Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Σχετικά Με Την Αναβάθμιση 17/9/2019

#Community #PlayersQuitting #Players #Quitting

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Nikez

Nikez

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 22 μηνύματα
  • Ομάδα:Winnie :D
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:Winnie :D
Φήμη: 6

Δημοσιεύτηκε 25 Σεπτέμβριος 2019 - 18:59:59

Γεία Σας.

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι.

 

Σχετικά με την αναβάθμιση 17/9/2019 πολύ παίχτες Αποχωρούν Το Παιχνίδι Για Τα Κολάρα.

 

Μερικοί Αποχωρούν Ακόμη Και Δεν Είναι Για Τα Κολάρα Θα Ήθελα Μία Απάντηση Και Μία Εξήγηση.

 

Ευχαριστώ Πολύ.


God Forgives. I Don't. :)


#2 Bojack211

Bojack211

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 25 Σεπτέμβριος 2019 - 20:17:23

Υποκρισία αγαπητέ. Τα άτομα που έχουν διδάξει τι εστί αθέμιτος ανταγωνισμός από την πρώτη κιόλας μέρα του παιχνιδιού κάνουν μουτράκια στο παιχνίδι τώρα χωρίς ουσιαστικό λόγο.Αφορμή έψαχναν να κάνουν ντόρο.


  • Αυτό αρέσει στον/η grigrist

#3 AndrewFeast

AndrewFeast

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 40 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠάτρα
  • Ομάδα:Θεσσαλονίκης TEAM
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Feast



Φήμη: 88

Δημοσιεύτηκε 26 Σεπτέμβριος 2019 - 06:15:14

Φίλε δεν είναι τα κολάρα το πρόβλημα, είναι οι τιμή και ο τρόπος που μπορείς να τα πάρεις. Πολλά άτομα φεύγουν διότι ξέρουν καλά πως θα μπορούσαν πολύ άνετα να είχαν βάλει τους λίθους στο εργαστήριο, η εταιρία θέλει να βγάλει λεφτά (περισσότερα από ότι έβγαζαν) και πολλά άτομα δεν θέλουν να τους βοηθήσουν.  :)


  • Αυτό αρέσει στον/η Comfusing

(grin)anti gr21 gang (grin) 


#4 Bojack211

Bojack211

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 26 Σεπτέμβριος 2019 - 08:31:25

Τα άτομα που λες ότι δεν θέλουν να τους βοηθήσουν είναι τα ίδια που τους βοηθάνε τόσο καιρό σε υπερθετικό βαθμό.Δεν είδα άλλωστε τόσο μαζική γκρίνια/δυσαρέσκεια από money-free παίχτες αλλά από αυτούς που φροντίζουν να ταΐζουν καλά το μηχάνημα. Αν είχατε χαλαρώσει όλοι εδώ και καιρό και δεν πηγαίνατε τις ομάδες σας 80-90% στον πρώτο μήνα του κάθε server, δεν πετάγατε βροχή τις  paysafe για ανούσια sets στολών, θέσεις στο HeroCon , ενισχυτικά κτλ κτλ τότε δεν θα σας πέταγε τόσο εύκολα και άλλα κοκαλάκια η εταιρία.Βρίσκει και τα κάνει. Έχει σπαταλήσει ο άλλος πχ πάνω από 5000 ντονατς για να είναι πιο μάγκας μέσα στο παιχνίδι από τους άλλους ,πατώντας πάνω στο pay-to-win, αλλά με τα 49 ξέρω εγώ στο κολάρο ή στις μπάλες θίγεται γιατί ή εταιρία έγινε από 87% pay-to-win σε 92%. 


  • Αυτό αρέσει στον/η simos, goof123, arxontas123 και σε 4 άλλους

#5 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 26 Σεπτέμβριος 2019 - 10:16:10

Τα άτομα που λες ότι δεν θέλουν να τους βοηθήσουν είναι τα ίδια που τους βοηθάνε τόσο καιρό σε υπερθετικό βαθμό.Δεν είδα άλλωστε τόσο μαζική γκρίνια/δυσαρέσκεια από money-free παίχτες αλλά από αυτούς που φροντίζουν να ταΐζουν καλά το μηχάνημα. Αν είχατε χαλαρώσει όλοι εδώ και καιρό και δεν πηγαίνατε τις ομάδες σας 80-90% στον πρώτο μήνα του κάθε server, δεν πετάγατε βροχή τις  paysafe για ανούσια sets στολών, θέσεις στο HeroCon , ενισχυτικά κτλ κτλ τότε δεν θα σας πέταγε τόσο εύκολα και άλλα κοκαλάκια η εταιρία.Βρίσκει και τα κάνει. Έχει σπαταλήσει ο άλλος πχ πάνω από 5000 ντονατς για να είναι πιο μάγκας μέσα στο παιχνίδι από τους άλλους ,πατώντας πάνω στο pay-to-win, αλλά με τα 49 ξέρω εγώ στο κολάρο ή στις μπάλες θίγεται γιατί ή εταιρία έγινε από 87% pay-to-win σε 92%. 

Πόσο καιρό περίμενα αυτή την απάντηση από κάποιο μέλος του φόρουμ... Και σε ευχαριστώ για την αφορμή...

 

Και είναι ευλογοφανές αυτό που λες, ποιος τοπ10 θέλει να βγει εκτός ανταγωνισμού επειδή κάποιοι διαθέτουν/νομίζει πως διαθέτουν περισσότερα ντόνατ,ώστε να έχουν περισσότερες δεξιότητες... Όταν σπαταλούν 10 και 20€ για να βρουν ένα σφυρί και ένα βοηθό με ανούσια δεξιότητα(σερ χένρι) μπροστά σε άλλες, ενώ έχουν πάρει ήδη τη Μίμι(!), όταν στήνουν κρυφές άμυνες με ομάδες δορυφόρους για να κρατήσουν τρόπαια,όταν βάζουν ντόνατ αθέμιτα για να είναι τοπ, όταν αυτοί εν ολίγοις ναρκοθετούν το μέλλον τους με τις πράξεις τους, κάθονται μετά και κράζουν την εταιρία,τάχα πως δεν έχουν τα απαραίτητα ντόνατ και υπομονή... [Όποιος έχει τη δέουσα κριτική ικανότητα ΝΑ ΑΓΝΟΗΣΕΙ ΤΟΝ ΒΟΗΘΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΑ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΕΙ με αφορμή αυτό, να γνωρίζει επίσης ότι υπάρχουν και τα αγκίστρια...και οι ψυχαναγκασμοί (και γνωρίζετε πολύ καλά τι εννοώ).]

 

Προφανώς και δε συμφωνώ με τα κολάρα... Προσπάθησε όμως κάποιος να κάνει μια επανάσταση (όχι στο φόρουμ, σε αντίπαλες ομάδες του σέρβερ),έτσι ώστε κανείς να μην αγοράσει;;ΠΩΣ,όταν ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ  ΨΑΧΝΕΤΕ ΤΑ ΚΟΛΑΡΑ ΜΑΝΙΩΔΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΓΑΙΝΕΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΤΟ ΑΧΤΙ ΣΑΣ για την ''τιμή'' τους, θεωρείτε ότι η αρπακτική διάθεση της εταιρίας θα περιοριστεί;;


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, Hurric4ne VII, Bojack211 και σε 3 άλλους

#6 NiCkPaPa

NiCkPaPa

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 206 μηνύματα
  • Ομάδα:Arkham Asylum
  • Κόσμος:GR25
  • Ήρωας:NiCkPaPa






Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 26 Σεπτέμβριος 2019 - 18:09:54

Μερικοί μερικοί , δεν σκέφτεστε τα 10.000 ντόνατ που ξοδεύετε από την αρχή αρχή κιόλας του καθε σέρβερ , αλλά σας απασχολεί τα 300 ντόνατ μαξ που μπορεί να δώσετε για να βρείτε ένα καλό κολάρο με μια καλή τροποποίηση , το "pay to win" πρέπει να το λένε άτομα που βάζουν ελάχιστα η μάλλον καθόλου λευτα στο παιχνίδι. Όταν μου έχεις βάλει 1000€++ και μου λες , έγινε το παιχνίδι "pay to win" τότε μάλλον πρέπει να σε δει ένας γιατρός ... Αναφέρομαι σε άτομα που το έχουν πει αυτό.

Δεν είμαι υπέρ αυτής την αλλαγής στο παιχνίδι αλλά δεν μπορώ να κάνω και κάτι γι'αυτό ... Προσαρμοστείτε!
  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, grigrist, ΤΕΜΠΕΛΗΣ και σε 2 άλλους

#7 AndrewFeast

AndrewFeast

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 40 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠάτρα
  • Ομάδα:Θεσσαλονίκης TEAM
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Feast



Φήμη: 88

Δημοσιεύτηκε 27 Σεπτέμβριος 2019 - 10:14:30

Προσωπικά εγώ σαν παίχτης που αγοράζω μόνο το πακέτο έναρξης πιστεύω πως το HZ παίζεται και χωρίς πολλά ντόνατ. Μπορεί (για παράδειγμα) να μην βγαίνεις πάντα πρώτος στον κακοποιό, αλλά αν είσαι ανταγωνιστικός και έξυπνος θα πας ψηλά.


  • Αυτό αρέσει στον/η AlphaWarrior, ΤΕΜΠΕΛΗΣ, Hurric4ne VII και σε άλλον ένα

(grin)anti gr21 gang (grin) 


#8 Nikez

Nikez

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 22 μηνύματα
  • Ομάδα:Winnie :D
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:Winnie :D
Φήμη: 6

Δημοσιεύτηκε 27 Σεπτέμβριος 2019 - 18:50:59

Έλα τώρα το μάθατε ότι το hero zero είναι pay-to-win game? 

Το Παιχνίδι Το Έπαιζα Από Το 2015 Από GR15 Με Άλλους Λογαριασμούς Και Είμαι Έμπειρος Παίχτης Και Όταν Έρχεται Στο Να Αγοράσεις Ντόνατς Θα Καταλάβετε Μερικοί Ότι Η Τιμές Που Κοστίζουν Τα Ντόνατς Δεν Στέκουν Ας Πούμε 2,99 Ευρώ Για 30 Ντόνατς Είναι Μια Άσχημη Προσφορά Και Το Χειρότερο Είναι Τα 4,99 Ευρώ Για 50 Ντόνατς Εγώ Πάντως Δεν Πιστεύω Ότι Αυτές Οι Τιμές Είναι Καλές Και Αυτές Τις Τιμές Της Είχαν Από Την Αρχή Του Παιχνιδιού.


  • Αυτό αρέσει στον/η Comfusing

God Forgives. I Don't. :)


#9 Bojack211

Bojack211

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 29 Σεπτέμβριος 2019 - 15:14:36

Έλα τώρα το μάθατε ότι το hero zero είναι pay-to-win game? 

Το Παιχνίδι Το Έπαιζα Από Το 2015 Από GR15 Με Άλλους Λογαριασμούς Και Είμαι Έμπειρος Παίχτης Και Όταν Έρχεται Στο Να Αγοράσεις Ντόνατς Θα Καταλάβετε Μερικοί Ότι Η Τιμές Που Κοστίζουν Τα Ντόνατς Δεν Στέκουν Ας Πούμε 2,99 Ευρώ Για 30 Ντόνατς Είναι Μια Άσχημη Προσφορά Και Το Χειρότερο Είναι Τα 4,99 Ευρώ Για 50 Ντόνατς Εγώ Πάντως Δεν Πιστεύω Ότι Αυτές Οι Τιμές Είναι Καλές Και Αυτές Τις Τιμές Της Είχαν Από Την Αρχή Του Παιχνιδιού.

 

Το auto-correct έδωσε τρελό πόνο αυτή την φορά.Κρίμα που έχεις γράψει μια άσχετη απάντηση,όντας ο δημιουργός ενός θέματος που έχει ζουμί.



#10 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 01 Οκτώβριος 2019 - 10:01:23

Έλα τώρα το μάθατε ότι το hero zero είναι pay-to-win game? 

Το Παιχνίδι Το Έπαιζα Από Το 2015 Από GR15 Με Άλλους Λογαριασμούς Και Είμαι Έμπειρος Παίχτης Και Όταν Έρχεται Στο Να Αγοράσεις Ντόνατς Θα Καταλάβετε Μερικοί Ότι Η Τιμές Που Κοστίζουν Τα Ντόνατς Δεν Στέκουν Ας Πούμε 2,99 Ευρώ Για 30 Ντόνατς Είναι Μια Άσχημη Προσφορά Και Το Χειρότερο Είναι Τα 4,99 Ευρώ Για 50 Ντόνατς Εγώ Πάντως Δεν Πιστεύω Ότι Αυτές Οι Τιμές Είναι Καλές Και Αυτές Τις Τιμές Της Είχαν Από Την Αρχή Του Παιχνιδιού.

 

Αν και έχω σταματήσει πλέον να κάνω ένα σχόλιο. Οι τιμές μπορεί να είναι ίδιες από την αρχή του παιχνιδιού αλλά το παιχνίδι δεν είναι. Στην αρχή είχαμε προπονήσεις, εργασία, ειδικές, μονομαχίες (και τα μπες-βγες αν τα θυμάται κανείς, που ήταν αιτία τσακωμών  (grin) )

Τώρα δεν ξέρω κι εγώ τι έχει και τι δεν έχει. Το πρόβλημα δεν είναι στο Pay-to-Win αυτό ως ένα βαθμό πάντα υπήρχε, το ζήτημα είναι για όσους βάζουν ότι πρέπει να βάζεις όλο και περισσότερα και για όσους βάζουν και όσους δεν βάζουν ότι πρέπει να κάνεις όλο και περισσότερα κάθε μέρα. Έχει γίνει play all day (μπας και) win if you pay.


  • Αυτό αρέσει σε goof123, grigrist και Comfusing





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: #Community, #PlayersQuitting, #Players, #Quitting

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες