Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Server Χωρις τελος


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
16 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 mpampisG7

mpampisG7

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
  • Ομάδα:BlackVeilBrides
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:LuckyStrike
Φήμη: 44

Δημοσιεύτηκε 15 Μάρτιος 2018 - 16:43:01

Καλησπερα....

 Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια με απασχολει.... Καθε λιγο καιρο ανοιγει και ενα καινουριο GR...

Στις 20/3 λοιπον θα εχουμε αισιως φτασει τα 18GR πραγμα το οποιο νομιζω γινεται ΜΟΝΟ στην Ελλαδα...

 Γιατι πρεπει λοιπον καθε 3 μηνες να ανοιγει ενας καινουριος σερβερ???

 Γιατι πρεπει να ερημωνουν οι σερβερ??

 Γιατι δεν αφηνετε εναν σερβερ να αναπτυχθει σωστα και να υπαρχει ανταγωνισμος???

Χωρις λοιπον να θελω να προσβαλλω κανεναν απο την υποστηριξη του παιχνιδιου και ρωτωντας καθαρα απο απορια, δεν ειναι λαθος ολο αυτο???

 


  • Αυτό αρέσει σε Sokie, goof123 και Ομορφουλης

#2 Akumetsu

Akumetsu

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 74 μηνύματα
  • Ομάδα:Tirosalata
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:Akumetsu
Φήμη: 114

Δημοσιεύτηκε 15 Μάρτιος 2018 - 17:06:08

Συνηθως ειναι ενας σερβερ ανα 6 μηνες περιπου, και οι σερβερς πεθαινουν και μονοι τους, σε καθε νεο σερβερ, μεσα στους 3-4 μηνες εχουν μεινει μονοι οι βασικες ομαδες και παιζουν οι ιδιοι και οι ιδιοι στο τελος. Με το να βγαζει η εταιρια νεους σερβερ, σημαινει πως οποιοδιποτε θελει να μπει απο την αρχη για να βαλει χρηματα να ειναι πρωτος, μπορει.  Αν ειναι οπως λες τοτε γιατι οι σερβερ πεθαινουν μεσα στο 3μηνο-4μηνο ; Αρα δεν υπαρχει αυτος ο κορμος παιχτων που να μεινουν για πολυ καιρο, οι περισσοτεροι ειναι μικροι σε ηλικια, παιζουν 1 μηνα και το παρατανε, παντα ετσι θα γινεται. Τωρα για τον αριθμο των σερβερ που λες, ισως σε πιο ανεπτυγμενες χωρες να προτιμουνται αλλου ειδους παιχνιδια ,δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτο. Αφου εδω βγαζει χρηματα ακολουθωντας αυτο τον δρομο και βλεπεις τοσα θεματα εδω ποτε θα βγει ο επομενος σερβερ ,καλα κανουν και βγαζουν.


  • Αυτό αρέσει στον/η αλεξανδρος

#3 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 15 Μάρτιος 2018 - 17:37:15

Συνηθως ειναι ενας σερβερ ανα 6 μηνες περιπου, και οι σερβερς πεθαινουν και μονοι τους, σε καθε νεο σερβερ, μεσα στους 3-4 μηνες εχουν μεινει μονοι οι βασικες ομαδες και παιζουν οι ιδιοι και οι ιδιοι στο τελος. Με το να βγαζει η εταιρια νεους σερβερ, σημαινει πως οποιοδιποτε θελει να μπει απο την αρχη για να βαλει χρηματα να ειναι πρωτος, μπορει.  Αν ειναι οπως λες τοτε γιατι οι σερβερ πεθαινουν μεσα στο 3μηνο-4μηνο ; Αρα δεν υπαρχει αυτος ο κορμος παιχτων που να μεινουν για πολυ καιρο, οι περισσοτεροι ειναι μικροι σε ηλικια, παιζουν 1 μηνα και το παρατανε, παντα ετσι θα γινεται. Τωρα για τον αριθμο των σερβερ που λες, ισως σε πιο ανεπτυγμενες χωρες να προτιμουνται αλλου ειδους παιχνιδια ,δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτο. Αφου εδω βγαζει χρηματα ακολουθωντας αυτο τον δρομο και βλεπεις τοσα θεματα εδω ποτε θα βγει ο επομενος σερβερ ,καλα κανουν και βγαζουν.

  Θα διαφωνήσω, ο πρώτος σέρβερ άνοιξε τον Ιούνιο του 2012, πριν 5 χρόνια και 9 μήνες περίπου. O GR2 έκανε 8 μήνες να βγει και ο GR3 άλλους 6 και παρ' όλα αυτά έχουμε έναν  εντυπωσιακό μέσο όρο ανοίγματος ανά 3 μήνες και 25 μέρες!!! Καταλαβαίνεις με τι ρυθμό άνοιγαν από κει και πέρα!!

  Όπως είναι φανερό η εταιρία δεν έδειχνε και δεν δείχνει κανέναν σεβασμό στους ήδη υπάρχοντες παίκτες που αφιέρωναν χρόνο και μερικοί και χρήμα.

  Επίσης δεν ισχύει ότι οι σέρβερ πεθαίνουν από μόνοι τους, πάντα ο τελευταίος σέρβερ ωσότου ανοίξει ένας καινούριος έχει σταθερά πολύ κόσμο, ο προτελευταίος ακολουθεί κ.ο.κ. γι' αυτό ο 16 ψιλοκρατιέται και ο 17 είναι μια χαρά.

  Ισχύει ότι οι καινούριοι παίκτες πρέπει να έχουν την ευκαιρία τους να κάνουν μια νέα αρχή, ιαχύει επίσης ότι η εταιρία πρέπει να σέβεται τους ήδη υπάρχοντες παίκτες και δεν το κάνει αυτό ανοίγοντας έναν σέρβερ ανά 3μηνο, Νομίζω ότι ένας ανά 10-12 μήνες  θα ήταν αρκετός και θα είχαμε τώρα 7-8 σέρβερ και όχι αυτό το χάλι.


  • Αυτό αρέσει στον/η αλεξανδρος

#4 KolokotrwnhsS

KolokotrwnhsS

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 153 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11
Φήμη: 268

Δημοσιεύτηκε 15 Μάρτιος 2018 - 17:45:42

Αν παρατηρήσετε υπάρχει ένα χάος στους σερβερ gr2 με gr14 γιατί είναι φουλ ανενεργοί, ποιος θα πάει να φτιάξει παίκτη σε ανενεργό Gr. Εγώ θα προτιμούσα να γίνει μία ένωση των server αλλά θα υπάρχουν πολλά προβλήματα και παράπονα σχετικά με αυτό.



#5 mpampisG7

mpampisG7

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
  • Ομάδα:BlackVeilBrides
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:LuckyStrike
Φήμη: 44

Δημοσιεύτηκε 15 Μάρτιος 2018 - 17:49:30

Οι μικροι παιχτες 

 

Συνηθως ειναι ενας σερβερ ανα 6 μηνες περιπου, και οι σερβερς πεθαινουν και μονοι τους, σε καθε νεο σερβερ, μεσα στους 3-4 μηνες εχουν μεινει μονοι οι βασικες ομαδες και παιζουν οι ιδιοι και οι ιδιοι στο τελος. Με το να βγαζει η εταιρια νεους σερβερ, σημαινει πως οποιοδιποτε θελει να μπει απο την αρχη για να βαλει χρηματα να ειναι πρωτος, μπορει.  Αν ειναι οπως λες τοτε γιατι οι σερβερ πεθαινουν μεσα στο 3μηνο-4μηνο ; Αρα δεν υπαρχει αυτος ο κορμος παιχτων που να μεινουν για πολυ καιρο, οι περισσοτεροι ειναι μικροι σε ηλικια, παιζουν 1 μηνα και το παρατανε, παντα ετσι θα γινεται. Τωρα για τον αριθμο των σερβερ που λες, ισως σε πιο ανεπτυγμενες χωρες να προτιμουνται αλλου ειδους παιχνιδια ,δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτο. Αφου εδω βγαζει χρηματα ακολουθωντας αυτο τον δρομο και βλεπεις τοσα θεματα εδω ποτε θα βγει ο επομενος σερβερ ,καλα κανουν και βγαζουν.

Συνηθως οι μικρουληδες φιλε μου οι οποιοι παρατανε στον πρωτο μηνα ειναι οι παιχτες οι οποιοι προσπαθουν σε καθε GR να κανουν κατι καλο... δεν τα καταφερνουν και λενε ΟΚ παμε στο επομενο...

Απο κει και περα...  η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι ειναι λαθος γιατι το να φτιαχτει μια ομαδα κοστιζει καποια χρηματα.. επισης ενας παιχτης για να γινει καλος σε σκιλλ θελει τουλαχιστον ενα 2μηνο... και πανω που τα πραγματα στρωνουν και οι παιχτες δυναμωνουν σου πεταγεται ενα νεο GR...

Οποτε αυτους τους δυσκολους καιρους τα χρηματα πολλων ανθρωπων πανε στον βροντο...

Αυτος ειναι και ο μονος λογος ο οποιος ανοιξα αυτο το θεμα...


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#6 Papaloukas

Papaloukas

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 77 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑΘΗΝΑ
  • Ομάδα:OldSchoolGG
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:Tigerplayer
Φήμη: 25

Δημοσιεύτηκε 15 Μάρτιος 2018 - 17:50:27

1.Ο 17 ΑΝΟΙΞΕ ΠΡΙΝ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ 5 ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ 



#7 mpampisG7

mpampisG7

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
  • Ομάδα:BlackVeilBrides
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:LuckyStrike
Φήμη: 44

Δημοσιεύτηκε 15 Μάρτιος 2018 - 17:52:40

1.Ο 17 ΑΝΟΙΞΕ ΠΡΙΝ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ 5 ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ 

Δηλαδη φιλε μου θεωρεις οτι εστω και 5 μηνες ειναι αρκετος καιρος για να ανοιξεις εναν νεο σερβερ???



#8 Papaloukas

Papaloukas

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 77 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑΘΗΝΑ
  • Ομάδα:OldSchoolGG
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:Tigerplayer
Φήμη: 25

Δημοσιεύτηκε 15 Μάρτιος 2018 - 17:59:03

Δηλαδη φιλε μου θεωρεις οτι εστω και 5 μηνες ειναι αρκετος καιρος για να ανοιξεις εναν νεο σερβερ???

Όχι πιστεύω ότι χρειάζετε περισσότερος καιρός (8-9 μήνες) αλλά είναι και μάι νέα αρχή για κάποιους άλλους



#9 Akumetsu

Akumetsu

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 74 μηνύματα
  • Ομάδα:Tirosalata
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:Akumetsu
Φήμη: 114

Δημοσιεύτηκε 15 Μάρτιος 2018 - 19:07:43

  Θα διαφωνήσω, ο πρώτος σέρβερ άνοιξε τον Ιούνιο του 2012, πριν 5 χρόνια και 9 μήνες περίπου. O GR2 έκανε 8 μήνες να βγει και ο GR3 άλλους 6 και παρ' όλα αυτά έχουμε έναν  εντυπωσιακό μέσο όρο ανοίγματος ανά 3 μήνες και 25 μέρες!!! Καταλαβαίνεις με τι ρυθμό άνοιγαν από κει και πέρα!!

  Όπως είναι φανερό η εταιρία δεν έδειχνε και δεν δείχνει κανέναν σεβασμό στους ήδη υπάρχοντες παίκτες που αφιέρωναν χρόνο και μερικοί και χρήμα.

  Επίσης δεν ισχύει ότι οι σέρβερ πεθαίνουν από μόνοι τους, πάντα ο τελευταίος σέρβερ ωσότου ανοίξει ένας καινούριος έχει σταθερά πολύ κόσμο, ο προτελευταίος ακολουθεί κ.ο.κ. γι' αυτό ο 16 ψιλοκρατιέται και ο 17 είναι μια χαρά.

  Ισχύει ότι οι καινούριοι παίκτες πρέπει να έχουν την ευκαιρία τους να κάνουν μια νέα αρχή, ιαχύει επίσης ότι η εταιρία πρέπει να σέβεται τους ήδη υπάρχοντες παίκτες και δεν το κάνει αυτό ανοίγοντας έναν σέρβερ ανά 3μηνο, Νομίζω ότι ένας ανά 10-12 μήνες  θα ήταν αρκετός και θα είχαμε τώρα 7-8 σέρβερ και όχι αυτό το χάλι.

Δωσε σωστες πληροφοριες και τοτε να μιλησουμε, αλλο μεσο ορος και αλλο ανα ποσο ανοιγουν τωρα. Στην αρχη του παιχνιδιου λογικο οι σερβερ να ανοιγαν ανα 2-3 μηνες για να δωθει η ευκαιρια σε πολλους παιχτες να ξεκινησουν απο τν αρχη. Μετα απο αυτο ομως ,ειναι σχεδον 2 σερβερ τον χρονο (μερικες φορες 3) το οποιο ειναι σχετικο ανεκτο.

 

Και επισης δεν σου φταιει η εταιρια οταν παιχτες απλα δεν γουσταρουν εναν παλιο κοσμο και φευγουν για εναν καινουριο,οπως αναφερατε αυτο γινεται με τους πιο νεους σερβερ αλλα αν δεις αυτοι που εμειναν ειναι εκεινοι που γουσταρουν να παιζουν και οχι τα παιδακια που φτιαχνουν για ενα μηνα και το παρατανε. Στην τελικη πηγαινε και φτιαξε εσυ στον 5ο , στον 3ο ή στον 8ο κοσμο(τυχαια παραδειγματα), δεν υπαρχει σωτηρια για τους πιο παλιους σερβερ, αυτο που θα μπορουσε να γινει ομως ειναι να ενωθουν μερικοι παλιοι σερβερ και να δοθει η ευκαιρια αλλαγης ονοματος σε περιπτωση που μερικοι εχουν κοινο ονομα οπως καποιος ανεφερε παραπανω.

 

Οσο για τον σεβασμο που ειπες, το οτι παιζεις το παιχνιδι ειναι αρκετο, οποτε γινεται σε κατι θα βοηθανε, υπαρχουν και εκδηλωσεις που βγαινουν συχνα, μαζι με τις αναβαθμισεις. Εχοντας ως εδρα αλλη χωρα, το συμφερον τους ειναι επικεντρομενο εκει, δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα σε αυτο.. Ειμαστε απλα μια απο τις πολλες χωρες που εχουν δικαιωμα στο παιχνιδι τους.


  • Αυτό αρέσει σε ΤΕΜΠΕΛΗΣ και themis123456

#10 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 16 Μάρτιος 2018 - 07:04:54

Θα διαφωνήσω ξανά με όλο το ποστ σου Akumetsu. 

Επιπλέον με έβαλες να ψάχνω πότε ανοίξε ο κάθε σέρβερ αλλά χαλάλι σου  ;)

 

Λοιπόν, δεν έχω στοιχεία με ακριβείς ημερομηνίες αλλά αρκεί να ρίξουμε μια ματιά πότε άνοιξαν τα πρώτα θέματα εκεί που δηλώνουμε τις ομάδες στους διάφορους κόσμους, και έχουμε για τους τελευταίους 7 σέρβερ, χονδρικά πάντα:

GR12: Οκτώβριος 15

GR13: Φεβρουάριος 16 (4 μήνες μετά)

GR14: Μάΐος 16 (3 μήνες μετά)

GR15: Σεπτέμβριος 16 (4 μήνες μετά)

GR16: Φεβρουάριος 17 (5 μήνες μετά)

GR17: Οκτώβριος 17 ( 8 μήνες μετά)

GR18: Μάρτιος 18 ( 5 μήνες μετά)

 

Οπότε ναι, τώρα που οι περισσότεροι έχουν φύγει έχει επιβραδυνθεί  λίγο  ο ρυθμός και παραμένει παρ' όλα αυτά πολύ υψηλός.

 

 Εγώ θέλω να παίζω σε έναν κόσμο ενεργό, γιατί να πάω να φτιάξω στον 5; Και αν δεν μου φταίει η εταιρία ποιος φταίει; Όσο είμαι σε έναν κόσμο που είναι ο πιο πρόσφατος, είτε ο αμέσως προηγουμένος υπάρχουν παίκτες να μιλήσεις και να ανταγωνιστείς, το ίδιο και με τις ομάδες. Όταν ανοίγει ο καινούριος σέρβερ αυτό σταματάει. Και πολλοί που σταματούν γι' αυτόν τον λόγο, γιατί βλέπουν ότι δεν έχει νόημα να παίζουν σε έναν κόσμο που είναι ελάχιστοι σταματούν και δεν ξαναρχίζουν. 

 Για τα συμφέροντα τους, για να έχουν εδώ τους 18 σέρβερ μάλλον στην Ελλάδα μπαίνουν τα χρήματα...

 Για τον σεβασμό βλέπω τον εννοούμε διαφορετικά.  Οι εκδηλώσεις και οι αναβαθμίσεις κάτι είναι, το κάτι άλλο θα ήταν να μου εξασφαλίζουν ότι τον ήρωα μου για τον οποίο έχω αφιερώσει χρόνο και χρήμα δεν θα αναγκαστώ να τον σταματήσω γιατί επέλεξαν να ανοίγουν νέους κόσμους, και σ' αυτό προφανώς έχουν αποτύχει.


Επεξεργάστηκε από spidy, 16 Μάρτιος 2018 - 07:16:58.

  • Αυτό αρέσει σε goof123, Dreamer και billakos123

#11 billakos123

billakos123

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 656 μηνύματα
  • Ομάδα:ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΕΛΕΤΩΝ
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:UmboniaSpinosa






Φήμη: 618

Δημοσιεύτηκε 16 Μάρτιος 2018 - 14:54:45

Θα διαφωνήσω ξανά με όλο το ποστ σου Akumetsu. 

Επιπλέον με έβαλες να ψάχνω πότε ανοίξε ο κάθε σέρβερ αλλά χαλάλι σου  ;)

 

Λοιπόν, δεν έχω στοιχεία με ακριβείς ημερομηνίες αλλά αρκεί να ρίξουμε μια ματιά πότε άνοιξαν τα πρώτα θέματα εκεί που δηλώνουμε τις ομάδες στους διάφορους κόσμους, και έχουμε για τους τελευταίους 7 σέρβερ, χονδρικά πάντα:

GR12: Οκτώβριος 15

GR13: Φεβρουάριος 16 (4 μήνες μετά)

GR14: Μάΐος 16 (3 μήνες μετά)

GR15: Σεπτέμβριος 16 (4 μήνες μετά)

GR16: Φεβρουάριος 17 (5 μήνες μετά)

GR17: Οκτώβριος 17 ( 8 μήνες μετά)

GR18: Μάρτιος 18 ( 5 μήνες μετά)

 

Οπότε ναι, τώρα που οι περισσότεροι έχουν φύγει έχει επιβραδυνθεί  λίγο  ο ρυθμός και παραμένει παρ' όλα αυτά πολύ υψηλός.

 

 Εγώ θέλω να παίζω σε έναν κόσμο ενεργό, γιατί να πάω να φτιάξω στον 5; Και αν δεν μου φταίει η εταιρία ποιος φταίει; Όσο είμαι σε έναν κόσμο που είναι ο πιο πρόσφατος, είτε ο αμέσως προηγουμένος υπάρχουν παίκτες να μιλήσεις και να ανταγωνιστείς, το ίδιο και με τις ομάδες. Όταν ανοίγει ο καινούριος σέρβερ αυτό σταματάει. Και πολλοί που σταματούν γι' αυτόν τον λόγο, γιατί βλέπουν ότι δεν έχει νόημα να παίζουν σε έναν κόσμο που είναι ελάχιστοι σταματούν και δεν ξαναρχίζουν. 

 Για τα συμφέροντα τους, για να έχουν εδώ τους 18 σέρβερ μάλλον στην Ελλάδα μπαίνουν τα χρήματα...

 Για τον σεβασμό βλέπω τον εννοούμε διαφορετικά.  Οι εκδηλώσεις και οι αναβαθμίσεις κάτι είναι, το κάτι άλλο θα ήταν να μου εξασφαλίζουν ότι τον ήρωα μου για τον οποίο έχω αφιερώσει χρόνο και χρήμα δεν θα αναγκαστώ να τον σταματήσω γιατί επέλεξαν να ανοίγουν νέους κόσμους, και σ' αυτό προφανώς έχουν αποτύχει.

Εγώ πιστεύω πως κάθε διακομιστή τον βγάζουν ανάλογα τα κέρδη τους..Άλλες φορές έχουν μεγάλα κέρδη οπότε δεν ανοίγουν,και σιγά σιγά όταν πέφτουν ανοίγουν νέο διακομιστή.Δεν είμαι σίγουρος,αλλά πιστεύω είναι και αυτός ένας λόγος για να ανοίξουν έναν σέρβερ



#12 Guest_Nèxt_*

Guest_Nèxt_*
  • Guests
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 16 Μάρτιος 2018 - 16:04:15

Καλησπερα....
 Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια με απασχολει.... Καθε λιγο καιρο ανοιγει και ενα καινουριο GR...
Στις 20/3 λοιπον θα εχουμε αισιως φτασει τα 18GR πραγμα το οποιο νομιζω γινεται ΜΟΝΟ στην Ελλαδα...
 Γιατι πρεπει λοιπον καθε 3 μηνες να ανοιγει ενας καινουριος σερβερ???
 Γιατι πρεπει να ερημωνουν οι σερβερ??
 Γιατι δεν αφηνετε εναν σερβερ να αναπτυχθει σωστα και να υπαρχει ανταγωνισμος???
Χωρις λοιπον να θελω να προσβαλλω κανεναν απο την υποστηριξη του παιχνιδιου και ρωτωντας καθαρα απο απορια, δεν ειναι λαθος ολο αυτο???

Καλησπέρα mpampisG7,

Ένας σέρβερ δεν ανοίγει συγκεκριμένους μήνες κανείς δεν ξέρει πότε και αν θα ανοίξει το έχουμε πει αρκετές φορές. Οι διακομιστές ερημώνουν επειδή οι χρήστες έχουν κάποιον λόγο που δεν θέλουν να παίξουν στον αρχικό τους. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι σε αυτό που φυσικά δεν φταίμε εμεις. Η εταιρία προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον προσθέτοντας νέους διακομιστές και διάφορα άλλα πράγματα απο τις ιδέες που προτείνετε, που πρέπει όλοι μας να σεβαστούμε απο το να "κράζουμε".

Καλή συνέχεια να έχετε. ;)
  • Αυτό αρέσει σε ioantheod και ΤΕΜΠΕΛΗΣ

#13 Retarded

Retarded

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 183 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 241

Δημοσιεύτηκε 16 Μάρτιος 2018 - 16:53:05

Καλησπέρα mpampisG7,

Ένας σέρβερ δεν ανοίγει συγκεκριμένους μήνες κανείς δεν ξέρει πότε και αν θα ανοίξει το έχουμε πει αρκετές φορές. Οι διακομιστές ερημώνουν επειδή οι χρήστες έχουν κάποιον λόγο που δεν θέλουν να παίξουν στον αρχικό τους. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι σε αυτό που φυσικά δεν φταίμε εμεις. Η εταιρία προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον προσθέτοντας νέους διακομιστές και διάφορα άλλα πράγματα απο τις ιδέες που προτείνετε, που πρέπει όλοι μας να σεβαστούμε απο το να "κράζουμε".

Καλή συνέχεια να έχετε. ;)

καλησπέρα

 

Κάποτε μου είχατε πει ότι οι moderators δεν σχολιάζουν γιατί ειναι ουδέτεροι κτλπ το θυμάμαι πάρα πολύ καλά και πολύ κρίμα που αυτή την στιγμή δεν έχω prntsc . Διαφωνώ κάθετα με τα λεγόμενα σου καθώς δεν γίνεσαι συγκεκριμενος καθώς τα λεγόμενα σου είναι αόριστα . Η θέση που κατεχεις οφείλεις να είσαι συγκεκριμενος και κατανοητός

 

PS: ΤΟ ΚΡΆΞΙΜΌ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ !


Επεξεργάστηκε από Retarded, 16 Μάρτιος 2018 - 16:56:47.

 
<< RES,NON VERBA >>
 

#14 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 16 Μάρτιος 2018 - 20:33:34

Καλησπερα....
 Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια με απασχολει.... Καθε λιγο καιρο ανοιγει και ενα καινουριο GR...
Στις 20/3 λοιπον θα εχουμε αισιως φτασει τα 18GR πραγμα το οποιο νομιζω γινεται ΜΟΝΟ στην Ελλαδα...
 Γιατι πρεπει λοιπον καθε 3 μηνες να ανοιγει ενας καινουριος σερβερ???
 Γιατι πρεπει να ερημωνουν οι σερβερ??
 Γιατι δεν αφηνετε εναν σερβερ να αναπτυχθει σωστα και να υπαρχει ανταγωνισμος???
Χωρις λοιπον να θελω να προσβαλλω κανεναν απο την υποστηριξη του παιχνιδιου και ρωτωντας καθαρα απο απορια, δεν ειναι λαθος ολο αυτο???

Οι καινούργιοι σέρβερ καλα κάνουν κι ανοίγουν ετσι ωστε αυτοι που τώρα γνώρισαν το παιχνίδι να μπορούν να παίξουν.Το πρόβλημα δημιουργείται απο αυτους που παρατανε τους παλιούς τους παίχτες και συνεχώς πάνε σε καινουργιους σέρβερ.Νομίζω είναι περισσότερο θέμα παικτών κ οχι εταιρίας.Αντε να καταλάβω να μπεις σε ενα σέρβερ μέχρι να μαθεις το παιχνίδι κ να ξαναρχισεις στον επόμενο "έμπειρος".Ως εκεί όμως.Νομίζω αν όλοι παίζανε εως δυο σέρβερ τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα.
  • Αυτό αρέσει σε goof123 και ΤΕΜΠΕΛΗΣ

#15 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 16 Μάρτιος 2018 - 22:09:44

...

 Γιατι πρεπει λοιπον καθε 3 μηνες να ανοιγει ενας καινουριος σερβερ???

 Γιατι πρεπει να ερημωνουν οι σερβερ??

 Γιατι δεν αφηνετε εναν σερβερ να αναπτυχθει σωστα και να υπαρχει ανταγωνισμος???

Χωρις λοιπον να θελω να προσβαλλω κανεναν απο την υποστηριξη του παιχνιδιου και ρωτωντας καθαρα απο απορια, δεν ειναι λαθος ολο αυτο???

 

Θέλεις να σταματήσει όλο αυτό; Εύκολο! Συνέχισε να παίζεις στον server που είσαι κι αγνόησε τους καινούργιους. Αν το κάνουν όλοι αυτό, λύθηκε το πρόβλημα!


  • Αυτό αρέσει σε simos και grigrist

#16 Ξενοφωντας

Ξενοφωντας

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 14 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠατρα
  • Ομάδα:old school
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:GReEklOver
Φήμη: 4

Δημοσιεύτηκε 17 Μάρτιος 2018 - 20:37:24

Λοιπόν το θέμα είναι απλό εάν όλοι εμείς που θέλουμε ενώσει τον παλιών σέρβερ όντως κάνανε την Ένωση τι θα ωφελούσε σε όλους εμάς όταν όντως κάποια άτομα το έχουν παρατησει. Τι ανταγωνισμό θα είχε ε λοιπόν εάν πολλές φορές έχω μιλήσει θα τολμήσω να πω εάν και δεν είναι καθόλου σωστό να διαγράφουν όλοι σέρβερ και να ξεκινήσει παλι από την αρχή εάν και με εμένα δν θα μου άρεσει καθόλου απλά προτείνω μια ιδέα που είναι ανέκαθεν ανοησία αυτά

Με πολυ αγάπη ο Μισητός σε όλους
GReEklOver....

Επεξεργάστηκε από Ξενοφωντας, 17 Μάρτιος 2018 - 21:04:40.

zzz


#17 ΤΕΜΠΕΛΗΣ

ΤΕΜΠΕΛΗΣ

    Θρυλικός Ήρωας

  • Moderators
  • 2.230 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο Μυαλό Μου
  • Ομάδα:Τεμπελιας
  • Κόσμος:GR11



Φήμη: 2.442

Δημοσιεύτηκε 29 Φεβρουάριος 2020 - 22:19:19

Χαίρετε,
 
Το παρόν θέμα κλειδώνει.

 
Υπενθύμιση: Αν πιστεύετε πως το θέμα δεν έπρεπε να κλείσει ή αν επιθυμείτε να προσθέσετε μια απάντηση/ερώτηση, μπορείτε να ειδοποιήσετε την Ομάδα Συντονισμού μέσω καταγγελίας ώστε το θέμα να ξεκλειδωθεί.  
 
Πως κάνω καταγγελία;
 
Καλή σας συνέχεια    :) 
 
Με εκτίμηση,
Η ομάδα του Hero Zero


                                Κανόνες Φορουμ και Όροι Χρήσης
                                        Υποστήριξη
                               Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q) σχετικά με το φόρουμ
                               Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q) σχετικά με το παιχνίδι




                                                                                             giphy.gif





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες