Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Σεζον-Μπονους-Εξτρα

Σεζον

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 CrazyDoctor

CrazyDoctor

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 143 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΛάρισα
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:AlexRigo
Φήμη: 254

Δημοσιεύτηκε 22 Δεκέμβριος 2020 - 15:48:36

Καλησπερα σε ολους. Μιας και τωρα λογο καραντινας και ολων αυτων των συνθηκων που ολοι περναμε ξεκινησαμε ολοι να παιζουμε περισσοτερο, νεοι παικτες ξεκινησαν το παιχνιδι αλλα και πολλοι παλιοι παικτες επεστρεψαν για να συνεχισουν σκεφτηκα κατι. Επειδη πολλοι παικτες πολλες φορες παιζουμε αρκετα, και οταν εννοω αρκετα εννοω ισως περισσοτερο απο οτι χρειαζεται για να τελειωσουμε προπονησεις και ενεργεια. Αυτο που θα ηθελα να προτεινω ειναι η σεζον να παρει και παρακατω. Δηλαδη περα απο τους 1.000 ποντους να μπορεις να μαζεψεις περισσοτερους και να παιρνεις κιαλλες ανταμοιβες. Οι ανταμοιβες αυτες ομως να μην ειναι συνηθισμενες αλλα ισως πιο δυσκολες να επιτευχθουν και παραλληλα πιο καλες, πχ να ειναι καθε 50-100 ποντους  καθε ανταμοιβη και να ειναι διπλασια απο οτι θα εδινε μεχρι τους 1.000. Αυτο θα ειναι ενα κινητρο για τους παικτες να ξεκινησουν να παιζουν πιο καλα τις προπονησεις ισως για να παιρνουν βαθμους αλλα και για τους ενεργους θα υπαρχει ενα παραπανο challenge.

 

Επισης να διευκρινησω οτι για να μην ειναι pay to win agan and again δεν θα μπορεις να κανεις αμεση ολοκληρωση με ντονατ. Ετσι θα ειναι λιγο πιο δικαιο διοτι εως το 1.000 πανε οι παικτες και χωρις και με ντονατ. Το θεμα ειναι το μετα. Θα ηθελα γνωμες και διαφοροποιησεις που εχετε να προτεινετε πανω σε αυτο το θεμα :) Συγνωμη για την εκθεση που εγραψα :D :D


Επεξεργάστηκε από CrazyDoctor, 22 Δεκέμβριος 2020 - 15:50:06.

  • Αυτό αρέσει στον/η ΤΕΜΠΕΛΗΣ, gabriel15, nas9 και σε άλλον ένα

Θα με βρειτε στο γρ11: AlexRigo (inlove)

Μην με υποτιμήσεις, γιατί αργότερα ίσως με χρειαστείς! ;)


#2 ΔΩΘΕ

ΔΩΘΕ

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 87 μηνύματα
  • Ομάδα:IcarusTeam
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:ΔΩΘΕ






Φήμη: 119

Δημοσιεύτηκε 22 Δεκέμβριος 2020 - 15:58:14

Αν ηθελε η εταιρια κατι να ΜΗΝ ειναι pay2win δεν θα υπηρχε η αμεση ολοκληρωση γενικα. αρα σορρυ δεν νομιζω να γινει ποτε αυτο που λες.



#3 CrazyDoctor

CrazyDoctor

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 143 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΛάρισα
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:AlexRigo
Φήμη: 254

Δημοσιεύτηκε 22 Δεκέμβριος 2020 - 16:00:12

Αν ηθελε η εταιρια κατι να ΜΗΝ ειναι pay2win δεν θα υπηρχε η αμεση ολοκληρωση γενικα. αρα σορρυ δεν νομιζω να γινει ποτε αυτο που λες.

 

Δεν διαφωνω σε αυτο που λες και δυστηχως ισχυει.. Ομως τουλαχιστον θα μπορουσε να ειναι και με αμεση ολοκληρωσω, αλλα οπως ειναι και διπλασιες οι ανταμοιβες, ετσι και διπλασια τα ντονατ για να γινει η αμεση ολοκληρωση.


Θα με βρειτε στο γρ11: AlexRigo (inlove)

Μην με υποτιμήσεις, γιατί αργότερα ίσως με χρειαστείς! ;)


#4 RealNtos

RealNtos

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 59 μηνύματα
  • Ομάδα:Plata O Plomo
  • Κόσμος:GR23
  • Ήρωας:Addicted
Φήμη: 113

Δημοσιεύτηκε 22 Δεκέμβριος 2020 - 19:24:11

Καλησπερα σε ολους. Μιας και τωρα λογο καραντινας και ολων αυτων των συνθηκων που ολοι περναμε ξεκινησαμε ολοι να παιζουμε περισσοτερο, νεοι παικτες ξεκινησαν το παιχνιδι αλλα και πολλοι παλιοι παικτες επεστρεψαν για να συνεχισουν σκεφτηκα κατι. Επειδη πολλοι παικτες πολλες φορες παιζουμε αρκετα, και οταν εννοω αρκετα εννοω ισως περισσοτερο απο οτι χρειαζεται για να τελειωσουμε προπονησεις και ενεργεια. Αυτο που θα ηθελα να προτεινω ειναι η σεζον να παρει και παρακατω. Δηλαδη περα απο τους 1.000 ποντους να μπορεις να μαζεψεις περισσοτερους και να παιρνεις κιαλλες ανταμοιβες. Οι ανταμοιβες αυτες ομως να μην ειναι συνηθισμενες αλλα ισως πιο δυσκολες να επιτευχθουν και παραλληλα πιο καλες, πχ να ειναι καθε 50-100 ποντους  καθε ανταμοιβη και να ειναι διπλασια απο οτι θα εδινε μεχρι τους 1.000. Αυτο θα ειναι ενα κινητρο για τους παικτες να ξεκινησουν να παιζουν πιο καλα τις προπονησεις ισως για να παιρνουν βαθμους αλλα και για τους ενεργους θα υπαρχει ενα παραπανο challenge.

 

Επισης να διευκρινησω οτι για να μην ειναι pay to win agan and again δεν θα μπορεις να κανεις αμεση ολοκληρωση με ντονατ. Ετσι θα ειναι λιγο πιο δικαιο διοτι εως το 1.000 πανε οι παικτες και χωρις και με ντονατ. Το θεμα ειναι το μετα. Θα ηθελα γνωμες και διαφοροποιησεις που εχετε να προτεινετε πανω σε αυτο το θεμα :) Συγνωμη για την εκθεση που εγραψα :D :D

Aν καποιος σκιπαρει σε μια μερα τη σεζον και μετα ξεκιναει να παιρνει τις διπλες ανταμοιβες ?



#5 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 22 Δεκέμβριος 2020 - 20:10:50

Εδώ εγώ δεν έχω φτάσει ακόμα ούτε 500 βαθμούς αυτή τη σεζόν, πάνω από 1000;  :D  Ξεκίνησα να παίζω ξανά όταν έμεναν 25 μέρες, βέβαια, δεν ξέρω τι διάρκεια έχει η σεζόν...

 

Ουσιαστικά ζητάς να δίνουν κι άλλες ανταμοιβές μετά τους 1000 βαθμούς, απλώς χωρίς αντίστοιχο μπόνους στις δεξιότητες (think) ... Και ίσως κάποια στιγμή το κάνουν... Και ίσως το κάνουν ακόμα και με αντίστοιχο μπόνους στις δεξιότητες, ΑΛΛΑ να είσαι σίγουρος πως θα υπάρχει επιλογή για παράλειψη ΜΕ ΝΤΟΝΑΤΣ και με πολλά μάλιστα, ενώ παράλληλα θα είναι δύσκολο να φτάσεις ως εκεί... κι επειδή κατά πάσα πιθανότητα οι ανταμοιβές θα είναι ελκυστικές, πολλοί θα οδηγηθούν στο να ρίξουν χρήμα... Δεν νομίζω να γίνει με άλλον τρόπο αυτό που λες...

 

Αυτός ήταν ανέκαθεν ο σκοπός της εταιρείας και δεν νομίζω να αλλάξει τακτική :|

Από όταν πρωτοξεκίνησε το παιχνίδι η λογική ήταν: "Δεν έχεις χρόνο; Θες το κάτι παραπάνω για να αποκτήσεις πλεονέκτημα; Ρίξε ντόνατς!"  Ειδικά από την αφαίρεση των τουρνουά τιμής και μετά αυτό άρχισε να μετατρέπεται σε: "Αν θες να προλαβαίνεις τα πάντα και να έχεις κι ένα πλεονέκτημα: Αγόρασε ντόνατς!"


  • Αυτό αρέσει στον/η CrazyDoctor

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#6 gabriel15

gabriel15

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
  • Ομάδα:purple haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:john81



Φήμη: 31

Δημοσιεύτηκε 22 Δεκέμβριος 2020 - 21:49:08

Καλησπερα σε ολους. Μιας και τωρα λογο καραντινας και ολων αυτων των συνθηκων που ολοι περναμε ξεκινησαμε ολοι να παιζουμε περισσοτερο, νεοι παικτες ξεκινησαν το παιχνιδι αλλα και πολλοι παλιοι παικτες επεστρεψαν για να συνεχισουν σκεφτηκα κατι. Επειδη πολλοι παικτες πολλες φορες παιζουμε αρκετα, και οταν εννοω αρκετα εννοω ισως περισσοτερο απο οτι χρειαζεται για να τελειωσουμε προπονησεις και ενεργεια. Αυτο που θα ηθελα να προτεινω ειναι η σεζον να παρει και παρακατω. Δηλαδη περα απο τους 1.000 ποντους να μπορεις να μαζεψεις περισσοτερους και να παιρνεις κιαλλες ανταμοιβες. Οι ανταμοιβες αυτες ομως να μην ειναι συνηθισμενες αλλα ισως πιο δυσκολες να επιτευχθουν και παραλληλα πιο καλες, πχ να ειναι καθε 50-100 ποντους  καθε ανταμοιβη και να ειναι διπλασια απο οτι θα εδινε μεχρι τους 1.000. Αυτο θα ειναι ενα κινητρο για τους παικτες να ξεκινησουν να παιζουν πιο καλα τις προπονησεις ισως για να παιρνουν βαθμους αλλα και για τους ενεργους θα υπαρχει ενα παραπανο challenge.

 

Επισης να διευκρινησω οτι για να μην ειναι pay to win agan and again δεν θα μπορεις να κανεις αμεση ολοκληρωση με ντονατ. Ετσι θα ειναι λιγο πιο δικαιο διοτι εως το 1.000 πανε οι παικτες και χωρις και με ντονατ. Το θεμα ειναι το μετα. Θα ηθελα γνωμες και διαφοροποιησεις που εχετε να προτεινετε πανω σε αυτο το θεμα :) Συγνωμη για την εκθεση που εγραψα :D :D

 

Καλησπέρα, μιας και έχω τελειώσει και εγώ την σεζόν πλέον θεωρώ πως αντί να περιμένω 10 μέρες ( ξεκινώντας από την μέρα που τελείωσα την σεζόν και όχι 10 μέρες από τώρα) καλό θα ήταν μέσα σε αυτές τις 10 μέρες να υπάρχει μια ασχολία, είτε αυτό λέγεται προέκταση τις σεζόν είτε κάτι άλλο και να παίρνουμε κάποιες ανταμοιβές, οι οποίες φυσικά να μην είναι εμπειρία, προπονήσεις, η ενέργεια για να μην επηρεαστεί και το τουρνουά εμπειρίας( διότι φυσικά σέβομαι και τους άλλους ανθρώπους οι οποίοι έχουν οικογένεια, δουλειά και άλλους πολλούς λόγους για τους οποίους δεν μπορούν όλοι μέρα να είναι σε έναν υπολογιστή).  Αυτή είναι προσωπικά η γνώμη μου.  :) 


  • Αυτό αρέσει σε simos, CrazyDoctor και nas9

#7 CrazyDoctor

CrazyDoctor

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 143 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΛάρισα
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:AlexRigo
Φήμη: 254

Δημοσιεύτηκε 23 Δεκέμβριος 2020 - 01:50:42

Aν καποιος σκιπαρει σε μια μερα τη σεζον και μετα ξεκιναει να παιρνει τις διπλες ανταμοιβες ?

Φιλαρακο το παιχνιδι ετσι ηταν ανεκαθεν. Οποιος θελει βαζει λεφτα και κανει οτι θελει σκιπ. Οποτε ετσι βγαινει κερδισμενος και ο παικτης αφου θελει και δινει χρηματα αλλα και η εταιρια αφου σκοπος της ειναι να βγαλει οσα περισσοτερα χρηματα γινεται. ;) 

 

Εδώ εγώ δεν έχω φτάσει ακόμα ούτε 500 βαθμούς αυτή τη σεζόν, πάνω από 1000;  :D  Ξεκίνησα να παίζω ξανά όταν έμεναν 25 μέρες, βέβαια, δεν ξέρω τι διάρκεια έχει η σεζόν...

 

Ουσιαστικά ζητάς να δίνουν κι άλλες ανταμοιβές μετά τους 1000 βαθμούς, απλώς χωρίς αντίστοιχο μπόνους στις δεξιότητες (think) ... Και ίσως κάποια στιγμή το κάνουν... Και ίσως το κάνουν ακόμα και με αντίστοιχο μπόνους στις δεξιότητες, ΑΛΛΑ να είσαι σίγουρος πως θα υπάρχει επιλογή για παράλειψη ΜΕ ΝΤΟΝΑΤΣ και με πολλά μάλιστα, ενώ παράλληλα θα είναι δύσκολο να φτάσεις ως εκεί... κι επειδή κατά πάσα πιθανότητα οι ανταμοιβές θα είναι ελκυστικές, πολλοί θα οδηγηθούν στο να ρίξουν χρήμα... Δεν νομίζω να γίνει με άλλον τρόπο αυτό που λες...

 

Αυτός ήταν ανέκαθεν ο σκοπός της εταιρείας και δεν νομίζω να αλλάξει τακτική :|

Από όταν πρωτοξεκίνησε το παιχνίδι η λογική ήταν: "Δεν έχεις χρόνο; Θες το κάτι παραπάνω για να αποκτήσεις πλεονέκτημα; Ρίξε ντόνατς!"  Ειδικά από την αφαίρεση των τουρνουά τιμής και μετά αυτό άρχισε να μετατρέπεται σε: "Αν θες να προλαβαίνεις τα πάντα και να έχεις κι ένα πλεονέκτημα: Αγόρασε ντόνατς!"

Φιλαρακο αν εκανες καθε μερα εστω και τα βασικα να ξερεις θα ησουν 850+. Δεν γινεται να επαιζες κανονικα και να μην εφτασες εκει. Εγω ειμαι 1300... 


  • Αυτό αρέσει στον/η marios200111

Θα με βρειτε στο γρ11: AlexRigo (inlove)

Μην με υποτιμήσεις, γιατί αργότερα ίσως με χρειαστείς! ;)


#8 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 23 Δεκέμβριος 2020 - 08:32:41

Φιλαρακο αν εκανες καθε μερα εστω και τα βασικα να ξερεις θα ησουν 850+. Δεν γινεται να επαιζες κανονικα και να μην εφτασες εκει. Εγω ειμαι 1300... 

 

Τα βασικά τα έκανα και με το παραπάνω, απλώς όταν άρχισα η σεζόν είχε ήδη ξεκινήσει όπως ξαναέγραψα και λογικά αυτό είναι που μου στοίχισε...


HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Σεζον

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες