Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Διαγωνισμός Αποτελέσματα

διαγωνισμός hz herozero

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#21 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2018 - 08:23:05

Ψηφίζετε αντικειμενικά;  :S

Καλημέρα φίλε μου, προσπαθούμε πιστεύω όλοι οι κριτές να βαθμολογούμε αντικειμενικά και χωρίς να κάνουμε διακρίσεις . Ωστόσο επειδή ζωή να 'χετε είστε πάρα πολλοί παίκτες δεν είναι και τόσο εύκολο να σας βαθμολογήσουμε 100% αντικειμενικά (εξάλλου αυτό είναι στην κρίση κάθε βαθμολογητή ) πιστεύω ότι θα έπρεπε κάθε κριτής να βαθμολογούσε ως 5 παίκτες  (περίπου ) ώστε να μην υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

Ζητώ συγγνώμη προσωπικά αν αδίκησα κάποιον αλλά να είστε σίγουροι ότι δεν υπήρχε τέτοια πρόθεση εκ μέρους της επιτροπής , ας μην ξεχνάμε ότι είμαστε άνθρωποι και όχι ρομπότ .  Καλή διασκέδαση! :)

 

καλησπερα προσπαθω να στειλω το σκρεεν με την συνομιλια μας που μου λεει την κυριακη οτι θελει τα σκιλλς μ μεχρι την τριτη και εγω τα στελνω δευτερα μολις αλλαξε η μερα και δν με αφηνει...το εκανα με την διευθυνση της εικονας αλλα τπτ...

 

Τι πρόβλημα αντιμετώπισες; 


Επεξεργάστηκε από thms12, 18 Ιούλιος 2018 - 08:30:03.

  • Αυτό αρέσει σε AlphaWarrior, grigrist και Hurric4ne VII

beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#22 Killfan7

Killfan7

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 392 μηνύματα
  • Ομάδα:Nave Loca
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Killfan7
Φήμη: 455

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2018 - 11:58:36

Βλέποντας την βαθμολογία, μερικοί έχοντας σύνολο δεξιοτήτων 35.000 πέρασαν άλλους που είχαν σύνολο 65.000 αρά δεν νομίζω να θεωρείται αντικειμενική βαθμολογία αυτή. Αυτό που έχω να προτείνω είναι ότι όταν πέρνει ο δημιουργός του διαγωνισμού τα screenshot με το όνομα του παίκτη και όλα τα σχετικά, το screenshot που θα στέλνει στους κριτές, να είναι μόνο το περιέχομενο με το οποίο θα βαθμολογήσει, έτσι ώστε η βαθμολογία να γίνεται ανώνυμα, και να περιοριστούν ενδεχόμενες διακρίσεις ;)
  • Αυτό αρέσει στον/η Superzoi, goof123, omg3lol6 και σε άλλον ένα

:D :D :D :D


#23 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 759 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.546

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2018 - 12:10:39

Βλέποντας την βαθμολογία, μερικοί έχοντας σύνολο δεξιοτήτων 35.000 πέρασαν άλλους που είχαν σύνολο 65.000 αρά δεν νομίζω να θεωρείται αντικειμενική βαθμολογία αυτή. Αυτό που έχω να προτείνω είναι ότι όταν πέρνει ο δημιουργός του διαγωνισμού τα screenshot με το όνομα του παίκτη και όλα τα σχετικά, το screenshot που θα στέλνει στους κριτές, να είναι μόνο το περιέχομενο με το οποίο θα βαθμολογήσει, έτσι ώστε η βαθμολογία να γίνεται ανώνυμα, και να περιοριστούν ενδεχόμενες διακρίσεις ;)


Αντικειμενικά δεν σημαίνει όσο μεγαλύτερα σκιλλς έχεις τόσο μεγαλύτερη βαθμολογία. Προσπαθούμε να διακρίνουμε λεπτομέριες στις τεχνικές. ;)
  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, omg3lol6, thms12 και σε άλλον ένα

“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#24 Killfan7

Killfan7

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 392 μηνύματα
  • Ομάδα:Nave Loca
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Killfan7
Φήμη: 455

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2018 - 12:43:57

Αντικειμενικά δεν σημαίνει όσο μεγαλύτερα σκιλλς έχεις τόσο μεγαλύτερη βαθμολογία. Προσπαθούμε να διακρίνουμε λεπτομέριες στις τεχνικές. ;)


Και έτσι να είναι θεωρώ πως θα βοηθήσει να εφαρμοστεί η ανώνυμη βαθμολογία. Επιπλέον, να διευκρινίσω πώς δεν αναφέρομαι σε εμένα, εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την βαθμολογία που πήρα :)
  • Αυτό αρέσει σε Superzoi, AlphaWarrior και thms12

:D :D :D :D


#25 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2018 - 16:58:03

Βλέποντας την βαθμολογία, μερικοί έχοντας σύνολο δεξιοτήτων 35.000 πέρασαν άλλους που είχαν σύνολο 65.000 αρά δεν νομίζω να θεωρείται αντικειμενική βαθμολογία αυτή. Αυτό που έχω να προτείνω είναι ότι όταν πέρνει ο δημιουργός του διαγωνισμού τα screenshot με το όνομα του παίκτη και όλα τα σχετικά, το screenshot που θα στέλνει στους κριτές, να είναι μόνο το περιέχομενο με το οποίο θα βαθμολογήσει, έτσι ώστε η βαθμολογία να γίνεται ανώνυμα, και να περιοριστούν ενδεχόμενες διακρίσεις ;)

Αυτός που είναι μεγαλύτερο level σαφώς θα έχει και καλύτερα σκιλλς δεν θα είναι ίδια σε καμία περίπτωση τα σκιλλς ενός παίκτη που είναι 100level με κάποιου που είναι 300 ,εμείς κοιτάμε την τεχνική ποια είναι η καλύτερη για το επίπεδο του παίκτη και βαθμολογούμε αναλόγως . Επίσης όταν είμαστε 5 κριτές και 15-17 παίκτες πάντα θα υπάρχουν και ανθρώπινα λάθη στους βαθμούς σας γι' αυτό και ζήτησα να μπουν περισσότεροι κριτές και κάθε κριτής να βαθμολογεί ως 5-6 πείκτες . Τέλος όσον αφορά τις διακρίσεις δεν νομίζω όλοι οι κριτές ή ακόμα και η πλειοψηφία να κάνει διακρίσεις . :)

 

 

Μην κάνετε έτσι ένα παιχνίδι είναι... διασκεδάστε το!  ;)  ;)  (smug)


Επεξεργάστηκε από thms12, 18 Ιούλιος 2018 - 16:59:23.

beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#26 Killfan7

Killfan7

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 392 μηνύματα
  • Ομάδα:Nave Loca
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Killfan7
Φήμη: 455

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2018 - 17:40:14

Αυτός που είναι μεγαλύτερο level σαφώς θα έχει και καλύτερα σκιλλς δεν θα είναι ίδια σε καμία περίπτωση τα σκιλλς ενός παίκτη που είναι 100level με κάποιου που είναι 300 ,εμείς κοιτάμε την τεχνική ποια είναι η καλύτερη για το επίπεδο του παίκτη και βαθμολογούμε αναλόγως . Επίσης όταν είμαστε 5 κριτές και 15-17 παίκτες πάντα θα υπάρχουν και ανθρώπινα λάθη στους βαθμούς σας γι' αυτό και ζήτησα να μπουν περισσότεροι κριτές και κάθε κριτής να βαθμολογεί ως 5-6 πείκτες . Τέλος όσον αφορά τις διακρίσεις δεν νομίζω όλοι οι κριτές ή ακόμα και η πλειοψηφία να κάνει διακρίσεις . :)


Μην κάνετε έτσι ένα παιχνίδι είναι... διασκεδάστε το! ;) ;) (smug)


Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου, και όπως προανέφερα δεν κάνω παράπονα διότι είμαι απόλυτα ευχαριςτήμενος από την βαθμολογία των κριτών, απλώς πρότεινα ένα τρόπο ωστέ να αποφευχθούν ενδεχόμενες διακρίσεις, δηλαδή διακρίσεις που μπόρει να προκύψουν καταλάθος, διότι όπως ανέφερες όταν βαθμολογείται 15 άτομα, προφανώς και θα υπάρξουν ανθρώπινα λάθη. Με τον τρόπο που ανέφερα, αποκλείεται να υπάρξουν παράπονα για σκόπιμες διακρίσεις διότι και αυτές είναι μέσα στο παιχνίδι. Ας σου δώσω ένα παράδειγμα, εσύ ως κρίτης πρέπει να βαθμολογήσεις τον παίκτη Α και τον παίκτη Β, ο παίκτης Α είναι πολύ καλός σου φίλος και τον συμπαθείς, με τον παίκτη Β βρίσκεστε συνέχεια σε διαμάχες όπου προκύπτουν ύβρεις και γενικά έχετε μια μεγάλη αντιπαλότητα. Και οι δύο παίκτες έχουν παρόμοιες δεξιότητες, και αξίζουν τον ίδιο βαθμό, αν τα screenshot δεν είναι ανώνυμα, κάτα πάσα πιθανότητα ο παίκτης Α θα πάρει μεγαλύτερο βαθμό, αν όμως είναι ανωνύμα, ο κάθε ένας θα πάρει ότι του αναλογεί ;) ;) (smug)

Επεξεργάστηκε από Killfan7, 18 Ιούλιος 2018 - 17:42:39.

  • Αυτό αρέσει στον/η Superzoi

:D :D :D :D


#27 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2018 - 18:37:31

Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου, και όπως προανέφερα δεν κάνω παράπονα διότι είμαι απόλυτα ευχαριςτήμενος από την βαθμολογία των κριτών, απλώς πρότεινα ένα τρόπο ωστέ να αποφευχθούν ενδεχόμενες διακρίσεις, δηλαδή διακρίσεις που μπόρει να προκύψουν καταλάθος, διότι όπως ανέφερες όταν βαθμολογείται 15 άτομα, προφανώς και θα υπάρξουν ανθρώπινα λάθη. Με τον τρόπο που ανέφερα, αποκλείεται να υπάρξουν παράπονα για σκόπιμες διακρίσεις διότι και αυτές είναι μέσα στο παιχνίδι. Ας σου δώσω ένα παράδειγμα, εσύ ως κρίτης πρέπει να βαθμολογήσεις τον παίκτη Α και τον παίκτη Β, ο παίκτης Α είναι πολύ καλός σου φίλος και τον συμπαθείς, με τον παίκτη Β βρίσκεστε συνέχεια σε διαμάχες όπου προκύπτουν ύβρεις και γενικά έχετε μια μεγάλη αντιπαλότητα. Και οι δύο παίκτες έχουν παρόμοιες δεξιότητες, και αξίζουν τον ίδιο βαθμό, αν τα screenshot δεν είναι ανώνυμα, κάτα πάσα πιθανότητα ο παίκτης Α θα πάρει μεγαλύτερο βαθμό, αν όμως είναι ανωνύμα, ο κάθε ένας θα πάρει ότι του αναλογεί ;) ;) (smug)


Σε αυτό έχεις δίκαιο αν και πιστεύω ότι θα έπρεπε κάθε παίκτης στο προηγούμενο διαγωνισμό να έδειχνε και τα σκιλλς και τα level του . Είμαστε λίγοι κριτές για να σας βαθμολογήσουμε όλους αντικειμενικά θέλουμε κι άλλους κριτές γιατί αργά ή γρήγορα δεν θα μπορούμε ούτε εμείς να ανταποκριθούμε . Φυσικά και συμφωνώ ότι πρέπει να λαμβάνουμε ανώνυμα το υλικό που είναι για αξιολόγηση.
  • Αυτό αρέσει σε ioantheod και Killfan7

beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#28 Games Hacker

Games Hacker

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 33 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece,Athens
  • Ομάδα:TA PARTALIA ANO 18
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:Genious
Φήμη: 54

Δημοσιεύτηκε 05 Αύγουστος 2018 - 11:04:29

 

Σε αυτό έχεις δίκαιο αν και πιστεύω ότι θα έπρεπε κάθε παίκτης στο προηγούμενο διαγωνισμό να έδειχνε και τα σκιλλς και τα level του . Είμαστε λίγοι κριτές για να σας βαθμολογήσουμε όλους αντικειμενικά θέλουμε κι άλλους κριτές γιατί αργά ή γρήγορα δεν θα μπορούμε ούτε εμείς να ανταποκριθούμε . Φυσικά και συμφωνώ ότι πρέπει να λαμβάνουμε ανώνυμα το υλικό που είναι για αξιολόγηση.

Καλησπέρα δεν έχει σημασία το μεγαλύτερο αλλά με τι το χρησιμοποιείς!
Δεν με νοιάζουν οι δεξιόττες αλλά η τακτική!!

 

Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ!!!!!
(πρέπει να τακτοποιήσω την βαλίτσα μου λολ)


  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod

MY RULES:

Be Your Self!

You are OWN!

NEVER GIVE UP! ;)


#29 Games Hacker

Games Hacker

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 33 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece,Athens
  • Ομάδα:TA PARTALIA ANO 18
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:Genious
Φήμη: 54

Δημοσιεύτηκε 12 Αύγουστος 2018 - 08:59:17

Καλησπέρα συγνώμη για αυτή την καθυστέρηση η αδερφή μου μπήκε νοσοκομείο επειδή αρρώστησε!

Αυτή τη φορά θέλω να μου στείλετε ένα τραγούδι και οι κριτές θα το βαθμολοήσουν!

Υ.Σ. Τα  τραγούδια μπορούν να είναι και ελληνικά και ξένα!


  • Αυτό αρέσει σε omg3lol6 και thms12

MY RULES:

Be Your Self!

You are OWN!

NEVER GIVE UP! ;)






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: διαγωνισμός, hz, herozero

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες