Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Κύπελλο Ομάδων

κύπελλο διοργάνωση ομάδες μήνας 32

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
10 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Starki169

Starki169

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 26 μηνύματα
  • Ομάδα:Masters of Disaster
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:Starki169
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 19 Απρίλιος 2017 - 21:37:18

Καλησπέρα!

 

Μου ήρθε εντελώς ξαφνικά μία ιδέα. Πιο συγκεκριμένα: 

Να δημιουργηθεί μία διοργάνωση μεταξύ των ομάδων που θα πραγματοποιείται ανά μήνα. Κάτι παραπλήσιο με το UCL στο ποδόσφαιρο. Δηλαδή, οι πρώτες 32 ομάδες του server να κατανέμονται σε groups. Από εκεί και πέρα θα ακολουθούν αγώνες knock-out. Η νικήτρια ομάδα της διοργάνωσης θα λαμβάνει ένα ειδικό τρόπαιο με ιδιαιτερότητες ή κάτι άλλο. Πως σας φαίνεται; 


  • Αυτό αρέσει σε katouniotis, Φώτης και spoonkiller

"Ποτέ δεν είναι αργά για να γίνεις αυτό που ίσως κάποτε θα ήσουν"


#2 Φώτης

Φώτης

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 108 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΛάρισα
  • Ομάδα:THE DARK LEGEND
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:fotisael
Φήμη: 72

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2017 - 08:04:28

Καλύτερα να υπάρχουν τρεις νικητήριες ομάδες! ;) Η ιδέα σου μου άρεσε, όπως και θα αρέσει σε κάποια άλλα άτομα τα οποία βρίσκοται σε πολύ καλή ομάδα. Τα άτομα που δεν θα συμφωνήσουν θα είναι αυτά που βρίσκονται σε μια μέτρια ομάδα.


  • Αυτό αρέσει στον/η Starki169

#3 jimgis

jimgis

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 12 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλάδα
  • Ομάδα:QQNoobBoys
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:jimgis
Φήμη: 9

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2017 - 08:19:58

Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!!ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ Φώτης ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΕΙΣ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΛΑ ΑΜΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΤΩΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ


  • Αυτό αρέσει σε Starki169 και σπυρος

#4 Lukos

Lukos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 518 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12



Φήμη: 492

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2017 - 08:22:39

Η ιδέα σου έχει ξαναπροταθεί εδώ:http://forum.gr.hero...



#5 Starki169

Starki169

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 26 μηνύματα
  • Ομάδα:Masters of Disaster
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:Starki169
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2017 - 08:34:29

Δεν έχει προταθεί ξανά. Το άρθρο που λέτε αναφέρεται σε ατομικό επίπεδο. Εγώ για ομαδικό λέω. Πάντως θα πρότεινα για τις μικρές ομάδες να υπήρχαν προκριματικά. Και σε κάθε γύρο να κέρδιζαν οι ομάδες κάτι ανάλογο.

"Ποτέ δεν είναι αργά για να γίνεις αυτό που ίσως κάποτε θα ήσουν"


#6 Lukos

Lukos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 518 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12



Φήμη: 492

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2017 - 08:36:51

Δεν έχει προταθεί ξανά. Το άρθρο που λέτε αναφέρεται σε ατομικό επίπεδο. Εγώ για ομαδικό λέω. Πάντως θα πρότεινα για τις μικρές ομάδες να υπήρχαν προκριματικά. Και σε κάθε γύρο να κέρδιζαν οι ομάδες κάτι ανάλογο.

Δεν διάβασες όλο το τόπικ,λένε ότι έχει ξαναπροταθεί αλλά τα άλλα θέματα είναι πολύ παλιά και θα έχουν διαγραφεί.



#7 Starki169

Starki169

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 26 μηνύματα
  • Ομάδα:Masters of Disaster
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:Starki169
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2017 - 09:27:26

Δεν το γνώριζα, καθώς έχουν διαγραφεί. 


"Ποτέ δεν είναι αργά για να γίνεις αυτό που ίσως κάποτε θα ήσουν"


#8 omg3lol6

omg3lol6

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 566 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣάμος
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:omg3lol6
Φήμη: 410

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2017 - 09:55:05

Η άποψή μου είναι αρνητική για αυτό το τουρνουά διότι μόνο η πρώτη ομάδα σε τιμή θα κερδίζει πάντα. Και θα πείτε "Αυτός είναι κατά γιατί δεν είναι σε καλή ομάδα." αλλά είμαι στην τρίτη καλύτερη του διακομιστή μου (πριν αρχίσουν και με κατακρίνουν αρκετοί). Αυτό το πιστεύω καθώς η top10 ομάδες στον διακομιστή μου είναι:

 

Α

Β

Γ

Δ

Ε

Στ

Ζ

Η

Θ

Ι                                                           ωραία?

Και έχουμε την Α να νικάει όλες τις κάτω της, την Β να νικάει όλες τις κάτω της εκτός της Α, την Γ να νικάει όλες τις κάτω της εκτός τις Α & Β,την Δ να νικάει όλες τις κάτω της εκτός τις Α & Β & Γ, την Ε να νικάει όλες τις κάτω της εκτός τις Α & Β & Γ & Ε , την Στ να νικάει όλες τις κάτω της εκτός τις Α & Β & Γ & & Δ Ε, την Ζ να νικάει όλες τις κάτω της εκτός τις Α & Β & Γ & Δ & Ε & Στ, την Η να νικάει όλες τις κάτω της εκτός τις Α & Β & Γ & Δ & Ε & Στ & Ζ , την Θ να νικάει όλες τις κάτω της εκτός τις  Α& Β & Γ & Ε & Στ & Ζ &Η   και την Ι που δεν μπορεί να νικήσει καμία από τις ακόλουθες 10 ομάδες. Κατάλαβες?? Για αυτό αν πούμε ότι οι 10 πρώτες προκρίθηκαν (που δεν γίνεται καθώς αν παίξουν οι 32 μένον 16 και μετά 8  ύστερα 4 και τέλος 2 ως ότου να μείνει η ΜΙΑ απλά έδινα ένα παράδειγμα για να το κατανοήσετε). 


 

 Στην χώρα του σκώτους βασιλεύει... ο τυφλός! 

 


#9 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2017 - 10:03:13

Καλησπέρα!

 

Μου ήρθε εντελώς ξαφνικά μία ιδέα. Πιο συγκεκριμένα: 

Να δημιουργηθεί μία διοργάνωση μεταξύ των ομάδων που θα πραγματοποιείται ανά μήνα. Κάτι παραπλήσιο με το UCL στο ποδόσφαιρο. Δηλαδή, οι πρώτες 32 ομάδες του server να κατανέμονται σε groups. Από εκεί και πέρα θα ακολουθούν αγώνες knock-out. Η νικήτρια ομάδα της διοργάνωσης θα λαμβάνει ένα ειδικό τρόπαιο με ιδιαιτερότητες ή κάτι άλλο. Πως σας φαίνεται; 

Σε αυτήν την διοργάνωση το πιθανότερο είναι να νικούσε η καλύτερη ομάδα του server (δηλαδή η πρώτη στην κατάταξη,που για αυτό άλλωστε είναι πρώτη,επειδή νικάει τις υπόλοιπες είτε επειδή παίζει με ένα λιγότερο τρόπαιο είτε επειδή έχει τους δυνατότερους ήρωες) και αφού θα νίκαγε η πρώτη θα γινόταν ακόμα δυνατότερη με την ανταμοιβή που θα έπαιρνε κάθε μήνα,οπότε θα έπαιρνε διαφορά από τις υπόλοιπες και θα μειωνόταν ο ανταγωνισμός...Και αν συμβεί αυτό τις συνέπειες τις ξέρετε οπότε δεν είναι ανάγκη να το αναφέρω...(που είναι καλό,γιατί γλυτώνω από πολύ γράψιμο...)  (grin)

 

Το Hero Zero δεν είναι σαν το ποδόσφαιρο,όπου μπορεί μία ομάδα εντελώς άχρηστη να νικήσει μία πολύ καλύτερή της για διάφορους λόγους...(π.χ. επειδή βρέθηκε σε καλή μέρα ενώ η αντίπαλη ομάδα σε κακή μέρα)

 

Το αν θα νικήσει κάποια ομάδα εξαρτάται από: Το πόσα μέλη έχει,το πόσο δυνατά είναι αυτά τα μέλη,το πόσα τρόπαια έχει,το τι είδους τρόπαια είναι αυτά,αν θα χρησιμοποιήσει καρπούζια και αν θα έχουν δηλώσει συμμετοχή οι ήρωες (ή αν τους αντικαταστήσει με σωσίες) 

 

Με άλλα λόγια δε υπάρχει περίπτωση να νικήσει άλλη ομάδα εκτός από την πρώτη γιατί προφανώς,για να είναι πρώτη μία ομάδα έχει όλα τα παραπάνω,σε μεγαλύτερο βαθμό από τις άλλες! 


  • Αυτό αρέσει σε omg3lol6 και master21

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#10 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2017 - 10:05:21

Πώς θα οργανώνονται όλα αυτά? Υπάρχουν και οι καθημερινές μάχες.. Αυτές θα ακυρωθούν? Τι θα γίνει το παιχνίδι θα αντικατασταθεί από αυτό το μικρο-τουρνουά αντί το τουρνουά των ομάδων? Είμαι κάθετος σε αυτή την ιδέα, διότι όλη η τροπή του παιχνιδιού θα αλλάξει και μόνο οι τοπ3 ομάδες θα παίρνουν ανταμοιβές,που είναι σχεδόν ισοδύναμες..



#11 Starki169

Starki169

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 26 μηνύματα
  • Ομάδα:Masters of Disaster
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:Starki169
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2017 - 13:28:34

Τα αναθεώρησα όλα αυτά και κατέληξα πως δεν είναι καλή ιδέα. Είναι δύσκολο και άδικο για αυτό το θέμα μπορεί να κλειδώσει.
  • Αυτό αρέσει στον/η omg3lol6

"Ποτέ δεν είναι αργά για να γίνεις αυτό που ίσως κάποτε θα ήσουν"






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: κύπελλο, διοργάνωση, ομάδες, μήνας, 32

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες