Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Γνώμες σχετικά με την Αναβάθμιση 29.08.2017


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
93 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#61 RickRub

RickRub

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 232 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠλανήτης Κρίπτον
  • Ομάδα:TOP SCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:RickRub
Φήμη: 334

Δημοσιεύτηκε 31 Αύγουστος 2017 - 23:28:57

Φυσικά και το πρόσεξα...Αυτό είναι που λέω τόση ώρα!  (grin)
Τζάμπα μου βγήκαν οι φωνητικές χορδές να ουρλιάζω πως μας δουλεύουν?
Αυτό που λέω είναι το εξής:
Ρόλο παίζει αν ο αντίπαλός σου είναι ανώτερος από εσένα σε skills,και όχι αν έχει περισσότερη τιμή όπως λέει η εταιρεία...Αλλιώς ας το έλεγαν ξεκάθαρα: Υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες να κερδίσεις ντόνατ σε μάχη ενάντια σε δυνατότερο αντίπαλο,με μεγαλύτερο άθροισμα skills... ;) Όμως δεν το έκαναν,μας είπαν για την τιμή...Και αυτό είναι που με ενοχλεί...Όταν σου λένε για την τιμή σκέφτεσαι:
Εντάξει,υπάρχουν παίχτες που νικάω με περισσότερη τιμή από εμένα (ίσως επειδή δεν κάνεις πολλές μάχες,ίσως επειδή αυτοί κάνουν πάρα πολλές,όπως και αν το δεις,έχουν περισσότερη τιμή αλλά μπορείς να τους νικήσεις) όμως το άθροισμα των skills παίζει ρόλο...Δύσκολα θα βρεις κάποιον που είναι + από τα δικά σου skills αλλά θα μπορείς να νικήσεις...Ή θα είσαι άμυαλος ή αυτός θα έχει μοιράσει τις δεξιότητές του με τραγικό τρόπο ή η διαφορά στις δεξιότητές σας δεν είναι πολύ μεγάλη ή παίζει με κάποιο σύστημα το οποίο έχει μειονέκτημα απέναντι στο σύστημα που χρησιμοποιείς εσύ...Και όλα αυτά είναι πολύ σπάνια! Δηλαδή αν είσαι τυχερός θα υπάρχουν 2-3 τέτοιοι σε ολόκληρο τον server! Για εμένα δεν υπάρχει ούτε ένας,μπορεί να είμαι άτυχος όμως!  :P
Αλλά και 3 να είναι,θα τους κάνεις 9 επιθέσεις,από αυτές,μπορεί την μία να κερδίσεις κάτι,το κάτι όμως μπορεί να είναι και ένα απλό αντικείμενο!  (grin)
 
Και για να τελειώσει η υπόθεση...Υπάρχει παίχτης με 1.000 τιμή λιγότερη από την δική μου...Τον οποίο νικάω,δεν λέει πουθενά για αυξημένες πιθανότητες να κερδίσω ντόνατ ή αντικείμενα,βγάζω τις μπότες και την ζώνη μου και πλέον χάνω,τώρα υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες για ντόνατ...Άρα ας το παραδεχτούμε...Δεν παίζει ρόλο η τιμή... ;) Πόσες αποδείξεις να βρω ακόμα!?  (grin)



Στα λόγια μου έρχεσαι αρχοντάκο..
Οι "αυξημένες πιθανότητες" δεν ήταν τίποτα παραπάνω, από ένα τρικ,για να ξεγελάσουν την "πείνα" μας όπως είπα και πρίν..Και επειδή και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό που λες..Για αυτό και έχω την ίδια άποψη,και αυτό που με εκνευρίζει είναι,οτι σου λένε αντιπάλους με περισσότερη τιμή, όχι περισσότερα σκιλλς..για να σε γλυκάνει.. εκτός αν πρόκειται για λαθος στην μετάφραση..
  • Αυτό αρέσει σε arxontas123 και master21

RickRub

 

     Style !!!!!


#62 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 31 Αύγουστος 2017 - 23:30:50

Στα λόγια μου έρχεσαι αρχοντάκο..
Οι "αυξημένες πιθανότητες" δεν ήταν τίποτα παραπάνω, από ένα τρικ,για να ξεγελάσουν την "πείνα" μας όπως είπα και πρίν..Και επειδή και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό που λες..Για αυτό και έχω την ίδια άποψη,και αυτό που με εκνευρίζει είναι,οτι σου λένε αντιπάλους με περισσότερη τιμή, όχι περισσότερα σκιλλς..για να σε γλυκάνει.. εκτός αν πρόκειται για λαθος στην μετάφραση..

Αυτό σίγουρα όχι.. Επειδή μπήκα στο γερμανικό, είναι ακριβώς ίδια.. ;) 



#63 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 31 Αύγουστος 2017 - 23:39:20

Αυτό σίγουρα όχι.. Επειδή μπήκα στο γερμανικό, είναι ακριβώς ίδια.. ;)

Άρα είναι ξεκάθαρο,είναι ψέμα ό,τι λένε σχετικά με την τιμή...Ας μας πούνε έστω και τώρα την αλήθεια λοιπόν! 

ΕΚΤΟΣ,αν είναι λάθος τους και έχουν σκοπό να το διορθώσουν στο μέλλον...


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#64 stelios-osfp

stelios-osfp

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 224 μηνύματα
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:stelios76






Φήμη: 296

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 13:52:52

Συνοψίζοντας: 

 

Πλην μερικών που θέλουν να παρατήσουμε ΕΜΕΙΣ το παιχνίδι (τρομάρα τους) όλοι οι υπόλοιποι έχουν την ίδια γνώμη... Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ.. 

 

 

Σκέτη εκμετάλλευση δυστυχώς και σεβασμός μηδέν. Μακάρι να διαψευστώ αλλά έρχονται και πολύ χειρότερα...


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, GLEM, master21 και σε 7 άλλους

#65 billakos123

billakos123

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 656 μηνύματα
  • Ομάδα:ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΕΛΕΤΩΝ
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:UmboniaSpinosa






Φήμη: 618

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 14:44:27

Επειδή τα είπατε όλα εσείς :D Εγώ θα πω ότι είναι αυτή η αναβάθμιση έγινε με σκοπό να βγάλουν πιο πολλά κέρδη γιατί φαίνεται τον τελευταίο καιρό δεν βγάζουν όσα έβγαζαν παλιά..Και τα τουρ τιμής και ομάδας τα έβγαλαν γιατί οι πιο πολλοί επιβίωναν από αυτά και αυτό το πράγμα είναι άδικο..Ζούμε σε μια δύσκολη εποχή που δεν μπορούν να βάζουν όλοι λεφτά όπως κάποιοι που έχουν αφήσει τρελά ποσά..Γι αυτό ελπίζω στο μέλλον να γίνει κάτι καλύτερο γι αυτούς που δεν βάζουν λεφτά γιατί θα χάσετε πολλούς παίκτες που παίζουν το παιχνίδι..

 

Για να μην παρεξηγούμαστε είμαι ένας παίκτης που βάζω λεφτά στο παιχνίδι,όχι ότι με χάλαγαν τα 10 που έπαιρνα...Απλά όταν ξεμένω αγοράζω..Για να μην γίνει καμιά παρεξήγηση όπως είπα!!Ευχομαι στο μέλλον να γίνουν καλύτερα τα πράγματα και αυτοί που δεν βάζουν λεφτά να μπορουν να βγαζουν τουλάχιστον τα ενισχυτικά τους και τα πυραυλάκια τους!Αυτά!



#66 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 20:24:07

xHUzlPL_R6qWvA_wu3olmA.png

 

Η αποθέωση της βλακείας (για να μην πω κάτι χειρότερο)!!

 

Δημιουργία παίκτη σε νέο gr.. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ 4 ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ?ΠΟΥ? ΠΟΥ?

 

Δηλαδή μας αναγκάζετε να αγοράσουμε ντόνατ, για να κάνουμε πιο πολλή ενέργεια?

 

Το κάνατε το παιχνίδι όπως το κάνατε, μας βγάλατε και τη δυνατότητα να παίζουμε ισότιμα  με αυτούς που χώνουν το χέρι στην τσεπούλα τους.. Και μετά αναρωτιέστε γιατί αποχωρούν μέλη από  το παιχνίδι.. Ε, τι να σας πω, ιδού η απόδειξη..

 

 

Πάει ο παίκτης στο gr9/gr10, σε μία εβδομάδα θα ανεβαίνει 2 επίπεδα και αν.. Και η ψαλίδα ανοίγειιιι και δε βλέπω να κλείνει ποτέ!

 

Καληνύχτα Hero Zero, αλλά μετά από αυτό.. θα αποχωρήσουν πολλά μέλη.. Να σας δω τότε που θα τραβάτε τα μαλλιά σας..

 

Κρίμα..

 

 

Απλά Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο-Ι (για εμένα πάντα)..

 

Καλή συνέχεια!


Επεξεργάστηκε από grigrist, 02 Σεπτέμβριος 2017 - 20:29:03.

  • Αυτό αρέσει στον/η dina, RickRub, giann657 και σε 4 άλλους

#67 stelios-osfp

stelios-osfp

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 224 μηνύματα
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:stelios76






Φήμη: 296

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 20:34:18

Νομίζω οτι η εξτρα ενεργεια εμφανιζεται μολις ξοδέψεις την 50 αρχική
  • Αυτό αρέσει στον/η louiza, KostaZz2310, GLEM και σε 3 άλλους

#68 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 20:38:50

Νομίζω οτι η εξτρα ενεργεια εμφανιζεται μολις ξοδέψεις την 50 αρχική

Εσύ νομίζω δεν έχεις βάλει χρήμα.. Τις έχεις? 



#69 stelios-osfp

stelios-osfp

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 224 μηνύματα
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:stelios76






Φήμη: 296

Δημοσιεύτηκε 03 Σεπτέμβριος 2017 - 13:11:34

Εσύ νομίζω δεν έχεις βάλει χρήμα.. Τις έχεις? 

Όντως δεν έχω βάλει. Μόλις η ενέργεια μου πέφτει κάτω από 50 μου εμφανίζεται το (+) ώστε να αγοράσω ακόμα 50 ενέργεια



#70 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 03 Σεπτέμβριος 2017 - 17:04:35

Όντως δεν έχω βάλει. Μόλις η ενέργεια μου πέφτει κάτω από 50 μου εμφανίζεται το (+) ώστε να αγοράσω ακόμα 50 ενέργεια

 

Α, οκ.. Γιατί εμένα δεν είχε πέσει.. Λάθος μου ;) :) .. Άντε την κατηγόρησα άδικα  (grin)


Επεξεργάστηκε από grigrist, 03 Σεπτέμβριος 2017 - 17:04:51.

  • Αυτό αρέσει στον/η GLEM

#71 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2017 - 15:47:30

whRMn-9mS2aOF01665jatQ.png

 

Τελικά είναι 10 και όχι 5 που μας έλεγαν.. 

 

 

(αν και πάλι χάλια :P)


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123, GLEM, master21 και σε 4 άλλους

#72 PenPen

PenPen

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 762 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠάτρα
  • Ομάδα:#panachaikh1891
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:PenPen



Φήμη: 370

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2017 - 16:09:13

Είπα και εγώ να μαζέψω κανά κέρμα,μπας και πάρω κανα ντόνατ αλλά μου βγήκε ξινό...

Συνημμένο Αρχείο  Screenshot_2017_09_04_19_12_00.png   58,76KB   0 κατεβάσματα


  • Αυτό αρέσει σε GLEM και NickDimasTheLegend
«Το πρόβλημα με τον κόσμο είναι ότι οι έξυπνοι άνθρωποι είναι γεμάτοι αμφιβολίες, ενώ οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι εμπιστοσύνη ».
 
 
 
 
 
Charles Bukowski.
 
 
 
 

#73 popodini

popodini

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 6 μηνύματα
Φήμη: 34

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2017 - 16:21:31

Σε καθε περιπτωση οτι και να λεμε δεν αλλαζει κατι .......

διεγραψα στον gr3 καθαρα λογω εφαρμογης παρολο που υπαρχαν πολλοι που διαμαρτυρηθηκαν για το κλεισιμο του /m (εναν παικτη 420λβλ) και πολλοι ακολουθησαν το βημα μου αυτο 

πλεον στον 4 χαλαρα οτι προλαβω και οσο προλαβω 

απο ντονατ ειμαι μια χαρα (παντα εκανα το κουμαντο μου οπως και στον 3)

Απλα λυπαμαι που βλεπω ατομα να σχολιαζουν εαν αξιζει να αγορασουν ντονατ,να ρωτουν πως θα γινουν καλυτεροι παικτες 

ας τους εξηγησει καποιος οτι και μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν υπαρχει περιπτωση να παιξουν χωρις να αγορασουν ντονατ (στους υπαρχοντες σερβερ) και σε οποιον καινουργιο εαν δεν βαλουν το χερι στην τσεπη δεν θα πανε πανω απο την 100 θεση στην καταταξη

Οσες φωνες και να βαλουμε οτι και να γραψουμε παει χαμενο...........

Οταν η καταληξη θα ειναι 10 παικτες ανα σρβ μην αναρωτηθει ουδεις για τον λογο 

Απο εναν ηρωα  χωρις πετ καταληξαμε σε ενα παιχνιδι φαρμβιλ (κρυψωνα) .........

Παραλληλα εαν δειτε καμμια προσφορα για αγορα ντονατ(+100%) να ερχεται απο την εταιρια μην ξαφνιαστειτε


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, master21, grigrist και σε 7 άλλους

#74 SUPERMANTOLINOMAN

SUPERMANTOLINOMAN

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 33 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:SUPERMANTOLINOMAN
Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 07 Σεπτέμβριος 2017 - 15:00:25

Μα βρε παιδια, πραγματικα εχω μια σοβαρη απορια την οποια βεβαια εχετε εκφρασει και καποιοι απο σας...

(Ας αφησουμε στην ακρη την πολιτικη της εταιριας η οποια κανει τα παντα για να κονομησει και ας υποθεσουμε για χαρη της κουβεντας οτι κανει το σωστο για παρτη της...)

να το παραβλεψουμε λοιπον και να παμε στο εξης λογικο και πρακτικο κατ εμε ερωτημα...

 

δημιουργεις ενα πρωταθλημα μεταξυ των καλυτερων παικτων του καθε σερβερ αλλα η τελικη βαθμολογια ειναι 90% ιδια με την καταταξη των παικτων συμφωνα με τα σκιλς τους(πανω κατω δηλαδη περιπου ιδια η καταταξη τιμης)...

επειδη λοιπον ο ταδε παικτης εχει καλυτερα σκιλς απο μενα,θα με κερδιζει 9/10 φορες που θα με βρισκει αντιπαλο και συνεπως θα πλασαρεται σε καλυτερη θεση απο μενα στην καταταξη...αυτο ΠΡΟΦΑΝΩΣ εχει σαν αποτελεσμα να ανταμοιβεται με περισσοτερα σκιλς απο μενα και ΣΥΝΕΠΩΣ δεν υπαρχει ποτε η πιθανοτητα αυτον τον ταδε παικτη να τον φτασω!!!

 

μπορεις να μου πεις κυρια εταιρια ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΠΟΥ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΙΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑ 90% ΚΑΙ ΑΝΑΓΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΣΚΙΛΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΑΙΚΤΗ???

πως μπορει ενας παικτης που χανει απο 10 παικτες να ανταγωνιστει στα ισια εναν παικτη που χανει απο 2 παικτες?

και γιατι δεν αφησαν το τουρνουα τιμης ως εχει αλλαζοντας τις ανταμοιβες απο ντονατς σε σκιλς???

ετσι θα μπορουσε πχ ενας παικτης 250 λεβελ να κερδισει 20 σκιλς και ενας παικτης 300 λεβελ να κερδισει 5 σκιλς...

τωρα σε αυτο το πρωταθλημα υπαρχει ποτε πιθανοτητα ο 250αρης να ξεπερασει τον 300αρη και να καρπωθει τα σκιλς???

ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ!

 

απο αγωνιστικης πλευρας δηλαδη η εταιρια ειδε οτι ο τροπος αυτος διεξαγωγης του πρωταθληματος ειναι δικαιος και προσφερει ανταγωνισμο???

να δινει σκιλς στον καλυτερο να γινει ακομα καλυτερος?

και μετα αυτος ο καλυτερος ποιον θα ανταγωνιζεται?

και αν ο καλυτερος μεγαλωνει την ψαλιδα με τους υπολοιπους για ποιον λογο να συνεχισουν να παιζουν οι υπολοιποι?

δεν γνωριζει η εταιρια οτι η μεγαλομανια και η ματαιοδοξια του καθε παικτη για "πρωτια" ειναι αυτη που πληρωνει τους μισθους των υπαλληλων της?

 

ισως κατι βλεπουν που δεν βλεπω εγω...

τι να πω...


  • Αυτό αρέσει στον/η spidy, DrSuperDuper, giann657 και σε 11 άλλους

#75 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 07 Σεπτέμβριος 2017 - 15:12:31

Ακριβέστατη η τοποθέτηση σου σούπερ μαντολινιέρη (για να μην αλλάζω γλώσσα :-) )

Αυτό ακριβώς συμβαίνει με το πρωτάθλημα οι ισχυρότεροι ανοίγουν και άλλο την ψαλίδα,

Μάλιστα εκτός των ανταμοιβών όποτε πάνε όλοι στο 2500 γίνεται μια μικρή σφαγή αφού οι ισχυρότεροι ανεβαίνουν και πολλοί πέφτουν κατηγορία. Αυτό έχει το καλό ότι δεν θα βλέπουμε ξανά το φαινόμενο όλοι να είμαστε στην κορυφαία κατηγορία, απ' την άλλη όμως μόνο οι ισχυρότεροι θα μπορούν να είναι εκεί με ότι αυτό συνεπάγεται (αυξημένες δεξιότητες, ανταμοιβές κλπ)


  • Αυτό αρέσει στον/η SUPERMANTOLINOMAN, goof123, arxontas123 και σε 2 άλλους

#76 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 07 Σεπτέμβριος 2017 - 17:37:47

Μα βρε παιδια, πραγματικα εχω μια σοβαρη απορια την οποια βεβαια εχετε εκφρασει και καποιοι απο σας...

(Ας αφησουμε στην ακρη την πολιτικη της εταιριας η οποια κανει τα παντα για να κονομησει και ας υποθεσουμε για χαρη της κουβεντας οτι κανει το σωστο για παρτη της...)

να το παραβλεψουμε λοιπον και να παμε στο εξης λογικο και πρακτικο κατ εμε ερωτημα...

 

δημιουργεις ενα πρωταθλημα μεταξυ των καλυτερων παικτων του καθε σερβερ αλλα η τελικη βαθμολογια ειναι 90% ιδια με την καταταξη των παικτων συμφωνα με τα σκιλς τους(πανω κατω δηλαδη περιπου ιδια η καταταξη τιμης)...

επειδη λοιπον ο ταδε παικτης εχει καλυτερα σκιλς απο μενα,θα με κερδιζει 9/10 φορες που θα με βρισκει αντιπαλο και συνεπως θα πλασαρεται σε καλυτερη θεση απο μενα στην καταταξη...αυτο ΠΡΟΦΑΝΩΣ εχει σαν αποτελεσμα να ανταμοιβεται με περισσοτερα σκιλς απο μενα και ΣΥΝΕΠΩΣ δεν υπαρχει ποτε η πιθανοτητα αυτον τον ταδε παικτη να τον φτασω!!!

 

μπορεις να μου πεις κυρια εταιρια ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΠΟΥ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΙΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑ 90% ΚΑΙ ΑΝΑΓΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΣΚΙΛΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΑΙΚΤΗ???

πως μπορει ενας παικτης που χανει απο 10 παικτες να ανταγωνιστει στα ισια εναν παικτη που χανει απο 2 παικτες?

και γιατι δεν αφησαν το τουρνουα τιμης ως εχει αλλαζοντας τις ανταμοιβες απο ντονατς σε σκιλς???

ετσι θα μπορουσε πχ ενας παικτης 250 λεβελ να κερδισει 20 σκιλς και ενας παικτης 300 λεβελ να κερδισει 5 σκιλς...

τωρα σε αυτο το πρωταθλημα υπαρχει ποτε πιθανοτητα ο 250αρης να ξεπερασει τον 300αρη και να καρπωθει τα σκιλς???

ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ!

 

απο αγωνιστικης πλευρας δηλαδη η εταιρια ειδε οτι ο τροπος αυτος διεξαγωγης του πρωταθληματος ειναι δικαιος και προσφερει ανταγωνισμο???

να δινει σκιλς στον καλυτερο να γινει ακομα καλυτερος?

και μετα αυτος ο καλυτερος ποιον θα ανταγωνιζεται?

και αν ο καλυτερος μεγαλωνει την ψαλιδα με τους υπολοιπους για ποιον λογο να συνεχισουν να παιζουν οι υπολοιποι?

δεν γνωριζει η εταιρια οτι η μεγαλομανια και η ματαιοδοξια του καθε παικτη για "πρωτια" ειναι αυτη που πληρωνει τους μισθους των υπαλληλων της?

 

ισως κατι βλεπουν που δεν βλεπω εγω...

τι να πω...

Ας πάρουμε τον πρώτο με τον δεύτερο. Δύο βαθμοί δεξιοτήτων τους χωρίζουν, οι οποίοι μπορούν να εξαληφθούν με τη δημιουργία μιας πανίσχυρης κρυψώνας (κυρίως βάσης και γεννήτριας δίπλα της) ή  από την απουσία του πρώτου από το παιχνίδι για μία μέρα κλπ. Θεωρώ πως μιλάμε για πταίσματα, παρόλα αυτά δεν παύεις να έχεις δίκιο!

 

Το χειρότερο όμως θα είναι να δεις 10 άτομα της ίδιας ομάδας στις πρώτες 10 θέσεις ( 8/10 στο gr3).. Εκεί, ο εγωισμός του καθενός, καλύπτει την ομαδικότητα  και τότε υπάρχει η πιθανότητα διενέξεων,εκνευρισμού και (στη χειρότερη) αποχώρησης ατόμου από την ομάδα.

 

Η δημιουργία του παρόντος τουρνουά πρωταθλήματος ήταν απλώς γιατί η εταιρεία θέλησε να μειώσει τα κουλουράκια του παιχνιδιού. Όπως είπε και κάποιο μέλος σε ένα νήμα, έχουν γίνει αλλαγές στις ανταμοιβές των κατορθωμάτων των 100 μυρίων. Πλέον το τελευταίο κατόρθωμα δίνει 20 βαθμούς ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ παρακαλώ. Οπότε? Δε νομίζετε πως έφτιαξε το τουρνουά, απλά  εξομαλύνει- ισορροπήσει τα πράγματα και να μη δεχτούν το χειρότερο feedback του αιώνα? Σκεφτείτε.. Άλλος ένας τρόπος να μειώσει τα κουλούρια του παιχνιδιού, μαζί με τα 100 μύρια και το ξεκλείδωμα νέας ζώνης που σε ανταμείβει με 10 βαθμούς δεξιοτήτων (και ΟΧΙ 5)..

 

Τολμάει να ανοίξει νέο σέρβερ..? Για να δω..............


  • Αυτό αρέσει σε goof123, arxontas123 και MaleVoleNce

#77 akisjr11

akisjr11

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 46 μηνύματα
  • Τοποθεσίαστο pc μου
  • Ομάδα:The Legends Of Tomorrow
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Akisjr111
Φήμη: 16

Δημοσιεύτηκε 08 Σεπτέμβριος 2017 - 12:06:42

εγω θελω να πω οτι παιζω καμια 3 χρονια και ειμαι 97 λβλ επειδη δεν εχει τιποτα το εδιαφερον σιγα τις αλλαγες αυτο για τα νεα χρωματα δεξιοτητον ειναι μονο για λεφταδες



#78 SUPERMANTOLINOMAN

SUPERMANTOLINOMAN

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 33 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:SUPERMANTOLINOMAN
Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2017 - 11:25:38

παμε για 4η εβδομαδα με το υπαρχον τουρνουα πρωταθληματος και συνεχιζει να βγαινει η ιδια δεκαδα με καποιες ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ αλλαγες στις θεσεις...

αν δηλαδη ο πρωτος βγει δευτερος ή ο τριτος βγει πρωτος και ο ογδοος βγει ενατος, ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΔΕΚΑΔΑΣ αλλα και για τους χιλιαδες παικτες που ειναι μακρια απο μια καλη θεση???

τι περιμενετε να το αλλαξετε???

να παρουν κι αλλα σκιλς οι καλυτεροι ηρωες καθε σερβερ???

ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΥΡ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ???

 

ρε παιδια μιληστε και σεις!κανω καπου λαθος???

εκτος κι αν ολοι εσεις που ειστε στο φορουμ εχετε ηρωες που  βγαινετε μονιμα στη δεκαδα οποτε κανετε την παπια επειδη κερδιζετε σκιλς!!!

εμενα ο ηρωας μου ειναι μονιμα 11ος-12ος...δηλαδη ο 10ος συνεχεια θα απομακρυνεται απο μενα χωρις ποτε να μπορεσω να τον φτασω!!!τι να πει βεβαια και αυτος που ειναι παρακατω...

 

δηλαδη ο καλυτερος πρεπει να γινεται "καλυτεροτερος" επειδη απλα ειναι ο καλυτερος???

το βλεπετε δικαιο ολο αυτο???

ηδη αρκετοι παικτες μετα απο αυτες τις εξελιξεις σκεφτονται την διαγραφη!

δεν νοιαζει κανεναν???


  • Αυτό αρέσει στον/η spidy, RickRub, DrSuperDuper και σε 11 άλλους

#79 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2017 - 16:39:07

Το τουρνουά εμπειρίας μπορεί να είναι αποκλειστικά ατομικό τουρνουά και σαφώς δεν μπορεί να υπάρξει κάποιος αθέμιτος τρόπος για να ανεβάσει ο παίκτης εμπειρία, αλλά η ανταγωνιστικότητα έχει ανέβει ραγδαία. Για αυτούς που δεν έχουν πενηντάρια ενισχυτικά και ομάδα με καλές επεκτάσεις δεν πρέπει ούτε καν να σκέφτονται πως θα καταφέρουν και πολλά.

Που άμα φανταστούμε έναν σέρβερ που δημιουργήθηκε με την καινούρια αναβάθμιση πάλι πρέπει μονάχα να ξηλωθούμε όχι να προσπαθούμε.


  • Αυτό αρέσει σε grigrist, billakos123 και MaleVoleNce

#80 MaleVoleNce

MaleVoleNce

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 3 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΜαγικός κόσμος των μη ανορθογραφων
  • Κόσμος:GR13
Φήμη: 10

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2017 - 17:08:34

Συνοψίζοντας: 

 

Πλην μερικών που θέλουν να παρατήσουμε ΕΜΕΙΣ το παιχνίδι (τρομάρα τους) όλοι οι υπόλοιποι έχουν την ίδια γνώμη... Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ.. 

 

 

Σκέτη εκμετάλλευση δυστυχώς και σεβασμός μηδέν. Μακάρι να διαψευστώ αλλά έρχονται και πολύ χειρότερα...

Δυστυχως δεν προκειται καν για αναβαθμιση αγαπητε, απλως μια σειρα απο αλλαγες που θα οφελησουν την εταιρια. Αλλο ενα παιχνιδι που καταστρεφεται λογω του χρηματος. Ειναι απλα θλιβερο που εχουν καταντησει ολοι σκλαβοι του.


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, GLEM, grigrist και σε 3 άλλους




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες