Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Το σύνηθες γεγονός


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 760 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.548

Δημοσιεύτηκε 23 Ιούνιος 2018 - 21:48:51

Δεν θέλω πω πολλά. Ακούγονται πολλά για τους  μόντς τελευταία όπως έχετε παρατηρήσει. Δεν έλαβα θέση καμιά φορά είτε γιατί με κάλυπταν άλλοι είτε γιατί θεωρούσα ότι δεν χρειάζεται να παρέμβω. Δεν θα πω τίποτα για άλλη μια φορά μιας και όπως θυμάμαι η κυρία supervisor μας είπε ότι δεν επιτρέπεται (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει από κάτω με σχόλιο παρακαλώ). 

Λοιπόν ας μπω στο θέμα μου. Ο καθένας μας εγγράφηκε στο φόρουμ για κάποιο λόγο, και κατά κύριο λόγο η πλειοψηφία γιατί ήθελε να ρωτήσει κάτι που δεν ήξερε, ή ήθελε συμβουλές ή ένιωθε την ανάγκη να συμμεριστεί και να συζητήσει τα προβλήματά του. 

Μεγάλος πρόλογος, για να "παραπονεθώ". 

  Το σύνηθες γεγονώς:

-Μπαίνει κάποιος έχοντας συνήθως την ανάγκη να συζητηθεί το ερώτημά του του τύπου "Σας συμβαίνει αυτό;" και σχεδόν πάντα υπάρχει το 2ο σκέλος όπου ζητάει τη λύση. Ο μόντ τον παρέπεμπει στην υποστήριξη(δεν σχολιάζω καμιά πράξη) κλειδώνοντας το θέμα θεωρώντας το απαντημένο. -

 

Κάπου εδώ θέλω να θέσω ένα ερώτημα, πολύ απλό και απευθύνομαι στον μόντ που απάντάει.

Γιατί να κλειδωθεί το θέμα; Απαντήθηκε; 

Ούτε το 50% έχει απαντηθεί, και το αποτέλεσμα είναι: ο παίχτης μένει δυσαρεστημένος, (εμείς) το βλέπ(ουμε), μπορεί να κάν(ουμε) καταγγελία(το αποτέλεσμα δεν το λέω γιατι θα θεωρηθεί σίγουρα επίκριση :P ) και το αφήνουμε έτσι. 

 

Όντας παρατηρητής τόσο καιρό, έχω καταλάβει ότι αν η κάθε απάντηση ήταν διαφορετική, π.χ. η Βίκυ και η κάθε Βίκυ, θα πήγαινε στην ομάδα της ύστερα από την ανταπόκριση μας και θα έλεγε "βρε παιδια, ξέρετε τι;  ρώτησα τα παιδιά στο φόρουμ και μου είπαν ότι τελικά και αυτοι είχαν  πρόβλημα, το συζητήσαμε στείλαμε τικετ και περιμένουμε απάντηση, τζάμπα στεναχωρήθηκα..".

Από δω και πέρα η Βίκυ και οι φίλοι της όταν συναντήσουν ένα πρόβλημα θα έρθουν στο φόρουμ και θα το αντιμετωπίσουμε αναλόγως. Και όπως είναι φυσικό (όπως έγινε και με μας), όταν θα μπει η Βίκυ και θα δει ένα ερώτημα στο οποίο ξέρει την απάντηση και δεν έχει απαντηθεί, θα απαντήσει αυτή, και έτσι σιγά θα προστεθεί στην  ομάδα των φορουμιτών (οπως και οι φίλοι της). Και για να είμαι ρεαλιστής, θα πω ότι οι μισοί θα έρθουν. Δεν θα ήταν πρόοδος; 

 

 

Αυτό είναι ερώτηση βεβαία με αρκετή δόση πρότασης και ίσως συμβουλής.

Το βάζω στο ερωτήσεις όμως γιατι θέλω απάντηση. 


  • Αυτό αρέσει στον/η spidy, DrSuperDuper, hero333 και σε 16 άλλους

“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#2 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 23 Ιούνιος 2018 - 23:23:16

Έχεις δίκιο φίλε AlphaWarrior ότι κλειδώνονται θέματα εσπευσμένα και χωρίς λόγο. Προσωπικά δε βλέπω για ποιο λόγο θα πρέπει να κλειδώνονται τα θέματα. Αν το forum είναι ένας χώρος για συζήτηση, με τα κλειδώματα την αποθαρρύνουμε. Για αυτό το λόγο εγώ προσωπικά δεν έχω ζητήσει ποτέ να κλειδωθεί θέμα μου και συνιστώ σε όλους να κάνουν το ίδιο.

 

Πάντως, για να είμαστε δίκαιοι, οφείλουμε να παραδεχτούμε ότι τα πράγματα τώρα είναι πολύ καλύτερα από ότι ήταν παλιότερα. Ας πούμε, τώρα υπάρχει η δυνατότητα να ζητήσεις να ξανανοίξει ένα κλειδωμένο θέμα. Παλιότερα δεν υπήρχε. Κι αν το ζητούσες, σου έλεγαν ότι δεν γίνεται. Συχνά εξαφανίζονταν ολόκληρα θέματα. Δεν κλειδώνονταν, εξαφανίζονταν τελείως! Και μοιράζονταν ban με γενναιοδωρία. Τέλος πάντων, άλλες εποχές που ευτυχώς πέρασαν, αλλά τη ζημιά την έκαναν και έδιωξαν αρκετό κόσμο από το forum. Τώρα είναι εμφανώς καλύτερα.


  • Αυτό αρέσει στον/η spidy, hero333, giann657 και σε 5 άλλους

#3 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούνιος 2018 - 07:26:16

Κι εγώ το έχω πει και στο παρελθόν. Αυτό με το κλείδωμα των θεμάτων δεν έπρεπε καν να υπάρχει. Μην το ζητάτε. Σκοπός του φόρουμ δεν είναι μόνο να γίνονται ερωτήσεις αλλά να υπάρχει και διάλογος. Το κλείδωμα πρέπει να γίνεται μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις σε θέματα που για κάποιον λόγο έχουν ξεφύγει.


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper, giann657, goof123 και σε άλλον ένα

#4 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούνιος 2018 - 20:18:33

Καλησπέρα στην κοινότητα. Συμφωνώ απολύτως με όσα είπαν οι παραπάνω χρήστες και θα ήθελα μια απάντηση από έναν συντονιστή, έτσι ώστε να μας λύσει την απορία του "γιατί κλειδώνουν τα θέματα". Θεωρώ αυτονόητο, μέσα σε μια κοινότητα συζητήσεων να υπάρχει ένας διάλογος, μεταξύ πολλών ατόμων κι όχι ανάμεσα στον δημιουργό του νήματος και τον εκάστοτε συντονιστή. Θα συμφωνήσω επίσης ότι υπάρχει η δυνατότητα καταγγελίας, το γεγονός όμως δεν αλλάζει, ναι μεν μας διευκόλυνε στο να μπορούμε να ξεκλειδώνουμε τα θέματα σε περίπτωση που θέλουμε να προσθέσουμε μια επιπλέον απάντηση, αλλά η απορία του γιατί να υπάρχουν κλειδωμένα θέματα θεωρείται "άλυτη".
  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper, goof123 και AlphaWarrior

#5 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούνιος 2018 - 07:37:24

ρισπεκτ ρε φιλε συμφωνω και επαυξανω αλλα νομιζω το εχω κανει και εγω θεμα αυτο αλλα δεν πειραζει.επισης ειναι και εκνευριστικο αυτο που κανουν τα μελη ακομα και οι μοντερειτορς.κανει θεμα ενα παιδι 10 χρονων ας πουμε εχοντας δει οτι εμφανιστηκε θεμα ονοματι "διαγωνισμος μουντιαλ" και ειναι φυσιολογικο να μην διαβασει το θεμα η να το ανοιξει χωρις να δει τις λεπτομεριες.ε λοιπον αυτο το παιδι λογικο ειναι να ανοιξει θεμα που να λεγεται "ποτε αρχιζει ο διαγωνισμος.;." και οι μοντερειτορς αντι να του απαντησουν ξερω γω 14/5 θα του απαντησουν με την απαντηση που βρισκεται στο αναλογο θεμα.δηλαδη να μην του γραψουν εναν αριθμο αλλα να κατσουν να ψαξουν το θεμα και να βαλουν και τον αλλον να κουραζεται διαβαζοντας το(κουραζεται σε εισαγωγικα φυσικα).να απαντησει και σε αυτο το ερωτημα μοντερειοτορ γιατι δεν μου φαινεται καθολου λογικο αυτο.


Επεξεργάστηκε από Klastintos, 25 Ιούνιος 2018 - 07:43:28.

N'golo kante.

#6 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούνιος 2018 - 08:25:34

καλημέρα δίκαιο έχετε / έχουμε αλλά δεν το αποφασίζουν αυτό οι συντονιστές είναι κάποιοι κανόνες που πρέπει να ακολουθούν κι εκείνοι , σχετικά όμως με αυτό όταν κάποιο μέλος αναφέρει πρόβλημα που απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες (screenshot, στοιχεία λογαριασμού κλπ) τότε ο συντονιστής πρέπει να τον στείλει στην υποστήριξη καθώς δεν επιτρέπεται να δοθούν δημόσια προσωπικές  πληροφορίες όπως email, όνομα παίκτη,διακομιστής κλπ ούτε και είναι αρμόδιος ο συντονιστής για την επίλυση τεχνικών προβλημάτων (https://forum.gr.her...

 

 

 

Αν χρειαστεί κάποιος βοήθεια μέσα στο παιχνίδι μπορώ να τον βοηθήσω αν είμαι συντονιστής;
Αν πρόκειται για κάποιο τεχνικό θέμα όχι. Θα πρέπει να συμβουλέψεις τον παίκτη να επικοινωνήσει με την υποστήριξη. Μην ξεχνάς πως δεν επιτρέπεται να ζητάς τα στοιχεία των παικτών. Θα οδηγήσει σε μόνιμο αποκλεισμό.

 

 

 

Οι συντονιστές δεν έχουν εξουσία μέσα στο παιχνίδι. Είναι απλοί παίχτες όπως και εσείς. Αν παραβιάσει κάποιον κανόνα θα τιμωρηθεί κανονικά και με τον νόμο και διώκεται από την ομάδα συντονισμού.

 

 

 

 

  1.  Να κάνετε εποικοδομητική κριτική και να προσέχετε την ποιότητα του περιεχομένου
    Μας αρέσει η εποικοδομητική κριτική. Να γίνεστε συγκεκριμένος και να δίνετε παραδείγματα όταν χρειάζεται. Διατηρούμε το δικαίωμα να διαγράφουμε οποιοδήποτε σχόλιο, μήνυμα ή συζήτηση παραβαίνει τους «Όρους Χρήσης». Ο χρήστης που χρησιμοποιεί οποιοδήποτε από τα παρακάτω περιεχόμενα θα προειδοποιείται ή θα αφαιρείται από το φόρουμ.
  2. Αποκάλυψη των προσωπικών πληροφοριών ενός χρήστη (διευθύνσεις, τηλεφωνικούς αριθμούς, email και άλλες πληροφορίες επικοινωνίας) – ακόμα και αν είναι οι δικές σας.

https://forum.gr.her...

Ωστόσο άμα η ερώτηση δεν αφορά τεχνικό πρόβλημα  πχ πώς μπορώ να αλλάξω τον κωδικό του παίχτη μου τότε μπορούν να απαντήσουν στην ερώτηση ή έαν είναι γενικό τεχνικό πρόβλημα ( όπως πρόβλημα με τους servers) να ενημερώσουν για την εξέλιξη του προβλήματος .  Τελικά κλειδώνουν μόνο θέματα που αφορούν προσωποποιημένα προβλήματα που απαιτούν προσωπικά δεδομένα και δεν μπορούν να βοηθήσουν ούτε τα μέλη ούτε οι συντονιστές από το φόρουμ.

 

Να έχετε μια όμορφη μέρα! :)


Επεξεργάστηκε από thms12, 25 Ιούνιος 2018 - 08:27:08.

  • Αυτό αρέσει σε Τομάζος, Naty και grigrist

beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#7 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 760 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.548

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούνιος 2018 - 11:08:59

καλημέρα δίκαιο έχετε / έχουμε αλλά δεν το αποφασίζουν αυτό οι συντονιστές είναι κάποιοι κανόνες που πρέπει να ακολουθούν κι εκείνοι , σχετικά όμως με αυτό όταν κάποιο μέλος αναφέρει πρόβλημα που απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες (screenshot, στοιχεία λογαριασμού κλπ) τότε ο συντονιστής πρέπει να τον στείλει στην υποστήριξη καθώς δεν επιτρέπεται να δοθούν δημόσια προσωπικές  πληροφορίες όπως email, όνομα παίκτη,διακομιστής κλπ ούτε και είναι αρμόδιος ο συντονιστής για την επίλυση τεχνικών προβλημάτων (https://forum.gr.her...

 

 

 

 

Ωστόσο άμα η ερώτηση δεν αφορά τεχνικό πρόβλημα  πχ πώς μπορώ να αλλάξω τον κωδικό του παίχτη μου τότε μπορούν να απαντήσουν στην ερώτηση ή έαν είναι γενικό τεχνικό πρόβλημα ( όπως πρόβλημα με τους servers) να ενημερώσουν για την εξέλιξη του προβλήματος .  Τελικά κλειδώνουν μόνο θέματα που αφορούν προσωποποιημένα προβλήματα που απαιτούν προσωπικά δεδομένα και δεν μπορούν να βοηθήσουν ούτε τα μέλη ούτε οι συντονιστές από το φόρουμ.

 

Να έχετε μια όμορφη μέρα! :)

Για δες τι εννοώ κυρίως. Εγώ λέω πως δεν αντιστοιχεί η απάντηση στην ερώτηση.

https://forum.gr.her...

https://forum.gr.her...

https://forum.gr.her...α/

 

 

 

Μια πιο ωραία αντιμετώπιση θα ήταν έτσι: https://forum.gr.her...όβλημα/


Επεξεργάστηκε από AlphaWarrior, 25 Ιούνιος 2018 - 11:09:24.

  • Αυτό αρέσει στον/η spidy

“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#8 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούνιος 2018 - 17:11:03

Για δες τι εννοώ κυρίως. Εγώ λέω πως δεν αντιστοιχεί η απάντηση στην ερώτηση.

https://forum.gr.her...

https://forum.gr.her...

https://forum.gr.her...α/

 

 

 

Μια πιο ωραία αντιμετώπιση θα ήταν έτσι: https://forum.gr.her...όβλημα/

καλησπέρα, εγώ σου είπα γιατί γίνεται αυτό . Στα τρία πρώτα θέματα αφορούσαν πρόβλημα που σχετίζεται με το λογαριασμό παίχτη δεν ήταν γενικό πρόβλημα και απαιτούσε δεδομένα όμως email,διακομιστής,όνομα παίκτη και πλήρη περιγραφή του προβλήματος . Στο τελευταίο topic ήταν γενικό πρόβλημα και γι' αυτό η odi απάντησε έτσι επειδή ήταν ήδη ενήμερο το τμήμα προγραμματιστών της εταιρίας . 

Αναλυτικά:

 

-Στο πρώτο θέμα ο χρήστης αναφέρει πρόβλημα με την εμφάνιση των γραφικών κατά την διάρκεια μάχης : απαραίτητες πληροφορίες θα ήταν σίγουρα τα στοιχεία του παίκτη,ο browser και πότε εμφανίστηκε το πρόβλημα με σκοπό να το ελέγξει το τεχνικό τμήμα και να κάνει τις απαραίτητες ενέργειες στον λογαριασμό είτε να το στείλουν από την υποστήριξη στο τμήμα προγραμματιστών της εταιρίες (γενικό πρόβλημα)

 

- Στο 2ο topic αναφέρεται αποτυχία πληρωμής και λανθασμένης χρέωσης (δεν δόθηκαν τα ντονατ) έτσι ο χρήστης θα έπρεπε σίγουρα να στείλει τα στοιχεία του παίκτη, ημέρα/ ώρα που έγινε το πρόβλημα καθώς και τα στοιχεία της πληρωμής ( όπως της πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας - ανάλογα τον τρόπο πληρωμής)  με σκοπό να κάνει το αρμόδιο τμήμα έρευνα για την πληρωμή αυτή και να διορθώσουν το πρόβλημα. Επίσης η πιθανή καθυστέρηση οφείλεται στο γεγονός ότι απαιτείται η συνεργασία της εταιρίας με την εταιρεία πληρωμών που χρησιμοποιήθηκε.

 

- Στο 3ο πρόβλημα αναφέρεται ένα bug στο παιχνίδι που πιθανόν προέκυψε μετά απο αναβάθμιση / συντήρηση ή αλλαγή στις παραμέτρους του λογαριασμού όπου έπρεπε να ενημερωθεί το τεχνικό τμήμα για το πρόβλημα μαζί με τα στοιχεία του ήρωα.


Επεξεργάστηκε από thms12, 25 Ιούνιος 2018 - 17:15:29.

beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#9 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 760 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.548

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούνιος 2018 - 17:35:06

Λοιπόν. 

Ο πρώτος λέει "και αν μπορείται πείτε μου αν έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα." Και στην απάντηση αναφέρεται μόνο η λύση.

Ο δευτερος "Ειναι φυσιολογικό? " Και στην απάντηση αναφέρεται μόνο η λύση.

Ο τρίτος "..Αντιθέτως σε έναν αλλον δινει κανονικα διπλη εμπειρια...τι γινεται???" Όπου πάλι μόνο η λύση παραθέτεται. 

Δεν αντιλέγω σε αυτά που που λές, απλώς συμπληρώνω αυτά που ξεχνάς.

Προφανώς και αφού μπορεί να δώσει λύση, να τη δώσει. Ακόμα όμως δεν έχει απαντηθεί για να κλειδώσει.


“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#10 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούνιος 2018 - 17:46:48

Λοιπόν. 

Ο πρώτος λέει "και αν μπορείται πείτε μου αν έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα." Και στην απάντηση αναφέρεται μόνο η λύση.

Ο δευτερος "Ειναι φυσιολογικό? " Και στην απάντηση αναφέρεται μόνο η λύση.

Ο τρίτος "..Αντιθέτως σε έναν αλλον δινει κανονικα διπλη εμπειρια...τι γινεται???" Όπου πάλι μόνο η λύση παραθέτεται. 

Δεν αντιλέγω σε αυτά που που λές, απλώς συμπληρώνω αυτά που ξεχνάς.

Προφανώς και αφού μπορεί να δώσει λύση, να τη δώσει. Ακόμα όμως δεν έχει απαντηθεί για να κλειδώσει.

Ναι στο 1ο θέμα έχεις δίκαιο ( επειδή δεν ήταν γενικό πρόβλημα ίσως γι'αυτό δεν δόθηκε απάντηση αλλα παραπομπή στην υποστήριξη ) ,στο 2ο θέμα αναφέρεται <<Είναι φυσιολογικό;>> εννοώντας ότι δεν έλαβε απάντηση εδώ και 7 ώρες  όπου αυτό απαντήθηκε:

 

Το πρόβλημά σας αφού μελετηθεί, θα πάρετε απάντηση από το αντίστοιχο τμήμα. Το κάθε πρόβλημα απαιτεί συγκεκριμένη αντιμετώπιση καθώς και υπάρχει διαφορά χρόνου στην επίλυση του καθενός, όπου και σε αυτό παίζει ρόλο η διαθεσιμότητα των ανθρώπων οι οποίοι θα πρέπει να σας εξυπηρετήσουν.

 

Παρακαλούμε κάντε λίγη υπομονή μέχρι το πρόβλημά σας να λυθεί.

Στο 3ο πρόβλημα όντως δεν πήρε απάντηση γιατί όπως φαίνεται το πρόβλημα αφορούσε μόνο τον δικό του λογαριασμό και χρειαζόταν η επέμβαση στον λογαριασμό από την υποστήριξη - δεν ήταν γενικό πρόβλημα.

 

Υ.Γ Οι απάντησεις που δίνουν οι συντονιστές είναι υποκειμενικές και γι'αυτό μπορεί να μην απαντούν σε κάθε ερώτηση του προβλήματος - ειδικά όταν είναι τεχνικό το πρόβλημα.

 

Καλό βράδυ.  :)


Επεξεργάστηκε από thms12, 25 Ιούνιος 2018 - 17:50:58.

beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#11 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 28 Ιούνιος 2018 - 08:41:54

Ένα άλλο εκνευριστικό σενάριο είναι το εξής:

 

1. Ρωτάει ένας παίκτης κάτι για το παιχνίδι.

2. Του απαντάει ένας άλλος παίκτης κάτι το οποίο είναι περίπου σωστό, ή ανακριβές.

 

και εδώ το σενάριο διακλαδίζεται:

 

3α. Ο πρώτος παίκτης νομίζει ότι καλύφθηκε, ζητά να κλειδωθεί το θέμα και πράγματι κλειδώνεται.

 

ή

 

3β. Επεμβαίνει ένας mod, γράφει "Το θέμα απαντήθηκε σωστά" και το κλειδώνει.

 

Σε κάθε περίπτωση καταστρέφεται η ευκαιρία να συμπληρωθεί ή να διορθωθεί η ελλιπής απάντηση και να γίνει μια σωστή συζήτηση για το θέμα.

 

Στο παρελθόν είχα πατήσει την "Καταγγελία" επισημαίνοντας κάποια λάθη/παραλείψεις σε απαντήσεις κλειδωμένων θεμάτων, ελπίζοντας ότι θα διορθωθούν. Όταν είδα ότι αυτό δεν έγινε, δεν ξανασχολήθηκα.

 

Σχετικό παλιό θέμα (επίσης κλειδωμένο): https://forum.gr.her...


  • Αυτό αρέσει στον/η giann657, Killfan7, goof123 και σε 2 άλλους

#12 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 28 Ιούνιος 2018 - 09:45:00

Ένα άλλο εκνευριστικό σενάριο είναι το εξής:

 

1. Ρωτάει ένας παίκτης κάτι για το παιχνίδι.

2. Του απαντάει ένας άλλος παίκτης κάτι το οποίο είναι περίπου σωστό, ή ανακριβές.

 

και εδώ το σενάριο διακλαδίζεται:

 

3α. Ο πρώτος παίκτης νομίζει ότι καλύφθηκε, ζητά να κλειδωθεί το θέμα και πράγματι κλειδώνεται.

 

ή

 

3β. Επεμβαίνει ένας mod, γράφει "Το θέμα απαντήθηκε σωστά" και το κλειδώνει.

 

Σε κάθε περίπτωση καταστρέφεται η ευκαιρία να συμπληρωθεί ή να διορθωθεί η ελλιπής απάντηση και να γίνει μια σωστή συζήτηση για το θέμα.

 

Στο παρελθόν είχα πατήσει την "Καταγγελία" επισημαίνοντας κάποια λάθη/παραλείψεις σε απαντήσεις κλειδωμένων θεμάτων, ελπίζοντας ότι θα διορθωθούν. Όταν είδα ότι αυτό δεν έγινε, δεν ξανασχολήθηκα.

 

Σχετικό παλιό θέμα (επίσης κλειδωμένο): https://forum.gr.her...

μια μερα καθομουν 2 ωρες να φτιαχνω ενα θεμα με την καταταξη κρυψωνων σε επεκταση ανα τους κοσμους και θυμηθειτε επεκταση κρυψωνων και οχι φημη κρυψωνων.εφτιαχνα το θεμα για 2 ωρες και διαγραφτηκε σε ενα λεπτο διοτι καποιος απο τους μοντερειτορς ειπε οτι ειναι ιδιο με αυτο https://forum.gr.her...εγω λεω να κοιταξετε λιγο καλυτερα να δειτε οτι εδω αποτυπωνεται η φημη και οχι η επεκταση.


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper
N'golo kante.

#13 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 760 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.548

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2018 - 22:08:49

μια μερα καθομουν 2 ωρες να φτιαχνω ενα θεμα με την καταταξη κρυψωνων σε επεκταση ανα τους κοσμους και θυμηθειτε επεκταση κρυψωνων και οχι φημη κρυψωνων.εφτιαχνα το θεμα για 2 ωρες και διαγραφτηκε σε ενα λεπτο διοτι καποιος απο τους μοντερειτορς ειπε οτι ειναι ιδιο με αυτο https://forum.gr.her...εγω λεω να κοιταξετε λιγο καλυτερα να δειτε οτι εδω αποτυπωνεται η φημη και οχι η επεκταση.

Εδώ αποτυπώνεται και φήμη και επέκταση  :S


“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#14 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 01 Ιούλιος 2018 - 15:53:33

Εδώ αποτυπώνεται και φήμη και επέκταση  :S

Αποτυπώνεται η κατάταξη βάση της φήμης και απλώς βλέπουμε οι συγκεκριμένοι παίκτες τι επέκταση έχουν. 

Κάτι που είναι διαφορετικό από το να αποτυπώνεται η κατάταξη βάση της επέκτασης και να βλέπουμε οι συγκεκριμένοι παίκτες τι φήμη έχουν....


  • Αυτό αρέσει σε goof123, Klastintos και AlphaWarrior

#15 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 02 Ιούλιος 2018 - 18:36:43

Άλλο ένα ενδιαφέρον θέμα που κλείδωσε άδοξα:

https://forum.gr.her...yers-στο-18/

Αν ήταν ανοιχτό, θα έγραφα ένα-δυο πράγματα που τυχαίνει να ξέρω.

Τώρα που το κλειδώσατε, βρείτε τα μόνοι σας. :)


  • Αυτό αρέσει σε giann657, master21 και iNFurious

#16 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 03 Ιούλιος 2018 - 10:28:30

Πες τα εδώ, μην μας κρατάς στην άγνοια και στην αγωνία!  :)



#17 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούλιος 2018 - 16:48:09

https://forum.gr.her...αυτο το θεμα το παιδι ρωταει κατι με σκοπο να πσρει απαντηση μη ρομποτικη.παραυτα ενας μοντερειτορ αγνοει την ερωτηση του μελους και δινει την συνηθη απαντηση.
  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper και goof123
N'golo kante.

#18 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 16 Ιούλιος 2018 - 19:28:09

Άλλο ένα ενδιαφέρον θέμα που κλείδωσε άδοξα:

https://forum.gr.her...yers-στο-18/

Αν ήταν ανοιχτό, θα έγραφα ένα-δυο πράγματα που τυχαίνει να ξέρω.

Τώρα που το κλειδώσατε, βρείτε τα μόνοι σας. :)

Πατάω στον σύνδεσμο και βγάζει ότι δεν μπορώ να το δω...έχει κατέβει κι όλας το συγκεκριμένο ποστ;

 

https://forum.gr.her...αυτο το θεμα το παιδι ρωταει κατι με σκοπο να πσρει απαντηση μη ρομποτικη.παραυτα ενας μοντερειτορ αγνοει την ερωτηση του μελους και δινει την συνηθη απαντηση.

Εδώ τουλάχιστον δεν κλειδώθηκε το θέμα


HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#19 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2018 - 20:01:38

https://forum.gr.her...αυτο το θεμα το παιδι ρωταει κατι με σκοπο να πσρει απαντηση μη ρομποτικη.παραυτα ενας μοντερειτορ αγνοει την ερωτηση του μελους και δινει την συνηθη απαντηση.


Δεν επιτρέπονται δημόσιες αναφορές / καταγγελίες για παίκτες στο παιχνίδι για αυτό είναι αρμόδια η υποστήριξη και του εξήγησε δεν έδωσε την ρομποτική απάντηση. Καλό βράδυ.
  • Αυτό αρέσει σε AlphaWarrior και grigrist

beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες