Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Νέα Τάξη Πραγμάτων , Καταστροφή η εξέλιξη ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 TsePeto

TsePeto

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 15 μηνύματα
  • Ομάδα:MIDDLE EARTH.
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:TsePeto
Φήμη: 65

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2020 - 19:11:01

Καλησπέρα σε όλο το Community και Καλές Γιορτές να έχουμε πάντα με Υγεία και ασφάλεια.

 

Είμαστε μάρτυρες μιας νέας τάξης πραμάτων.

Και σήμερα θα μιλήσω για τον Server που παίζω τον Gr-22. ( Οπότε αν νιώθετε ότι το Thread δεν σας αφορά πατήστε τώρα πίσω  (smug)  )

Και εννοώ πως είμαστε μάρτυρες και με τις δύο εννοείς της λέξης.

Διότι από την μια είμαστε θεατές σε μια σουρεαλιστική κατάστασή από Νόμιμες(??) καλύψεις και φορτώματα των 3 top ομάδων του server , από την άλλη έχουν δημιουργηθεί πάνω από 300 ticket συνολικά και Εφόσον φίλες και φίλοι δεν έγινε καμία απόλυτος ενέργεια για την επαναφορά του Fair Play οι ομάδες των θέσεων 4-5 συνεργάζονται σε μια εκ των δυο ομάδων για να έχουν την εύνοια τους * και άμα τους περισσεύει και κάνα τροπαιάκι το παίρνουν με Μεγάλη ευχαρίστηση... 

 

Προς τιμή μερικών παικτών από τις ομάδες αυτές είναι ανοιχτοί στόν διάλογο και εφόσον μετά από τόσο καιρό καλύψεων οι δυνάμεις μας με τις ομάδες αυτές απέχουν πλέων άνω της τάξης του 20% ( 2 τρόπαια σίγουρα )

 

Η άποψη μου είναι πως καλά κάνουν και αυτό γιατί κάποιοι Moderators λένε πως οι καλύψεις είναι ΝΟΜΙΜΕΣ και άλλοι λένε πως οι τριγωνικές καλύψεις όπως έλεγε και έναν οδηγό πως να παίζεις το παιχνίδι η αγαπητή Odi το 2016 έδινε οδηγό στο Forum '' How to cover your Team ''  .

 

Το 2020 Διαβάζουμε πως οι καλύψεις ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ???

 

Αλλά δεν έχουμε δει ποτέ στην πράξη μια ποινή ?? η τουλάχιστον τον μηδενισμό σε τιμή των ομάδων που χρησιμοποιούν οι ομάδες 1-3 για καλύψεις.

 

Συνεχίζω στο Δεύτερο σκέλος του ότι είμαστε Μάρτυρες μιας σουρεαλιστικής κατάστασης αλλά στο ότι έχουμε υποστεί από την επαναλαμβανόμενη και κακόβουλη πράξη προς το Fair Play αυτή :

 

- Βρε καλώς τον ΤsePeto ...!

 

- Ωπ τι κάνεις φίλε μου  ?? πάνε 4 χρόνια που έχω να σε δω !! Από τότε που παίζαμε στο Hero-Zero!

 

- Nαι Ναι πωωω πωω ! Θυμάσαι τι ωραία που περνάγαμε TsePeto ??

 

- Ναι ρε φιλέ εσύ παίζεις ακόμα ???

 

- Ναι .. Αλλά το παιχνίδι παίζεται πια αλλιώς ... 

 

- Δηλαδή τι εννοείς αλλιώς ?? Δεν είσαι ήρωας μιας ομάδας που απαρτίζεται από 30 παίκτες το πολύ και ... ?

 

- Ωπά TsePeto , έτσι ξεκινάς.. αλλά στην πορεία κάποιες ομάδες παρατάνε και εκείνη την στιγμή πρέπει να την πάρεις στην κατοχή σου ώστε να μπορείς να τις κάνεις ομάδες υποστήριξης σου ...

 

- ΩΩΩ  ! Τι είναι αυτό ?? ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ??!!  

 

- ΝΑΙ ΝΑΙ !! Είναι η ΕΞΕΛΙΞΗ... του παιχνιδιού από ένα βαρετό παιχνίδι σε ένα παιχνίδι Στρατηγικής...!!!

 

 -  Οπότε θέλεις να μου πείς πώς εγώ που θα έχω 1 ομάδα τι πρέπει να κάνω ???

 

- Χαχαχα  φίλε παλιά έπαιζαν το Hero-zero έτσι , Τώρα όπως λένε ήρθε η εξέλιξη...! Τώρα θα πρέπει να βρείς παρατημένες ομάδες να γίνεις αρχηγός και να φορτώνεις ομάδες που είναι έτοιμες να πάρουν τρόπαιο από μία τοπ ομάδα ώστε αν τύχει και την βρείς κενή για 3 δευτερόλεπτα  να μην μπορείς να την χτυπήσεις !! αφού θα τους φορτώσεις με τόλμη και θα έχουν +1 τρόπαιο κακό ... 

Άσε που θα κάνουν καιρό να το βγάλουν αφού θα τους χτυπάμε εναλλάξ για να μην μπορούν να πετάξουν το τρόπαιο που δεν θέλουν ...

 

- Και δηλαδή θα πρέπει να αγοράσω και άλλη ομάδα η παίκτες ? Μα αυτό δεν απαγορεύεται ?? :huh:

 

Ναι TsePeto , απαγορεύεται όμως εγώ έχω παρατήσει από τον 22 για να είμαι ειλικρινής και παίζω μόνο στον 23 αλλά έχω ακόμα τον παίκτη ενεργό ,  οπότε μπαίνω μόνο για να χτυπάω για 2 λεπτά ότι χρειάζονται κάτι φιλαράκια που είμαστε στον 23 μαζί ( τους έχω δώσει και τα στοιχειά του παίκτη μου αν δεν προλαβαίνω εγώ καταλαβαίνεις... ;)  )

 

- Και αν δεν έχω άλλους παίκτες φίλε μου από άλλους σέρβερ και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία αυτή να παίξω ανορθόδοξα τι μπορώ να κάνω ?

 

- Πωωω (angry)  μωρέ αδερφάκι μου... Σου είπα η κάνεις έτσι η θα είσαι πάντα τέταρτο-έβδομος ....

 

- Άλλη λύση έχω ??? Δεν μπορεί κάτι θα υπάρχει ... !!!

 

:S Ναι τώρα που το λες , κααατι υπάρχει.... Μπορείς να παίξεις προφανώς σε μια από αυτές τις ομάδες και αφού δεν θα το κάνεις εσύ ... τι πειράζει ... θα ανεβαίνει ο παίκτης σου σφαίρα ... αυτό δεν θες στην τελική ?

 

- Κάτσε ρε φιλέ , δηλαδή περιορίζουμε το παιχνίδι μόνο σε 3 ομάδες ?? Εγώ θυμάμαι ότι στο TOP10 Γινόταν χαμός...

 

- ΕΛΕΟΣ ρε ΤsePeto ... Μα μια Ζώη ρε φίλε να μην συμβιβάζεσαι με την νέα τάξη πραγμάτων ??

επιλογές έχεις , η πάρε ομάδες να βάρας καλύψεις και φορτώματα η παίξε σε μια από αυτές τις ομάδες η τουλάχιστον μπορείς να είσαι τέταρτος η πέμπτος  ( TOP 5 όχι και άσχημα ) αλλά θα κάνεις ότι σου λένε αυτοί για να μην σε χτυπάνε η να μην φορτώνουν.. Έτσι η Νέα τάξη πραγμάτων αφήνει 2-3 ομάδες σε πιθανή θέση Πρωτιάς και μετά υπάρχει ένα χάσμα δεξιοτήτων για όλες τις υπόλοιπες. 

 

- ΓΙΑ ΣΤΑΣΟΥ !!... Δηλαδή υπάρχει και αυτό ??? θα μου κάνουν Bullying oι Top για να μην μου πετάξουν στην δική μου ομάδα κακά τρόπαια ??? Έτσι ώστε να διασφαλίζουν αυτοί πως θα έχουν πάντα μα πάντα 5 τρόπαια προπόνησης ??

Οπότε ... Αυτοί θα έχουν μονιμά προπονήσεις και εμείς στις ομάδες 3-10 θα πρέπει να μοιραστούμε 5 προπονήσεις που περισσεύουν ???

 

- Α.... TsePeto το μεγάλο ψάρι... τρώει το μικρό τι να κάνουμε ???

 

- Δηλαδή ρε φίλε , οι ομάδες από την θέση 4-7 να πω δεν παραπονέθηκαν στην υποστήριξή ??! 

 

(lol) Ναι ακόμα κλαίνε  :  !!! Αλλά αφού είναι πραγματικοί παίκτες πίσω από τις ομάδες κάλυψης ... Το Support τι μπορεί να πει ? μην χτυπάτε τους πρώτους και τους δευτέρους και να χάνετε 15 ημέρες τον μήνα??

 

- Πω ρε φίλε Σατανικό...!   (devil)

 

- Ναι!!!  Πάει το Hero-Zero που ήξερες τώρα δεν παίζουν ρόλο μόνο τα  (donut)  όπως παλιά , τώρα θέλει να κάνεις συμμαχείες να καλύπτεις να φορτώνεις ,  (win)  και τι να κάνουμε δεν γίνεται να είμαστε όλοι πρώτοι σε αυτή την ζωή ...!

 

- Μα παίζεις ένα παιχνίδι για να κερδίσεις ... Έτσι δεν είναι ??

 

- ΤsePeto ... Στο Hero - Zero με Fair Play δεν κέρδισε ποτέ κάνεις , ΕΣΥ θα έπρεπε να το ξέρεις πολύ καλά..!

 

- Μα επιμένω ...!! το Support δεν μπήκε στις ομαδικές μάχες των ομάδων να δουν ότι τους βάζουν επίθεση ( κάλυψη ) οι ίδιες ομάδες για μήνες ???

 

- Ίσως επειδή υπάρχει ο κανόνας περί ιδιωτικότητας και να μην το είδαν η να το είδαν και οι παίκτες των ομάδων αυτών επειδή είναι οι αληθινοί χρήστες τους να μην μπορούν να κάνουν κάτι...

 

- Μα ρε φίλε δεν είναι σαν να σου λένε απαγορεύεται να σκοτώνεις το Fair-Play και αυτοί το σκοτώνουν... Αλλά το καταφέρνουν με έναν άλλο τρόπο... Αλλά και το Support που τα παιδιά είναι Open Minded και καταλαβαίνουν το έγκλημα πως υπάρχει πως και δεν έχουν πάρει μέτρα ?? Μου κάνει εντύπωση...

 

- ΑΣΕ ΤsePeto :|  , Δεν είσαι για Hero-Zero εσύ ...! Πας για Permanent Ban ξάνα .. οπότε σου λεω τζάμπα χρήματα και χρόνο θα χαλάσεις ... Η πας στους Πρώτους η πρώτος δεν θα πας ποτέ , δεν υπάρχει κάτι άλλο...

 

- Κατάλαβα ... Εγώ θα αρχίσω .. Και θα παλέψω όπως πάντα πάλευα ..

 

- Καλά κρασιά !!! 'Αντε ΤsePeto μου , Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα !! χάρηκα που τα είπαμε !

 

- Και εσύ φίλε μου ! ότι καλύτερο !!

 

Έτσι λοιπόν με έναν φανταστικό διάλογο προσπάθησα να σας δείξω την κατάσταση που εχει έρθει σήμερα το παιχνίδι ... Ποιος φταίει ?? Δεν είναι δουλεία μου να δείξω το ποιος , αλλά το τι ...

 

Το Ποιος υπάρχει σε 300 Tickets...

 

Για Όσους φτιάσατε ώς εδώ μπορείτε να δείτε πιο πολλές πληροφορίες στο κανάλι μου η μέσα στο παιχνίδι.

 

Φυσικά εύχομαι Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους σας και στις οικογένειες σας και καλό παιχνίδι σε όσους είναι ακόμα εδώ...!

 

Best Regards .

 

Tsepeto Gaming.

 

 

 

 

 


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, ioantheod, Naty και σε 16 άλλους

#2 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2020 - 19:45:05

Η κατάσταση αυτή δυστυχώς υπήρχε ανέκαθεν, είτε κρυφά είτε φανερά στα μούτρα του κόσμου μέσω των "ακαδημιών" των top ομάδων... Η κατάσταση αυτή υπήρχε και υπάρχει με το ξεκίνημα κάθε νέου σέρβερ και όχι μόνο, προκειμένου κάποιοι να καταφέρουν να ξεφύγουν και να μην τους φτάνει κανείς...

 

Μην νομίζεις ότι τώρα ξεκίνησε να διαδίδεται το φαινόμενο... Στον gr 1, για παράδειγμα, πριν καιρό υπήρχε μέχρι και ομάδα 2η θέση που είχε μέσα ΕΝΑ άτομο μικρού επιπέδου που διατηρούσε 3-5 τρόπαια μέσω καλύψεων! Γιατί; Απλώς για να τα στερήσει από τις υπόλοιπες ομάδες! Υπήρχε ένα κύκλωμα από περίπου 10 ομάδες που πρόσφεραν τις απαραίτητες καλύψεις... Σε αυτή την περίπτωση, βέβαια, περιέργως το παιχνίδι έδρασε και έκανε ban τα άτομα των ομάδων που συμμετείχαν σε αυτό (ή το 1 άτομο, αν θες καλύτερα, μίας εκ των κορυφαίων ομάδων το οποίο με πολλαπλούς λογαριασμούς είχε δημιουργήσει αυτή την κατάσταση)...

 

Με αυτό το παράδειγμα θέλω να σου πω ότι οι καλύψεις είναι διαχρονικό φαινόμενο, έχοντας φτάσει πολλές φορές και σε ακραίο στάδιο...  Και φυσικά δεν έχει γίνει τίποτα το ουσιαστικό για να αντιμετωπιστεί το ζήτημα!...


HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#3 Manthosg7

Manthosg7

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2020 - 23:13:38

Καλησπέρα και από εμένα, με γνώμονα την προηγουμένη ανάρτηση θα ήθελα να τοποθετηθώ ως ιδρυτικό μέλος της Elite και ως αρχηγός φυσικά, χωρίς να θέλω να δημιουργήσω ίντριγκα. Δεν είχα καμία πρόθεση να αναρτήσω το οτιδήποτε όμως όταν βλέπω αβάσιμες πληροφορίες για την ομάδα μου θα νιώσω την ανάγκη να βγω μπροστά και να μιλήσω .Η Elite από την αρχή του gr22 δεν είχε καλύψεις ούτε συνεργασίες με καμία από της ομάδας του τοπ3.Όμως ξέρετε ποια είναι η ειρωνεία ρε παίδες ότι κάνουν τα ίδια, δεν λέω μαγκιά τους τουλάχιστον όμως μην βγαίνεις στο φόρουμ δημόσια να πουλάς παραμύθι !ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ? Το ιστορικό μαχών της ομάδας! Παίζουμε στον ίδιο σερβερ για όνομα του θεού δηλαδή...Εύχομαι καλές γιορτές σε όλους με υγεία! :smile: 



#4 TsePeto

TsePeto

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 15 μηνύματα
  • Ομάδα:MIDDLE EARTH.
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:TsePeto
Φήμη: 65

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 05:31:07

Καλημέρα Μάνθο!
Είδες κάποια ανακρίβεια στην ανάρτηση μού ?
Αν ναι θα ήθελα να μάθω ποία ?

#5 johngreece

johngreece

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 167 μηνύματα
  • Τοποθεσίαστον τοπο μου
  • Ομάδα:FEAR OF THE DARK
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:kleinmainer
Φήμη: 206

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 06:47:41

Καλησπέρα σε όλο το Community και Καλές Γιορτές να έχουμε πάντα με Υγεία και ασφάλεια.

 

Είμαστε μάρτυρες μιας νέας τάξης πραμάτων.

Και σήμερα θα μιλήσω για τον Server που παίζω τον Gr-22. ( Οπότε αν νιώθετε ότι το Thread δεν σας αφορά πατήστε τώρα πίσω  (smug)  )

Και εννοώ πως είμαστε μάρτυρες και με τις δύο εννοείς της λέξης.

Διότι από την μια είμαστε θεατές σε μια σουρεαλιστική κατάστασή από Νόμιμες(??) καλύψεις και φορτώματα των 3 top ομάδων του server , από την άλλη έχουν δημιουργηθεί πάνω από 300 ticket συνολικά και Εφόσον φίλες και φίλοι δεν έγινε καμία απόλυτος ενέργεια για την επαναφορά του Fair Play οι ομάδες των θέσεων 4-5 συνεργάζονται σε μια εκ των δυο ομάδων για να έχουν την εύνοια τους * και άμα τους περισσεύει και κάνα τροπαιάκι το παίρνουν με Μεγάλη ευχαρίστηση... 

 

Προς τιμή μερικών παικτών από τις ομάδες αυτές είναι ανοιχτοί στόν διάλογο και εφόσον μετά από τόσο καιρό καλύψεων οι δυνάμεις μας με τις ομάδες αυτές απέχουν πλέων άνω της τάξης του 20% ( 2 τρόπαια σίγουρα )

 

Η άποψη μου είναι πως καλά κάνουν και αυτό γιατί κάποιοι Moderators λένε πως οι καλύψεις είναι ΝΟΜΙΜΕΣ και άλλοι λένε πως οι τριγωνικές καλύψεις όπως έλεγε και έναν οδηγό πως να παίζεις το παιχνίδι η αγαπητή Odi το 2016 έδινε οδηγό στο Forum '' How to cover your Team ''  .

 

Το 2020 Διαβάζουμε πως οι καλύψεις ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ???

 

Αλλά δεν έχουμε δει ποτέ στην πράξη μια ποινή ?? η τουλάχιστον τον μηδενισμό σε τιμή των ομάδων που χρησιμοποιούν οι ομάδες 1-3 για καλύψεις.

 

Συνεχίζω στο Δεύτερο σκέλος του ότι είμαστε Μάρτυρες μιας σουρεαλιστικής κατάστασης αλλά στο ότι έχουμε υποστεί από την επαναλαμβανόμενη και κακόβουλη πράξη προς το Fair Play αυτή :

 

- Βρε καλώς τον ΤsePeto ...!

 

- Ωπ τι κάνεις φίλε μου  ?? πάνε 4 χρόνια που έχω να σε δω !! Από τότε που παίζαμε στο Hero-Zero!

 

- Nαι Ναι πωωω πωω ! Θυμάσαι τι ωραία που περνάγαμε TsePeto ??

 

- Ναι ρε φιλέ εσύ παίζεις ακόμα ???

 

- Ναι .. Αλλά το παιχνίδι παίζεται πια αλλιώς ... 

 

- Δηλαδή τι εννοείς αλλιώς ?? Δεν είσαι ήρωας μιας ομάδας που απαρτίζεται από 30 παίκτες το πολύ και ... ?

 

- Ωπά TsePeto , έτσι ξεκινάς.. αλλά στην πορεία κάποιες ομάδες παρατάνε και εκείνη την στιγμή πρέπει να την πάρεις στην κατοχή σου ώστε να μπορείς να τις κάνεις ομάδες υποστήριξης σου ...

 

- ΩΩΩ  ! Τι είναι αυτό ?? ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ??!!  

 

- ΝΑΙ ΝΑΙ !! Είναι η ΕΞΕΛΙΞΗ... του παιχνιδιού από ένα βαρετό παιχνίδι σε ένα παιχνίδι Στρατηγικής...!!!

 

 -  Οπότε θέλεις να μου πείς πώς εγώ που θα έχω 1 ομάδα τι πρέπει να κάνω ???

 

- Χαχαχα  φίλε παλιά έπαιζαν το Hero-zero έτσι , Τώρα όπως λένε ήρθε η εξέλιξη...! Τώρα θα πρέπει να βρείς παρατημένες ομάδες να γίνεις αρχηγός και να φορτώνεις ομάδες που είναι έτοιμες να πάρουν τρόπαιο από μία τοπ ομάδα ώστε αν τύχει και την βρείς κενή για 3 δευτερόλεπτα  να μην μπορείς να την χτυπήσεις !! αφού θα τους φορτώσεις με τόλμη και θα έχουν +1 τρόπαιο κακό ... 

Άσε που θα κάνουν καιρό να το βγάλουν αφού θα τους χτυπάμε εναλλάξ για να μην μπορούν να πετάξουν το τρόπαιο που δεν θέλουν ...

 

- Και δηλαδή θα πρέπει να αγοράσω και άλλη ομάδα η παίκτες ? Μα αυτό δεν απαγορεύεται ?? :huh:

 

Ναι TsePeto , απαγορεύεται όμως εγώ έχω παρατήσει από τον 22 για να είμαι ειλικρινής και παίζω μόνο στον 23 αλλά έχω ακόμα τον παίκτη ενεργό ,  οπότε μπαίνω μόνο για να χτυπάω για 2 λεπτά ότι χρειάζονται κάτι φιλαράκια που είμαστε στον 23 μαζί ( τους έχω δώσει και τα στοιχειά του παίκτη μου αν δεν προλαβαίνω εγώ καταλαβαίνεις... ;)  )

 

- Και αν δεν έχω άλλους παίκτες φίλε μου από άλλους σέρβερ και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία αυτή να παίξω ανορθόδοξα τι μπορώ να κάνω ?

 

- Πωωω (angry)  μωρέ αδερφάκι μου... Σου είπα η κάνεις έτσι η θα είσαι πάντα τέταρτο-έβδομος ....

 

- Άλλη λύση έχω ??? Δεν μπορεί κάτι θα υπάρχει ... !!!

 

:S Ναι τώρα που το λες , κααατι υπάρχει.... Μπορείς να παίξεις προφανώς σε μια από αυτές τις ομάδες και αφού δεν θα το κάνεις εσύ ... τι πειράζει ... θα ανεβαίνει ο παίκτης σου σφαίρα ... αυτό δεν θες στην τελική ?

 

- Κάτσε ρε φιλέ , δηλαδή περιορίζουμε το παιχνίδι μόνο σε 3 ομάδες ?? Εγώ θυμάμαι ότι στο TOP10 Γινόταν χαμός...

 

- ΕΛΕΟΣ ρε ΤsePeto ... Μα μια Ζώη ρε φίλε να μην συμβιβάζεσαι με την νέα τάξη πραγμάτων ??

επιλογές έχεις , η πάρε ομάδες να βάρας καλύψεις και φορτώματα η παίξε σε μια από αυτές τις ομάδες η τουλάχιστον μπορείς να είσαι τέταρτος η πέμπτος  ( TOP 5 όχι και άσχημα ) αλλά θα κάνεις ότι σου λένε αυτοί για να μην σε χτυπάνε η να μην φορτώνουν.. Έτσι η Νέα τάξη πραγμάτων αφήνει 2-3 ομάδες σε πιθανή θέση Πρωτιάς και μετά υπάρχει ένα χάσμα δεξιοτήτων για όλες τις υπόλοιπες. 

 

- ΓΙΑ ΣΤΑΣΟΥ !!... Δηλαδή υπάρχει και αυτό ??? θα μου κάνουν Bullying oι Top για να μην μου πετάξουν στην δική μου ομάδα κακά τρόπαια ??? Έτσι ώστε να διασφαλίζουν αυτοί πως θα έχουν πάντα μα πάντα 5 τρόπαια προπόνησης ??

Οπότε ... Αυτοί θα έχουν μονιμά προπονήσεις και εμείς στις ομάδες 3-10 θα πρέπει να μοιραστούμε 5 προπονήσεις που περισσεύουν ???

 

- Α.... TsePeto το μεγάλο ψάρι... τρώει το μικρό τι να κάνουμε ???

 

- Δηλαδή ρε φίλε , οι ομάδες από την θέση 4-7 να πω δεν παραπονέθηκαν στην υποστήριξή ??! 

 

(lol) Ναι ακόμα κλαίνε  :  !!! Αλλά αφού είναι πραγματικοί παίκτες πίσω από τις ομάδες κάλυψης ... Το Support τι μπορεί να πει ? μην χτυπάτε τους πρώτους και τους δευτέρους και να χάνετε 15 ημέρες τον μήνα??

 

- Πω ρε φίλε Σατανικό...!   (devil)

 

- Ναι!!!  Πάει το Hero-Zero που ήξερες τώρα δεν παίζουν ρόλο μόνο τα  (donut)  όπως παλιά , τώρα θέλει να κάνεις συμμαχείες να καλύπτεις να φορτώνεις ,  (win)  και τι να κάνουμε δεν γίνεται να είμαστε όλοι πρώτοι σε αυτή την ζωή ...!

 

- Μα παίζεις ένα παιχνίδι για να κερδίσεις ... Έτσι δεν είναι ??

 

- ΤsePeto ... Στο Hero - Zero με Fair Play δεν κέρδισε ποτέ κάνεις , ΕΣΥ θα έπρεπε να το ξέρεις πολύ καλά..!

 

- Μα επιμένω ...!! το Support δεν μπήκε στις ομαδικές μάχες των ομάδων να δουν ότι τους βάζουν επίθεση ( κάλυψη ) οι ίδιες ομάδες για μήνες ???

 

- Ίσως επειδή υπάρχει ο κανόνας περί ιδιωτικότητας και να μην το είδαν η να το είδαν και οι παίκτες των ομάδων αυτών επειδή είναι οι αληθινοί χρήστες τους να μην μπορούν να κάνουν κάτι...

 

- Μα ρε φίλε δεν είναι σαν να σου λένε απαγορεύεται να σκοτώνεις το Fair-Play και αυτοί το σκοτώνουν... Αλλά το καταφέρνουν με έναν άλλο τρόπο... Αλλά και το Support που τα παιδιά είναι Open Minded και καταλαβαίνουν το έγκλημα πως υπάρχει πως και δεν έχουν πάρει μέτρα ?? Μου κάνει εντύπωση...

 

- ΑΣΕ ΤsePeto :|  , Δεν είσαι για Hero-Zero εσύ ...! Πας για Permanent Ban ξάνα .. οπότε σου λεω τζάμπα χρήματα και χρόνο θα χαλάσεις ... Η πας στους Πρώτους η πρώτος δεν θα πας ποτέ , δεν υπάρχει κάτι άλλο...

 

- Κατάλαβα ... Εγώ θα αρχίσω .. Και θα παλέψω όπως πάντα πάλευα ..

 

- Καλά κρασιά !!! 'Αντε ΤsePeto μου , Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα !! χάρηκα που τα είπαμε !

 

- Και εσύ φίλε μου ! ότι καλύτερο !!

 

Έτσι λοιπόν με έναν φανταστικό διάλογο προσπάθησα να σας δείξω την κατάσταση που εχει έρθει σήμερα το παιχνίδι ... Ποιος φταίει ?? Δεν είναι δουλεία μου να δείξω το ποιος , αλλά το τι ...

 

Το Ποιος υπάρχει σε 300 Tickets...

 

Για Όσους φτιάσατε ώς εδώ μπορείτε να δείτε πιο πολλές πληροφορίες στο κανάλι μου η μέσα στο παιχνίδι.

 

Φυσικά εύχομαι Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους σας και στις οικογένειες σας και καλό παιχνίδι σε όσους είναι ακόμα εδώ...!

 

Best Regards .

 

Tsepeto Gaming.

 

 

 

εμενα δεν με αφορα το γρ22 και στον γρ1 το ειχαμε νιωσει με tragic.  ....αποτελεσματα αυτες της καλυψεις ....αλλα να μιλας εσυ tsepeto  για τετοιους ειδους πραγματα  που εισαι ο πρωτος διδαξας απο το γρ5 και επειτα ....ειναι ειρωνεια ... επισης ,  σταματησες να στελνεις τα διπλα ακαουντ σε αλλες ομαδες για να δεις  τη παιζει ? και να μην συνεχισω τη εκανες οταν ησουν μοντ και με της πευσειφ που μοιραζες ....

 

καλη τυχη στην ομαδα σας γιατι εχετε εναν πολυ καλο αρχηγο  !!


  • Αυτό αρέσει στον/η grigrist

peignoir déboutonné


#6 TsePeto

TsePeto

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 15 μηνύματα
  • Ομάδα:MIDDLE EARTH.
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:TsePeto
Φήμη: 65

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 07:11:54

Αγαπητέ Γιάννη.

Τα κακός κείμενα του Gr5 έγιναν με μόνο σκοπό την αποκάλυψη μίας κακοήθεις κατάστασης με τα S-Bot , όταν παίκτες ήταν στην εργασία τούς και οι δικοί τούς παίκτες έκαναν προπονήσεις/αποστολές.
Ήταν μία έντονη περίοδο πού όφειλα τόσο εγώ όσο και άλλοι συμπαίκτες μάς να παίξουμε με αυτό τον τρόπο, ώστε να βοηθήσουμε ουσιαστικά στην αποκάλυψη τής απάτης αυτής.
Φυσικά ο χρόνος μας δικαίωσε , έστω και αργά τα S-Bot αποτελούν σήμερα παρελθόν. Όσο αφορά τις Paysafe που ονοματίζεις , υπήρχε bonus στην δική μάς ομάδα καλής απόδοσης για κάποιους παίκτες αλλά δεν δινόταν ανταμοιβή σε paysafe αλλά στην in game επιλογή μέσω κουπονιού Δώρου (είναι 100% legal ) .
Τέλος αν όλα αυτά ακούγονται δικαιολογίες στα αυτιά σού να σού πω πώς η Εταιρία μου διέγραψε όλους μου τούς παίκτες σε όλα τα GR και πλήρωσα στο ακέραιο κάθε λάθος κίνηση πού ίσως έγινε απο μέρους εμένα αλλά και τής ομάδας μου κατά προέκταση. Φυσικά το post εδώ δεν έχει να κάνει με το να με δικάσει για κάτι που έχει λήξει και ουσιαστικά εξοφληθεί. Όμως ποτέ σε κανέναν Server δεν χρησιμοποίησα εγώ η ομάδα που αγωνιζόμουν αυτή την κακόβουλη προς το Fair play τακτική και θα εκτιμούσα στο να περιοριστεί η συζήτηση στο topic και μόνο στο topic.
  • Αυτό αρέσει σε johngreece και grigrist

#7 johngreece

johngreece

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 167 μηνύματα
  • Τοποθεσίαστον τοπο μου
  • Ομάδα:FEAR OF THE DARK
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:kleinmainer
Φήμη: 206

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 07:28:41

Αγαπητέ Γιάννη.

Τα κακός κείμενα του Gr5 έγιναν με μόνο σκοπό την αποκάλυψη μίας κακοήθεις κατάστασης με τα S-Bot , όταν παίκτες ήταν στην εργασία τούς και οι δικοί τούς παίκτες έκαναν προπονήσεις/αποστολές.
Ήταν μία έντονη περίοδο πού όφειλα τόσο εγώ όσο και άλλοι συμπαίκτες μάς να παίξουμε με αυτό τον τρόπο, ώστε να βοηθήσουμε ουσιαστικά στην αποκάλυψη τής απάτης αυτής.
Φυσικά ο χρόνος μας δικαίωσε , έστω και αργά τα S-Bot αποτελούν σήμερα παρελθόν. Όσο αφορά τις Paysafe που ονοματίζεις , υπήρχε bonus στην δική μάς ομάδα καλής απόδοσης για κάποιους παίκτες αλλά δεν δινόταν ανταμοιβή σε paysafe αλλά στην in game επιλογή μέσω κουπονιού Δώρου (είναι 100% legal ) .
Τέλος αν όλα αυτά ακούγονται δικαιολογίες στα αυτιά σού να σού πω πώς η Εταιρία μου διέγραψε όλους μου τούς παίκτες σε όλα τα GR και πλήρωσα στο ακέραιο κάθε λάθος κίνηση πού ίσως έγινε απο μέρους εμένα αλλά και τής ομάδας μου κατά προέκταση. Φυσικά το post εδώ δεν έχει να κάνει με το να με δικάσει για κάτι που έχει λήξει και ουσιαστικά εξοφληθεί. Όμως ποτέ σε κανέναν Server δεν χρησιμοποίησα εγώ η ομάδα που αγωνιζόμουν αυτή την κακόβουλη προς το Fair play τακτική και θα εκτιμούσα στο να περιοριστεί η συζήτηση στο topic και μόνο στο topic.

χερομαι που αναγνωριζεις τα κακος κειμενα ,  στον 5. σε τιμα αυτο !! 

με το σμποτ οι 2 τοπ ομαδες στο γρ5 εκανα οτι ηθελαν και δεν μορουσαμε να τους φτασουμε ..με κλεψιες βασικα και το επαιζαν και ιστορια ... .

και οπως ειπα μακαρι να σταματησουν οι καλυψεις σε ολα τα σερβερ ..ιδιαιτερα στο γρ1 με 3 ομαδες που μας ειχαν βαλει στοχο καταφεραν να μας διαλησουν και να διαγραψουν πολλοι καλοι παικτες .μεταξη εκεινον και ο tragic ......

 

βεβαια και εκεινει με την σειρα τους διαληθηκαν και εκαναν συνχωνευσις τελικα μεταξη τους,  αλλα σαν ομαδα δεν λενε μια ειναι κατο του μετριου ..

 

μακαρι λοιπον να εχουμε ενα καθαρο παιχνιδι και απο καλυψεις και απο σμποτ αλλα δεν πισευω οτι θα γινει κατι ουσιαστικο .

καλη τυχη στην προσπαθεια σου !!


  • Αυτό αρέσει στον/η grigrist

peignoir déboutonné


#8 Profėssor

Profėssor

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 37 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΛΑΜΙΑ
  • Ομάδα:Plata O Plomo
  • Κόσμος:GR23
  • Ήρωας:Profėssοr
Φήμη: 76

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 14:30:39

ΜΟΝΟ 23 ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ ΥΓΙΕΙΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ!! 22 ΠΑΙΖΩ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΑΜΟΣ ΑΠΟ ΑΜΥΝΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ( ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ) ΚΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΡΟΠΑΙΟ... ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ 

 

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ  (grin)  (inlove)  ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!!

ΧΑΜΟΓΕΛΑΑΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ  (grin)  (grin)



#9 ΔΩΘΕ

ΔΩΘΕ

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 87 μηνύματα
  • Ομάδα:IcarusTeam
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:ΔΩΘΕ






Φήμη: 119

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 21:37:57

Γελαει ο κοσμος με 2 απαντησεις σε αυτο το ποστ :D






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες