Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Γνώμες σχετικά με την αναβάθμιση 12-6-2018


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
26 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#21 XMEN

XMEN

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • Ομάδα:ΙΠΠΟΤΕς
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:ΧΜΕΝ



Φήμη: 106

Δημοσιεύτηκε 12 Ιούνιος 2018 - 19:45:52

καλησπέρα ..συμφωνω και εγω μαζι με αυτους που λενε οτι δεν χρειαζοταν αυτη η αλλαγη στο τσατ( πεστε μου εμενα που δεν ειμαι ειδικος και πολυ καλος γνωστης που μπορω να δω την συνομιλια με την ομαδα μου ,,στο κινητο μου την βγαζει απευθειαν ,,στο pc αφαντη )  ,,,επισης το παιχνιδι μετα την αναβαθμηση απο κινητο παει πιο αργα και απο καθηστερηση (ΛΟΓΩ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  ΚΥΠΕΛΟΥ),,αργαει παρα πολυ ...μεγαλο προβλημα για οσους θελουν να κυνηγησουν εμπερια ,,θελει κανα λεπτο να δεις της 3 αποστολες της μιας πολης ,,φαντασου ολες ποσο θα θελει /////



#22 Ροκομπλόκος

Ροκομπλόκος

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου βαθιά κι ανήλιαγα...
Φήμη: 632

Δημοσιεύτηκε 12 Ιούνιος 2018 - 21:15:20

Ας ξεκινήσουμε από τα ανώδυνα…

Η επιλογή κλειδώματος, αν και προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο, καλό είναι να υπάρχει σαν επιλογή γιατί κάποιους μπορεί να τους βοηθάει, όπως προαναφέρθηκε, στο να αποφύγουν τυχών λάθη…

Η επιλογή πώλησης ολόκληρης καρτέλας, και ειδικά σε συνδυασμό με το κλείδωμα, που εξαιρούνται τα κλειδωμένα από τη διαδικασία, είναι θετικό στοιχείο γιατί γίνονται με ένα κλικ, πραγματάκια που διαφορετικά θα έπαιρναν κάποια ώρα παραπάνω.

Η πορεία ηρωικού επιτεύγματος τώρα, με αφήνει επίσης παγερά αδιάφορο, γιατί από τη μία δείχνει την πορεία ενός μόνο επιτεύγματος, και από την άλλη για να το επιλέξεις μπαίνεις στη λίστα επιτευγμάτων που μπορείς να τα δεις όλα… Τι να το κάνω το ένα; Περιττό…

Και τώρα στο θέμα της ημέρας… Το chat…

Είναι δυνατόν να επιλέξατε να συγχωνεύστε δύο διαφορετικά στοιχεία, που το ένα έχει άμεση σχέση με το άλλο, στον ίδιο χώρο;;; Δηλαδή όταν βλέπω ποιοι είναι on line, να μη μπορώ να δω το chat, και όταν βλέπω το chat να μην ξέρω αυτός που έχει μιλήσει, αν είναι μέσα; Είναι δυνατόν να πρέπει να είσαι με τον κέρσορα συνεχώς πάνω σε ένα εικονίδιο και να αλλάζεις από λίστα μελών σε chat; Και τις μισές από αυτές, μην πω παραπάνω, ο κέρσορας να περνάει από το εικονίδιο των ρυθμίσεων που είναι τόσο σπαστικά ρυθμισμένο ώστε να πετάγεται από μόνο του χωρίς κλικ, και να πρέπει να τον ξαναπεράσω από πάνω του, γιατί το μενού δεν κλείνει αν τον απομακρύνεις, αλλά μόνο αν τον ξαναπεράσεις από πάνω του, με αποτέλεσμα να σου κάνει τα νεύρα κρόσια!!! Έλεος!!!

Είναι δυνατόν να αφήσατε κενό το χώρο της ομάδας, λες και θα μπει κανείς να διαβάσει τις σημειώσεις και την περιγραφή, με αποτέλεσμα οι “τουρίστες” να ξεχνούν να δηλώσουν στις μάχες; Κάτι που είμαι σίγουρος πως θα γίνει…

Είναι δυνατόν να μην έχει κάποιου είδους ειδοποίηση όταν ένα καινούριο μήνυμα προστίθεται στο τσατ; Δηλαδή κάποιος μπορεί να σου μιλάει και εσύ να μην έχεις πάρει χαμπάρι… Κάτι που ο άλλος μπορεί να το πάρει από αγένεια μέχρι κι εγώ δεν ξέρω τι, κι εσύ να μην έχεις ιδέα…

Είναι δυνατόν η ανάπτυξη του παραθύρου να περνάει πάνω από τα στοιχεία της ομάδας, με αποτέλεσμα σε μικρή οθόνη να μη βλέπεις τίποτα;

Και όλα αυτά με ποιο σκεπτικό; Να βλέπεις το chat από παντού…

Γιατί; Παίζουμε κανένα Real Time MMO και δε μπορούμε να πάρουμε τα μάτια μας από την οθόνη δράσης μην τυχών χάσουμε το κλικ που θα κρίνει την αναμέτρηση; Ο χρόνος που έχουμε για να τσατάρουμε είναι από πολύς έως άπειρος!

Δεν καταλαβαίνω με ποιο σκεπτικό καταστρέφει κάποιος κάτι που λειτουργεί καλά και δεν έχει κανείς παράπονο, ενώ αφήνει ως έχουν, πράγματα που έχουν χιλιοπροταθεί προς αλλαγή…

Προφανώς όπως και όλοι οι υπόλοιποι, προτείνω την επαναφορά του chat στην αρχική του θέση.

Ασχοληθείτε με το να λύνετε προβλήματα και όχι με το να δημιουργείτε καινούρια!


  • Αυτό αρέσει στον/η Lilika, spidy, hero333 και σε 7 άλλους

giphy.gif


#23 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 760 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.548

Δημοσιεύτηκε 12 Ιούνιος 2018 - 23:00:25

Πολύ ωραίο και χρήσιμο αυτό με το τσατ . Ίσως για να τελειοποιηθεί, να υπήρχε και η προέκταση του στο φόρουμ ,στην επιφάνεια εργασίας, στα ηχεία, στο ups στην τηλεόραση του σπιτιού, μη και χάσουμε ένα από τα χιλιάδες μηνύματα που γράφουν οι πολυάριθμοι ενεργοί χρήστες.:D Ίσως το μόνο που με απογοητεύει, είναι ότι κάποιος ζήτησε να γίνει κάτι τέτοιο... Και ελπίζω να αλλάξει γιατί, πλέον το να παίζω από ηυ θα με απωθεί.

Επεξεργάστηκε από AlphaWarrior, 12 Ιούνιος 2018 - 23:00:44.

  • Αυτό αρέσει σε goof123, frosty και neymarjr

“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#24 neymarjr

neymarjr

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 13 Ιούνιος 2018 - 15:49:31

καλησπερα

μακραν η χειροτερη αναβαθμιση.

δεν υπηρχε λογος να αλλαξει το τσατ...

μετα την νεα αναβαθμιση τα τσατ σε ολους τους σερβερ εχουν νεκρωσει και θα νεκρωσουν ακομη περισσοτερο

ειναι δυσκολο να παρακολουθεις το τσατ συνεχως .. δεν αναβοσβηνει το σημα της ομαδας οταν καποιος μιλαει και οι περισσοτεροι αν οχι ολοι δεν παταν τσατ.Συνεπως, το τσατ γινεται εντελως αχρηστο οπως και το εικονιδιο της ομαδας.

Επισης,εφοσον το σημα της ομαδας δεν αναβοσβηνει καποιοι παικτες δεν θα δηλωνουν καν σε μαχες.

 

Δυσκολη η συνηθεια...

 

καλο υπολοιπο!


  • Αυτό αρέσει σε NONITA, Lilika και goof123

#25 reportusv

reportusv

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 6 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 4

Δημοσιεύτηκε 13 Ιούνιος 2018 - 16:36:20

Ειναι δυνατον να καταστρεφετε ενα καταπληκτικο τσατ με αυτο που εχετε εγκαταστησει για pc? να εισαι συνεχεια πανω κατω για να βλεπεις τι γραφουν χωρις καμια ειδοποιηση. εκτος αν σκοπευετε να σταματησει ο κοσμος να το παιζει απο pc και να το παιζει μονο απο κινητο. Πραγματικα απαραδεκτο!


  • Αυτό αρέσει σε Lilika, frosty και neymarjr

#26 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 14 Ιούνιος 2018 - 21:16:09

Θα συμφωνήσω για το chat, καλύτερα να ξαναγυρίσει όπως ήταν.

Το κλείδωμα των αντικειμένων ήταν πολύ καλό! Έχει όμως μερικά θεματάκια. Αν πάρεις ένα κλειδωμένο αντικείμενο από την καρτέλα και το μεταφέρεις στην αποθήκη, ξεκλειδώνεται αυτόματα. Καλύτερο θα ήταν το κλείδωμα να μένει πάνω στο αντικείμενο όπου κι αν το πας, ακόμα κι αν το φορέσεις. Κλείδωμα σημαίνει "δε θέλω να το πουλήσω κατά λάθος" και λάθος μπορεί να γίνει από οπουδήποτε, όχι μόνο από την καρτέλα.


  • Αυτό αρέσει στον/η Lilika, spidy, hero333 και σε 2 άλλους

#27 DIMurdaddy

DIMurdaddy

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 82 μηνύματα
  • Ομάδα:Scorpion
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:LASD
Φήμη: 45

Δημοσιεύτηκε 16 Ιούνιος 2018 - 12:04:41

το chat δν ειναι καθολου καλο!






2 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες