Jump to content


Photo

Ήττα στις μονομαχίες από αντίπαλο που, τον νικάς άνετα


  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#21 windowsdestroyer1

windowsdestroyer1

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • ΤοποθεσίαHerozeroland
  • Ομάδα:Είμαστε cool τύποι
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:windowsdestroyer1
Φήμη: 696

Posted 01 January 2016 - 13:49:23

καλησπερα και καλη χρονια...το να σε περναει καποιος 300 η 400 σκιλς και να τον νικας πες αντε παει στα κομματια...αλλα το να εχεις διαφορα με καποιον 1000+ συνολικα και να χανεις ε...κατι δεν παει καλα...δεν θα διαφωνησω στο οτι καλο θα ητανε να παιζει ρολο και η τυχη αλλα να υπαρχει και καποιο οριο... :)

Ναι, συμφωνώ. Να παίζει περιορισμένα ρόλο η τύχη σε κάποιον που τον έχουμε άνετα και όχι να παίζει τόσο ρόλο και να καταλήγει σε ένα αποτέλεσμα: Να χάνεις από έναν ''άχρηστο'' σε εσένα στις δεξιότητες.


  • Nickolas21 likes this

Το πιο όμορφο πράγμα της ζωής: Hero Zero :P


#22 yyyyy00

yyyyy00

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 987 posts
  • ΤοποθεσίαΕδώ
  • Ομάδα:Dark Warriors
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:yyyyy00
Φήμη: 950

Posted 01 January 2016 - 13:49:46

Καταρχάς αυτή η ιδέα έχει ξαναπροταθεί.

Δεύτερον το αποτέλεσμα στις μονομαχίες του Hero Zero εξαρτάται πάντοτε από τον παράγοντα τύχη και αν τύχει κάτι τέτοιο δεν μπορείς να υποχωρήσεις. Για να μην αναφέρω ότι ποτέ δεν έχει κάποιος 100% πιθανότητα νίκης.
  • Spiro1 and Normall like this

#23 Nickolas21

Nickolas21

    Μηδενικό

  • Members
  • Pip
  • 4 posts
Φήμη: 1

Posted 03 January 2016 - 20:10:19

Καλημέρα, έχω να προτείνω μια ιδέα. Να λυθεί το πρόβλημα, που δεν αρέσει στον παίκτη που χάνει, να χάνει από έναν παίκτη που τον κερδίζει άνετα στις δεξιότητες. Δείτε εδώ ένα παράδειγμα: 

 

Ο παίκτης Α κάνει επίθεση στον παίκτη Β. Ο παίκτης Α έχει όλες τις δεξιότητες του 4000, ενώ ο Β τα έχει όλα 3000. Ο παίκτης Α, μετά κάνει επίθεση στον Παίκτη Β. Και μετά, ο Παίκτης Α χάνει από τον Παίκτη Β επειδή ο Β είχε πολύ καλά κόλπα στον βοηθό του και ο Α έχασε λόγω τύχης του Β. 

 

Αυτό λοιπόν προτείνω, δηλαδή να μην ξαναχάσουμε από κάποιον που τον έχουμε άνετα. Ελπίζω να σας άρεσε.  :)

Με ενοχλει επισης οταν μπαινω μαχη και ενω εχω παραπανω διαισθησ κατα 500 ο αλλος κανει 3 αποφυγες και εγω το πολυ μια


  • harryg21 likes this

#24 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 788 posts
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2,269

Posted 03 January 2016 - 20:41:43

 Καλησπέρα, Καλή Χρονιά!

όντως, είναι σπαστικό να χάνεις από έναν παίκτη που είσαι ανώτερος από αυτόν. Το'χα να δημιουργήσω δικό μου θέμα, καθώς μίλησα και με την υποστήριξη, και το συγκεκριμένο πράγμα είναι όντως θέμα τύχης.

 ΟΜΩΣ, κάπου αδικείται ο παίκτης με τα ανώτερα στατιστικά, είναι κρίμα να χάνει πόντους πρωταθλήματος ή και τιμή εφόσον τρέχει τουρνουά τιμής. Δε ξέρω, ίσως πρέπει να αλλάξει κάτι με την ''τυχαία'' νίκη-μάχη, να σου έχει τουλάχιστον μεγαλύτερες πιθανότητες για το αν θα νικήσεις ή όχι, εξάλλου γι'αυτό προστέθηκαν οι συγκεκριμένες αλλαγές στην αναβάθμιση που είχε πραγματοποιηθεί, εμφανίστηκε το εργαλείο βοήθειας, με βάση αυτό ίσως θα πρέπει να το κάνουν ποιο αναλυτικά, ποιο συγκεκριμένα, κατά την γνώμη μου.

 

Καλή συνέχεια! :)


  • harryg21 likes this

#25 kellipop

kellipop

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 800 posts
  • ΤοποθεσίαΠίτι μουυ
  • Ομάδα:-
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:kelollipop
Φήμη: 1,382

Posted 03 January 2016 - 21:07:03

Δηλαδή τι προτείνεις, όπως έχει μεγαλύτερα skills να νικάει αυτόματα ;; Και ο simos είχε πολύ δίκιο με αυτό που είπε... Όταν εσείς κερδίζετε κάποιον καλύτερο τι σκέφτεστε ;;


Edited by kellipop, 03 January 2016 - 21:07:46.

  • yyyyy00, pablo and harryg21 like this

"Do More Of What Makes You Happy !"





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users