Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Συλλογές και μπόνους

Συλλογές μπόνους αντικείμενα συλλογες bonus

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Ροκομπλόκος

Ροκομπλόκος

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου βαθιά κι ανήλιαγα...
Φήμη: 632

Δημοσιεύτηκε 20 Φεβρουάριος 2018 - 00:19:09

Τις καλημέρες μου στην κοινότητα

 

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν στο παιχνίδι 47 συλλογές με μέσο όρο 13 αντικείμενα η κάθε μία. Οπότε μιλάμε για παραπάνω από 600 κατηγοριοποιημένα αντικείμενα. Δυστυχώς λίγα από αυτά είναι αντικείμενα συλλογών που ο συνδυασμός τους προσφέρει κάποιο μπόνους στις δεξιότητές μας. Μιλάμε για λιγότερες από τις μισές συλλογές, και με τις περισσότερες εξ αυτών με 5 μόνο επικά αντικείμενα, και κάποια εκ των οποίων δυσεύρετα.

Αποτέλεσμα αυτού, το μεγαλύτερο ποσοστό των αντικειμένων να αντιμετωπίζεται ως άχρηστα κομμάτια εξοπλισμού με μόνη χρησιμότητα τη συλλογή για την ανταμοιβή στην αρχή και την πώληση από εκεί και μετά. Κάτι που ακυρώνει τη δεδομένη ποικιλία του παιχνιδιού, στην πράξη, με απόδειξη πως από ένα επίπεδο και πάνω βλέπεις χαρακτήρες με συγκεκριμένες αμφιέσεις και μόνο (ανάλογα με το πρωτάθλημα που βρίσκονται ή με το αν πιάνουν θέση στη 10αδα του κακοποιού και ποια).

Για να μη μακρηγορώ, αυτό που θέλω να προτείνω, είναι να δίνουν μπόνους όλα τα αντικείμενα που είναι καταχωρημένα σε συλλογές αν συνδυαστούν μεταξύ τους. Και για να μην “αδικηθούν” τα ήδη υπάρχοντα και δυσεύρετα αντικείμενα, αυτό θα μπορούσε να γίνει βάσει του βαθμού σπανιότητάς τους.

Πχ. τα συνηθισμένα να δίνουν +1% μπόνους σε κάποια δεξιότητα, τα σπάνια +2% και τα επικά +3%.

Με τον τρόπο αυτό τα αντικείμενα θα γίνουν πιο ελκυστικά και πιο ανταγωνιστικά, αν μπορεί να μου επιτραπεί η έκφραση, σε σχέση με τα ήδη υπάρχοντα, η ποικιλομορφία του παιχνιδιού θα αναδειχθεί και ο κάθε παίκτης θα έχει τη δυνατότητα να επιλέξει αντικείμενα που να δίνουν μπόνους στη δεξιότητα/δεξιότητες της αρεσκείας του.

 

Αυτά τα ολίγα

Ελπίζω να μη σας κούρασα

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 


  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, odi, Naty και σε 12 άλλους

giphy.gif


#2 CrazyDoctor

CrazyDoctor

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 143 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΛάρισα
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:AlexRigo
Φήμη: 254

Δημοσιεύτηκε 20 Φεβρουάριος 2018 - 10:13:13

Φιλε μου πολυ ωραια η σκεψη σου. Συμφωνω απολυτα και αν προσεξεις οι περισσοτεροι παικτες που ειναι πανω απο 300 λεβελ εχουν στολη η απο το πρωταθλημα ( champion - υπερηρωα ) η απο κακο ( αμβιβια - ειρωνικη ). Καλο θα ηταν να αλλαξουμε λιγο παραστασεις και ειδικα οποιος παικτης δεν παιζω πολυ στον κακο και επειδη να παρεις στολη στο πρωταθλημα ειναι λιγο δυσκολο καλο θα ηταν να γινει η αλλαγη που προανεφερες. :)


Θα με βρειτε στο γρ11: AlexRigo (inlove)

Μην με υποτιμήσεις, γιατί αργότερα ίσως με χρειαστείς! ;)


#3 KostaZz2310

KostaZz2310

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 446 μηνύματα
  • Ομάδα:OldSchoolGG
  • Κόσμος:GR14






Φήμη: 947

Δημοσιεύτηκε 20 Φεβρουάριος 2018 - 14:24:08

Καλησπέρα και καλή σαρακοστή, η ιδέα σου είναι πραγματικά πολύ καλή και μακάρι να επιτευχθεί τους επόμενους μήνες.

 

Ωστόσο όσο αναφορά την ποικιλομορφία σε ρούχα και γενικά σε αντικείμενα υπάρχει η ραπτομηχανή που κάνεις ότι σχέδιο θες(αφού το έχεις ξεκλειδώσει εννοείται)(εντάξει κάποια βέβαια θέλουν και ντονατ για να τα ράψεις).

 

Εγώ πάντα είμαι υπέρ του διαφορετικού, εκείνου του αντίθετου της μάζας, προσωπικά πάντα ράβω το σύνολο μου όπως το θέλω εγώ, σπάνια θα κρατήσω την εμφάνιση ενός σετ.

 

Το διαφορετικό ρούχο σε κάνει να ξεχωρίζεις από τους άλλους και να αποκτάς προσωπικότητα. Υπάρχουν ευτυχώς παίκτες που έχουν την δικιά τους εμφάνιση και όταν τους βλέπω χωρίς να δω το όνομά τους ξέρω ακριβώς ποιος είναι...δεν είναι ωραίο αυτό? εμένα μου αρέσει πάντως. 

 

Όσο αναφορά τα μπόνους είναι πολύ καλή ιδέα όπως εξάλλου προανέφερα. 


Διαγωνισμός HZ 1 (Τέλος) Διαγωνισμός HZ 2 (Ακυρώθηκε)


#4 XMEN

XMEN

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • Ομάδα:ΙΠΠΟΤΕς
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:ΧΜΕΝ



Φήμη: 106

Δημοσιεύτηκε 20 Φεβρουάριος 2018 - 19:16:29

παρα πολυ η αρχικη αποψη σου σε σχεση με τις φορεσιες του παιχτη μας ........   οσο για την ραπτομηχανη που λενε καποιοι παιχτες ,δικαιο εχουν κ αυτοι ,αλλα να τους υπενθυμησω οτι για να αλλαξεις καποια ιδιαιτερη στολη θα χρειαστεις ντονατς ....και καθε φορα που μπορει να περνεις καινουργια (αμφιβια ή ιρον μαν ή και του πρωταθληματος )παλι θα χρειαζεσαι ντονατς ...κατι που δυσκολα κερδιζονται.


  • Αυτό αρέσει στον/η Akumetsu





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Συλλογές, μπόνους, αντικείμενα, συλλογες, bonus

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες