Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Στρατηγικές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Revenge2

Revenge2

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:DarkAngels
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:Revenge2
Φήμη: 42

Δημοσιεύτηκε 02 Νοέμβριος 2019 - 23:14:54

Καλησπέρα ανοίγω αυτό το θέμα για να ρωτήσω την εξής ερώτηση στο φόρουμ:Ποια είναι κατά την γνώμη σας η καλύτερη στρατηγική? (Παρακαλώ απαντήστε με επιχειρήματα)

#2 Θάνος

Θάνος

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 110 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑθήνα
  • Ομάδα:Ο. ΣΠΟΥΡΓΙΤΙΑ
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:ThanosX



Φήμη: 57

Δημοσιεύτηκε 03 Νοέμβριος 2019 - 10:09:13

Καλησπέρα ανοίγω αυτό το θέμα για να ρωτήσω την εξής ερώτηση στο φόρουμ:Ποια είναι κατά την γνώμη σας η καλύτερη στρατηγική? (Παρακαλώ απαντήστε με επιχειρήματα)

οταν λες στρατηγικη σε τι αναφερεσε.. σκιλς...ομαδα.... ειδεικες ???



#3 Revenge2

Revenge2

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:DarkAngels
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:Revenge2
Φήμη: 42

Δημοσιεύτηκε 03 Νοέμβριος 2019 - 10:24:36

οταν λες στρατηγικη σε τι αναφερεσε.. σκιλς...ομαδα.... ειδεικες ???

Αναφέρομαι σε σκιλλς
  • Αυτό αρέσει στον/η AlphaWarrior

#4 aLoKoTos

aLoKoTos

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 14 μηνύματα
  • Ομάδα:Lago Nero
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:aLoKoTos
Φήμη: 28

Δημοσιεύτηκε 03 Νοέμβριος 2019 - 14:27:50

Αναφέρομαι σε σκιλλς

Κατά την γνώμη μου είναι ο "αδύναμος"..

Αφήνεις 10 βασική δύναμη και την ανεβάζεις με αντικέιμενα και ρούχα..

Έτσι κερδίζεις εύκολα αποστολές μάχης δύσκολες αλλά περνάς και τις ειδικές εύκολα :)



#5 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 03 Νοέμβριος 2019 - 14:39:24

Και μάχες πως κάνεις ρε φίλε?? Στις ομαδικές μάχες τι κάνεις??? Το σάκο του μποξ??? Νομίζω έχετε χάσει το νόημα του παιχνιδιού κάποιοι...
  • Αυτό αρέσει σε AlphaWarrior και Θάνος

#6 Revenge2

Revenge2

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:DarkAngels
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:Revenge2
Φήμη: 42

Δημοσιεύτηκε 03 Νοέμβριος 2019 - 16:49:40

Σκεφτόμουν να γίνω αδύναμος-αναισθητος με χτύπημα πτερυγίου εκτέλεση πέναλτι και οστεοθραυστη αφού φτιάξω σετ με πολύ δύναμη τι πιστεύετε?

#7 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 03 Νοέμβριος 2019 - 19:22:55

Σκεφτόμουν να γίνω αδύναμος-αναισθητος με χτύπημα πτερυγίου εκτέλεση πέναλτι και οστεοθραυστη αφού φτιάξω σετ με πολύ δύναμη τι πιστεύετε?

Δεν είναι καλό...Το αναίσθητος βασίζεται στα κρίσιμα χτυπήματα...Τα οποία δεν έχουν αξία αν η δύναμη είναι πάτος...Επίσης στις ομαδικές μάχες θα είναι σχεδόν σαν να μην υπάρχεις...

 

Κατά την γνώμη μου χρειάζεσαι δύναμη,αλλιώς θα υστερείς πολύ σε μάχες...Προτείνω να φτιάξεις έναν ημί-αδύναμο...Αν και δεν ξέρω πολλά για τον λογαριασμό σου (τι πετ έχεις,τι skills έχεις κτλ)


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#8 Revenge2

Revenge2

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:DarkAngels
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:Revenge2
Φήμη: 42

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 09:29:47

Δεν είναι καλό...Το αναίσθητος βασίζεται στα κρίσιμα χτυπήματα...Τα οποία δεν έχουν αξία αν η δύναμη είναι πάτος...Επίσης στις ομαδικές μάχες θα είναι σχεδόν σαν να μην υπάρχεις...

Κατά την γνώμη μου χρειάζεσαι δύναμη,αλλιώς θα υστερείς πολύ σε μάχες...Προτείνω να φτιάξεις έναν ημί-αδύναμο...Αν και δεν ξέρω πολλά για τον λογαριασμό σου (τι πετ έχεις,τι skills έχεις κτλ)


Οι βασικές μου είναι Δύναμη 117
Αντοχή 3645
Μυαλό 5903
Διαίσθηση 4460
Από πετ έχω Λότι ότα μποουνς πικο και σούπερ γιουσι τα άλλα είτε έχουν όμοιες κινήσεις με αυτά είτε είναι πετ που τα βρίσκεις οποιαδήποτε μέρα
  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#9 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 12:04:26

Όπως έχεις τα σκιλλ σ κατανεμημένα μια είναι η λύση για μένα. Delete account. Στην ομάδα μου δεν θα σε κρατούσα. Αυτή η μόδα με τα συστήματα είναι για να κλέβεις νίκες απλά. Οι άμεσοι αντίπαλοι σ ρε παιδί μ πως είναι σε σκιλλ? Ε προσαρμόσου ώστε να τους αντιμετωπίζεις. Απλό είναι...

Επεξεργάστηκε από frosty, 04 Νοέμβριος 2019 - 12:05:23.

  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#10 Guest_Nèxt_*

Guest_Nèxt_*
  • Guests
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 12:25:31

Όπως έχεις τα σκιλλ σ κατανεμημένα μια είναι η λύση για μένα. Delete account. Στην ομάδα μου δεν θα σε κρατούσα. Αυτή η μόδα με τα συστήματα είναι για να κλέβεις νίκες απλά. Οι άμεσοι αντίπαλοι σ ρε παιδί μ πως είναι σε σκιλλ? Ε προσαρμόσου ώστε να τους αντιμετωπίζεις. Απλό είναι...

Καλησπέρα σας.

Νομίζω πως παρά είσαι αυστηρός σε κάποια πράγματα. Το παιχνίδι είναι στρατηγικής και ο καθένας παίζει με τον δικό του τρόπο, το να λες σε κάποιον να σβήσει τον λογαριασμό επειδή λογικά δεν ακολουθεί την τακτική που ακολουθείτε όλοι σας, δεν είναι λύση, απλά βοηθήστε κάποιον που δεν ξέρει για να μάθει!!

Καλησπέρα ανοίγω αυτό το θέμα για να ρωτήσω την εξής ερώτηση στο φόρουμ:Ποια είναι κατά την γνώμη σας η καλύτερη στρατηγική? (Παρακαλώ απαντήστε με επιχειρήματα)

Η δικιά μου η άποψη και ο τρόπος παιχνιδιού μου είναι να μην παίξεις με 10 δύναμη, γιατί και με 200 και με 300 αν είσαι σε μεγάλο επίπεδο, βγάζεις αποστολές μάχης και ειδικές πολύ εύκολα, απλά αν είσαι πχ επίπεδο 200, παίξε με 100-150 δύναμη και όλα τα άλλα ισορροπημένα, αυτή είναι η δικιά μου στρατηγική που ακολουθώ όλα αυτά τα χρόνια που παίζω και έχω φτάσει σε καλές θέσεις και στις ομαδικές δεν είχα θέμα.

Επεξεργάστηκε από Nèxt, 04 Νοέμβριος 2019 - 12:30:33.


#11 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 12:34:20

Με τέτοια δύναμη πως κάνεις μονομαχίες? Πως είσαι χρήσιμος στην ομάδα σου???? Το νόημα του παιχνιδιού είναι οι ειδικές? Ε σε πληροφορώ δν τις κάνω ποτέ εγω.. Αποστολές μάχης χάνω 1 στις 50.Αν θες να σ πω τι θέσεις είμαι εγώ και που στειλε μ inbox. Αρα αυτό π λες σου αποδεικνύω ότι δεν ισχύει. Εγώ προσωπικά άτομο που στην ομάδα είναι άχρηστο στις μάχες δεν το θέλω. Αυτή είναι η φιλοσοφία μου.οσο για το τι πρέπει να κάνει απάντησα. Να δει πως είναι οι άμεσοι αντίπαλοι τ κ να δει πως να τους αντιμετωπίσει.

Επεξεργάστηκε από frosty, 04 Νοέμβριος 2019 - 12:37:15.

  • Αυτό αρέσει στον/η AlphaWarrior

#12 Guest_Nèxt_*

Guest_Nèxt_*
  • Guests
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 12:37:39

Με τέτοια δύναμη πως κάνεις μονομαχίες? Πως είσαι χρήσιμος στην ομάδα σου???? Το νόημα του παιχνιδιού είναι οι ειδικές? Ε σε πληροφορώ δν τις κάνω ποτέ εγω.. Αποστολές μάχης χάνω 1 στις 50.Αν θες να σ πω τι θέσεις είμαι εγώ και που στειλε μ inbox. Αρα αυτό π λες σου αποδεικνύω ότι δεν ισχύει. Εγώ προσωπικά άτομο που στην ομάδα είναι άχρηστο στις μάχες δεν το θέλω. Αυτή είναι η φιλοσοφία μου.


Δεν είπα φίλε μου μόνο για ειδικές, αλλά και για αποστολές μάχης που κυρίως αυτές κάνουμε πάνω κάτω όλοι μας, μην στέκεσαι μόνο στις ειδικές, γιατί δεν στάθηκα εκεί. Το παιδί με βάση τις δεξιότητες που έχει, υποθέτω πως είναι κάπου στα 300 και λίγο παραπάνω, οπότε, το πολύ μέχρι 800 να την ανεβάσει. Μπορώ να αναλύσω το θέμα πιο πολύ, αλλά θέλω να σταθώ σε αυτά που ζητάει το παιδί. Επίσης, αν δεν έχω περισσότερες λεπτομέρειες, δεν μπορώ να πω την άποψη μου περισσότερο.. με 1 σφυράκι (εάν έχει) τα φτιάχνει.

Επεξεργάστηκε από Nèxt, 04 Νοέμβριος 2019 - 12:39:09.


#13 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 12:40:04

Οκ. 800 δύναμη. Και? Μονομαχίες πως θα κάνει? Στις ομαδικές μάχες?? Βοηθάει? Εσύ τι πιστεύεις? Αυτό είναι η ουσια κ εκεί στάθηκα. Κ σ επαναλαμβάνω. Χάνω 1/50 αποστολές μάχης.

#14 Guest_Nèxt_*

Guest_Nèxt_*
  • Guests
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 12:42:27

Οκ. 800 δύναμη. Και? Μονομαχίες πως θα κάνει? Στις ομαδικές μάχες?? Βοηθάει? Εσύ τι πιστεύεις? Αυτό είναι η ουσια κ εκεί στάθηκα. Κ σ επαναλαμβάνω. Χάνω 1/50 αποστολές μάχης.


Επειδή πρέπει να ετοιμαστώ για σχολή και δεν προλαβαίνω να πω περισσότερα, παίζει ρόλο και το πετ, καθώς και τι δεξιότητες του έχει όσο αφορά τις μάχες, όπως είπα και το ξαναλέω, δεν ξέρω περισσότερα για τον τρόπο που παίζει και απάντησα σε αυτά που έχει πει έως τώρα, όταν πει περισσότερα θα το αναλύσω φίλε μου :)

#15 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 13:01:47

Ότι πετ κ να χει πρέπει να βαράει τον αντίπαλο του 2 μέρες για να τον κατεβάσει. Γιατί απλά χαϊδεύει.

Συνοπτικά: κον, ειδικές αποστολές κλπ είναι απλά ΣΥΜΠΛΗΡΏΜΑΤΙΚΑ του παιχνιδιού.
ΠΑΙΧΝΙΔΙ= ομαδικές μάχες (που μας παρέχουν τις λατρεμένες μας προπονήσεις) και ατομικές μάχες. Ότι δεν βοηθάει σε αυτό το δρόμο είναι απλά περιττό σε μια ομάδα.

Κουβέντα κάνουμε κ φυσικά δεν είναι προσωπικό μαζί σου. Απλά για να μαι ξεκάθαρος. Από εκεί κ πέρα ότι επιλέξει κανείς.
Αυτά από μένα...

Επεξεργάστηκε από frosty, 04 Νοέμβριος 2019 - 13:03:02.

  • Αυτό αρέσει στον/η AlphaWarrior

#16 Guest_Nèxt_*

Guest_Nèxt_*
  • Guests
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 13:05:47

Ότι πετ κ να χει πρέπει να βαράει τον αντίπαλο του 2 μέρες για να τον κατεβάσει. Γιατί απλά χαϊδεύει.
Συνοπτικά: κον, ειδικές αποστολές κλπ είναι απλά ΣΥΜΠΛΗΡΏΜΑΤΙΚΑ του παιχνιδιού.
ΠΑΙΧΝΙΔΙ= ομαδικές μάχες (που μας παρέχουν τις λατρεμένες μας προπονήσεις) και ατομικές μάχες. Ότι δεν βοηθάει σε αυτό το δρόμο είναι απλά περιττό σε μια ομάδα.
Κουβέντα κάνουμε κ φυσικά δεν είναι προσωπικό μαζί σου. Απλά για να μαι ξεκάθαρος. Από εκεί κ πέρα ότι επιλέξει κανείς.
Αυτά από μένα...

Ατομικές μάχες για εμένα τουλάχιστον, δεν με απασχολούν ιδιαίτερα, κάποια στιγμή ανεβαίνουμε. Γενικά εφόσον είναι ομαδικό παιχνίδι και στρατηγικής, στέκομαι εκεί. Τα σκιλλ φτιάχνονται στην πορεία, σημασία έχει να μην χάνει τις προπονήσεις, να βρει επειγόντως σφυρί για να φτιάξει τις βασικές που έχει και αυτα.

Επεξεργάστηκε από Nèxt, 04 Νοέμβριος 2019 - 13:07:52.

  • Αυτό αρέσει στον/η frosty

#17 Revenge2

Revenge2

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:DarkAngels
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:Revenge2
Φήμη: 42

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 13:36:47

Θα παρακαλούσα οι απαντήσεις να είναι γραμμένες με καλύτερο τρόπο και ακόμα και τα χειρότερα σκιλλς να είχα που δεν πιστεύω ότι έτσι είναι τα πράγματα η καλύτερη λύση δεν είναι η διαγραφή. Τώρα ας γυρίσουμε στο θέμα μας. αρχικά θέλω να πω ότι είμαι 300 λεβελ και ναι έχω σφυρί επίσης οι λόγοι που η δυναμη είναι τόσο κάτω είναι οι εξής: 1 σε περίπτωση που τύχω μια προπόνηση που συμφέρει να μπορώ να την διαλέξω χωρίς να φοβάμαι ότι δεν θα μπορώ πλέον να κάνω ειδικές.2 την ανεβάζω με ρουχισμό και τώρα μάλιστα φτιάχνω σετ με πολύ δύναμη . Επίσης ακόμα και να χάνω τώρα από μερικούς που έχουν θυσιάσει τις ειδικές οι οποίοι βέβαια είναι μεγαλύτερα λεβελ γιατί ξεκίνησαν κάνα δίμηνο πριν από μένα σε βάθος χρόνου θα τους φτάσω καθώς εγώ κερδίζω τις ανταμοιβές από ειδικές ενώ αυτοί όχι
Και αν σας ενδιαφέρει τα σκιλλς μου συνολικά είναι Δύναμη :5615
Αντοχή :11758
Μυαλό. :17760
Διαισθη:13762
Και το πετ μου έχει χτύπημα πτερυγίου εξυπνακιας και δύο καλύτεροι από έναν

Επεξεργάστηκε από Revenge2, 04 Νοέμβριος 2019 - 13:43:55.

  • Αυτό αρέσει στον/η AlphaWarrior

#18 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 13:44:11

Θα αρκεστώ απλά να πω ότι το delete account ήταν σχήμα λόγου. Κακώς το πήρες κυριολεκτικά. Από εκεί κ πέρα στα άλλα δν θα πω κάτι γιατί θα πρέπει να αναλύω σελίδες. Κ ειλικρινά δν έχω όρεξη. Απλά θα σ πω ότι έναν παιχτη π ξέρει να παίζει ποτέ δν θα τον φτάσεις επειδή εσύ κάνεις ειδικές κ αυτός όχι. Παίκτης σ είναι, παίξε όπως κρίνεις εσύ.
  • Αυτό αρέσει στον/η AlphaWarrior

#19 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 760 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.548

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 14:39:46

Καλησπέρα, 

 

Συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά θα ήθελα να σου παραθέσω κάποια υπάρχοντα θέματα στα οποία υπάρχουν αναλύσεις και τα οποία θα μπορούσες να διαβάσεις. Φυσικά είναι λίγα και θα σου πρότεινα να ψάξεις και συ μόνος σου.

 

Τακτικές!

Ανθεκτικός?!

Ισορροπημενος - Good old days..?

Τυφλός: Τώρα όλα αλλάζουν
Νέο σύστημα! (Δοκιμασμένο)
Αμυαλος η τυφλός,

 

Σκέψου επίσης, ότι έχουν βγει διάφοροι ακόμη βοηθοί με ειδικές δεξιότητες που ανατρέπουν τα δεδομένα για κάποια συστήματα. 

 

Με αγάπη, εγώ  (inlove)


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, goof123, frosty και σε άλλον ένα

“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#20 Revenge2

Revenge2

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:DarkAngels
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:Revenge2
Φήμη: 42

Δημοσιεύτηκε 04 Νοέμβριος 2019 - 15:10:10

Καλησπέρα,

Συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά θα ήθελα να σου παραθέσω κάποια υπάρχοντα θέματα στα οποία υπάρχουν αναλύσεις και τα οποία θα μπορούσες να διαβάσεις. Φυσικά είναι λίγα και θα σου πρότεινα να ψάξεις και συ μόνος σου.

Τακτικές!
Ανθεκτικός?!
Ισορροπημενος - Good old days..?
Τυφλός: Τώρα όλα αλλάζουν
Νέο σύστημα! (Δοκιμασμένο)
Αμυαλος η τυφλός,

Σκέψου επίσης, ότι έχουν βγει διάφοροι ακόμη βοηθοί με ειδικές δεξιότητες που ανατρέπουν τα δεδομένα για κάποια συστήματα.

Με αγάπη, εγώ (inlove).

Ευχαριστώ πολύ. Με βοήθησαν αρκετά αυτά που έστειλες
  • Αυτό αρέσει σε Lefteris και AlphaWarrior




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες