Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

κατιγοριες τουρνουα τιμης-εμπειριας για επιπεδα

τουρνουα

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
12 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Ψηφοφορία: τουρνουα τιμης-εμπειριας για επιπεδα (30 μέλη έχουν ρίξει ψήφους)

Θελετε να πραγματοποιηθεί αυτη η ιδεα?

  1. Ναι (23 ψήφοι [76.67%] - Εμφάνιση)

    Ποσοστό ψήφου: 76.67%

  2. Οχι (4 ψήφοι [13.33%] - Εμφάνιση)

    Ποσοστό ψήφου: 13.33%

  3. Ναι,με καποιες αλλαγες (3 ψήφοι [10.00%] - Εμφάνιση)

    Ποσοστό ψήφου: 10.00%

Ψήφισε

#1 elisliz777

elisliz777

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 69 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:The Masters of Galaxy
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:elisliz777
Φήμη: 121

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2015 - 20:39:25

Γειά σας θα ήθελα να πρότεινω μια ιδέα που την σκέφτομαι εδώ και καιρό,δεν ξέρω αμα έχει αναφερθεί ξανά αυτη η ιδέα παντός την πρωτεινω, θα ήθελα στα τουρνουα τιμής και εμπειρίας (αλλά το λέω πιο πολύ για της τιμής) να υπάρχουν κατηγορίες επιπέδων π.χ τουρνουα τιμής-εμπειριας για επιπεδα ,50-100
100-150 150-200 200-250 και παει λεγοντας το λέω αυτό επειδή π.χ (το έχω παρατηρήσει αυτό) στο τουρνουα τιμης ένας παίχτης 120 λεβελ δεν μπορεί να τα βάλει με παίχτη 250 λεβελ οση τιμη και αν έχει χασει όταν έκανε το κόλπο με το χάσιμο τιμης.Νομιζω πως αυτό υσχιει πιο πολύ για το τουρνουα τιμης.Και θα ειναι ποιο δικαιο για τα μικροτερα επιπεδα
  • Αυτό αρέσει στον/η daafni, Αλέξανδρος, Kazanokefalos και σε 6 άλλους

Να είσαι ο εαυτός σου! Μην γίνεσαι αντίγραφο! Εσύ γεννήθηκες πρωτότυπο!  :wub: ;)


#2 Kazanokefalos

Kazanokefalos

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 99 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:Kazanokefalos
Φήμη: 179

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2015 - 20:45:29

Πολύ καλή η ιδέα σου. 

Και ναι αυτό ισχύει 100% για τουρνουά τιμής. Που κολλάει το τουρνουά εμπειρίας; xD


  • Αυτό αρέσει σε Αλέξανδρος και elisliz777

                                                                                                                        Strive

                                                                                                                  for progress,

                                                                                                                not perfection.


#3 elisliz777

elisliz777

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 69 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:The Masters of Galaxy
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:elisliz777
Φήμη: 121

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2015 - 20:47:27

Πολύ καλή η ιδέα σου. 
Και ναι αυτό ισχύει 100% για τουρνουά τιμής. Που κολλάει το τουρνουά εμπειρίας; xD


Καλά λες! Στο τουρνουα εμπειρίας ο καθένας μπορεί να νικησει! Επείσης το τουρνουα εμπειρίας είναι πιο ηρεμο!
  • Αυτό αρέσει σε Αλέξανδρος και Kazanokefalos

Να είσαι ο εαυτός σου! Μην γίνεσαι αντίγραφο! Εσύ γεννήθηκες πρωτότυπο!  :wub: ;)


#4 DeathCab

DeathCab

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 671 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSam's Town
  • Ομάδα:Sky Is the Limit
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:DeathCab
Φήμη: 1.048

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2015 - 23:03:33

συνηθως τα μικρα επιπεδα δεν τα πανε καλα στο τουρνουα τιμης επειδη δεν ειναι αρκετα εμπειρα ωστε να προετοιμαστουν σωστα...

 

αρα, νομιζω, δεν χρειαζονται 2 κατηγοριες στο τουρνουα, απλα σωστη προετοιμασια θελει...

 

ενας παικτες μικρου επιπεδου, ειναι πιο ευκολο να χασει πολλη τιμη και μετα, οταν ερθει η ωρα να ανεβει δεν θα μπορω να τον ακουμπαει κανεις, ουτε 250 λεβελ, ουτε 300...


  • Αυτό αρέσει σε aris2 και Αλέξανδρος

#5 InvaderZz

InvaderZz

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 59 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαAthens
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:InvaderZz
Φήμη: 37

Δημοσιεύτηκε 03 Ιανουάριος 2015 - 08:26:56

Παιδιά η ιδέα είναι κατα τη γνώμη μου πιο απαραίτητη στο τουρνουά εμπειριάς παρά στο τιμής  :P

Μου λέτε δηλαδή ότι συγκρίνετε την εμπειρία που παίρνει ένας 200αρης με αυτήν ενός 50αρη ας πούμε; 


  • Αυτό αρέσει σε daafni και Αλέξανδρος

Οι χαρακτήρες με χαμηλή αυτοπεποίθηση είναι σαν τις δεξιότητες του Hero Zero!

Παρά το γεγονός ότι είναι καλές πάντα σου φαίνονται ανεπαρκείς :/


#6 elisliz777

elisliz777

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 69 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:The Masters of Galaxy
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:elisliz777
Φήμη: 121

Δημοσιεύτηκε 03 Ιανουάριος 2015 - 10:05:39

Παιδιά η ιδέα είναι κατα τη γνώμη μου πιο απαραίτητη στο τουρνουά εμπειριάς παρά στο τιμής :P
Μου λέτε δηλαδή ότι συγκρίνετε την εμπειρία που παίρνει ένας 200αρης με αυτήν ενός 50αρη ας πούμε;


Στο τουρνουα εμπειρίας δεν έχει σημασία πόση εμπειρία θέλει ο καθένας για να ανέβει επιπεδο, ο καθένας μπορεί να νικησει ακόμα και μικρά επίπεδα που ανεβενουν γρήγορα επίπεδο επειδή τους δίνεται λιγοτερη εμπειρία για να ανέβουν λεβελ απ' οτι σε εναν 200αρι.Στο τουρνουα εμπειρίας οποιοσδήποτε μπορεί να νικήσει επειδή το μονο που έχουν να κανουν είναι αποστολές!Ενω στο τουρνουα τιμης ένας παίχτης/ρια 125 λεβελ έχει πιθανοτητες να μείνει στην 2ι θέση και να μην τον περάσει ένας κατοτερος;π.χ 250 λεβελ; Το λέω αυτο επειδή το τουρνουα τιμής είναι λίγο άδικο κατά την γνώμη μού υπαρχει ανταγωνισμός παρα πολύ κούραση,έχθρες μέχρι και εκβιασμοί και απειλές καποιες φορές γιαυτό λέω να υπαρχουν οι κατηγορίες Όστε όλοι οι παιχτες να αγωνίζονται με ίσους αντιπαλους.

συνηθως τα μικρα επιπεδα δεν τα πανε καλα στο τουρνουα τιμης επειδη δεν ειναι αρκετα εμπειρα ωστε να προετοιμαστουν σωστα...

αρα, νομιζω, δεν χρειαζονται 2 κατηγοριες στο τουρνουα, απλα σωστη προετοιμασια θελει...

ενας παικτες μικρου επιπεδου, ειναι πιο ευκολο να χασει πολλη τιμη και μετα, οταν ερθει η ωρα να ανεβει δεν θα μπορω να τον ακουμπαει κανεις, ουτε 250 λεβελ, ουτε 300...


Φιλέ μου εγώ έχω χασει τιμή σε σημείο να έχω κάτω απο 2.000 και παλι τα μεγαλα επίπεδα με προσπερνουσαν και νομιζω αυτή η προετοιμασία που λες είναι απλα το χάσιμο τιμης! Τα μικρά επίπεδα (μιλάω για 1-50)συνήθως δεν το έχουν προσέξει το τουρνουα και πανω απο επίπεδο 100 αρχίζουν να το βλέπουν στα σοβαρά δεν νομιζω να χρειαζεται αρκετή εμπειρία για να πάρεις μερος. Βέβαια αυτά τους τα εξηγούν και τα μεγαλα επίπεδα στις ομάδες τους οποτε το κόλπο με το χάσιμο τιμής έχει γίνει αρκετά γνωστο για αυτό προτείνω να υπαρχουν οι κατηγοριες για να μην είναι άδικο για τα μικρά επίπεδα να συναγωνίζονται με 200αριδες την λέω αυτή την ιδέα για να αγωνίζονται όλοι με ίσους αντιπάλους και να μπορούν να βγουν και τοπ3 στα τουρνουα πιστεύω πως έτσι το τουρνουα τιμής θα γίνει ποιο δίκαιο... Ακόμη και για τα μεγαλα επίπεδα 200-250 π.χ ή 300-350 δεν νομιζω πως χρειαζεται αυτό για το τουρνουα εμπειρίας βέβαια αμα αποφασίσει το παιχνιδι να κανει αυτή τη ιδέα νομιζω αυτό θα αποφασίσει αν χρειαζεται να γίνει αυτό και στο τουρνουα εμπειρίας
  • Αυτό αρέσει σε aris2 και Αλέξανδρος

Να είσαι ο εαυτός σου! Μην γίνεσαι αντίγραφο! Εσύ γεννήθηκες πρωτότυπο!  :wub: ;)


#7 InvaderZz

InvaderZz

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 59 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαAthens
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:InvaderZz
Φήμη: 37

Δημοσιεύτηκε 03 Ιανουάριος 2015 - 16:23:33

Οι αποστολές του 200αρη όμως του δίνουν πολύ παραπάνω εμπειρία από αυτές του 50αρη


Οι χαρακτήρες με χαμηλή αυτοπεποίθηση είναι σαν τις δεξιότητες του Hero Zero!

Παρά το γεγονός ότι είναι καλές πάντα σου φαίνονται ανεπαρκείς :/


#8 parkouristas8

parkouristas8

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 387 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαThessaloniki, Greece
  • Ομάδα:Sky is the Limit
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:parkouristas8
Φήμη: 362

Δημοσιεύτηκε 03 Ιανουάριος 2015 - 16:34:54


 

Οι αποστολές του 200αρη όμως δίνουν πολύ παραπάνω εμπειρία από αυτές του 50αρη.

 

Φίλε μου InvarderZz δεν παίζω σκοπό το λέβελ ενός παίχτη αλλα η στρατηγική και επίσης να παίζει όλη την ενέργεια του.


  • Αυτό αρέσει σε elisliz777 και sotosmorfas

Gr10 ------> Sky is the Limit

 

 

 


#9 angjelos2

angjelos2

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 48 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚαπου Διπλα σου!
  • Ομάδα:Energy Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:aggelos19
Φήμη: 21

Δημοσιεύτηκε 01 Φεβρουάριος 2015 - 12:30:37

Εγω λεω πως ειναι πολυ καλο γιατι και εμενα μου ετυχε ημουν 145λβλ και 4 θεση στο τουρνουα τιμης και ολοι η αλλοι ηταν 200+ και ετσι μου καναν επιθεσεις και γιαυτο βγηκα απο την 10


Το μυαλο ξεχναει.Η Καρδια ομως ΠΟΤΕ


#10 ηφδγ

ηφδγ

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 114 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαEvery time I close my eyes.............It's like a dark paradise
  • Ομάδα:Louin
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:johnakoC
Φήμη: 113

Δημοσιεύτηκε 01 Φεβρουάριος 2015 - 13:46:20

Εγω λεω πως ειναι πολυ καλο γιατι και εμενα μου ετυχε ημουν 145λβλ και 4 θεση στο τουρνουα τιμης και ολοι η αλλοι ηταν 200+ και ετσι μου καναν επιθεσεις και γιαυτο βγηκα απο την 10

Αν είχες κατεβάσει σωστή τιμή δεν θα σε πέταγαν απέξω γιατί δεν θα εχανες πολύ τιμή από τις επιθέσεις τους...


Every time I close my eyes.............It's like a dark paradise 

 
 
-Τι έκανες μωρηηηη, έσπασες τη γλάστρα??
-Αγάπη μου δεν είναι αυτό που καπνίζεις!

#11 angjelos2

angjelos2

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 48 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚαπου Διπλα σου!
  • Ομάδα:Energy Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:aggelos19
Φήμη: 21

Δημοσιεύτηκε 01 Φεβρουάριος 2015 - 14:58:14

Αν είχες κατεβάσει σωστή τιμή δεν θα σε πέταγαν απέξω γιατί δεν θα εχανες πολύ τιμή από τις επιθέσεις τους...

Ειχα κατεβει αλλα ανεβαινα πιο γρηγορα  τιμη και αυτη οταν μου εκαναν επιθεσεις μου περναν 100 τιμη


Το μυαλο ξεχναει.Η Καρδια ομως ΠΟΤΕ


#12 doomlord

doomlord

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • Ομάδα:BRAINY MONKEYS
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:NoMiZwPwSEiDaEnaGaTouLi
Φήμη: 21

Δημοσιεύτηκε 26 Φεβρουάριος 2015 - 15:07:10

Δεν έχει να κάνει τόσο πολύ με την προετοιμασία αλλά με την ομάδα.Δηλαδή αν είσαι 250+ επίπεδο είσαι σε μια καλή ομάδα που από τους 30 θα σε βοηθήσουν οι 20.Στις μικρές ομάδες δεν υπάρχει τόσο μεγάλη συνεργασία επειδή η δεν μπαίνουν συχνά ή απλά δεν βοηθάνε τόσο πολύ....



#13 atre151

atre151

    Ο Κλόουν της χρονιάς

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 418 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη - Thessaloniki
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:XxPUNISHERxX
Φήμη: 301

Δημοσιεύτηκε 26 Φεβρουάριος 2015 - 20:39:24

Ναι ακριβως αυτο .. Τωρα πια ανταγωνιζωνται οι ομαδες ποια θα δωσει την μεγαλυτερη βοηθεια !

Spoiler






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: τουρνουα

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες