Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Νιωθω Οτι Θελω Να Αποχωρησω Το Παιχνιδι...

#Quitting #Help

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Nikez

Nikez

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 22 μηνύματα
  • Ομάδα:Winnie :D
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:Winnie :D
Φήμη: 6

Δημοσιεύτηκε 07 Οκτώβριος 2019 - 17:45:16

Δεν Νιωθω Τοσο Καλα Γι αυτο το παιχνιδι και ειμαι πολυ inactive αυτες τις μερες το παιχνδι αυτο με απογοητευει γιατι οταν το αρχισα ειχε πλακα να ανεβενεις λεβελ ενω οταν φτανεις ας πουμε 200 λεβελ η 100 λεβελ απλος το βαριεσαι γιατι μετα δεν εχεις να κανεις κατι στο παιχνιδι...

 

Δεν ξερω παιδια μπορει να αποχωρησω εγω πειτε μου τις γνομεις σας.


God Forgives. I Don't. :)


#2 NiCkPaPa

NiCkPaPa

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 206 μηνύματα
  • Ομάδα:Arkham Asylum
  • Κόσμος:GR25
  • Ήρωας:NiCkPaPa






Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 07 Οκτώβριος 2019 - 19:09:33

Το παιχνίδι δεν σε κάνει χαρούμενο πλέον ...Χμμμ από ότι φαίνεται δεν έχεις καθόλου υπομονή , το παιχνίδι γίνεται ωραίο μετά τα 150-200++ λεβελ εκεί αρχίζει ο ανταγωνισμός , ο τόσος καιρός που έχεις κάτσει στην ομάδα που είσαι σε έχει κάνει να γνωρίσεις καινούργια άτομα να κάνεις καινούργιους φίλους ... Αν δεν αντέχεις τον ανταγωνισμό απλά τα παρατάς , αν δεν έχεις κάνει φίλους μέσα σε τέτοιο διάστημα κάτι πάει λάθος ... Τελειώνοντας θέλω να πω πως μήπως δεν φταίει τόσο πολύ το παιχνίδι για το ότι σε κάνει να βαριέσαι ; Μπορεί εσύ να κάνεις κάποιο λάθος και να μην το έχεις αναγνωρίσει ...
  • Αυτό αρέσει σε Lefteris, thms12 και AndrewFeast

#3 AndrewFeast

AndrewFeast

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 40 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠάτρα
  • Ομάδα:Θεσσαλονίκης TEAM
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Feast



Φήμη: 88

Δημοσιεύτηκε 07 Οκτώβριος 2019 - 19:20:14

Θα έλεγα πως δεν παίζεις HZ για το παιχνίδι, παίζεις για την κοινότητα, τους φίλους που θα κάνεις, και γενικότερα τις δημόσιες σου σχέσεις.  


Επεξεργάστηκε από AndrewFeast, 07 Οκτώβριος 2019 - 19:21:41.

  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, thms12, NiCkPaPa και σε άλλον ένα

(grin)anti gr21 gang (grin) 


#4 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 10 Οκτώβριος 2019 - 12:04:35

Θα έλεγα πως δεν παίζεις HZ για το παιχνίδι, παίζεις για την κοινότητα, τους φίλους που θα κάνεις, και γενικότερα τις δημόσιες σου σχέσεις.

1)αν περιμενεις να κανεις φιλους μεσα απο μια οθονη εισαι καταδικασμενος
2)το χζ μετα το καθημερινο ενδιαφερον απο την αρχη του σερβερ μεχρι και τα 100 πρωτα λεβελ ειναι καπως συναρπαστικο...απο εκει και περα ειναι ρουτινα ειδικων αποστολων προπονησεων και ενεργειων...δεν υπαρχει κανενα ενδιαφερον
3)

Το παιχνίδι δεν σε κάνει χαρούμενο πλέον ...Χμμμ από ότι φαίνεται δεν έχεις καθόλου υπομονή , το παιχνίδι γίνεται ωραίο μετά τα 150-200++ λεβελ εκεί αρχίζει ο ανταγωνισμός , ο τόσος καιρός που έχεις κάτσει στην ομάδα που είσαι σε έχει κάνει να γνωρίσεις καινούργια άτομα να κάνεις καινούργιους φίλους ... Αν δεν αντέχεις τον ανταγωνισμό απλά τα παρατάς , αν δεν έχεις κάνει φίλους μέσα σε τέτοιο διάστημα κάτι πάει λάθος ... Τελειώνοντας θέλω να πω πως μήπως δεν φταίει τόσο πολύ το παιχνίδι για το ότι σε κάνει να βαριέσαι ; Μπορεί εσύ να κάνεις κάποιο λάθος και να μην το έχεις αναγνωρίσει ...

απο το 200 λεβελ και μετα ειναι που ο σερβερ παλιωνει ...σταθεροποιουνταξ οξ ομαδες καξ διαμορφωνεται το τοπ10 οποτε το ενδιαφερον που τκ βρηκες δεν ξερω...

Το χζ ειναι ενα παιχνιδι που εχει πια παλιωσει και που δεν θα φερει τιποτα καξνουργιο αν δεν καινοτομησει...
  • Αυτό αρέσει σε goof123 και POSIMPOL
N'golo kante.

#5 Guest_Nèxt_*

Guest_Nèxt_*
  • Guests
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 20 Οκτώβριος 2019 - 19:54:11

1)αν περιμενεις να κανεις φιλους μεσα απο μια οθονη εισαι καταδικασμενος
2)το χζ μετα το καθημερινο ενδιαφερον απο την αρχη του σερβερ μεχρι και τα 100 πρωτα λεβελ ειναι καπως συναρπαστικο...απο εκει και περα ειναι ρουτινα ειδικων αποστολων προπονησεων και ενεργειων...δεν υπαρχει κανενα ενδιαφερον
3) απο το 200 λεβελ και μετα ειναι που ο σερβερ παλιωνει ...σταθεροποιουνταξ οξ ομαδες καξ διαμορφωνεται το τοπ10 οποτε το ενδιαφερον που τκ βρηκες δεν ξερω...
Το χζ ειναι ενα παιχνιδι που εχει πια παλιωσει και που δεν θα φερει τιποτα καξνουργιο αν δεν καινοτομησει...

Καλησπέρα!! :P

Έψαχνα θέματα για να περάσει η ώρα και έπεσα πάνω σε αυτό! Αρχικά να απαντήσω σε αυτό που είπες "αν περιμένεις να κάνεις φίλους πίσω από μια οθόνη, είσαι καταδικασμένος". 5 χρόνια έπαιζα το παιχνίδι, και έκανα φίλους (διαδικτυακούς που έχω κρατήσει επικοινωνία και συνάντηση από κοντά με μερικούς από αυτούς που ήμασταν φίλοι, πλέον οχι), που σημαίνει ότι εδώ είσαι λάθος.

Δεν Νιωθω Τοσο Καλα Γι αυτο το παιχνιδι και ειμαι πολυ inactive αυτες τις μερες το παιχνδι αυτο με απογοητευει γιατι οταν το αρχισα ειχε πλακα να ανεβενεις λεβελ ενω οταν φτανεις ας πουμε 200 λεβελ η 100 λεβελ απλος το βαριεσαι γιατι μετα δεν εχεις να κανεις κατι στο παιχνιδι...

Δεν ξερω παιδια μπορει να αποχωρησω εγω πειτε μου τις γνομεις σας.

Σε καταλαβαίνω απολύτως, έπαιζα πόσους λογαριασμούς συνέχεια από το επίπεδο 1 και όταν έφτανα στα 100-250 το παρατούσα, είτε λόγο βαρεμάρας, είτε κάποιος άλλος προσωπικός λόγος που με πίεζε. Κάνε το παιχνίδι σου μέχρι εκεί που μπορείς και νιώθεις καλά η γνώμη μου.

Επεξεργάστηκε από Nèxt, 20 Οκτώβριος 2019 - 19:57:10.

  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris

#6 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 12 Δεκέμβριος 2019 - 13:26:22

[quote name="Nèxt" post="172625" timestamp="1571601251"]Καλησπέρα!! :P
Έψαχνα θέματα για να περάσει η ώρα και έπεσα πάνω σε αυτό! Αρχικά να απαντήσω σε αυτό που είπες "αν περιμένεις να κάνεις φίλους πίσω από μια οθόνη, είσαι καταδικασμένος". 5 χρόνια έπαιζα το παιχνίδι, και έκανα φίλους (διαδικτυακούς που έχω κρατήσει επικοινωνία και συνάντηση από κοντά με μερικούς από αυτούς που ήμασταν φίλοι, πλέον οχι), που σημαίνει ότι εδώ είσαι λάθος.

Εννοω αν περιμενεις να βρεις φιλους στο παιχνιδι παρα στην πραγματικοτητα εισαι καταδικασμενος...


Φεισπαλμ
  • Αυτό αρέσει στον/η PenPen
N'golo kante.

#7 Goldenwolfryan

Goldenwolfryan

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 25 μηνύματα
  • Τοποθεσία💫Στον κόσμο μου.
  • Ομάδα:RESITAL😛
  • Κόσμος:GR21
  • Ήρωας:Goldenwolfryan



Φήμη: 23

Δημοσιεύτηκε 12 Δεκέμβριος 2019 - 14:50:17

Καλησπέρα! Συμφωνώ απόλυτα με όλους..

1) Βεβαίως και γίνονται φιλίες στο game και καλές αν θελήσουν... Εγώ είχα κολλητό στο hz π τώρα ξέρουμε ο ένας τον άλλον και περνάμε τελεια! Είναι επικίνδυνο men αλλά κ διασκεδαστικό. Όταν πήγα να τον συναντήσω φυσικά κ πήγα με τους γονείς μ! 

 

2) Το παιχνίδι όντως γίνετε βαρετό κάποια στιγμή γτ υπάρχει μια ρουτίνα κ μόνο. 

Αποστολές-Προπονηση-Μαχες κτλ. Εγώ όταν ήμουν 200+ lvl στο gr 15 είχε αρχίσει ο σέρβερ να πέφτει παρόλο π ήμουν στους top 50 και υπήρχε μικρός ανταγωνισμός.

 

3) Κάποια στιγμή όλα τα καλά τελειώνουν είτε επειδή τα βαριέσαι είτε επειδή έχουν "ημερομηνία λήξης".


Always look forward and believe in your self.


#8 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 12 Δεκέμβριος 2019 - 19:42:53

Hello!

 

Σχετικά με τα άτομα διαδικτυακά, πάντα πρέπει να κρατούνται αποστάσεις και επιφυλάξεις.

 

Πρώτον επειδή, φυσικά όλα είναι απρόσωπα και αβέβαια και διότι, σε αντίθεση με την αληθινή ζωή, ό,τι ανεβεί στο ίντερνετ δεν αναιρείται. Ένα και μόνο λάθος ή μία παρεξήγηση εντός παιχνιδιού μπορεί να οδηγήσει σε διάφορες αφελείς φασαρίες, ή ακόμα χειρότερα και στην ανεξίτηλη παρέμβαση των συνεπειών μίας πράξης στην αληθινή ζωή, αν δοθούν οι λάθος πληροφορίες στο λάθος άτομο. 

Γι'αυτό, προτείνω να έχετε φιλικούς γνωστούς και όχι "φίλους":P Μόνο σε σπάνιες περιπτώσεις και προσωπικά μιλώντας, με κριτήριο να έχετε γνωριστεί τουλάχιστον μία φορά από κοντά, εφόσον είστε ενήλικες ή έχετε την συναίνεση και με τη συνοδεία γονέων.

 

Όσον αφορά το παιχνίδι, από ένα σημείο και μετά είναι στην προσωπική ευχέρεια του καθενός να βρει κίνητρα να συνεχίζει να παίζει (πέραν των πρωτοβουλιών του ίδιου του παιχνιδιού). Γι'αυτό, όπως πολύ σωστά παράθεσε ο Goldenwolfryan, πάντα κάτι τελειώνει, αργά ή γρήγορα, με βάση ποικίλους παράγοντες.  :)


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, ioantheod, goof123 και σε 2 άλλους





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: #Quitting, #Help

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες