Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Περιγραφές


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 NONITA

NONITA

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:ElizabethBáthory
Φήμη: 118

Δημοσιεύτηκε 03 Σεπτέμβριος 2020 - 20:24:54

θα αναφερθώ στο θέμα των περιγραφών, αφορμή περιγραφές που αναφέρονται σ εμένα και με προσβάλουν. Συγκεκριμένα το όνομα μου είναι Λήδα ... το αναφέρουν Ληγδα, Ληγδιάρα  και αλλά πολλά ...κλπ. 

Άπειρα τα τίκετ ... άλλα δυστυχώς ... άκαρπες και οι  προσπάθειες να προστατευτώ... φυσικά και δεν αναφέρομαι στην υποστήριξη.  

 Με τον όρο περιγραφή, εννοούμε την αναπαράσταση, μέσα από το λόγο (και όχι π.χ. τη ζωγραφική).

Η περιγραφή μπορεί να αφορά κυρίως:

- χώρο / τοπίο

- αντικείμενο 

- πρόσωπο (περιγραφή του εξωτερικού παρουσιαστικού: ύψος, χρώμα μαλλιών, ματιών, σχήμα προσώπου κλπ., περιγραφή του χαρακτήρα ενός ανθρώπου) 

 

Στόχος της περιγραφής είναι να παραθέσει όλα τα γνωρίσματα του στοιχείου το οποίο περιγράφεται, όλα εκείνα που είναι απαραίτητα για να μπορέσει κάποιος να σχηματίσει μια πλήρη και σαφή εικόνα / άποψη για το στοιχείο αυτό.

Πέρα όμως από το γενικότερο αυτό σκοπό, η περιγραφή μπορεί, κατά περίπτωση, να αποσκοπεί:

- στην απλή ψυχαγωγία 

-στην κάλυψη πρακτικών αναγκών της καθημερινότητας 

στη μετάδοση γνώσεων

 Μερικοί όμως χρησιμοποιούν  την περιγραφή όπως σ αυτό το παιχνίδι για να προσβάλλουν  συμπαίχτη προκειμένου να γίνουν δήθεν σημαντικοί.  θεωρώντας ότι μ αυτό τον  σαθρό  τρόπο τα άτομα αυτά  που νιώθουν υποδεέστερα έναντι των άλλων , αναπτύσσουν έναν μηχανισμό άμυνας κατά τον οποίο τείνουν να απαξιώνουν τους άλλους γύρω τους. Έτσι θεωρούν πως δεν θα γίνει αντιληπτή η δική τους μειονεξία και η  κατωτερότητα που τα χαρακτηρίζει.Το  «ΣΥΜΠΛΕΓΜΑ ΚΑΤΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ που τα διακατέχει τα κάνει να θεωρούν τους εαυτούς  τους σπουδαίους και σημαντικούς προσβαλλοντας τον συμπαίχτη. Αλήθεια η ανοχή από τους συμπαίχτες  τους  αυτών των ατόμων είναι υγιής?

 

δεν νομίζετε πρέπει ν αλλάξει ο τρόπος τιμωρίας αυτών των παιχτών?


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, giann657, grigrist και σε 6 άλλους

#2 Eliza

Eliza

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 48

Δημοσιεύτηκε 03 Σεπτέμβριος 2020 - 20:33:54

δεν θα πω πολλα , αλλα δεν ειναι δυνατον να δεχεται προσωπικη επιθεση μελος της ομαδας μου απο συγκεκριμενο παιχτη και επειδη απλα γραφει με γενικευσεις που οδηγουν  στο να καταλαβουν  ολοι που απευθυνεται να μην μπορει να τιμωρηθει .

θεσπιστε ενα πλαισιο προστασιας για τετοιες περιπτωσεις


Επεξεργάστηκε από Eliza, 03 Σεπτέμβριος 2020 - 20:48:11.

  • Αυτό αρέσει σε achilleas33, NONITA και Adit

#3 Adit

Adit

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 70 μηνύματα
  • Ομάδα:samael
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:Raven
Φήμη: 101

Δημοσιεύτηκε 03 Σεπτέμβριος 2020 - 20:44:15

Δεν θα έπρεπε να επιτρέπονται τέτοιες περιγραφές μέσα στο παιχνίδι οι οποίες προσβάλουν τον άλλον και χρησιμοποιουν το όνομα κάποιου με κοροϊδευτικό τρόπο . Η δίκη μου άποψη είναι ότι του αξίζει μόνιμο μπαν!


  • Αυτό αρέσει σε achilleas33, NONITA και Eliza

#4 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2020 - 08:39:18

Με αφορμή το συγκεκριμένο συμβάν, θα ήθελα να τοποθετηθώ κι εγώ σε ότι αφορά την κατάσταση που επικρατεί στον gr22. Το παιχνίδι έχει μετατραπεί σε χώρος αντιπαραθέσεων ή είναι ιδέα μου; Ο gr22 μοιάζει περισσότερο με τηλεοπτικό reality παρά με παιχνίδι που αποσκοπεί στη διασκέδαση των χρηστών. Βλέπω πως οι νεότεροι διακομιστές απαρτίζονται από άτομα με τελείως διαφορετική νοοτροπία και σκεπτικό, όπου οι προσβολές έχουν γίνει νόμιμες επειδή γι'αυτούς εκφράζουν την αλήθεια, όσο υποκειμενική κι αν είναι αυτή. Χάθηκε η ευγενής άμιλλα και η ιδιότητα του ανθρώπου έχει απαξιωθεί σε μεγάλο βαθμό.Μη ξεχνάμε ότι υπάρχουν και μικρά παιδιά, είναι κρίμα να υιοθετήσουν τέτοιες συνήθειες στη ζωη τους... οσο βλέπω τέτοιες συμπεριφορές σε ένα απλό παιχνίδι σαν κι αυτό, τότε δεν ξέρω τί άλλο μπορει γίνεται έξω στον κόσμο...
  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, Naty, Killfan7 και σε 6 άλλους

#5 NaLeeiEtsi

NaLeeiEtsi

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 10 μηνύματα
  • Ομάδα:STAYTRUE
  • Κόσμος:GR23
  • Ήρωας:ΠΑΤΣΑΝ
Φήμη: 15

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2020 - 09:20:09

Ο 22 εχει γινει ενα γρ οχι απλα θεμα ανταγωνισμου οπως σε καθε σερβερ αλλα θεμα κοντρας σε σημειο να βριζετε ο καθενας..ο καθενας να κραζει..να βαζει περιγραφες ωστε να προσβαλλει τον καθενα...γενικα ο 22 ειναι ο χειροτερος σερβερ..κανονες ειναι σαν μην υπαρχουν..κ απλα ο καθενας κανει οτι θελει κ λεει οτι θελει...ειναι απογοητευτικο...δεν λεω κοντρα να υπαρχει σε θεμα ομαδων αλλα οχι βρισιες..κοντρα σε κονς..σε τιμη κ τετοια ωστε να εχει λιγο φαση ολο αυτο..αλλα μεχρι εκει..με το να βριζει η κραζει καποιος καποιον αλλον δεν κερδιζει κατι παρα να χαλαει την εικονα του σαν παικτη..αυτα απο εμενα ελπιζω να αλλαξουν πολλα ωστε να ηρεμησουν τα πραγματα κ γινουν σωστα


  • Αυτό αρέσει σε goof123, οΓκουρου και OkeyBoomer

Χαμένη μάχη εκείνη που φοβηθηκες να δώσεις..!!

 

 


#6 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2020 - 10:59:47

Προσωπικά δεν ασχολούμαι με το τι κάνουν οι άλλοι ΕΚΤΟΣ αν οι άλλοι ενοχλήσουν πρώτα εμένα και την ομάδα μου είτε με την περιγραφή τους είτε με τον τρόπο παιχνιδιού τους (αθέμιτος ανταγωνισμός που παραβαίνει τους κανόνες του παιχνιδιού)

 

Θεωρώ πως στον Gr22 όλες οι top ομάδες παραβαίνουν τους κανόνες με τον έναν ή τον άλλο τρόπο...Επομένως το να κράζεις κάποιον για αυτό ενώ κάνεις τα ίδια είναι άτοπο...ΑΛΛΑ για να κράζουν κάποιον τόσα άτομα και αυτός κάτι θα έχει κάνει...Βέβαια άλλο το να ''κράζεις'' κάποιον αναφέροντας ότι κλέβει (αυτό το θεωρώ αποδεκτό εφόσον δεν κάνεις το ίδιο) και άλλο το να πετάς προσβολές για αυτόν,να τον δυσφημίζεις χωρίς να κάνεις ξεκάθαρο το γιατί σου φταίει...Βέβαια κάποιοι μπορεί να θεωρούν πως είναι εντάξει να πούνε απλά ''Ο τάδε είναι χαζός'' και να το αφήσουν εκεί να βρίσκεται...Για αυτούς υπάρχουν οι ποινές 1-2 ημερών...

 

Για εμένα σε ΟΛΑ αυτά πρέπει να μπει ένα όριο όταν μια κατάσταση ξεφεύγει από το σκεπτικό ''μου φταις και σε κράζω'' και φτάνει σε επίπεδο που πλέον θεωρείται bullying...Κάτι που μπορώ να πω πως έχω παρατηρήσει παρακολουθόντας τον Gr22 (που όπως αναφέρθηκε παραπάνω έχει καταντήσει σαν reality)

 

Άλλο ένα όριο (και το πιο σημαντικό) που θα έπρεπε να υπάρχει είναι όταν μια κατάσταση βγαίνει εκτός παιχνιδιού...Εκεί πιστεύω το μόνιμο ban είναι το λιγότερο που θα έπρεπε να υπάρχει ως ποινή...


  • Αυτό αρέσει στον/η NONITA, giann657, goof123 και σε 2 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#7 DeViLos

DeViLos

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
  • Ομάδα:The Genylemans Never Die
  • Κόσμος:GR21
  • Ήρωας:DeViL
Φήμη: 4

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2020 - 12:48:59

τλκ υπαρχει πολυ δημοκρατια στο φορουμ...οποια απαντηση δεν μας βολευει τη σβηνουμε και κραταμε τις απαντησεις που μας αβανταρουν.λυπαμαι αλλα ειλικρινα εισαι στα ορια της γραφικοτητας και πας να τα υπερβεις μ αυτα που κανεις


  • Αυτό αρέσει σε Incomprehensible, Fritzos και parissdrl

#8 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2020 - 13:00:19

τλκ υπαρχει πολυ δημοκρατια στο φορουμ...οποια απαντηση δεν μας βολευει τη σβηνουμε και κραταμε τις απαντησεις που μας αβανταρουν.λυπαμαι αλλα ειλικρινα εισαι στα ορια της γραφικοτητας και πας να τα υπερβεις μ αυτα που κανεις


Να είμαστε δημοκρατικοί αλλά με τρόπο που να μη προσβάλλει την υπόληψη του συνομιλητή μας. Έχει γίνει καραμέλα πια αυτό... μπαίνετε να σχολιάσετε και χρησιμοποιείται ειρωνεία αλλά από την άλλη θέλετε να σας πάρουν και στα σοβαρά... μου λες πως γίνεται αυτό; Μόνο και μόνο ο τρόπος που εκφράζεστε σας κάνει να χάνετε το δίκιο σας. Διατύπωσε μια ολοκληρωμένη άποψη με επιχειρήματα για να μπορέσει να υπάρξει διάλογος. Οι συντονιστές την δουλειά τους κάνουν, διαφορετικά θα επικρατούσε το χάλι που υπάρχει στον διακομιστή σου, με τα υβριστικά σχόλια στις περιγραφές να τρέχουν άφθονα...

Επεξεργάστηκε από giann657, 04 Σεπτέμβριος 2020 - 13:01:06.

  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, arxontas123, grigrist και σε 2 άλλους

#9 parissdrl

parissdrl

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
  • Ομάδα:OldSchoolGG
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:parissdrl
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2020 - 13:04:04

Γενικά σε αυτο το θέμα πιστεύω οτι εισαι λαθος, διοτι "μονος καυγας δεν γίνεται" αυτο σημαίνει οτι με καποιον τρόπο και εσυ εχεις προκαλέσει τον παικτη ή τους παικτες για τους οποιους απευθύνεσαι. Λες οτι: " Άπειρα τα τίκετ ... άλλα δυστυχώς ... άκαρπες και οι  προσπάθειες να προστατευτώ... φυσικά και δεν αναφέρομαι στην υποστήριξη. "  Δηλαδη ποιος φταιει για τα τικετ που αναφέρεσαι ακριβώς; οταν γραφουμε κατι σκευφτόμαστε τι λεμε δεν γράφουμε λογια του αέρα. Εσυ raven λες οτι: " Δεν θα έπρεπε να επιτρέπονται τέτοιες περιγραφές μέσα στο παιχνίδι οι οποίες προσβάλουν τον άλλον και χρησιμοποιουν το όνομα κάποιου με κοροϊδευτικό τρόπο . Η δίκη μου άποψη είναι ότι του αξίζει μόνιμο μπαν! " εσυ δεν αξίζεις μπαν δηλαδή οταν παίζεις με *** που το βλέπω στο live σου δεν λεω λόγια του αέρα. Οταν λες ασχημα πράγματα σε ενα παλιό μέλος της ομάδας σου και τον βρίζει ολοι η ομαδα σου, γιατι άλλαξε ομάδα μετα απο 5 μήνες που ήταν σε εσας δεν αξίζεις και εσυ μπαν αλλα και η ομάδα σου; .


  • Αυτό αρέσει στον/η Killfan7, goof123, arxontas123 και σε 5 άλλους

#10 Naty

Naty

    Χρυσός Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.193 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4



Φήμη: 5.574

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2020 - 13:24:15

Καλησπέρα σας,

 

έγινε μια πρόταση-παράπονο η οποία θα ληφθεί υπόψη τόσο από εμάς όσο και από την εταιρεία. Το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι πεδίο μάχης. Ο διάλογος πάντα πρέπει να είναι υγιής.

 

Δεν υπάρχει κάτι άλλο να προσθέσουμε.

 

Το παρόν κλειδώνει.

 

Καλή σας συνέχεια!


  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, giann657, goof123 και σε 5 άλλους




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες