Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Είναι μεγάαααλη ιστορία !

Συνέχεια Παιχνίδι Ιστορία

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
201 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#161 reymysterio22222

reymysterio22222

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 327 μηνύματα
  • Κόσμος:GR5
Φήμη: 180

Δημοσιεύτηκε 25 Μάιος 2015 - 15:04:29

Όλοι στο σχολείο με κορόιδευαν επειδή δεν έχω πατήσει ποτέ το πόδι μου στο "Τρομακτικό Δάσος". Φήμες λένε πως έχουν χαθεί 1.742 άτομα εκεί και λένε πως ειναι το μερος με την μεγαλυτερη αρνητική ενεργεια σε ολο τον κοσμο!   :OΔεν αντεχα αλλα, ειχα βαρεθει να περπατάω στον διαδρομο και να κλαιω   :( . Μια μερα αποφασισα να παω, μολις μπηκα ειδα κατι μαυρο σαν σκια αλλα το αγνοησα. Μόλις μπήκα στο δάσος, ένιωσα μια μικρή ζαλάδα. Κοίταξα πίσω μου το μονοπάτι είχε εξαφανιστεί! Ήμουν παγιδευμένος στο δάσος, όταν ξαφνικά είδα ένα σημείωμα καρφωμένο με ένα ατσάλινο μαχαίρι στον κορμό ενός νεκρού δέντρου. Πάνω έγραφε:

Ημερα 178

Μας εχουν κλεισει σε αυτην την φυλακη λες και καναμε εγκλημα. Εγω την δουλεια μου εκανα, πως μπορει και ζει σε αυτον το σπιτι διπλα απο αυτο το καταραμενο δασος? Χθες ακουσα πως θα μας παρουν τα αυτια και τα ποδια αλλα δεν ξερω γιατι...

-Ταχυδρόμος 1938

OMG, τι ηταν αυτο? φαρσα? Τρεμω ολοκληρος! πως θα φυγω απο εδω? Περπατουσα ολη μερα ώσπου νύχτωσε και δεν ειχα που να μείνω! Το δασος ηταν γεματο νυχτεριδες και κουκουβαγιες. Η σκια που ειδα πριν ξανα εμφανιστηκε!! Αυτην την φορα νομιζω με κοιτουσε, εγω αρχισα να φωναζω "Βοηθεια Βοηθεια" πηγα κοντα της αλλα αρχισε να τρεχει. Ειχε μια μαυρη κουκουλα και δεν ειδα καλα το προσωπο της. Ηταν πολυ κοντη και μολις την πλησίασα αρχισα να νιώθω πολυ φοβο! Μετα απο λιγο βρηκα μια μεγαλη λαμπα που το φως αναβοσβινε και ειχε ενα χαρτι που ελεγε "Φυγε γρηγορα αλλιως θα μπλεξεις μικρε!" Διπλα ειχε ενα φορτηγο και τα κλειδια τα ειχε απο πανω. Μεσα ειχε δυο πτώματα ακολουθησα εναν δρομο και με πηγε σε εναν λοφο διπλα απο το δασος. Η πορτα ηταν ανοιχτη, ηταν γεματο ιστους αραχνης. Σε καθε δοματιο ειχε πτωματα. Βρήκα εναν φακο και ενα μυστικο περασμα που με πηγεναι σε ενα υπογειο! Όταν μπήκα στο υπόγειο, εντελώς ξαφνικά ένιωσα ένα κρύο ρεύμα να περνάει από "μέσα" μου και τότε άκουσα μια δυνατή κραυγή που πήγαινε κάπως έτσι: "BaBaDoooook BaBaaaDooooooook" όμως δεν υπήρχε κανένας δίπλα μου. Είχα κατατρομάξει, δεν ήξερα πως να φύγω και δεν ήξερα που να κοιμηθώ και πέρα από αυτά, άρχισα να πεινάω και δεν είχα τίποτα μαζί μου. Ξαφνικά, ακουσα καποιον να αναπνει και να περπαταει στο νερο! Ακουγονταν και κατι αλυσίδες. Περπατησα λιγο και ειδα ενα τεραστιο και πρασινο πλασμα και ειχε αλυσίδες στα ποδια. Αυτο το πραγμα σκοτωσε δυο ανθρωπους και ειπε "Αφου δεν θελατε να μπειτε στον φουρνο ζωντανοι θα μπειτε νεκροι! (   :P) Αποφάσισα να φύγω επειδή είχα κατατρομάξει. Προσπάθησα να βρω την εξώπορτα και τα κατάφερα. Όμως μόλις πήγα να την ανοίξω, κάτι με τράβηξε από τον λαιμό και με έριξε κάτω αναίσθητο. Όταν ξύπνησα, βρισκόμουν σε μια αποθήκη του δάσους, δεμένος με τις αλυσίδες του πράσινου πλάσματος, προσπάθησα να λυθώ, όμως ήταν πολύ σφιχτές. Τοτε εμφανιστηκε η "Σκια" και με εσωσε. Μου ειπε πως τον πρασινο τον λενε Στιβεν και οτι πριν περιπου 100 χρονια ειχε ζητησει απο εναν γιατρο ενα φαρμακο για να μην γινει ποτε γερος! Ο γιατρος του ειπε οτι για να γινει θα χρειαστούμε πολλα οργανα που ειναι συμβατά με τα δικα του! Μου ειπε πως ολη η οικογενεια τους πεθανε εξαιτιας του! Ο γιατρος ηθελε να τον μπερδεψει και του εδωσε ενα φαρμακο που λογικα θα τον σκοτωνε αλλα τον εκανε τεραστιο και πολυ δυνατο! Ειπε στον γιατρο να του φτιάξει αλλα 1000 τετοια φαρμακα και το εκανε!!! Εχει εναν ολοκληρο στρατο απο θανατους που τους λειπει η μιση σαρκα! Εχουν πεθανει εκατομμυριες ζωες εκει!!! Και θελω να το σταματησω! Ο Στιβεν δεν ειναι πολυ γρηγορος! Αρα μπορουμε να του ξεφευγουμε! Για να τους παρει τα οργανα πρωτα τους ψήνει στον φουρνο. Ειναι ενα τεραστιο δωματιο!!! Πρεπει να τον ανατιναξουμε! Τοτε ομως ξαφνικα ακουσα ενα αποτομο ουρλιαχτο.. Ο Στιβεν ειχε μολις σκοτωσει τη "Σκια".. Συνεχισα να περιπλανιεμαι μονος μου μεχρι ποy συναντισα τον στρατο του! Ηταν πολυ αηδιαστικο! Ελειπε σχεοδν ολη η σαρκα τους! και ηταν γυμνοι! Εγω αρχισα να τρεχω. Βρηκα μια εξωδο, βγηκα στο δασος. Ειδα μια σπηλιά με φως και πηγα να δω τι ειναι. Εκει ειδα κατι πολυ τρομακτικό! Ειδα ολα τα πτωματα!! Μετα απο λιγο ηρθε και ο Στιβεν. Τους εριξε ενα μπλε υγρό! μετα απο λιγο ολοι σηκώθηκαν. Εγω τρομοκρατημενος ειπα απο μεσα μου "Λογικα τωρα δεν θα ειναι κάνεις στο σπιτι." Πηγα στο σπιτι και τι να δω?? Τον Στιβεν! να μπενει σε ενα αεροπλανο!!! Ειπε πως έχει στα χέρια του ένα βίο όπλο το άλφα-ωμέγα!!! Και ότι θα το ρίξει στην πόλη! Για να την καταστρέψει ! Έπρεπε να κάνω κάτι για αυτό, αν και ήμουν φοβητσιάρης. Έπρεπε να ξεπεράσω τους φόβους μου με τα όπλα και να σώσω την πόλη μου. Και αυτό έκανα.Μπήκα και εγώ μαζί του στο αεροπλάνο και του είπα "δεν θα σε αφήσω να καταστρέψεις την πόλη μου''



#162 Spiro1

Spiro1

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 820 μηνύματα
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:Spiro1
Φήμη: 2.123

Δημοσιεύτηκε 25 Μάιος 2015 - 15:20:08

Όλοι στο σχολείο με κορόιδευαν επειδή δεν έχω πατήσει ποτέ το πόδι μου στο "Τρομακτικό Δάσος". Φήμες λένε πως έχουν χαθεί 1.742 άτομα εκεί και λένε πως ειναι το μερος με την μεγαλυτερη αρνητική ενεργεια σε ολο τον κοσμο!    :OΔεν αντεχα αλλα, ειχα βαρεθει να περπατάω στον διαδρομο και να κλαιω    :( . Μια μερα αποφασισα να παω, μολις μπηκα ειδα κατι μαυρο σαν σκια αλλα το αγνοησα. Μόλις μπήκα στο δάσος, ένιωσα μια μικρή ζαλάδα. Κοίταξα πίσω μου το μονοπάτι είχε εξαφανιστεί! Ήμουν παγιδευμένος στο δάσος, όταν ξαφνικά είδα ένα σημείωμα καρφωμένο με ένα ατσάλινο μαχαίρι στον κορμό ενός νεκρού δέντρου. Πάνω έγραφε:

Ημερα 178

Μας εχουν κλεισει σε αυτην την φυλακη λες και καναμε εγκλημα. Εγω την δουλεια μου εκανα, πως μπορει και ζει σε αυτον το σπιτι διπλα απο αυτο το καταραμενο δασος? Χθες ακουσα πως θα μας παρουν τα αυτια και τα ποδια αλλα δεν ξερω γιατι...

-Ταχυδρόμος 1938

OMG, τι ηταν αυτο? φαρσα? Τρεμω ολοκληρος! πως θα φυγω απο εδω? Περπατουσα ολη μερα ώσπου νύχτωσε και δεν ειχα που να μείνω! Το δασος ηταν γεματο νυχτεριδες και κουκουβαγιες. Η σκια που ειδα πριν ξανα εμφανιστηκε!! Αυτην την φορα νομιζω με κοιτουσε, εγω αρχισα να φωναζω "Βοηθεια Βοηθεια" πηγα κοντα της αλλα αρχισε να τρεχει. Ειχε μια μαυρη κουκουλα και δεν ειδα καλα το προσωπο της. Ηταν πολυ κοντη και μολις την πλησίασα αρχισα να νιώθω πολυ φοβο! Μετα απο λιγο βρηκα μια μεγαλη λαμπα που το φως αναβοσβινε και ειχε ενα χαρτι που ελεγε "Φυγε γρηγορα αλλιως θα μπλεξεις μικρε!" Διπλα ειχε ενα φορτηγο και τα κλειδια τα ειχε απο πανω. Μεσα ειχε δυο πτώματα ακολουθησα εναν δρομο και με πηγε σε εναν λοφο διπλα απο το δασος. Η πορτα ηταν ανοιχτη, ηταν γεματο ιστους αραχνης. Σε καθε δοματιο ειχε πτωματα. Βρήκα εναν φακο και ενα μυστικο περασμα που με πηγεναι σε ενα υπογειο! Όταν μπήκα στο υπόγειο, εντελώς ξαφνικά ένιωσα ένα κρύο ρεύμα να περνάει από "μέσα" μου και τότε άκουσα μια δυνατή κραυγή που πήγαινε κάπως έτσι: "BaBaDoooook BaBaaaDooooooook" όμως δεν υπήρχε κανένας δίπλα μου. Είχα κατατρομάξει, δεν ήξερα πως να φύγω και δεν ήξερα που να κοιμηθώ και πέρα από αυτά, άρχισα να πεινάω και δεν είχα τίποτα μαζί μου. Ξαφνικά, ακουσα καποιον να αναπνει και να περπαταει στο νερο! Ακουγονταν και κατι αλυσίδες. Περπατησα λιγο και ειδα ενα τεραστιο και πρασινο πλασμα και ειχε αλυσίδες στα ποδια. Αυτο το πραγμα σκοτωσε δυο ανθρωπους και ειπε "Αφου δεν θελατε να μπειτε στον φουρνο ζωντανοι θα μπειτε νεκροι! Αποφάσισα να φύγω επειδή είχα κατατρομάξει. Προσπάθησα να βρω την εξώπορτα και τα κατάφερα. Όμως μόλις πήγα να την ανοίξω, κάτι με τράβηξε από τον λαιμό και με έριξε κάτω αναίσθητο. Όταν ξύπνησα, βρισκόμουν σε μια αποθήκη του δάσους, δεμένος με τις αλυσίδες του πράσινου πλάσματος, προσπάθησα να λυθώ, όμως ήταν πολύ σφιχτές. Τοτε εμφανιστηκε η "Σκια" και με εσωσε. Μου ειπε πως τον πρασινο τον λενε Στιβεν και οτι πριν περιπου 100 χρονια ειχε ζητησει απο εναν γιατρο ενα φαρμακο για να μην γινει ποτε γερος! Ο γιατρος του ειπε οτι για να γινει θα χρειαστούμε πολλα οργανα που ειναι συμβατά με τα δικα του! Μου ειπε πως ολη η οικογενεια τους πεθανε εξαιτιας του! Ο γιατρος ηθελε να τον μπερδεψει και του εδωσε ενα φαρμακο που λογικα θα τον σκοτωνε αλλα τον εκανε τεραστιο και πολυ δυνατο! Ειπε στον γιατρο να του φτιάξει αλλα 1000 τετοια φαρμακα και το εκανε!!! Εχει εναν ολοκληρο στρατο απο θανατους που τους λειπει η μιση σαρκα! Εχουν πεθανει εκατομμυριες ζωες εκει!!! Και θελω να το σταματησω! Ο Στιβεν δεν ειναι πολυ γρηγορος! Αρα μπορουμε να του ξεφευγουμε! Για να τους παρει τα οργανα πρωτα τους ψήνει στον φουρνο. Ειναι ενα τεραστιο δωματιο!!! Πρεπει να τον ανατιναξουμε! Τοτε ομως ξαφνικα ακουσα ενα αποτομο ουρλιαχτο.. Ο Στιβεν ειχε μολις σκοτωσει τη "Σκια".. Συνεχισα να περιπλανιεμαι μονος μου μεχρι ποy συναντισα τον στρατο του! Ηταν πολυ αηδιαστικο! Ελειπε σχεοδν ολη η σαρκα τους! και ηταν γυμνοι! Εγω αρχισα να τρεχω. Βρηκα μια εξωδο, βγηκα στο δασος. Ειδα μια σπηλιά με φως και πηγα να δω τι ειναι. Εκει ειδα κατι πολυ τρομακτικό! Ειδα ολα τα πτωματα!! Μετα απο λιγο ηρθε και ο Στιβεν. Τους εριξε ενα μπλε υγρό! μετα απο λιγο ολοι σηκώθηκαν. Εγω τρομοκρατημενος ειπα απο μεσα μου "Λογικα τωρα δεν θα ειναι κάνεις στο σπιτι." Πηγα στο σπιτι και τι να δω?? Τον Στιβεν! να μπενει σε ενα αεροπλανο!!! Ειπε πως έχει στα χέρια του ένα βίο όπλο το άλφα-ωμέγα!!! Και ότι θα το ρίξει στην πόλη! Για να την καταστρέψει ! Έπρεπε να κάνω κάτι για αυτό, αν και ήμουν φοβητσιάρης. Έπρεπε να ξεπεράσω τους φόβους μου με τα όπλα και να σώσω την πόλη μου. Και αυτό έκανα.Μπήκα και εγώ μαζί του στο αεροπλάνο και του είπα "δεν θα σε αφήσω να καταστρέψεις την πόλη μου''. Βέβαια, θυμήθηκα, πως δεν είχα σφαίρες! Πανικόβλητος, πέρασα κάτω από τον Στίβεν, και μπήκα στο πιλοτήριο! Έβγαλα τον αυτόματο πιλότο, και...



#163 reymysterio22222

reymysterio22222

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 327 μηνύματα
  • Κόσμος:GR5
Φήμη: 180

Δημοσιεύτηκε 25 Μάιος 2015 - 15:28:42

Όλοι στο σχολείο με κορόιδευαν επειδή δεν έχω πατήσει ποτέ το πόδι μου στο "Τρομακτικό Δάσος". Φήμες λένε πως έχουν χαθεί 1.742 άτομα εκεί και λένε πως ειναι το μερος με την μεγαλυτερη αρνητική ενεργεια σε ολο τον κοσμο!     :OΔεν αντεχα αλλα, ειχα βαρεθει να περπατάω στον διαδρομο και να κλαιω     :( . Μια μερα αποφασισα να παω, μολις μπηκα ειδα κατι μαυρο σαν σκια αλλα το αγνοησα. Μόλις μπήκα στο δάσος, ένιωσα μια μικρή ζαλάδα. Κοίταξα πίσω μου το μονοπάτι είχε εξαφανιστεί! Ήμουν παγιδευμένος στο δάσος, όταν ξαφνικά είδα ένα σημείωμα καρφωμένο με ένα ατσάλινο μαχαίρι στον κορμό ενός νεκρού δέντρου. Πάνω έγραφε:

Ημερα 178

Μας εχουν κλεισει σε αυτην την φυλακη λες και καναμε εγκλημα. Εγω την δουλεια μου εκανα, πως μπορει και ζει σε αυτον το σπιτι διπλα απο αυτο το καταραμενο δασος? Χθες ακουσα πως θα μας παρουν τα αυτια και τα ποδια αλλα δεν ξερω γιατι...

-Ταχυδρόμος 1938

OMG, τι ηταν αυτο? φαρσα? Τρεμω ολοκληρος! πως θα φυγω απο εδω? Περπατουσα ολη μερα ώσπου νύχτωσε και δεν ειχα που να μείνω! Το δασος ηταν γεματο νυχτεριδες και κουκουβαγιες. Η σκια που ειδα πριν ξανα εμφανιστηκε!! Αυτην την φορα νομιζω με κοιτουσε, εγω αρχισα να φωναζω "Βοηθεια Βοηθεια" πηγα κοντα της αλλα αρχισε να τρεχει. Ειχε μια μαυρη κουκουλα και δεν ειδα καλα το προσωπο της. Ηταν πολυ κοντη και μολις την πλησίασα αρχισα να νιώθω πολυ φοβο! Μετα απο λιγο βρηκα μια μεγαλη λαμπα που το φως αναβοσβινε και ειχε ενα χαρτι που ελεγε "Φυγε γρηγορα αλλιως θα μπλεξεις μικρε!" Διπλα ειχε ενα φορτηγο και τα κλειδια τα ειχε απο πανω. Μεσα ειχε δυο πτώματα ακολουθησα εναν δρομο και με πηγε σε εναν λοφο διπλα απο το δασος. Η πορτα ηταν ανοιχτη, ηταν γεματο ιστους αραχνης. Σε καθε δοματιο ειχε πτωματα. Βρήκα εναν φακο και ενα μυστικο περασμα που με πηγεναι σε ενα υπογειο! Όταν μπήκα στο υπόγειο, εντελώς ξαφνικά ένιωσα ένα κρύο ρεύμα να περνάει από "μέσα" μου και τότε άκουσα μια δυνατή κραυγή που πήγαινε κάπως έτσι: "BaBaDoooook BaBaaaDooooooook" όμως δεν υπήρχε κανένας δίπλα μου. Είχα κατατρομάξει, δεν ήξερα πως να φύγω και δεν ήξερα που να κοιμηθώ και πέρα από αυτά, άρχισα να πεινάω και δεν είχα τίποτα μαζί μου. Ξαφνικά, ακουσα καποιον να αναπνει και να περπαταει στο νερο! Ακουγονταν και κατι αλυσίδες. Περπατησα λιγο και ειδα ενα τεραστιο και πρασινο πλασμα και ειχε αλυσίδες στα ποδια. Αυτο το πραγμα σκοτωσε δυο ανθρωπους και ειπε "Αφου δεν θελατε να μπειτε στον φουρνο ζωντανοι θα μπειτε νεκροι! Αποφάσισα να φύγω επειδή είχα κατατρομάξει. Προσπάθησα να βρω την εξώπορτα και τα κατάφερα. Όμως μόλις πήγα να την ανοίξω, κάτι με τράβηξε από τον λαιμό και με έριξε κάτω αναίσθητο. Όταν ξύπνησα, βρισκόμουν σε μια αποθήκη του δάσους, δεμένος με τις αλυσίδες του πράσινου πλάσματος, προσπάθησα να λυθώ, όμως ήταν πολύ σφιχτές. Τοτε εμφανιστηκε η "Σκια" και με εσωσε. Μου ειπε πως τον πρασινο τον λενε Στιβεν και οτι πριν περιπου 100 χρονια ειχε ζητησει απο εναν γιατρο ενα φαρμακο για να μην γινει ποτε γερος! Ο γιατρος του ειπε οτι για να γινει θα χρειαστούμε πολλα οργανα που ειναι συμβατά με τα δικα του! Μου ειπε πως ολη η οικογενεια τους πεθανε εξαιτιας του! Ο γιατρος ηθελε να τον μπερδεψει και του εδωσε ενα φαρμακο που λογικα θα τον σκοτωνε αλλα τον εκανε τεραστιο και πολυ δυνατο! Ειπε στον γιατρο να του φτιάξει αλλα 1000 τετοια φαρμακα και το εκανε!!! Εχει εναν ολοκληρο στρατο απο θανατους που τους λειπει η μιση σαρκα! Εχουν πεθανει εκατομμυριες ζωες εκει!!! Και θελω να το σταματησω! Ο Στιβεν δεν ειναι πολυ γρηγορος! Αρα μπορουμε να του ξεφευγουμε! Για να τους παρει τα οργανα πρωτα τους ψήνει στον φουρνο. Ειναι ενα τεραστιο δωματιο!!! Πρεπει να τον ανατιναξουμε! Τοτε ομως ξαφνικα ακουσα ενα αποτομο ουρλιαχτο.. Ο Στιβεν ειχε μολις σκοτωσει τη "Σκια".. Συνεχισα να περιπλανιεμαι μονος μου μεχρι ποy συναντισα τον στρατο του! Ηταν πολυ αηδιαστικο! Ελειπε σχεοδν ολη η σαρκα τους! και ηταν γυμνοι! Εγω αρχισα να τρεχω. Βρηκα μια εξωδο, βγηκα στο δασος. Ειδα μια σπηλιά με φως και πηγα να δω τι ειναι. Εκει ειδα κατι πολυ τρομακτικό! Ειδα ολα τα πτωματα!! Μετα απο λιγο ηρθε και ο Στιβεν. Τους εριξε ενα μπλε υγρό! μετα απο λιγο ολοι σηκώθηκαν. Εγω τρομοκρατημενος ειπα απο μεσα μου "Λογικα τωρα δεν θα ειναι κάνεις στο σπιτι." Πηγα στο σπιτι και τι να δω?? Τον Στιβεν! να μπενει σε ενα αεροπλανο!!! Ειπε πως έχει στα χέρια του ένα βίο όπλο το άλφα-ωμέγα!!! Και ότι θα το ρίξει στην πόλη! Για να την καταστρέψει ! Έπρεπε να κάνω κάτι για αυτό, αν και ήμουν φοβητσιάρης. Έπρεπε να ξεπεράσω τους φόβους μου με τα όπλα και να σώσω την πόλη μου. Και αυτό έκανα.Μπήκα και εγώ μαζί του στο αεροπλάνο και του είπα "δεν θα σε αφήσω να καταστρέψεις την πόλη μου''. Βέβαια, θυμήθηκα, πως δεν είχα σφαίρες! Πανικόβλητος, πέρασα κάτω από τον Στίβεν, και μπήκα στο πιλοτήριο! Έβγαλα τον αυτόματο πιλότο, και το αεροπλάνο άρχισε να πέφτει...



#164 MrSakis

MrSakis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 101 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:Camørra
  • Κόσμος:GR28
  • Ήρωας:ΑΜΠΑΛΟΣ
Φήμη: 173

Δημοσιεύτηκε 25 Μάιος 2015 - 16:49:53

Σήμερα πήγα σχολείο και ο καθηγητής μου έβαλε απουσία και μετά πήγα στο σπίτι και άνοιξα το ψυγείο και πήρα να φάω λίγο τυρί με ψωμί μετά από λίγο πήγα να κάνω μπάνιο όμως το νερό ήταν κρύο γι'αυτό έφυγα και πήγα μια βόλτα στο πάρκο με το ποδήλατο και συνάντησα τον καθηγητή που μου είχε βάλει την απουσία και μου είπε ότι θα με δείρει αν με ξαναδεί έξω ενώ είχαμε ... Αργότερα είδα την φίλη μου και πήγαμε για καφέ όμως ξαφνικά σηκώθηκε και έφυγε επειδή ...Ήταν πρώην μου, αλλά μετά πήγα σπίτι και ξανά άνοιξα το ψυγείο, και είδα.. ένα καρπούζι με σχήμα τριγωνικό το πήρα και το έκοψα , μετά όμως συνέβη κάτι πολύ περίεργο,το καρπούζι ήταν πορτοκαλί μέσα..και είχε ένα χαρτί που έγραφε...Κωστάκη πρέπει να διαβάσεις πριν φας το καρπούζι ...αλλιώς ... θα πάθεις κάτι πολύ κακό και θα ...φας ban στο Hero Zero και στο φόρουμ όμως αν δεν το φας... θα φτάσεις ως το 500 επίπεδο και θα γίνεις αυτόματα Moderator στο φόρουμ . Μετά είπα O.M.G και λιποθύμησα, όμως με σήκωσε ξανά η μαμά μου και με ρώτησε σοκαρισμένη "Μα καλά, γιατί δεν φοράς ζακέτα ;!;!;!". Εγώ της απάντησα "Συγγνώμη μαμά, δεν φοράω ζακέτα γιατί ο βλάκας ο καθηγητής της γεωμετρίας μου έβαλε απουσία χωρίς λόγο και μου την πήρε...". Εκείνη μετά είπε "Εντάξει παιδάκι μου έλα να σου βάλω να φας" και εγώ την ρώτησα "Τι φαΐ έχουμε ;" Μου απάντησε "Θα φάμε λίγο καρπούζι σήμερα" και εγώ της είπα "Θα αυτοκτονήσω" γιατί δεν ήθελα να φάω το πορτοκαλί τριγωνικό καρπούζι. Αργότερα σκέφτηκα να πάω στο σπίτι του καθηγητή που μου έβαλε την απουσία για να μιλήσω στη γυναίκα του και να την πείσω να τον χωρίσει ... Εκείνη μου είπε ότι θα τον χώριζε μόνο αν της έβρισκα έναν άλλο για να παντρευτεί. Εγώ της βρήκα άλλον άντρα και εκείνη χώρισε τον καθηγητή μου.Την επόμενη μέρα στο σχολείο ο καθηγητής με απείλησε πως θα με σκοτώσει, και ξαφνικά έβγαλε από το σακάκι του ένα πιστόλι. Εγώ αμέσως του άρπαξα το πιστόλι και τον πυροβόλησα. Πανικόβλητος βλέποντας τι είχα κάνει κάλεσα ένα ασθενοφόρο όμως ξαφνικά ... ο δάσκαλος άρχισε να βγάζει σπίθες και φωτιές από το σώμα του, μετά από λίγο έγινε μια πυρηνική έκρηξη!!! Το σχολείο γκρεμίστηκε και όταν ο διευθυντή το είδε πίστεψε ότι τα χαλασμένα καλώδια οφείλονταν γι αυτό και ο καθηγητής ήταν μόνο ένα θύμα αυτής της έκρηξης .Μετά όλη ζαλίζονταν και τους έρχονταν αναγούλα. Ξαφνικά όλη έπεσαν στο πάτωμα, είχαν πεθάνει από την πολύ ραδιενέργεια. Μόνο εγώ έζησα,ένας εξωγήινος εμφανίστηκε μπροστά μου και μου είπε "Αγουλ Μαλαχαμ Καρτε, Σι Καστηγελ Ο Φορταντε Θερτ !" (Που σημαίνει "Πήγαινε γρήγορα σπίτι σου θα πεθάνεις αν μείνεις εδώ !"). Εγώ του είπα "Ντα ντα", άρχισα να τρέχω πολύ γρήγορα, σκόνταψα και έπεσα από το "Μεγάλο Φράγμα" όμως τηλεμεταφέρθηκα στο διαστημόπλοιο του εξωγήινου. Μου είπε ότι πρέπει να προσέχω πολύ, ο εξωγήινος με πήγε στο σπίτι και κοιμήθηκα λίγο για να χαλαρώσω, όμως την επόμενη μέρα που ξύπνησα, ο δάσκαλος που είχα σκοτώσει, είχε έρθει στο σπίτι και κάτι έλεγαν με την μητέρα μου, κάτι παράξενο και τρομαχτικό. Το μόνο που μπόρεσα να ακούσω ήταν "Αποψε!" και η μητερα μου του ειπε ενταξει. Ζητησα την βοηθεια του εξωγηινου, αυτος μου εδωσε ενα οπλο που βγαζει φωτιες. Η μαμα μου εφυγε απο το σπιτι και εγω την ακολουθησα... Όμως με κατάλαβε, και ξαφνικά έβγαλε κάτι μακρύ από την τσάντα με χτύπησε στο κεφάλι και μετά έφυγε τρέχοντας. Εγώ είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα   :O  Πώς μπόρεσε η ίδια μου η μάνα να με χτυπήσει τόσο δυνατά και να φύγει μετά;;; Σκέφτηκα ότι κάτι δεν πάει καλά ... Και τελικά ανακάλυψα ότι ... η μάνα μου ήταν ένα πόκεμον μεταλαγμένο σε μανα 



#165 Spiro1

Spiro1

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 820 μηνύματα
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:Spiro1
Φήμη: 2.123

Δημοσιεύτηκε 25 Μάιος 2015 - 17:05:28

Όλοι στο σχολείο με κορόιδευαν επειδή δεν έχω πατήσει ποτέ το πόδι μου στο "Τρομακτικό Δάσος". Φήμες λένε πως έχουν χαθεί 1.742 άτομα εκεί και λένε πως ειναι το μερος με την μεγαλυτερη αρνητική ενεργεια σε ολο τον κοσμο! :OΔεν αντεχα αλλα, ειχα βαρεθει να περπατάω στον διαδρομο και να κλαιω :( . Μια μερα αποφασισα να παω, μολις μπηκα ειδα κατι μαυρο σαν σκια αλλα το αγνοησα. Μόλις μπήκα στο δάσος, ένιωσα μια μικρή ζαλάδα. Κοίταξα πίσω μου το μονοπάτι είχε εξαφανιστεί! Ήμουν παγιδευμένος στο δάσος, όταν ξαφνικά είδα ένα σημείωμα καρφωμένο με ένα ατσάλινο μαχαίρι στον κορμό ενός νεκρού δέντρου. Πάνω έγραφε:

Ημερα 178

Μας εχουν κλεισει σε αυτην την φυλακη λες και καναμε εγκλημα. Εγω την δουλεια μου εκανα, πως μπορει και ζει σε αυτον το σπιτι διπλα απο αυτο το καταραμενο δασος? Χθες ακουσα πως θα μας παρουν τα αυτια και τα ποδια αλλα δεν ξερω γιατι...

-Ταχυδρόμος 1938

OMG, τι ηταν αυτο? φαρσα? Τρεμω ολοκληρος! πως θα φυγω απο εδω? Περπατουσα ολη μερα ώσπου νύχτωσε και δεν ειχα που να μείνω! Το δασος ηταν γεματο νυχτεριδες και κουκουβαγιες. Η σκια που ειδα πριν ξανα εμφανιστηκε!! Αυτην την φορα νομιζω με κοιτουσε, εγω αρχισα να φωναζω "Βοηθεια Βοηθεια" πηγα κοντα της αλλα αρχισε να τρεχει. Ειχε μια μαυρη κουκουλα και δεν ειδα καλα το προσωπο της. Ηταν πολυ κοντη και μολις την πλησίασα αρχισα να νιώθω πολυ φοβο! Μετα απο λιγο βρηκα μια μεγαλη λαμπα που το φως αναβοσβινε και ειχε ενα χαρτι που ελεγε "Φυγε γρηγορα αλλιως θα μπλεξεις μικρε!" Διπλα ειχε ενα φορτηγο και τα κλειδια τα ειχε απο πανω. Μεσα ειχε δυο πτώματα ακολουθησα εναν δρομο και με πηγε σε εναν λοφο διπλα απο το δασος. Η πορτα ηταν ανοιχτη, ηταν γεματο ιστους αραχνης. Σε καθε δοματιο ειχε πτωματα. Βρήκα εναν φακο και ενα μυστικο περασμα που με πηγεναι σε ενα υπογειο! Όταν μπήκα στο υπόγειο, εντελώς ξαφνικά ένιωσα ένα κρύο ρεύμα να περνάει από "μέσα" μου και τότε άκουσα μια δυνατή κραυγή που πήγαινε κάπως έτσι: "BaBaDoooook BaBaaaDooooooook" όμως δεν υπήρχε κανένας δίπλα μου. Είχα κατατρομάξει, δεν ήξερα πως να φύγω και δεν ήξερα που να κοιμηθώ και πέρα από αυτά, άρχισα να πεινάω και δεν είχα τίποτα μαζί μου. Ξαφνικά, ακουσα καποιον να αναπνει και να περπαταει στο νερο! Ακουγονταν και κατι αλυσίδες. Περπατησα λιγο και ειδα ενα τεραστιο και πρασινο πλασμα και ειχε αλυσίδες στα ποδια. Αυτο το πραγμα σκοτωσε δυο ανθρωπους και ειπε "Αφου δεν θελατε να μπειτε στον φουρνο ζωντανοι θα μπειτε νεκροι! Αποφάσισα να φύγω επειδή είχα κατατρομάξει. Προσπάθησα να βρω την εξώπορτα και τα κατάφερα. Όμως μόλις πήγα να την ανοίξω, κάτι με τράβηξε από τον λαιμό και με έριξε κάτω αναίσθητο. Όταν ξύπνησα, βρισκόμουν σε μια αποθήκη του δάσους, δεμένος με τις αλυσίδες του πράσινου πλάσματος, προσπάθησα να λυθώ, όμως ήταν πολύ σφιχτές. Τοτε εμφανιστηκε η "Σκια" και με εσωσε. Μου ειπε πως τον πρασινο τον λενε Στιβεν και οτι πριν περιπου 100 χρονια ειχε ζητησει απο εναν γιατρο ενα φαρμακο για να μην γινει ποτε γερος! Ο γιατρος του ειπε οτι για να γινει θα χρειαστούμε πολλα οργανα που ειναι συμβατά με τα δικα του! Μου ειπε πως ολη η οικογενεια τους πεθανε εξαιτιας του! Ο γιατρος ηθελε να τον μπερδεψει και του εδωσε ενα φαρμακο που λογικα θα τον σκοτωνε αλλα τον εκανε τεραστιο και πολυ δυνατο! Ειπε στον γιατρο να του φτιάξει αλλα 1000 τετοια φαρμακα και το εκανε!!! Εχει εναν ολοκληρο στρατο απο θανατους που τους λειπει η μιση σαρκα! Εχουν πεθανει εκατομμυριες ζωες εκει!!! Και θελω να το σταματησω! Ο Στιβεν δεν ειναι πολυ γρηγορος! Αρα μπορουμε να του ξεφευγουμε! Για να τους παρει τα οργανα πρωτα τους ψήνει στον φουρνο. Ειναι ενα τεραστιο δωματιο!!! Πρεπει να τον ανατιναξουμε! Τοτε ομως ξαφνικα ακουσα ενα αποτομο ουρλιαχτο.. Ο Στιβεν ειχε μολις σκοτωσει τη "Σκια".. Συνεχισα να περιπλανιεμαι μονος μου μεχρι ποy συναντισα τον στρατο του! Ηταν πολυ αηδιαστικο! Ελειπε σχεοδν ολη η σαρκα τους! και ηταν γυμνοι! Εγω αρχισα να τρεχω. Βρηκα μια εξωδο, βγηκα στο δασος. Ειδα μια σπηλιά με φως και πηγα να δω τι ειναι. Εκει ειδα κατι πολυ τρομακτικό! Ειδα ολα τα πτωματα!! Μετα απο λιγο ηρθε και ο Στιβεν. Τους εριξε ενα μπλε υγρό! μετα απο λιγο ολοι σηκώθηκαν. Εγω τρομοκρατημενος ειπα απο μεσα μου "Λογικα τωρα δεν θα ειναι κάνεις στο σπιτι." Πηγα στο σπιτι και τι να δω?? Τον Στιβεν! να μπενει σε ενα αεροπλανο!!! Ειπε πως έχει στα χέρια του ένα βίο όπλο το άλφα-ωμέγα!!! Και ότι θα το ρίξει στην πόλη! Για να την καταστρέψει ! Έπρεπε να κάνω κάτι για αυτό, αν και ήμουν φοβητσιάρης. Έπρεπε να ξεπεράσω τους φόβους μου με τα όπλα και να σώσω την πόλη μου. Και αυτό έκανα.Μπήκα και εγώ μαζί του στο αεροπλάνο και του είπα "δεν θα σε αφήσω να καταστρέψεις την πόλη μου''. Βέβαια, θυμήθηκα, πως δεν είχα σφαίρες! Πανικόβλητος, πέρασα κάτω από τον Στίβεν, και μπήκα στο πιλοτήριο! Έβγαλα τον αυτόματο πιλότο, και το αεροπλάνο άρχισε να πέφτει. Γρήγορα άρπαξα ένα αλεξίπτωτο και πήδηξα από το αεροπλάνο, λίγο πριν πέσει στη λίμνη που πρωτοείδα τον Στίβεν. "Ειρωνεία" είπα και γέλασα. Αφού λοιπόν έσωσα την πόλη, ανακηρύχτηκα "Χάλκινος Ήρωας" από τον δήμαρχο. Ένιωθα πολύ περήφανος για τον εαυτό μου και κανένα παιδί δεν με κοροΐδευε πια.

~Μερικές Μέρες Αργότερα~

Ξαφνικά όπως κοιμόμουν, άκουσα έναν δυνατό κρότο στο παράθυρο. Σηκώθηκα, είδα ότι το παράθυρο είχε σπάσει και τυλιγμένο σε μια γλυώδη πράσινη πέτρα ήταν ένα χαρτάκι. Με μεγάλα, κόκκινα γράμματα έγραφε:
"Θα επιστρέψω... Πάντα επιστρέφω..."

ΤΕΛΟΣ

#166 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 25 Μάιος 2015 - 18:04:32

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου ...



#167 SOUVLAKII

SOUVLAKII

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 48 μηνύματα
  • Ομάδα:ORIGINAL 21
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:R21
Φήμη: 19

Δημοσιεύτηκε 25 Μάιος 2015 - 18:07:37

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου ... πηγα να βαλω μια εργασια για την επομενη μερα (χαρχαλης)


GHPEDO STH NEA FILADELFEIA

 


#168 kellipop

kellipop

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 800 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠίτι μουυ
  • Ομάδα:-
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:kelollipop
Φήμη: 1.382

Δημοσιεύτηκε 25 Μάιος 2015 - 18:42:32

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου πηγα να βαλω μια εργασια για την επομενη μερα και μετά πήγα έξω από το διαμέρισμα τους για να ακούσω καλύτερα. Μόλις έφτασα, τι να ακούσω ; Τον άντρα να φωνάζει στην γυναίκα του λέγοντάς της "

"Do More Of What Makes You Happy !"


#169 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 25 Μάιος 2015 - 20:03:32

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου πήγα να βάλω μια εργασία για την επόμενη μέρα και μετά πήγα έξω από το διαμέρισμα τους για να ακούσω καλύτερα. Μόλις έφτασα, τι να ακούσω; Τον άντρα να φωνάζει στην γυναίκα του λέγοντάς της «Την επόμενη φορά που θα το ξανακάνεις, θα σε πετύχω στο κεφάλι!». Είχα τρελαθεί! Από την μία, ένιωθα φόβο που είχα έναν τέτοιο γείτονα, από την άλλη ένιωθα περιέργεια για το τι έκανε η γυναίκα και ήθελα να το ανακαλύψω. Τότε, χτύπησε το κουδούνι η αστυνομία και πήγα να ανοίξω. 



#170 kellipop

kellipop

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 800 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠίτι μουυ
  • Ομάδα:-
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:kelollipop
Φήμη: 1.382

Δημοσιεύτηκε 25 Μάιος 2015 - 20:22:02

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου πήγα να βάλω μια εργασία για την επόμενη μέρα και μετά πήγα έξω από το διαμέρισμα τους για να ακούσω καλύτερα. Μόλις έφτασα, τι να ακούσω; Τον άντρα να φωνάζει στην γυναίκα του λέγοντάς της «Την επόμενη φορά που θα το ξανακάνεις, θα σε πετύχω στο κεφάλι!». Είχα τρελαθεί! Από την μία, ένιωθα φόβο που είχα έναν τέτοιο γείτονα, από την άλλη ένιωθα περιέργεια για το τι έκανε η γυναίκα και ήθελα να το ανακαλύψω. Τότε, χτύπησε το κουδούνι η αστυνομία και πήγα να ανοίξω. Τους είπα ό,τι μου ζήτησαν, δηλαδή πότε ακούστηκε ο πυροβολισμός, τι άκουσα τώρα που ήμουν μπροστά στην πόρτα κ.λπ. Αφού τελειώσα με την κατάθεση, πήγαν και χτύπησαν το κουδούνι στο διαμέρισμα των γειτόνων μου. Μόλις ο άντρας άκουσε το κουδούνι φώναξε "Μισό λεπτό !" και είπε στην γυναίκα του κάτι στα Γερμανικά. "Κρύψου γρήγορα, δεν πρέπει να σε δουν εδώ !!" είπε στην κοπέλα απ' ότι κατάλαβα, με τα λίγα Γερμανικά που ξέρω. Αμέσως είπα στους αστυνόμους τι κατάλαβα ότι είπε και εκείνοι ξαναχτύπησαν την πόρτα λέγοντας "Ανοίξτε κύριε, είμαστε η Αστυνομία !". ο γείτονας μου πανικόβλητος άνοιξε την πόρτα και ρώτησε " Τι έγινε !; Τι έκανα !;"


"Do More Of What Makes You Happy !"


#171 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 25 Μάιος 2015 - 20:42:37

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου πήγα να βάλω μια εργασία για την επόμενη μέρα και μετά πήγα έξω από το διαμέρισμα τους για να ακούσω καλύτερα. Μόλις έφτασα, τι να ακούσω; Τον άντρα να φωνάζει στην γυναίκα του λέγοντάς της «Την επόμενη φορά που θα το ξανακάνεις, θα σε πετύχω στο κεφάλι!». Είχα τρελαθεί! Από την μία, ένιωθα φόβο που είχα έναν τέτοιο γείτονα, από την άλλη ένιωθα περιέργεια για το τι έκανε η γυναίκα και ήθελα να το ανακαλύψω. Τότε, χτύπησε το κουδούνι η αστυνομία και πήγα να ανοίξω. Τους είπα ό,τι μου ζήτησαν, δηλαδή πότε ακούστηκε ο πυροβολισμός, τι άκουσα τώρα που ήμουν μπροστά στην πόρτα κ.λπ. Αφού τελειώσα με την κατάθεση, πήγαν και χτύπησαν το κουδούνι στο διαμέρισμα των γειτόνων μου. Μόλις ο άντρας άκουσε το κουδούνι φώναξε «Μισό λεπτό !» και είπε στην γυναίκα του κάτι στα Γερμανικά. «Κρύψου γρήγορα, δεν πρέπει να σε δουν εδώ !!» είπε στην κοπέλα απ' ότι κατάλαβα, με τα λίγα Γερμανικά που ξέρω. Αμέσως είπα στους αστυνόμους τι κατάλαβα ότι είπε και εκείνοι ξαναχτύπησαν την πόρτα λέγοντας «Ανοίξτε κύριε, είμαστε η Αστυνομία !». Ο γείτονας μου πανικόβλητος άνοιξε την πόρτα και ρώτησε «Τι έγινε !; Τι έκανα !;». Οι αστυνόμοι, του εξήγησαν αυτά που τους προανέφερα και έψαξαν όλο το σπίτι για να βρουν την γυναίκα. Μόλις την βρήκαν, ρώτησαν το νιόπαντρο ζευγάρι τι σκαρώνουν, κι εκείνοι αμέσως πυροβόλησαν τους αστυνομικούς στο πόδι, με έσπρωξαν και έφυγαν γρήγορα από την πολυκατοικία. 



#172 kellipop

kellipop

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 800 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠίτι μουυ
  • Ομάδα:-
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:kelollipop
Φήμη: 1.382

Δημοσιεύτηκε 26 Μάιος 2015 - 11:30:49

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, επιτόπου πήγα έβαλα μια εργασία για την επόμενη μέρα και μετά πήγα έξω από το διαμέρισμα τους για να ακούσω καλύτερα. Μόλις έφτασα, τι να ακούσω; Τον άντρα να φωνάζει στην γυναίκα του λέγοντάς της «Την επόμενη φορά που θα το ξανακάνεις, θα σε πετύχω στο κεφάλι!». Είχα τρελαθεί! Από την μία, ένιωθα φόβο που είχα έναν τέτοιο γείτονα, από την άλλη ένιωθα περιέργεια για το τι έκανε η γυναίκα και ήθελα να το ανακαλύψω. Τότε, χτύπησε το κουδούνι η αστυνομία και πήγα να ανοίξω. Τους είπα ό,τι μου ζήτησαν, δηλαδή πότε ακούστηκε ο πυροβολισμός, τι άκουσα τώρα που ήμουν μπροστά στην πόρτα κ.λπ. Αφού τελειώσα με την κατάθεση, πήγαν και χτύπησαν το κουδούνι στο διαμέρισμα των γειτόνων μου. Μόλις ο άντρας άκουσε το κουδούνι φώναξε «Μισό λεπτό !» και είπε στην γυναίκα του κάτι στα Γερμανικά. «Κρύψου γρήγορα, δεν πρέπει να σε δουν εδώ !!» είπε στην κοπέλα απ' ότι κατάλαβα, με τα λίγα Γερμανικά που ξέρω. Αμέσως είπα στους αστυνόμους τι κατάλαβα ότι είπε και εκείνοι ξαναχτύπησαν την πόρτα λέγοντας «Ανοίξτε κύριε, είμαστε η Αστυνομία !». Ο γείτονας μου πανικόβλητος άνοιξε την πόρτα και ρώτησε «Τι έγινε !; Τι έκανα !;». Οι αστυνόμοι, του εξήγησαν αυτά που τους προανέφερα και έψαξαν όλο το σπίτι για να βρουν την γυναίκα. Μόλις την βρήκαν, ρώτησαν το νιόπαντρο ζευγάρι τι σκαρώνουν, κι εκείνοι αμέσως πυροβόλησαν τους αστυνομικούς στο πόδι, με έσπρωξαν και έφυγαν γρήγορα από την πολυκατοικία. Ήξερα πως έπρεπε κάτι να κάνω. Γι'αυτό και τους ακολούθησα με το ποδήλατό μου μέχρι που έφτασαν σε ένα ξενοδοχείο και γρήγορα ενοκοίασαν ένα δωμάτιο. Αρχικά νόμιζα πως δεν θα μπορούσα να εξιχνιάσω αυτή την υπόθεση. Όμως τότε είδα τον φίλο μου, τον Τάκη, να μιλάει στον ιδιοκτήτη του ξενοδοχείου - πατέρα του. Αμέσως μπήκα μέσα και..

"Do More Of What Makes You Happy !"


#173 atre151

atre151

    Ο Κλόουν της χρονιάς

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 418 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη - Thessaloniki
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:XxPUNISHERxX
Φήμη: 301

Δημοσιεύτηκε 26 Μάιος 2015 - 11:38:27

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου πήγα να βάλω μια εργασία για την επόμενη μέρα και μετά πήγα έξω από το διαμέρισμα τους για να ακούσω καλύτερα. Μόλις έφτασα, τι να ακούσω; Τον άντρα να φωνάζει στην γυναίκα του λέγοντάς της «Την επόμενη φορά που θα το ξανακάνεις, θα σε πετύχω στο κεφάλι!». Είχα τρελαθεί! Από την μία, ένιωθα φόβο που είχα έναν τέτοιο γείτονα, από την άλλη ένιωθα περιέργεια για το τι έκανε η γυναίκα και ήθελα να το ανακαλύψω. Τότε, χτύπησε το κουδούνι η αστυνομία και πήγα να ανοίξω. Τους είπα ό,τι μου ζήτησαν, δηλαδή πότε ακούστηκε ο πυροβολισμός, τι άκουσα τώρα που ήμουν μπροστά στην πόρτα κ.λπ. Αφού τελειώσα με την κατάθεση, πήγαν και χτύπησαν το κουδούνι στο διαμέρισμα των γειτόνων μου. Μόλις ο άντρας άκουσε το κουδούνι φώναξε «Μισό λεπτό !» και είπε στην γυναίκα του κάτι στα Γερμανικά. «Κρύψου γρήγορα, δεν πρέπει να σε δουν εδώ !!» είπε στην κοπέλα απ' ότι κατάλαβα, με τα λίγα Γερμανικά που ξέρω. Αμέσως είπα στους αστυνόμους τι κατάλαβα ότι είπε και εκείνοι ξαναχτύπησαν την πόρτα λέγοντας «Ανοίξτε κύριε, είμαστε η Αστυνομία !». Ο γείτονας μου πανικόβλητος άνοιξε την πόρτα και ρώτησε «Τι έγινε !; Τι έκανα !;». Οι αστυνόμοι, του εξήγησαν αυτά που τους προανέφερα και έψαξαν όλο το σπίτι για να βρουν την γυναίκα. Μόλις την βρήκαν, ρώτησαν το νιόπαντρο ζευγάρι τι σκαρώνουν, κι εκείνοι αμέσως πυροβόλησαν τους αστυνομικούς στο πόδι, με έσπρωξαν και έφυγαν γρήγορα από την πολυκατοικία. Ήξερα πως έπρεπε κάτι να κάνω. Γι'αυτό και τους ακολούθησα με το ποδήλατό μου μέχρι που έφτασαν σε ένα ξενοδοχείο και γρήγορα ενοκοίασαν ένα δωμάτιο. Αρχικά νόμιζα πως δεν θα μπορούσα να εξιχνιάσω αυτή την υπόθεση. Όμως τότε είδα τον φίλο μου, τον Τάκη, να μιλάει στον ιδιοκτήτη του ξενοδοχείου - πατέρα του. Αμέσως μπήκα μέσα και εξήγησα στον πατέρα του Τάκη τι είχε γίνει.. Τότε μας είπε ποιο δωμάτιο ενοίκιασαν και ανεβήκαμε πάνω.. Χτυπήσαμε το κουδούνι..

Spoiler


#174 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 26 Μάιος 2015 - 13:29:29

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου πήγα να βάλω μια εργασία για την επόμενη μέρα και μετά πήγα έξω από το διαμέρισμα τους για να ακούσω καλύτερα. Μόλις έφτασα, τι να ακούσω; Τον άντρα να φωνάζει στην γυναίκα του λέγοντάς της «Την επόμενη φορά που θα το ξανακάνεις, θα σε πετύχω στο κεφάλι!». Είχα τρελαθεί! Από την μία, ένιωθα φόβο που είχα έναν τέτοιο γείτονα, από την άλλη ένιωθα περιέργεια για το τι έκανε η γυναίκα και ήθελα να το ανακαλύψω. Τότε, χτύπησε το κουδούνι η αστυνομία και πήγα να ανοίξω. Τους είπα ό,τι μου ζήτησαν, δηλαδή πότε ακούστηκε ο πυροβολισμός, τι άκουσα τώρα που ήμουν μπροστά στην πόρτα κ.λπ. Αφού τελειώσα με την κατάθεση, πήγαν και χτύπησαν το κουδούνι στο διαμέρισμα των γειτόνων μου. Μόλις ο άντρας άκουσε το κουδούνι φώναξε «Μισό λεπτό !» και είπε στην γυναίκα του κάτι στα Γερμανικά. «Κρύψου γρήγορα, δεν πρέπει να σε δουν εδώ !!» είπε στην κοπέλα απ' ότι κατάλαβα, με τα λίγα Γερμανικά που ξέρω. Αμέσως είπα στους αστυνόμους τι κατάλαβα ότι είπε και εκείνοι ξαναχτύπησαν την πόρτα λέγοντας «Ανοίξτε κύριε, είμαστε η Αστυνομία !». Ο γείτονας μου πανικόβλητος άνοιξε την πόρτα και ρώτησε «Τι έγινε !; Τι έκανα !;». Οι αστυνόμοι, του εξήγησαν αυτά που τους προανέφερα και έψαξαν όλο το σπίτι για να βρουν την γυναίκα. Μόλις την βρήκαν, ρώτησαν το νιόπαντρο ζευγάρι τι σκαρώνουν, κι εκείνοι αμέσως πυροβόλησαν τους αστυνομικούς στο πόδι, με έσπρωξαν και έφυγαν γρήγορα από την πολυκατοικία. Ήξερα πως έπρεπε κάτι να κάνω. Γι'αυτό και τους ακολούθησα με το ποδήλατό μου μέχρι που έφτασαν σε ένα ξενοδοχείο και γρήγορα ενοκοίασαν ένα δωμάτιο. Αρχικά νόμιζα πως δεν θα μπορούσα να εξιχνιάσω αυτή την υπόθεση. Όμως τότε είδα τον φίλο μου, τον Τάκη, να μιλάει στον ιδιοκτήτη του ξενοδοχείου - πατέρα του. Αμέσως μπήκα μέσα και εξήγησα στον πατέρα του Τάκη τι είχε γίνει.. Τότε μας είπε ποιο δωμάτιο ενοίκιασαν και ανεβήκαμε πάνω.. Χτυπήσαμε το κουδούνι αλλά δεν μας άνοιγε κανένας και δεν ακουγόταν τίποτα από το δωμάτιο.Αποφασίσαμε να μπόύμε με το ζόρι και...


Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#175 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 26 Μάιος 2015 - 13:40:05

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου πήγα να βάλω μια εργασία για την επόμενη μέρα και μετά πήγα έξω από το διαμέρισμα τους για να ακούσω καλύτερα. Μόλις έφτασα, τι να ακούσω; Τον άντρα να φωνάζει στην γυναίκα του λέγοντάς της «Την επόμενη φορά που θα το ξανακάνεις, θα σε πετύχω στο κεφάλι!». Είχα τρελαθεί! Από την μία, ένιωθα φόβο που είχα έναν τέτοιο γείτονα, από την άλλη ένιωθα περιέργεια για το τι έκανε η γυναίκα και ήθελα να το ανακαλύψω. Τότε, χτύπησε το κουδούνι η αστυνομία και πήγα να ανοίξω. Τους είπα ό,τι μου ζήτησαν, δηλαδή πότε ακούστηκε ο πυροβολισμός, τι άκουσα τώρα που ήμουν μπροστά στην πόρτα κ.λπ. Αφού τελειώσα με την κατάθεση, πήγαν και χτύπησαν το κουδούνι στο διαμέρισμα των γειτόνων μου. Μόλις ο άντρας άκουσε το κουδούνι φώναξε «Μισό λεπτό !» και είπε στην γυναίκα του κάτι στα Γερμανικά. «Κρύψου γρήγορα, δεν πρέπει να σε δουν εδώ !!» είπε στην κοπέλα απ' ότι κατάλαβα, με τα λίγα Γερμανικά που ξέρω. Αμέσως είπα στους αστυνόμους τι κατάλαβα ότι είπε και εκείνοι ξαναχτύπησαν την πόρτα λέγοντας «Ανοίξτε κύριε, είμαστε η Αστυνομία !». Ο γείτονας μου πανικόβλητος άνοιξε την πόρτα και ρώτησε «Τι έγινε !; Τι έκανα !;». Οι αστυνόμοι, του εξήγησαν αυτά που τους προανέφερα και έψαξαν όλο το σπίτι για να βρουν την γυναίκα. Μόλις την βρήκαν, ρώτησαν το νιόπαντρο ζευγάρι τι σκαρώνουν, κι εκείνοι αμέσως πυροβόλησαν τους αστυνομικούς στο πόδι, με έσπρωξαν και έφυγαν γρήγορα από την πολυκατοικία. Ήξερα πως έπρεπε κάτι να κάνω. Γι'αυτό και τους ακολούθησα με το ποδήλατό μου μέχρι που έφτασαν σε ένα ξενοδοχείο και γρήγορα ενοκοίασαν ένα δωμάτιο. Αρχικά νόμιζα πως δεν θα μπορούσα να εξιχνιάσω αυτή την υπόθεση. Όμως τότε είδα τον φίλο μου, τον Τάκη, να μιλάει στον ιδιοκτήτη του ξενοδοχείου - πατέρα του. Αμέσως μπήκα μέσα και εξήγησα στον πατέρα του Τάκη τι είχε γίνει.. Τότε μας είπε ποιο δωμάτιο ενοίκιασαν και ανεβήκαμε πάνω.. Χτυπήσαμε το κουδούνι αλλά δεν μας άνοιγε κανένας και δεν ακουγόταν τίποτα από το δωμάτιο. Αποφασίσαμε να μπούμε με το ζόρι και αφού σπάσαμε την πόρτα, είδαμε τον άντρα να χτυπάει και να κλοτσάει την γυναίκα που είχε βάλει στην μπανιέρα της τουαλέτας (γι' αυτό και δεν ακουγόταν τίποτα). Αμέσως, ορμήξαμε όλοι πάνω στον άντρα, τον πιάσαμε και τον δέσαμε μέχρι να έρθει η αστυνομία για να τον πιάσει, αυτήν την φορά. Όσο για την γυναίκα, την βοηθήσαμε και της δώσαμε να φάει, όμως καθώς την ρωτάγαμε διάφορα πράγματα, για τον άντρα της και τον τσακωμό, άρχισε να κοκκινίζει, να νευριάζει αλλά και να βγάζει αφρούς από το στόμα της. Όλοι είχαμε τρομάξει. Δεν ξέραμε πως να αντιδράσουμε. Τότε, ήρθε η αστυνομία, (αυτή την φορά ήταν πιο πολλοί αστυνομικοί) και συνέλαβαν τον άντρα αλλά τότε η γυναίκα ...



#176 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 26 Μάιος 2015 - 15:24:28

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου πήγα να βάλω μια εργασία για την επόμενη μέρα και μετά πήγα έξω από το διαμέρισμα τους για να ακούσω καλύτερα. Μόλις έφτασα, τι να ακούσω; Τον άντρα να φωνάζει στην γυναίκα του λέγοντάς της «Την επόμενη φορά που θα το ξανακάνεις, θα σε πετύχω στο κεφάλι!». Είχα τρελαθεί! Από την μία, ένιωθα φόβο που είχα έναν τέτοιο γείτονα, από την άλλη ένιωθα περιέργεια για το τι έκανε η γυναίκα και ήθελα να το ανακαλύψω. Τότε, χτύπησε το κουδούνι η αστυνομία και πήγα να ανοίξω. Τους είπα ό,τι μου ζήτησαν, δηλαδή πότε ακούστηκε ο πυροβολισμός, τι άκουσα τώρα που ήμουν μπροστά στην πόρτα κ.λπ. Αφού τελειώσα με την κατάθεση, πήγαν και χτύπησαν το κουδούνι στο διαμέρισμα των γειτόνων μου. Μόλις ο άντρας άκουσε το κουδούνι φώναξε «Μισό λεπτό !» και είπε στην γυναίκα του κάτι στα Γερμανικά. «Κρύψου γρήγορα, δεν πρέπει να σε δουν εδώ !!» είπε στην κοπέλα απ' ότι κατάλαβα, με τα λίγα Γερμανικά που ξέρω. Αμέσως είπα στους αστυνόμους τι κατάλαβα ότι είπε και εκείνοι ξαναχτύπησαν την πόρτα λέγοντας «Ανοίξτε κύριε, είμαστε η Αστυνομία !». Ο γείτονας μου πανικόβλητος άνοιξε την πόρτα και ρώτησε «Τι έγινε !; Τι έκανα !;». Οι αστυνόμοι, του εξήγησαν αυτά που τους προανέφερα και έψαξαν όλο το σπίτι για να βρουν την γυναίκα. Μόλις την βρήκαν, ρώτησαν το νιόπαντρο ζευγάρι τι σκαρώνουν, κι εκείνοι αμέσως πυροβόλησαν τους αστυνομικούς στο πόδι, με έσπρωξαν και έφυγαν γρήγορα από την πολυκατοικία. Ήξερα πως έπρεπε κάτι να κάνω. Γι'αυτό και τους ακολούθησα με το ποδήλατό μου μέχρι που έφτασαν σε ένα ξενοδοχείο και γρήγορα ενοκοίασαν ένα δωμάτιο. Αρχικά νόμιζα πως δεν θα μπορούσα να εξιχνιάσω αυτή την υπόθεση. Όμως τότε είδα τον φίλο μου, τον Τάκη, να μιλάει στον ιδιοκτήτη του ξενοδοχείου - πατέρα του. Αμέσως μπήκα μέσα και εξήγησα στον πατέρα του Τάκη τι είχε γίνει.. Τότε μας είπε ποιο δωμάτιο ενοίκιασαν και ανεβήκαμε πάνω.. Χτυπήσαμε το κουδούνι αλλά δεν μας άνοιγε κανένας και δεν ακουγόταν τίποτα από το δωμάτιο. Αποφασίσαμε να μπούμε με το ζόρι και αφού σπάσαμε την πόρτα, είδαμε τον άντρα να χτυπάει και να κλοτσάει την γυναίκα που είχε βάλει στην μπανιέρα της τουαλέτας (γι' αυτό και δεν ακουγόταν τίποτα). Αμέσως, ορμήξαμε όλοι πάνω στον άντρα, τον πιάσαμε και τον δέσαμε μέχρι να έρθει η αστυνομία για να τον πιάσει, αυτήν την φορά. Όσο για την γυναίκα, την βοηθήσαμε και της δώσαμε να φάει, όμως καθώς την ρωτάγαμε διάφορα πράγματα, για τον άντρα της και τον τσακωμό, άρχισε να κοκκινίζει, να νευριάζει αλλά και να βγάζει αφρούς από το στόμα της. Όλοι είχαμε τρομάξει. Δεν ξέραμε πως να αντιδράσουμε. Τότε, ήρθε η αστυνομία, (αυτή την φορά ήταν πιο πολλοί αστυνομικοί) και συνέλαβαν τον άντρα αλλά τότε η γυναίκα είπε"Όχιιιι,αφήστε τον...Εγώ φτάιω για ότι έγινε επειδή...


Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#177 reymysterio22222

reymysterio22222

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 327 μηνύματα
  • Κόσμος:GR5
Φήμη: 180

Δημοσιεύτηκε 26 Μάιος 2015 - 20:33:53

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου πήγα να βάλω μια εργασία για την επόμενη μέρα και μετά πήγα έξω από το διαμέρισμα τους για να ακούσω καλύτερα. Μόλις έφτασα, τι να ακούσω; Τον άντρα να φωνάζει στην γυναίκα του λέγοντάς της «Την επόμενη φορά που θα το ξανακάνεις, θα σε πετύχω στο κεφάλι!». Είχα τρελαθεί! Από την μία, ένιωθα φόβο που είχα έναν τέτοιο γείτονα, από την άλλη ένιωθα περιέργεια για το τι έκανε η γυναίκα και ήθελα να το ανακαλύψω. Τότε, χτύπησε το κουδούνι η αστυνομία και πήγα να ανοίξω. Τους είπα ό,τι μου ζήτησαν, δηλαδή πότε ακούστηκε ο πυροβολισμός, τι άκουσα τώρα που ήμουν μπροστά στην πόρτα κ.λπ. Αφού τελείωσα με την κατάθεση, πήγαν και χτύπησαν το κουδούνι στο διαμέρισμα των γειτόνων μου. Μόλις ο άντρας άκουσε το κουδούνι φώναξε «Μισό λεπτό !» και είπε στην γυναίκα του κάτι στα Γερμανικά. «Κρύψου γρήγορα, δεν πρέπει να σε δουν εδώ !!» είπε στην κοπέλα απ' ότι κατάλαβα, με τα λίγα Γερμανικά που ξέρω. Αμέσως είπα στους αστυνόμους τι κατάλαβα ότι είπε και εκείνοι ξαναχτύπησαν την πόρτα λέγοντας «Ανοίξτε κύριε, είμαστε η Αστυνομία !». Ο γείτονας μου πανικόβλητος άνοιξε την πόρτα και ρώτησε «Τι έγινε !; Τι έκανα !;». Οι αστυνόμοι, του εξήγησαν αυτά που τους προανέφερα και έψαξαν όλο το σπίτι για να βρουν την γυναίκα. Μόλις την βρήκαν, ρώτησαν το νιόπαντρο ζευγάρι τι σκαρώνουν, κι εκείνοι αμέσως πυροβόλησαν τους αστυνομικούς στο πόδι, με έσπρωξαν και έφυγαν γρήγορα από την πολυκατοικία. Ήξερα πως έπρεπε κάτι να κάνω. Γι'αυτό και τους ακολούθησα με το ποδήλατό μου μέχρι που έφτασαν σε ένα ξενοδοχείο και γρήγορα ενοκοίασαν ένα δωμάτιο. Αρχικά νόμιζα πως δεν θα μπορούσα να εξιχνιάσω αυτή την υπόθεση. Όμως τότε είδα τον φίλο μου, τον Τάκη, να μιλάει στον ιδιοκτήτη του ξενοδοχείου - πατέρα του. Αμέσως μπήκα μέσα και εξήγησα στον πατέρα του Τάκη τι είχε γίνει.. Τότε μας είπε ποιο δωμάτιο ενοίκιασαν και ανεβήκαμε πάνω.. Χτυπήσαμε το κουδούνι αλλά δεν μας άνοιγε κανένας και δεν ακουγόταν τίποτα από το δωμάτιο. Αποφασίσαμε να μπούμε με το ζόρι και αφού σπάσαμε την πόρτα, είδαμε τον άντρα να χτυπάει και να κλοτσάει την γυναίκα που είχε βάλει στην μπανιέρα της τουαλέτας (γι' αυτό και δεν ακουγόταν τίποτα). Αμέσως, ορμήξαμε όλοι πάνω στον άντρα, τον πιάσαμε και τον δέσαμε μέχρι να έρθει η αστυνομία για να τον πιάσει, αυτήν την φορά. Όσο για την γυναίκα, την βοηθήσαμε και της δώσαμε να φάει, όμως καθώς την ρωτάγαμε διάφορα πράγματα, για τον άντρα της και τον τσακωμό, άρχισε να κοκκινίζει, να νευριάζει αλλά και να βγάζει αφρούς από το στόμα της. Όλοι είχαμε τρομάξει. Δεν ξέραμε πως να αντιδράσουμε. Τότε, ήρθε η αστυνομία, (αυτή την φορά ήταν πιο πολλοί αστυνομικοί) και συνέλαβαν τον άντρα αλλά τότε η γυναίκα είπε"Όχιιιι,αφήστε τον...Εγώ φταίω για ότι έγινε επειδή... του ακύρωσα την 24ωρη εργασία στο Hero Zero ενώ τελείωνε αλλά η αστυνομία είπε πως αυτός δεν είναι λόγος για να συμπεριφέρεται έτσι και...



#178 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 27 Μάιος 2015 - 05:56:10

Έτσι όπως καθόμουν ήρεμα κι ωραία στον υπολογιστή μου και έπαιζα το αγαπημένο μου παιχνίδι, Hero Zero, κάτι άκουσα από το διπλανό διαμέρισμα. Σαν να τσακωνόταν κάποιο νιόπαντρο ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά, ακούστηκε ένας πυροβολισμός. Κατατρομαγμένος, κάλεσα την αστυνομία, κι επιτόπου πήγα να βάλω μια εργασία για την επόμενη μέρα και μετά πήγα έξω από το διαμέρισμα τους για να ακούσω καλύτερα. Μόλις έφτασα, τι να ακούσω; Τον άντρα να φωνάζει στην γυναίκα του λέγοντάς της «Την επόμενη φορά που θα το ξανακάνεις, θα σε πετύχω στο κεφάλι!». Είχα τρελαθεί! Από την μία, ένιωθα φόβο που είχα έναν τέτοιο γείτονα, από την άλλη ένιωθα περιέργεια για το τι έκανε η γυναίκα και ήθελα να το ανακαλύψω. Τότε, χτύπησε το κουδούνι η αστυνομία και πήγα να ανοίξω. Τους είπα ό,τι μου ζήτησαν, δηλαδή πότε ακούστηκε ο πυροβολισμός, τι άκουσα τώρα που ήμουν μπροστά στην πόρτα κ.λπ. Αφού τελείωσα με την κατάθεση, πήγαν και χτύπησαν το κουδούνι στο διαμέρισμα των γειτόνων μου. Μόλις ο άντρας άκουσε το κουδούνι φώναξε «Μισό λεπτό !» και είπε στην γυναίκα του κάτι στα Γερμανικά. «Κρύψου γρήγορα, δεν πρέπει να σε δουν εδώ !!» είπε στην κοπέλα απ' ότι κατάλαβα, με τα λίγα Γερμανικά που ξέρω. Αμέσως είπα στους αστυνόμους τι κατάλαβα ότι είπε και εκείνοι ξαναχτύπησαν την πόρτα λέγοντας «Ανοίξτε κύριε, είμαστε η Αστυνομία !». Ο γείτονας μου πανικόβλητος άνοιξε την πόρτα και ρώτησε «Τι έγινε !; Τι έκανα !;». Οι αστυνόμοι, του εξήγησαν αυτά που τους προανέφερα και έψαξαν όλο το σπίτι για να βρουν την γυναίκα. Μόλις την βρήκαν, ρώτησαν το νιόπαντρο ζευγάρι τι σκαρώνουν, κι εκείνοι αμέσως πυροβόλησαν τους αστυνομικούς στο πόδι, με έσπρωξαν και έφυγαν γρήγορα από την πολυκατοικία. Ήξερα πως έπρεπε κάτι να κάνω. Γι'αυτό και τους ακολούθησα με το ποδήλατό μου μέχρι που έφτασαν σε ένα ξενοδοχείο και γρήγορα ενοκοίασαν ένα δωμάτιο. Αρχικά νόμιζα πως δεν θα μπορούσα να εξιχνιάσω αυτή την υπόθεση. Όμως τότε είδα τον φίλο μου, τον Τάκη, να μιλάει στον ιδιοκτήτη του ξενοδοχείου - πατέρα του. Αμέσως μπήκα μέσα και εξήγησα στον πατέρα του Τάκη τι είχε γίνει.. Τότε μας είπε ποιο δωμάτιο ενοίκιασαν και ανεβήκαμε πάνω.. Χτυπήσαμε το κουδούνι αλλά δεν μας άνοιγε κανένας και δεν ακουγόταν τίποτα από το δωμάτιο. Αποφασίσαμε να μπούμε με το ζόρι και αφού σπάσαμε την πόρτα, είδαμε τον άντρα να χτυπάει και να κλοτσάει την γυναίκα που είχε βάλει στην μπανιέρα της τουαλέτας (γι' αυτό και δεν ακουγόταν τίποτα). Αμέσως, ορμήξαμε όλοι πάνω στον άντρα, τον πιάσαμε και τον δέσαμε μέχρι να έρθει η αστυνομία για να τον πιάσει, αυτήν την φορά. Όσο για την γυναίκα, την βοηθήσαμε και της δώσαμε να φάει, όμως καθώς την ρωτάγαμε διάφορα πράγματα, για τον άντρα της και τον τσακωμό, άρχισε να κοκκινίζει, να νευριάζει αλλά και να βγάζει αφρούς από το στόμα της. Όλοι είχαμε τρομάξει. Δεν ξέραμε πως να αντιδράσουμε. Τότε, ήρθε η αστυνομία, (αυτή την φορά ήταν πιο πολλοί αστυνομικοί) και συνέλαβαν τον άντρα αλλά τότε η γυναίκα είπε"Όχιιιι,αφήστε τον...Εγώ φταίω για ότι έγινε επειδή... του ακύρωσα την 24ωρη εργασία στο Hero Zero ενώ τελείωνε αλλά η αστυνομία είπε πως αυτός δεν είναι λόγος για να συμπεριφέρεται έτσι και τον έκλεισαν στην φυλακή για υπερβολική νευρικότητα. Όσο για την γυναίκα, την πήγαμε σε ένα νοσοκομείο, και μετά από πολύ καιρό, βρήκε νέο άντρα, παντρεύτηκε μαζί του και έκαναν και δύο παιδάκια! 

 

Τώρα, κατάλαβα αυτό που ήθελα να ανακαλύψω: "Για το τι έκανε η γυναίκα και την χτύπαγε ο άντρας". Το μόνο που δεν κατάφερα να ανακαλύψω, είναι, γιατί η γυναίκα έβγαζε αφρούς από το στόμα και είχε κοκκινίσει ολόκληρη. Χμμ, μάλλον θα μείνω για πάντα με αυτήν την απορία. 

 

ΤΕΛΟΣ 


  • Αυτό αρέσει στον/η kellipop

#179 kellipop

kellipop

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 800 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠίτι μουυ
  • Ομάδα:-
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:kelollipop
Φήμη: 1.382

Δημοσιεύτηκε 27 Μάιος 2015 - 11:23:55

Όλοι μου έλεγαν πως έχει ακουστεί ένας μύθος, ότι αν πας στο πιο κοντινό νεκροταφείο σε οποιαδήποτε Παρασκευή και 13 στις 23.13 ακριβώς, μπορείς να αποκτίσεις μια δεύτερη μορφή, ό,τι μορφή ζητήσεις από τον Αυτοκράτορα των νεκροταφείων Attila. Μπορείς να γίνεις φάντασμα, νεράιδα, τζίνι, λυκάνθρωπος, βαμπίρ και ότι άλλο φανταστεί η ψυχή σου. Έτσι λοιπόν κι εγώ το αποφάσισα.

"Do More Of What Makes You Happy !"


#180 aris2

aris2

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 259 μηνύματα
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:aris2
Φήμη: 564

Δημοσιεύτηκε 27 Μάιος 2015 - 11:29:47

Όλοι μου έλεγαν πως έχει ακουστεί ένας μύθος, ότι αν πας στο πιο κοντινό νεκροταφείο σε οποιαδήποτε Παρασκευή και 13 στις 23.13 ακριβώς, μπορείς να αποκτίσεις μια δεύτερη μορφή, ό,τι μορφή ζητήσεις από τον Αυτοκράτορα των νεκροταφείων Attila. Μπορείς να γίνεις φάντασμα, νεράιδα, τζίνι, λυκάνθρωπος, βαμπίρ και ότι άλλο φανταστεί η ψυχή σου. Έτσι λοιπόν κι εγώ το αποφάσισα. Θα παω στο νεκροταφειο και θα ζητησω απο τον αυτοκρατορα Αττιλα να γινω ο "Arrow"!!!


GR4 -----------------> ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ, 360 level

 

 






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Συνέχεια, Παιχνίδι, Ιστορία

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες