:59:08

Δεν είμαι και πολύ σίγουρος,αλλά το πιθανότερο είναι ο αριθμός επιθέσεων...Βέβαια οι περισσότερες προπονήσεις που μπορείς να κερδίσεις αν θυμάμαι καλά είναι 5...

 

Η κατάταξη δεν πρέπει να παίζει ρόλο,έχω πάρει δεύτερη θέση και πήρα 5 προπονήσεις,έχω πάρει δέκατη τέταρτη θέση και πάλι πήρα 5...Βέβαια είναι μικρή διαφορά στην κατάταξη,αλλά δεν μπορώ να κάνω αυτό το πείραμα σωστά...Με μόλις 5 επιθέσεις στο server μου (που φημίζεται για το πόσο ενεργός είναι!) έχεις βρεθεί στους top20... (grin)

 

Η ζημιά που προκάλεσες δεν είναι σίγουρα! Όταν έπαιζα με τις ΜΠΑΜΙΕΣ ήμουν μικρό lvl,και κέρδιζα 4 προπονήσεις με 5-6 επιθέσεις 

που δεν έκαναν ούτε 50000 ζημιά (συνολικά) ενώ στον gr10 που κάνω 75000 ζημιά με μία επίθεση,αν κάνω μόνο μία δεν μου δίνει προπονήσεις! (έχει συμβεί να προλάβω μόνο μία πολλές φορές)

 

Και για αυτό λέω πως είναι ο αριθμός επιθέσεων...Για την συμμετοχή παιχτών δεν θα μιλήσω καν,γιατί τότε δεν θα είχα πάρει προπόνηση ποτέ στην ζωή μου από κακοποιό!  (grin) (και αν ήταν συνδυασμός 2 οι περισσότερων επιλογών από αυτές που γράφει στην ψηφοφορία πάλι η προπονήσεις που θα έπαιρνε κανείς σε ανενεργός server θα ήταν λιγότερες (λόγω της συμμετοχής παιχτών)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 07 Απρίλιος 2017 - 14:04:51.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#4 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 07 Απρίλιος 2017 - 20:19:32

Δεν είμαι και πολύ σίγουρος,αλλά το πιθανότερο είναι ο αριθμός επιθέσεων...Βέβαια οι περισσότερες προπονήσεις που μπορείς να κερδίσεις αν θυμάμαι καλά είναι 5...

 

8 είναι το ανώτερο

οι ανταμοιβές καθορίζονται από τις επιθέσεις ενώ παίχτη,άμα ήταν από τις επιθέσεις όλων των παικτών όλοι θα έπαιρναν πολλή εμπειρία και πολλά κέρματα....


Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#5 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 09:07:44

8 είναι το ανώτερο

οι ανταμοιβές καθορίζονται από τις επιθέσεις ενώ παίχτη,άμα ήταν από τις επιθέσεις όλων των παικτών όλοι θα έπαιρναν πολλή εμπειρία και πολλά κέρματα....

Το ίδιο λέμε  :)  Απλά εγώ θυμάμαι πως είναι 5 το ανώτερο!  (grin) Πόσες επιθέσεις έχεις κάνει για να σου δώσει 8? Εγώ με 37-38 επιθέσεις πήρα 5!  :P


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#6 IamWatchingYou

IamWatchingYou

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 132 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 248

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 09:42:32

Καλημέρα σας,

Ίσως δεν ήμουν πολύ σαφής στο σκοπό της δημιουργίας του θέματος.

Το προφανές είναι όντως πως οι ανταμοιβές κατανέμονται βάσει του αριθμού των επιθέσεων ενός παίχτη.

Έχει παρατηρηθεί όμως από προσωπική εμπειρία, φαντάζομαι όμως και από άλλους παίχτες, να τερματίζει κάποιος 2ος ή 3ος στον κακοποιό, και να παίρνει 8 προπονήσεις και 30 ενέργεια τη μια φορά ή 7 προπονήσεις και 25 ενέργεια την άλλη ή ακόμα κάποιες φορές 6 προπονήσεις και 20 ενέργεια. Ορίστε και δύο ακραία παράδειγματα που μου έχουν συμβεί:

1) θέση 3 και πήρα 4 προπονήσεις και 15 ενέργεια:

8ad456eff1.png

2) θέση 27 και πήρα 8 προπονήσεις και 30 ενέργεια.

8afd13ab30.png

Ο σκοπός λοιπόν του θέματος είναι να βρούμε την "φόρμουλα" που καθορίζει πόσες προπονήσεις και ενέργεια θα πάρει ο κάθε παίχτης στον κακοποιό.


  • Αυτό αρέσει στον/η ManosPlaysgr

#7 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 10:00:29

Καλημέρα σας,

Ίσως δεν ήμουν πολύ σαφής στο σκοπό της δημιουργίας του θέματος.

Το προφανές είναι όντως πως οι ανταμοιβές κατανέμονται βάσει του αριθμού των επιθέσεων ενός παίχτη.

Έχει παρατηρηθεί όμως από προσωπική εμπειρία, φαντάζομαι όμως και από άλλους παίχτες, να τερματίζει κάποιος 2ος ή 3ος στον κακοποιό, και να παίρνει 8 προπονήσεις και 30 ενέργεια τη μια φορά ή 7 προπονήσεις και 25 ενέργεια την άλλη ή ακόμα κάποιες φορές 6 προπονήσεις και 20 ενέργεια. Ορίστε και δύο ακραία παράδειγματα που μου έχουν συμβεί:

1) θέση 3 και πήρα 4 προπονήσεις και 15 ενέργεια:

8ad456eff1.png

2) θέση 27 και πήρα 8 προπονήσεις και 30 ενέργεια.

8afd13ab30.png

Ο σκοπός λοιπόν του θέματος είναι να βρούμε την "φόρμουλα" που καθορίζει πόσες προπονήσεις και ενέργεια θα πάρει ο κάθε παίχτης στον κακοποιό.

Θα μπορούσες να μου πεις τι ώρα βγήκε ο καθένας από αυτούς (αν θυμάσαι)?



#8 IamWatchingYou

IamWatchingYou

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 132 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 248

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 10:03:26

1) 4 τα μεσάνυχτα.

2) 8 το απόγευμα.



#9 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 10:34:14

Δες τις επιθέσεις του παίκτη.. Υπάρχει μία μεγάλη διαφορά..

Επίσης, έχω μια σκέψη.. Οι προπονήσεις/ενέργεια που θα δωθούν  ίσως να είναι ένας συγκεκριμένος αριθμός.. Ίσως να είναι 100 ή 150 ή 200 ή παραπάνω.. Έτσι ανάλογα με τη συμμετοχή των παικτών (που συνεπάγεται με τις επιθέσεις όλων των παικτών μαζί)μοιράζονται και οι προπονήσεις/ενέργεια (τώρα περαιτέρω δεν ξέρω πχ τη διαδικασία).. Χωρίς να είμαι σίγουρος..

 

Η εμπειρία και τα κέρματα μοιράζονται ανάλογα με τις επιθέσεις του παίκτη και το επίπεδό του.. 


Επεξεργάστηκε από grigrist, 08 Απρίλιος 2017 - 10:34:57.


#10 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 10:52:55

Δες τις επιθέσεις του παίκτη.. Υπάρχει μία μεγάλη διαφορά..

Επίσης, έχω μια σκέψη.. Οι προπονήσεις/ενέργεια που θα δωθούν  ίσως να είναι ένας συγκεκριμένος αριθμός.. Ίσως να είναι 100 ή 150 ή 200 ή παραπάνω.. Έτσι ανάλογα με τη συμμετοχή των παικτών (που συνεπάγεται με τις επιθέσεις όλων των παικτών μαζί)μοιράζονται και οι προπονήσεις/ενέργεια (τώρα περαιτέρω δεν ξέρω πχ τη διαδικασία).. Χωρίς να είμαι σίγουρος..

 

Η εμπειρία και τα κέρματα μοιράζονται ανάλογα με τις επιθέσεις του παίκτη και το επίπεδό του.. 

Οι επιθέσεις όλων των παιχτών? Με αυτή τη λογική σε έναν ανενεργό server αν κάνεις ίδιες επιθέσεις θα πάρεις διαφορετικό αριθμό προπονήσεων(δηλαδή μεγαλύτερο)...Θα με κάνετε να ανοίξω λογαριασμό και να αρχίσω τα πειράματα!  (grin)

Και στις δύο περιπτώσεις που είδαμε στις παραπάνω εικόνες,παραπάνω προπονήσεις και ενέργεια είχε η δεύτερη...Η οποία όμως είχε και περισσότερες επιθέσεις!  (εδώ συμφωνούμε)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 08 Απρίλιος 2017 - 10:55:58.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#11 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 11:06:52

Οι επιθέσεις όλων των παιχτών? Με αυτή τη λογική σε έναν ανενεργό server αν κάνεις ίδιες επιθέσεις θα πάρεις διαφορετικό αριθμό προπονήσεων...Θα με κάνετε να ανοίξω λογαριασμό και να αρχίσω τα πειράματα!  (grin)

Και στις δύο περιπτώσεις που είδαμε στις παραπάνω εικόνες,παραπάνω προπονήσεις και ενέργεια είχε η δεύτερη...Η οποία όμως είχε και περισσότερες επιθέσεις!  (εδώ συμφωνούμε)

Δεν είπα ότι εξαρτάται μόνο από αυτό κύριε άρχοντα.. Και από αυτό.. Αλλά το βασικό είναι οι επιθέσεις του παίκτη.. Παρακάτω ένα παράδειγμα..

 

Αν ο Λάκης,ο Τάκης,ο Σάκης και ο Μάκης κάνουν ίδιες επιθέσεις σε ένα κακό θα μοιραστούν ίδιο αριθμό προπονήσεων..

 

Αν ο Ρούλης και ο Γερανούλης κάνουν διαφορετικό αριθμό επιθέσεων στον κακό (πχ διαφορά 1, όχι μεγάλη), τότε επειδή είναι 2 άτομα, ίσως να πάρουν 8 προπονήσεις και οι δύο..(Ίσως να γίνεται τη νύχτα αυτό)

 

Αν η Άννα και η Μαριάννα κάνουν ίδιο διαφορετικό αριθμό επιθέσεων στον κακό,αλλά μαζί με αυτούς τον πολεμούν άλλοι 100,τότε σαφώς θα έχουν μικρή διαφορά στον αριθμό προπονήσεων που θα πάρει η κάθε μία.. (πχ 5,4)

 

Θέλω να καταλήξω στο γεγονός ότι οι ατομικές επιθέσεις παίζουν τον κύριο ρόλο, αλλά μπορεί να παίζει το 2% (από 100%,τυχαίος αριθμός) και η συμμετοχή των παικτών/συνολικός αριθμός επιθέσεων..

 

Υ.Γ. Είδες? Έχω πρωτοτυπία και στα ονόματα.. :D

 

Υ.Γ.2 Σε (πολύ) ανενεργό σέρβερ ο κακός δεν πέφτει ή με μικρό χρόνο να απομένει.. (αν δεν ξέρεις που κολλάει αυτό, δες τι έγραψες)

 

Υ.Γ.3 Με το να ανοίξεις νέο λογαριασμό,μέχρι να βρεις κακό θες μήνα, αφού δεν έχεις ανοίξει τις ζώνες  ;) ..Μουαχαχα (devil)  (devil)


Επεξεργάστηκε από grigrist, 08 Απρίλιος 2017 - 11:12:53.


#12 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 15:42:24

Δεν είπα ότι εξαρτάται μόνο από αυτό κύριε άρχοντα.. Και από αυτό.. Αλλά το βασικό είναι οι επιθέσεις του παίκτη.. Παρακάτω ένα παράδειγμα..

 

Αν ο Λάκης,ο Τάκης,ο Σάκης και ο Μάκης κάνουν ίδιες επιθέσεις σε ένα κακό θα μοιραστούν ίδιο αριθμό προπονήσεων..

 

Αν ο Ρούλης και ο Γερανούλης κάνουν διαφορετικό αριθμό επιθέσεων στον κακό (πχ διαφορά 1, όχι μεγάλη), τότε επειδή είναι 2 άτομα, ίσως να πάρουν 8 προπονήσεις και οι δύο..(Ίσως να γίνεται τη νύχτα αυτό)

 

Αν η Άννα και η Μαριάννα κάνουν ίδιο διαφορετικό αριθμό επιθέσεων στον κακό,αλλά μαζί με αυτούς τον πολεμούν άλλοι 100,τότε σαφώς θα έχουν μικρή διαφορά στον αριθμό προπονήσεων που θα πάρει η κάθε μία.. (πχ 5,4)

 

Θέλω να καταλήξω στο γεγονός ότι οι ατομικές επιθέσεις παίζουν τον κύριο ρόλο, αλλά μπορεί να παίζει το 2% (από 100%,τυχαίος αριθμός) και η συμμετοχή των παικτών/συνολικός αριθμός επιθέσεων..

 

Υ.Γ. Είδες? Έχω πρωτοτυπία και στα ονόματα.. 

 

Υ.Γ.2 Σε (πολύ) ανενεργό σέρβερ ο κακός δεν πέφτει ή με μικρό χρόνο να απομένει.. (αν δεν ξέρεις που κολλάει αυτό, δες τι έγραψες)

 

Υ.Γ.3 Με το να ανοίξεις νέο λογαριασμό,μέχρι να βρεις κακό θες μήνα, αφού δεν έχεις ανοίξει τις ζώνες  ..Μουαχαχα 

Ουφ...Ας πάρω από την αρχή...! Δεν είπα ότι είπες ΜΟΝΟ αυτό,απλά ότι είπες ΚΑΙ αυτό! Οπότε συμφωνούμε ότι παίζει ρόλο...

Αν ο Λάκης,ο Τάκης ο Σάκης και ο Μάκης κάνουν ίδιες επιθέσεις στον κακό προφανώς και θα πάρουν ίδιο αριθμό προπονήσεων,και εδώ λοιπόν συμφωνούμε

 

Αν ο Ρούλης και ο Γερανούλης κάνουν σχεδόν τις ίδιες επιθέσεις όπως είπες, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα πάρουν τον ίδιο αριθμό προπονήσεων γιατί η διαφορά είναι μικρή,μηδαμινή,ασήμαντη,ελάχιστη κτλ.κτλ... 

 

Η Άννα και η Μαριάννα πώς ακριβώς θα κάνουν ίδιο διαφορετικό αριθμό επιθέσεων? Διάβασε λίγο τι έγραψες και πες μου αν κατάλαβα εγώ λάθος (γιατί από όσο ξέρω,το να είναι και ίδιος και διαφορετικός ο αριθμός είναι λίγο απίθανο)

 

Το να μην εξαρτάται μόνο από τις επιθέσεις η ανταμοιβή που θα πάρει ο καθένας μου φαίνεται αρκετά πιθανό...Ίσως και να έχεις δίκιο και να παίζει έναν μικρό ρόλο και η συμμετοχή των παιχτών ή κάτι άλλο...Αλλά όπως είπα και παραπάνω,η διαφορά και σε αυτή την περίπτωση είναι μικρή,μηδαμινή,ασήμαντη και ελάχιστη!

 

 

Υ.Γ.  Αν έδινες ονόματα από στρουμφάκια θα ήσουν πιο πρωτότυπος...  (sleepy)  (grin)

 

Υ.Γ.2 Σε (πολύ) ανενεργό server...?Δεν είπα πολύ!είπα απλά ανενεργό! Σαν τον gr10 ας πούμε...Ο Gr16 είναι ενεργός (για την ώρα).

Στον gr10 ο κακοποιός πέφτει,στον gr16 επίσης πέφτει...Άρα αν παίζει ρόλο το πόσο μεγάλη είναι η συμμετοχή των παιχτών με ίδιο αριθμό επιθέσεων,στους δύο αυτούς κόσμους θα πάρεις διαφορετικό αριθμό προπονήσεων και ενέργειας...(στον gr16 λιγότερες,αφού οι προπονήσεις και η ενέργεια θα μοιραστεί σε περισσότερους παίχτες). Απλά μαθηματικά!  (grin)

Υ.Γ.3 Δεν με νοιάζει ακόμα και αν πρέπει να περιμένω μία χιλιετία!!!  (grin) Εξάλλου,έχω ακόμα τον λογαριασμό μου στις ΜΠΑΜΙΕΣ (και για να μην ξεχάσω...Μπουαχαχαχαχαχα!!! (bomb)   (devil)  )

 

Αυτά από εμένα κύριε ΦΑΓΑΝΑ... (angel) (επίσης με συγχωρείς που έβγαλα τις φατσούλες από το μήνυμά σου,αλλά δεν χωρούσαν οι δικές μου  :P)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 08 Απρίλιος 2017 - 15:48:37.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#13 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 16:05:18

Ουφ...Ας πάρω από την αρχή...! Δεν είπα ότι είπες ΜΟΝΟ αυτό,απλά ότι είπες ΚΑΙ αυτό! Οπότε συμφωνούμε ότι παίζει ρόλο...

Αν ο Λάκης,ο Τάκης ο Σάκης και ο Μάκης κάνουν ίδιες επιθέσεις στον κακό προφανώς και θα πάρουν ίδιο αριθμό προπονήσεων,και εδώ λοιπόν συμφωνούμε

 

Αν ο Ρούλης και ο Γερανούλης κάνουν σχεδόν τις ίδιες επιθέσεις όπως είπες, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα πάρουν τον ίδιο αριθμό προπονήσεων γιατί η διαφορά είναι μικρή,μηδαμινή,ασήμαντη,ελάχιστη κτλ.κτλ... 

 

Η Άννα και η Μαριάννα πώς ακριβώς θα κάνουν ίδιο διαφορετικό αριθμό επιθέσεων? Διάβασε λίγο τι έγραψες και πες μου αν κατάλαβα εγώ λάθος (γιατί από όσο ξέρω,το να είναι και ίδιος και διαφορετικός ο αριθμός είναι λίγο απίθανο)

 

Το να μην εξαρτάται μόνο από τις επιθέσεις η ανταμοιβή που θα πάρει ο καθένας μου φαίνεται αρκετά πιθανό...Ίσως και να έχεις δίκιο και να παίζει έναν μικρό ρόλο και η συμμετοχή των παιχτών ή κάτι άλλο...Αλλά όπως είπα και παραπάνω,η διαφορά και σε αυτή την περίπτωση είναι μικρή,μηδαμινή,ασήμαντη και ελάχιστη!

 

 

Υ.Γ.  Αν έδινες ονόματα από στρουμφάκια θα ήσουν πιο πρωτότυπος...  (sleepy)  (grin)

 

Υ.Γ.2 Σε (πολύ) ανενεργό server...?Δεν είπα πολύ!είπα απλά ανενεργό! Σαν τον gr10 ας πούμε...Ο Gr16 είναι ενεργός (για την ώρα).

Στον gr10 ο κακοποιός πέφτει,στον gr16 επίσης πέφτει...Άρα αν παίζει ρόλο το πόσο μεγάλη είναι η συμμετοχή των παιχτών με ίδιο αριθμό επιθέσεων,στους δύο αυτούς κόσμους θα πάρεις διαφορετικό αριθμό προπονήσεων και ενέργειας...(στον gr16 λιγότερες,αφού οι προπονήσεις και η ενέργεια θα μοιραστεί σε περισσότερους παίχτες). Απλά μαθηματικά! 

Υ.Γ.3 Δεν με νοιάζει ακόμα και αν πρέπει να περιμένω μία χιλιετία!!!  Εξάλλου,έχω ακόμα τον λογαριασμό μου στις ΜΠΑΜΙΕΣ (και για να μην ξεχάσω...Μπουαχαχαχαχαχα!!!      

 

Αυτά από εμένα κύριε ΦΑΓΑΝΑ...  (επίσης με συγχωρείς που έβγαλα τις φατσούλες από το μήνυμά σου,αλλά δεν χωρούσαν οι δικές μου  )

Διαφορετικό εννοούσα ωρέ.. Αν έβλεπες την παρένθεση στο τέλος (5,4), θα καταλάβαινες ότι εννοούσα διαφορετικό,γιατί αν έλεγε ίδιο θα έπαιρναν τον ίδιο αριθμό προπονήσεων.. (devil)  (devil)

 

Υ.Γ. Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα,αλλά δεν το προχώρησα

 

Υ.Γ.2. Σε οποιονδήποτε ανενεργό σέρβερ είτε λίγο,είτε πολύ υπάρχει πιθανότητα αποφυγής του..

 

Υ.Γ.3.Νομίζω ότι έχεις πει ότι δε θα κάνεις δεύτερο,γιατί ούτε καν 1 δε σε φτάνει.. Έχω άδικο κύρε Αγγελίνο?

 

Με συγχωρείς που έβγαλα τις φατσούλες,αλλά δε γινόταν αλλιώς..

 

Νομίζω ότι συννενοηθήκαμε πλήρως σχετικά με το θέμα..


Επεξεργάστηκε από grigrist, 08 Απρίλιος 2017 - 16:30:45.


#14 tipaki1908

tipaki1908

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 88 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:tipaki1908



Φήμη: 236

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 17:34:31

Καλησπερα στη κοινοτητα το θεμα ανταμοιβες απο κακο ειναι πιστευω ενα μεγαλο θεμα πχ στην ψηφοφορια που εχει ποιο πανω στην αρχη του θεματοσ κατα την ταπεινη μου γνωμη επρεπε να υπαρχει ολα τα παραπανω ακομα και η ζωη του κακου πεζει ρολο και αυτο αναλογα τη ωρα θα βγαλει το κακο πχ βραδυνες ωρες οπως διαβασα ποιο πανω δεινει κατα κυριο λογο ποιο λιγες ανταμοιβεσ ενεργειας και προπο απο τα αττακ που εχω κανει σε κακους βραδυνους αυτο εχω παρατηρησει ενω σε κακουσ ημερας δεινει περισσοτερες ανταμοιβες παντα μιλαμε με δεδομενο οτι κανουμε αττακ απο την αρχη μεχρη το τελος ζωης του κακου !!!!

Πιστευω να σας βοηθεισα και εγω λιγακι να καταλαβει καποιος στο περιπου τη παιζει της ανταμοιβες του κακοποιου.... :)


  • Αυτό αρέσει στον/η simos

#15 omg3lol6

omg3lol6

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 566 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣάμος
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:omg3lol6
Φήμη: 410

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 18:35:30

Αριθμός επιθέσεων ενός παίκτη και θέση στην τελική κατάταξη αυτά πιστεύω.


 

 Στην χώρα του σκώτους βασιλεύει... ο τυφλός! 

 


#16 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 21:28:31

Διαφορετικό εννοούσα ωρέ.. Αν έβλεπες την παρένθεση στο τέλος (5,4), θα καταλάβαινες ότι εννοούσα διαφορετικό,γιατί αν έλεγε ίδιο θα έπαιρναν τον ίδιο αριθμό προπονήσεων.. (devil)  (devil)

 

Υ.Γ. Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα,αλλά δεν το προχώρησα

 

Υ.Γ.2. Σε οποιονδήποτε ανενεργό σέρβερ είτε λίγο,είτε πολύ υπάρχει πιθανότητα αποφυγής του..

 

Υ.Γ.3.Νομίζω ότι έχεις πει ότι δε θα κάνεις δεύτερο,γιατί ούτε καν 1 δε σε φτάνει.. Έχω άδικο κύρε Αγγελίνο?

 

Με συγχωρείς που έβγαλα τις φατσούλες,αλλά δε γινόταν αλλιώς..

 

Νομίζω ότι συννενοηθήκαμε πλήρως σχετικά με το θέμα..

Εάν εννοούσες διαφορετικό τότε επίσης συμφωνούμε...

 

Υ.Γ. Δεν πειράζει,την επόμενη φορά...

Υ.Γ.2 Φυσικά και υπάρχει,αλλά στον gr10 που παίζω εγώ δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα...Πολύ σπάνια ξεφεύγει!

Υ.Γ.3 Δεν θα κάνω δεύτερο...Υπάρχει ήδη ο λογαριασμός μου στις ΜΠΑΜΙΕΣ! Απλά θα βρω τώρα λίγο χρόνο μιας και είναι και Πάσχα και θα προσπαθήσω να κάνω το πείραμα αυτό! Άρα δεν έχεις δίκιο κύριε ΦΑΓΑΝΑ!

 

Τις έβγαλες τις φατσούλες,αλλά όχι όλες  (grin)

 

Και εγώ νομίζω ότι συνεννοηθήκαμε πλήρως...Δηλαδή ξέρεις,όσο καλύτερα γίνεται όταν μιλάμε εμείς οι δύο!  :P


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 08 Απρίλιος 2017 - 21:28:48.

  • Αυτό αρέσει στον/η grigrist

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#17 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 09 Απρίλιος 2017 - 12:25:11

d51d610abc3540e9ac80c4f1a8754661.png

 

Καθώς πολεμούσα κακό,πάτησα πάνω στο εικονίδιο με την προπόνηση και μου έβγαλε αυτό.. Δείτε την πρώτη πρόταση και βγάλτε συμπεράσματα.. ;)  ;)



#18 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 09 Απρίλιος 2017 - 12:53:18

d51d610abc3540e9ac80c4f1a8754661.png

 

Καθώς πολεμούσα κακό,πάτησα πάνω στο εικονίδιο με την προπόνηση και μου έβγαλε αυτό.. Δείτε την πρώτη πρόταση και βγάλτε συμπεράσματα.. ;)  ;)

Θέση κατάταξης...Και η θέση κατάταξης καθορίζεται από κάτι όμως! Από αριθμό επιθέσεων και συμμετοχή παιχτών! Το σκέφτηκα και εγώ να το κάνω,αλλά εχθές που είχε κακοποιό εγώ είχα βγει βόλτα...Και το τραγικό είναι ότι ο κακός ξέφυγε!  :D


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#19 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 09 Απρίλιος 2017 - 13:11:10

Σίγουρα δεν παίζει ρόλο μόνο η θέση που παίρνεις στον κακό.Αυτό μπορεί εύκολα να το διαπιστώσει ο καθένας απο την  προσωπική του εμπειρία,οπου σε κακούς που βγαίνει στην ίδια θέση,παίρνει διαφορετικές ανταμοιβές.Η αίσθησή μου είναι οτι παίζει ρόλο ο αριθμός των επιθέσεων σε συνδιασμό με την δύναμη του κακού και ίσως κάποιο ρόλο παίζει το πόσες επιθέσεις έχει ο πρώτος(Αυτός με τις περισσότερες επιθέσεις).


  • Αυτό αρέσει στον/η tipaki1908

#20 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.759

Δημοσιεύτηκε 09 Απρίλιος 2017 - 13:35:49

Κανείς δεν σκέφτηκε την ζημιά που προκαλεί ο παίκτης.. Μπορεί να είναι και αυτός ένας παράγοντας.





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Ανταμοιβές

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες