Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Κατορθώματα Κατανάλωσης Ενέργειας και όχι μόνο.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
Δεν υπάρχουν απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Rex9

Rex9

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 299 μηνύματα
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:YouLike



Φήμη: 1.068

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2021 - 12:36:41

Σκεφτόμουν σήμερα το πρωί λοιπόν διάφορα πράγματα σχετικά με αυτά που κάνουμε καθημερινά στο παιχνίδι (Ενέργεια, προπονήσεις, μάχες κρυψώνας, μονομαχίες και πρωτάθλημα) αλλά σκεφτόμουν αυτά που κάνουμε κάθε λίγες ημέρες (ειδικές αποστολές και αναβαθμίσεις κρυψώνας) και κατέληξα στο γεγονός ότι στα καθημερινά μας καθήκοντα έχουμε κατορθώματα για κατανάλωση προπονήσεων, για το πόσες μονομαχίες και μάχες πρωταθλήματος έχουμε(ξεχωριστά για τιμή και πόντους πρωταθλήματος) ενώ δεν έχουμε κατορθώματα που να αφορούν πόση ενέργεια καταναλώσαμε και πόσες μάχες κρυψώνας έχουμε κάνει, όχι για την δόξα αλλά για τον αριθμό τον μαχών κρυψώνας. Στην 2η κατηγορία δε , έχουμε κατόρθωμα για το πόσες αναβαθμίσεις κάναμε στην κρυψώνα αλλά δεν έχουμε για το πόσες φορές έχουμε κάνει ειδικές αποστολές, είτε την καθεμιά ξεχωριστά είτε να τις υπολογίζει σαν 9 διαφορετικές ειδικές = 1 φορά.

 

Η πρόταση μου λοιπόν είναι να προστεθούν τα εξής κατορθώματα.

 

1) Ενεργειακός ήρωας:  Αρκετά επίπεδα κατορθωμάτων με μεγάλη διαφορά μεταξύ τους διότι ξοδεύουμε 300 ενέργεια κάθε μέρα Παράδειγμα:

1- Ξόδεψε 1 ενέργεια = 2 βαθμοί δεξιότητας

2- Ξόδεψε 50 ενέργεια = 20.000 κέρματα

3- Ξόδεψε 100 ενέργεια = 1 Αντικείμενο

4- Ξόδεψε 200 ενέργεια = 7 προπονήσεις

5- Ξόδεψε 300 ενέργεια = 25 ενέργεια

6- Ξόδεψε 1000 ενέργεια = 4 βαθμούς δεξιοτήτων

7- Ξόδεψε 2500 ενέργεια = 80.000 κέρματα

8- Ξόδεψε 5000 ενέργεια = 1 Αντικείμενο

και πάει λέγοντας με μεγάλες αποστάσεις ξοδέματος ενέργειας.

 

2) Μαχητής Κρυψώνας: Κατόρθωμα το οποίο θα μετράει τις μάχες κρυψώνας που έχουμε κάνει Παράδειγμα:

1- 1 Μάχη κρυψώνας = 2 βαθμοί δεξιότητας

2- 5 Μάχες κρυψώνας = 20.000 κέρματα

3- 20 Μάχες κρυψώνας = 1 Αντικείμενο

4- 50 Μάχες κρυψώνας = 7 προπονήσεις

5- 100 Μάχες κρυψώνας = 25 ενέργεια

6- 250 Μάχες κρυψώνας = 4 βαθμούς δεξιοτήτων

7- 500 Μάχες κρυψώνας = 80.000 κέρματα

8- 750 Μάχες κρυψώνας = 1 Αντικείμενο

Εδώ λίγο πιο μικρές οι αποστάσεις από το 1 επίπεδο στο άλλο διότι μέσα στην μέρα κάνουμε σίγουρα 20 μάχες κρυψώνας για να πάρουμε τις ανταμοιβές αλλά είναι πιο δύσκολο γιατί μπορεί να δώσουμε 40 ρομποτάκια για 1 μάχη.

 

3) Ειδικός Ήρωας: Κατόρθωμα το οποίο θα μετράει πόσες φορές έχουμε κάνει τις ειδικές. Παράδειγμα:

1- Έκανες ειδικές 1 φορά = 2 βαθμοί δεξιότητας

2- Έκανες ειδικές 5 φορές = 20.000 κέρματα

3- Έκανες ειδικές 10 φορές = 1 Αντικείμενο

4- Έκανες ειδικές 25 φορές = 7 προπονήσεις

5- Έκανες ειδικές 50 φορές = 25 ενέργεια

6- Έκανες ειδικές 75 φορές = 4 βαθμούς δεξιοτήτων

7- Έκανες ειδικές 100 φορές = 80.000 κέρματα

8- Έκανες ειδικές 125 φορές = 1 Αντικείμενο

Κάθε 1 ειδική που ολοκληρώνεις θα παίρνεις 1 βαθμό ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΤΡΆΕΙ 10 ΦΟΡΕΣ Η ΚΑΘΕ ΕΙΔΙΚΗ.

 

4) Ειδικός Εξολοθρευτής: Κατόρθωμα το οποίο θα μετράει κάθε επίπεδο ειδικής αποστολής σαν 1 πόντο δηλαδή 1 ειδική = 10 πόντοι. Παράδειγμα:

1- Εξολόθρευσες ειδικό κακοποιό 1 φορά = 2 βαθμοί δεξιότητας

2- Εξολόθρευσες ειδικό κακοποιό 5 φορές = 20.000 κέρματα

3- Εξολόθρευσες ειδικό κακοποιό 25 φορές = 1 Αντικείμενο

4- Εξολόθρευσες ειδικό κακοποιό 100 φορές = 7 προπονήσεις

5- Εξολόθρευσες ειδικό κακοποιό 150 φορές = 25 ενέργεια

6- Εξολόθρευσες ειδικό κακοποιό 250 φορές = 4 βαθμούς δεξιοτήτων

7- Εξολόθρευσες ειδικό κακοποιό 500 φορές = 80.000 κέρματα

8- Εξολόθρευσες ειδικό κακοποιό 1000 φορές = 1 Αντικείμενο

Κάθε χτύπημα που κερδίζεις στην ειδική μετράει ένας πόντος ( 90 πόντους κάθε 5 ημέρες).

 

Αυτές είναι οι δικές μου προτάσεις παιδιά να τονίσω ότι τα νούμερα και οι ανταμοιβές είναι ενδεικτικά το πως περίπου το έχω εγώ στο μυαλό μου. Αν σας αρέσει να δούμε κάτι τέτοιο αφήστε ένα Like και πείτε μου τι σας άρεσε ή τι δεν σας άρεσε. (grin)  (grin) 


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, ioantheod, johngreece και σε 10 άλλους
  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).
  • Εάν έχετε απορίες σχετικά με το παιχνίδι μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το παιχνίδι.
  • Για απορίες σχετικά με το φόρουμ μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το φόρουμ.




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες