Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Βug με δεξιότητα βοηθού;


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
7 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 CAYDE6

CAYDE6

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:CAYDE6
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2020 - 17:04:31

Καλησπέρα,

Στο βασικό μου account έχω ως βοηθό τον Σπότ, με ειδική δεξιότητα "υψηλές απαιτήσεις" (η πιθανότητα του αντιπάλου να σε αποφύγει μειώνεται κατά 10%).

 

Λοιπόν έκανα μια μάχη πρωταθλήματος με άτομο που είχε αισθητά χαμηλότερη διαίσθηση από εμένα,(εγώ έχω 3.876, αυτός περίπου 2.200). Δεν θυμάμαι ακριβώς πόση διαίσθηση είχε,αλλά κοιτώντας τα stats του είδα ότι είχε μόνο 2% πιθανότητα να με αποφύγει, που σημαίνει ότι με την ειδική δεξιότητα ενεργή, είναι θεωρητικά αδύνατον να με αποφύγει.Παρ'όλα αυτά, αυτός κατάφερε να με αποφύγει μια φορά.

 

Φυσικά δεν ανοίγω αυτό το θέμα για να παραπονεθώ,(έτσι και αλλιώς νίκησα στη μονομαχία), αλλά για να καταλάβω αν αυτό που έγινε ήταν κάποιου είδους bug, ή εγώ δεν έχω καταλάβει καλά πώς ακριβώς λειτουργεί η δεξιότητα...


"Pursue Uldren,
the man who pulled the trigger"

#2 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2020 - 17:57:02

Από 12% που μπορούσε να σε αποφύγει, έγινε στη μάχη 2% λόγω του πετ. 



#3 OlympiacosFC

OlympiacosFC

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 64 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 163

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2020 - 18:37:01

Άσε μην το ψάχνεις, το έχουν ξαναπεί και άλλοι παίχτες. Άλλος είχε περισσότερο μυαλό και δεχόταν κρίσιμα χτυπήματα. Απαράδεκτο για ένα παιχνίδι που ξοδεύεις χρήματα για αυτό. Α ναι ξέχασα.... είναι οι πιθανότητες  (silly)


 Η πραγματική αξία του ανθρώπου είναι ένα κλάσμα του οποίου ο αριθμητής αντιπροσωπεύει το τι πραγματικά αξίζει και ο παρονομαστής το τι νομίζει για τον εαυτό του. Όσο μεγαλύτερος γίνεται ο παρονομαστής, τόσο μικρότερο γίνεται το κλάσμα..


#4 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 760 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.548

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2020 - 19:44:03

Καλησπέρα,

 

αλλά για να καταλάβω αν αυτό που έγινε ήταν κάποιου είδους bug

 

Όπως είπε και παράπανω χρήστης, όλα είναι πιθανότητες. 

 

Και το 2 προήλθε απο το 12-10. 

 

Καλή συνέχεια. 


“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#5 Incomprehensible

Incomprehensible

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 156 μηνύματα
  • Ομάδα:Τ Ρ Ε Ν Ο Σ Ε Τ
  • Κόσμος:GR26
  • Ήρωας:Conqueror






Φήμη: 269

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2020 - 20:29:28

Καλησπέρα,

Στο βασικό μου account έχω ως βοηθό τον Σπότ, με ειδική δεξιότητα "υψηλές απαιτήσεις" (η πιθανότητα του αντιπάλου να σε αποφύγει μειώνεται κατά 10%).

 

Λοιπόν έκανα μια μάχη πρωταθλήματος με άτομο που είχε αισθητά χαμηλότερη διαίσθηση από εμένα,(εγώ έχω 3.876, αυτός περίπου 2.200). Δεν θυμάμαι ακριβώς πόση διαίσθηση είχε,αλλά κοιτώντας τα stats του είδα ότι είχε μόνο 2% πιθανότητα να με αποφύγει, που σημαίνει ότι με την ειδική δεξιότητα ενεργή, είναι θεωρητικά αδύνατον να με αποφύγει.Παρ'όλα αυτά, αυτός κατάφερε να με αποφύγει μια φορά.

 

Φυσικά δεν ανοίγω αυτό το θέμα για να παραπονεθώ,(έτσι και αλλιώς νίκησα στη μονομαχία), αλλά για να καταλάβω αν αυτό που έγινε ήταν κάποιου είδους bug, ή εγώ δεν έχω καταλάβει καλά πώς ακριβώς λειτουργεί η δεξιότητα...

Ναι, ειναι bug. Αν αυτός έχει 2200 και εσύ έχεις κοντά 4 χιλιάδες, έχει περίπου 1,5/2% αποφυγης ΧΩΡΙΣ τις υψηλες. Το παθαίνουν συχνά τα πετ.



#6 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2020 - 15:59:22

κρισιμα χτυπηματα οι αμυαλοι... ειναι δυνατον;;;

κι εσυ μου λες για την αποφυγη


  • Αυτό αρέσει στον/η grigrist
Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#7 CAYDE6

CAYDE6

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:CAYDE6
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 02 Ιούλιος 2020 - 15:12:24

Από 12% που μπορούσε να σε αποφύγει, έγινε στη μάχη 2% λόγω του πετ.

Όπως ανέφερα παραπάνω, ο αντίπαλος είχε 2%(ή λιγότερο, ΧΩΡΊΣ τη δεξιότητα ενεργή) πιθανότητα να με αποφύγει... Για αυτό είμαι απόλυτα σίγουρος. Το 2.200 διαίσθηση που είπα είναι στο περίπου. Άρα αφού δεν έχω καταλάβει εγώ λάθος τί γίνεται με την δεξιότητα, ήταν bug του παιχνιδιού.

Ξαναλέω, είχε πιθανότητα αποφυγής 2%(ΧΩΡΙΣ τη δεξιότητα ενεργή),που σημαίνει οτι ΜΕ την δεξιότητα είχε θεωρητικά -8%
Ούτε 2,ούτε 0.2
Για να μην επαναλάβουν κάποιοι τα ίδια.

Επεξεργάστηκε από CAYDE6, 02 Ιούλιος 2020 - 15:24:13.

"Pursue Uldren,
the man who pulled the trigger"

#8 VaNNiStErLoOyy

VaNNiStErLoOyy

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
  • Ομάδα:Γατακιαα
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:VaNNiStErLoOy
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 19 Ιούλιος 2020 - 19:26:16

Καλησπέρα,αν έχεις πετ που αναβαθμίζεις και το έχεις βάλει στις στολές,κάθε φορά που ανεβαίνει λεβελ γίνεται βασικό.Για να το φτιάξεις πρέπει να βγάλεις το βασικό σου πετ και να το ξαναβάλεις.Αυτο το bug πρέπει να φτιαχτεί καθώς έχω σταματήσει να ανεβάζω τα πετ μου.
  • Αυτό αρέσει στον/η grigrist




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες