Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Τραπεζα

ΙΔΕΕΣ

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
21 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#21 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2014 - 13:48:27

Θα ήθελα να προτείνω κάτι σχετικά με αυτό το οποίο μόνο παραπονεμένη δεν μπορεί να αφήσει την εταιρεία.

 

Να μπει ένα παζάρι το οποίο θα μπορούν οι παίχτες οι οποίοι αγοράζουν ντόνατ, μόνο με τα αγορασμένα ντόνατ να μπορεί να γίνεται αυτό, να μπορούν να καθορίζουν μία τιμή για τα ντόνατ που έχουν διαθέσιμα προς πώληση. Πχ εγώ να αγοράζω 50 ντόνατ από την εταιρεία στην τιμή των 5 ευρώ. Να πηγαίνω στο παζάρι και να δημιουργώ μια προσφορά. Διαθέτω 50 ντόνατ στην τιμή των 20000 κερμάτων ανά ντόνατ. Και εκεί να μπαίνει κάποιος άλλος παίχτης και να αγοράζει με κέρματα ντόνατ (όσα θέλει, από 1 μέχρι και τα 50) τα οποία κάποιος αγόρασε από την εταιρεία. Έτσι η εταιρεία μάλλον θα αρχίσει να κερδίζει ακόμη περισσότερα λεφτά. Επίσης η τιμή των ντόνατ μέσα από τις αγοραπωλησίες θα καθοριστεί μετά από καιρό σε κάποια στάνταρ. Θα γίνει δηλαδή μια αξιολόγηση του ποιες προσφορές θεωρούνται συμφέρουσες και για τις 2 μεριές και κάπου θα ισορροπήσουν από μόνες τους οι τιμές.

Το μόνο κακό το οποίο βρίσκω είναι ότι παίχτες που έχουν την δυνατότητα να αγοράζουν ντόνατ θα έχουν την δυνατότητα να δυναμώσουν αρκετά μέσα από αυτό.

Ακούω απόψεις


  • Αυτό αρέσει σε Psychedelic Malousis, Σπυρίδων και thms12

#22 sadik21

sadik21

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 9 μηνύματα
Φήμη: 12

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2014 - 16:17:30

 

Καλημερα και καλα χρισουγεννα.Εχω μια ιδεα τι θα λεγατε να φτιαχτει μια τραπεζα και εκει οι παιχτες να βαζουν κερματα και ντονατ και να τα μετατρεπουν απο κερματα σε ντονατ και το αντιθετο.π.χ100.000 ενα ντονατ αλλα δεν θα μπεβνουν σε ομαδες.Ψηφιστε,παραληλα ακοω ιδεες

 

 

εγώ θα έλεγα να  είναι ανάλογα με το επίπεδο π.χ 70 επίπεδο  50.000 κερματα σε --->  5 ντονατ :) 


  • Αυτό αρέσει στον/η Σπυρίδων





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: ΙΔΕΕΣ

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες