Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Εργαστήριο δοκιμών.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 759 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.546

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2018 - 23:19:11

Λοιπόν. Η πρότασις μου είναι απλή. Θα πρότεινα τη δημιουργία μιας ξεχωριστής "λειτουργείας" του παιχνιδιού. Δηλαδή. Να δημιουργηθεί ένα "εργαστήρι", το οποίο θα είναι εξολοκλήρου μια καινούρια καρτέλα, στην οποία θα έχουμε τη δυνατότητα να στησουμε από την αρχή μια μάχη μεταξύ 2 ηρώων.
Θα μας ζητάει:
-Σύνολο δεξιοτήτων παίχτη 1
-Λβλ παίχτη 1
-βοηθό παίχτη 1
Και εμείς στη συνέχεια θα διαμόρφωνουμε τις δεξιότητες του παίχτη 1 κατά τη δικιά μας προτίμηση, όπως και του βοηθού του αντίστοιχα.
Το ίδιο θα επαναλάβουμε και για τον παίχτη 2, και έτσι θα μπορούμε να δοκιμάζουμε διάφορα συστηματα πως συμπεριφέρονται πάνω σε μια κανονική μάχη.
Δεν ξέρω κατά ποσό θα έπληττε την εταιρία οικονομικά αυτό(διότι δεν θα ρίχνουμε σφυρί κάθε φορά που θα θέλουμε να δοκιμασουμε κάτι), αλλά μου φαίνεται πως θα ήταν κάτι βοηθητικό και πολύ ενδιαφέρον.
Ίσως να δίνεται ως ανταμοιβή για κάτι, να το αγοράζουμε με ντόνατ, με χρήματα ή να είναι κάτι ελεύθερο προς όλους μας.

Επεξεργάστηκε από AlphaWarrior, 02 Σεπτέμβριος 2018 - 23:20:27.

  • Αυτό αρέσει στον/η Rex9, wadd, giann657 και σε 13 άλλους

“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#2 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2018 - 23:48:32

Λοιπόν. Η πρότασις μου είναι απλή. Θα πρότεινα τη δημιουργία μιας ξεχωριστής "λειτουργείας" του παιχνιδιού. Δηλαδή. Να δημιουργηθεί ένα "εργαστήρι", το οποίο θα είναι εξολοκλήρου μια καινούρια καρτέλα, στην οποία θα έχουμε τη δυνατότητα να στησουμε από την αρχή μια μάχη μεταξύ 2 ηρώων.
Θα μας ζητάει:
-Σύνολο δεξιοτήτων παίχτη 1
-Λβλ παίχτη 1
-βοηθό παίχτη 1
Και εμείς στη συνέχεια θα διαμόρφωνουμε τις δεξιότητες του παίχτη 1 κατά τη δικιά μας προτίμηση, όπως και του βοηθού του αντίστοιχα.
Το ίδιο θα επαναλάβουμε και για τον παίχτη 2, και έτσι θα μπορούμε να δοκιμάζουμε διάφορα συστηματα πως συμπεριφέρονται πάνω σε μια κανονική μάχη.
Δεν ξέρω κατά ποσό θα έπληττε την εταιρία οικονομικά αυτό(διότι δεν θα ρίχνουμε σφυρί κάθε φορά που θα θέλουμε να δοκιμασουμε κάτι), αλλά μου φαίνεται πως θα ήταν κάτι βοηθητικό και πολύ ενδιαφέρον.
Ίσως να δίνεται ως ανταμοιβή για κάτι, να το αγοράζουμε με ντόνατ, με χρήματα ή να είναι κάτι ελεύθερο προς όλους μας.

Προτείνω να είναι δωρεάν,αλλά να ξεκλειδώνει από ένα lvl και πάνω ώστε να είναι έξτρα κίνητρο για τους παίχτες να φτάσουν μέχρι εκείνο το lvl,θα έλεγα στα 60 lvl...


  • Αυτό αρέσει σε AlphaWarrior, Alexandra6 και αλεξανδρος

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#3 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 03 Σεπτέμβριος 2018 - 00:24:47

Το προνόμιο της ελεύθερης δοκιμής ρούχων/πετ-δεξιοτήτων/αναλογιών για εμένα θα πρέπει να έχει ένα αντίκτυπο κόστους στον παίκτη, νομίζω 70 ντόνατ είναι ένα καλό ποσό. Επίσης, αντί για το προηγούμενο θα μπορούσε  να υπάρχει ένας HZ Test Server, ο οποίος θα ανοίγει ειδικές μέρες (πχ όταν πρόκειται για κάποια δοκιμή νέου χαρακτηριστικού). Σε αυτόν θα διαθέτει κάποιος άπειρα ντόνατ,κέρματα,επίπεδο, σφυριά, ώστε να δοκιμάζονται, πέρα του συγκεκριμένου χαρακτηριστικού για το οποίο άνοιξε ο Server ή γενικά του λόγου που άνοιξε, νέα συστήματα, τακτικές, εντοπισμός διαφόρων bugs κ.α. Φυσικά δε θα επηρεάζονται οι κανονικοί σέρβερς από  αυτόν.


  • Αυτό αρέσει στον/η wadd, giann657, AlphaWarrior και σε 2 άλλους

#4 xPanosGr

xPanosGr

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 67 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπέναντι από τον γείτονα👀
  • Ομάδα:ΤΑ ROUKOUNAKIA
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:LegendH3RO
Φήμη: 26

Δημοσιεύτηκε 03 Σεπτέμβριος 2018 - 13:54:40

Χαχα πολλα ονειρα κανετε... Δεν νομιζω οτι η playata θα κανει τετοια θυσια... Εκτος αυτου, το παιχνιδι θα γινει πιο περιπλοκο για καινουριους παιχτες, και θα ειναι αρκετα overpowered... Δεν ξερω αν εχω αδικο, αλλα αυτη ειναι η δικη μου γνωμη και συγχωρεστεμε αν κανω λαθος.Αλλα...ας ειμαστε και λιγο ρεαλιστες...
(μιλαω και για τον test server)

 


#5 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 03 Σεπτέμβριος 2018 - 14:36:59

Χαχα πολλα ονειρα κανετε... Δεν νομιζω οτι η playata θα κανει τετοια θυσια... Εκτος αυτου, το παιχνιδι θα γινει πιο περιπλοκο για καινουριους παιχτες, και θα ειναι αρκετα overpowered... Δεν ξερω αν εχω αδικο, αλλα αυτη ειναι η δικη μου γνωμη και συγχωρεστεμε αν κανω λαθος.Αλλα...ας ειμαστε και λιγο ρεαλιστες...
(μιλαω και για τον test server)

 

Όπως ανέφερε το μέλος grigrist πιο πάνω, ο Test Server θα ανοίγει σε ειδικές περιπτώσεις, δηλαδή μόνο για την δοκιμή κάποιου νέου χαρακτηριστικού... οπότε, δε καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, για ποια περιπλοκότητα αναφέρεσαι ανάμεσα στους καινούργιους παίκτες; 



#6 xPanosGr

xPanosGr

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 67 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπέναντι από τον γείτονα👀
  • Ομάδα:ΤΑ ROUKOUNAKIA
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:LegendH3RO
Φήμη: 26

Δημοσιεύτηκε 03 Σεπτέμβριος 2018 - 14:48:21

Όπως ανέφερε το μέλος grigrist πιο πάνω, ο Test Server θα ανοίγει σε ειδικές περιπτώσεις, δηλαδή μόνο για την δοκιμή κάποιου νέου χαρακτηριστικού... οπότε, δε καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, για ποια περιπλοκότητα αναφέρεσαι ανάμεσα στους καινούργιους παίκτες;


Καλησπέρα,
Το ειδα οτι ο test server θα ανοιγει σε ειδικες περιπτωσεις, αν βγει. Εκτος απο την περιπλοκοτητα, που οντως δεν εχει να κανει με κατι τετοιο, μιλησα για τα συμφεροντα της playata και ειπα οτι θα ειναι αρκετα op,δυο στοιχεια που ΕΧΟΥΝ να κανουν με τον test server.Αν δεν ειχα το ΚΑΙ στην παρενθεση μου, τοτε το μηνυμα σου θα ισχυε.

 


#7 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 03 Σεπτέμβριος 2018 - 15:11:59

Καλησπέρα,
Το ειδα οτι ο test server θα ανοιγει σε ειδικες περιπτωσεις, αν βγει. Εκτος απο την περιπλοκοτητα, που οντως δεν εχει να κανει με κατι τετοιο, μιλησα για τα συμφεροντα της playata και ειπα οτι θα ειναι αρκετα op,δυο στοιχεια που ΕΧΟΥΝ να κανουν με τον test server.Αν δεν ειχα το ΚΑΙ στην παρενθεση μου, τοτε το μηνυμα σου θα ισχυε.

Τι σχέση θα έχει ο Test Server φίλε μου με τους κανονικούς διακομιστές, πού είναι το OP; Το έχω δει και σε άλλα παιχνίδια να υπάρχει και προσωπικά με έχει βοηθήσει αρκετά να διαμορφώσω τακτικές στο κανονικό παιχνίδι. 



#8 wadd

wadd

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 106 μηνύματα
  • Ομάδα:samael
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:Dawg



Φήμη: 125

Δημοσιεύτηκε 03 Σεπτέμβριος 2018 - 16:40:36

Όσα ντόνατ και να κάνει, θα μπορεί ο καθένας να ζητήσει από συμπαίκτη του να το δοκιμάσει για εκείνον. :D






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες