Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ακυρωση μειωσης τροπαιων

τροπαια

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#21 ArheniuM

ArheniuM

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 111 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαTheOtherSide
  • Ομάδα:Heroes-Venoms (2012-2014)
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:ArheniuM (GR2) - DEMONAZ (GR2)
Φήμη: 83

Δημοσιεύτηκε 19 Αύγουστος 2019 - 19:59:01

η προταση μου αφορα την μειωση δεξιοτητων σε ομαδικες μαχες λογο τροπαιων.πλεον εχουν γινει ετσι ωστε ολα τα τροπαια να ειναι χρησιμα οπως για παραδειγμα το κυπελλο ευνοει σε παραπανω βαθμους στο πρωταθλημα,η τολμη δινει και παραπανω μονομαχιες και παραπανω επιθεσεις στο πρωταθλημα,η ενεργεια ευνοει στο τουρνουα εμπειρειας.η δε προπονηση τωρα που πλεον δεν λεγεται προπονηση αλλα βαθμοι κινητρου που αν ξεκινησω να κανω μια 8αρα για παραδειγμα και δεν την τελειωσω μεσα στο χρονικο διαστημα που μου δινεαι την χανω κιολας εχει την μεγαλυτερη μειωση δεξιοτητων σε ομαδικες μαχες.με ποια λογικη? η γνωμη μου ειναι ιση μειωση σε ολα τα τροπαια ετσι ωστε να μην επωφελουνται οι μερικοι αλλα αναλογα με αυτα που μπορει η καθε ομαδα

 

Αυτό δεν θα γίνει , διότι αυτοί που σκάνε το κασέρι θα είναι και πιο ευνοημένοι. Συνεπώς τα μεγάλα επίπεδα που κόβουν και ράβουν μια ζωή στο παιχνίδι , θα έχουν πάντοτε το πάνω χέρι σε όλους τους τομείς. Είμαι παίχτης του 2012 και πιστεύω ότι δεν ακούγονται αυτά που λέτε. Η τουλάχιστον το μεγαλύτερο ποσοστό δεν θα αλλάξει γιατί συμφέρει τους πολλούς και όχι τους λίγους.


Η κόλαση είναι κάτι που κουβαλάς. Όχι κάπου που πας.

 

 ⅅ ℰ ℳ ⌖ ℕ ⎀ ɀ 

 
 

 


#22 gianna1

gianna1

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
  • Τοποθεσίαvolos
  • Ομάδα:Fear Of The Dark
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:gianna1
Φήμη: 47

Δημοσιεύτηκε 19 Αύγουστος 2019 - 20:07:21

Αυτό δεν θα γίνει , διότι αυτοί που σκάνε το κασέρι θα είναι και πιο ευνοημένοι. Συνεπώς τα μεγάλα επίπεδα που κόβουν και ράβουν μια ζωή στο παιχνίδι , θα έχουν πάντοτε το πάνω χέρι σε όλους τους τομείς. Είμαι παίχτης του 2012 και πιστεύω ότι δεν ακούγονται αυτά που λέτε. Η τουλάχιστον το μεγαλύτερο ποσοστό δεν θα αλλάξει γιατί συμφέρει τους πολλούς και όχι τους λίγους.

Demonaz δεν ζηταμε να αλλαξουν το παιχνιδι ,ουτε να κοψουμε το κασερι οπως λες :) απλα λιγο ενδιαφερον να αναψει παλι στο παιχνιδι ....γιατι εχω διαβασει σε ξενα φορουμ μεχρι και να σταματησουν οι ομαδικες μαχες εχει ζητηθει πιστευω για τους ιδιους λογους που αφορουν τα τροπαια ...

Οποτε αντι να σταματησουμε το ενα η το αλλο στο παιχνιδι καλυτερο θα ηταν να γινουν καποιες διορθωσεις που να εξιταρουν και παλι την παικτικοτητα .

Τωρα οσο για τα σκιλλς και την δυναμικοτητα καθε παικτη αυτο μπορει να το κρινει ο καθενας στις ατομικες μονομαχιες πιστευω και οχι στις μαχεςπου υπαρχει αυτη η μειωση  (lol)


  • Αυτό αρέσει σε Legend και Limits

#23 Masag

Masag

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 20 μηνύματα
  • Ομάδα:DARK ANGELS
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:Dante
Φήμη: 36

Δημοσιεύτηκε 19 Αύγουστος 2019 - 20:38:13

είχα πάρει μια 3άρα όσο διάβαζα τα μηνύματα , έπαιξα τα 30 πρώτα και μέχρι να τελειώσω είχε λήξει... αν δεν είχα 2 ντόνατς να δώσω θα έλεγα bye bye στα +2 στατς που όπως γράφουν πολλοί , συμφέρει και είναι η καλύτερη, ναι φίλε αλλά παλιά με τις προπονήσεις έβαζα μία προπόνηση και αν γινόταν κάτι έμπαινα και σε μια ώρα αμά λάχει και  δεν θα είχα πρόβλημα.... τώρα για τις "μονάδες κινήτρου" παίζει να τρώω και 20 ντόνατς τη μέρα... αλλά όπως λέτε όλοι "δεν συγκρίνεται" και "καλά κάνει και έχει την περισσότερη μείωση" αλλά ακόμα και εγώ που είμαι τοπ3 παίχτης αναγκάζομαι να δίνω ντόνατς για να κρατήσω τη θέση μου και προφανώς δεν ψήνομαι να χάνω στατς επειδή άργησα να ξανά δω την καρτέλα και επειδή έχω άλλες 7-8 ανοιχτές καρτέλες να πρέπει να έχω συνέχεια το μυαλό μου εκεί αλλιως πλήρωνε 2 ντόνατς κάθε 4άρα που στην ουσία έχω περίπου 8-10 4άρες ημερησίως που μεταφράζεται σε 20 ντόνατς αν τις χάσω όλες ή 10 αν χάσω 5 φορές το χρόνο....

Επειδή εγώ μπορεί να έχω την πολυτέλεια να πληρώνω δηλαδή , θα τρώω και την περισσότερη μείωση επειδή θέλω να έχω προπονήσεις και επειδή έχω ντόνατς... φοβερή η λογική σας

Υ.γ. κανένα άλλο τρόπαιο δεν σε αναγκάζει να φας ντόνατς επειδή άργησες να μπεις 15-20 λεπτά....

 

Αν λέω κάτι λάθος διορθώστε με, αν και δεν νομίζω γιατί παίζω το παιχνίδι πολλά χρόνια και όσο για εσάς που λέτε ότι όλοι κυνηγάνε τις πρωτιές , ας προσπαθήσουν να το κάνουν όσοι μπορούν , εδώ είμαι να με κοντράρουν και όχι να κλαίγονται ότι φταίει το ένα και το άλλο και όχι οι ίδιοι ατομικά σαν παίχτες , φταίει η ομάδα , τα τρόπαια , ο ένας ο άλλος, ο γείτονας που παίζει δυνατά μουσική και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ , η μάνα μου που με βάζει για ύπνο στις 11:30 και δεν προλαβαίνω να κάνω τις μάχες στις 00:01 , και όλο δικαιολογίες...

 

Καλησπέρα και καληνύχτα.. :)


  • Αυτό αρέσει σε Limits, thor1982 και godfather

#24 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 19 Αύγουστος 2019 - 22:01:49

Κάθισα και διάβασα,και ξανά διάβασα όσα ειπώθηκαν,σκέφτηκα καλά-καλά...Δεν κατάλαβα ακόμα πως ακριβώς το να γίνει ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ το να κρατήσεις τρόπαιο προπόνησης ευνοεί τους πολλούς...Αφού έτσι θα 'ναι πλέον αδύνατον να αγγίξουν έστω και ένα τρόπαιο από τις μεγάλες ομάδες...Άρα αυτό ευνοεί τους λίγους...Αυτούς που θα δυναμώσουν στην αρχή του server και θα πάρουν τα τρόπαια προπονήσεων...

 

Αυτό είναι το ένα επιχείρημα που έχω διαβάσει μέχρι τώρα,ότι δηλαδή το να γίνει αυτή η αλλαγή είναι για το καλό των πολλών...Παραμύθια της Χαλιμάς λέω 'γω! Παλιά,τότε που τα τρόπαια όλα μείωναν 10% τις δεξιότητες στις ομαδικές,θυμάστε ποιος έβγαινε κερδισμένος? Μήπως ήταν οι λίγοι,οι λεφτάδες,οι τύποι που αναφέρθηκαν πιο πάνω τέλος πάντων...Αυτοί είχαν και τότε τα τρόπαια προπονήσεων και δυνάμωναν με ρυθμούς που οι άλλοι ούτε καν άγγιζαν...Επομένως άκυρο αυτό το επιχείρημα...

 

Το άλλο επιχείρημα είναι ότι επειδή πλέον μπορεί να ξεχαστείς και να χάσεις τις ανταμοιβές κάποιων γυμναστικών το τρόπαιο δεν έχει την ίδια αξία...Σε αυτό το σημείο να πω απλά ότι παλιά με 10 προπονήσεις έπαιρνες 5 βαθμούς δεξιοτήτων,τώρα,ακόμα και αν ξεχαστείς και χάσεις την τελευταία ανταμοιβή,παίρνοντας τις πρώτες 2,με 10 μονάδες κινήτρου θα πάρεις και πάλι 5-6 βαθμούς δεξιοτήτων και επιπλέον κάποια ελάχιστη εμπειρία και κέρματα...Με άλλα λόγια ό,τι θα έπαιρνες παλιά και κάτι παραπάνω...Άρα γιατί να μειωθεί η αξία τους? 

Ίσα-ίσα θα έπρεπε να αυξηθεί,γιατί σε περίπτωση που ο κακός λεφτάς που τα 'χει μαζέψει τα χρησιμοποιεί στο έπακρο θα πάρει περίπου τις διπλάσιες ανταμοιβές σε σχέση με αυτές που έδιναν παλιά...Αυτάαααα  (angel)


  • Αυτό αρέσει σε CaptainTonys, grigrist και biola

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#25 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 19 Αύγουστος 2019 - 23:24:25

 ( που αλλαξαν σε μοναδες κινητρου και ειπαν οτι θα κοιταχτει μια αλλαγη στο τροπαιο προπονησης ..πραγμα που δεν εγινε) 

Θα ήθελα να μου αποδείξεις το λεγόμενό σου, διότι όπως βλέπω εδώ κάτι τέτοιο καταρρίπτεται.

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω, δε, πώς καταφέρνετε και ξεχνάτε ότι είχατε βάλει προπόνηση. Βάζεις προπόνηση και ανάλογα την προπόνηση επιστρέφεις στο παιχνίδι μετά από κάποιο χρονικό διάστημα(για 4 ένα δεκάλεπτο μου φτάνει, για 8 μισή ώρα και ίσως λιγότερο, μην μου πείτε ότι κάθεστε και κοιτάτε την ενέργεια να ανεβαίνει +1 +1. Στην τελική βάλτε και ξυπνητήρι τι άλλο να πω πια...Λύσεις υπάρχουν πάντως.

 

 

Στο θέμα μας:

Βλέπω αρκετοί από εσάς έρχεσθε από τον 20 τον νεότερο. Σας συνιστώ να επισκεφτείτε και κανένα άλλο σέρβερ κάτω του 17-18 και να παρατηρήσετε την κινητικότητα. Πώς λοιπόν με αυτή την εξισορρόπηση μια ομάδα μπορεί να κλέψει τρόπαιο προπόνησης(δεν μπορεί και κυρίως όχι για αυτό που νομίζετε δηλαδή ότι αυξάνονται οι δεξιότητες της ομάδας που κατέχει την προπόνηση, απλά ομάδες δεν υπάρχουν και οι υπάρχουσες κατέχουν τα τρόπαια προπόνησης); Οπότε, το -15% αυξάνει σε κάποιον βαθμό την πιθανότητα κλεψίματος του τροπαίου.Επίσης, πώς θεωρείτε ότι αν κάποια ομάδα δεν έχει ένα τρόπαιο, το οποίο τρόπαιο συνυφαίνεται με ύπαρξη αντίστοιχου κον επηρεάζεται σε έναν έρημο σέρβερ που παίζουν 3-4(οπότε έχουν τρόπαια προπόνησης) ομάδες και 100 παίκτες; Πάρτε για παράδειγμα τον gr3 στον οποίο παίζω, οι 3 ομάδες έχουν σχεδόν  όλα τα τρόπαια προπόνησης και είναι και οι 3 στις τριάδα του κον. Και επειδή το παιχνίδι είναι καθολικό, δηλαδή δεν υπάρχει άλλο παιχνίδι στον gr20 και άλλο στον gr1, η αλλαγή αυτή δεν πρόκειται να υλοποιηθεί...

 

* (Για όποιον αναρωτιέται) Εγώ πάτησα λικε στο ποστ του θεματογράφου όχι για τα τρόπαια προπόνησης αλλά για το -12% του τροπαίου που αφορά το πρωτάθλημα και τις μονομαχίες,ένα εντελώς άχρηστο τρόπαιο κατ' εμέ για τα 25/30 άτομα της ομάδας, οπότε θα χρειαστεί μια αναθεώρηση στο συγκεκριμένο τρόπαιο, ΟΧΙ της προπόνησης.

 

Καλό σας βράδυ.


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, arxontas123, CaptainTonys και σε 2 άλλους

#26 gianna1

gianna1

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
  • Τοποθεσίαvolos
  • Ομάδα:Fear Of The Dark
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:gianna1
Φήμη: 47

Δημοσιεύτηκε 20 Αύγουστος 2019 - 07:28:56

η προταση μου αφορα την μειωση δεξιοτητων σε ομαδικες μαχες λογο τροπαιων.πλεον εχουν γινει ετσι ωστε ολα τα τροπαια να ειναι χρησιμα οπως για παραδειγμα το κυπελλο ευνοει σε παραπανω βαθμους στο πρωταθλημα,η τολμη δινει και παραπανω μονομαχιες και παραπανω επιθεσεις στο πρωταθλημα,η ενεργεια ευνοει στο τουρνουα εμπειρειας.η δε προπονηση τωρα που πλεον δεν λεγεται προπονηση αλλα βαθμοι κινητρου που αν ξεκινησω να κανω μια 8αρα για παραδειγμα και δεν την τελειωσω μεσα στο χρονικο διαστημα που μου δινεαι την χανω κιολας εχει την μεγαλυτερη μειωση δεξιοτητων σε ομαδικες μαχες.με ποια λογικη? η γνωμη μου ειναι ιση μειωση σε ολα τα τροπαια ετσι ωστε να μην επωφελουνται οι μερικοι αλλα αναλογα με αυτα που μπορει η καθε ομαδα

Καλημερα σας!

Η αρχικη προταση ειναι ξεκαθαρη ασχετος αν με το πες πες φτασαμε αλλου χαχχα

Ειναι η μειωση των ποσοστων να ισσοβαθμισουν καπως με τα αλλα τροπαια ...επισης στην ερωτηση σου 

Grigrist ναι το εχω διαβασει αυτο που εβαλες αναρτηθηκε μετα γιατι πολλοι αναρωτιοταν που θα ειναι πλεον χρησιμο το τροπαιο προπονησης μιας και επαιρνες απο παντου μοναδες κινητρου (οπως πλεον δεν αγοραζουν πολλοι και πολυδιεργασια σαν νεοι παικτες γιατι τα κανουν κι ετσι και τα 2)Επισης εγω δε μιλαω σαν παικτης του gr20 και νεος ...ναι οι σερβερ εχουν πεσει και οι 3 πρωτες ομαδες κρατανε συνεχως τα τροπαια προπονησης κλπ κλπ ...αλλα αντι νεων σερβερ δεν γινετε και κατι για ανασταση νεκρων !

Οσο για το ξυπνητηρι χαχχαχ φαντασου να εργαζεσε και να εχεις στο μυαλο σου την μοναδα κινητρου που θα χασεις η να σου χτυπαει υπενυθμιση ενω συζητας για μια εργασια  :P

Θα μου πεις γιατι παιζεις? εε εγινε συνηθεια λεον χρονων αυτο ,αν και αφησαμε πολλους σερβερ για να προλαβαινουμε πιο σωστα εστω 2 να παιζουμε /

Λοιπον το ζητουμενο ειναι απλα λιγη μειωση στο ποσοστο του τροπαιου κινητρου κι οχι κατι αλλο να γινη λιγο πιο ισσοβαθμο με τα αλλα .....τωρα οποιος εχει τα γενια εχει και τα χτενια φυσικο απο την στιγμη που μια ομαδα θελει αν κραταει τετοια τροπαια και θα τα πληρωσει και θα τα λουστει ολα τα επακολουθα αλλιως παιζεις σε πιο μικρη ομαδουλα και κοιτας μονο το κον  (angel)

 

#27 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.759

Δημοσιεύτηκε 20 Αύγουστος 2019 - 09:06:04

Καλησπέρα , 

Καποιοι ξεχνουν τα μπονους που δινει το κον καθε εβδομαδα βλεπουν μοναχα ξεχωριστα καθε τροπαιο τι δινει σε σχεση με καποιο αλλο .Μια ομαδα που εχει μονο τροπαια κινητρου χανει  για ΟΛΟΚΛΗΡΗ ή ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ εβδομαδες τα μπονους που δινουν οι θεσεις καταταξης...Θα μπορουσα να γραψω τα κον καθε εβδομαδας για να σας αποδειξω πως ενα τροπαιο τολμης ή ενεργειας οπου δειχνει 'λιγο' στα ματια σας ποσο ευεργετικο ειναι για το συνολο καθε ομαδας που το κατεχει...το αφηνω να το σκεφτειτε κ να το υπολογισετε μονοι σας...(προτεινω να γιινει η εφαρμογη αυτη σε ενεργο σερβερ*)  Οσο για το βαθος χρονου που αναφερει ο φιλος πιο πανω αρκει να αναφερω πως εχουμε φτασει στους 20 σερβερς κ συνεχιζουμε... και αν πραγματι ο ηρωας σου βρισκεται στον 1  τοτε σιγουρα η διαφορα εκει δημιουργηθηκε λογω του παλιου συστηματος οπου ναι, τοτε η διαφορα των τροπαιων  τις% εδειχνε δικαιη.Συνεχιζοντας  χωρις ιχνος αντιπαραθεσης θελω να τονισω πως η ταυτοτητα του παιχνιδιου εχει αλλαξει εδω κ καιρο.

Gr19 , ομάδα never down 8.202 , ομάδα the king of darkness 8.332 . Ποία η διαφορά; Η never down δεν έχει κανένα τρόπαιο ενέργειας και οι king έχουν 2. Τους κοντράρουμε στα ίσια μόνο που αυτοί έχουν +40 ενέργεια καθημερινά. Και γιατί τους κοντράρουμε; Λόγω της ενεργής 25άδας που έχουμε! Που να είχαμε και 30 στα 30.  Όλο το μυστικό εκεί είναι.  ;) Τα έλεγε ο frosty τότε!! Δεν τον ακούγαμε..  (grin)   

 

καλησπερα και παλι !

Διαβαζοντας οτι συνεχιζετε το θεμα των τροπαιων και βλεποντας διαφορες αντιληψεις θα ηθελα να αναφερθω αν καταλαβατε για πιο λογο δημιουργηθηκε το θεμα αυτο στο φορουμ ?

Φυσικα οχι για αυτο που καταλαβαν οι περισσοτεροι δλδ οτι δυνατες ομαδες πονανε να χασουν ενα τροπαιο προπονησης γιατι πολυ απλα το ξαναπερνουν πισω πανευκολα (αλλα) γιατι δεν υπαρχει επιπεδο παικτων στο παιχνιδι και τα ισσοπεδωνουν ολα !

Τι εννοω¨? ανενεργες ομαδες που παιζουν απλα για να υπαρχουν ερχονται απο το πουθενα και σου πουλανε και πνευμα ,,

Επισης και παικτες του πουθενα ( και συγνωμη για την σκληρη γλωσσα) αν φανταστειτε περιγραφες διαφορες στο γρ 20 για το θεμα που αναπτυξαμε εδω ....

Αν καποιος νομιζει οτι με την μειωσει ποσοστων στα τροπαια προπονησης εννοουμε να τα εχουμε μονο 3 ομαδες κανουν λαθος 

ειναι καλυτερο να γινετε ανακυκλωση των τροπαιων στις ομαδες γιατι αν εισαι γνωστης του παιχνιδιου κι οχι απλα παρλαπιπας καταλαβαινεις οτι σε ευνοει το να κανεις + 5 καθημερινος παρα να κρατας τα ιδια και τα ιδια ....και αυτο ισχυει και για ενεργεια και για οποιοδηποτε τροπαιο υπαρχει (ολα προσφερουν πλεον) Απλα βλεπουμε πλεον αδικη την μεγαλυτερη μειωση ποσοστου στα τροπαια προπονησης ( που αλλαξαν σε μοναδες κινητρου και ειπαν οτι θα κοιταχτει μια αλλαγη στο τροπαιο προπονησης ..πραγμα που δεν εγινε) και προτεινουμε αυτο να γινει στα ποσοστα μειωσης ,,,αυτο και μονο απλα ,μια καλυτερη ισσοσταθμιση ποσοστων!

Οποιος καταλαβε καταλαβε .....επισης συμφωνω και με τον Frosty οτι ειναι το καλυτερο τροπαιο ( αλλα σε ενεργες ομαδες ) αν εισαι ανενεργος και το παρεις απλα να πεις το εχω δε βλεπω τον λογο να χανει καποιος αλλος για να κανεις την πλακα σου  ;)

Γιατί άδικη μείωση; Είναι το καλύτερο τρόπαιο στο παιχνίδι , λογικό δεν είναι να επιφέρει και την μεγαλύτερη μείωση; Και αν είναι ανενεργή η ομάδα που το έχει , προσπαθείς να το πάρεις. Αν πάλι , η ομάδα σου είναι ανενεργή και επιθυμείς να αλλάξει τρόπαια και να πάει σε κάτι άλλο εκτός προπόνησης τότε δεν καταλαβαίνω τον λόγο που έχεις τόσους μεγάλους παίκτες στα gr που παίζεις. Αν δεν έχω καταλάβει κάτι, ευχαρίστως να μου το εξηγήσεις! Επίσης ανακύκλωση να γίνετε , αλλά χωρίς φορτώματα και λοιπές χαζομάρες. 

 

Demonaz δεν ζηταμε να αλλαξουν το παιχνιδι ,ουτε να κοψουμε το κασερι οπως λες :) απλα λιγο ενδιαφερον να αναψει παλι στο παιχνιδι ....γιατι εχω διαβασει σε ξενα φορουμ μεχρι και να σταματησουν οι ομαδικες μαχες εχει ζητηθει πιστευω για τους ιδιους λογους που αφορουν τα τροπαια ...

Οποτε αντι να σταματησουμε το ενα η το αλλο στο παιχνιδι καλυτερο θα ηταν να γινουν καποιες διορθωσεις που να εξιταρουν και παλι την παικτικοτητα .

Τωρα οσο για τα σκιλλς και την δυναμικοτητα καθε παικτη αυτο μπορει να το κρινει ο καθενας στις ατομικες μονομαχιες πιστευω και οχι στις μαχεςπου υπαρχει αυτη η μειωση  (lol)

Η απαλοιφή των μειώσεων που επιφέρουν τα τρόπαια θα εξιτάρει πάλι την κινητικότητα στο παιχνίδι;  (think) Πώς ακριβώς θα συμβεί αυτό; 

 

είχα πάρει μια 3άρα όσο διάβαζα τα μηνύματα , έπαιξα τα 30 πρώτα και μέχρι να τελειώσω είχε λήξει... αν δεν είχα 2 ντόνατς να δώσω θα έλεγα bye bye στα +2 στατς που όπως γράφουν πολλοί , συμφέρει και είναι η καλύτερη, ναι φίλε αλλά παλιά με τις προπονήσεις έβαζα μία προπόνηση και αν γινόταν κάτι έμπαινα και σε μια ώρα αμά λάχει και  δεν θα είχα πρόβλημα.... τώρα για τις "μονάδες κινήτρου" παίζει να τρώω και 20 ντόνατς τη μέρα... αλλά όπως λέτε όλοι "δεν συγκρίνεται" και "καλά κάνει και έχει την περισσότερη μείωση" αλλά ακόμα και εγώ που είμαι τοπ3 παίχτης αναγκάζομαι να δίνω ντόνατς για να κρατήσω τη θέση μου και προφανώς δεν ψήνομαι να χάνω στατς επειδή άργησα να ξανά δω την καρτέλα και επειδή έχω άλλες 7-8 ανοιχτές καρτέλες να πρέπει να έχω συνέχεια το μυαλό μου εκεί αλλιως πλήρωνε 2 ντόνατς κάθε 4άρα που στην ουσία έχω περίπου 8-10 4άρες ημερησίως που μεταφράζεται σε 20 ντόνατς αν τις χάσω όλες ή 10 αν χάσω 5 φορές το χρόνο....

Επειδή εγώ μπορεί να έχω την πολυτέλεια να πληρώνω δηλαδή , θα τρώω και την περισσότερη μείωση επειδή θέλω να έχω προπονήσεις και επειδή έχω ντόνατς... φοβερή η λογική σας

Υ.γ. κανένα άλλο τρόπαιο δεν σε αναγκάζει να φας ντόνατς επειδή άργησες να μπεις 15-20 λεπτά....

 

Αν λέω κάτι λάθος διορθώστε με, αν και δεν νομίζω γιατί παίζω το παιχνίδι πολλά χρόνια και όσο για εσάς που λέτε ότι όλοι κυνηγάνε τις πρωτιές , ας προσπαθήσουν να το κάνουν όσοι μπορούν , εδώ είμαι να με κοντράρουν και όχι να κλαίγονται ότι φταίει το ένα και το άλλο και όχι οι ίδιοι ατομικά σαν παίχτες , φταίει η ομάδα , τα τρόπαια , ο ένας ο άλλος, ο γείτονας που παίζει δυνατά μουσική και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ , η μάνα μου που με βάζει για ύπνο στις 11:30 και δεν προλαβαίνω να κάνω τις μάχες στις 00:01 , και όλο δικαιολογίες...

 

Καλησπέρα και καληνύχτα.. :)

Η τριάρα αν επιλέξεις σωστά τελειώνει μέσα στις πρώτες 30 μονάδες κινήτρου. Και κάποιος που δεν έχει την πολυτέλεια , τρώει την μείωση. 

 

 

 

 

 

Και να πώ πως κυνηγάμε τουρνουά ομάδων και θέλουμε την τιμή και τα ντονατ.. Τα κατήργησαν..  (angel)  


  • Αυτό αρέσει σε arxontas123 και grigrist

#28 Legend

Legend

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 99 μηνύματα
  • Ομάδα:Α αρνητικο
  • Κόσμος:GR16
Φήμη: 245

Δημοσιεύτηκε 20 Αύγουστος 2019 - 10:37:06

Καλησπέρα , 

Gr19 , ομάδα never down 8.202 , ομάδα the king of darkness 8.332 . Ποία η διαφορά; Η never down δεν έχει κανένα τρόπαιο ενέργειας και οι king έχουν 2. Τους κοντράρουμε στα ίσια μόνο που αυτοί έχουν +40 ενέργεια καθημερινά. Και γιατί τους κοντράρουμε; Λόγω της ενεργής 25άδας που έχουμε! Που να είχαμε και 30 στα 30.  Όλο το μυστικό εκεί είναι.  ;) Τα έλεγε ο frosty τότε!! Δεν τον ακούγαμε..  (grin)   

 

 

Γι'αυτο επισημανα οτι θα πρεπει ν το δει καποιος σε ενεργο σερβερ ...οπου ολες* οι ομαδες εχουν ενεργους παικτες...μπες στον 20.

 

 

 

 

Καταληγοντας να πω πως οσο κι αν μιλαμε εδω δε βγαινει ακρη ...ολοι εχουν τις αποψεις τους και τις θεωρουν σωστες ο καθενας αναλογα με τα βιωματα και εμπειριες του στον κοσμο  ή στους κοσμους που συμμετεχει....Ο θεματογραφος εξεφρασε μια προταση ...ας προωθηθει αμεροληπτα κι ας την εξετασουν οι αρμοδιοι με τα δικα τους επισημα νουμερα και δεδομενα 


  • Αυτό αρέσει σε goof123 και grigrist

ΤΕΛΟΣ


#29 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 20 Αύγουστος 2019 - 10:39:34

 

Καλημερα σας!

Η αρχικη προταση ειναι ξεκαθαρη ασχετος αν με το πες πες φτασαμε αλλου χαχχα

Ειναι η μειωση των ποσοστων να ισσοβαθμισουν καπως με τα αλλα τροπαια ...επισης στην ερωτηση σου 

Grigrist ναι το εχω διαβασει αυτο που εβαλες αναρτηθηκε μετα γιατι πολλοι αναρωτιοταν που θα ειναι πλεον χρησιμο το τροπαιο προπονησης μιας και επαιρνες απο παντου μοναδες κινητρου (οπως πλεον δεν αγοραζουν πολλοι και πολυδιεργασια σαν νεοι παικτες γιατι τα κανουν κι ετσι και τα 2)Επισης εγω δε μιλαω σαν παικτης του gr20 και νεος ...ναι οι σερβερ εχουν πεσει και οι 3 πρωτες ομαδες κρατανε συνεχως τα τροπαια προπονησης κλπ κλπ ...αλλα αντι νεων σερβερ δεν γινετε και κατι για ανασταση νεκρων !

Οσο για το ξυπνητηρι χαχχαχ φαντασου να εργαζεσε και να εχεις στο μυαλο σου την μοναδα κινητρου που θα χασεις η να σου χτυπαει υπενυθμιση ενω συζητας για μια εργασια  :P

Θα μου πεις γιατι παιζεις? εε εγινε συνηθεια λεον χρονων αυτο ,αν και αφησαμε πολλους σερβερ για να προλαβαινουμε πιο σωστα εστω 2 να παιζουμε /

Λοιπον το ζητουμενο ειναι απλα λιγη μειωση στο ποσοστο του τροπαιου κινητρου κι οχι κατι αλλο να γινη λιγο πιο ισσοβαθμο με τα αλλα .....τωρα οποιος εχει τα γενια εχει και τα χτενια φυσικο απο την στιγμη που μια ομαδα θελει αν κραταει τετοια τροπαια και θα τα πληρωσει και θα τα λουστει ολα τα επακολουθα αλλιως παιζεις σε πιο μικρη ομαδουλα και κοιτας μονο το κον  (angel)

 

 

 

Καταρχάς, χαίρομαι που επιτέλους υπάρχει ένα  σοβαρό νήμα στο οποίο άτομα μιλούν, έπειτα από κάπου πολλούς μήνες.

 

Δεύτερον, θα ήθελα να μου εξηγήσεις τι ακριβώς πρεσβεύεις για να βγάλουμε ένα συμπέρασμα  (grin) , ισοστάθμιση ΟΛΩΝ των τροπαίων ή απλά μια μικρή μείωση του τροπαίου προπονήσεων(όχι εξισορρόπηση); Και πάλι με κάτι τέτοιο διαφωνώ και έχω επεξηγήσει πιο πάνω και με έχουν καλύψει αρκετοί προλαλήσαντες. 

 

Τρίτον, δεν καταλαβαίνω το ''μετά'' που λες από το νήμα που παρέθεσα πριν. Το νήμα αυτό δημιουργήθηκε πριν καν γνωστοποιηθεί η αλλαγή της προπόνησης στο παιχνίδι(εκτός αν χάνω κάποιο επεισόδιο τύπου επίσκεψης σε άλλο φόρουμ που είχε γνωστοποιηθεί λίγο νωρίτερα,πράγμα περίεργο γιατί τα νέα διαδίδονται σε όλα τα φόρουμ ταυτόχρονα/με διαφορά αμελητέων ωρών/λεπτών)

 

Τέταρτον, χαίρομαι που δε μιλάς ως παίκτης του gr20, οπότε γνωρίζεις την κατάσταση στο παιχνίδι και τις αδιάκοπες διαγραφές που συμβαίνουν. Με δεδομένο αυτό και με δεδομένο ότι από το ελληνικό κομμιούνιτι έχουν αποχωρήσει πόσα άτομα, πώς ακριβώς θα επιτευχθεί μια ''νεκρανάσταση'' των παλαιών διακομιστών; Πού θα βρεθούν, δηλαδή, τα άτομα(μην ακούσω περί ένωσης διακομιστών :D); H μόνη ευκαιρία για όξυνση της κινητικότητας (έστω και παροδική) είναι η δημιουργία ενός νέου διακομιστή,πράγμα το οποίο συμφέρει την εταιρεία κυρίως οικονομικά, διότι ποιος τρέχει σε παλιούς gr1 να φτάνει τα 600 λέβελ...

 

Για το ξυπνητήρι καλύτερα να μην το σχολιάσω :P. Υπάρχουν απειροάπειροι τρόποι κάποιος να θυμηθεί μια προπόνηση... Τώρα αν γνωρίζεις ότι στα επόμενα χ λεπτά δε θα μπορείς να μπεις, γιατί να βάλεις μια προπόνηση;;;

 

Τέλος πάντων, χρειάζεται μια προώθηση στους ιθύνοντες, όχι αυτή καθ' αυτή, αλλά το όλο θέμα των τροπαίων (το ξαναλέω :P).


Επεξεργάστηκε από grigrist, 20 Αύγουστος 2019 - 10:47:43.


#30 gianna1

gianna1

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
  • Τοποθεσίαvolos
  • Ομάδα:Fear Of The Dark
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:gianna1
Φήμη: 47

Δημοσιεύτηκε 20 Αύγουστος 2019 - 13:05:26

ε καντο μια προωθηση ,,,γιατι μας βλεπω να μιλαμε κανα μηνα εδω και να πινουμε καφε ολοι μαζι  ;)  :P  (lol)  (grin)


  • Αυτό αρέσει στον/η Legend

#31 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 20 Αύγουστος 2019 - 16:32:08

Γι'αυτο επισημανα οτι θα πρεπει ν το δει καποιος σε ενεργο σερβερ ...οπου ολες* οι ομαδες εχουν ενεργους παικτες...μπες στον 20.

 

 

 

 

Καταληγοντας να πω πως οσο κι αν μιλαμε εδω δε βγαινει ακρη ...ολοι εχουν τις αποψεις τους και τις θεωρουν σωστες ο καθενας αναλογα με τα βιωματα και εμπειριες του στον κοσμο  ή στους κοσμους που συμμετεχει....Ο θεματογραφος εξεφρασε μια προταση ...ας προωθηθει αμεροληπτα κι ας την εξετασουν οι αρμοδιοι με τα δικα τους επισημα νουμερα και δεδομενα 

Στον 20 οι δυνατότεροι παίχτες αυτή τη στιγμή είναι μαζεμένοι σε μια ομάδα,αυτή τη στιγμή αυτή η ομάδα έχει την 4η θέση στο HeroCon...Κατέχει 3 τρόπαια προπονήσεων και 2 ενέργειας,παλαιότερα που την είχα δει είχε μάλιστα 4-5 τρόπαια προπονήσεων...Άρα η διαφορά αυτή δημιουργήθηκε με προπονήσεις,και ας έχαναν τα HeroCon από άλλες ομάδες...Και έχει τύχει να ξανά δω την κατάσταση στον Gr20 ανά τακτά διαστήματα 2 εβδομάδων...Η ομάδα που έχει ''κατακτήσει'' τον server και έχει μέσα σχεδόν 9/10 δυνατότερους παίχτες αναπτύχθηκε με προπονήσεις...Οι άλλες ομάδες κερδίζουν τα con,κάτι που δεν σημαίνει και πολλά αν χρειάζεται να παίζεις με τρόπαιο ενέργειας και τόλμης σε θέση που θα μπορούσαν να υπάρχουν τρόπαια προπονήσεων για να το πετύχεις...

 

 

Να πω και 'γω πως αυτό είναι ένα θέμα στο φόρουμ,άρα θα σχολιαστεί,θα ακουστούν απόψεις και ίσως να μην βγάλουμε και άκρη  :P  Εάν ο θεματογράφος ήθελε να προωθηθεί απλά η ιδέα του στα κεντρικά θα μπορούσε να το κάνει με ένα ticket στην υποστήριξη (υπάρχει ανάλογο ticket για αυτόν ακριβώς τον σκοπό ''θέλω να προτείνω ένα χαρακτηριστικό'' αλλά και ''θέλω να ασκήσω κριτική για κάτι'')

 

Από την στιγμή που το θέμα αναρτήθηκε στο φόρουμ έχουμε κάθε δικαίωμα να τον εκθειάσουμε ή να πέσουμε να τον φάμε σαν άγρια ζώα (ανάλογα αν η ιδέα του μας αρέσει ή όχι)  (angel)


  • Αυτό αρέσει σε goof123 και frosty

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#32 godfather

godfather

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 20 μηνύματα
  • Ομάδα:dark angels
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:lucky
Φήμη: 53

Δημοσιεύτηκε 20 Αύγουστος 2019 - 19:47:22

μπορει να ειναι το καλυτερο τροπαιο της προπονησης παρολα αυτα δεν πρεπει να ξεχναμε οτι ειναι το μονο το οποιο δεν βοηθαει σε κανενα κον σε σχεση με τα αλλα και οπως εχω αναφερει και πιο πανω απο τοτε που εγινε μοναδα κινητρου αν μου βγαλει επιλογη ανω των 4 οπως για παραδειγμα σημερα μου βγηκαν 4 8αρες τι κανεις ανανγκαζεσαι να κανεις με ντονατ ανανεωση,γιατι αν για παραδειγμα ειμαι στην δουλεια εκεινη την ωρα ειναι λιγο δυσκολο να περιμενω τουλαχιστον 15 με 16 λεπτα να την ολοκληρωσω.τα μεινεκτηματα ειναι αρκετα στο τροπαιο αυτο αλλα διαβαζω μονο απο πολλους οτι  μαζευονται στις πρωτες ομαδες και οι υπολοιπες δεν θα εχουν καμμια ελπιδα να παρουν τροπαιο προπονησης αν γινει αλλαγη.με λιγα λογια το ενδιαφερον μερικων ειναι να φαινεται ο σερβερ γεματος κι ας μην εχει ενεργους παιχτες.αυτο ειναι η ουσια του παιχνιδιου? απλα να υπαρχει ποσοτητα?αλλαγη πρεπει να γινει κι αν νομιζουν οτι δεν μπορουν να μειωσουν το 15% ας μας βγαλουν κι ενα κον με προπονησεις,οπως και να εχει το να δυναμωνει μονο τον παιχτη και να υστερει η ομαδα σε πολλα   αλλα οπως κον, πρωταθλημα θεωρω ειναι ανισο.πολλοι σας ενδιαφερει να λετε μονο κοιτα παιχταρα που εχω κανει εμενα με ενδιαφερει να λεω η ομαδα σε συνολο σε ολους τους τομεις οτι ειναι ανταγωνιστικη


  • Αυτό αρέσει στον/η Legend

#33 Legend

Legend

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 99 μηνύματα
  • Ομάδα:Α αρνητικο
  • Κόσμος:GR16
Φήμη: 245

Δημοσιεύτηκε 20 Αύγουστος 2019 - 20:55:06

Στον 20 οι δυνατότεροι παίχτες αυτή τη στιγμή είναι μαζεμένοι σε μια ομάδα,αυτή τη στιγμή αυτή η ομάδα έχει την 4η θέση στο HeroCon...Κατέχει 3 τρόπαια προπονήσεων και 2 ενέργειας,παλαιότερα που την είχα δει είχε μάλιστα 4-5 τρόπαια προπονήσεων...Άρα η διαφορά αυτή δημιουργήθηκε με προπονήσεις,και ας έχαναν τα HeroCon από άλλες ομάδες...Και έχει τύχει να ξανά δω την κατάσταση στον Gr20 ανά τακτά διαστήματα 2 εβδομάδων...Η ομάδα που έχει ''κατακτήσει'' τον server και έχει μέσα σχεδόν 9/10 δυνατότερους παίχτες αναπτύχθηκε με προπονήσεις...Οι άλλες ομάδες κερδίζουν τα con,κάτι που δεν σημαίνει και πολλά αν χρειάζεται να παίζεις με τρόπαιο ενέργειας και τόλμης σε θέση που θα μπορούσαν να υπάρχουν τρόπαια προπονήσεων για να το πετύχεις...

 

 

Να πω και 'γω πως αυτό είναι ένα θέμα στο φόρουμ,άρα θα σχολιαστεί,θα ακουστούν απόψεις και ίσως να μην βγάλουμε και άκρη  :P  Εάν ο θεματογράφος ήθελε να προωθηθεί απλά η ιδέα του στα κεντρικά θα μπορούσε να το κάνει με ένα ticket στην υποστήριξη (υπάρχει ανάλογο ticket για αυτόν ακριβώς τον σκοπό ''θέλω να προτείνω ένα χαρακτηριστικό'' αλλά και ''θέλω να ασκήσω κριτική για κάτι'')

 

Από την στιγμή που το θέμα αναρτήθηκε στο φόρουμ έχουμε κάθε δικαίωμα να τον εκθειάσουμε ή να πέσουμε να τον φάμε σαν άγρια ζώα (ανάλογα αν η ιδέα του μας αρέσει ή όχι)  (angel)

Το 9 στα 10 λοιπον(κι αν δεν υπηρχαν οι διαγραφες λογω αυξημενου φορτου θα ηταν 20 στα 20) δειχνει οτι κατι ξερουν απο το παιχνιδι αν μη τι αλλο...το  πως βρεθηκαν σε μια ομαδα και ο δρομος που ακολουθησε ο καθε ενας ξεχωριστα  ασε να το ξερουμε εμεις οι ιδιοι .Σημασια εχει οτι η ομαδα βρισκεται στην 4η θεση χωρις  να ειναι ανενεργη ....κ θα συνεχισει να βρισκεται εκει εως οτου αρχισει νεος σερβερ κ  θα μεινουν οι δυνατοι ν αλωνιζουν οπως σε ολους τους νεκρους σερβερ...φαυλος κυκλος ...γνωστο το εργο.Σε πραγματικες λοιπον συνθηκες ανταγωνισμου το τροπαιο προπονησεων δινει μονο σκιλς σε οσους το αξιοποιουν και μονο για τη δικη τους παρτη.Η ομαδα που τα κατεχει γινεται ερμαιο σε καθε αλλη  .Ποιος ο λογος της τιμωριας της ομαδας με μεχρι μειον 75% στις μαχες της;Γιατι(κ το φερνω ως παραδειγμα κ μονο ) ομαδα του ιδιου σερβερ με τη μιση δυναμη σε σκιλς να εχει αυτη τη στιγμη ενα τροπαιο προπο παραπανω;  Γιατι να επιτρεπουν σε ομαδες με δορυφορους να εκμεταλευονται αυτα τα ποσοστα μειωσης και να αφαιρουν τα τροπαια απο αυτους που με κοπο τα συλλεγουν;

Συνεχιζω λεγοντας πως πραγματι ειναι ενα θεμα στο φορουμ οπου ο κεθενας μπορει να λεει τη γνωμη του με κοσμιο και οχι εριστικο τροπο

Καποιοι ισως να μη γνωριζουν την απ'ευθειας προωθηση με τικετ στην υποστηριξη κ βλεποντας στο φορουμ το χωρο για αποψεις και προτασεις να θεωρησαν το χωρο καταλληλο για αυτη την προωθηση..... μηπως να τους παρουμε το κεφαλι;

Και κλεινοντας να πω πως δεν ηξερα τοσο καιρο πως εδω ειναι ζουγκλα με αγρια θηρια...νομιζα πως μπορει ο καθενας να μιλησει  και να αντιμετωπιστει απο τους μονιμους κατοικους αυτου του βασιλειου ως ισοτιμο μελος...


  • Αυτό αρέσει σε gianna1 και godfather

ΤΕΛΟΣ


#34 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 20 Αύγουστος 2019 - 21:18:12

μπορει να ειναι το καλυτερο τροπαιο της προπονησης παρολα αυτα δεν πρεπει να ξεχναμε οτι ειναι το μονο το οποιο δεν βοηθαει σε κανενα κον σε σχεση με τα αλλα και οπως εχω αναφερει και πιο πανω απο τοτε που εγινε μοναδα κινητρου αν μου βγαλει επιλογη ανω των 4 οπως για παραδειγμα σημερα μου βγηκαν 4 8αρες τι κανεις ανανγκαζεσαι να κανεις με ντονατ ανανεωση,γιατι αν για παραδειγμα ειμαι στην δουλεια εκεινη την ωρα ειναι λιγο δυσκολο να περιμενω τουλαχιστον 15 με 16 λεπτα να την ολοκληρωσω.τα μεινεκτηματα ειναι αρκετα στο τροπαιο αυτο αλλα διαβαζω μονο απο πολλους οτι  μαζευονται στις πρωτες ομαδες και οι υπολοιπες δεν θα εχουν καμμια ελπιδα να παρουν τροπαιο προπονησης αν γινει αλλαγη.με λιγα λογια το ενδιαφερον μερικων ειναι να φαινεται ο σερβερ γεματος κι ας μην εχει ενεργους παιχτες.αυτο ειναι η ουσια του παιχνιδιου? απλα να υπαρχει ποσοτητα?αλλαγη πρεπει να γινει κι αν νομιζουν οτι δεν μπορουν να μειωσουν το 15% ας μας βγαλουν κι ενα κον με προπονησεις,οπως και να εχει το να δυναμωνει μονο τον παιχτη και να υστερει η ομαδα σε πολλα   αλλα οπως κον, πρωταθλημα θεωρω ειναι ανισο.πολλοι σας ενδιαφερει να λετε μονο κοιτα παιχταρα που εχω κανει εμενα με ενδιαφερει να λεω η ομαδα σε συνολο σε ολους τους τομεις οτι ειναι ανταγωνιστικη

Ναι,το τρόπαιο προπόνησης δεν βοηθάει άμεσα σε κάποιο con,παρ΄ όλα αυτά όπως είπαμε παραπάνω αυτά που προσφέρονται είναι περισσότερα από το κάθε con...Άρα αυτό που σε ενδιαφέρει ουσιαστικά είναι η θέση,το να φαίνεται η ομάδα και τα μέλη της όσο το δυνατόν ψηλότερα στις κατατάξεις...Με την ίδια λογική το τρόπαιο τόλμης θα έπρεπε να 'χει τεράστια αξία,αφού με τις έξτρα μονομαχίες που θα κάνεις χάρη σε αυτό (πόσο μάλλον αν είναι πολλά) θα ανέβεις ψηλά στην κατάταξη,αλλά βοηθάει και σε κάποιο HeroCon και SoloCon τα μέλη της ομάδας...Παρ΄όλα αυτά...Τι αξία έχει να είσαι εσύ πρώτος σε τιμής,αν εγώ που είμαι top40 έχω τις διπλάσιες δεξιότητες από εσένα? (ακραίο παράδειγμα αλλά εύκολα κατανοητό) 

 

Συνεχίζω...Το δικό σου ενδιαφέρον ποιο είναι? Το να παίζουν όλοι full ανταγωνιστικά ή καθόλου? Όπως είναι τα πράγματα τώρα υπάρχουν ομάδες πολλών ρυθμών και οι θέσεις και τα τρόπαια που έχουν είναι ανάλογα του ρυθμού τους...Αν παίζω μια φορά την εβδομάδα προφανώς θα 'χω την ανάλογη θέση.κάποιος μπορεί να θέλει τρόπαια τόλμης επειδή παίζει 1 ώρα την ημέρα,άλλος μπορεί να θέλει 5 τρόπαια προπονήσεων επειδή παίζει 5 ώρες την ημέρα...Οι ομάδες που λες ανενεργές είναι ομάδες χαμηλότερων ρυθμών από τους δικούς σου...Είναι καλό να υπάρχει αυτό...Εγώ για παράδειγμα μπορεί να θέλω να παίξω σε ομάδα με 1 τρόπαιο προπόνησης,1 τρόπαιο ενέργειας και 2 τρόπαια τόλμης,γιατί μόνο αυτά μπορώ να χρησιμοποιήσω με τον χρόνο που διαθέτω...Και έτσι λοιπόν μπορώ να κρατήσω αυτό το ένα τρόπαιο προπόνησης,με το υπάρχον σύστημα,αν γίνει αυτό που λες,σε μια βδομάδα θα έρθουν οι μεγάλες ομάδες σαν τα όρνια να μου φάνε το ένα τρόπαιο που με το ζόρι κρατάω τώρα...Τα 2-3 τρόπαια προπονήσεων που τώρα μπορεί να κυκλοφορούν σε ομάδες χαμηλότερων ρυθμών θα μαζευτούν με τα υπόλοιπα στις πρώτες 3 ομάδες του server και οι άλλοι δεν θα βλέπουν προπονήσεις ούτε για δείγμα...Αυτό μου φαίνεται σαν κακό σενάριο

 

 

Παρακάτω...Το ότι δεν προλαβαίνεις να ολοκληρώσεις τις γυμναστικές σου και χάνεις κάποιες ανταμοιβές σημαίνει προφανώς πως δεν έχεις ελεύθερο χρόνο και παίζεις παράλληλα με εργασία,διάβασμα ή ό,τι άλλο μπορεί να κάνει ο καθένας...Μόνο που το παιχνίδι είναι παιχνίδι,και συνήθως τα παιχνίδια τα παίζουμε στον ελεύθερο χρόνο μας  (grin)  Αν έχεις μια δουλειά που σου το επιτρέπει μπορείς να κάνεις ''καριέρα'' στο HeroZero παίζοντας από την δουλειά σου,προφανώς η δικιά σου δουλειά δεν είναι τέτοια και για αυτό χάνεις προπονήσεις,αυτό δεν είναι πρόβλημα του τροπαίου,είναι δικό σου! Δεν έχεις ελεύθερο χρόνο,κάτι απόλυτα κατανοητό,αλλά τότε...Γιατί παίζεις ανταγωνιστικά σε ένα RPG παιχνίδι που θέλει καθημερινή ενασχόληση ωρών?  (think)

 

Τέλος,λες ότι πολλούς από εμάς μας ενδιαφέρει μόνο ο λογαριασμός μας και το να λέμε πόσο δυνατό λογαριασμό έχουμε...Μα...Το τρόπαιο προπονήσεων δεν ευνοεί μόνο εμένα,ευνοεί και τους άλλους 29 εξίσου εθισμένους με εμένα παίκτες που καταναλώνουν 50 προπονήσεις την ημέρα και δυναμώνουν ΜΑΖΙ με εμένα...Τους συμπαίκτες μου...Και δυνατοί συμπαίκτες σημαίνει δυνατή ομάδα,που θα κατακτήσει την πρώτη θέση στην λίστα κατάταξης σε τιμή σαν ομάδα,αλλά και τα μέλη της ως μονάδες!

Έχοντας την δυνατότητα να νικάς όποια ομάδα θέλεις,μπορείς να επιλέξεις στην πορεία όσα τρόπαια θέλεις...

Για να σου δώσω να καταλάβεις...Μετά από 6,8 μήνες ή και 1 χρόνο παιχνιδιού με 5 τρόπαια προπονήσεων μπορώ πανεύκολα να μεταβώ σε 5 τρόπαια ενέργειας ή πρωταθλήματος ή ό,τι άλλο θέλω...Θα πάω και θα τα κλέψω με μεγάλη άνεση...Μετά από 6,8 μήνες 1 χρόνο παιχνιδιού με τρόπαια ενέργειας,δεν μπορώ να μεταβώ σε 5 τρόπαια προπονήσεων...Από πού θα τα πάρω? Από την ομάδα με τα τέρατα που 3 μέλη της δέρνουν όλη την ομάδα μου? 

Το νόημα σε αυτό που λέω είναι ότι τα άλλα τρόπαια μπορεί να μου δίνουν την δυνατότητα να έχω πρώτες θέσεις σε HeroCon και SoloCon,και τουρνουά εμπειρίας,και πρωτάθλημα...Μα δεν θα μου δώσουν την δυνατότητα να 'μαι δυνατός σε κατάταξη τιμής (ομαδική και ατομική) ούτε σε ομαδικές μάχες...Άρα με κανένα είδους τροπαίου δεν μπορείς να 'σαι ανταγωνιστικός σε όλους τους τομείς όπως λες ;)

 

Το 9 στα 10 λοιπον(κι αν δεν υπηρχαν οι διαγραφες λογω αυξημενου φορτου θα ηταν 20 στα 20) δειχνει οτι κατι ξερουν απο το παιχνιδι αν μη τι αλλο...το  πως βρεθηκαν σε μια ομαδα και ο δρομος που ακολουθησε ο καθε ενας ξεχωριστα  ασε να το ξερουμε εμεις οι ιδιοι .Σημασια εχει οτι η ομαδα βρισκεται στην 4η θεση χωρις  να ειναι ανενεργη ....κ θα συνεχισει να βρισκεται εκει εως οτου αρχισει νεος σερβερ κ  θα μεινουν οι δυνατοι ν αλωνιζουν οπως σε ολους τους νεκρους σερβερ...φαυλος κυκλος ...γνωστο το εργο.Σε πραγματικες λοιπον συνθηκες ανταγωνισμου το τροπαιο προπονησεων δινει μονο σκιλς σε οσους το αξιοποιουν και μονο για τη δικη τους παρτη.Η ομαδα που τα κατεχει γινεται ερμαιο σε καθε αλλη  .Ποιος ο λογος της τιμωριας της ομαδας με μεχρι μειον 75% στις μαχες της;Γιατι(κ το φερνω ως παραδειγμα κ μονο ) ομαδα του ιδιου σερβερ με τη μιση δυναμη σε σκιλς να εχει αυτη τη στιγμη ενα τροπαιο προπο παραπανω;  Γιατι να επιτρεπουν σε ομαδες με δορυφορους να εκμεταλευονται αυτα τα ποσοστα μειωσης και να αφαιρουν τα τροπαια απο αυτους που με κοπο τα συλλεγουν;

Συνεχιζω λεγοντας πως πραγματι ειναι ενα θεμα στο φορουμ οπου ο κεθενας μπορει να λεει τη γνωμη του με κοσμιο και οχι εριστικο τροπο

Καποιοι ισως να μη γνωριζουν την απ'ευθειας προωθηση με τικετ στην υποστηριξη κ βλεποντας στο φορουμ το χωρο για αποψεις και προτασεις να θεωρησαν το χωρο καταλληλο για αυτη την προωθηση..... μηπως να τους παρουμε το κεφαλι;

Και κλεινοντας να πω πως δεν ηξερα τοσο καιρο πως εδω ειναι ζουγκλα με αγρια θηρια...νομιζα πως μπορει ο καθενας να μιλησει  και να αντιμετωπιστει απο τους μονιμους κατοικους αυτου του βασιλειου ως ισοτιμο μελος...

Τα 9/10 δείχνει πως ο server ήταν άδειος...Και στον Gr19 υπήρξε ομάδα με 12/12 σε κάποια φάση,τώρα δεν έχει ούτε έναν στους 15...Για αυτό μην βάζετε ψηλά τον αμανέ (φιλική συμβουλή) έπειτα να πω...Η ομάδα με το σκορ που βλέπω δεν είναι ανταγωνιστική ούτε ενεργή...Ακόμα και στον Gr19 να ήσασταν,πάλι στην ίδια θέση θα βρισκόσασταν...Αλλά ας μην βγούμε εκτός θέματος...Αυτά τα λέω γιατί ανέφερες ''πραγματικές συνθήκες ανταγωνισμού''...Σε πραγματικές συνθήκες ανταγωνισμού λοιπόν,το τρόπαιο προπόνησης σε καθιστά...Ανταγωνιστικό!  (grin)

Παρακάτω...Γιατί η ομάδα με τα μισά skills έχει ένα τρόπαιο προπό παραπάνω? Είτε γιατί το επιλέγετε εσείς να έχετε αυτά τα τρόπαια είτε γιατί κάνει καλύψεις όπως είπες,κάτι που σιχαίνομαι...Αλλά σου έχω μάλλον ευχάριστα νέα (εκτός αν τα γνωρίζεις) σε ένα update που έγινε πριν λίγο καιρό,ανακοινώθηκε πως ομάδες που κάνουν καλύψεις πλέον τιμωρούνται...Δεν ξέρω τι τιμωρία είναι ή τι αποδείξεις χρειάζονται...Αλλά θα ήταν καλό αν σας συμβαίνει αυτό να μπεις στον κόπο να μιλήσεις με την υποστήριξη μήπως και αλλάξει κάτι (Αν δεν το έχετε κάνει ήδη).

 

Για να κλείσω,βλέπω μια ενόχληση ως προς τις τελευταίες γραμμές του προηγούμενου μηνύματός μου...Αυτές ήταν απλά χιούμορ,ούτε ζούγκλα είμαστε ούτε κεφάλια παίρνουμε,αυτό που εννοούσα είναι ότι εδώ θα υπάρξει και ο αντίλογος,δεν μπορείς να απαιτείς όσοι διαφωνούν να σωπάσουν για πάντα...Και φυσικά ο καθένας μπορεί να μην γνώριζε για το τίκετ στην υποστήριξη,για αυτό και το ανέφερα...Σε περίπτωση που θέλει να αποφύγει τον αντίλογο και την συζήτηση.  :)

 

Αυτά τα ολίγα....


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, frosty, CaptainTonys και σε 2 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#35 godfather

godfather

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 20 μηνύματα
  • Ομάδα:dark angels
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:lucky
Φήμη: 53

Δημοσιεύτηκε 21 Αύγουστος 2019 - 18:46:58

Ναι,το τρόπαιο προπόνησης δεν βοηθάει άμεσα σε κάποιο con,παρ΄ όλα αυτά όπως είπαμε παραπάνω αυτά που προσφέρονται είναι περισσότερα από το κάθε con...Άρα αυτό που σε ενδιαφέρει ουσιαστικά είναι η θέση,το να φαίνεται η ομάδα και τα μέλη της όσο το δυνατόν ψηλότερα στις κατατάξεις...Με την ίδια λογική το τρόπαιο τόλμης θα έπρεπε να 'χει τεράστια αξία,αφού με τις έξτρα μονομαχίες που θα κάνεις χάρη σε αυτό (πόσο μάλλον αν είναι πολλά) θα ανέβεις ψηλά στην κατάταξη,αλλά βοηθάει και σε κάποιο HeroCon και SoloCon τα μέλη της ομάδας...Παρ΄όλα αυτά...Τι αξία έχει να είσαι εσύ πρώτος σε τιμής,αν εγώ που είμαι top40 έχω τις διπλάσιες δεξιότητες από εσένα? (ακραίο παράδειγμα αλλά εύκολα κατανοητό) 

 

Συνεχίζω...Το δικό σου ενδιαφέρον ποιο είναι? Το να παίζουν όλοι full ανταγωνιστικά ή καθόλου? Όπως είναι τα πράγματα τώρα υπάρχουν ομάδες πολλών ρυθμών και οι θέσεις και τα τρόπαια που έχουν είναι ανάλογα του ρυθμού τους...Αν παίζω μια φορά την εβδομάδα προφανώς θα 'χω την ανάλογη θέση.κάποιος μπορεί να θέλει τρόπαια τόλμης επειδή παίζει 1 ώρα την ημέρα,άλλος μπορεί να θέλει 5 τρόπαια προπονήσεων επειδή παίζει 5 ώρες την ημέρα...Οι ομάδες που λες ανενεργές είναι ομάδες χαμηλότερων ρυθμών από τους δικούς σου...Είναι καλό να υπάρχει αυτό...Εγώ για παράδειγμα μπορεί να θέλω να παίξω σε ομάδα με 1 τρόπαιο προπόνησης,1 τρόπαιο ενέργειας και 2 τρόπαια τόλμης,γιατί μόνο αυτά μπορώ να χρησιμοποιήσω με τον χρόνο που διαθέτω...Και έτσι λοιπόν μπορώ να κρατήσω αυτό το ένα τρόπαιο προπόνησης,με το υπάρχον σύστημα,αν γίνει αυτό που λες,σε μια βδομάδα θα έρθουν οι μεγάλες ομάδες σαν τα όρνια να μου φάνε το ένα τρόπαιο που με το ζόρι κρατάω τώρα...Τα 2-3 τρόπαια προπονήσεων που τώρα μπορεί να κυκλοφορούν σε ομάδες χαμηλότερων ρυθμών θα μαζευτούν με τα υπόλοιπα στις πρώτες 3 ομάδες του server και οι άλλοι δεν θα βλέπουν προπονήσεις ούτε για δείγμα...Αυτό μου φαίνεται σαν κακό σενάριο

 

 

Παρακάτω...Το ότι δεν προλαβαίνεις να ολοκληρώσεις τις γυμναστικές σου και χάνεις κάποιες ανταμοιβές σημαίνει προφανώς πως δεν έχεις ελεύθερο χρόνο και παίζεις παράλληλα με εργασία,διάβασμα ή ό,τι άλλο μπορεί να κάνει ο καθένας...Μόνο που το παιχνίδι είναι παιχνίδι,και συνήθως τα παιχνίδια τα παίζουμε στον ελεύθερο χρόνο μας  (grin)  Αν έχεις μια δουλειά που σου το επιτρέπει μπορείς να κάνεις ''καριέρα'' στο HeroZero παίζοντας από την δουλειά σου,προφανώς η δικιά σου δουλειά δεν είναι τέτοια και για αυτό χάνεις προπονήσεις,αυτό δεν είναι πρόβλημα του τροπαίου,είναι δικό σου! Δεν έχεις ελεύθερο χρόνο,κάτι απόλυτα κατανοητό,αλλά τότε...Γιατί παίζεις ανταγωνιστικά σε ένα RPG παιχνίδι που θέλει καθημερινή ενασχόληση ωρών?  (think)

 

Τέλος,λες ότι πολλούς από εμάς μας ενδιαφέρει μόνο ο λογαριασμός μας και το να λέμε πόσο δυνατό λογαριασμό έχουμε...Μα...Το τρόπαιο προπονήσεων δεν ευνοεί μόνο εμένα,ευνοεί και τους άλλους 29 εξίσου εθισμένους με εμένα παίκτες που καταναλώνουν 50 προπονήσεις την ημέρα και δυναμώνουν ΜΑΖΙ με εμένα...Τους συμπαίκτες μου...Και δυνατοί συμπαίκτες σημαίνει δυνατή ομάδα,που θα κατακτήσει την πρώτη θέση στην λίστα κατάταξης σε τιμή σαν ομάδα,αλλά και τα μέλη της ως μονάδες!

Έχοντας την δυνατότητα να νικάς όποια ομάδα θέλεις,μπορείς να επιλέξεις στην πορεία όσα τρόπαια θέλεις...

Για να σου δώσω να καταλάβεις...Μετά από 6,8 μήνες ή και 1 χρόνο παιχνιδιού με 5 τρόπαια προπονήσεων μπορώ πανεύκολα να μεταβώ σε 5 τρόπαια ενέργειας ή πρωταθλήματος ή ό,τι άλλο θέλω...Θα πάω και θα τα κλέψω με μεγάλη άνεση...Μετά από 6,8 μήνες 1 χρόνο παιχνιδιού με τρόπαια ενέργειας,δεν μπορώ να μεταβώ σε 5 τρόπαια προπονήσεων...Από πού θα τα πάρω? Από την ομάδα με τα τέρατα που 3 μέλη της δέρνουν όλη την ομάδα μου? 

Το νόημα σε αυτό που λέω είναι ότι τα άλλα τρόπαια μπορεί να μου δίνουν την δυνατότητα να έχω πρώτες θέσεις σε HeroCon και SoloCon,και τουρνουά εμπειρίας,και πρωτάθλημα...Μα δεν θα μου δώσουν την δυνατότητα να 'μαι δυνατός σε κατάταξη τιμής (ομαδική και ατομική) ούτε σε ομαδικές μάχες...Άρα με κανένα είδους τροπαίου δεν μπορείς να 'σαι ανταγωνιστικός σε όλους τους τομείς όπως λες ;)

 

Τα 9/10 δείχνει πως ο server ήταν άδειος...Και στον Gr19 υπήρξε ομάδα με 12/12 σε κάποια φάση,τώρα δεν έχει ούτε έναν στους 15...Για αυτό μην βάζετε ψηλά τον αμανέ (φιλική συμβουλή) έπειτα να πω...Η ομάδα με το σκορ που βλέπω δεν είναι ανταγωνιστική ούτε ενεργή...Ακόμα και στον Gr19 να ήσασταν,πάλι στην ίδια θέση θα βρισκόσασταν...Αλλά ας μην βγούμε εκτός θέματος...Αυτά τα λέω γιατί ανέφερες ''πραγματικές συνθήκες ανταγωνισμού''...Σε πραγματικές συνθήκες ανταγωνισμού λοιπόν,το τρόπαιο προπόνησης σε καθιστά...Ανταγωνιστικό!  (grin)

Παρακάτω...Γιατί η ομάδα με τα μισά skills έχει ένα τρόπαιο προπό παραπάνω? Είτε γιατί το επιλέγετε εσείς να έχετε αυτά τα τρόπαια είτε γιατί κάνει καλύψεις όπως είπες,κάτι που σιχαίνομαι...Αλλά σου έχω μάλλον ευχάριστα νέα (εκτός αν τα γνωρίζεις) σε ένα update που έγινε πριν λίγο καιρό,ανακοινώθηκε πως ομάδες που κάνουν καλύψεις πλέον τιμωρούνται...Δεν ξέρω τι τιμωρία είναι ή τι αποδείξεις χρειάζονται...Αλλά θα ήταν καλό αν σας συμβαίνει αυτό να μπεις στον κόπο να μιλήσεις με την υποστήριξη μήπως και αλλάξει κάτι (Αν δεν το έχετε κάνει ήδη).

 

Για να κλείσω,βλέπω μια ενόχληση ως προς τις τελευταίες γραμμές του προηγούμενου μηνύματός μου...Αυτές ήταν απλά χιούμορ,ούτε ζούγκλα είμαστε ούτε κεφάλια παίρνουμε,αυτό που εννοούσα είναι ότι εδώ θα υπάρξει και ο αντίλογος,δεν μπορείς να απαιτείς όσοι διαφωνούν να σωπάσουν για πάντα...Και φυσικά ο καθένας μπορεί να μην γνώριζε για το τίκετ στην υποστήριξη,για αυτό και το ανέφερα...Σε περίπτωση που θέλει να αποφύγει τον αντίλογο και την συζήτηση.  :)

 

Αυτά τα ολίγα....

αυτα που γραφεις αραγε τα πιστευεις?αν κρινω απο τον παιχτη σου πανε τζαμπα οι προπονησεις στην ομαδα σου γιατι μαλλον δεν τις κανεις.για ποιο  εθισμο μιλας και πια δυνατη ομαδα?οταν γραφετε κατι τετοιο καλο θα ειναι ναμην παπαγαλιζουμε αλλα να μιλαμε αντικειμενικα βαση του παιχτη μας κι οχι βαση αυτα που ακουμε απο αλλους κι απλα τα επαναλαμβανουμε.οσο για το τροπαιο ο λογος που το λεω και μαλλον ακομα δεν το εχεις καταλαβει οταν ηταν μειον 15% δεν υπηρχαν ουτε κον ουτε μοναδες κινητρου ουτε ολα αυτα που μας εχουν προστεθει μετεπητα.βεβαιως και θα τα δω οτι στα κον γιατι οπως και να το δεις δεν ειναι και λιγες οι δεξιοτητες που παιρνουν οι ομαδες μετα το τελος καθε κον συν του οτι εχεις και ενα αυξημενο ποσοστο σε κερμα και εμπειρια βαση με την θεση που τερματισε η ομαδα σου.ολα αυτα ομως δεν συμπεριλαμβανουν πουθενα το τροπαιο προπονησης αλλα ολα τα αλλα τροπαια παιρνουν μερος σχεδον ανα εβδομαδα.καλο ειναι λοιπον να βλεπουμε πως εχουν τωρα τα πραγματα 


  • Αυτό αρέσει στον/η Legend

#36 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 21 Αύγουστος 2019 - 19:07:24

αυτα που γραφεις αραγε τα πιστευεις?αν κρινω απο τον παιχτη σου πανε τζαμπα οι προπονησεις στην ομαδα σου γιατι μαλλον δεν τις κανεις.για ποιο  εθισμο μιλας και πια δυνατη ομαδα?οταν γραφετε κατι τετοιο καλο θα ειναι ναμην παπαγαλιζουμε αλλα να μιλαμε αντικειμενικα βαση του παιχτη μας κι οχι βαση αυτα που ακουμε απο αλλους κι απλα τα επαναλαμβανουμε.οσο για το τροπαιο ο λογος που το λεω και μαλλον ακομα δεν το εχεις καταλαβει οταν ηταν μειον 15% δεν υπηρχαν ουτε κον ουτε μοναδες κινητρου ουτε ολα αυτα που μας εχουν προστεθει μετεπητα.βεβαιως και θα τα δω οτι στα κον γιατι οπως και να το δεις δεν ειναι και λιγες οι δεξιοτητες που παιρνουν οι ομαδες μετα το τελος καθε κον συν του οτι εχεις και ενα αυξημενο ποσοστο σε κερμα και εμπειρια βαση με την θεση που τερματισε η ομαδα σου.ολα αυτα ομως δεν συμπεριλαμβανουν πουθενα το τροπαιο προπονησης αλλα ολα τα αλλα τροπαια παιρνουν μερος σχεδον ανα εβδομαδα.καλο ειναι λοιπον να βλεπουμε πως εχουν τωρα τα πραγματα 

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό. Για αυτό λοιπόν, επειδή έχουμε 20 διακομιστές και όχι 2 ενεργούς, καλό θα ήταν η αλλαγή αυτή να μην πραγματοποιηθεί. 

 

Τώρα αδολεσχίες και προσωπικές επικρίσεις ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τον λόγο που πρέπει να γράφονται εδώ πέρα...Και εξακολουθείς να λες την καραμέλα τύπου ότι όποιος έχει τρόπαια προπόνησης δεν έχει υψηλή θέση στο κον, πράγμα το οποίο δεν ισχύει σε τουλάχιστον 15/20 διακομιστές(αν αναρωτιέσαι γιατί, διάβασε τα προηγούμενα μηνύματά του, τα οποία,όπως φαίνεται, διακριτικά αγνόησες)...Όποιος δεν καταλαβαίνει ότι το παιχνίδι είναι ΚΑΘΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΟ και ότι δεν μπορεί ο καθένας να προτάσσει κάτι που αποσκοπεί στην κάλυψη του δικού του συμφέροντος στον δικό του διακομιστή, να παίξει τετρις.. 

.

Ευχαριστώ και καλό βράδυ.



#37 godfather

godfather

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 20 μηνύματα
  • Ομάδα:dark angels
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:lucky
Φήμη: 53

Δημοσιεύτηκε 21 Αύγουστος 2019 - 19:31:03

 

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό. Για αυτό λοιπόν, επειδή έχουμε 20 διακομιστές και όχι 2 ενεργούς, καλό θα ήταν η αλλαγή αυτή να μην πραγματοποιηθεί.

 

Τώρα αδολεσχίες και προσωπικές επικρίσεις ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τον λόγο που πρέπει να γράφονται εδώ πέρα...Και εξακολουθείς να λες την καραμέλα τύπου ότι όποιος έχει τρόπαια προπόνησης δεν έχει υψηλή θέση στο κον, πράγμα το οποίο δεν ισχύει σε τουλάχιστον 15/20 διακομιστές(αν αναρωτιέσαι γιατί, διάβασε τα προηγούμενα μηνύματά του, τα οποία,όπως φαίνεται, διακριτικά αγνόησες)...Όποιος δεν καταλαβαίνει ότι το παιχνίδι είναι ΚΑΘΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΟ και ότι δεν μπορεί ο καθένας να προτάσσει κάτι που αποσκοπεί στην κάλυψη του δικού του συμφέροντος στον δικό του διακομιστή, να παίξει τετρις..
.
Ευχαριστώ και καλό βράδυ.

συμφερον δικο μου? για πιο λογο οταν αυτη την στιγμη το συνγκεκριμενο τροπαιο αποφερει μονο αν ξοδεψεις ντονατς και μην πεις το αντιθετο διοτι ξερεις πολυ καλα οτι ετσι ειναι,αν δεν ανανεωνεις να βρεις με μικρες μοναδες κινητρου για καποιον που δεν εχει την ευχερεια να τα δωσει κατα 90% πανε οι προπονησεις του χαμενες οι οι μισες εφοσον δεν θα προλαβει να τις τελειωσει.αρα εγινε τροπαιο πολυτελειας,πως να εχει μια ομαδα ψηλη θεση σε κον οταν τα περισσοτερα απαιτουν η καταναλωση ενεργειας η μονομαχιες? να γεμιζουμε μπαρες συνεχεια με ντονατς εμεις δηλαδη για να μπορουμε να ανταγωνιστουμε? βεβαιως και το βλεπω οτι εχει μειονεκτηματα γιαυτο ακριβως και προτεινα μια μικροτερη μειωση στο τροπαιο

 

συν του οτι αυτη την στιγμη ανανγκαστικα σε υποχρεωνει να βαζεις ομαδικο ενισχυτικο χρονου με ντονατς για να μην ειναι τεραστιος ο χρονος που χρειαζεται να ολοκληρωθουν 69 καθε εβδομαδα, πλεον κατι που πριν δεν χρειαζοταν,ακομα απορειτε?


  • Αυτό αρέσει στον/η Legend

#38 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.759

Δημοσιεύτηκε 21 Αύγουστος 2019 - 20:34:35

μπορει να ειναι το καλυτερο τροπαιο της προπονησης παρολα αυτα δεν πρεπει να ξεχναμε οτι ειναι το μονο το οποιο δεν βοηθαει σε κανενα κον σε σχεση με τα αλλα και οπως εχω αναφερει και πιο πανω απο τοτε που εγινε μοναδα κινητρου αν μου βγαλει επιλογη ανω των 4 οπως για παραδειγμα σημερα μου βγηκαν 4 8αρες τι κανεις ανανγκαζεσαι να κανεις με ντονατ ανανεωση,γιατι αν για παραδειγμα ειμαι στην δουλεια εκεινη την ωρα ειναι λιγο δυσκολο να περιμενω τουλαχιστον 15 με 16 λεπτα να την ολοκληρωσω.τα μεινεκτηματα ειναι αρκετα στο τροπαιο αυτο αλλα διαβαζω μονο απο πολλους οτι  μαζευονται στις πρωτες ομαδες και οι υπολοιπες δεν θα εχουν καμμια ελπιδα να παρουν τροπαιο προπονησης αν γινει αλλαγη.με λιγα λογια το ενδιαφερον μερικων ειναι να φαινεται ο σερβερ γεματος κι ας μην εχει ενεργους παιχτες.αυτο ειναι η ουσια του παιχνιδιου? απλα να υπαρχει ποσοτητα?αλλαγη πρεπει να γινει κι αν νομιζουν οτι δεν μπορουν να μειωσουν το 15% ας μας βγαλουν κι ενα κον με προπονησεις,οπως και να εχει το να δυναμωνει μονο τον παιχτη και να υστερει η ομαδα σε πολλα   αλλα οπως κον, πρωταθλημα θεωρω ειναι ανισο.πολλοι σας ενδιαφερει να λετε μονο κοιτα παιχταρα που εχω κανει εμενα με ενδιαφερει να λεω η ομαδα σε συνολο σε ολους τους τομεις οτι ειναι ανταγωνιστικη

Καλησπέρα. Πρώτα από όλα, το τρόπαιο προπόνησης (κινήτρου τώρα πλέον , όπως θέλετε) είναι το καλύτερο που υπάρχει μέσα στο παιχνίδι λόγω του ότι ανεβάζει τον παίκτη σου πρώτα και μετά όλη την ομάδα (αν βέβαια η ομάδα είναι ενεργή) όχι μόνο σε δεξιότητες αλλά και σε εμπειρία και σε κέρματα. Τα δε ενέργειας μπορεί να φανούν χρήσιμα μέχρι το ρίξιμο των 300 μυρίων , μετά από εκεί ας έχεις μία για κανένα τουρνουά , παραπάνω όχι. Τα δε τόλμης και ανταμοιβών δεν μου λένε κάτι , δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ , δεν μου κάθονται καλά στο μάτι. Επιπλέον, αφού δεν μπορείς να περιμένεις καθώς είσαι στην δουλειά όπως αναφέρεις γιατί μπήκες στον 20 εξ αρχής; Αφού ήξερες πως έτσι θα είναι τα πράγματα , γιατί έφτιαξες παίκτη εκεί; Εκτός αυτού, το παιχνίδι για εσένα είναι τα κον, το εμπειρίας και το πρωτάθλημα; Όλο αναλώνεσαι σε αυτά και δεν καταλαβαίνω και τον λόγο.. Θα το ξαναπώ γιατί μάλλον δεν με καταλάβατε. Η ενεργή ομάδα , η ενεργή 30άδα μπορεί να καταφέρει να είναι πρώτη στο κον , και να βγαίνουν στην 10άδα οι παίκτες της στο πρωτάθλημα , και να βγαίνουν και στην 10άδα στο εμπειρίας. Αρκεί , να έχει ενεργούς παίκτες! Όλο το μυστικό εκεί είναι! Τώρα αν δεν έχετε ενεργή 30άδα και σας στρίμωξε το σύστημα είναι άλλο! Οι προτάσεις που προτείνετε θέλετε να υλοποιηθούν μόνο στον 20 για τον οποίο άνοιξε το νήμα ή να γίνουν και στον 1 οπού "παίζει" η αρχηγός σας; 

 

Άνοιξα τυχαία έναν λογαριασμό στον 20 και με λύπη βλέπω πως είστε στην 4η θέση του κον το οποίο λαμβάνει χώρα αυτήν την εβδομάδα. Η ομάδα σας κρατάει 4 τρόπαια προπόνησης και 1 ενέργειας. Χθές αν δεν απατούμαι είχατε 3 προπόνησης και 2 ενέργειας. 18 άτομα στο κον.. Υστερείται σε πολλούς τομείς του παιχνιδιού και για αυτό θέλετε να αλλάξουν τα τρόπαια.  ;)

 

Καλό σας βράδυ. 


  • Αυτό αρέσει στον/η grigrist

#39 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 21 Αύγουστος 2019 - 22:04:34

συμφερον δικο μου? για πιο λογο οταν αυτη την στιγμη το συνγκεκριμενο τροπαιο αποφερει μονο αν ξοδεψεις ντονατς και μην πεις το αντιθετο διοτι ξερεις πολυ καλα οτι ετσι ειναι,αν δεν ανανεωνεις να βρεις με μικρες μοναδες κινητρου για καποιον που δεν εχει την ευχερεια να τα δωσει κατα 90% πανε οι προπονησεις του χαμενες οι οι μισες εφοσον δεν θα προλαβει να τις τελειωσει.αρα εγινε τροπαιο πολυτελειας,πως να εχει μια ομαδα ψηλη θεση σε κον οταν τα περισσοτερα απαιτουν η καταναλωση ενεργειας η μονομαχιες? να γεμιζουμε μπαρες συνεχεια με ντονατς εμεις δηλαδη για να μπορουμε να ανταγωνιστουμε? βεβαιως και το βλεπω οτι εχει μειονεκτηματα γιαυτο ακριβως και προτεινα μια μικροτερη μειωση στο τροπαιο

 

συν του οτι αυτη την στιγμη ανανγκαστικα σε υποχρεωνει να βαζεις ομαδικο ενισχυτικο χρονου με ντονατς για να μην ειναι τεραστιος ο χρονος που χρειαζεται να ολοκληρωθουν 69 καθε εβδομαδα, πλεον κατι που πριν δεν χρειαζοταν,ακομα απορειτε?

Μισό λεπτό γιατί μου τα έχεις λίγο αναμείξει περίεργα τα πράγματα... Ο σκοπός του παιχνιδιού ποιος είναι; Να βρούμε τις βέλτιστες προπονήσεις-->περισσότερα σκιλλ ή να νικάμε όσο το δυνατόν περισσότερο τους αντιπάλους; Τι εννοώ τώρα:

 

Έστω παίκτης Α με χ προπονήσεις με χ<42. Και έστω παίκτης Β με 42 προπονήσεις. Θεωρείς δηλαδή τώρα ότι ο Β πρέπει να κάνεις και ανανεώσεις στις προπονήσεις του για να νικάει τον Α; Θεωρείς επίσης πιο σημαντικά τα ντόνατ παρά τον χρόνο κάποιου για να κάνει τις μονές προπονήσεις των αποστολών 1-1;;; ΠΩΣ λοιπόν καταντά τρόπαιο πολυτελείας αφού μόνο τα μέλη της ομάδας απολαμβάνουν τα προνόμιά του, δηλαδή περισσότερες προπονήσεις, ΑΡΑ τι τους ενδιαφέρει να ανανεώνουν για να πάρουν και το +1 βασικές; αφού οι άλλοι έχουν τόσες προπονήσεις λιγότερες. Όσο για το τρόπαιο χρόνου, μου φαίνεται πραγματικά αστείο. Το ότι αυτό το σύστημα θέλει περισσότερο χρόνο για τις προπονήσεις που κάποιοι δε διαθέτουν, το δέχομαι, αλλά τώρα μιλάμε για άλλο θέμα που δεν μπορώ να καταλάβω ΠΩΣ συνδέεται με το νήμα αυτό... Και επίσης είναι αρκετά σπάνιο να μη σου βγάλει 4αρα ή έστω 5αρα...

 

 

Και επειδή βλέπω ότι έχεις πρόβλημα με το κον:

 

ΜΗΠΩΣ η ιδέα σου είναι να προστεθεί HeroCon προπονήσεων; Γιατί βλέπω εκεί καταλήγεις διαρκώς...


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#40 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 22 Αύγουστος 2019 - 01:09:02

Θα πω τη γνώμη μου και δεν θα κάνω άλλη παρέμβαση καθότι η θέση μου είναι λεπτή και η αρχηγός της ομάδας φίλη μου και συμπαίκτρια στον γρ1... Ακούω συνέχεια για το κον. Το κον δεν είναι ο αυτοσκοπός του παιχνιδιού. Εμένα προσωπικά δεν θα με έκαιγε αυτό. Επαναλαμβάνω πως ότι δίνει σκιλλ για μένα είναι το Α και το Ω. Η λύση στο ζητούμενο είναι μια. Άστε τους να παίρνουν 5 η 6 σκιλλ παραπανω τη βδομάδα. Ας παίρνουν και 3 η 6% παραπάνω σε κοινς και εξπ.Με προπονήσεις παραπάνω παίρνεις άπειρα σκιλλ παραπανω από τους αντιπαλους σου. Αποτέλεσμα? Σε λίγο καιρό και με ενεργή ομάδα τους έχεις και με τροπαιο παραπανω. Όλα τα άλλα είναι ιστορία. Η άμεση η έμμεση βοήθεια του κάθε τρόπαιου στο κον είναι ασημαντη κατ εμέ σε σχέση με το δίνει σε μια ομάδα ένα τρόπαιο προπόνησης. Όσον αφορά το θέμα του χρόνου η θεση μου είναι πάγια και το έχω πει και σε μέλη της ομάδας μου. ΜΗ ΤΙΣ ΧΑΝΕΙΣ. απλό... Αν δν προλαβαίνεις μην τις ξεκινάς τις προπονήσεις. Και εγώ δουλεύω. Κ πολλές ώρες. Τα βγάζω πέρα όμως. Θεωρω πως δεν θα αλλάξει η ποινή του τροπαίου. Η πολιτική της εταιρείας αυτή είναι εξάλλου. Να αποδυναμώνει μια ομάδα η κατοχή πολλών τέτοιων τροπαιων και να μπορεί μικρότερη ομάδα να στα πάρει,οντας τα πιο σημαντικά. Προσωπικά θεωρώ δίκαιο το ποσοστό ποινής που έχουν τα εν λόγο τρόπαια εν κατακλείδι. Και επαναλαμβάνω το κον δεν είναι αυτοσκοπός του παιχνιδιού. Δεν περιστρεφονται όλα γύρω από αυτό. Οι μάχες (ομαδικές-ατομικές) είναι και μόνον. Καλές φάπες σε όλους.

Επεξεργάστηκε από frosty, 22 Αύγουστος 2019 - 01:12:47.

  • Αυτό αρέσει σε gianna1, goof123 και grigrist





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: τροπαια

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες