Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ερώτηση/βασική δύναμη

ερώτηση

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Larrakos1

Larrakos1

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
  • Κόσμος:GR23
Φήμη: 1

Δημοσιεύτηκε 16 Δεκέμβριος 2020 - 15:43:44

Καλησπέρα στην κοινότητα του φόρουμ!!

 

Η ερώτηση μου είναι οι εξής:

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να βγαίνουν οι ειδικές αποστολές με αρκετά υψηλή βασική δύναμη;

σίγουρα παίζει ρόλο και το πετ..

ποιές θα μπορούσε να είναι οι κατάλληλες δεξιότητες του;


Επεξεργάστηκε από Larrakos1, 16 Δεκέμβριος 2020 - 15:46:17.


#2 Legrand

Legrand

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 63 μηνύματα
  • Τοποθεσίακαπου μακρια
  • Ομάδα:Illυminati
  • Κόσμος:GR2






Φήμη: 339

Δημοσιεύτηκε 16 Δεκέμβριος 2020 - 16:23:56

Καλησπέρα,
 
Εγώ πιστεύω με υψηλή δύναμη θα σε βοηθούσε ένας βοηθός ο οποίος θα έχει τις δεξιότητες:  Σόναρ, Υψηλές Απαιτήσεις,  Παπαγαλία και εννοείτε και ρούχα αντοχής όταν θα κάνεις ειδικές .
 
 Έκτος αν θέλεις να ρίξεις σφυρί και να χαμηλώσεις την δύναμη σου να βγαίνουν πιο εύκολα οι ειδικές.  ;)

  • Αυτό αρέσει στον/η marios200111, Naty, nickpap3 και σε άλλον ένα

#3 Rex9

Rex9

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 299 μηνύματα
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:YouLike



Φήμη: 1.068

Δημοσιεύτηκε 16 Δεκέμβριος 2020 - 18:01:29

Καλησπέρα στην κοινότητα του φόρουμ!!

 

Η ερώτηση μου είναι οι εξής:

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να βγαίνουν οι ειδικές αποστολές με αρκετά υψηλή βασική δύναμη;

σίγουρα παίζει ρόλο και το πετ..

ποιές θα μπορούσε να είναι οι κατάλληλες δεξιότητες του;

 

Καλησπέρα, είχα την ίδια απορία πριν από μερικές ημέρες οπότε αποφάσισα να την λύσω δοκιμάζοντας να ανεβάσω την δύναμη τα αποτελέσματα έχουν ως εξής.

 

Βασικές δεξιότητες!

Δύναμη: 10.230

Αντοχή: 24.795

Μυαλό: 24.803

Διαίσθηση: 24.797

 

Βοηθός!

Επίπεδο 10: Κεραυνοβολημένος (35% πιθανότητα για έξτρα χτύπημα)

Επίπεδο 20: Υψηλές απαιτήσεις (Μείωση της πιθανότητας αποφυγής του αντιπάλου κατά 10%)

Επίπεδο 30: Παπαγαλία2 (Σερ Χένρι) (25% πιθανότητα για έξτρα χτύπημα)

Κάπου εδώ να τονίσω καλό θα ήταν να βάλεις ένα επικό διαμάντι που να δίνει όσο το δυνατόν περισσότερη αντοχή και καθόλου δύναμη και μετά για πιο σίγουρα καλό θα ήταν να πλύνεις τον βοηθό ώστε να είναι 0 στην δύναμη και όσο περισσότερα αν όχι όλα στην αντοχή. 

 

2 φορές έχω κάνει ειδικές έτσι δεν έχω κολλήσει πουθενά, δεν μου έχει χρειαστεί ούτε 1 μπαταρία. Ελπίζω να σε βοήθησα :)


Επεξεργάστηκε από Rex9, 16 Δεκέμβριος 2020 - 18:04:08.

  • Αυτό αρέσει στον/η Naty, goof123, ΤΕΜΠΕΛΗΣ και σε 3 άλλους
  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).
  • Εάν έχετε απορίες σχετικά με το παιχνίδι μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το παιχνίδι.
  • Για απορίες σχετικά με το φόρουμ μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το φόρουμ.

#4 Larrakos1

Larrakos1

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
  • Κόσμος:GR23
Φήμη: 1

Δημοσιεύτηκε 16 Δεκέμβριος 2020 - 19:55:21

πολύ καλά όλα αυτά βρε παιδιά!!

αλλά παίζω στον 23 που είναι ο πιο καινούργιος σερβερ και δεν υπάρχουν ακόμα τέτοιες πολυτέλειες εκεί..  :D  :P

 

προς το παρών παίζω με χαμηλή την βασική μου δύναμη και βγαίνουν κανονικά..

αλλά επειδή χάνω από κάτι άμυαλα και δεν αντέχω άλλο..

ψάχνω ένα πλάνο ώστε να έχω ανεβασμένη την βασική μου δύναμη και να βγάζω τις ειδικές μου... (angel)


  • Αυτό αρέσει στον/η Kazalex

#5 Rex9

Rex9

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 299 μηνύματα
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:YouLike



Φήμη: 1.068

Δημοσιεύτηκε 16 Δεκέμβριος 2020 - 20:26:21

πολύ καλά όλα αυτά βρε παιδιά!!

αλλά παίζω στον 23 που είναι ο πιο καινούργιος σερβερ και δεν υπάρχουν ακόμα τέτοιες πολυτέλειες εκεί..  :D  :P

 

προς το παρών παίζω με χαμηλή την βασική μου δύναμη και βγαίνουν κανονικά..

αλλά επειδή χάνω από κάτι άμυαλα και δεν αντέχω άλλο..

ψάχνω ένα πλάνο ώστε να έχω ανεβασμένη την βασική μου δύναμη και να βγάζω τις ειδικές μου... (angel)

 

Οι βοηθοί είναι το Α και το Ω για τις ειδικές όπως και τα ρούχα αντοχής, μπορείς να ανεβάσεις και εκεί απλώς δεν χρειάζονται υπερβολές, βρες ρούχα αντοχής ανέβασε την βασική και όλα καλά. φτιάξε και ένα πετ έτσι λίγο καλό αλλιώς περίμενε την πρωτοχρονιά που θα βγει η ''Μαρί'' καινούριο πετ με 35% στο 10 επίπεδο και τότε φτιάχνεις καλύτερο 


  • Αυτό αρέσει στον/η Larrakos1
  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).
  • Εάν έχετε απορίες σχετικά με το παιχνίδι μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το παιχνίδι.
  • Για απορίες σχετικά με το φόρουμ μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το φόρουμ.

#6 Larrakos1

Larrakos1

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
  • Κόσμος:GR23
Φήμη: 1

Δημοσιεύτηκε 17 Δεκέμβριος 2020 - 14:32:42

αν φτιάξω ένα πετ με τις καλύτερες δεξιότητες..

π.χ. 

Επίπεδο 10: Γιορτινά πυροτεχνήματα (Μαρί) ή Σόναρ ή Κραυγιά που ζαλίζει

Επίπεδο 20: Υψηλές απαιτήσεις 

Επίπεδο 30: Κουνγκ Φου ή Παπαγαλία2

 

Αλλά μου ανεβάζει δύναμη φουλ επειδή την χρειάζομαι για τις μονομαχίες..

εκεί τι γίνεται μπορώ; να το χρησιμοποιήσω στις ειδικές βγαίνουν; ή πάμε για διαφορετικό,αποκλειστικά μονάχα για ειδικές που θα μου ανεβάζει μόνο αντοχή; 

 

επίσης έχω δεί αντιπάλους να παίζουν με περισσότερη βασική δύναμη πάρα αντοχή..εκεί πώς είναι ο τρόπος να βγούν; ή δεν βγαίνουν;



#7 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 17 Δεκέμβριος 2020 - 21:45:51

Καλησπέρα.
Προσωπικά παίζω με τις συγκεκριμένες δεξιότητες στον βοηθό: σκόνη στα μάτια, κυβερνητικός υπεργκέφαλος και χτύπημα στο αυτί. Με τα νέα δεδομένα, δηλαδή με την προσθήκη βοηθών με ακόμη καλύτερες δεξιότητες, οι πιθανότητες να κερδισεις αυξάνονται.
Να μην παραλείψω, ωστόσο, πως ενδεχομένως να σταματάει κάποιες φορές στην 5η ή στην 10η, αλλά όπως ανέφερα και προηγουμένως, όσο περισσότερες οι πιθανότητες για επιπρόσθετο χτύπημα, τόσο μεγαλύτερες και οι πιθανότητες για νίκη.

Υ.γ. δεν παίζω ούτε με ρούχα αντοχής ούτε με χαμηλή δύναμη.
  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#8 Leo13346

Leo13346

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 77 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 90

Δημοσιεύτηκε 17 Δεκέμβριος 2020 - 21:47:13

Αν φτιάξεις τέτοιο πετ δεν πιστεύω να έχεις το παραμικρό πρόβλημα.

#9 Kazalex

Kazalex

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 278 μηνύματα
  • Κόσμος:GR23
  • Ήρωας:mamas






Φήμη: 249

Δημοσιεύτηκε 21 Δεκέμβριος 2020 - 19:03:43

αν δηλαδη εχεις πετ με 35%επιπροσθετο χιτ, μετα τζόι(σεζον), και 27%επιπροσθετο χιτ, και βασικες σε φαση 1000-2500-2500-2500, τις βγαζεις με ρουχα αντοχης;







Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: ερώτηση

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες