Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

καλυτερευση λειτουργιων ομαδας

ομάδες επέκταση συμμαχία ομάδα σύμβουλος νέα λειτουργία νέες επεκτάσεις πρόταση

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 alkis4 gr1

alkis4 gr1

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 49 μηνύματα
  • Τοποθεσίασπιτι μου
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:alkis4



Φήμη: 73

Δημοσιεύτηκε 04 Ιανουάριος 2020 - 21:29:24

Καλησπέρα αγαπητοί μου φίλοι!

Μου ήρθαν τις προάλλες μερικές ιδέες για την καλυτέρευση στην ομάδα και σκέφτηκα να το προτείνω στο φορουμ ,γιατι πιστευω αξιζει..

 

Αρχικά θα ηθέλα να ξεκινήσω με το κομμάτι των συμβούλων..

Όπως γνωρίζετε όλοι σας το να έχουμε πολλούς συμβούλους στην ομάδα δημιουργεί και έναν χαμό στην ομάδα,και μια κακη εικόνα για την ομάδα γιατι δεν ειναι εσθητικό.Πολλές φορές τυχαίνει μερικοί σύμβουλοι απο αυτο το παράδειγμα που εδωσα ..πριν αποχωρήσουν απο την ομάδα για τους δικούς τους λόγους να θέλουν να κάνουν κακο στην ομάδα και ήστερα να φύγουν..Όπως π.χ. αν η ομάδα έχει ντονατς μέσα να τα χαλάσουν σε κάτι άσχετο όπως στο να φορτήσουν με αυτά τα ντόνατς σωσιες η ένα αλλο παράδειγμα να διώξει αυτος ο σύμβουλος όλα τα μέλη απο την ομάδα.

Για την επιλύση σε αυτο το θεμα πιστεύω οτι πρέπει να υποβαθμιστούν μερικές λειτουργίες των συμβούλων όπως το να διώχνουν τα μέλη της ομάδας ,όπως και επίσης να έχουν πρόσβαση στη διαχείριση των ντόνατς,δηλαδή να εχουν πρόσβαση σε λειτουργίες όπως η αλλαγή περιγραφής-σημειώσεον ,ο κανονισμός μονομαχιών και η αγορά ενισχυτικόν ομάδας.

                                                            ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ:

Α)Για την αντικατάσταση και την ισσορόπηση των λειτουργιών που έχασε η θέση του σύμβουλου απο την υποβάθμιση του.

Θα πρότεινα να προστεθεί αλλο ένα αξίομα που να έχει τη δυνατότητα μόνο ένα άτομο στην ομάδα να είναι δυνατό να το έχει,και να μπορούσε να κάνει τις λειτουργίες του τορινού ''σύμβουλου''.Δηλαδή αυτό το αξίομα να είναι κατώτερο απο τον αρχηγό της ομάδας και ανώτερο απο τους συμβούλους.

 

Β)Μία αλλαγή για τις μαχες τις ομάδας.

Θα έλεγα να υπάρχει η διορία για την καταχώρηση τις μονομαχίας.

Λόγο του ότι προς το παρόν αν βάλει κάποιος μια ομαδική μάχη να μη μπορει να ανερεθεί,θα συνιστούσα να είχε η ομάδα 1 ώρα για την καταχόρηση της μονομαχίας και τη δυνατότητα για αυτό το χρονικό διάστημα να την ακυρώσει,και η αμυνόμενη ομάδα να έχει για αυτή την μία ώρα μέχρι να καταχορηθεί η μάχη τους ένα σύστημα αναμονής για τις άλλες ομάδες.

Δηλαδή για αυτή την μία ώρα να μπορεί να δηλώσει κάποια άλλη ομάδα επίθεση στην μή κατοχηρομένη ομάδα και απλα μέχρι να κατοχηρωθεί η μάχη της πιο γρήγορης επιτηθόμενης ομάδας οι άλλες ομάδες να είναι σε αναμονή.

 

Γ1)Δυνατότητα μπλέ γραμμάτων στους παίχτες μιας σημμαχικής ομάδας.

Λόγο του ότι μερικές ομάδες κάνουν συμμαχίες..αρκετές φορές οι παίκτες της συμμαχικής ομάδας κάνουν καταλάθος επίθεση σε μέλη της ομάδας των συμμάχων.

Και για αυτόν το λόγο θα ήταν καλό να προστεθούν τα μπλέ γράμματα στους συμμάχους ετσί όπως είναι και στα μέλη της ίδιας ομάδας.

Γ2)Επί πρόσθετα σωστό επίσης θα ήταν για αυτό το φαινόμενο των συμμαχικών ομάδων να προστεθόταν ένα επίσημο πλαίσιο στην περιγραφή της ομάδας που να έγραφες εκεί με πιά ομάδα κάνεις συμμαχία.

 

Αυτές ήταν οι τορινές μου προτάσεις ελπίζω να τραβήξουν το ενδιαφέρον σας. (rainbow)

 


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, Lefteris, ToXtapodi και σε 2 άλλους

Όλοι είχαμε τίτλο ήρωας μηδέν,μέχρι

    που γίναμε ήρωες τιμής.

             (win)  (y) (donut)        

                     


#2 NiCkPaPa

NiCkPaPa

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 206 μηνύματα
  • Ομάδα:Arkham Asylum
  • Κόσμος:GR25
  • Ήρωας:NiCkPaPa






Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 05 Ιανουάριος 2020 - 00:42:52

Καλησπέρα!


Έχουμε φτάσει στο Gr21 και πλέον όλοι σχεδόν οι καλοί παίκτες γνωρίζουν ο ένας τον άλλον είτε σαν φίλο είτε σαν εχθρό... Φτιάχνοντας ένας παίκτης μια ομάδα με στόχους υψηλούς και όχι τοπ50 και τοπ25 , είναι φυσικό και επόμενο να έχει στην ομάδα τού παίκτες τους οποίους γνωρίζει καλά, αυτοί λοιπόν θα είναι και οι σύμβουλοι της ομάδας...Ο αρχηγός ξέρει εξαρχής αυτούς πού θα κάνει συμβούλους ώστε να αποφευχθούν τα παραπάνω που ανέφερες... Άρα στα γρήγορα διαγράφουμε την μια ιδέα όσον αφορά την υποβάθμιση τών συμβούλων και την δημιουργία του ενός επιπλέον αξιώματος ...

Περνώντας τώρα στην δεύτερη πρόταση σου , στην οποία μιλάς για μια ώρα , την οποία θα μπορούσαν οι ομάδες να αλλάζουν τις μάχες . Δεν το θεωρώ κάτι σημαντικό η κάτι απαραίτητο να υλοποιηθεί καθώς για την επιλογή μίας μάχης σου δίνεται όσος χρόνος θες ώστε να μην κάνεις λάθος...


Τέλος, συμπλήρωσες... Αναφερόμενος σε ένα θέμα συμμαχιών ,και πως για να μην τους κάνεις μάχες μιας και είστε "φίλοι" να απεικονίζονται με μπλε στην λίστα μονομαχιών... Και εδώ θέτονται μερικά ερωτήματα. 1) Πώς το παιχνίδι θα ξέρει με ποιες ομάδες έχεις κάνει εσύ συμμαχία; . 2) Ποσες συμμαχίες θα έχεις κάνει; 3) Με ποιόν τρόπο θα δημιουργηθεί αυτή η συμμαχία/ες

Κλείνοντας είναι προφανές πως αυτές οι ιδέες δεν υπάρχει λόγος να υλοποιηθούν στο παιχνίδι καθώς δεν θα του προσθέσουν κάτι καλό... Ο σκοπός μιας αναβάθμισης είναι να κάνει το παιχνίδι καλύτερο και όχι να το αφήσει στάσιμο η ακόμα και να το ρίξει...

Επεξεργάστηκε από NiCkPaPa, 05 Ιανουάριος 2020 - 00:44:02.

  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, arxontas123, frosty και σε άλλον ένα

#3 alkis4 gr1

alkis4 gr1

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 49 μηνύματα
  • Τοποθεσίασπιτι μου
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:alkis4



Φήμη: 73

Δημοσιεύτηκε 05 Ιανουάριος 2020 - 08:37:37

Καλησπέρα!


Έχουμε φτάσει στο Gr21 και πλέον όλοι σχεδόν οι καλοί παίκτες γνωρίζουν ο ένας τον άλλον είτε σαν φίλο είτε σαν εχθρό... Φτιάχνοντας ένας παίκτης μια ομάδα με στόχους υψηλούς και όχι τοπ50 και τοπ25 , είναι φυσικό και επόμενο να έχει στην ομάδα τού παίκτες τους οποίους γνωρίζει καλά, αυτοί λοιπόν θα είναι και οι σύμβουλοι της ομάδας...Ο αρχηγός ξέρει εξαρχής αυτούς πού θα κάνει συμβούλους ώστε να αποφευχθούν τα παραπάνω που ανέφερες... Άρα στα γρήγορα διαγράφουμε την μια ιδέα όσον αφορά την υποβάθμιση τών συμβούλων και την δημιουργία του ενός επιπλέον αξιώματος ...

Περνώντας τώρα στην δεύτερη πρόταση σου , στην οποία μιλάς για μια ώρα , την οποία θα μπορούσαν οι ομάδες να αλλάζουν τις μάχες . Δεν το θεωρώ κάτι σημαντικό η κάτι απαραίτητο να υλοποιηθεί καθώς για την επιλογή μίας μάχης σου δίνεται όσος χρόνος θες ώστε να μην κάνεις λάθος...


Τέλος, συμπλήρωσες... Αναφερόμενος σε ένα θέμα συμμαχιών ,και πως για να μην τους κάνεις μάχες μιας και είστε "φίλοι" να απεικονίζονται με μπλε στην λίστα μονομαχιών... Και εδώ θέτονται μερικά ερωτήματα. 1) Πώς το παιχνίδι θα ξέρει με ποιες ομάδες έχεις κάνει εσύ συμμαχία; . 2) Ποσες συμμαχίες θα έχεις κάνει; 3) Με ποιόν τρόπο θα δημιουργηθεί αυτή η συμμαχία/ες

Κλείνοντας είναι προφανές πως αυτές οι ιδέες δεν υπάρχει λόγος να υλοποιηθούν στο παιχνίδι καθώς δεν θα του προσθέσουν κάτι καλό... Ο σκοπός μιας αναβάθμισης είναι να κάνει το παιχνίδι καλύτερο και όχι να το αφήσει στάσιμο η ακόμα και να το ρίξει...

αυτο για τους συμβουλους προταθηκε,λογο του οτι ζητανε πολλοι να γινονται συμβουλοι..με το να εφαρμοστει η πρωτη προταση θα μπορεις να τους κανεις συμβουλους και θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο τα πολλα μυνηματα που πεφτουν σαν βροχη.


Όλοι είχαμε τίτλο ήρωας μηδέν,μέχρι

    που γίναμε ήρωες τιμής.

             (win)  (y) (donut)        

                     


#4 NiCkPaPa

NiCkPaPa

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 206 μηνύματα
  • Ομάδα:Arkham Asylum
  • Κόσμος:GR25
  • Ήρωας:NiCkPaPa






Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 05 Ιανουάριος 2020 - 09:49:34

αυτο για τους συμβουλους προταθηκε,λογο του οτι ζητανε πολλοι να γινονται συμβουλοι..με το να εφαρμοστει η πρωτη προταση θα μπορεις να τους κανεις συμβουλους και θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο τα πολλα μυνηματα που πεφτουν σαν βροχη.


Νομίζω ήμουν ξεκάθαρος πάνω στη θέμα των συμβούλων...Σου ξαναλέω πως ο αρχηγός κάνει συμβούλους αυτούς που γνωρίζει και πως μπορούν να ανταπεξέλθουν , τώρα αν σε μια ομάδα υπάρχουν μικρά παιδάκια ζητώντας από τον αρχηγό να τους κάνει συμβούλους για να νιώθουν υπεράνω από τα άλλα μικρά παιδάκια αλλιώς θα φύγουν τότε καλύτερα θα είναι να τους διώξει όλους ο αρχηγός και να φωναξει ώριμους ανθρώπουν ... Επίσης , δεν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιοι θέλουν να γίνει αυτό. Αυτοί που ζητάνε να γίνουνε σύμβουλοι τώρα θα ζητάνε και από τον αρχηγό να τους κάνει αυτό το παραπάνω αξίωμα αν τυχόν εφαρμοστεί , άρα καταλήγουμε στο ίδιο πράγμα ξανά και ξανά

Επεξεργάστηκε από NiCkPaPa, 05 Ιανουάριος 2020 - 09:53:35.

  • Αυτό αρέσει σε simos, goof123 και arxontas123

#5 alkis4 gr1

alkis4 gr1

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 49 μηνύματα
  • Τοποθεσίασπιτι μου
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:alkis4



Φήμη: 73

Δημοσιεύτηκε 05 Ιανουάριος 2020 - 10:24:25

Νομίζω ήμουν ξεκάθαρος πάνω στη θέμα των συμβούλων...Σου ξαναλέω πως ο αρχηγός κάνει συμβούλους αυτούς που γνωρίζει και πως μπορούν να ανταπεξέλθουν , τώρα αν σε μια ομάδα υπάρχουν μικρά παιδάκια ζητώντας από τον αρχηγό να τους κάνει συμβούλους για να νιώθουν υπεράνω από τα άλλα μικρά παιδάκια αλλιώς θα φύγουν τότε καλύτερα θα είναι να τους διώξει όλους ο αρχηγός και να φωναξει ώριμους ανθρώπουν ... Επίσης , δεν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιοι θέλουν να γίνει αυτό. Αυτοί που ζητάνε να γίνουνε σύμβουλοι τώρα θα ζητάνε και από τον αρχηγό να τους κάνει αυτό το παραπάνω αξίωμα αν τυχόν εφαρμοστεί , άρα καταλήγουμε στο ίδιο πράγμα ξανά και ξανά

οχι δε θα καταληξουμε με αυτο στο ιδιο συμπερασμα γιατι οπως προανεφερα υποστηριξα αυτη την αποψη εφοσον θα μπορε να εχει μονο ενα ατομο της ομαδας αυτο το αξιωμα.


Όλοι είχαμε τίτλο ήρωας μηδέν,μέχρι

    που γίναμε ήρωες τιμής.

             (win)  (y) (donut)        

                     


#6 JakeTheSnake

JakeTheSnake

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 35 μηνύματα
  • Ομάδα:Nave Loca
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:JakeTheSnake



Φήμη: 63

Δημοσιεύτηκε 05 Ιανουάριος 2020 - 10:54:57

Οι προτασεις του alkis4 για την καλυτερευση των λειτουργιων μιας ομαδας ειναι καλες και εως ενα σημειο εχουν να προσφερουν κατι για ομαδες 50αδας και κατω,αλλα οπως ειπε ο NiCkPaPa δεν αποτελουν προβλημα για μια σοβαρη ομαδα με βλεψεις τοπ1-2-3.

Τα προβληματα περι <<κανε με συμβουλο συμβουλο εχω εμπειρια στο παιχνιδι,παμε να κανουμε συμμαχια με τους ΕΠΑΛνεαςσμυρνης>> και αλλα διαμαντακια που εχουμε δει,περιοροζοντε μονο σε "χαλαρες" ομαδες. Οι μεγαλες ομαδες τα εχουν λυσει αυτα τα προβληματα και μετα απο ενα σημειο παυουν να αφορουν τους προβληματισμους των μελων..εγω προσωπικα ως μελος ανταγωνιστικης ομαδας στο διακομιστη μου (το σπιτι σου αν δεν το πενευσεις χαχα) δεν με ενδιαφερουν ποστα ευθυνης! οσο λιγοτερες ευθυνες τοσο το καλυτερο :P ειι παιχνιδι παιζουμε!!! :P :P  


  • Αυτό αρέσει στον/η simos, arxontas123, alkis4 gr1 και σε άλλον ένα

#7 alkis4 gr1

alkis4 gr1

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 49 μηνύματα
  • Τοποθεσίασπιτι μου
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:alkis4



Φήμη: 73

Δημοσιεύτηκε 05 Ιανουάριος 2020 - 16:01:12

Οι προτασεις του alkis4 για την καλυτερευση των λειτουργιων μιας ομαδας ειναι καλες και εως ενα σημειο εχουν να προσφερουν κατι για ομαδες 50αδας και κατω,αλλα οπως ειπε ο NiCkPaPa δεν αποτελουν προβλημα για μια σοβαρη ομαδα με βλεψεις τοπ1-2-3.

Τα προβληματα περι <<κανε με συμβουλο συμβουλο εχω εμπειρια στο παιχνιδι,παμε να κανουμε συμμαχια με τους ΕΠΑΛνεαςσμυρνης>> και αλλα διαμαντακια που εχουμε δει,περιοροζοντε μονο σε "χαλαρες" ομαδες. Οι μεγαλες ομαδες τα εχουν λυσει αυτα τα προβληματα και μετα απο ενα σημειο παυουν να αφορουν τους προβληματισμους των μελων..εγω προσωπικα ως μελος ανταγωνιστικης ομαδας στο διακομιστη μου (το σπιτι σου αν δεν το πενευσεις χαχα) δεν με ενδιαφερουν ποστα ευθυνης! οσο λιγοτερες ευθυνες τοσο το καλυτερο :P ειι παιχνιδι παιζουμε!!! :P :P  

συγκεκριμενα για αυτο το παραδειγμα που ειπες για την 50αδα οφειλο να απαντησω οτι εγω προσωπικα εχω ομαδα στο πιο προσφατο gr και ειναι μεσα στις καλυτερες 30 ομάδες και τουλαχιστον το 30% των παικτων που έρχονται στην ομαδα μου ,μου λενε να τους κανω συμβουλους..δηλαδη αυτο το θεμα συχνα λυνεται μεσα στην 10αδα οχι στην 50αδα...αρα λειπον ποιους συμφερει περισσοτερο η προταση που ειπα;;Μα φυσικα την πλειοψηφία ..οπότε καλύτερα να κρατήσουμε το συμφέρον της πλεοψηφίας και όχι της μειοψηφίας!


  • Αυτό αρέσει στον/η JakeTheSnake

Όλοι είχαμε τίτλο ήρωας μηδέν,μέχρι

    που γίναμε ήρωες τιμής.

             (win)  (y) (donut)        

                     


#8 JakeTheSnake

JakeTheSnake

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 35 μηνύματα
  • Ομάδα:Nave Loca
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:JakeTheSnake



Φήμη: 63

Δημοσιεύτηκε 05 Ιανουάριος 2020 - 17:06:37

Για μενα οι ομαδες θεση 5 και κατω,πανω κατω,στην ιδια μοιρα βρισκοντε αλλα αυτο ειναι θεμα που θελει αναλυση :P :P

Παρολα αυτα,οταν προτεινουμε κατι ως θεμα αλλαγης ή βελτιωσης δεν πρεπει να κοιταμε το συμφερον της πλειοψηφιας ή της μειοψηφιας.. τους τοπ παικτες ή την πλεμπα λιγο ποιο λαικα χαχα... πρεπει να κοιταμε προβληματα που βιωνουν ολοι!

Το θεμα του συμβουλου,της συμμαχιας...ναι ειναι θεματα, αλλα υπαρχουν ποιο σοβαρα προβληματα! οπως Τα ενισχυτικα των αποστολων 50% ή οι επεκτασεις των ομαδων ειναι πραγματα ακρως σημαντικα για την αναπτυξη του παικτη και κοστιζουν ντονατ-μεχρι ποτε οι παικτες θα εχουν για να δινουν? Αυτο ειναι θεμα να λυθει! Μη τους δινεις φτηνες λυσεις τους προγραματιστες της εταιρειας και μας πλασαρουν ενημερωση <<Λοιπον αγαπητοι ηρωες ο αριθμος των συμβουλων για μια ομαδα μειωνετε>> και σπασουμε τα κεφαλια μας χειροτερα απο οτι τα σπασαμε με τα επιπροσθετα επιπεδα σε δωματια στην κρυψωνα! :P :P ελπιζω να με πιανεις :D :D :D


Επεξεργάστηκε από JakeTheSnake, 05 Ιανουάριος 2020 - 17:18:22.

  • Αυτό αρέσει σε alkis4 gr1 και NiCkPaPa

#9 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 06 Ιανουάριος 2020 - 00:30:49

Καλησπέρα και από εμένα (στις 2 το πρωί,ΥΠΕΡΟΧΑ!)  (grin)

Ας πω και 'γω την γνώμη μου:

 

Η πρώτη ιδέα εάν τροποποιούνταν λιγάκι δεν θα ήταν κακή,ωστόσο δεν θεωρώ πως είναι η λύση στο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι μικρές ομάδες με τους συμβούλους...Η λύση είναι απλή...Αν κάποιος ζητήσει να γίνει σύμβουλος και δεν τον εμπιστεύεσαι του λες όχι,αν φύγει σημαίνει πως είναι παρτάλι και θα έφευγε έτσι και αλλιώς τώρα ή αργότερα... :P Αν θέλεις κότσαρέ του και στην περιγραφή της ομάδας ότι δεν γίνεσαι σύμβουλος ούτε με αίτηση να ξέρουν με τι έχουν να κάνουν πριν μπουν,αν μπουν χωρίς να την διαβάσουν όταν σε ρωτήσουν αν θα τους κάνεις σύμβουλους τους παραπέμπεις στην περιγραφή,αν δεν σεβαστούν ούτε αυτό σημαίνει εκτός από το ότι δεν νοιάζονται ούτε για το σύνολο της ομάδας ούτε για την κρίση σου σαν αρχηγός...Τέτοια μέλη δεν τα θέλεις! 

Επίσης θεωρώ πως το να μπορούν μόνο 2 άτομα σε όλη την ομάδα να διώχνουν μέλη και να διαχειρίζονται τα ντόνατ είναι λίγα...Μπορεί να δεχθείς μια επίθεση 3 το πρωί και να χρειαστούν σωσίες/καρπούζια ή να λήξει ένα ενισχυτικό...Αν αυτά τα 2 άτομα λείπουν οι υπόλοιποι θα κάθονται και θα κοιτάνε μέχρι να συνδεθεί κάποιος από αυτούς...Η μπορεί να γίνει ένας καβγάς και να χρειαστεί μια άμεση επέμβαση (κοινώς μπότα) και να μην είναι κανείς να...Επέμβει...Με αποτέλεσμα να γεμίσει το chat από spam και μπινελίκια!  (grin)

 

Η δεύτερη ιδέα θα δημιουργούσε ένα μη απαραίτητο μπέρδεμα...Όπως αναφέρθηκε έχεις χρόνο να διαλέξεις προσεκτικά την μάχη που βάζεις,δεν έχω κάτι να προσθέσω...Ίσως αν λυθούν σημαντικότερα προβλήματα να μπορούσε να υλοποιηθεί και αυτό.

 

Και στην τρίτη ιδέα...Εδώ διαφωνώ για δύο λόγους...Πρώτα από όλα μια συμμαχία ομάδων δεν μπορεί να προσφέρει πολλά,την θεωρώ άχρηστη επομένως,άρα δεν θεωρώ πως έχει αξία να αναφέρονται κάπου οι συμμαχίες κάθε ομάδας...Το άλλο με τα μπλε γράμματα που είπες θα μπορούσε να γίνει πολύ απλούστερο...Να δημιουργούσαν ένα νέο χρώμα και όσους έχεις στην λίστα φίλων...Π.χ. πράσινο,και όσοι ήταν στην λίστα φίλων σου να εμφανιζόντουσαν με πράσινο σε λίστα κατάταξης και μονομαχίες-πρωτάθλημα.  :)

 

Τέλος να αναφέρω πως δεν είναι ιδέες που θα δημιουργούσαν πρόβλημα στο παιχνίδι,απλά εδώ και λίγες αναβαθμίσεις έχουν προστεθεί ή νέες ωραίες προσθήκες που θέλουν όμως ντόνατ ή αδιάφορα πράγματα και σκουπίδια.Πράγμα που αν συνεχιστεί δεν θα μου βγει σε καλό διότι είμαι στα πρόθυρα του perma ban από το φόρουμ!  (lol)


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, frosty, grigrist και σε 3 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#10 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 06 Ιανουάριος 2020 - 14:29:08

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Κατ αρχάς οι προτάσεις αυτές κατ εμέ δν είναι ουσίας. Εμένα προσωπικά δν θα μ προσέφεραν τπτ. Ούτε οι συμμαχίες σε ομάδες οφελουν εξάλλου απαγορευονται οι καλύψεις πια υποτίθεται. Άρα τι να σ προσφέρουν? Έπειτα το θέμα των συμβούλων αφορά πιτσιρίκια και μικρές ομάδες. Οι μεγάλες που απαρτίζονται από ενήλικες τα έχουν λυμένα αυτα. Φιλε μ άρχοντα μη σκας για τα perma ban. Εχω φάει άπειρα τέτοια στο πολύ μακρινο παρελθόν στο φορουμ. Όταν η υποστήριξη απαρτιζόταν απο ανίκανα άτομα που διερεαν ώρες κακών (όλοι ηξεραν ποτέ θα βγει, ώρα και τι θα δίνει), όταν κοιτούσαν να εξυπηρετήσουν τους φίλους κ τις ομάδες τους κ έριχναν Βan άδικα κ ψεύτικα κλπ. Έχω κυνηγήθει αρκετά. Πια η υπό απαρτίζεται από κομπλέ άτομα και τίμια. Κ για να στο λέω εγώ αυτό σημαίνει πολλά. Παίχτης από το 2012 γαρ π τα έχει ζήσει όλα. Γι αυτό κ γραφω με άλλο όνομα πια. Οπότε μην ανησυχείς γι αυτά. Γράφε την άποψη σου όπως κάνεις πάντα και δν έχεις να φοβάσαι τπτ αν δν βρίζεις.

Επεξεργάστηκε από frosty, 06 Ιανουάριος 2020 - 14:30:52.

  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, arxontas123, grigrist και σε άλλον ένα

#11 ToXtapodi

ToXtapodi

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 341 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαAthens
  • Ομάδα:Formula 1
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:ToXtapodi



Φήμη: 810

Δημοσιεύτηκε 06 Ιανουάριος 2020 - 16:29:40

Χαίρετε,

 

Καλό θα είναι να μένουμε πάντα στο θέμα μας και να μην ξεφεύγουμε από αυτό. Δέκτες είναι οι απαντήσεις που αφορούν την ιδέα του alkis4 gr1 και μόνο αυτές. Μπορείτε πολύ εύκολα άλλα θέματα να τα συζητάτε στα Εκτός Θέματος.

 

Καλή Συνεχεία :)


  • Αυτό αρέσει σε ioantheod, alkis4 gr1 και Hurric4ne VII

 
 


#12 alkis4 gr1

alkis4 gr1

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 49 μηνύματα
  • Τοποθεσίασπιτι μου
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:alkis4



Φήμη: 73

Δημοσιεύτηκε 13 Ιανουάριος 2020 - 14:16:58

Καλησπέρα αγαπητοί μου φίλοι!

Μου ήρθαν τις προάλλες μερικές ιδέες για την καλυτέρευση στην ομάδα και σκέφτηκα να το προτείνω στο φορουμ ,γιατι πιστευω αξιζει..

 

Αρχικά θα ηθέλα να ξεκινήσω με το κομμάτι των συμβούλων..

Όπως γνωρίζετε όλοι σας το να έχουμε πολλούς συμβούλους στην ομάδα δημιουργεί και έναν χαμό στην ομάδα,και μια κακη εικόνα για την ομάδα γιατι δεν ειναι εσθητικό.Πολλές φορές τυχαίνει μερικοί σύμβουλοι απο αυτο το παράδειγμα που εδωσα ..πριν αποχωρήσουν απο την ομάδα για τους δικούς τους λόγους να θέλουν να κάνουν κακο στην ομάδα και ήστερα να φύγουν..Όπως π.χ. αν η ομάδα έχει ντονατς μέσα να τα χαλάσουν σε κάτι άσχετο όπως στο να φορτήσουν με αυτά τα ντόνατς σωσιες η ένα αλλο παράδειγμα να διώξει αυτος ο σύμβουλος όλα τα μέλη απο την ομάδα.

Για την επιλύση σε αυτο το θεμα πιστεύω οτι πρέπει να υποβαθμιστούν μερικές λειτουργίες των συμβούλων όπως το να διώχνουν τα μέλη της ομάδας ,όπως και επίσης να έχουν πρόσβαση στη διαχείριση των ντόνατς,δηλαδή να εχουν πρόσβαση σε λειτουργίες όπως η αλλαγή περιγραφής-σημειώσεον ,ο κανονισμός μονομαχιών και η αγορά ενισχυτικόν ομάδας.

                                                            ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ:

Α)Για την αντικατάσταση και την ισσορόπηση των λειτουργιών που έχασε η θέση του σύμβουλου απο την υποβάθμιση του.

Θα πρότεινα να προστεθεί αλλο ένα αξίομα που να έχει τη δυνατότητα μόνο ένα άτομο στην ομάδα να είναι δυνατό να το έχει,και να μπορούσε να κάνει τις λειτουργίες του τορινού ''σύμβουλου''.Δηλαδή αυτό το αξίομα να είναι κατώτερο απο τον αρχηγό της ομάδας και ανώτερο απο τους συμβούλους.

 

Β)Μία αλλαγή για τις μαχες τις ομάδας.

Θα έλεγα να υπάρχει η διορία για την καταχώρηση τις μονομαχίας.

Λόγο του ότι προς το παρόν αν βάλει κάποιος μια ομαδική μάχη να μη μπορει να ανερεθεί,θα συνιστούσα να είχε η ομάδα 1 ώρα για την καταχόρηση της μονομαχίας και τη δυνατότητα για αυτό το χρονικό διάστημα να την ακυρώσει,και η αμυνόμενη ομάδα να έχει για αυτή την μία ώρα μέχρι να καταχορηθεί η μάχη τους ένα σύστημα αναμονής για τις άλλες ομάδες.

Δηλαδή για αυτή την μία ώρα να μπορεί να δηλώσει κάποια άλλη ομάδα επίθεση στην μή κατοχηρομένη ομάδα και απλα μέχρι να κατοχηρωθεί η μάχη της πιο γρήγορης επιτηθόμενης ομάδας οι άλλες ομάδες να είναι σε αναμονή.

 

Γ1)Δυνατότητα μπλέ γραμμάτων στους παίχτες μιας σημμαχικής ομάδας.

Λόγο του ότι μερικές ομάδες κάνουν συμμαχίες..αρκετές φορές οι παίκτες της συμμαχικής ομάδας κάνουν καταλάθος επίθεση σε μέλη της ομάδας των συμμάχων.

Και για αυτόν το λόγο θα ήταν καλό να προστεθούν τα μπλέ γράμματα στους συμμάχους ετσί όπως είναι και στα μέλη της ίδιας ομάδας.

Γ2)Επί πρόσθετα σωστό επίσης θα ήταν για αυτό το φαινόμενο των συμμαχικών ομάδων να προστεθόταν ένα επίσημο πλαίσιο στην περιγραφή της ομάδας που να έγραφες εκεί με πιά ομάδα κάνεις συμμαχία.

 

Αυτές ήταν οι τορινές μου προτάσεις ελπίζω να τραβήξουν το ενδιαφέρον σας. (rainbow)

θα ηθελα να προσθεσω για την προταση Β και κατι ακομα..την δυνατοτητα αλλαγης ωρας (πιο αργα οχι νωριτερα) στις μαχες


Όλοι είχαμε τίτλο ήρωας μηδέν,μέχρι

    που γίναμε ήρωες τιμής.

             (win)  (y) (donut)        

                     






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: ομάδες, επέκταση, συμμαχία, ομάδα, σύμβουλος, νέα λειτουργία, νέες επεκτάσεις, πρόταση

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες