Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΚΑΝΟΝΕΣ ΟΜΑΔΑΣ


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
33 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 klop9090

klop9090

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σπίτι στο Humpreydale
  • Ομάδα:EVOLUTION
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:klop9090
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2015 - 12:57:47

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΣ (35 ΕΠΙΠΕΔΟ) ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑΙ ΚΑΛΟΙ;;; (ΕΝΝΟΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΤΗΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ Η ΟΧΙ;;; )

 

ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΝΟΝΕΣ:
 
1. NA EΙΣΤΕ ΕΝΕΡΓΟΙ
2. NA ΔΩΡΙΖΕΤΕ ΚΕΡΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΤΟΝΑΤΣ,ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΔΩΡΙΖΕΙ ΤΑΚΤΙΚΑ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ,ΕΠΕΙΔΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗ ΒΟΗΘΟΥΝ
3. ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΣΑΣ
4. ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΣΑΣ
5. ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΙΤΗΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΑΣ Η ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΕΛΟΥΣ
6. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΕ ΜΑΧΕΣ,ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΣ,ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ,ΕΠΕΙΔΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗ ΒΟΗΘΟΥΝ
 
ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ;;;

Επεξεργάστηκε από klop9090, 19 Δεκέμβριος 2015 - 12:58:36.

  • Αυτό αρέσει στον/η evaggelosminecraft

ΠΑΙΚΤΗΣ: klop9090

ΟΜΑΔΑ: EVOLUTION

ΣΕΡΒΕΡ: GR12


#2 windowsdestroyer1

windowsdestroyer1

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 449 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHerozeroland
  • Ομάδα:Είμαστε cool τύποι
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:windowsdestroyer1
Φήμη: 696

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2015 - 13:31:10

Γενικά έχεις καλούς κανόνες και δεν χρειάζεται να αφαιρέσεις κάτι, αλλά καλό θα ήταν να έβαζες τον κανόνα 7 ''Να έχετε ενισχυτικά 25%'', ώστε να έχουν οι παίκτες της ομάδας σου καλές δεξιότητες.


  • Αυτό αρέσει στον/η klop9090

Το πιο όμορφο πράγμα της ζωής: Hero Zero :P


#3 solomon fi

solomon fi

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 632 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΤόσο κοντά στο τέλος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 426

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2015 - 13:33:49

 

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΣ (35 ΕΠΙΠΕΔΟ) ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑΙ ΚΑΛΟΙ;;; (ΕΝΝΟΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΤΗΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ Η ΟΧΙ;;; )

 

ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΝΟΝΕΣ:
 
1. NA EΙΣΤΕ ΕΝΕΡΓΟΙ
2. NA ΔΩΡΙΖΕΤΕ ΚΕΡΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΤΟΝΑΤΣ,ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΔΩΡΙΖΕΙ ΤΑΚΤΙΚΑ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ,ΕΠΕΙΔΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗ ΒΟΗΘΟΥΝ
3. ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΣΑΣ
4. ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΣΑΣ
5. ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΙΤΗΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΑΣ Η ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΕΛΟΥΣ
6. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΕ ΜΑΧΕΣ,ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΣ,ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ,ΕΠΕΙΔΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗ ΒΟΗΘΟΥΝ
 
ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ;;;

 

Καλοί κανόνες και να βάλεις μαζί με το 

 
3. ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΣΑΣ 
ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΤΗΜΑΤΕ ΜΙΚΡΑ LEVEL

  • Αυτό αρέσει στον/η klop9090

#4 klop9090

klop9090

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σπίτι στο Humpreydale
  • Ομάδα:EVOLUTION
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:klop9090
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 20 Δεκέμβριος 2015 - 13:06:09

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ...

ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ...


ΠΑΙΚΤΗΣ: klop9090

ΟΜΑΔΑ: EVOLUTION

ΣΕΡΒΕΡ: GR12


#5 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 20 Δεκέμβριος 2015 - 15:51:37

Είσαι αρχηγός ομάδας και ρωτάς εδώ αν οι κανόνες σου είναι καλοί;

Μήπως δεν είσαι ακόμα έτοιμος για αρχηγός;

Μήπως να έπαιζες πρώτα σε μια καλή ομάδα για λίγο καιρό μέχρι να μάθεις;


Επεξεργάστηκε από DrSuperDuper, 20 Δεκέμβριος 2015 - 15:54:04.

  • Αυτό αρέσει στον/η yyyyy00

#6 klop9090

klop9090

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σπίτι στο Humpreydale
  • Ομάδα:EVOLUTION
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:klop9090
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 21 Δεκέμβριος 2015 - 12:15:05

Είσαι αρχηγός ομάδας και ρωτάς εδώ αν οι κανόνες σου είναι καλοί;

Μήπως δεν είσαι ακόμα έτοιμος για αρχηγός;

Μήπως να έπαιζες πρώτα σε μια καλή ομάδα για λίγο καιρό μέχρι να μάθεις;

 

 


 ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΤΟΙΜΟΣ ΕΙΜΑΙ...

ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΜΕΣ...

 

 

Μήπως να έπαιζες πρώτα σε μια καλή ομάδα για λίγο καιρό μέχρι να μάθεις;

 

 

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΦΕΥΓΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑ : ''ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΦΕΥΓΩ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΧΗΓΟΣ ΗΡΘΑ''

 

ΕΙΠΑΜΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ


ΠΑΙΚΤΗΣ: klop9090

ΟΜΑΔΑ: EVOLUTION

ΣΕΡΒΕΡ: GR12


#7 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 22 Δεκέμβριος 2015 - 11:41:12

Το ζήτημα δεν είναι τι θα γράφουν οι κανόνες, το ζήτημα είναι η ομάδα να βρει τους σωστούς παίκτες που θα τους τηρήσουν.

Ας πούμε ο κανόνας 1, αν τελικά κανείς δεν δωρίζει τακτικά τι θα κάνεις, θα διώξεις όλη την ομάδα;

ή φτιάχνεις μια ομάδα και σου έρχεται ένα μεγάλο για το επίπεδο σας λέβελ αλλά δεν είναι και τόσο ενεργό θα το διώξεις;

 

Εγώ σε ένα πράγμα είμαι αυστηρός, όποιος βρίζει συμπαίκτη του έφυγε δεν πα να 'ναι και ο κορυφαίος παίκτης στο σέρβερ.

Από ' κει και πέρα μια χαρά είναι οι κανόνες που έχεις βάλει αν υποθέσουμε ότι τους διαβάζουν, εσύ φρόντισε να τους ξεκαθαρίσεις ότι θέλεις να δηλώνουν σε όλες τις μάχες και να ανεβαίνουν.


  • Αυτό αρέσει στον/η RickRub, DrSuperDuper, hero333 και σε 2 άλλους

#8 klop9090

klop9090

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σπίτι στο Humpreydale
  • Ομάδα:EVOLUTION
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:klop9090
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 22 Δεκέμβριος 2015 - 12:57:09

 

Το ζήτημα δεν είναι τι θα γράφουν οι κανόνες, το ζήτημα είναι η ομάδα να βρει τους σωστούς παίκτες που θα τους τηρήσουν.
Ας πούμε ο κανόνας 1, αν τελικά κανείς δεν δωρίζει τακτικά τι θα κάνεις, θα διώξεις όλη την ομάδα;
ή φτιάχνεις μια ομάδα και σου έρχεται ένα μεγάλο για το επίπεδο σας λέβελ αλλά δεν είναι και τόσο ενεργό θα το διώξεις;

 

Εγώ σε ένα πράγμα είμαι αυστηρός, όποιος βρίζει συμπαίκτη του έφυγε δεν πα να 'ναι και ο κορυφαίος παίκτης στο σέρβερ.
Από ' κει και πέρα μια χαρά είναι οι κανόνες που έχεις βάλει αν υποθέσουμε ότι τους διαβάζουν, εσύ φρόντισε να τους ξεκαθαρίσεις ότι θέλεις να δηλώνουν σε όλες τις μάχες και να ανεβαίνουν.

 

ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ...
ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΥΤΟ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΤΗΡΟΥΝ ΟΛΟΙ.
ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΗΔΗ 1 ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΩ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΡΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΦΥΓΕ ... ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ

 

 

Ας πούμε ο κανόνας 1, αν τελικά κανείς δεν δωρίζει τακτικά τι θα κάνεις, θα διώξεις όλη την ομάδα;
ή φτιάχνεις μια ομάδα και σου έρχεται ένα μεγάλο για το επίπεδο σας λέβελ αλλά δεν είναι και τόσο ενεργό θα το διώξεις;

 

ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑΙ,ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΩ ΑΛΛΟΥΣ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ...

 

ΕΞ' ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ:

 

ΑΝ ΣΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΕ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΗΣΗ...
ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΜΕ,ΔΕ ΠΑΝΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ top10 200 ΕΠΙΠΕΔΟ...


ΠΑΙΚΤΗΣ: klop9090

ΟΜΑΔΑ: EVOLUTION

ΣΕΡΒΕΡ: GR12


#9 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 22 Δεκέμβριος 2015 - 16:33:02

Έχεις κάποιους γνωστούς που συμμετέχουν στην ομάδα; Γιατί αν το αποφάσισες μόνος σου να την δημιουργήσεις είναι εξαιρετικά δύσκολο να καταφέρεις να την δυναμώσεις και να την σταθεροποιήσεις.


  • Αυτό αρέσει σε evaggelosminecraft και klop9090

#10 klop9090

klop9090

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σπίτι στο Humpreydale
  • Ομάδα:EVOLUTION
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:klop9090
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 22 Δεκέμβριος 2015 - 20:27:28

Έχεις κάποιους γνωστούς που συμμετέχουν στην ομάδα; Γιατί αν το αποφάσισες μόνος σου να την δημιουργήσεις είναι εξαιρετικά δύσκολο να καταφέρεις να την δυναμώσεις και να την σταθεροποιήσεις.

 

ΕΧΩ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΝΑΙ.3 ΑΠΟ ΤΟΥΣ 10


ΠΑΙΚΤΗΣ: klop9090

ΟΜΑΔΑ: EVOLUTION

ΣΕΡΒΕΡ: GR12


#11 chrislol

chrislol

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 158 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:World Heroes
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:hercules3
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2015 - 12:07:35

Εγω δεν ειχα καθολου γνωστους στο παιχνιδι και ετσι αρχισα μονος μου και τις δυο πρωτες εκανα μονος μ μαχες μεχρι να ερθουν αλλοι.Εως τωρα εχω δωσει σε μια εβδομαδα 98.000 κερματα στην ομαδα.

#12 houligan

houligan

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 15 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλάδα
  • Ομάδα:houligans
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:houligan
Φήμη: 6

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2015 - 17:13:24

Ειναι πολυ καλοι ολοι τους.

#13 klop9090

klop9090

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σπίτι στο Humpreydale
  • Ομάδα:EVOLUTION
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:klop9090
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 29 Δεκέμβριος 2015 - 16:43:03

Εγω δεν ειχα καθολου γνωστους στο παιχνιδι και ετσι αρχισα μονος μου και τις δυο πρωτες εκανα μονος μ μαχες μεχρι να ερθουν αλλοι.Εως τωρα εχω δωσει σε μια εβδομαδα 98.000 κερματα στην ομαδα.

 

ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑΙ..


ΠΑΙΚΤΗΣ: klop9090

ΟΜΑΔΑ: EVOLUTION

ΣΕΡΒΕΡ: GR12


#14 chi

chi

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 20 μηνύματα
Φήμη: 23

Δημοσιεύτηκε 31 Δεκέμβριος 2015 - 09:22:55

Θα μπορούσες να βάλεις έναν κανόνα ότι αν κάποιος πρόκειται να λείψει πάνω από 2-3 μέρες να ενημερώνει πρώτα. Έτσι, αν κάποιος έχει σοβαρό λόγο να λείψει, θα το ξέρεις ώστε να μην τον διώξεις, ενώ αν κάποιος απλά εξαφανιστεί, θα έχεις κάποιο "όριο" ημερών μετά από το οποίο θα μπορείς να τον διώξεις.

Κάτι άλλο: για τις ομαδικές μάχες, ζήτα από τους παίκτες να φοράνε τα ρούχα τους.

 

Το πιο σημαντικό νομίζω είναι να τηρείς τους κανόνες χωρίς εξαιρέσεις. Για παράδειγμα, ας πούμε ότι οι κανόνες σου λένε ότι κάποιος θα διωχθεί μόνο αν βρίζει ή αν δε συμμετέχει. Αν μετά έχεις ένα παίκτη που συμμετέχει κανονικα και είναι πάντα ευγενικός, τότε δεν πρέπει να τον διώξεις, ακόμη κι αν θέλει να μπει στην ομάδα κάποιος που είναι μεγαλύτερο λέβελ.


  • Αυτό αρέσει στον/η klop9090

#15 klop9090

klop9090

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σπίτι στο Humpreydale
  • Ομάδα:EVOLUTION
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:klop9090
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 01 Ιανουάριος 2016 - 12:17:24

Θα μπορούσες να βάλεις έναν κανόνα ότι αν κάποιος πρόκειται να λείψει πάνω από 2-3 μέρες να ενημερώνει πρώτα. Έτσι, αν κάποιος έχει σοβαρό λόγο να λείψει, θα το ξέρεις ώστε να μην τον διώξεις, ενώ αν κάποιος απλά εξαφανιστεί, θα έχεις κάποιο "όριο" ημερών μετά από το οποίο θα μπορείς να τον διώξεις.

Κάτι άλλο: για τις ομαδικές μάχες, ζήτα από τους παίκτες να φοράνε τα ρούχα τους.

 

ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΜΑΖΙΚΑ ΜΝΜΤΑ.

 

 

Το πιο σημαντικό νομίζω είναι να τηρείς τους κανόνες χωρίς εξαιρέσεις. Για παράδειγμα, ας πούμε ότι οι κανόνες σου λένε ότι κάποιος θα διωχθεί μόνο αν βρίζει ή αν δε συμμετέχει. Αν μετά έχεις ένα παίκτη που συμμετέχει κανονικα και είναι πάντα ευγενικός, τότε δεν πρέπει να τον διώξεις, ακόμη κι αν θέλει να μπει στην ομάδα κάποιος που είναι μεγαλύτερο λέβελ.

 

ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ,ΦΙΛΕ ΜΟΥ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ...


ΠΑΙΚΤΗΣ: klop9090

ΟΜΑΔΑ: EVOLUTION

ΣΕΡΒΕΡ: GR12


#16 evaggelosminecraft

evaggelosminecraft

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαParis
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:evaggelos
Φήμη: 2

Δημοσιεύτηκε 01 Ιανουάριος 2016 - 23:27:58

Είναι ωραίο που θες να παίρνεις συμβουλές από άλλους αλλά όχι για τόσο σημαντικά θέματα.
Κι εγώ πιστεύω πως δεν είσαι έτοιμος.

 

Τέλος πάντων το σημαντικό είναι να σε σέβονται και να μην αμφισβητούν την δύναμη της θέσης σου στην ομάδα. Να τους δημιουργείς ένα συναίσθημα φόβου έτσι ώστε να ξέρουν  ποιός είναι το αφεντικό. Αλλά ταυτόχρονα πρέπει να δημιουργήσεις περισσότερα αξιώματα πχ. υπαρχηγός. Και να τους θέσεις σε αρμοδιότητες πχ. ο Νίκος θα είναι υπεύθυνος για τα νέα μέλη, η Μαρία για τις μάχες κτλ. επίσης για να μην βαριούνται πρέπει να κάνεις μερικούς μικροδιαγωνισμούς πχ. όποιος δωρίσει τα περισσότερα χρήματα μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα μπορεί να γίνει σύμβουλος)αν είναι μέλος= ή να γίνει υπαρχηγός.

 

Οι κανόνες πρέπει να τηρούνται αυστηρά χωρίς συγνώμες. 


  • Αυτό αρέσει στον/η klop9090

avaggelos from paris


#17 klop9090

klop9090

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σπίτι στο Humpreydale
  • Ομάδα:EVOLUTION
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:klop9090
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2016 - 15:12:05

Είναι ωραίο που θες να παίρνεις συμβουλές από άλλους αλλά όχι για τόσο σημαντικά θέματα.
Κι εγώ πιστεύω πως δεν είσαι έτοιμος.

 

Τέλος πάντων το σημαντικό είναι να σε σέβονται και να μην αμφισβητούν την δύναμη της θέσης σου στην ομάδα. Να τους δημιουργείς ένα συναίσθημα φόβου έτσι ώστε να ξέρουν  ποιός είναι το αφεντικό. Αλλά ταυτόχρονα πρέπει να δημιουργήσεις περισσότερα αξιώματα πχ. υπαρχηγός. Και να τους θέσεις σε αρμοδιότητες πχ. ο Νίκος θα είναι υπεύθυνος για τα νέα μέλη, η Μαρία για τις μάχες κτλ. επίσης για να μην βαριούνται πρέπει να κάνεις μερικούς μικροδιαγωνισμούς πχ. όποιος δωρίσει τα περισσότερα χρήματα μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα μπορεί να γίνει σύμβουλος)αν είναι μέλος= ή να γίνει υπαρχηγός.

 

Οι κανόνες πρέπει να τηρούνται αυστηρά χωρίς συγνώμες. 

 

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...


  • Αυτό αρέσει στον/η evaggelosminecraft

ΠΑΙΚΤΗΣ: klop9090

ΟΜΑΔΑ: EVOLUTION

ΣΕΡΒΕΡ: GR12


#18 evaggelosminecraft

evaggelosminecraft

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαParis
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:evaggelos
Φήμη: 2

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2016 - 16:27:30

Ευχαριστώ!


avaggelos from paris


#19 Hurricane

Hurricane

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 302 μηνύματα
  • Ομάδα:Τemple of the king
  • Κόσμος:GR4
Φήμη: 544

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2016 - 16:41:02

Είναι ωραίο που θες να παίρνεις συμβουλές από άλλους αλλά όχι για τόσο σημαντικά θέματα.
Κι εγώ πιστεύω πως δεν είσαι έτοιμος.

 

Τέλος πάντων το σημαντικό είναι να σε σέβονται και να μην αμφισβητούν την δύναμη της θέσης σου στην ομάδα. Να τους δημιουργείς ένα συναίσθημα φόβου έτσι ώστε να ξέρουν  ποιός είναι το αφεντικό. Αλλά ταυτόχρονα πρέπει να δημιουργήσεις περισσότερα αξιώματα πχ. υπαρχηγός. Και να τους θέσεις σε αρμοδιότητες πχ. ο Νίκος θα είναι υπεύθυνος για τα νέα μέλη, η Μαρία για τις μάχες κτλ. επίσης για να μην βαριούνται πρέπει να κάνεις μερικούς μικροδιαγωνισμούς πχ. όποιος δωρίσει τα περισσότερα χρήματα μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα μπορεί να γίνει σύμβουλος)αν είναι μέλος= ή να γίνει υπαρχηγός.

 

Οι κανόνες πρέπει να τηρούνται αυστηρά χωρίς συγνώμες. 

 

Είναι ωραίο που θες να παίρνεις συμβουλές από άλλους αλλά όχι για τόσο σημαντικά θέματα.
Κι εγώ πιστεύω πως δεν είσαι έτοιμος.

 

Τέλος πάντων το σημαντικό είναι να σε σέβονται και να μην αμφισβητούν την δύναμη της θέσης σου στην ομάδα. Να τους δημιουργείς ένα συναίσθημα φόβου έτσι ώστε να ξέρουν  ποιός είναι το αφεντικό. Αλλά ταυτόχρονα πρέπει να δημιουργήσεις περισσότερα αξιώματα πχ. υπαρχηγός. Και να τους θέσεις σε αρμοδιότητες πχ. ο Νίκος θα είναι υπεύθυνος για τα νέα μέλη, η Μαρία για τις μάχες κτλ. επίσης για να μην βαριούνται πρέπει να κάνεις μερικούς μικροδιαγωνισμούς πχ. όποιος δωρίσει τα περισσότερα χρήματα μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα μπορεί να γίνει σύμβουλος)αν είναι μέλος= ή να γίνει υπαρχηγός.

 

Οι κανόνες πρέπει να τηρούνται αυστηρά χωρίς συγνώμες. 

 Καλησπερα,διαφωνω σε αρκετα πραγματα,ο  φοβος δεν χρειαζεται,φερνει μακροπροθεσμα τα αντιθετα αποτελεσματα,σεβασμος στην ομαδα χρειαζεται,επισης οι διαγωνισμοι μπορει να ειναι καλοι για μεσα στην ομαδα αλλα δεν θα κρινουν ποτε ποιος θα μπει συμβουλος,αυτο φαινεται στην παροδο του χρονου τι εχει δωσει ο καθενας στην ομαδα κ μην ξεχναμε οτι πολλοι παιχτες φευγουν απο ομαδες κ πανε σε αλλες καλυτερες,αυτοι οι παιχτες για μενα κανουν λαθος,στηριζεις την ομαδα σου κ στα καλα κ στα ασχημα οσες επεκτασεις κ να εχει,οι παιχτες κανουν την ομαδα κ οχι η ομαδα τους παιχτες

 

Εκανα παραθεση δυο φορες,συγνωμη


Επεξεργάστηκε από Hurricane, 02 Ιανουάριος 2016 - 16:43:32.

  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper, giann657, Τragιc12 και σε 3 άλλους

#20 chrislol

chrislol

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 158 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:World Heroes
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:hercules3
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2016 - 18:46:20

Πραγματι,φοβος=λυποταξιες=μαζικες αποχωρησεις=bye bye ομαδα.
  • Αυτό αρέσει στον/η klop9090




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες