Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ανάγεννηση του Hero Zero


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Dreamer

Dreamer

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 174 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:AceInTheRiver
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:TheBestGamer
Φήμη: 190

Δημοσιεύτηκε 11 Μάρτιος 2018 - 10:27:55

Οπώς όλοι ήδη θα ξέρετε το HeroZero αργοπεθαίνει.Πολλοί παίκτες όπου ήταν αφοσιωμένοι στο παιχνίδι επιλέγουν να το πάρετησουν είτε επείδη το βαρέθηκαν είτε επείδη δεν θέλουν να συνέχισουν αλλό .Οι Παράκατω ιδέες μου πίστευω ότι θα επάναφερουν στο παιχνίδι πολλούς χρήστες:

 

  • Επάναφορα του Τουρνούα Τίμης& Τιμής Ομάδας- Πολλοί παίκτες στο παρελθόν παράτησαν το παίχνιδι δίοτι η ανταγωνιστικότητα του τουρ.τιμής είχε χαθεί εφόσον είχε αφαιρεθεί.Με την επαναφόρα του η αδρέναλινη θα ανεβάζοταν στα υψή και το παιχνιδί θα απόκτουσε ενά αλλό ,ξεχώριστο ενδιαφέρον αυτό που ήδη είχε με το Τουρ.Τιμης.
  • Επάναφορα των περισσότερων κατορθώματων με ανταμοιβές ντονατ-Αυτή η ιδέα είναι δυσκολό να υλοποιηθεί καθώς δεν νομίζω η εταίρεια να την πραγματοποιήσει αλλά είπα να την προσθέσω.Περισσότεροι παίκτες θα αποκτήσουν ενά κίνητρο για να ξάναπαιξουν οπώς και παλιά.Πλέον δεν θα ύπαρχουν ανίσοτητες(σε μέγαλο βαθμο) μετάξυ αυτών που πλήρωνουν καθώς εάν δεν είναι σπάταλοι θα κάταφερουν να μάζεψουν ενά σεβάστο πόσο ντόνατ που θα τους βοηθήσει
  • Εντατικοποίηση των ''Events''-Πιστεύω πως με αυτήν την αλλάγη το παίχνιδι θα απόκτησει περισσότερο ενδίαφερον και θα ξέφυγει απο την ρουτινα των καθημερίνων αποστολών .Προσωπίκα εγώ πάντα οταν βγαινεί ενα νέο ''event'' εκφράζω την  επιθύμια να το τελείωσω με απότελεσμα να είμαι περισσότερη ώρα στο παίχνιδι απ'ότι θα ήμουν έαν δεν υπήρχε. 

   Αυτές ήταν οι πρότασεις μου αποσκόπωντας την αναγέννηση του παίχνιδιου αλλά και την κατ'επεκτασή του σε περισσότερο κοίνο...

                                       

                                                   

                                                                                                                            Να έχετε Μια Ομόρφη Μέρα,Dreamer


Επεξεργάστηκε από Dreamer, 11 Μάρτιος 2018 - 10:29:32.

  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, Killfan7, goof123 και σε 8 άλλους
Αν έστω και ενά παιδί σε κάποια άκρη του κόσμου πεθαίνει από την πείνα ή από τον πολέμο,τότε ο πολιτισμός μας έχει αποτύχει οικτρά ~Νίκος Καζαντζάκης~

#2 NiCkPaPa

NiCkPaPa

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 206 μηνύματα
  • Ομάδα:Arkham Asylum
  • Κόσμος:GR25
  • Ήρωας:NiCkPaPa






Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 11 Μάρτιος 2018 - 11:50:01

Οπώς όλοι ήδη θα ξέρετε το HeroZero αργοπεθαίνει.Πολλοί παίκτες όπου ήταν αφοσιωμένοι στο παιχνίδι επιλέγουν να το πάρετησουν είτε επείδη το βαρέθηκαν είτε επείδη δεν θέλουν να συνέχισουν αλλό .Οι Παράκατω ιδέες μου πίστευω ότι θα επάναφερουν στο παιχνίδι πολλούς χρήστες:

 

  • Επάναφορα του Τουρνούα Τίμης& Τιμής Ομάδας- Πολλοί παίκτες στο παρελθόν παράτησαν το παίχνιδι δίοτι η ανταγωνιστικότητα του τουρ.τιμής είχε χαθεί εφόσον είχε αφαιρεθεί.Με την επαναφόρα του η αδρέναλινη θα ανεβάζοταν στα υψή και το παιχνιδί θα απόκτουσε ενά αλλό ,ξεχώριστο ενδιαφέρον αυτό που ήδη είχε με το Τουρ.Τιμης.
  • Επάναφορα των περισσότερων κατορθώματων με ανταμοιβές ντονατ-Αυτή η ιδέα είναι δυσκολό να υλοποιηθεί καθώς δεν νομίζω η εταίρεια να την πραγματοποιήσει αλλά είπα να την προσθέσω.Περισσότεροι παίκτες θα αποκτήσουν ενά κίνητρο για να ξάναπαιξουν οπώς και παλιά.Πλέον δεν θα ύπαρχουν ανίσοτητες(σε μέγαλο βαθμο) μετάξυ αυτών που πλήρωνουν καθώς εάν δεν είναι σπάταλοι θα κάταφερουν να μάζεψουν ενά σεβάστο πόσο ντόνατ που θα τους βοηθήσει
  • Εντατικοποίηση των ''Events''-Πιστεύω πως με αυτήν την αλλάγη το παίχνιδι θα απόκτησει περισσότερο ενδίαφερον και θα ξέφυγει απο την ρουτινα των καθημερίνων αποστολών .Προσωπίκα εγώ πάντα οταν βγαινεί ενα νέο ''event'' εκφράζω την  επιθύμια να το τελείωσω με απότελεσμα να είμαι περισσότερη ώρα στο παίχνιδι απ'ότι θα ήμουν έαν δεν υπήρχε. 

   Αυτές ήταν οι πρότασεις μου αποσκόπωντας την αναγέννηση του παίχνιδιου αλλά και την κατ'επεκτασή του σε περισσότερο κοίνο...

                                       

                                                   

                                                                                                                            Να έχετε Μια Ομόρφη Μέρα,Dreamer

  Καλησπερα φιλε μου, 

 

 Ολες αυτες οι ιδεες ειναι πολυ καλες αλλα το αποτελεσμα τους ειναι να σου δινουν ντονατ , πχ. το τουρνουα τιμης σου δινει ντονατ , τα κατορθοματα σου δινουν ντονατ και τα εβεντ επεισης σου δινουν ντονατ , αυτο εχει ως συμπερασμα η εταιρια να εχει λιγοτερα εσοδα , οποτε η ιδεα σου αν και καλη υπαρχει πολυ μικρη ως απυθανη πιθανοτητα να υλοποιηθει!!! :|  :|



#3 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 11 Μάρτιος 2018 - 13:43:36

Ενα παρομοιο θεμα δημοσιευμενο απο εμενα.:https://forum.gr.her... συμφωνω απολυτα και η εταιρια δεν καταλαβαινει.

Επεξεργάστηκε από Klastintos, 11 Μάρτιος 2018 - 13:44:19.

  • Αυτό αρέσει σε Dreamer και thms12
N'golo kante.

#4 billakos123

billakos123

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 656 μηνύματα
  • Ομάδα:ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΕΛΕΤΩΝ
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:UmboniaSpinosa






Φήμη: 618

Δημοσιεύτηκε 11 Μάρτιος 2018 - 14:20:08

Συμφωνώ με όλα,έτσι η εταιρεία χάνει κόσμο..Και μ΄αυτό το αποτέλεσμα,ερημώνουν και πολλοί διακομιστές που ήταν από τους καλύτερους που υπήρχαν..Ας ακούσουν μια φορά αυτά που τους λέμε και ας τα εφαρμόσουν στο παιχνίδι :)



#5 starboy

starboy

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 15 μηνύματα
  • Ομάδα:INTOUCHABLES
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:ΩboooomΩ
Φήμη: 19

Δημοσιεύτηκε 11 Μάρτιος 2018 - 15:37:00

Δεν βαρεθηκατε να λετε για το κερδος της εταιριας;;;

Αν λοιπον η εταιρια συνεχισει κοιταζει να βγαζει ετσι κερδος συντομα ουτε οι πετρες δεν θα παιζουν το παιχνιδι..

Ελπιζω να αλλαξουν μερικοι την νοοτροπια τους


  • Αυτό αρέσει σε ioantheod, goof123 και Ομορφουλης

#6 Dreamer

Dreamer

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 174 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:AceInTheRiver
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:TheBestGamer
Φήμη: 190

Δημοσιεύτηκε 11 Μάρτιος 2018 - 16:01:24

Δεν βαρεθηκατε να λετε για το κερδος της εταιριας;;;

Αν λοιπον η εταιρια συνεχισει κοιταζει να βγαζει ετσι κερδος συντομα ουτε οι πετρες δεν θα παιζουν το παιχνιδι..

Ελπιζω να αλλαξουν μερικοι την νοοτροπια τους

Κατάρχας αυτό το ''δεν βαρεθήκατε να λέτε '' πρόσβαλει όχι μόνο έμενα αλλά και πολλούς αλλούς θεματογράφους παρόμοιου θέματος. Ο κάθενας έχει το δικαίωμα της ελεύθεριας του λόγου αλλα με τον όρο να  χρησιμοποιείται με κοσμίοτητα. Τέλος, το λέμε και θα συνέχιζουμε να το λέμε εφόσον δεν ύπαρχει ανταπόκριση απο μέριας της εταίρειας.


Επεξεργάστηκε από Dreamer, 11 Μάρτιος 2018 - 16:01:55.

Αν έστω και ενά παιδί σε κάποια άκρη του κόσμου πεθαίνει από την πείνα ή από τον πολέμο,τότε ο πολιτισμός μας έχει αποτύχει οικτρά ~Νίκος Καζαντζάκης~

#7 lucky

lucky

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 40 μηνύματα
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:lucky
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 12 Μάρτιος 2018 - 15:50:13

σωστές οι ιδέες αλλα δυστυχώς η εταιρία στοχεύει πλέον μονο στους λίγους που έχουμε απομείνει και τα ακουμπάμε κάθε μηνα το ξέρουν και οι ίδιοι ότι παθαίνουν οι server αν ρίξουμε σε κάποιους μια ματια ζήτημα να παίζουν 5 άτομα να παρακαλάτε να μην γίνει ακόμα χειρότερο η δίκια μου ιδέα θα ήταν ένας server από όλες τις χώρες με ομάδες των 100 ατόμων αυτό ίσως να έδινε σε πολλούς από εμάς το κίνητρο ανταγωνισμού.όσο ζεις ελπίζεις


  • Αυτό αρέσει στον/η billakos123

#8 XMEN

XMEN

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • Ομάδα:ΙΠΠΟΤΕς
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:ΧΜΕΝ



Φήμη: 106

Δημοσιεύτηκε 12 Μάρτιος 2018 - 17:30:08

πολυ καλες οι ιδεες ,,,,,εχω και εγω με την σειρα μου να προτεινω μια ακομη ,,,,μιας και υπαρχει και η κρυψωνα ,,,θα μπορουσε να δημιουργηθει ενα εβδομαδιαιο τουρνουα χρηματων (  οποιος μαζευε περισσοτερα θα ηταν ο νικητης ...και ανταμοιβες αναλογες 3αδα ,,10αδα ,,και 100αδα )  αυτο θα ειχε σαν αποτελεσμα να προσπαθησουν ολοι οι παιχτες να ανεβασουν την βαση της κρυψωνας τους οσο παει,,, αλλα και οι ομαδες να επεκταθουν στο 100% στο χρημα ... 



#9 ioantheod

ioantheod

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 416 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου μακριά
  • Κόσμος:GR24






Φήμη: 1.269

Δημοσιεύτηκε 12 Μάρτιος 2018 - 17:36:14

πολυ καλες οι ιδεες ,,,,,εχω και εγω με την σειρα μου να προτεινω μια ακομη ,,,,μιας και υπαρχει και η κρυψωνα ,,,θα μπορουσε να δημιουργηθει ενα εβδομαδιαιο τουρνουα χρηματων (  οποιος μαζευε περισσοτερα θα ηταν ο νικητης ...και ανταμοιβες αναλογες 3αδα ,,10αδα ,,και 100αδα )  αυτο θα ειχε σαν αποτελεσμα να προσπαθησουν ολοι οι παιχτες να ανεβασουν την βαση της κρυψωνας τους οσο παει,,, αλλα και οι ομαδες να επεκταθουν στο 100% στο χρημα ...


Αυτό σημαίνει πως τα μεγαλύτερα επίπεδα με την μεγαλύτερη βάση θα βγαίνουν πρώτοι.
  • Αυτό αρέσει στον/η Dreamer

There is no elevator to success.You have to take the stairs. ;)


#10 KolokotrwnhsS

KolokotrwnhsS

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 153 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11
Φήμη: 268

Δημοσιεύτηκε 13 Μάρτιος 2018 - 20:35:49

Η εταιρία δε μπορεί να καταλάβει ότι δεν έχει κέρδος από αυτό που κάνει γιατί απλά χάνει κόσμο. Με αποτέλεσμα να παίρνει πάλι τα ίδια χρήματα από τους πελάτες της, γιατί τότε βάζαμε πολλοί ντονατ αλλά λίγες ποσότητες ενώ τώρα λίγοι παίκτες, σχετικά μεγάλες για να μας βγάλουν κανα μήνα.

 


Επίσης θέλω να προσθέσω ότι πλέον στο παιχνίδι σε καλές θέσεις είναι άνω 18 χρονών, διότι σπάνια βάζουν τακτικά ντόνατ τα παιδιά μικρής ηλικίας.
Άντε να βάλουν από καμιά γιορτή κλπ. βέβαια υπάρχουν εξαιρέσεις.
Σαν και εμένα, αλλά ζορίζομαι αρκετά για να έχω πάντα 50άρια (lol)






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες