Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Άποψη για τις διαφημίσεις εντός του παιχνιδιού

Διαφημίσεις DrSrDr

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 17 Ιούνιος 2018 - 12:16:59

Όταν παίζουμε το παιχνίδι δωρεάν, δεξιά κι αριστερά από το πλαίσιο του παιχνιδιού στον browser εμφανίζονται δυο πλαίσια διαφημίσεων. Και κάτω από το δεξί πλαίσιο γράφει:

 

Λειτουργούμε το Hero Zero δωρεάν για σένα και ελπίζουμε ότι σου αρέσει το παιχνίδι.
Μικρά διαφημιστικά μας βοηθούν να συνεχίζουμε την περαιτέρω ανάπτυξη του Hero Zero.
Για αυτό σου ζητάμε να αφήνεις ενεργές τις διαφημίσεις και να μην χρησιμοποιείς κάποιο AdBlocker.
Υ.Γ. Φυσικά οι παίκτες που αγοράζουν ντόνατ παίζουν το Hero Zero χωρίς διαφημίσεις.
Η ομάδα του Hero Zero

 

Και πράγματι, μόλις πληρώσεις, εξαφανίζονται και τα πλαίσια διαφημίσεων και η παραπάνω ειδοποίηση. Όμως, μόλις ανοίγει το παιχνίδι, συνεχίζει να εμφανίζεται το ενοχλητικό παράθυρο που γράφει ¨Κέρδισε τώρα δωρεάν ντόνατ!" και δεν έχει καμία επιλογή για να το κλείσεις και υποχρεωτικά σε στέλνει στη σελίδα των "Current Partner Offers" για να συμμετέχεις στις "δημοσκοπήσεις" τους.

 

Αυτό κατά την άποψή μου αποτελεί ένα ιδιαίτερα επιθετικό είδος διαφήμισης και σύμφωνα με την παραπάνω ειδοποίηση νομίζω ότι δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται (και μάλιστα χωρίς καν να μας δίνεται επιλογή για κλείσιμο ή παράκαμψη) σε όσους έχουμε πληρώσει το παιχνίδι.

 

DrSrDr


  • Αυτό αρέσει στον/η Τομάζος, spidy, hero333 και σε 17 άλλους

#2 DIMurdaddy

DIMurdaddy

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 82 μηνύματα
  • Ομάδα:Scorpion
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:LASD
Φήμη: 45

Δημοσιεύτηκε 17 Ιούνιος 2018 - 14:24:58

Συμφωνώ φίλε μου...επίσης  κακό είναι οτι δν κερδίζεις ντόνατ από αυτά!Αν κάποιος εχει κερδίσει ας το γράψει


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#3 Guest54678512

Guest54678512

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 18 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου εκεί έξω
  • Ομάδα:Oi Mpampades
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:Guest54678512
Φήμη: 19

Δημοσιεύτηκε 17 Ιούνιος 2018 - 14:37:22

Δίκιο έχεις. Ένας φίλος μου που τον έστειλε το παιχνίδι στο Current Partner Offers όταν πήγε να κατεβάσει μια εφαρμογή για να κερδίσει donuts μπλόκαρε το κινητό του. Έπειτα όταν ξεκόλλησε του πέταγε διαφημίσεις και τον γέμισε ιούς. Και φυσικά δεν κερδίζεις τίποτα. Επίσης η εταιρία πρέπει να ελέγχει την τηλεόραση καθώς μου έχει τύχει να δείχνει διαφημίσεις (χωρίς να έχω μπει σε κάτι τέτοιο) πορνογραφικού υλικού. Μην ξεχνάμε ότι παίζουν και μικρά παιδιά!!


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper, hero5!, neymarjr και σε άλλον ένα

#4 DIMurdaddy

DIMurdaddy

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 82 μηνύματα
  • Ομάδα:Scorpion
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:LASD
Φήμη: 45

Δημοσιεύτηκε 17 Ιούνιος 2018 - 14:43:48

Επίσης η εταιρία πρέπει να ελέγχει την τηλεόραση καθώς μου έχει τύχει να δείχνει διαφημίσεις (χωρίς να έχω μπει σε κάτι τέτοιο) πορνογραφικού υλικού. Μην ξεχνάμε ότι παίζουν και μικρά παιδιά!!

ειναι το bigbangempire μια κακη απομίμηση του χζ....



#5 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 17 Ιούνιος 2018 - 16:39:54

Συμφωνώ, τουλάχιστον να έχουμε την επιλογή να πατήσουμε ένα χ.

Και είναι και παραπλανητικός ο τίτλος, αφού δεν πρόκειται περί του να κερδίσεις αλλά να αγοράσεις κάποια υπηρεσία και παίρνεις σαν μπόνους κάποια ντόνατς.


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper, hero333, giann657 και σε 2 άλλους

#6 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 17 Ιούνιος 2018 - 18:48:38

Η ειναι αποστολες που σου λενε καρεβασε το παιχνιδι βαλε πεισειφ στο παιχνιδι που κατεβασες και παρε τα ντονατ(αν τα παιρνεις κιολλας).
N'golo kante.





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Διαφημίσεις, DrSrDr

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες