Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Αποχη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 johngreece

johngreece

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 167 μηνύματα
  • Τοποθεσίαστον τοπο μου
  • Ομάδα:FEAR OF THE DARK
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:kleinmainer
Φήμη: 206

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 07:05:34

πολλοι εχουμε αγανακτησει που  :

  • τοσο συντομα εχει ξανα κον με κακο 
  • που εχει και εβεντ με 3 κακους την μερα 
  • που εχει και διπλι εβδομαδα παραληλα 
  • που θα ξανα βγαλει καζινο παλι τοσο συντομα στο τελος του μηνα ..( δες το καινουριο πετ μαρί ποτε το παιρνεις..

και πολλα αλλα που ειναι μεγαλη η λιστα

 

  1. πρωσοπικα εγω αποφασησα να κανω  ΑΠΟΧΗ απο το κον αυτης της εβδομαδας .χτες οτι εκανα και μονο για να ολοκληρωσο το εβεντ με αλλες 3 .

 

       2. ΔΙΑΓΡΑΦΗ παικτη πολυ καλου σε αλλα σερβερ . 

 

η δραση θέλει και αντιδραση .θα μπορουσα να παιζω πιο χαλαρα  ισως πει καποιος .αλλα οχι . πιστευω η διαγραφη ειναι το μεγιστο βημα για την αντιδραση απεναντι σε αυτη την κατασταση ..ουτε ενα ευρω εσοδα. πιος ειναι ο χαμενος πλαυατα ?

 

αν δεν κατεβασουν μια ταχυτητα το παιχνιδι η πλευατα θα ακολουθησουν σταδιακα και αλλοι ...

 

η αποχη θα ηταν ενα δυνατο  μεσο  πιεσης απο  ολους μας ..τουλαχιστο να μην ριξει κανεις αυτη την εβδομαδα ουτε ενα ντονατ στο κον .. αλλα......

 

ευχαριστω 

 

 

 

 


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, frosty, vasiliskk και σε 6 άλλους

peignoir déboutonné


#2 CqmboPlayss

CqmboPlayss

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 9 μηνύματα
  • Ομάδα:OldSchoolGG
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:CqmboPlayss
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 09:28:00

Σωστος σε ολα εισαι φιλε μου.Οπως λες και εσυ στο τελος του μηνα θα υπαρξει και ενα ακομα απεριοριστο.Αστους αυτοι χανουν παιχτες.Απο οτι βλεπω μεχρι το 22 ζητημα αν θα υπαρχουν 100 παιχτες


  • Αυτό αρέσει σε johngreece και vasiliskk

#3 MpampasExp

MpampasExp

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 48 μηνύματα
  • Ομάδα:BlackVeilBrides
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:Exp






Φήμη: 161

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 11:09:25

Όλοι παράπονα για καζίνο και κακοποιούς αλλά τα λουκούμια βροχή αχαχχαχα ... μην απορείτε μετά αν βλέπουμε κάθε μήνα καζίνο ..  (lol)


  • Αυτό αρέσει στον/η Kazalex, Boom.xD, goof123 και σε 6 άλλους

F.


#4 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 11:54:56

Αυτό που πολλοί δεν μπορούν να καταλάβουν είναι ότι ο τρόπος παιχνιδιού ορισμένων παικτών είναι αυτός που οδηγεί την εταιρεία σε τέτοιες αποφάσεις! (Η οποία εταιρεία προφανώς και έχει ως σκοπό το κέρδος, αλλά το έχει παρακάνει και από την πλευρά της). Όταν υπάρχουν άτομα που βάζουν ελάχιστα έως καθόλου χρήματα και υπάρχουν και άλλα άτομα που ρίχνουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ ευρώ η εταιρεία ποιους θα προσπαθήσει να κρατήσει και να "ξεζουμίσει" όσο γίνεται χρηματικά;

 

Προφανής η απάντηση...

 

Και καταλήγουμε σε αυτό το αποτέλεσμα... Όσοι δεν βάζουν χρήματα απογοητεύονται και φεύγουν, κάποιοι από αυτούς που βάζουν χρήματα βαριούνται το παιχνίδι λόγω έλλειψης ανταγωνισμού και φεύγουν κι αυτοί... Και μένουν κυρίως οι πιο "κολλημένοι" με το παιχνίδι, οι οποίοι έχουν ήδη ρίξει υπερβολικά πολλά χρήματα για να το παρατήσουν έτσι απλά... Και συνεχίζουν να ρίχνουν για να ανταπεξέρχονται στις απαιτήσεις του... 

 

Η συνέχεια επίσης γνωστή... Βλέποντας οι εταιρεία τις μειώσεις παικτών νιώθει να πιέζεται και αποφασίζει να προσπαθήσει να βγάλει περισσότερα χρήματα από όσους έμειναν, αντί να προσελκύσει νέους παίκτες...

 

Διώχνει ουσιαστικά τους παίκτες που αποτελούν τον κύριο τρόπο διαφήμισης του παιχνιδιού! Γιατί αυτός που θα διαφημίσει το παιχνίδι περισσότερο είναι ο μέτριος παίκτης που μπαίνει να παίξει για την πλάκα του και για την παρέα! Αλλά αυτό το είδος παικτών δεν αποφέρει τόσο μεγάλο κέρδος απ' ό,τι φαίνεται...

 

 

Και το παραμυθάκι συνεχίζεται...


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, goof123, frosty και σε 4 άλλους

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#5 Kazalex

Kazalex

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 278 μηνύματα
  • Κόσμος:GR23
  • Ήρωας:mamas






Φήμη: 249

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 12:02:53

μαγκες αυτο ειναι το γκειμ αυτο επιλεξατε να παιξετε... ειναι με λεφτα καλως η κακως-δε προκειται να αλλαξει


  • Αυτό αρέσει σε Naty και johngreece

#6 johngreece

johngreece

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 167 μηνύματα
  • Τοποθεσίαστον τοπο μου
  • Ομάδα:FEAR OF THE DARK
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:kleinmainer
Φήμη: 206

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 12:59:02

 

Αυτό που πολλοί δεν μπορούν να καταλάβουν είναι ότι ο τρόπος παιχνιδιού ορισμένων παικτών είναι αυτός που οδηγεί την εταιρεία σε τέτοιες αποφάσεις! (Η οποία εταιρεία προφανώς και έχει ως σκοπό το κέρδος, αλλά το έχει παρακάνει και από την πλευρά της). Όταν υπάρχουν άτομα που βάζουν ελάχιστα έως καθόλου χρήματα και υπάρχουν και άλλα άτομα που ρίχνουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ ευρώ η εταιρεία ποιους θα προσπαθήσει να κρατήσει και να "ξεζουμίσει" όσο γίνεται χρηματικά;

 

Προφανής η απάντηση...

 

Και καταλήγουμε σε αυτό το αποτέλεσμα... Όσοι δεν βάζουν χρήματα απογοητεύονται και φεύγουν, κάποιοι από αυτούς που βάζουν χρήματα βαριούνται το παιχνίδι λόγω έλλειψης ανταγωνισμού και φεύγουν κι αυτοί... Και μένουν κυρίως οι πιο "κολλημένοι" με το παιχνίδι, οι οποίοι έχουν ήδη ρίξει υπερβολικά πολλά χρήματα για να το παρατήσουν έτσι απλά... Και συνεχίζουν να ρίχνουν για να ανταπεξέρχονται στις απαιτήσεις του...

 

Η συνέχεια επίσης γνωστή... Βλέποντας οι εταιρεία τις μειώσεις παικτών νιώθει να πιέζεται και αποφασίζει να προσπαθήσει να βγάλει περισσότερα χρήματα από όσους έμειναν, αντί να προσελκύσει νέους παίκτες...

 

Διώχνει ουσιαστικά τους παίκτες που αποτελούν τον κύριο τρόπο διαφήμισης του παιχνιδιού! Γιατί αυτός που θα διαφημίσει το παιχνίδι περισσότερο είναι ο μέτριος παίκτης που μπαίνει να παίξει για την πλάκα του και για την παρέα! Αλλά αυτό το είδος παικτών δεν αποφέρει τόσο μεγάλο κέρδος απ' ό,τι φαίνεται...

 

Και το παραμυθάκι συνεχίζεται...

ειμαι απο αυτος που ριχνουν χρημα .και θα συνεχιζω να βαζω χρηματα .ειναι το χομπι μου .πιστευω ομως οτι σε ολα πρεπει να υπαρχει ενα μετρο .αυτα που ζηταει το παιχνιδι ειναι υπερβολικα πολλα .κ να ριξουμε ντονατ αλλα να υπαρχει και ενα μετρο ...
καπου αισθανεσαι οτι σε κοροιδευουν ομως .δεν υπαρχει η λογικη ριχνω χρημα και φτανω κατι ..πλεον ριχνω και δεν προλαβενω ..απο αποψη χρονου και γενικα ..και ειμαι ενας καλος παικτης εκει που ειμαι ..απλα δεν μπορεις να παιζεις σε 2,3 σερβερ ..δεν ειναι μοτο το χρηατιο αλλα και ο χρονος με της τοσες απατησης του παιχνιδιου

 

μαγκες αυτο ειναι το γκειμ αυτο επιλεξατε να παιξετε... ειναι με λεφτα καλως η κακως-δε προκειται να αλλαξει

χρηματα εριχνα και ριχνω .αλλα πλεον μονο σε 1 σερβερ ..αλλα ποιος χανει στην τελικη ?? οχι εγω παντως


peignoir déboutonné


#7 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2020 - 14:24:26

ειμαι απο αυτος που ριχνουν χρημα .και θα συνεχιζω να βαζω χρηματα .ειναι το χομπι μου .πιστευω ομως οτι σε ολα πρεπει να υπαρχει ενα μετρο .αυτα που ζηταει το παιχνιδι ειναι υπερβολικα πολλα .κ να ριξουμε ντονατ αλλα να υπαρχει και ενα μετρο ...
καπου αισθανεσαι οτι σε κοροιδευουν ομως .δεν υπαρχει η λογικη ριχνω χρημα και φτανω κατι ..πλεον ριχνω και δεν προλαβενω ..απο αποψη χρονου και γενικα ..και ειμαι ενας καλος παικτης εκει που ειμαι ..απλα δεν μπορεις να παιζεις σε 2,3 σερβερ ..δεν ειναι μοτο το χρηατιο αλλα και ο χρονος με της τοσες απατησης του παιχνιδιου

χρηματα εριχνα και ριχνω .αλλα πλεον μονο σε 1 σερβερ ..αλλα ποιος χανει στην τελικη ?? οχι εγω παντως

 

Θα συμφωνήσω με αυτό που λες... το παιχνίδι ανέκαθεν έδινε ήταν παιχνίδι που δίνοντας χρήματα μπορούσες να αποκτήσεις ένα μικρό προβάδισμα... ΑΛΛΑ μέχρι ένα σημείο...κάποτε έδινε περιθώρια είτε να βάλεις λεφτά είτε όχι... Κι όποιος ήθελε έβαζε, δικαίωμά του. Αλλά δεν ήταν αναγκαίο. Με την τακτική, όμως, που ακολούθησε στην πορεία η εταιρεία ξεπέρασε κάθε όριο... Πλέον αν θες να παίξεις στο "κορυφαίο" επίπεδο και στον μικρότερο δυνατό χρόνο, όπως λες, δεν γίνεται να μην δώσεις χρήμα... Αντιθέτως, πρέπει να δίνεις πολλά και σε πολλούς διαφορετικούς τομείς του παιχνιδιού!

 

Η τακτική αυτή που ακολουθεί η εταιρεία τελικά μόνο εναντίον της στρέφεται... Αλλά προτιμά να συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο...


Επεξεργάστηκε από master21, 19 Δεκέμβριος 2020 - 14:32:17.

  • Αυτό αρέσει στον/η johngreece

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#8 Bluetiger17

Bluetiger17

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 77 μηνύματα
  • Ομάδα:The vampire
  • Κόσμος:GR24
  • Ήρωας:Bluetiger17



Φήμη: 119

Δημοσιεύτηκε 20 Δεκέμβριος 2020 - 02:43:44

μαγκες αυτο ειναι το γκειμ αυτο επιλεξατε να παιξετε... ειναι με λεφτα καλως η κακως-δε προκειται να αλλαξει


Άρα πρέπει να συμβιβαστώ με το ότι θα βλέπω Κον κακοποιών κάθε δύο εβδομάδες? Εμένα προσωπικά κάθε φορά που κοιτάω το Κον με πιάνει μια αηδία + ότι θα ξανά βγάλουν καζίνο και πάω στοίχημα θα είναι απεριόριστο...




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες