Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

τουρνουά con παράξενα

gr9

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
8 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 lucky

lucky

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 40 μηνύματα
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:lucky
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 21 Ιούνιος 2017 - 15:50:18

τουρνουά 
 
η ομάδα μου τερματίζει στο τουρνουά στην 5 θέση και ενώ έχουμε 8000 διαφορα από την 6 λαμβάνουμε και οι δυο από 21 βαθμούς δεξιότητας ενώ η 4 που έχουμε 1000 διαφορα λαμβάνει 25.η λογική του παραλογου

  • Αυτό αρέσει στον/η GLEM

#2 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 21 Ιούνιος 2017 - 16:48:58

Δεν νομιζω πως θα εβλαπτε τοσο πολυ την ομαδα σου το να παρει η αντιπαλη ομαδα μια ιση ανταμοιβη ;).
N'golo kante.

#3 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 21 Ιούνιος 2017 - 17:17:25

 

τουρνουά 
 
η ομάδα μου τερματίζει στο τουρνουά στην 5 θέση και ενώ έχουμε 8000 διαφορα από την 6 λαμβάνουμε και οι δυο από 21 βαθμούς δεξιότητας ενώ η 4 που έχουμε 1000 διαφορα λαμβάνει 25.η λογική του παραλογου

 

Στην 5η και 6η θέση η ανταμοιβή είναι όντως η ίδια,απλά είναι 22 βαθμοί,όχι 21  :P

Πάντως το νόημα παραμένει το ίδιο...Γενικά,μετά την 4η θέση οι ανταμοιβές μοιράζονται σε ζευγάρια των 2...Π.χ. 5 και 6 22 βαθμοί

7 και 8 21 βαθμοί...Και πάει λέγοντας...Ίσως θα μπορούσαν να το αλλάξουν αυτό,γιατί δεν νομίζω να είναι τόσο δίκαιο 2 ομάδες να κερδίζουν την ίδια ανταμοιβή,ενώ η μία έχει προσπαθήσει περισσότερο...


  • Αυτό αρέσει σε GLEM και lucky

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#4 lucky

lucky

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 40 μηνύματα
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:lucky
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 21 Ιούνιος 2017 - 17:18:10

νομίζω δεν έχει να κάνει η ίδια ανταμοιβή αλλα πιστεύω όταν έχεις από μια ομάδα 8000 διαφορα σημαίνει ασχολήθηκαν όλα τα μέλη της ομάδας και να σε "καταταζουν" με μια σχετικά πολύ ποιο ανενεργή που είναι το νόημα τότε αυτού του τουρνουά?

σαν να μου λες τώρα ασχολήθηκαν 10 ασχολήθηκε ένας ας πάρουν τα ίδια?



#5 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 21 Ιούνιος 2017 - 17:22:31

Πιστεύω πως δεν πρέπει να μειωθεί η ανταμοιβή της ομάδας που προσπάθησε λιγότερο,απλά να αυξηθεί η ανταμοιβή της ομάδας που προσπάθησε περισσότερο...Έτσι θα ήταν καλύτερα πιστεύω (και για να γίνει αυτό μπορεί να αυξηθούν γενικά οι ανταμοιβές του Herocon)


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#6 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 21 Ιούνιος 2017 - 19:28:02

Πιστεύω πως δεν πρέπει να μειωθεί η ανταμοιβή της ομάδας που προσπάθησε λιγότερο,απλά να αυξηθεί η ανταμοιβή της ομάδας που προσπάθησε περισσότερο...Έτσι θα ήταν καλύτερα πιστεύω (και για να γίνει αυτό μπορεί να αυξηθούν γενικά οι ανταμοιβές του Herocon)

 

Άμα είναι όμως να αυξηθεί περισσότερο σημαίνει πως όλες οι ομάδες πρέπει να παίρνουν αυτό που τους αξίζει.. Με αυτή τη λογική, η πρώτη ομάδα δε θα πρέπει να παίρνει 36, αλλά 100+.. Δε φαίνεται αυτό και τόσο λογικό, για αυτό κάτι έπρεπε να κάνουν και στη συγκεκριμένη περίπτωση, ανά δυάδα, οι ομάδες παίρνουν ίδια ανταμοιβή..



#7 lucky

lucky

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 40 μηνύματα
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:lucky
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 21 Ιούνιος 2017 - 20:29:42

το ανά 2ada δεν ισχύει φιλε μου αν παρατηρήσεις στον gr9  για παράδειγμα ο 8 και 9 παίρνουν τα ίδια ο δέκατος  όμως παραπάνω από τον 11ατό δεν ξέρω τι υπολογισμούς κάνουν και βγάζουν αυτά τα ποσοστά θεωρώ ομάδα που έχει από την επομενη τεραστια διαφορα

είναι παράλογο να είναι ίδιες οι ανταμοιβές άρα ποιος ο λόγος να προσπαθούμε για μια καλύτερη θέση λιώνοντας στην κυριολεξία όλη την εβδομάδα και στο τέλος να πάρεις τα ίδια με κάποιους που ήταν περαστικοί



#8 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 21 Ιούνιος 2017 - 20:40:21

το ανά 2ada δεν ισχύει φιλε μου αν παρατηρήσεις στον gr9  για παράδειγμα ο 8 και 9 παίρνουν τα ίδια ο δέκατος  όμως παραπάνω από τον 11ατό δεν ξέρω τι υπολογισμούς κάνουν και βγάζουν αυτά τα ποσοστά θεωρώ ομάδα που έχει από την επομενη τεραστια διαφορα

είναι παράλογο να είναι ίδιες οι ανταμοιβές άρα ποιος ο λόγος να προσπαθούμε για μια καλύτερη θέση λιώνοντας στην κυριολεξία όλη την εβδομάδα και στο τέλος να πάρεις τα ίδια με κάποιους που ήταν περαστικοί

Έχεις δίκιο είναι διαφορετικά, αλλά στον δικό μου σέρβερ δεν είναι ίδια..

 

82aIrrtQTr6j95FvK_ewGQ.pngΑυτός είναι ο gr3.. Όμως στον 9 είναι διαφορετικά: 

 

rdghdGeJRe6GjwzLAo0dVA.pngΜόλις ανακαλύψαμε πως οι πόντοι ανά σέρβερ ποικίλουν.. Μάλλον παίζει ρόλο η συμμετοχή στην κατανομή των πόντων..



#9 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 22 Ιούνιος 2017 - 08:55:38

Έχεις δίκιο είναι διαφορετικά, αλλά στον δικό μου σέρβερ δεν είναι ίδια..

 

82aIrrtQTr6j95FvK_ewGQ.pngΑυτός είναι ο gr3.. Όμως στον 9 είναι διαφορετικά: 

 

rdghdGeJRe6GjwzLAo0dVA.pngΜόλις ανακαλύψαμε πως οι πόντοι ανά σέρβερ ποικίλουν.. Μάλλον παίζει ρόλο η συμμετοχή στην κατανομή των πόντων..

Λοιπόν,αυτό μπορούμε να το ανακαλύψουμε!  (grin)

Ωστόσο,για να μείνουμε και λίγο στο αρχικό θέμα...Ίσως να έπρεπε να αυξηθούν οι ανταμοιβές...Πιστεύω πως το HeroCon δείχνει πόσο ενεργή είναι κάθε ομάδα,οπότε το να γίνουν μεγαλύτερες οι ανταμοιβές δεν είναι και τόσο παράλογο! 


  • Αυτό αρέσει στον/η GLEM

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: gr9

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες