Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Νέο τρόπαιο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 billakos123

billakos123

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 656 μηνύματα
  • Ομάδα:ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΕΛΕΤΩΝ
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:UmboniaSpinosa






Φήμη: 618

Δημοσιεύτηκε 25 Φεβρουάριος 2018 - 13:21:22

Καλησπέρα στην κοινότητα,σήμερα έχω να προτείνω την εξής ιδέα:Επειδή νομίζω,πως τα τρόπαια λίγο έχουν παλιώσει (Αν και έχουν βάλει 2-3 νέα) Πάλι παρόμοια είναι με τα άλλα..Τέλος πάντων,έχω να προτείνω να μπει ένα τρόπαιο που θα λέγεται Τρόπαιο Εμπειρίας (ουαου ε;Τέλειο όνομα)  (grin)  Και θα δίνει 10 ή 20% παραπάνω εμπειρία,αυτό το προτείνω γιατί οι αποστολές μας είναι πολύ χάλια.Και μετά από ένα σημείο κάνεις μέρες εώς και εβδομάδα για ένα επίπεδο και μένεις με χάλια αποστολές και δεν παίρνεις αρκετή εμπειρία ώστε να ανεβαίνεις πιο γρήγορα.Τα νούμερα που έβαλα ήταν λίγο τυχαία,μπορεί να τα κάνει αυτά η εταιρεία.Πιστεύω πώς μ΄αυτή την ιδέα θα αλλάξουν οι αποστολές προς το καλύτερο..Ελπίζω να σας άρεσε η ιδέα μου!!  :)


Επεξεργάστηκε από billakos123, 25 Φεβρουάριος 2018 - 13:22:40.

  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, DrSuperDuper, Θαυμαστης και σε 10 άλλους

#2 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 26 Φεβρουάριος 2018 - 16:11:26

Εγω θα ελεγα επειδη ηδη το χιροκον δινει σημαντικη αυξηση στην εμπειρια και για να μην το παραξηλωσουμε προτεινω να υπσρξει τροπαιο αυξησης βασικων δεξιοτητων.δηλαδη θα αυξανει τις βασικες δεξιοτητες.7-10.%.

Επεξεργάστηκε από Klastintos, 26 Φεβρουάριος 2018 - 16:11:55.

  • Αυτό αρέσει στον/η omg3lol6
N'golo kante.

#3 billakos123

billakos123

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 656 μηνύματα
  • Ομάδα:ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΕΛΕΤΩΝ
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:UmboniaSpinosa






Φήμη: 618

Δημοσιεύτηκε 26 Φεβρουάριος 2018 - 16:59:54

Εγω θα ελεγα επειδη ηδη το χιροκον δινει σημαντικη αυξηση στην εμπειρια και για να μην το παραξηλωσουμε προτεινω να υπσρξει τροπαιο αυξησης βασικων δεξιοτητων.δηλαδη θα αυξανει τις βασικες δεξιοτητες.7-10.%.

Δεν δίνει πάντα καλή εμπειρία,οπότε όχι.Καλή ιδέα είναι νομίζω αυτό που πρότεινα..Μ΄αυτό που λες δεν συμφωνώ.Γιατί αυτά τα τρόπαια θα τα είχαν οι 2 πρώτες ομάδες ίσως και κανένα η 3η..Και θα ήταν άδικο για τους υπόλοιπους!!



#4 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 26 Φεβρουάριος 2018 - 17:11:00

Τωρα τις προπονησεις μονο οι πρωτες.3.δεν τις εχουν.;.επιπλεον με την ενεργητικοητα των ελληνικων σερβερ και την συνεχιση αυτου του "οπισθοδρομικου" σκεπτικου(στο παιχνιδι).απο την εταιρια δεν υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν τοσο πολυ ενεργοι παικτες απο ομαδες τεταρτης θεσης και κατω.δεν διαφωνισα με την ιδεα σου συμφωνω.θα μπορουσε ας πουμε να σταθεροποιει τις ανταμοιβες που παιρνεις απο τις αποστολες και να μην υπαρχουν σκαμπανεβασματα.
N'golo kante.

#5 ΘανοςΠετρελης

ΘανοςΠετρελης

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 71 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλαδα,φλωρινα
  • Ομάδα:ΚΥΠΡΟΣ
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:ThanosPetrelhs1
Φήμη: 29

Δημοσιεύτηκε 01 Μάρτιος 2018 - 19:19:44

Εγώ συμφωνώ με το τρόπαιο εμπειρίας γτ το πολύ θα σε δώσει στις αποστολές 4
000 εμπειρία που δεν σου φτάνει το ίδιο συμφωνώ και με το τρόπαιο δεξιοτήτων

#6 PeReNNiaL

PeReNNiaL

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠειραιάς
  • Ομάδα:ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:PeReNNiaL
Φήμη: 4

Δημοσιεύτηκε 04 Ιούλιος 2018 - 11:21:28

Επισης μπορουν να μπουν τροπαια δεξιοτητων, οπου θα δινουν καθημερινα 3 δεξιοτητες στα μελη της ομαδας και θα μπορουν να τις τοποθετησουν σε οποια δεξιοτητα θελουν...Με λιγα λογια 1 σκαλα ανωτερα απο αυτα των προπονησεων !!! Οποτε τα τροπαια προπονησεων και ενεργειων θα πανε αναγκαστικα στις πιο κατω ομαδες και οι μεγαλες θα κυνηγησουν αυτα των δεξιοτητων...Αυτο πιστευω θα ειναι δικαιο για τις χαμηλοτερες ομαδες και για τα ατομα που ξεκινησαν λιγο αργοτερα, αρα θα εχουν ενα παραπανω λογο να μην σταματησουν εναν σερβερ και θα υπαρχει περισσοτερη κινηση γενικα !!!


  • Αυτό αρέσει στον/η omg3lol6, ΤΕΜΠΕΛΗΣ, ΗΜΙΘΕØΣ και σε άλλον ένα

Η σιωπή είναι αυτοπεποίθηση.
BE QUIET !!!


#7 omg3lol6

omg3lol6

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 566 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣάμος
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:omg3lol6
Φήμη: 410

Δημοσιεύτηκε 04 Ιούλιος 2018 - 21:38:51

Καλησπέρα στην κοινότητα,σήμερα έχω να προτείνω την εξής ιδέα:Επειδή νομίζω,πως τα τρόπαια λίγο έχουν παλιώσει (Αν και έχουν βάλει 2-3 νέα) Πάλι παρόμοια είναι με τα άλλα..Τέλος πάντων,έχω να προτείνω να μπει ένα τρόπαιο που θα λέγεται Τρόπαιο Εμπειρίας (ουαου ε;Τέλειο όνομα)  (grin)  Και θα δίνει 10 ή 20% παραπάνω εμπειρία,αυτό το προτείνω γιατί οι αποστολές μας είναι πολύ χάλια.Και μετά από ένα σημείο κάνεις μέρες εώς και εβδομάδα για ένα επίπεδο και μένεις με χάλια αποστολές και δεν παίρνεις αρκετή εμπειρία ώστε να ανεβαίνεις πιο γρήγορα.Τα νούμερα που έβαλα ήταν λίγο τυχαία,μπορεί να τα κάνει αυτά η εταιρεία.Πιστεύω πώς μ΄αυτή την ιδέα θα αλλάξουν οι αποστολές προς το καλύτερο..Ελπίζω να σας άρεσε η ιδέα μου!!  :)

Δεν είναι άσχημη η ιδέα αλλά θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα του/της klastintos σχετικά με το hero con!! Όσον αφορά το σκέλος της ιδέας σου είναι λίγο ελλιπές... Εννοώ δηλαδή ότι δεν μας αναφέρεις καθόλου τις επιπτώσεις στην ομάδα! Ως γνωστό κάθε τρόπαιο έχει τα καλά (αύξηση σε κάτι) έχει και τα κακά του όμως (μείωση των δεξιοτήτων στις ομαδικές μάχες). Δεν κάνεις κανένα λόγο σχετικά με τα αρνητικά του νέου τρόπαιου. Αν θες κάνε μία αναφορά και σε αυτό λοιπόν για να είναι πιο ολοκληρωμενή η πρόταση-ιδέα σου. Μην ξεχνάμε όμως ότι αν θέλουμε καλύτερες αποστολές με εμπειρία υπάρχουν τα ενισχυτικά, η ηρωική αίσθηση και η ανανέωση των αποστολών (smug)   Από αυτά εξάλλου η εταιρία "επιβάλλει" την πληρωμή με ντόνατ (συνεπώς αγορά με χρήμα) Άρα ίσως να είναι αρνητική για τα κέρδη της εταιρίας η ιδέα αυτή.

 

Επισης μπορουν να μπουν τροπαια δεξιοτητων, οπου θα δινουν καθημερινα 3 δεξιοτητες στα μελη της ομαδας και θα μπορουν να τις τοποθετησουν σε οποια δεξιοτητα θελουν...Με λιγα λογια 1 σκαλα ανωτερα απο αυτα των προπονησεων !!! Οποτε τα τροπαια προπονησεων και ενεργειων θα πανε αναγκαστικα στις πιο κατω ομαδες και οι μεγαλες θα κυνηγησουν αυτα των δεξιοτητων...Αυτο πιστευω θα ειναι δικαιο για τις χαμηλοτερες ομαδες και για τα ατομα που ξεκινησαν λιγο αργοτερα, αρα θα εχουν ενα παραπανω λογο να μην σταματησουν εναν σερβερ και θα υπαρχει περισσοτερη κινηση γενικα !!!

Και αυτοί η ιδέα ακούγεται εξίσου καλή με την προηγούμενη όμως ούτε εδώ υπάρχει το αντίκτυπο στην ομάδα. Έχεις δίκιο κατά την προσωπική μου άποψη και αυτό θα ξεκουράσει τους παίκτες που προπονούνται συχνά για να αναβαθμίσουν τις δεξιότητές του και θα διευκολύνει όσους δεν έχουν τόσο χρόνο για αυτό!! Είναι μία πολύ καλά στοχευμένη ιδέα (παρ όλου που έχει θετικά και αρνητικά όπως άλλωστε κάθε ιδέα) και θα χαιρόμουν αν υλοποιούνταν αυτή σου η σκέψη μήπως την δούμε και σε εφαρμογή. Αρνητικό: τα κατορθώματα θα βγαίνουν δυσκολότερα και θετικό: όσοι παιδεύονται γιατί δεν έχουν πολυδιεργασία ή μαζεύουν ντόνατ για να την αποκτήσουν θα τους είναι λίγο άχρηστη και δεν θα χρειάζονται αυτά τα έξοδα αν και θα πρέπει να περιμένουν για τις ειδικές και για εμάς που την αγοράσαμε απλά θα μας είναι τώρα μόνο για να τελειώνουμε λίγο γρηγορότερα!

 

 

 

 

 

Μπράβο και στους δύο σας για τις ιδέες (y)


  • Αυτό αρέσει στον/η ΗΜΙΘΕØΣ

 

 Στην χώρα του σκώτους βασιλεύει... ο τυφλός! 

 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες