Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Έκτακτη Πρόσληψη στο FBY !!


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
117 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Sh3p47

Sh3p47

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 686 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΒόλος (Μαγνησία)
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 1.007

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 06:50:08

Χαίρετε αγαπητοί Ήρωες,

 

Έχουμε μια έκτακτη ανακοίνωση πρόσληψης από το FBY. Παρακαλούμε διαβάστε την προσεκτικά:

"Επικοινωνήσαμε μαζί σας επειδή βρισκόμαστε σε μια κρίσιμη κατάσταση. Ο κόσμος πρόκειται να καταστραφεί. Κάποιοι επιστήμονες χορήγησαν μια ουσία στον Thulk για ένα πείραμα. Το πείραμα, το οποίο απέτυχε, τον τρέλανε και ενίσχυσε την δύναμη του κατά 15 φορές! Καταστρέφει τα πάντα στον διάβα του. Χρειαζόμαστε επειγόντως έναν υπερήρωα για να σώσει τον κόσμο."

Αποστολή:
Θα πρέπει να γράψετε την αίτησή σας με βάση τις παρακάτω οδηγίες:
- Πείτε μας το Ψευδώνυμό σας και τον Διακομιστή!
- Ποιος / Ποια είστε;
- Ποιο είναι το σχέδιό σας για να αντιμετωπίσετε το Thulk;
- Γιατί πιστεύετε ότι είστε η καλύτερη επιλογή από τους υπόλοιπους ήρωες;
- Γιατί θα πρέπει το FBY να σας αναθέσει αυτή την επικίνδυνη αποστολή;
- Ποιες είναι οι ειδικές σας δυνάμεις;
- Μπορείτε να νικήσετε τον Thulk; Πώς;
- Χρησιμοποιήστε την φαντασία σας!

Σύστημα Ψήφων
- Οι τρεις καλύτερες αιτήσεις θα αποκτήσουν ένα έπαθλο ντόνατ!
- Οι TOP3 θα επιλεχθούν χρησιμοποιώντας το "Σύστημα ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ" στο φόρουμ.
- Οι ψήφοι μέσω πολλαπλών λογαριασμών και οι απάτες απαγορεύονται.
- Σε περίπτωση απάτης θα αφαιρεθείτε από τον διαγωνισμό.

Λίστα Επάθλων
1η θέση: 50 ντόνατ + ενισχυτικά 2 εβδομάδων
2η θέση: 30 ντόνατ + ενισχυτικά 2 εβδομάδων
3η θέση: 15 ντόνατ + ενισχυτικά 2 εβδομάδων

Σημείωση: τα ενισχυτικά αδρεναλίνης δεν συμπεριλαμβάνονται!

Όλες οι έγκυρες συμμετοχές θα αποκτήσουν ενισχυτικά 2 εβδομάδων.

Κανόνες Διαγωνισμού
- Μόνο 1 αίτηση ανά άτομο.
- Ο κάθε συμμετέχοντας θα μπορεί να αποκτήσει μόνο ένα έπαθλο, είτε τα έπαθλα των top3 είτε τα έπαθλα συμμετοχής.
- Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε "μάρκες" ή "ονόματα" από αληθινές εταιρίες ή χαρακτήρες του κινηματογράφου.
- Μην απαντάτε με μηνύματα τύπου spam, οι παραβάτες θα τιμωρούνται.
- Μην χρησιμοποιείτε πολλαπλούς λογαριασμούς, αλλιώς θα αφαιρεθείτε από τον διαγωνισμό.
- Για να μπορείτε να λάβετε το έπαθλό σας θα πρέπει να αναφέρετε το Ψευδώνυμό σας και τον Διακομιστή.
- Αν παίζετε σε Ελληνικό διακομιστή μπορείτε να συμμετάσχετε μόνο στον διαγωνισμό του Ελληνικού φόρουμ.
- Να είστε ευγενικοί και τίμιοι κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού.

Ωράριο του Διαγωνισμού
Έναρξη του διαγωνισμού: 24 Ιουλίου
Λήξη του διαγωνισμού: 7 Αυγούστου, 1:00μμ (GMT)
Διανομή των Βραβείων: 14 Αυγούστου


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Lefteris, Rival και σε 26 άλλους

#2 Αλέξανδρος

Αλέξανδρος

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 233 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαYorkshire
  • Ομάδα:Τα παρταλια
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:alex521
Φήμη: 304

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 07:50:31

*
ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ

Χαίρεται ειμαι ο alex521 απο το gr4 και ηρθα να σώσω τον κοσμο απο τον τρομερο Thulk...
Για να νικήσει τον Thulk καποιος χρειαζεται δυναμη και μυαλο κατι που δεν εχουν οι υπόλοιποι ηρωες...Ο Thulk εχει μεγαλη αδυναμία στις καραμελες, θα βαλω 10000 καραμελες για παγιδα και τοτε θα παει να τις φαει θα τον γαργαλισω και θα του κοψω το κεφαλι με σπαθι.Το FBY μου ανέθεσε αυτην την επικίνδυνη αποστολη επειδη ειμαι υπερηρωας,ειμαι πιο γρηγορος και απο τον ανεμο βγαζω φωτια απο τα χερια μου και εχω ματια που πετάνε βέλη με αυτες τις ειδικες ικανότητες θα νικησω τον Thulk και θα σώσω για αλλη μια φορα την ανθρωπότητα!


Ονομα:alex521
Σερβερ:GR4
  • Αυτό αρέσει στον/η ASoTosios, philip21, mitsaras και σε 55 άλλους

Θέλω να περάσω την πύλη σου ....


#3 panos75

panos75

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 38 μηνύματα
  • Τοποθεσίαακριβως πισω σου
  • Ομάδα:Staw Hat Pirates
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:panos75
Φήμη: 21

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 07:58:56

panos75 gr11
Ενας ευρηματικος και καλοδιαθετος σουπερ-ηρωας με θεληματικο πιγουνι επιβλητικα φρυδια και ενα σχεδιο που θα σωσει τον κοσμο
Θα μπουκαρουμε στο κρυσφηγετο του thulk μαζι με την επιλεκτη ομαδα απο γεροδεμενους , δεμονιους ,και εφευρετικουν αντρες και με τον επιταχηντη μοριων που κατασκευασαμε στη βαση των Ο.Ρ.Μ.Η
(ΟΡ.ΑΜΑΤΙΣΤΕΣ Μ.ΑΧΗΑΧΗΤΙΚΟΙ Η.ΡΩΕΣ) θα τον αποσταθεροποιησουμε και θα τον οδηγηςουμε στον ποταμο οπου η μοριακη του δομη λογω της υγρασιας θα ειναι ευμεταβλητη . τοτε θα τον υγροποιησουμε και θα τον κλεισουμε σε ενα δοχειο που υα παει πακετο στο μουσειο φυσικης ιστοριας
Πιστευω οτι ειμαι η εξεχουσα επιλογη λογω της ομαδας μου του ανεπαναληπτου και αλανθαστου σχεδιου μου.πλαν μπι. Σε περιπτωση που ο Thulk δεν αποσυναμωθει η δεν μπορεσουμε να τον πορασυρουμε στο ποταμι εςχουμε προσασμοσει στην πλατη ενος ρομποτ γιγαντιους κοτοεκτοξευτειρες με εκπαιδευμενα και αιμοβορα κοτοπουλα (τα ταιζουμαι μονο κοτοπουλο) σε περιπτωση που ουτε αυτο δουλεψει θα τον υπερφορτωσουμε με ηλεκτρισμο παραγωμενο απο πατατες ( το παλιο κολπο με το ρολοι πατατα)
  • Αυτό αρέσει στον/η mitsaras, aris2, Αλέξανδρος και σε 13 άλλους

(lol)                     LEGENDS RISING UP       (lol)                  

 


#4 Predator7

Predator7

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 143 μηνύματα
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:VAGGOSDOV Blood Magneto
Φήμη: 121

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 08:09:48

Παρασκευή 24/7/2015 11:09  

Εγώ ο ηρωικός ήρωας του GR11 Blood (γνωστός ως και αιματοβαμμένος) πίνοντας τον πρωινό βαρύ ελληνικό καπουτσίνο λάτε με βανίλια και άρωμα κανέλας διάβαζα τα ηρωικά νέα στην εφημερίδα ΄΄ Ηρωικό ξύπνημα΄΄ την επιπλοκή στο πείραμα και την έκκληση του FBY για βοήθεια στη μάχη με τον σατανικό thulk σκέφτηκα πως είμαι ο καλύτερος. Θα καλέσω τον Thulk σε ένα φιλικό πικ-νικ για να μιλήσουμε για τα σχέδια του στην κατάκτηση του κόσμου ώστε να μάθω και τις αδυναμίες του... Εφόσον είμαι τόσο ηρωικά ηρωικός το FBY θα έπρεπε να επιλέξει εμένα επειδή χάρη στην βοήθεια τον εκπληκτικών μου γκαζζετς η νίκη είναι βέβαιη. Αν πάλι δεν πιάσει αυτό τα επιχειρήματα μου θα είναι αρκετά για να τον ζαλίσουν ώστε οι επιστήμονες της Tsark να του χορηγήσουν το αντίδοτο.. Η υπερδύναμη μου είναι όπως όλοι γνωρίζουν να μιλάω στον αντίπαλο μέχρι να χάσει την ισορροπία του αλλά μέχρι να πιάσει το αντίδοτο θα μιλήσουν η γροθιές μου ( ο Τσακ και Νόρις ) 

 

Humerplade needs me 

 

Blood GR11


  • Αυτό αρέσει στον/η teo23, john123, Psychedelic Malousis και σε 11 άλλους

#5 mitsaras

mitsaras

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 23 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΒόρειο Σέλας
  • Ομάδα:Straw Hat Pirates
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:tamtamtam
Φήμη: 25

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 08:31:48

Ονομα: tamtamtam

Server: gr11

 

Είμαι ένας πανέξυπνος  υπερηρωας υπερασπιστής του δίκιου και τάξης έτοιμος να σώσει τον κόσμο από

τον Thulk με το εξής σχέδιο:

θα τον ψεκάσουμε με μυστηριώδη αέρια που θα του προκαλεσουν αέρια. Έτσι ακολουθώντας την μυρωδιά θα ανακαλύψουμε το κρυσφήγετό του. Την ωρα που κοιμάται θα πλησιάσω με τις πανάλαφρες παντοφλες μου για να μην κανω θορυβο και τον ξυπνήσω και όταν φτασω στην κατάλληλη απόσταση θα του ρίξω με το υπερπυροβολο GP90F4  μια σφαιρα μεταλοκατοριου οπου θα το εξουθενωσσει και μετα πολυ ευκολα θα τον παραδώσω στο FBY. Πιστεύω πως ειμαι ο καταλληλοτερος για αυτη την αποστολη γιατι το σχεδιο μου ειναι αλανθαστο και αποκλειεται να αποτυχη


  • Αυτό αρέσει στον/η evelyn, aris2, spidy και σε 7 άλλους
<p>Ουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλουλου

#6 cool100

cool100

    Ζωγραφούλης

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 184 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣπιτι μου
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:cool100
Φήμη: 357

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 08:46:06

Καλήμερα είμαι ο cool100 από τον διακομιστη gr11 και μόλις έμαθα ότι ο κόσμος θα καταστραφεί από τον κακό Thulk και είμαι έτοιμος να προσφέρω τις ικανότητες μου για να τον νικήσω γιατί είμαι ο καλύτερος ήρωας σε όλο τον κόσμο. Το σχέδιο μου είναι να κάνω τον κακό και να του προτείνω να συνεργαστουμε για να μάθω το εβεστητο σημείο του οταν το μαθω θα το χρησιμοποιησω εναντιον του. Το FBY μου ανεθεσε αυτην την αποστολη γιατι ξερει οτι ειμαι ο καλητερος ηρωας για αυτην την υποθεση. Οι δυναμεις μου ειναι να πεταω φωτιες απο το στομα και να ριχνω σιδερενιες μπουνιες. Τον Thulk θα τον νικησω με το μυαλο μου δηλαδη θα του πεταξω φωτιες για να του αποσπασω την προσοχη και μετα θα τον χτυπισω στο εβεστητο σημειο του με τις σιδερενιες μπουνιες και ο Thulk θα νικηθει.

 

Σερβερ => GR11

Ψευδωνυμο => cool100


  • Αυτό αρέσει στον/η teo23, mitsaras, evelyn και σε 42 άλλους
Αναρτημένη Εικόνα

#7 teo23

teo23

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 37 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονικη
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:teo23
Φήμη: 60

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 08:53:49

ονομα: teo23

διακομιστης: gr11

 

Ονομαζομαι θοδωρης και διαθετω τεραστια εμπειρια απο κακοποια στοιχεια λογω του οτι παιζω το παιχνιδι σχεδον 3 χρονα. Με την εμπειρια μου λοιπον αλλα και με την οξυδερκεια μου πιστευω πως εχω ολα τα φοντα να εντοπισω τον THULK, να τον εξουδετερωσω και να τον παραδωσω στο FBY. Το σχεδιο μου ειναι πολυ απλο, με το τεραστιο ενστικτο που διαθετω που ειναι και η ειδικη μου δυναμη θα τον ξετρυπωσω και με το κοφτερο μυαλλο μου θα τον παγιδεψω με 2 κινησεις αστραπη και θα υποκυψει. Για αυτον τον λογο λοιπον θα πρεπει να μου ανατεθει αυτη η ειδικη και ριψοκινδυνη αποστολη για να σωσω τον κοσμο απο αυτον τον κακοποιο - εγκληματια.


  • Αυτό αρέσει στον/η Αλέξανδρος, john123, Predator7 και σε 10 άλλους

#8 zimis

zimis

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
  • Ομάδα:Purpel Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:zimis11
Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 08:53:51

Όνομα : zimis11
Κόσμος : gr11
 
Χαίρετε είμαι εδώ για το καθήκον μου με καλή ως σωστός ήρωας που είμαι είναι καθήκον μου να σώσω τον κόζμο.Πρεπι να προχωρήσουμε  σιγά και σταθερά ώστε να πιάσουμε τον Thulk  χωρίς να προκληθούν ζημιές στην πόλη και ίδιος στους κατικούς της . Το σχέδιο είναι το εξής ξέρουμε ότι ο Thulk   ενισχύθηκε και έγινε ασταμάτητος ( σε δύναμη ) αλλά καθώς απέκτησε τόση πόλη δύναμη ταυτόχρονα έγινε και πόλη άργος και αυτό είναι το πλεονέκτημα μάς και πρεπι να το χρησημοπιήσουμε για την παγίδα στην  όπια θα το προσεγκισω εγώ ο ίδιος καθώς αυτός θέλη να καταστρέψη όλους τους υπερήρωες δεν υπαρχη  καλύτερο δόλωμα από έναν υπερήρωα καθώς εγώ επιδη είμαι πιο γρηγοράς τρέχοντας και πηδώντας πάνω από την παγίδα που είναι   μια απλή βαθιά λακούβα που  μόλις πατήσι ο Thulk θα το τραβήξη μέσα και το  καλό είναι όχι πως δεν μπορεί να ξεφύγη μπορη αλλά μπορεί να είναι αποσχολημένος μέχρι να έρθουν η ιδικές δύναμης.
 Το FBY μου έδωσε εμένα αυτήν την δύσκολη αποστολή καθώς είμαι εμπίρος και χριαζόμαστε ανάλυση τον αδυναμιών του εθρου  και καλές αποφυγής ενορα θρασύς  αλλά όχι μόνο για αυτό και επιδη σε δυσκολες κατάστασης σε περίπτωση που δεν πετιχένι το σχέδιο μου έχω ένα εφευρικό που το βγάζω  εκίνη την στιγμή από τα υλικά που έχω γηρομου  και κυρίως κάθομε ήρεμος γιατί ο πανικός ποτέ δεν είναι η σωστή λύση.
Ο Thulk κατά την γνώμη μου νικιέτε ευκολα επιδη πήρε δύναμη και έγινε υπέρ δυνατός αλλά είναι πόλη άργος και αυτό είναι το πλους μαs και το χρήσιημοπιησα για να τον πιάσουμε καθώς είναι υπέρ πόλη δυνατός ταυτόχρονα είναι και παρά πόλη άργος και aφτο είναι το τικ στην απάντησηpos να νικηθή ο Thulk .

  • Αυτό αρέσει στον/η teo23, IPOSTRATOS, Predator7 και σε 8 άλλους

#9 WolfBlood1

WolfBlood1

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 148 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠέλλα
  • Κόσμος:GR9
Φήμη: 130

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 08:57:41

WolfBlood1-GR11

 

Πίνωντας φραπεδάκι στο καφενείο του Κ.Αντώνη,έριξα μία ματιά στο forum του Hero Zero και είδα τα νέα,Ο Thulk πρώην μέλος της αστυνομίας,και συνεργάτης μου,πρωδόντας όλα τα μυστικά της εταιρείας,έφυγε.Εγώ όμως έμαθα τα δικά του μυστικά,χωρίς τα χρήματα δεν μπορεί να ζήσει,το σχέδιο είναι να βάλω όσα χρήματα έχω στον τραπεζικό μου λογαριασμό μέσα σε ένα σακί κάτω από μία παγίδα "αρκούδας" έτσι τραβόντας το σακί,η λεπτή κλοστή αλλά "δυνατή" θα σπρώξει την παγίδα πρός το μέρος του Thulk..Έτσι με την αέρια δύναμη της παγίδας το κεφάλι του θα κοπεί στα δύο..Το FBY πρέπει να διαλέξει εμένα διότι έχω το πιό πονηρό μυαλό..Αλλά μπορώ να ρίξω τον Thulk ακόμα και με λόγια..


  • Αυτό αρέσει στον/η mitsaras, evelyn, aris2 και σε 13 άλλους

Επικρατεί μία παράνοια μπορώ να πώ,παρόλα αυτά ο καφές δεν αλλάζει..


#10 evelyn

evelyn

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
  • Ομάδα:WolfBlood
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:Lillouki
Φήμη: 19

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 09:09:22

Καθώς καθόμουν στην βεράντα των υπερ ηρώων και συναδέλφων Wolfblood εδώ στον κόσμο gr4 πίνοντας το παγωμενο τσάι μου άκουσα τα νέα για τον Thulk απο τα  παιδια της γειτονιας του Humphreydale!Αφου έκανα τις προπονήσεις μου κάθησα και σκέφτηκα το σχέδιο για την σύλληψη του κακου Thulk.Με το που πέσει σκοτάδι λοιπόν με το καθαρο αίμα των λύκων που τρέχει στις φλέβες μου θα μεταμορφωθω(σε λυκο) και

με την εξαιρετικη οσμη που κατεχουμε εμεις οι λυκοι θα τον βρω..Θα ποτισω τους κυνόδοντες μου με βαρύ υπνωτικο φτιαγμενο απο τα χέρια των ιδικών στα εργαστηρια WSC(Wolf Scientist Center) το οποιο δεν εχει καμία επιρροή σε εμένα και το μόνο που θα χρειαστεί να κάνω ειναι με την υπερ ταχύτητα μου να τον πλησιάσω και να χώσω τα δόντια μου βαθιά!Αφού ο Τhulk  πέσει σε  βαθύ ύπνο βλέποντας όνειρα για την καταστροφη του κόσμου θα τον μεταφερω με την υπερδύναμη μου πίσω στο κλουβί του FBY που ανοίκει!Είμαι φυσικά η καλυτερη επιλογή για τη σύλληψη του αφου οι υπερδυνάμεις μου μαζί με το αίμα των λύκων με κάνουν ανίκητη!Το FBY θα επιλέξει σωστα μόνο αν επιλέξει εμένα..Είμαι γρήγορη,δυνατή,ευλύγιστη και πονηρή!Μπορώ να κατατροπώσω τον εχθρό πριν προλάβει να πει κύμινο! Το Lillouki του GR4 είναι λοιπόν η σωστή επιλογή!


  • Αυτό αρέσει στον/η mitsaras, aris2, Αλέξανδρος και σε 16 άλλους

#11 Xristos P.

Xristos P.

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 56 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου στο σύμπαν
  • Ομάδα:Venoms
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Κατερινα5
Φήμη: 20

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 09:40:14

Ήρωας:κατερινα5 Ομαδα:Venoms. Κόσμος:gr3



Σημερα στις 5:00 το πρωί......Πίνοντας ενα απολαυστικό φραπεδάκι στα γραφεία της ομάδας μου,διάβασα την καθημερινή εφημερίδα του HeroZero και πιο συγκεκριμένα το άρθρο,ε τον Thulk.Ο Thulk παλιότερα ήταν φίλος μου αλλά μετα τον κύριε αν τα λεφτά και η οικογένεια του τον παράτησε.Ετσι μεςα στην κατάθλιψη του έκανε πολλα επικίνδυνα πράγματα γιατι δεν τον ένοιαζε και δεν του είχε μείνει τιποτα (οικογένεια).Οποτε αποφάσισα να λάβω δράση.Αρχικα,αφού είχε γινει ένας αβάσταχτος και αφόρητος εγκληματίας του κόσμου,με το υπέροχο μυαλό μου και με τις ιδέες μου ηξερα ποιος ήταν ο επόμενος στόχος.Ηταν τα ελληνικα γραφεία του HeroZero αλλά και πολλές ομάδες ηρώων που μόλις είχαν δημιουργηθεί.Ετσι αφού θα πήγαινε πρώτα στα γραφεία ,εγω αφού το ειχα προνοήσει και έστησα μια παγίδα.Ειχα τοποθετήσει δεκάδες απο ράβδους χρυσού,που μου είχε δωρίσει ο ευγενικός και γενναιόδωρος αρχηγος της ομάδας μου,μέχρι την αποβάθρα,η οποία έμπαινε κατα 30 μέτρα στην θάλασσα προκειμένου να μην προκαλέσει ζημιές στην πόλη του Παρισιου.Μολις εφταςε Εκει το αντιμετώπισα με τις υπερδυνάμεις του μυαλού μου,τις σούπερ Ατσαλένιου γροθιές μου και την απίστευτη οσμή μου.Ετςι όταν τελειωςε Η μονομαχία πέταξα απο πανω του με ενα υπερηχητικό τζετ,το οποιο ανήκε σε ολους τους ήρωες του κόσμου, καιπέταξα μια τεράστια ένεση η οποία περιείχε το αντιδωτο.αστο τέλος ομως μίλησα με το FBY και ζήτησα να επιστρέψει στην οικογένεια τ και στα παιδια του,οι οποίοι τον είχαν πεθημησει,και η απαντηση του FBY ήταν θετική.
Πιστευω ότι το FBY με διάλεξε γιατι ειμαι ένας παγκοσμίως γνωστός ήρωας σε εκατοντάδες πολιτείες της γης με αμέτρητα βραβεία γενναιότητας και πανω απο ολα ειμαι σύμμαχος με ολους τους ήρωες του κόσμου.Ακομη το FBY με διάλεξε για τις σούπερ δυνάμεις μου.
  • Αυτό αρέσει στον/η mitsaras, Αλέξανδρος, tsolias και σε 2 άλλους

#12 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 09:41:01

Ψευδώνυμο: ADReaS10

Διακοσμητής: GR1 

 

Είμαι ο Αντρέας Υπερίδης, ένας ήρωας που έχει ως στόχο την παγκόσμια ειρήνη.

 

Αρχικά, θα πάρω από τον πολύ καλό μου φίλο και πολύ μεγάλο επιστήμονα, Αριστείδη Γάγο, μια έξτρα δόση ηρεμιστικού 50 φορές πιο δυνατά από τα κανονικά, έτσι ώστε να τα ρίξω στον τρανό Thulk και να αποκοιμηθεί. Μόλις το καταφέρω αυτό, με τις δυνάμεις μου αλλά και σε συνδυασμό με τα Καρπούζια που θα πάρω από την ομάδα μου, θα προσπαθήσω να τον αποτελειώσω. 

 

Υποθέτω, πως είμαι η καλύτερη επιλογή από τους υπόλοιπους ήρωες, διότι εκτός από την γενναιότητα και το θάρρος που έχω, θα έδινα ακόμη και την ζωή μου για να σωθεί ο κόσμος. 

 

Νομίζω πως το FBY, μου αναθέτει αυτή την αποστολή γιατί έχω νικήσει πολλούς κακοποιούς στην καριέρα μου, έχω φέρει εις πέρας πολλές παρόμοιες αποστολές και σπάνια αποτυγχάνω.

 

Οι ειδικές μου δυνάμεις εε; Ένας υπέρ ήρωας δεν υποδεικνύει ποτέ τις ειδικές του δυνάμεις. Το μόνο που μπορώ να σας πω όμως, είναι ότι κύριο "όπλο" μου είναι το μυαλό.

 

Ελπίζω πως μπορώ να τον νικήσω, αφού άλλωστε έχω φέρει πολλές παρόμοιες αποστολές εις πέρας, αλλά σίγουρα αυτή θα είναι η δυσκολότερη. Θα προσπαθήσω να τον ηρεμήσω, κι έπειτα θα βάλω όλες μου τις δυνάμεις για να τον νικήσω.


  • Αυτό αρέσει στον/η Αλέξανδρος, kellipop, dina και σε 6 άλλους

#13 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 09:42:38

giann-Κόσμος: gr4

 

  Ένα πρωί, καθως ετοιμαζόμουν για να πάω στην παραλία :P, η FBY, με πήραν τηλέφωνο για ένα τραγικό και φοβερό περιστατικό. ''Ο επικύνδινος Thulk θα καταστρέψει το νησί Yoyo (Το ωραιότερο νησί στον κόσμο). Με ειδοποίησαν λοιπόν, όχι επειδή είμαι ο καλύτερος ήρωας, αλλά επειδή οι σκέψεις μου και οι ικανότητές μου να βοηθήσουν πολύ ενάντιας τον Thulk, αλλά και με λίγη βοήθεια της ομάδας μου ''Ασσαμίτες''. '' Θα κάλεσω λοιπόν και την ομάδα μου και μαζί θα πάμε να βρούμε τον κακούργο Thulk.

 Αλλά θα πρέπει να μην μας δει γιατί το μάτι του μπορεί να προβλέψει μέχρι 35 χιλ. μακρυά. Οπότε η καλύτερη λύση είναι να πηγαίνουμε αργά, προσεκτικά και χωρίς θορήβους....

 Εάν τον βρούμε, φυσικά θα χωριστούμε όλοι και θα τον περικυκλώσουμε, θα βάλουμε τα ζωάκια μας και θα του αποσπάσουν την προσοχή ''μαλώνοντας ψεύτικα''. Ύστερα εμείς, θα ενωθούμε όλοι μαζί και θα γίνουμε μια ισχυρή και δυνατή γροθιά σαν την αστραπή, πηγαίνοντας με δύναμη χτυπόντας τον και δαγκωνόντας τον.(Οι Ασσαμίτες πρόκειται για ομάδα βαμπίρ, οπότε μια δαγκασιά στο αδύνατο σημείο, τον  έκαναν να καταστραφεί). Το νησί Yoyo θα σώθεί με δικαιωσύνη και ελευθερία! :)

 

Καλή μας συνέχεια! :)


  • Αυτό αρέσει στον/η Αλέξανδρος, dina, DrSuperDuper και σε 4 άλλους

#14 Destroyer the real

Destroyer the real

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 297 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαEverywhere
  • Ομάδα:In bocca al lupo
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:Destroyer
Φήμη: 277

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 09:43:36

Μια ησυχη μερα οπως τις αλλες στο Herozero.

Μολις ειχα ξυπνησει και πηγα στο δωματιο της ομαδας για να καλημερισω τα παιδια να πιουμε καφεδακι και να συζητησουμε.

Μολις ανοιξαμε την τηλεοραση βλεπουμε εκτακτο γεγονος απο το HeroNews.

Ακουσα πως ο Thulk ηταν ελευθερος και κατεστρεφε την ΒigCrumble και οτι θα πηγαινε να κατεστρεψει και αλλες πολεις της Herolandia!

Ε τοτε επρεπε να αναλαβω δραση!

Πηρα τα συνεργα μου σκοινια μαχαιρια ηρεμιστικα βελη και πηγα να τον πιασω.

Σιγα σιγα βλεπω οτι βραδιαζει...

Και δεν ειχα βρει ακομει τον Thulk.

Τοτε αρχισε να χτυπαει το herophone μου και ηταν το FBY.

Και με ειδοπειησε οτι ηταν στο Κεντρο του Grunbury.

Και βλεπω οτι πλησιαζει στο Κεντρο του Grunbury και εκει ειχα στησει την παγιδα μου. 

Τοτε χρησιμοπιησα την υπερδυναμη μου να βλεπω στο σκοταδι γιατι ηταν νυχτα και ενα φιλτρο δυναμης που ειχα φτιαξει.

Και με τις ικανοτητες μου να τρεχω σαν τον ανεμο η να γινω ενα με τον ανεμο μπορουσα να πιασω τον Thulk σε δευτερολεπτα.

Και τοτε βλεπβ τον Thulk να ερχεται προς τα εμενα... 

Και τοτε ο Thulk με λεει οτι θα με καταστρεψει.

Εγω αρχισα να γελαω...

Ο Thulk επεσε στην παγιδα και σιγα σιγα ικευτευε για ελεος.

Τοτε τον εριξα με τα ηρεμιστικα βελη τον κουβαλησα με την δυναμη μου και τον πηγα πισω στα Headquarters του FBY

 

Και ηξερα οτι το FBY θα με καλουσε γιατι εχω πολλα τροπαια στην κατοχη μου και ειμαι πολυ εμπειρος σε αυτη την δουλεια.Gr4 super58


  • Αυτό αρέσει στον/η evelyn, Αλέξανδρος, kellipop και σε 4 άλλους

Spoiler

#15 Morbius

Morbius

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονικη
  • Ομάδα:MARINERS
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:Miralai
Φήμη: 21

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 10:09:11

Όνομα: Miralai  

Διακομιστής: GR11

 

Καλησπέρα ήρωες και ηρωίδες! Το όνομα μου είναι Μιχάλης και σήμερα το πρωί άκουσα στις ειδήσεις ότι ο κόσμος πρόκειται να καταστραφεί λόγω του Thoulk. Έτσι αποφάσισα να στήσω μία παγίδα. Ήδη έχω μάθει που βρίσκεται το σπίτι του Thulk το οποίο θα περικυκλώσω με εκρηκτικά και θα το τινάξω στον αέρα την ώρα που θα είναι μέσα ο Thulk έτσι ώστε να τον σκοτώσω! Είμαι ο ιδανικός ήρωας για να στήσω αυτήν την παγίδα διότι έτυχε να έχω γνωρίσει τον Thulk και να μου έχει πει διάφορα για τον εαυτό του, γι αυτό και το FBY πρέπει να μου αναθέσει αυτήν την αποστολή. Τόσα χρόνια έχω εξασκηθεί για να αποκτήσω ειδικές δυνάμεις και τα κατάφερα! Τα μάτια μου βγάζουν λέιζερ, είμαι πάρα πολύ γρήγορος και δυνατός και ξέρω διάφορα κόλπα για να εξουδετερώσω τον Thoulk!


  • Αυτό αρέσει στον/η aris2, IPOSTRATOS, Vasilis1818 και σε 10 άλλους

#16 xristos2001

xristos2001

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 333 μηνύματα
  • Ομάδα:LeGeNdArY GodZzZ
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:xristosa
Φήμη: 77

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 10:33:38

Είναι 8 μολις γύρισα απο την παραλία της Χαβάης και πηγα το κατοικιδιο μου βόλτα.Σε όλες τις τηλεοράσεις εβλεπα εκτακτο δελτιο του HeroZnews .Νόμιζα θα 'ταν η ομάδα της γειτονιάς που λογικα κερδισε το εβδομαδιαιο τουρνουά για αυτο δεν εδωσα σημασία...Πήγα στο σπιτι αφου εφαγα το τρομερο πιτογυρο στο κέντρο του Granbury.Το βραδυ κοιμήθηκα ξεκούραστος αφου ηταν μια από τις ελάχιστες μέρες που δεν πολέμησα κακοποιούς.Αν και ειχα ενα προαίσθημα κακης μερας ο ύπνος με πήρε γρήγορα βλέποντας βαρετες σειρες στην τηλεόραση.Το ξημέρωμα στις πέντε το πρωί με παιρνει το FBY <Σα δεν ντρέπονται σκέφτομαι..τόσο ωραια κοιμόμουν> αλλα όχι..Ήταν σημαντικο, πολύ σημαντικο..Το είδωλο μου ο διάσημος υπερήρωας Thulk είχε γίνει το πειραματόζωο του τρελού επιστήμονα της Ελβετίας και καθώς την αποτυχία του πειράματος ο Thulk εγινε 15 φορες πιο δυνατός και γινοταν συνέχεια πιο δυνατός...εεε επρεπε κάποιος να τον σταματήσει αλλιως θα κατεστρεφε τον κόσμο..Τι συμφορά!Εγώ ετοίμος για μάχη ήπια το ενισχυτικό δυναμής μου την διάσημη Coca-Lola έβαλα το σετ του Flash Gordon πήρα τούς πυραύλους μου και έφυγα.Ο Thulk η΄ταν στην State Capitol.Eγώ ο παντόδυναμος xristosa ξέρωντας τα αδύναμα σημεία των υπερηρωών όπως και τα κόλπα τους πήρα απο το σπίτι την διάσημη Vodka Lalardi και μια Eξα και έφυγα για την State Capitol.Έβαλα σε ένα δοχείο το αγαπημένο ποτο του Thulk την εξα και πρόσθεσα μέσα αρκετή Vodka για να τον μεθύσω.Τα κατάφερα ο Thulk έπεσε στην παγιδα μου τώρα μεθυσμένος και με χαμηλά αντανακλαστικά και χαμηλή διαίσθηση θα τον νικήσω πολυ εύκολα.Σιγά σιγά ο Thulk αδύναμος έπεσε κάτω.Τον νίκησα!!Ήταν λογίκο να με διαλέξει το FBY  ανάμεσα στους υπόλοιπους ήρωες λόγω των έξυπνων παγιδών μου και φυσικά αφου ημουν αυτός που διέλυσε και τον Σκοτεινό Πατέρα!

 

 

xristosa - gr11


  • Αυτό αρέσει στον/η evelyn, DrSuperDuper, DEAR και σε άλλον ένα

#17 lonewolf

lonewolf

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 74 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαYollywood
  • Ομάδα:Κάποια...:)
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:lonewolf
Φήμη: 54

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 10:44:14

Μια ήρεμη...μα κατά τ' άλλα σκοτεινή και τρομακτική νύχτα, καθώς πήρα λίγα corn flakes στον καναπέ για να χαλαρώσω χτυπάει το σκασμένο το τηλέφωνο και πετάγομαι ολόκληρος κάτω από τον καναπέ...εεε και τι να πω..μου επεσαν και τα Corn Flakes... (crying2)  Με μια κραυγή που ακουγόταν σε όλη τη γειτονιά φώναζα...:

-Όοοχιιιιιιιι..........!!!!!

Τι να κάνω όμως...πήγα και σήκωσα το ρημάδι το τηλέφωνο...!!! Είδα τον αριθμό και ποιος ήταν;; Το F.B.Y. !!!!

(Καλά εεε...;; Μου κόπηκε η χολή..!!!)

 

Ορίστε και πώς ήταν ο διάλογος...

 

-Πα-πα-ρακαλώ...;;; (Είχα τράκ.. :P )

-Χαίρετε κύριε, ο Thulk, o μεγάλος επιστήμονας το δραπέτευσε με την ένεση στο χέρι του από ένα πείραμα που πήγε στραβά..!!! Πήραμε όλους τους ήρωες μα κανένας δεν μπορούσε να κάνει τίποτα...όλοι έπεσαν ηρωικά εκεί δίπλα του, πολεμώντας....!! Είστε ο μόνος που έχει απομείνει.....!!!! Θέλουμε βοήθεια..!!!!!!!!!! Βρίκσεται στην BigCrumble... Εμείς θα κάνουμε ότι μπορούμε για να σας βοηθήσουμε....!!!!

 

-Μέχρι να κάνετε εσείς κάτι εγώ θα τον έχω αποτελειώσει.....!!

 

Κι έτσι με αυτή την φράση έκλεισα το τηλέφωνο και φώναξα την γυναίκα μου και της είπα να καθαρίσει τα corn flakes....τι να κάνει κι αυτή..;; (lol)

Έβαλα λοιπόν την ηρωική στολή μου και έφυγα για την BigCrumble...

 

Μια ώρα αργότερα....

 

 

-Ουφφφ έφτασα επιτέλους.....

 

Ξαφνικά η γη αρχίζει και σείεται.....!

Γυρνά από πίσω μου και βλέπω ένα πόδι....!! Τι να έλεγα..;;Είχα μείνει άναυδος...! Νόμιζα πως θα ήταν κανονικός άνθρωπος, μα καλέ...αυτός είχε γίνει ένα κοτζάμ μαντράχαλο τέρας...!!!!!!!!!!! :D

 

Προσπάθησε να με πατήσει μα εγώ όχι μόνο τον απόφυγα αλλά του έπιασα το πόδι και τον έριξα κάτω με τα χέρια μου και μόνο.!!Αυτός όμως δεν είχε πει ακόμα την  τελευταία του λέξη......! Μου έριχνε λέιζερ από τα μάτια του...με χτύπησε μια φορά και έπεσα κάτω...Τραυματισμένος (dizzy)  όπως ήμουν είδα τα πτώματα τον άλλον ηρώων και τότε θυμήθηκα...με καλεί το καθήκον και.....το πνεύμα τον ηρώων ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ........!!!!!!!!!!! Έτσι σηκώθηκα και πάλι γενναιος και δυνατός και πήρα την ένεση απ΄ το χέρι του και του την κάρφωσα στο μάτι.......!!! Έπεσε ξερός κάτω και εγινε σκόνη....Το ήξερα πως ήμουν κατάλληλος γι' αυτήν τη δουλειά...είχα το ένστικτο του ήρωα μέσα μου.!!! Μετά από λίγα λεπτά όλως ο κόσμος της BigCrumble και οι πράκτορες του F.B.Y. με καταχειροκρωτούσαν και με ευχαριστούσαν...όμως κι εγώ ήμουν, κυριολεκτικά, ΡΑΚΟΣ...!! Τους είπα ένα παρακαλώ και γύρισα σπιτάκι μου, έβαλα τις πιτζάμες μου και ξανα κάθισα στον καναπέ με άλλο ένα μπολ corn flakes...και πάνω που είχα χαλαρώσει ξαναχτύπησε το τηλέφωνο.....!!!!! ΕΕΕ αμάν πια....πόσα να αντέξει ένας άνθρωπος-ήρωας...!! Το πήρα και το πέταξα κάτω μέχρι που έσπασε....! Ούφφφ επιτέλους ηρέμησα και χαλάρωσα.....Αλλή μια δουλειά...εξετελέσθη..!!!!!

 

 

lonewolf

Gr7


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, Αλέξανδρος, Psychedelic Malousis και σε 8 άλλους

Ποτέ και κανένας άνθρωπος δεν θα σου πει την αλήθεια κοιτάζωντας σε...Δώσ' του μια μάσκα και θα σου πει όλη την αλήθεια. ;)


#18 noni

noni

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣπάρτη
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:noni
Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 10:58:27

Μια ομορφη ηλιολουστη μερα πηγαινοντας βολτα το σκυλακι μου τον Οντιν χτυπησε το ipood μου!ηταν το FBY εξηγωντας μ για τον τρομερο και φοβερο Thulk!με μια γρηγορη κινηση φορεσα την στολη μου κ αφησα ελευθερο το σκυλο!οταν τον βρηκαμε με μια κεφαλια ο Οντιν ζαλισε τον τεραστιο Thulk και τον εριξε στο εδαφος!αμεσως εγω με την υπερδυναμη μ να ελεγχω το μυαλο, μπηκα στο μυαλο του κ τον αναγκασα να παει πισω στo FBY και να κλειδωθει μονος του σε ενα υπογειο κελι!το FBY ηταν σιγουρο για την επιτυχια μ κ γιαυτο εστειλε εμενα στην δυσκολη αυτη αποστολη τη noni απο τον gr4.


  • Αυτό αρέσει στον/η evelyn, aris2, Αλέξανδρος και σε 10 άλλους

#19 aris2

aris2

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 259 μηνύματα
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:aris2
Φήμη: 564

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 10:58:50

*
ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ

Hey Yo πρακτορες της FBY! Ειμαι ο aris2 απο το gr4 και θελω να σωσω την Old York City! Μετα απο δυο ωρες διαλογισμου σκεφτηκα ενα τελειο σχεδιο! Αυτην την στιγμη ο Thulk ειναι ο μεγαλυτερος κακοποιος σε ολο τον κοσμο και θελει να διαλυσει τα παντα! Δηλαδη οι αλλοι κακοποιοι δεν θα μπορουν να κλεψουν αφου θα τα διαλυσει ολα ο Thulk. Σιγουρα θα ζηλεψουν! Θα τους πουμε να μας βοηθησουν να τον σταματησουμε. Ετσι οχι μονο θα πιασουμε τον Thulk αλλα και τους αλλους κακοποιους! Πιστευω ειμαι ο καταλληλοτερος για να σταματησω τον Thulk! Κανω 20 χρονια διαλογισμο και με εχει εκπαιδευσει ο μεγαλος Γκουρου Deronys. Εχω ξεκλειδωσει και τα εφτα τσακρα αρα μπορω να αιωρουμαι! Απο την στιγμη που θα με βοηθησουν ολοι οι κακοποιοι σιγουρα θα τον κερδισω! Δεν θα υπαρχουν πια κακοποιοι και θα επικρατησει η ειρηνη!

 

aris2-gr4


  • Αυτό αρέσει στον/η ASoTosios, philip21, mitsaras και σε 47 άλλους

GR4 -----------------> ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ, 360 level

 

 


#20 yyyyy00

yyyyy00

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 987 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕδώ
  • Ομάδα:Dark Warriors
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:yyyyy00
Φήμη: 950

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2015 - 12:22:36

Καλησπέρα αγαπητή κοινότητα! Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια ιστορία:

 

Όπως καθόμουν και περίμενα να κάνω επιθέσεις στον κακοποιό, ξαφνικά παίρνω μια κλήση από το FBY!

 

Εν τω μεταξύ πήραν εμένα επειδή είμαι ένας ταπεινός ανερχόμενος υπερήρωας που σημειώνει ραγδαία αυξανόμενη πρόοδο!

 

Όπως και να 'χει, μόλις μαθαίνω τα νέα ταράζομαι! Μαθαίνω ότι ο Thulk έχει φέρει τα πάνω κάτω στο Humphreydale και είναι εντελώς εκτός ελέγχου! Τότε, ετοιμάζομαι για τη μεγάλη μου ευκαιρία να γίνω υπερήρωας.

 

Μου δίνουν τις συντεταγμένες για την τρέχουσα θέση του Thulk και βλέπω τους "Αντιποινήτες" (το Λευκό Χήρο, τον Hawkshot, τη Roth από το Ashguard, και όλους τους υπολοίπους από την ομάδα) να έχουν πέσει κάτω και να είναι ανήμποροι να τον νικήσουν.

 

Παθαίνω ένα σοκ γιατί αυτοί είναι οι καλύτεροι υπερήρωες της Γης. Σκεφτόμουν σε πόσα κομματάκια θα με διέλυε ο Thulk.

 

Εκείνη τη στιγμή, βλέπω το Thulk να γραπώνει την κοπέλα που μου άρεσε και να είναι έτοιμος να την λιώσει από τη δύναμή του!

 

Η ανυπολόγιστη οργή μου σε συνδυασμό με τα υπερβολικά νεύρα που έιχα (κυρίως από τους 5 φραπέδες που πίνω κάθε μέρα σαν γνήσιος έλληνας με το καφεδάκι) τρέχω κατά πάνω του με την ταχύτητα του φωτός και επειδή καταφέρνω και τον τυφλώνω έτσι, τον αρχίσω στα κλωτσομπουνίδια στο ευαίσθητο σημείο του Thulk (τα χέρια του) ώστε να μην μπορεί να με χτυπήσει σοβαρά εάν συνερχόταν.

 

Τελικά συνέρχεται και εισπράττει μια δυνατή μπουνιά στο σαγόνι και πετάγεται στους αιθέρες ώσπου γίνεται πυροτεχνήματα επειδή τελικά ήταν ρομπότ που είχε δημιουργήσει ο Δρ. Δεκαοκτάβιως (μια δεκαοκτάχρονη ιδιοφυΐα) για να εξοντώσει τους "Αντιποινήτες".

 

Όταν ο αρχηγός του K. A. B. O. Y. K. I. O. Y. (S. H. E. L. T. E. R.) -Rager- το μαθαίνει αυτό, μου προσφέρει μια θέση στην οργάνωση και συγκεκριμένα στους "Αντιποινήτες". Εκτός από αυτό, είχα και άλλη μια ανταμοιβή: η κοπέλα που μου άρεσε και της έσωσα τη ζωή επέλεξε να ζήσουμε μαζί στον αιώνα τον άπαντα!

 

Και έτσι ζούσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα...

 

Όνομα στο παιχνίδι: yyyyy00

Διακομιστής: GR5

 

Προσοχή: το παρών αποτελεί προϊόν μυθοπλασίας. Οποιαδήποτε ομοιότητα σε ονόματα ή γεγονότα είναι εντελώς τυχαία.


  • Αυτό αρέσει στον/η Αλέξανδρος, kellipop, Psychedelic Malousis και σε 15 άλλους




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες