Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ο μόνος τρόπος να γίνει κάτι στους παλιούς σέρβερ πέρα από την ένωση.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 απάντηση σε αυτό το θέμα

#1 Incomprehensible

Incomprehensible

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 156 μηνύματα
  • Ομάδα:Τ Ρ Ε Ν Ο Σ Ε Τ
  • Κόσμος:GR26
  • Ήρωας:Conqueror






Φήμη: 269

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2021 - 16:31:36

Ρεαλιστικά, η ένωση των σέρβερ δεν νομίζω ότι είναι κάτι που θα συμβεί, αν και πολλοί θα το θέλαμε.

 

Ο μόνος τρόπος να γίνει κάτι στα παλία σέρβερ πέρα από την ένωση είναι να ανοίξουν όλες οι ανενεργές ομάδες.

 

Αν πάμε να κοιτάξουμε στην κατάταξη αυτών των σέρβερ, θα δούμε ότι παίζουν το πολύ 2 ομάδες, άντε 3, ενώ υπάρχουν πολλές παρατημένες ομάδες με μαξαρισμένες επεκτάσεις, οι οποιές είναι κλειστές εδώ και χρόνια.

 

Οπότε τι προτείνω; Ανοίγουμε όλες τις ανενεργές ομάδες για να φέρουμε όσο πιο πολύ κόσμο γίνεται και να υπάρχει ανταγωνισμός. Σε σέρβερ που είναι τελείως νεκροί και παίζει μόνο 1 ομάδα (κάτι το οποίο είναι αρκετά σύνηθες) μπορεί να χωριστεί η ομάδα αυτή σε 2 ομάδες, για να παίζουν μεταξύ τους και να προσελκύσουν παραπάνω άτομα, αφού θα ανοίξουν περισσότερες θέσεις.

 

Για να αποφευχθούν τα μποτάκια, που πολλοί θα φτιάξουν για να "πάρουν" μαξαρισμένες ομάδες, οι παίκτες κάτω των 100 (πχ) λεβελ δεν μπορούν να κάνουν καταψήφιση για να γίνουν οι ίδιοι αρχηγοί.

 

Εννοείται πως η ιδέα είναι ελλιπής, αλλά ο χρόνος κυλάει και στην τελική θα μείνουν 30 ενεργοί παίκτες στο σύνολο.

 

 

Ήδη έχουμε δει ότι οποιοσδήποτε νέος σέρβερ μετά τον GR22 έχει αποτύχει και δεν τραβάει όσα άτομα όσο τράβαγε κάποτε, βλέπω τα πράγματα για τον GR26+ σκούρα.


  • Αυτό αρέσει στον/η Hurric4ne VII, MukhtsanGr7, Παναής και σε 2 άλλους

#2 MukhtsanGr7

MukhtsanGr7

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 9 μηνύματα
  • Ομάδα:Γατάκιαα
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:Mukhtsan






Φήμη: 35

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2021 - 18:06:51

Σε πολλά σερβερ, οχι 30 αλλα ουτε 20 ενεργοι δεν εχουν μεινει. Και οταν λεμε ενεργοι , εννοουμε παικτες που παιζουν καθημερινα και τελειωνουν σχεδον τα παντα.

Δεν νομιζω να υπαρξει καποια ειδικη μεριμνα για τα παλαια σερβερ. Αν γινει κατι πρεπει να γινει συλλογικα για ολες τις χωρες στις οποιες υπαρχει το παιχνιδι. Βλεπουμε οτι το προβλημα δεν βρισκεται μονο σε εμας.

Κατα καιρους εχω προσπαθησει να φερω νεο ατομα στο σερβερ μου , καποιοι δεχονται και αρχιζουν αλλα δεν μενουν. Δεν υπαρχει κατι να τους κρατησει το ενδιαφερον σε αυτα.

Ειναι δυσκολο θεμα που αν η εταιρια κατσει να ασχοληθει με αυτο ειμαι σιγουρος οτι θα βρει καποια λυση. Αν δεν μπορει να φερει νεους παικτες , ας βρει εναν τροπο οπως το PvP π.χ για να φερει σε επαφη ολους τους παικτες απο ολα τα Ελληνικα σερβερ.Το ιδιο ομως να γινει και στο εξωτερικο καθως ολες οι αλλαγες επηρεαζουν ολες τις χωρες.


Επεξεργάστηκε από MukhtsanGr7, 19 Δεκέμβριος 2021 - 18:07:58.

  • Αυτό αρέσει σε Lilika, BigBoy και Incomprehensible

Το θέμα είναι να κρατάς καλά χαρτία

και να παίζεις σωστά ακόμα και ένα κακό φύλλο.

 

 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες