Μεταπήδηση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

"Τρομακτική Ιστορία Halloween"

• Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Naty

Naty

Ασημένιος Ήρωας

• Team Hero Zero
  • 880 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4

Φήμη: 3.513

Δημοσιεύτηκε 12 Οκτώβριος 2020 - 16:05:37

Halloween-HZ-1.png

Αν και μεγαλώνουμε, πάντα αγαπάμε τις τρομακτικές ιστορίες.

Επεξήγηση
• Πρέπει να γράψετε μια τρομακτική ιστορία σε σχέση με το Hero Zero και το Halloween.
• Η ιστορία θα πρέπει να κυμαίνεται μεταξύ 200-400 λέξεων.
• Δημοσιεύστε το κείμενο στο θέμα της Εκδήλωσης του Φόρουμ που έχει δημιουργηθεί για την εκδήλωση.
• Στο κείμενό σας, θα πρέπει να προσθέσετε το όνομα και τον διακομιστή στον οποίο παίζετε: Για παράδειγμα: Nuno UK1
• Χρησιμοποιήστε την φαντασία σας!
• Το Εvent θα τρέχει για 8 μέρες
;)

Κανόνες
• Μην χρησιμοποιήσετε πολλαπλούς λογαριασμούς, διότι θα αποκλειστείτε από την εκδήλωση.
• Κάθε άτομο μπορεί να κερδίσει 1 βραβείο, σε 1 λογαριασμό και σε μόνο ένα διακομιστή.
• Μην χρησιμοποιήσετε παράνομες λέξεις, διότι θα αποκλειστείτε.
• Απαγορεύεται η αντιγραφή ιστορίας των προηγούμενων παικτών. Θα αποκλειστείτε χωρίς προειδοποίηση για λογοκλοπή από τη συντονιστική ομάδα. Γι' αυτό το λόγο, απαγορεύεται η επεξεργασία των κειμένων. Παρακαλούμε ελέγξτε το κείμενό σας πριν το ποστάρετε.
• Μπορείτε να λάβετε 1 ανταμοιβή σε όλη την εκδήλωση (μια ανταμοιβή ανά χρήστη μόνο).
• Υπάρχουν περιορισμοί όσον αφορά τα market/διακομιστές: Για παράδειγμα: Αν πάρετε μέρος στην Εκδήλωση του φόρουμ του Ηνωμένου Βασιλείου, μπορείτε να λάβετε ανταμοιβή μόνο στους διακομιστές του Ηνωμένου Βασιλείου.
• Μόλις υποβάλλετε την ανάρτησή σας, δεν μπορείτε να την επεξεργαστείτε. Οι επεξεργασμένες απαντήσεις θα αποκλειστούν.
• Εάν υπάρχει πρόβλημα με το όνομα του λογαριασμού ή τον διακομιστή σας, χρησιμοποιήστε το κουμπί της Καταγγελίας στην ανάρτησή σας έτσι να ληφθεί υπόψιν από έναν συντονιστή. Εξηγήστε τι χρειάζεται να αλλάξει! Ένας συντονιστής θα εξετάσει το αίτημά σας και θα διορθώσει το λάθος.

Βραβεία
• Όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν 50% Ενισχυτικό Δεξιοτήτων για 14 ημέρες.

Χρονολόγιο
• Αυτή η Εκδήλωση θα λάβει χώρα ανάμεσα στις 15 Οκτωβρίου και 22 Οκτωβρίου
• Τα βραβεία της Εκδήλωσης θα παραδοθούν μέχρι τις 5 Νοεμβρίου

Καλή διασκέδαση

GR.png

• Αυτό αρέσει στον/η goof123, tipaki1908, Rose70 και σε 5 άλλους

#2 Rose70

Rose70

Παρατηρητής

• Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 30 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαPlanet Earth
  • Κόσμος:GR10

Φήμη: 167

Δημοσιεύτηκε 15 Οκτώβριος 2020 - 01:21:30

Μια φορά και δύο καιρούς στο μακρινό Humphreydale όλοι οι κάτοικοι ετοιμάζονταν να γιορτάσουν το Halloween.

Κάθε σπίτι είχε στολιστεί με τις απαραίτητες σκαλιστές κολοκύθες, τις ψεύτικες νυχτερίδες και όλα τα συναφή. Τα γλυκά είχαν την τιμητική τους .

Τα παιδιά περίμεναν με ανυπομονησία να φορέσουν τα τρομακτικά τους κουστούμια και να ξεχυθούν στους δρόμους και στα σπίτια. Πολλά από αυτά ανταγωνίζονταν το ένα το άλλο ποιος θα μαζέψει τα περισσότερα γλυκά.

Στα βουνά της γειτονικής Ελβετίας, σε ένα μεγάλο κάστρο στην ψηλότερη κορυφή, ζούσαν τρεις μάγισσες αδελφές. Πριν από πολλά χρόνια είχαν καταφέρει να φυλακίσουν όλα τα φαντάσματα, τόσο από τη δική τους πόλη όσο και από όλες τις γειτονικές, στο υπόγειο του κάστρου τους.

Ο φοβερός όμως Jack που έμαθε ότι εξαιτίας του οι άνθρωποι έφτιαχναν τη μέρα του Halloween κολοκύθες που τις ονόμαζαν jack-o-lanterns θύμωσε, ξεσήκωσε και τους υπόλοιπους φυλακισμένους και κατάφεραν να δραπετεύσουν.

Καθώς το Humphreydale ήταν τόσο γιορτινά στολισμένο αποφάσισαν να πάνε εκεί και να τους κλέψουν όλες τις κολοκύθες. Τις έπιαναν και τις πετούσαν από ψηλά ώστε να σκάνε με δύναμη στο έδαφος, πολλές φορές τραυματίζοντας τους ανθρώπους. Πείραζαν και τρομοκρατούσαν τους πάντες. Τα παιδιά φοβόντουσαν να βγουν πλέον έξω και να παίξουν. Όλα έδειχναν ότι θα έπρεπε να ακυρώσουν τον εορτασμό του Halloween αυτή τη χρονιά.

Οι καλές μας μάγισσες αμέσως μόλις κατάλαβαν τι έγινε έτρεξαν και ζήτησαν από τον δήμαρχο του Humphreydale να συγκεντρώσει όλους τους ήρωες του Hero Zero που ως γνωστόν ήταν ατρόμητοι και δεν φοβόντουσαν τίποτα για να τις βοηθήσουν να πιάσουν ξανά τον Jack και την παρέα του.

Σε ελάχιστο χρόνο οι ήρωές μας κατέστρωσαν το σχέδιό τους και κατάφεραν να φυλακίσουν ξανά όλα τα φαντάσματα και τον αρχηγό τους στο κάστρο των μαγισσώνΈτσι το Halloween σώθηκε χάρη στου ατρόμητους ήρωες του Hero Zero.

Rose25, Gr10

• Αυτό αρέσει στον/η simos, jek14, goof123 και σε 10 άλλους

#3 Blizzard

Blizzard

Μηδενικό

• Members
  • Κουκκίδα
  • 3 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαAzeroth
  • Ομάδα:Το Παλιο ΠΑΣΟΚ
  • Κόσμος:GR21
  • Ήρωας:Misfit

Φήμη: 27

Δημοσιεύτηκε 15 Οκτώβριος 2020 - 04:41:28

Τρόμος στο  Hero zero  ξέσπασε ανάμεσα στη Γιορτή του Oktoberfest και του  Halloween  2020 και η δόκτωρ Αννα Μίσφιτ ήταν ανάμεσα σ’ αυτούς που έγιναν μάρτυρες του φρικιαστικού γεγονότος.

Τις μικρές ώρες της 13ης του μήνα, ξύπνησε από τ’ άγρια, φρενιασμένα ουρλιαχτά του Τζολτ, σκύλου-φύλακα της Yoyodine.
Βραχνά και τρομακτικά, ξετρελαμένα γρυλίσματα συνεχίζονταν με ολοένα μεγαλύτερη ένταση.
Τότε αντήχησε μια κραυγή από έναν εντελώς διαφορετικό λάρυγγα,
 Μια κραυγή που ξύπνησε το μισό Sillycon Valley και στοίχειωσε τον ύπνο των ηρώων του για πάντα,
μια κραυγή που δε θα μπορούσε να προέρχεται από πλάσμα που γεννήθηκε στη γη.       

Η δόκτωρ Αννα, αφού ντύθηκε και βγήκε βιαστικά, είδε πως άλλοι ήταν ήδη έξω.
Άκουσε το διαπεραστικό ήχο του συναγερμού της Yoyodine να σκίζει τη σιγαλιά της νύχτας.
Ένα παράθυρο έχασκε ανοιχτό και σκοτεινό μέσα στο φεγγαρόφωτο.                                        
Ό,τι ήταν αυτό που είχε έρθει, είχε καταφέρει προφανώς να μπει, γιατί τα γαβγίσματα του Τζολτ,
 που σβήνανε τώρα σ’ ένα φρικιαστικό ντουέτο γρυλισμάτων και πενομένων κραυγών, ακούγονταν ήδη από μέσα.
  Προσπέρασε το πλήθος με αυταρχικότητα, ξεκλείδωσε τη πόρτα του προθαλάμου και διέσχισε τρέχοντας τη σάλα προς το μικρό γραφείο απ’ όπου ερχότανε το σιγανό κλαψούρισμα του σκύλου.
Βρήκε το κουράγιο να γυρίσει τον διακόπτη και ούρλιαξε μ’ όλη της τη δύναμη βλέποντας αυτό που κειτόταν μπρος στις σκορπισμένες καρέκλες.

Το πράγμα που ήταν γερμένο στο πλάι μέσα σε μια εμετική λίμνη από κιτρινοπράσινη κολλώδη μάζα, είχε ύψος δυο μέτρα περίπου.
Ο Τζολτ είχε σκίσει ένα μέρος των ρούχων του και λίγο από το δέρμα του.
Δεν ήταν νεκρό, αλλά συστρεφόταν σιωπηλά και σπασμωδικά.
Από τη μέση και πάνω ήταν σχεδόν ανθρωπόμορφο, αν και στο στήθος, είχε σκληρό, λεπιδωτό δέρμα σαν του κροκόδειλου.
Από τη μέση και κάτω η φρίκη κορυφωνόταν, γιατί εδώ εξέλειπε κάθε ομοιότητα με τον άνθρωπο
και κυριαρχούσε η πιο εξωφρενική φαντασία. Το δέρμα ήταν καλυμμένο με τραχύ μαύρο τρίχωμα
κι από τη κοιλιά προ εξείχαν πολυάριθμα γκριζοπράσινα πλοκάμια που καταλήγανε σε κόκκινες οδοντωτές βεντούζες.
 Έχοντας νιώσει την ανθρώπινη παρουσία ,το ετοιμοθάνατο πλάσμα άρχισε να μουρμουρίζει χωρίς να σηκώσει το κεφάλι του.
Η δόκτωρ Αννα κατέγραψε τα λόγια του που ήτανε κάτι σαν:

«φερ-τε-το-τουρ-νουα-τι-μης-πι-σω…»

Σιγά-σιγά έσβησε.Το σκυλί σήκωσε ψηλά το κεφάλι του,
αφήνοντας ένα παρατεταμένο, πένθιμο ουρλιαχτό.

Misfit
GR21

• Αυτό αρέσει στον/η simos, jek14, goof123 και σε 6 άλλους

#4 stiv1

stiv1

Μηδενικό

• Members
  • Κουκκίδα
  • 6 μηνύματα
  • Ομάδα:REVENGE
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:Μήτσος3
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 15 Οκτώβριος 2020 - 09:08:52

Το παλιό νοσοκομείο στην πόλη μου έχει κλείσει εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Μια μέρα αποφασίσαμε να το εξερευνήσουμε. Εγώ εντωμεταξύ, ανέλαβα να πάρω σταυρούς και κομποσκοίνια σε περίπτωση που έρθουμε σε επαφή με κάτι παραφυσικό! Αποφασίσαμε να μπούμε στο νοσοκομείο την νύχτα!

Το πρώτο πράγμα που ένιωσα ήταν μία απαίσια μυρωδιά. Προχωρήσαμε μέσα σε ένα δωμάτιο και ακούσαμε ένα ψίθυρο, και παγώσαμε όταν τον ακούσαμε να λέει τα ονόματα μας! Αρχίσαμε να τρέχουμε όλοι προς την έξοδο αλλά, ήταν ΚΛΕΙΔΑΜΠΑΡΩΜΕΝΗ! Τότε ξανακούσαμε την ίδια φωνή μόνο που δεν ψιθύριζε αλλά ούρλιαζε κι έλεγε «Γιάννη, Ιορδάνη και Χρήστο θα πεθάνετε’». Ο Χρήστος (που ήταν κι ο μικρότερος) άρχισε να κλέει. Και με αυτό που αντικρίσαμε αρχίσαμε να κλαίμε κι εμείς…

Μια γυναίκα με χιλιοσκισμένο ρούχο (απ’ αυτά που φοράνε στα νοσοκομεία) και κατάμαυρα μαλλιά κατευθυνόταν προς το μέρος μας. Το πρόσωπο της ήταν κάτασπρο σαν αυτό ενός πτώματος. Τότε θυμήθηκα τους σταυρούς και τα κομποσκοίνια που είχα πάρει μαζί μου. Κατευθείαν τράβηξα έναν σταυρό και τον πέταξα στην γυναίκα-φάντασμα. Αυτή άρχισε να ουρλιάζει και η πόρτα από πίσω μας ξεφράκαρε. Ο Γιάννης έσπρωξε την πόρτα και με ένα σάλτο βρεθήκαμε έξω απ’ το νοσοκομείο. Την επομένη όταν περάσαμε απ’ έξω στο παράθυρο κρέμονταν ο σταυρός μου. Και το χειρότερο είναι πως κρέμονταν από μια τούφα κατάμαυρα μαλλιά....

Μήτσος3 gr6

• Αυτό αρέσει στον/η simos, goof123, tipaki1908 και σε 5 άλλους

#5 MrSnail

MrSnail

Μηδενικό

• Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
  • Ομάδα:Middle Earth
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:MrSnail
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 15 Οκτώβριος 2020 - 10:30:47

Όπως κάθε χρόνο στις 31 του Οκτώβρη η μικρή Lucy μεταμφιέζεται και πηγαίνει από σπίτι σε σπίτι λέγοντας "Φάρσα ή κέρασμα". Οι γονείς της Lucy είπαν πως πρέπει να γυρίσει πριν τα μεσάνυχτα γιατί σήμερα έχει πανσέληνο. Στις 10 το βράδυ η Lucy ήταν ακόμα έξω για "φάρσα η κέρασμα" μαζί με τις φίλες τις, εκείνη τη στιγμή ήταν έξω από το σπίτι του Κύριου Φράνκ. ο Κύριος Φράνκ ήταν διευθυντής του εργοστασίου Cupcakes και ήταν αρκετά τρομακτικός για τα παιδιά. Η Lucy είπε στις φίλες της πώς θα μπορούσε να πάει στο σπίτι εκείνο μόνη της και έτσι έκανε. Η πόρτα άνοιξε, δεν ήταν κανένας εκεί και η μικρή Lucy φοβήθηκε να πάει μέσα, μετά από το θάρρος που έδειξε η Lucy η φίλες αποφάσισαν να πάνε και αυτές, δίχως επιλογή η Lucy μπήκε μέσα στο τεράστιο κτήριο. Όταν πήγαν μέσα τα κορίτσια αντίκρισαν ένα μεγάλο κάδρο πού τις έκανε να ανατριχιάσουν, σε αυτό το κάδρο ήταν μια φωτογραφία ενός ηλικιωμένου άνδρα, το γεγονός που τις έκανε να ανατριχιάσουν όμως ήταν πως κούνησε τα μάτια του. Ακούγεται ένας θόρυβος, η πόρτα έκλεισε, τα κορίτσια δεν ήξεραν τι τις περίμενε, μετά από λίγη ώρα αποφάσισαν να ελέγξουν το κτήριο μήπως και υπήρχε κάποιος για να τις βοηθήσει, δυστυχώς δεν βρήκαν κανέναν και το μόνο που κατάφεραν είναι να χαθούν! Έχασαν σχεδόν όλες τις ελπίδες τους μέχρι που είδαν τον καθαριστή εκείνου του σπιτιού τον Κύριο Μάρκο, ο οποίος τους εξήγησε πως ένα κακό πλάσμα είχε προσέλθει στο κτήριο και προσπαθούσε να βλάψει όποιον ερχόταν για "Φάρσα ή Κέρασμα". Χτύπησε το ρολόι, ήταν μεσάνυχτα, ποιός ξέρει τι άλλο θα έκρυβε αυτή η νύχτα. Ακούγεται ένας θόρυβος από τον 2ο όροφο, η Lucy και οι φίλες της είχαν φοβηθεί , το ίδιο και ο κύριος Μάρκος. Βλέπουν μια σκιά ενός λυκανθρώπου, η σκιά όλο και τούς πλησίαζε. Τα κορίτσια και ο Μάρκος ξεκίνησαν να τρέχουν μέχρι να νιώσουν ασφαλής, ο Μάρκος βρήκε ένα παράθυρο και έβγαλε τα κορίτσια έξω από το κτήριο, οι γονείς τους είχαν ανησυχήσει μέχρι που έφτασαν στα σπίτια τους, δυστυχώς για τον Μάρκο δεν χωρούσε να βγει από το παράθυρο. Οι επόμενες μέρες περνάνε και αστυνομικοί ακόμα ψάχνουν τον Μάρκο και μια απάντηση για το τι έγινε εκείνη την μέρα.Από ότι φαίνεται θα μείνει για πάντα ένα μυστήριο, ή μήπως όχι ?

MrSnail gr22
  • Αυτό αρέσει στον/η simos, jek14, tipaki1908 και σε 4 άλλους

#6 alkis4 gr1

alkis4 gr1

Παρατηρητής

• Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 49 μηνύματα
  • Τοποθεσίασπιτι μου
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:alkis4
Φήμη: 73

Δημοσιεύτηκε 15 Οκτώβριος 2020 - 12:16:31

Είναι γεγονός ότι στις μέρες μας υπάρχουν περίεργα συμβάντα.Μερικοί θα έλεγαν ότι υπάρχουν και συμπτώσεις,όμως τα πράγματα είναι πολύ πιο σκοτεινά.Όλα ξεκίνησαν όταν η μικρή Lucy μετακόμισε στην Gamble City.Περνούσε όμορφα στην νέα της γειτονιά,συχνά έβλεπε διάσημα άτομα μέσα σε πολυτελή αμάξια.Οι γονείς της ήταν πλούσιοι και γιαυτό δεν έκαναν εντύπωση στη μικρή Lucy τα ακριβά αυτοκίνητα αλλά οι ξεχωριστές προσωπικὀτητες που έβλεπε συχνά στην νέα της πόλη.Όμως η μικρή Lucy δεν ήταν πλήρος ικανοποιημένη,της έλειπε μια προσωπικότητα που θαύμαζε.Αυτή η προσωπικὀτητα ήταν ο Joker,τον οποίο θαύμαζε τρομερά λόγο της εμφάνισης του και επείδή ήταν ο απίθανος κακοποιός της Humphreydale, η οποια ήταν και η παλιά της γειτονιά.

Όταν ζούσε στην πόλη Humphreydale η μικρή Lucy,μια νύχτα του Halloween αποφάσισε πως ήθελε να καλέσει τον Joker φωνάζοντας τον.Έτσι όταν η ώρα έδειξε 00:00 τα μεσάνυχτα το μικρό κορίτσι,ανέβηκε στην ταράτσα του σπιτιού και άρχισε να φωνάζει με δύναμη ''Joker Joker σε περιμένω''μήπως καταφέρει και ακουστεί στην προσωπικότητα που έχει αδυναμία.Φώναζε για ώρα η μικρη Lucy όμως δεν είδε ανταπόκριση και έτσι κατέβηκε για να πάει στο δωμάτιο της για ύπνο.Λίγο πριν πάρει την μικρή Lucy ο ύπνος,άκουσε ένα τρομακτικό γέλιο.Σηκώθηκε η μικρή Lucy να δεί απο που ακούστηκε και κάθως σηκώνεται βλέπει έναν καπνό να βγαίνει απο κάτω απο το κρεβάτι της και ύστερα έπεσε στο πάτωμα διότι αυτός ο καπνός ήταν αέριο ύπνου.Την επόμενη μέρα που ξύπνησε,βρισκόταν σε έναν αλλο χώρο και ήταν απο πάνω οι γονείς της συγκινοιμένοι και έσταζαν δάκρυα.Ο Joker είχε απαγάγει την μικρή Lucy και της είχε ζωγραφίσει με κόκκινο μελάνι ενα χαμόγελο σαν το δικό του,και της είχε γράψει στο χέρι δεν θα είμαι μόνο στη καρδιά σου αλλά και στο μυαλό σου.Οι γονείς της,της ανέφεραν πως ο Joker σκοτώθηκε προσπαθόντας να ξεφύγει απο τους ήρωες του Hero Zero.Απο την στεναχώρια της η μικρή Lucy είπε στους γονείς της να αλλάξουν γειτονιά.Έτσι και έγινε.Μετακόμισε στην Gamble City για μια νέα ζωή,για να ξεχάσει το συμβάν.

Στο επόμενο Halloween,πριν η ώρα δείξει 00:00 η μικρή Lucy είπε δακρύζοντας ''Joker Joker σε περιμένω'' και ἐπεσε για ύπνο.Όμως ακούστηκε φωνή και την ξύπνησε λέγοντας με γέλια είμαι στο μυαλό σου και ύστερα άρχισε να γελάει και η μικρή Lucy σατανικά.

alkis4 gr8

• Αυτό αρέσει στον/η simos, tipaki1908, ΤΕΜΠΕΛΗΣ και σε 2 άλλους

Όλοι είχαμε τίτλο ήρωας μηδέν,μέχρι

που γίναμε ήρωες τιμής.

(win)  (y) (donut)        

#7 achilleas33

achilleas33

Θαυμαστής

• Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 143 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠάτρα
  • Ομάδα:nothing
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:bill333

Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 15 Οκτώβριος 2020 - 13:01:15

Ακόμη και κατάπληκτος, ο Λουσι δεν θα μπορούσε να σταματήσει να εξετάζει αυτό το παράξενο σχήμα μέχρι, σταμάτησε κουνώντας, και φαίνεται να έχει μια οργή, άρχισε ουρλιάζοντας yoyodyne και χτυπώντας τα χέρια της βίαια κατά το παράθυρο. ο Λουσι ήταν τόσο τρομοκρατημένος για να δούμε τι πήρε ακόμη και μια πτώση που πέφτει στην πλάτη του στο έδαφος. Ακόμα κάτω, ο λουσι συνέχισε να ακούει τις κραυγές και τους ήχους που προκάλεσε αυτή η γυναίκα όταν χτύπησε το παράθυρο. "Θεέ μου, τι συμβαίνει" σκέφτηκε ο λουσι. Μέχρι λίγο αργότερα οι ήχοι σταμάτησαν και η νύχτα ήταν σιωπηλή και πάλι.

Neptune gr22

• Αυτό αρέσει στον/η simos, Legrand, Petrichor και σε άλλον ένα

το hero zero  με τρεις λεξεις : ΔΙΑΡΚΕΙΑ , ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ

#8 Petrichor

Petrichor

Μηδενικό

• Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
  • Ήρωας:Petrichor

Δημοσιεύτηκε 15 Οκτώβριος 2020 - 16:18:54

All Hallows Evening για άλλη μια φορά! Trick or treat?

Θα ανάψω φωτιές σε κάθε γειτονιά του Hero Zero!

Θα ξεκινήσω από Humphreydale και θα φτάσω μέχρι Γιόκιο και Χρυσή Έρημο.

Θα φορέσω το Τρομακτικό Κοστούμι του Αποτυχημένου Πάντα, τη Δρακουλένια Μπέρτα της Επικής Ανοησίας,

το Ξεφτισμένο Καπέλο των Επανειλημμένων Φρικιαστικών Ανακαλύψεων  και τις Τοξικές Μπότες της Ελεεινής Προδοσίας

για να αποκρούσω το φάντασμα του παρελθόντος

Δεν θα ξεχάσω να κρατήσω στα χέρια μου αναμμένα φαναράκια, φτιαγμένα από κολοκύθα, για να αποτρέψει η φλόγα τους

κάθε μελλοντικό θύμα να αγγίξει μάγισσα. Είναι ό,τι πιο τρομακτικό μπορεί να σας συμβεί, αλήθεια σας λέω,

μα τον κακοποιό C3-D2  που για να τον εξοντώσουμε τον χτυπούσαμε πρόσφατα όλοι οι ήρωες του gr21 για τρεις ώρες!

Αγαπά τους ονειροκήπους,

γι’ αυτό ξερίζωσα κάθε λουλούδι από το δικό μου που σε κάθε της βλέμμα άνθιζε σαν να ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά.

Είδατε την ιπτάμενη σκούπα της;

Χωθείτε στα λασπόνερα, λουστείτε με φωτοχημικό νέφος, μονοξείδιο του άνθρακα και οξείδια του θείου.

Αγαπά τον καθαρό αέρα, γι’ αυτό ακολουθήστε πιστά το τρικ που σας αποκάλυψα.

Όσο για μένα… ως αμετανόητα αυτοκαταστροφική ψυχή,

θα ταμπουρωθώ στην ηρωική μου κρυψώνα που εδώ και ένα χρόνο περίπου σκάβω, ανοίγω δωμάτια, ράβω και ξηλώνω

για να είμαι σε ετοιμότητα τη συγκεκριμένη μέρα. Θα βάλω να αναβαθμίζεται η Θέση Άμυνας, θα φτάσω στο υψηλότερο επίπεδο

το Εργοστάσιο Αμυν-ο-μπότ, θα έχω έτοιμο καλού - κακού και κάνα Εργοστάσιο Επιθ-ε-μπότ  και κάπου εκεί ανάμεσα

θα χωθώ και θα περιμένω…

Τι θα περιμένω;

Την Ημέρα Halloween του 2020… για έναν και μοναδικό λόγο. Η πανσέληνος στο Halloween δεν είναι κάτι συνήθες.

Φέτος όμως θα είναι μία από αυτές τις σπάνιες φορές που θα συμβεί και θα ΄χω την ευκαιρία να δω για τελευταία φορά

τη γνωστή-άγνωστη μαυροφορεμένη μάγισσα να ίπταται με τη σκούπα της με φόντο την πανσέληνο…

Κάπου εκεί ανάμεσα σε Αμυν-ο-μπότ και Επιθ-ε-μπότ

θα σιγοτραγουδώ επειδή φοβάμαι πια το σκοτάδι… “ Όλα είναι φανερά κι όλα είναι κρυμμένα…’’

Υ.Γ.  Μακάρι να βρέχει…

(…κι αν η ιστορία μου, δεν σας φάνηκε τρομακτική… ρωτήστε εμένα που την έζησα).

Petrichor GR21

• Αυτό αρέσει στον/η simos, jek14, tipaki1908 και σε 5 άλλους

#9 jek14

jek14

Παρατηρητής

• Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 27 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1

Φήμη: 107

Δημοσιεύτηκε 16 Οκτώβριος 2020 - 08:19:44

Η ημέρα μου κύλησε σαν όλες τις άλλες . Ξύπνημα ,δουλειά ,μεσσημεριανό και πάλι δουλειά .Η καθημερινή μου ρουτίνα δηλαδή σε ρυθμούς που θα ζήλευε δεκαθλητής. Τίποτα ιδιαίτερο ,τίποτα που να θύμιζε Halloween .Προσπαθώ να θυμηθώ πότε ήταν η τελευταία φορά που έζησα αυτη την μέρα όπως της αρμόζει. Κάπου εκεί στο μεσσημεριανό μου κατάφερα να ανοίξω το αγαπημένο μου παιχνίδι το Hero Zero και πρακτικά αυτό μου θύμησε πρώτο πως η μέρα αυτή ήταν ξεχωριστή . Κατάφερα να ανταλλάξω κάποια μυνήματα με την ομάδα και τα πρώτα σετ προπόνησης μονομαχιών και πρωταθλήματος (καλά να είναι η πολυεργασία) και επέστρεψα στην δουλειά μονολογόντας .Ήξερα πως δύσκολα θα τα προλάβω όλα.
    Στην επιστροφή μου στο σπίτι άρχισα να σκέφτομαι πόσα ανέμελα ήταν τα παιδικά μου χρόνια και πόσο θα ήθελα να μπορούσα να ξαναζήσω μια μερα Halloween . Η σκέψη αυτή με συντρόφευσε μέχρι το σπίτι .Ένα γρήγορο μπάνιο ,ενα κολατσιό και ο ανοιχτος υπολογιστής με περίμενε με το Hero Zero ήδη ανοικτό . ¨Ενα νέο σετ προπόνησης μονομαχιών και πρωταθλήματος δεν κατάφεραν να μου διώξουν  αυτή την αίσθηση  .Πόσο πολύ θα ήθελα να ζήσω μια μέρα Halloween με τέρατα  μεταμορφώσεις και ουριαχτά. ‘Ισως αυτός να ήταν και ο λόγος που δεν άκουσα νωρίτερα τα ύποτα βήματα πίσω μου .Το τελευταίο που προλάβα να δώ ήταν τον βοηθό μου Τζολτ να νικάει στην μονομαχία και την αντανάκλαση από ένα ασταφτερό αβλύ αντικείμενο  να να με χτυπάει μέσα απο την οθόνη του υπολογιστή μου.

Jek14 Gr09

• Αυτό αρέσει στον/η simos, tipaki1908, Rose70 και σε 3 άλλους

#10 BillysGate4

BillysGate4

Μηδενικό

• Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
  • Ομάδα:DARK ANGELS
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:BillysGate4
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 16 Οκτώβριος 2020 - 10:12:44

Μια μικρή τρομακτική ιστορία για τους παίκτες του HERO ZERO !!!

Ένα βράδυ που είχε χιονίσει στην γειτονιά τοu Humphreydale ένα παιδί καθόταν στο σαλόνι του σπιτιού του στο καναπέ. Ήταν μόνος του και έπαιζε Hero Zero χαζεύοντας και τηλεόραση. Το σπίτι ήταν μονοκατοικία και πίσω από τη τηλεόραση είχε μεγάλη τζαμαρία. Κάποια στιγμή είδε στην τζαμαρία ένα ηλικιωμένο άντρα να την κοιτάζει επίμονα. Τρόμαξε και πήρε τηλέφωνο την αστυνομία. Ο γέρος είχε φύγει εν τω μεταξύ. Όταν έφτασε η αστυνομία άρχισε τις έρευνες, αλλά εκτός του οτι δεν έβρισκε κανέναν δεν βρήκε καν ίχνη στο χιόνι. Το παιδί για να τους ευχαριστήσει τους κάλεσε σπίτι του μιας που έκανε πολύ κρύο. Τότε ανακάλυψαν την αλήθεια. Πίσω από τον καναπέ βρήκαν πατημασιές. Όλη την ώρα ο γέρος βρισκόταν πίσω του, πίσω από το καναπέ και αυτός έβλεπε την αντανάκλαση του στη τζαμαρία ...  (ghost)  (cold)  :O

Η αστυνομία αφού τον καθησύχασε πως το σπίτι είναι αδειο του είπε πως θα κάνει πεπριολο την νύχτα έξω από το σπίτι του ...Την επόμενη μέρα κάνοντας έρευνα διαπίστωσε πως ο γέρος που στεκόταν από πίσω του ήταν ο παλιός ιδιοκτήτης του σπιτιού ο οποίος είχε δολοφονηθεί μια χιονισμένη νύχτα στο φιλήσυχο Humphreydale στον ίδιο καναπέ στο σαλόνι του σπιτιού .. Το παιδί διηγήθηκε την τρομακτική του εμπειρία στους γονείς του αμφότεροι του εξομολογήθηκε πως γνώριζαν το γεγονός και ήθελαν να του το κρύψουν ..

BillysGate4 GR20

• Αυτό αρέσει στον/η simos, DiegoGr17, Petrichor και σε 2 άλλους

#11 Vito Corleone

Vito Corleone

Μηδενικό

• Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
  • Ομάδα:OldSchoolGG
  • Ήρωας:Vendetta
Φήμη: 2

Δημοσιεύτηκε 16 Οκτώβριος 2020 - 12:28:48

Έφτασε η μέρα που όλα τα παιδιά στο Humphreydale περίμεναν,τo Halloween!! Όλα τα παιδιά έβαλαν γρήγορα γρήγορα τις στολές τους και έτρεξαν για φάρσα ή κέρασμα. Μόνο ένα παιδί με το όνομα Vendetta δεν ήταν τοσο ενθουσιασμένο για αυτή την γιορτή και κανένας δεν γνώριζε τον λόγο. Οι φίλοι του τον παρακαλούσαν να έρθει μαζί τους αλλά εκείνος δεν ήθελε, ώσπου τον έπεισαν και δέχτηκε. Καθώς τα παιδιά περνούσαν τέλεια και μάζευαν ένα κάρο γλυκά και ντόνατς η ώρα πέρασε και έπρεπε να πάνε σπίτι αφότου μοιραστούν τα γλυκά που μάζευαν όλο το βράδυ. Μόλις τελείωσαν τα γλυκά, ένα παιδί πρότεινε μια ιδέα η οποία ήταν να πάνε σε άλλο ένα τελευταίο σπίτι. Περπατούσαν τα παιδιά και ξαφνικά μπροστά τους αντίκρισαν ένα τεράστιο σπίτι, εκείνη την στιγμή ο Vendetta πετάχτηκε και είπε πως δεν θέλει να πάει σε αυτό το σπίτι επειδή τον τρομάζει, αλλά τα παιδιά δεν συμφώνησαν και πήγαν ούτως ή άλλως. Μόλις ανέβηκαν τα σκαλιά του σπιτιού είδαν μπροστά τους μια μεγάλη πόρτα η οποία άνοιγε απο μόνη της σιγά σιγά. Τα παιδιά κατατρόμαξαν και δεν ήξεραν τι να κάνουν, όμως ήταν ήδη πολυ αργά και δεν προλάβαιναν να φύγουν. Μόλις άνοιξε η πόρτα βγήκε απο μέσα ένας τρομακτικός γέρος,με το όνομα Αδάμ, και άρχισε να κυνηγάει τον Vendetta και τους φίλους του χωρίς σταματημό. Δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα παρά μόνο να τρέξουν, μα ξαφνικά ένας ήρωας με το όνομα fovos έπιασε τον Κακό Αδάμ και τον έστειλε πίσω στο σπίτι του! Απο εκείνη την ημέρα ο Αδάμ δεν ξαναβγήκε απο το σπίτι του και τα παιδιά γύρισαν πίσω στις οικογένειες τους με ασφάλεια.

Vendetta Gr22
  • Αυτό αρέσει σε simos και Blizzard

#12 DiegoGr17

DiegoGr17

Μηδενικό

• Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
  • Ομάδα:Middle Earth
  • Ήρωας:iAmBob
Φήμη: 4

Δημοσιεύτηκε 17 Οκτώβριος 2020 - 12:12:23

Κάθε χρόνο στις 31 Οκτωβρίου, οι δρόμοι της Gamble City ερημώνουν και μόνο φώτα ξεπροβάλλουν από τις πολυκατοικίες της. Καθ' όλη τη διάρκεια της στοιχειωμένης βραδιάς εκατοντάδες μικρά παιδιά περπατάνε σε ολόκληρη την πόλη ρωτώντας: "Φάρσα ή Κέρασμα;", εκτός από μια γειτονιά. Πρόκειται για την κακόφημη "Γειτονιά του Humphreydale". Όλοι οι ήρωες την έχουν ακουστά και γνωρίζουν για την φήμη της, μα, αυτό που γνωρίζουν μέχρι και οι ισχυρότεροι ήρωες και τρέμουν στο άκουσμά του είναι..."Οι φωνές". Κάθε Halloween κατά τα μεσάνυχτα μυστήριοι ήχοι ακούγονται από τα έγκατα της γης, βαθύτερα από κάθε κρυψώνα που χτίστηκε ποτέ. Φωνές που ηχούν μέχρι και στο υπόγειο της κυρίας Ντόιλ και τρομάζουν τα ποντίκια της, φωνές που κρατάνε επί ώρες άγρυπνους τους κατοίκους της γειτονιάς και φωνές που παραμένουν ανεξήγητες. 

Το φαινόμενο "Humphrey-screams" λάμβανε χώρα από την αρχή της οικοδόμησης της γειτονιάς και η μόνη εξήγηση που δίνει ο Ψευτοδήμαρχος(λίγο πριν φάει μερικά κουλουράκια), είναι πως κατά την εποχή των μακριών παντελονιών και των ατημέλητων κουρεμάτων η γειτονιά αποκαλούνταν "Γειτονιά-Φάντασμα". Ύστερα από το μοναδικό στοιχείο που έδωσε ο "Δήμαρχος" στους ήρωες της περιοχής, οι έρευνες από πολλούς ξεκίνησαν.
Μετά από μαρτυρίες γειτόνων, διαδικτυακές έρευνες και αβάσιμες υποθέσεις οι ήρωες συνηδειτοποίησαν πως δεν έχουν ιδέα πού οφείλονται οι μυστήριες κραυγές.
Μα δεν τα παρατάνε. Το πνεύμα του ήρωα, η δίψα για ειρήνη και οι φωνές των αναστατωμένων κατοίκων της γειτονιάς(που απογοητεύονται από τις γελοίες επιδόσεις των ηρώων), τους ωθεί στα άκρα για την διαλεύκανση του μυστηρίου.

Καθώς η ώρα περνάει και οι έρευνες συνεχίζονται, οι ήχοι όλο και δυναμώνουν και ηχούν μέχρι και στον Παππού Κατσούφη, ο οποίος μόλις πριν λίγο κέρδισε άθελά του το βραβείο καλύτερης αμφίεσης Halloween 2020.  Εφόσον μέχρι και ο Τζεφ ο Χακεράς βαρέθηκε να ακούει τους ήχους, αποφάσισε να χρησιμοποιήσει το Sound-X4300, μια δική του εφεύρεση η οποία εντοπίζει δυνατές συχνότητες. Καταλάθος βρίσκει πως τα ποντίκια στο υπόγειο της κυρίας Ντόιλ προέρχονταν από ένα δεύτερο υπόγειο, καθώς το δικό της υπόγειο κατά την "Εποχή των μακριών παντελονιών και των ατημέλητων κουρεμάτων" χρησίμευε ως σπίτι. Το δεύτερο υπόγειο τελικά είχε ένα ράδιο το οποίο είχε ρυθμιστεί να παίζει μουσική από έναν ραδιοφωνικό σταθμό που ενεργοποιούταν μόνο το Halloween, και η ησυχία που επικρατούσε άφηνε τους ήχους να περνάνε αδιάκριτοι στην γειτονιά. Μετά από αυτή την όχι και τόσο συναρπαστική ανακάλυψη, οι ήρωές μας καταφέρνουν να σώσουν την κατάσταση και κερνάνε τον Τζεφ 2 ντόνατς για την καλή δουλειά του.

iAmBob Gr22

• Αυτό αρέσει σε simos, Blizzard και Mantarinaki

#13 grigrist

grigrist

Θρυλικός Ήρωας

• Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.763 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1

Φήμη: 4.079

Δημοσιεύτηκε 17 Οκτώβριος 2020 - 12:21:10

Μαύρο πέπλο εστρώθη, νύχτα φεγγαρόλουστη, πόλη φωτισμένη,χρυσές κολοκύθες γεμάτες χαμόγελο και ευθυμία, αναμένοντας τις εύθυμες παιδικές φωνές να τις χρησιμοποιήσουν ως καλάθι για το γνωστό παιχνίδι ''trick or treat'', εκεί όπου πάντα κερδίζουν τα απολαυστικά ζαχαρωτά για τον επόμενο χρόνο, καραμέλες, γλειφιτζούρια και-φυσικά- αχνιστά ντόνατ. Αχ, ναι, ντόνατ. Πολλές γεύσεις ντόνατ, με ροζ ζαχαρόπαστα, με επίχρισμα χρυσού άτινα ψάχνει-ένα κάθε φορά- ένας παχουλός κυριούλης και στη συνέχεια το προσφέρει στα παιδιά, ντόνατ με μουστάρδα-άπαιχτα-, τα οποία πουλά ο παρτάκιας καρνάβαλος Χάρι στην LA (τέτοια περίοδο δωρεάν) και πολλές άλλες μοναδικές γεύσεις. Αυτά μοχθούσαν να αποκτήσουν τα παιδιά με κάθε τρόπο. Είναι η γνωστή περίοδος σε όλους μας... το Halloween. Τι θα μπορούσε να πάει όμως στραβά;

Πολλά.

-Μοχθηρή και αδυσώπητη payγιάτα, πώς τόλμησες να κλέψεις τα ντόνατ των κατοίκων σε μια τέτοια περίοδο χαράς;;

- Μα πώς θα τραφούν τα παιδιά μου; Χρειάζονται φαγητό πλούσιο σε ζάχαρη για να έχουν πάντα ενέργεια και όρεξη!!!!!

- Ψωμί για ενέργεια δεν μπορείς να αγοράσεις ας πούμε,πρέπει να τα στερήσεις από τα παιδιά του υπόλοιπου κόσμου;;;

-Εμένα λατρεύουν τα ντόνατ και αυτά θα προσπαθήσω να αποκτήσω!!

Και κάπως έτσι εκλάπησαν όλα τα ντόνατ όπου θα εδίδοντο στα παιδιά ως κέρασμα, προς όφελος των ανώτερων...

Ήρωες λευκοί και μελαμψοί, με γαλλική ή στραβή μύτη, ευτραφείς και λεπτοί, με καφέ ή πράσινα μάτια, με ή χωρίς μουστάκι, ενωθείτε! Αντιταθείτε στο κακό που μας κυβερνά και καταστρατηγεί την ελευθερία των παιδιών!

Και κάπως έτσι οι ήρωες άκουσαν,αν και καθυστέρησαν... και άρχισαν να παράγουν.....τι;

Κέικ! Ένα παρεμφερές πεντανόστιμο γλύκισμα, πιο υγιεινό και θρεπτικό, η γεύση του πορτοκαλιού που το περικλείει δημιουργεί μία αισθητική απόλαυση που ανάγει το άγχος της καθημερινότητας σε έναν γλυκύτατο και όξινο ουρανίσκο.

Οι ήρωες το παρέδωσαν στους κατόχους σπιτιών.

Στενοχωρημένα πλέον τα παιδιά που δε θα μπορούσαν να έχουν ντόνατ, ξενερωμένα, επισκέπτονται το πρώτο σπίτι. Με βραχνάδα στη φωνή και γεμάτοι ραθυμία αναφωνούν: ''Triiiiiick or treeaaeaeaeat;'' 

-Treat!

λέει ο σπιτονοικοκύρης και παραδίδει ένα κομμάτι κέικ πορτοκαλιού με άχνη ζάχαρη από πάνω.

Δοκιμάζουν τα παιδιά και,

ενθουσιάζονται!!

-Αχχχ τι νόστιμο αυτό το κέικ! Αυτό θα θέλουμε για πάντα!!! 

Τελειώνει η περιπετειώδης, μα τελικά χαρούμενη μέρα, και, επιστρέφουν στα κρεβάτια τους γεμάτοι γλυκά, με κέικ αντί για ντόνατ.

Απολαμβάνουν το κέικ και σκέφτονται:

Αυτό θα έχω για πάντα!

Το απόλυτο γλύκισμα!

Τα ντόνατ δε μου αρέσουν, κέικ θέλω!

Θα παραμείνω στο κέικ παντοτινά!

;)

grigrist,gr3

• Αυτό αρέσει στον/η simos, giann657, goof123 και σε 2 άλλους

#14 DeathHole

DeathHole

Θαυμαστής

• Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 115 μηνύματα
  • Ομάδα:OldSchoolGG
  • Ήρωας:ΝτεντΚαπτεν

Φήμη: 201

Δημοσιεύτηκε 17 Οκτώβριος 2020 - 15:16:22

Ήταν μια ηλιόλουστη μέρα σάββατο 31 Οκτωβρίου ο ΝτεντΚαπτεν ήταν αραχτός στο σπίτι του Humphreydale και έπαιζε ηλεκτρονικά παιχνίδια με τις  μπιτζάμες του .. Κάποια στιγμή οι κάτοικοι της περιοχής παραπονιούνται ότι δεν έλαβαν την <<Καθημερινή εβδομαδιαία εφημερίδα>> τους και λένε ότι φταίνε εκείνα τα παιδιά , αμέσως κοιτάζει το παράθυρο, φοράει το σετ του φαντάσματος , βγαίνει δίνει ένα μάθημα σε αυτά τα παιδιά παραδίδοντας πίσω τις εφημερίδες στους κατοίκους του Humphreydale και ακούγοντας τα συγχαρητήρια τους ανέβηκε η ψυχολογία του.. Έτσι γυρίζοντας πίσω στο σπίτι του για να κοιμηθεί(για να είναι φρέσκος το βράδυ που θα μεταμφιεστεί  κλόουν για να ξεκινήσει να χτυπάει τα κουδούνια από τα σπίτια της περιοχής και να λέει <<trick or treat>> και να μαζεύει πολλά γλυκά και κεράσματα). Η ώρα περνάει και πήγε 9:00 η νύχτα σκέπασε όλη την πόλη και ο ΝτεντΚαπτεν ακούει το ξυπνητήρι του και πετάγεται από το κρεβάτι του φορώντας την στολή του κλόουν, γεμάτος χαρά και ανυπομονησία βγαίνει στους δρόμους και χτυπάει πρώτα το κουδούνι από ένα εγκαταλελειμμένο σπίτι που ήταν γεμάτο κολοκύθες και γεμάτο ιστούς από αράχνες όπου κανένας από την γειτονιά δεν ήξερε ποιος μένει εκεί (και αν έμενε) διότι όλοι τρόμαζαν να το επισκεφτούν , έτσι παίρνει μια βαθιά ανάσα και χτυπάει το κουδούνι και εμφανίζεται ένας άνθρωπος ντυμένος "ζόμπι" και αρπάζει τον ΝτεντΚαπτεν και προσπαθεί να τον δαγκώσει στο χέρι όπου στο οποίο κρατούσε ένα μισοφαγωμένο ντόνατ το όποιο το τρώει για να παίρνει δύναμη , ξαφνικά ο Ντεντ είχε υψηλές απαιτήσεις στο πετ το οποίο λέγεται "VASILIKI" και αποφεύγει το ζόμπι και αρχίζει να του πετάει πυράυλους τους λεγόμενους  "Βέλη Γεμάτα με ενέργεια της ώρας των φαντασμάτων" τα οποία τα είχε πάρει από την σεζόν και τους κρατούσε για ώρα ανάγκη και να που χρειάστηκαν .. όμως το ζόμπι του πετούσε στον Ντεντ καυτερό ζωμό φτιαγμένο από κολοκύθες και νυχτερίδες (ανατριχιαστικό ιουυυ) έτσι πετυχένει τον Ντεντ και του καίει την μπέρτα με αποτέλεσμα να μην μπορεί να πετάει και να είναι πιο ευκίνητος , τότε το πετ του Ντεντ ανοίγει πολλές φορές την ικανότητα "Κευραυνοβολημένος" και το ζόμπι ζαλίζεται, πέφτει κάτω χωρίς τις αισθήσεις του και χωρίς να χάνει την ευκαιρία του ο Ντεντ βγάζει την ζώνη που φορούσε και το δένει σε μία καρέκλα , έτσι το ζόμπι δεν μπορούσε να κάνει την παραμικρή κίνηση .. Ο Ντεντ περίμενε μέχρι να ξυπνήσει το ζόμπι , ώσπου ξύπνησε και χωρίς να χάνει ευκαιρία και με πολύ περιέργια για να δει ποιός κρύβεται πίσω από αυτό του βγάζει την μάσκα και βλέπει ότι είναι ο δήμαρχος της πόλης ο οποίος ήταν ένας πολύ κακός κύριος που δεν αγαπούσε καμία γιορτή και προσπαθούσε να χαλάσει και την γιορτή του Halloween (μιας και είχε χαλάσει πολλές γιορτές πριν χρόνια)  , έτσι ο Ντεντ τον μεταφέρει μαζί με το πετ του την "VASILIKI" και τον πάνε στην πλατεία της μαζί και τον ζωμό καυτερό ζωμό φτιαγμένο από κολοκύθες και νυχτερίδες και μπροστά σε όλο τον κόσμο του πετάει την κατσαρόλα με τον καυτερό ζωμό και εξοντώνουν το "Ζομπι" με αποτέλεσμα ο κόσμος να χειροκροτεί τον ΝτεντΚαπτεν μαζί με το πετ του την "VASILIKI" και να τους σηκώνουν στον ουρανό , έτσι όλος ο κόσμος γιόρτασε και με το παραπάνω την γιορτή του Halloween με ησυχία και χωρίς προβλήματα για πρώτη φορά στο Humphreydale.. Έτσι μετά από ο Ντεντ έγινε δήμαρχος και το πετ του η VASILIKI αντιδήμαρχος ,και οι δυο τους μαζί οργάνωσαν την καλύτερη εκδήλωση Halloween για να το γιορτάσουν.. Έτσι λοιπόν πετούσαν γλυκά,ζαχαρωτά,γλυφιτζούρια,καραμέλες με ένα μεγάλο αερόστατο πάνω στον ουρανό το οποίο σκέπαζε όλη την πόλη και με τα πολύχρωμα φωτάκια του, και έτσι το χαμόγελο επέστρεψε σε όλο το κόσμο και κυρίως στους μικρούς μας φίλους !!

ΝτεντΚαπτεν GR22

#15 OlympiacosFC

OlympiacosFC

Ονειροπόλος

• Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 52 μηνύματα
  • Κόσμος:GR3

Φήμη: 85

Δημοσιεύτηκε 18 Οκτώβριος 2020 - 11:05:07

(ghost) HALLOWEN ~ PART II

Γεια σας φίλοι μου!

Το τρομαχτικό Hallowen ξανά ήρθε και φέτος στο Hero Zero μαζί με τις τρομαχτικές ιστορίες που το συνοδεύουν.

- Μια ιστορία που συνεχίζεται από πέρυσι είναι αυτή που θα σας διηγηθώ. 

- Στο περσινό Hallowen όπως όλοι θα θυμάστε :P στα pet των ηρώων είχαν βάλει μέσα στην τροφή τους ένα μαγικό φίλτρο και είχαν γίνει ζόμπι (zombie) , αλλά τελικά βρέθηκε το αντίδοτο που ήταν λαχταριστά (donut) και όταν τα έφαγαν έγιναν καλά.

- Φέτος όμως φίλοι μου έγινε κάτι τρομαχτικό, κάτι που δεν το περίμενε κανείς, ένας τρελός επιστήμονας δημιούργησε ένα σύννεφο και όταν έριξε βροχή πάνω από το Humphreydale μολύνθηκαν όλοι οι ήρωες καθώς και τα pet τους με αποτέλεσμα να γυρίσουν όλοι τους στο επίπεδο 1. :O

(dead) Αυτό ήταν μια καταστροφή, κανένας πλέον δεν είχε όρεξη να κάνει οτιδήποτε, ούτε γυμναστική, ούτε να ταξιδεύει από πόλη σε πόλη, ούτε να πηγαίνει σε διάφορα event. Έτσι βρήκαν την ευκαιρία οι κακοποιοί να αλωνίζουν, να κάνουν ζημίες και να κλέβουν ότι θεωρούσαν πολύτιμο.

- Εκεί που έδειχναν όλα ότι είχαν τελειώσει, ένας ήρωας μαζί με το κατοικίδιο του (εδώ να επισημάνουμε ότι ήταν ο ήρωας με το μεγαλύτερο μυαλό, άρα και ο εξυπνότερος όλων) όταν πέρναγε το σύννεφο πάνω από την πόλη έκανε κάτι το απλό, πήρε την ομπρέλα του και βγήκε για την καθημερινή του βόλτα έξω.

- Έτσι κινήθηκε κάτω από άκρα μυστικότητα μαζί με το pet του, πήγαν έπιασαν τον τρελό επιστήμονα και μετά από το πιο φριχτό βασανιστήριο που υπάρχει (γαργάλημα πατούσας) τον ανάγκασαν να φτιάξει εκείνο το σούπερ ενισχυτικό, που μόλις το έπιναν οι ήρωες και τα pet τους, ξανά πήγαιναν στα lvl που ήτανε.

(sun) Έτσι η καθημερινή ζωή στο Humphreydale επανήλθε και οι ήρωες όλοι μαζί πολεμούσαν τους κακοποιούς και τους έδιωχναν μακριά από την πόλη τους.

(idea) Ηθικό δίδαγμα της ιστορίας μας, είναι ότι μετά από μια καταιγίδα βγαίνει πάντα ο ήλιος. (raining)  (sun)

F34R  GR17

• Αυτό αρέσει σε simos, Rose70 και Blizzard

Η πραγματική αξία του ανθρώπου είναι ένα κλάσμα του οποίου ο αριθμητής αντιπροσωπεύει το τι πραγματικά αξίζει και ο παρονομαστής το τι νομίζει για τον εαυτό του. Όσο μεγαλύτερος γίνεται ο παρονομαστής, τόσο μικρότερο γίνεται το κλάσμα..

#16 Babman

Babman

Παρατηρητής

• Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 47 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11

Φήμη: 84

Δημοσιεύτηκε 18 Οκτώβριος 2020 - 18:04:46

Eίναι 31 Οκτωβρίου στη Silicon Valley κι όλοι ετοιμάζονται να γιορτάσουν το Ηalloween.

O τρόμος πλανιέται πάνω από την πόλη. Κανείς δεν εχει ξεχάσει την περσινή τρομακτική εμπειρία. Ο Jack είχε εμφανιστεί τα μεσάνυχτα και μεσα σε λίγο χρονικό διάστημα έιχε εξαφανίσει το τουρνουα τιμής, ένα τουρνουα απ το οποίο μπορουσαν να προμηθευτουν οι κάτοικοι τα λαχταριστα ντόνατ αναγκαία για την καθημερινή τους απασχόληση.

Αραγε τι τους επιφυλάσσει το φετινο;

Το ρολόι στην κεντρική πλατεία χτυπά 0.00  ακριβώς.

Ο Jack ξεπροβάλλει μεσα από το σκοτάδι καβάλα σ ένα μονόκερο.

Οι κάτοικοι τρέχουν πανικόβλητοι κρατώντας  τις αναμμένες  κολοκύθες τους μήπως και ξορκίσουν το κακό.

Μάταια όμως ο Jack ειχε έρθει αποφασισμένος να καταστρέψει και το τουρνουα εμπειρίας φέτος, και τα καταφερε!

Το τουρνουα έγινε απλησίαστο για τους πολλους, μόνο για τους δυο τρεις τους ‘εκλεκτούς’ σε κάθε πόλη είναι  εφικτό.

Μοναδική τους ελπίδα… το επόμενο Ηalloween..για όσους επιβιώσουν  δηλαδή μέχρι τότε,χωρις τα πολύτιμα ντονατ.

CLEVER156

GR 11

• Αυτό αρέσει σε simos, Blizzard και MrSnail

#17 KouSmiNaS

KouSmiNaS

Μηδενικό

• Members
  • Κουκκίδα
  • 3 μηνύματα
  • Ομάδα:ETERNALS WARRIORS
  • Ήρωας:KouSmiNaS
Φήμη: 2

Δημοσιεύτηκε 20 Οκτώβριος 2020 - 16:43:21

Μια φοβερή συνάντηση

Αυτή η ιστορία συνέβη πριν από πολύ καιρό σε έναν απομακρυσμένο διακομιστή Hero Zero. Ήταν αργά το φθινόπωρο, βράδυ του Halloween. Τα μεσάνυχτα, το τέρας εμφανίστηκε . Ήταν τρομακτικό, με μάτια γεμάτα σκοτάδι ,φορούσε έναν μανδύα που τον ακολούθησε σαν σκιά και κρατούσε ένα τεράστιο δρεπάνι που θα μπορούσε εύκολα να σκοτώσει πολλούς κατοίκους του Humphereydale.
Ευτυχώς, η ομάδα μας είναι πάντα σε εγρήγορση. Προετοιμασμένοι για διάφορες καταστάσεις αυτού του τύπου, είμασταν σε επιφυλακή και ένας από εμάς έστειλε ομαδικό μήνυμα για να συγκεντρωθούμε.
Ένας τέτοιος κακός, ωστόσο, δεν ήταν μια συνηθισμένη κατάσταση. Η μάχη του ήταν εξαιρετικά δύσκολη. Για να τον νικήσουμε ,έπρεπε ομάδες από όλη την περιοχή να ενώσουμε τις δυνάμεις μας.
Του ρίξαμε εφιάλτες κολοκύθες και τρομακτικές καραμέλες με όλη μας την δύναμη. Καταφέραμε να το νικήσουμε μετά από περίπου μία ώρα. Έχασε και τα 200 εκατομμύρια ζωής του.
Ως ανταμοιβή για αυτό, πήραμε ένα πλήρες σετ από το Halloween Hero και έναν βοηθό κολοκύθα ,τρομερά ετοιμοπόλεμο!
'Αξιζε που ενώσαμε τις δυνάμεις μας για να νικήσουμε τον κακοποιό.
Το σετ που λάβαμε ήταν χρήσιμο για την καταπολέμηση ενός άλλου κακού γιατί μπορέσαμε να τον νικήσουμε γρηγορότερα. Επομένως, είχαμε περισσότερο χρόνο για αποστολές και ευκεριές να κερδίσουμε μάρκες για το casino. Οι κάτοικοι του Humphereydale μπορούσαν να διακοσμήσουν ήσυχα τα σπίτια τους για αυτές τις φθινοπωρινές διακοπές.
Στο τέλος της ιστορίας, φάγαμε όλοι μια νόστιμη πίτα κολοκύθας και προσποιηθήκαμε ότι παρακολουθούσαμε πολλά βίντεο που συντομεύουν τις αποστολές!

KouSmiNaS
GR21

#18 leonidas2003

leonidas2003

Μηδενικό

• Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • Ομάδα:KingDomHearts
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:Mentiroso
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 20 Οκτώβριος 2020 - 20:43:23

Είμαστε στην μέση του Οκτώβρη, πλησιάζει η γιορτή του Halloween! Ωστόσο τα πράγματα κυλούν ήσυχα στον κόσμο του Hero Zero! Στην ήσυχη γειτονιά του Humphreydale οι κάτοικοι  στολίζουν  τα σπίτια τους για την γιορτή αυτή! Όταν πλέον έχει βραδιάσει τα παιδία είναι έτοιμα ντυμένα να μαζέψουν τα γλυκά τους (με το φάρσα ή κέρασμα?). Ωστόσο όμως κανείς δεν ήξερε τι έκρυβε αυτή η τρομακτική γιορτή από το παρελθόν αυτή η συγκεκριμένη γειτονία! Πριν από 40 χρόνια περίπου υπήρχε ένα απομονωμένο σπίτι στην γειτονία, που κατοικούσε ένας ηλικιωμένος άνθρωπος που πίστευε πως οι γιορτές δεν έχουν κανένα όφελος και κυρίως μισούσε τα παιδιά! Το βράδυ το Halloween κάποια παιδία είχαν πάει στο σπίτι του γέροντα χτυπώντας το κουδούνι και φωνάζοντας <<φάρσα ή κέρασμα>>. Ο ηλικιωμένος δεν απάντησε, όταν ξαφνικά εμφανίστηκε ένα παράξενο φως μέσα από το σπίτι  και ακούστηκαν βήματα που ερχόταν προς την εξώπορτα , όταν ξαφνικά ο τρομακτικός παππούς βγήκε έξω από το σπίτι. Τα παιδιά τρομαγμένα άρχισαν να τρέχουν , μα ξαφνικά ο ηλικιωμένος  άνθρωπος εξαφανίστηκε μυστηριωδώς! Υπάρχουν μέχρι και σήμερα διάφοροι θρύλοι σχετικά με αυτή την ιστορία. Συγκεκριμένα πως κανείς δεν πρέπει να κυκλοφορεί την νύχτα εκείνη, και το πιο τρομακτικό είναι ότι το σπίτι και ο ηλικιωμένος είχαν καεί σε μια πυρκαγιά. Επομένως ήταν το φάντασμα του Halloween..!

Mentiroso,  Gr4

• Αυτό αρέσει σε simos, staxtopouta και Blizzard

#19 GamerNick

GamerNick

Μηδενικό

• Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
  • Ομάδα:Dark Tranquillity
  • Ήρωας:GNick06

Φήμη: 10

Δημοσιεύτηκε Χθες, 16:20

Κάποτε, στα παλιά τα χρόνια, υπήρχε ένας θρύλος για ένα παιδί του Hymperdayle το οποίο λάτρευε τις φάρσες και τα κεράσματα(γλυκά). Ο Οκτώβρης, μήνας όπου γεννήθηκε, ήταν ξεχωριστός για αυτόν. Έτσι, αποφάσισε πως ο μήνας αυτός θα είναι ο μήνας του τρόμου για τους άλλους και ο μήνας ευτυχίας για αυτόν. Καθώς οι γονείς του ήταν πλούσιοι και σπανίως έβλεπαν το παιδί τους, τον άφηναν με μία νταντά να τον προσέχει. Ακόμα και υπό την επίβλεψη της νταντάς του, ο μικρός φόβος και τρόμος την έκανε ό,τι ήθελε. Έτσι κάθε Οκτώβρη (περίπου στα μέσα του μηνός), οι κάτοικοι του Hymperdayle έμεναν στα σπίτια τους με σπάνιες εξόδους και μόνο για τα απαραίτητα. Μία μέρα του Οκτώβρη, περίπου 16 έτη πριν, οι κάτοικοι του Hymperdayle αποφασίζουν να βάλουν τέλος στον τρόμο που είχε επιβάλλει το πλέον είκοσι-έξι ετών αγόρι, του οποίου οι φάρσες γίνονταν όλο και πιο σοβαρές και ήθελε όλο και πιο πολλά γλυκά. Έτσι την νύχτα της 21ης Οκτωβρίου 2004, οι κάτοικοι εισβάλλουν στην έπαυλη των γονιών του, οι οποίοι έλειπαν, και απαγάγουν το αγόρι. Τον γελοιοποιούν και τον κάνουν φάρσες όσες σε αριθμό έκανε αυτός ανά σπίτι διά τον αριθμό των ατόμων του σπιτιού. Αφού το αγόρι εξουθενώθηκε από τις πολλές φάρσες, τον γύρισαν σπίτι του και τον άφησαν να κοιμάται καθώς είχε γεμίσει μελανιές και πληγές τις οποίες φρόντισαν λίγο για να μην πάθει τίποτα πιο σοβαρό. Την επόμενη μέρα, οι γονείς του τον βρήκαν άφαντο. Λέγεται ακόμα και σήμερα πως τον επόμενο χρόνο τον είδαν σε κάποια σκοτεινά σοκάκια αλλά κανείς δεν μπορεί να το επιβεβαιώσει με σιγουριά. Παρ' όλα αυτά, αυτό το συμβάν έμεινε και μετά την εξαφάνισή του γνωστό ως Halloween, βγαλμένο από το όνομά του παιδιού, Hallawe. Μόνο που πλέον, είναι ένα ευχάριστο γεγονός.

GNick06, GR21

#20 Antal

Antal

Μηδενικό

• Members
  • Κουκκίδα
  • 3 μηνύματα
  • Ήρωας:Antal

Δημοσιεύτηκε Χθες, 17:13

Ολα ξεκινησαν μια κρυα νυχτα του Οκτωβρη.. Τα παιδια της Humphreydale πηγαιναν απο σπιτι σε σπιτι,απο γειτονια σε γειτονια να μαζεψουν γλυκα αφου βρισκοντουσαν εξω για trick or treating. Απο την αλλη, οι μεγαλυτεροι βρισκοντουσαν στο σπιτι και περιμεναν τα παιδια με λαχταριστες λυχουδιες να τους χτυπησουν την πορτα. Οι περισσοτεροι απαντουσαν στα κουδουνια. Ολοι εκτος απο τον Antal ο οποιος ηταν γνωστος για την μιζερια του τοσο στο Humphreydale οσο και σε ολες τις υπολοιπες περιοχες. Ολοι τον σχολιαζαν για το χαζο του ντυσιμο ως Υπερηρωας αλλα και για τον περιεργο παπαγαλο-πειρατη που τον ακολουθουσε παντου και για καποιο περιεργο λογο του απευθυνοταν ως Σερ Χενρι. Ο Antal ηταν μελος μιας μεξικανικης συμμοριας εν ονοματι "Los Zetas" και εμπλεκε συχνα σε καβγαδες τοσο μονος του οσο και με την συμμορια του. Πολλοι ελεγαν επισης οτι ο αρχηγος της "συμμοριας" ηταν εμπορος ναρκωτικων. Αυτος ο Antal λοιπον, ταξιδευε συνεχως αφου ειχε διαφορες αποστολες. Του αρεζε πολυ και να πηγαινει για γυμναστικη οπου εκανε κυριως ασκησεις δυναμης, αντοχης, μυαλου αλλα και διαισθησης. Δυστυχως, η τηλεοραση του ειχε χαλασει εδω και μηνες και οι ειδικοι αρνουνταν να την φτιαξουν παρολο που τους ειχε στειλει αμετρητα tickets. Εκεινο το βραδυ λοιπον, αποφασισε λιγο πριν γυρισουν ολα τα παιδια στο σπιτι τους να συναντηθει με τους φιλους του. Λιγο πριν φτασει στους φιλους του οπου βρισκοντουσαν οι φιλοι του, πετυχαινει σε ενα σκοτεινο στενο ενα τερας με το ονομα Κολοκυθας. Ο Κολοκυθας του απειλησε οτι θα τον στοιχειωνει στα ονειρα του για το υπολοιπο της ζωης του διοτι αγνοησε τα παιδια τα οποια ειχαν παει νωριτερα σπιτι του. O Antal δεν εδειχνε να νοιαζεται και συνεχισε προς την καφετερια που βρισκονταν οι φιλοι του. Αργοτερα, καθως γυρνουσε σπιτι του ξαναπετυχαινει τον Κολοκυθα ο οποιος δεν ηταν αυτη τη φορα μονος. Διπλα του βρισκοταν ενα φαντασμα το οποιο ονομαζοταν Casimir. O Casimir δεν ηταν οσο ψυχραιμος ηταν ο Κολοκυθας και αρχισε να επιτιθεται στον Sir Henry, με αποτελεσμα να τον σκοτωνει. Ο Antal απο εκεινη την ημερα αρχισε να εκπαιδευει εναν νεο παπαγαλο και ορκιστηκε οτι δεν θα μεινει στην ησυχια του αν δεν παρει εκδικηση.

• Αυτό αρέσει στον/η Blizzard

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες