Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΚΟΛΠΟ: Το Μόνιμο Σφυρί

Κόλπα Συμβουλές Σφυρί Τουρνουά Τιμή DrSrDr

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 06 Ιούνιος 2016 - 20:52:04

Να ένα κόλπο που μπορεί να αλλάξει για πάντα τον τρόπο που παίζουμε τα τουρνουά τιμής.

Όλοι ξέρετε το ξύλινο σφυρί της αμνησίας. Εκείνο το εργαλείο που κάποιοι χρησιμοποιούν για να πάρουν καλή θέση θέση σε τουρνουά τιμής. Προσωπικά είμαι αντίθετος σε αυτή τη χρήση για λόγους που ήδη έχω εξηγήσει αρκετές φορές στο forum:

Θεωρώ ότι το σφυρί είναι ένα πολύ δυνατό εργαλείο και υποτιμούν τη χρήση του όσοι το χρησιμοποιούν μόνο για να κερδίσουν ένα-δύο τουρνουά. Εδώ λοιπόν θα σας δείξω πώς μπορείτε να αγοράσετε το σφυρί μόνο μία φορά και να κερδίσετε με αυτό όσα τουρνουά τιμής θέλετε. Ένα, δύο, σαράντα δύο, χίλια εκατόν σαράντα δύο; Εσείς αποφασίζετε.

Λοιπόν, πρώτα το δύσκολο μέρος. Βρίσκετε ένα σφυρί. Κάνετε συνεχώς ανανεώσεις στο κατάστημα μέχρι να το πετύχετε. Εγώ χρειάστηκα 38 ανανεώσεις και νομίζω ότι ήμουν τυχερός. Έχω ακούσει άλλους που έκαναν πάνω από 100 και δεν το βρήκαν. Αλλά και με τις 38 φάνηκε ότι είναι ασύμφορο για απλή χρήση σε τουρνουά τιμής. 39 (donut) η αξία του + 38 (donut) οι ανανεώσεις = 77 (donut) συνολικά πλήρωσα για να το πάρω. Και την 1η θέση να πετύχω στο τουρνουά είμαι ήδη 2 (donut)  χαμένος.

Έχετε το σφυρί λοιπόν! Τώρα βάζετε τις δεξιότητες του ήρωά σας μόνο σε μυαλό και διαίσθηση. Καθόλου δύναμη, καθόλου αντοχή! Δηλαδή χωρίς ρούχα είστε κάπως έτσι:

Spoiler

Βρίσκετε ρούχα που δίνουν μόνο δύναμη και αντοχή. Βοηθό επίσης με μόνο δύναμη και αντοχή. Και τελικά με ρούχα γίνεστε κάπως έτσι:
Spoiler

Τί πετύχατε; Είναι σα να δώσατε στον ήρωά σας μόνιμο σφυρί. Βγάζετε ρούχα, ρίχνετε τιμή σα να είχατε σφυρί. Βάζετε ρούχα, είστε κομπλέ για μάχες και ανέβασμα τιμής σε τουρνουά. Ξαναβγάζετε ρούχα, ξαναπέφτετε. Όσες φορές θέλετε και ΠΟΛΥ άνετα.

Δουλεύει αυτό το σύστημα; Φυσικά, ορίστε και η απόδειξη: Μετά από εντατικές δοκιμές αρκετών εβδομάδων στα κέντρο ερευνητικών δοκιμών House of Miracles (gr9) (http://forum.gr.hero...se-of-miracles/) να ποιά ήταν τα αποτελέσματα:

Ανέβασμα τιμής σε μιά εβδομάδα:
Spoiler

Κατέβασμα τιμής σε μία εβδομάδα:
Spoiler

Παρότι έχετε πολύ υψηλό μυαλό και διάισθηση, η μικρή αντοχή σας επιτρέπει να χάνετε από πολύ πιο αδύναμους παίκτες με ένα-δυο χτυπήματα. Να πόσο άνετα:
Spoiler

Με το μόνιμο σφυρί θα κερδίζετε περπατώντας τα τουρνουά τιμής. Έχετε μεγάλο πλεονέκτημα έναντι όλων των άλλων αντιπάλων σας στο τουρνουά (σχεδόν σα να είχατε κανονικό σφυρί) και απειλείστε μόνο από άλλους παίκτες που επίσης έχουν σφυρί (μόνιμο ή κανονικό).

Επιπλέον, με το μόνιμο σφυρί δε σας νοιάζουν πια οι στολές του κακοποιού. Αφού έχετε συγκεντρώσει όλες τις βασικές σας δεξιότητες στο μυαλό και στη διαίσθηση, ιδανικές στολές είναι αυτές του Ασημένιου και του Χρυσού Πρωταθλήματος. Φορέστε 3 κομμάτια από τη μία και 2 από την άλλη και είστε κομπλέ για +14% στη διαίσθηση και +7% στο μυαλό. Φτιάξτε κι έναν βοηθό με δεξιότητες Μαύρος Πάγος (ή Κεφαλιά) - Τέσσερα Μάτια - Ξεγελώντας το Θάνατο και είστε έτοιμοι για ΜΕΓΑΛΗ ζημιά όταν φοράτε ρούχα. Φυσικά καλό θα είναι να συγκεντρώσετε κι ένα σετ ρούχων που σας δίνει μόνο αντοχή για να βγάζετε τις δύσκολες και τις ειδικές αποστολές.

Μόνιμο σφυρί λοιπόν! Άντε, καλορίζικο! Και ο Θωρ μαζί σας! ;)

DrSrDr


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Rival, odi και σε 32 άλλους

#2 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.088 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.745

Δημοσιεύτηκε 06 Ιούνιος 2016 - 21:00:46

Spoiler

Αυτή την ιδέα την χρησιμοποιούν πολλοί στο εξωτερικό ;)


  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper και Varg

#3 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 06 Ιούνιος 2016 - 21:06:01

Χμμ... αρκετά εντυπωσιακός τρόπος, εύγε Γιαννάκο! :)

 

Μια ερώτηση μόνο: Πώς θα βρίσκουμε αντικείμενα που βελτιώνουν δύναμη και αντοχή εφόσον οι βασικές τους δεξιότητες θα είναι χαμηλές;


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#4 HELLSCREAM

HELLSCREAM

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 51 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑΘΗΝΑ
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:JOK3R
Φήμη: 65

Δημοσιεύτηκε 06 Ιούνιος 2016 - 23:50:00

καλησπερα πρωην συμπαικτα ,

αυτη η λογικη του σφυριου αρμοζει σε "μοναχικους λυκους"-τρολλερς-δοκιμαστες για παικτες ομαδος δεν αξιζει χανουνε παραπολυ σε ικανοτητες  :X

ναι ειναι ενας τελειος τροπος να μπαινοβγαινει καποιος για 10αδα τιμης με την παραμετρο οτι θα τον ανεχεται η ομαδα του και θα υπαρχει καπιοιος να τον σεταρει σαν τρελος

γτ απο τι θυμαμαι σε αυτο το τουρ σε σεταρα εγω με 170.000τιμη τις 2τελευταιες μερες  και αυτο γτ ειχα για το λβλ μου υπερβολικη εως μηδενικη δυναμη οποτε χωρις τεραστια εξωτερικη λογω συγκιριων βοηθειας θα τον κλαιγαμε τον τροπο  (crying2) +οτι με αυτον τον τροπο θα ειχαμε μεγαλυτερες βαβουρες στις ομαδες  με τα τουρνουα τιμης.

ΓΝΩΜΗ μου  (angel) μακραν ο καλυτερος τροπος ειναι η μηδενικη δυναμη το κλασσικο αδυναμος με μικρες παραλαγες σε οπλισμο και βοηθο και κανεις την "ΦΑΣΗ" σου με τις 3αδουλες στα τιμης και βοηθας!!!πολυ την ομαδα αλλα με τις παραλλαγες κανεις  (clown) τους αμυαλους  (wave)

 

 

 

 

ΒΕΒΑΙΑ παντα ο καθενας σκεφτεται τι θελει να κανει (think) τουρνακιας 3αδας καθε 7μερες σε "νεκρη"ομαδα ή καποιον πολυ δυνατο-χρησιμο στην ομαδα  10αδατο στα τουρνουα καθε 7μερες και 3αδατο καθε 14μερες ουψ  (grin)


  • Αυτό αρέσει σε Μιχαλης33, DrSuperDuper και omg3lol6

DON'T BE MAD CAUSE U ARE BAD


#5 john123

john123

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 417 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλάδα
  • Ομάδα:TOPSCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:John123






Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 07 Ιούνιος 2016 - 08:22:46

Καλημέρα, ωραία ή ιδέα σου με πολύ μυαλό και διαίσθηση αλλά γιατί να μην έχουμε λίγη δύναμη χωρίς ρούχα(18) και αντοχή, διασθηση και μυαλό;
  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

GR6---->KILLERS<3
GR1---->F.O.T.D<3
Gr13--->KILL EM ALL<3


#6 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 07 Ιούνιος 2016 - 18:37:33

[/spoiler]Αυτή την ιδέα την χρησιμοποιούν πολλοί στο εξωτερικό ;)

 

Ενδιαφέρον. Μπορείς να δείξεις μερικά screenshots; Αξίζει να δούμε τι ρούχα βάζουν και τι δεξιότητες έχουν στους βοηθούς τους. Ίσως μας δώσουν κι άλλες ιδέες.

 

Χμμ... αρκετά εντυπωσιακός τρόπος, εύγε Γιαννάκο! :)

 

Μια ερώτηση μόνο: Πώς θα βρίσκουμε αντικείμενα που βελτιώνουν δύναμη και αντοχή εφόσον οι βασικές τους δεξιότητες θα είναι χαμηλές;

 

Ρούχα και αντικείμενα υπάρχουν παντού. Στο κατάστημα, σε αποστολές, κλπ. Εμένα πάντως το αγαπημένο μαγαζί για ψώνια είναι οι ειδικές αποστολές. Κάνεις μια βόλτα, κρατάς ρούχα και αντικείμενα που σου δίνουν είτε αποκλειστικά δύναμη, ή αποκλειστικά αντοχή ή συνδυασμό τους. Τα άλλα ή πλυντήριο ή πούλημα. Σε λίγες μέρες έχεις φτιάξει τα ρούχα όπως τα θέλεις.

 

καλησπερα πρωην συμπαικτα ,

αυτη η λογικη του σφυριου αρμοζει σε "μοναχικους λυκους"-τρολλερς-δοκιμαστες για παικτες ομαδος δεν αξιζει χανουνε παραπολυ σε ικανοτητες  :X

ναι ειναι ενας τελειος τροπος να μπαινοβγαινει καποιος για 10αδα τιμης με την παραμετρο οτι θα τον ανεχεται η ομαδα του και θα υπαρχει καπιοιος να τον σεταρει σαν τρελος

γτ απο τι θυμαμαι σε αυτο το τουρ σε σεταρα εγω με 170.000τιμη τις 2τελευταιες μερες  και αυτο γτ ειχα για το λβλ μου υπερβολικη εως μηδενικη δυναμη οποτε χωρις τεραστια εξωτερικη λογω συγκιριων βοηθειας θα τον κλαιγαμε τον τροπο  (crying2) +οτι με αυτον τον τροπο θα ειχαμε μεγαλυτερες βαβουρες στις ομαδες  με τα τουρνουα τιμης.

ΓΝΩΜΗ μου  (angel) μακραν ο καλυτερος τροπος ειναι η μηδενικη δυναμη το κλασσικο αδυναμος με μικρες παραλαγες σε οπλισμο και βοηθο και κανεις την "ΦΑΣΗ" σου με τις 3αδουλες στα τιμης και βοηθας!!!πολυ την ομαδα αλλα με τις παραλλαγες κανεις  (clown) τους αμυαλους  (wave)

 

 

 

 

ΒΕΒΑΙΑ παντα ο καθενας σκεφτεται τι θελει να κανει (think) τουρνακιας 3αδας καθε 7μερες σε "νεκρη"ομαδα ή καποιον πολυ δυνατο-χρησιμο στην ομαδα  10αδατο στα τουρνουα καθε 7μερες και 3αδατο καθε 14μερες ουψ  (grin)

 

Πολύ σωστή παρατήρηση! Πράγματι εγώ είχα την ευχέρεια να το δοκιμάσω γιατί είμαι μόνος μου σε μια πολύ μικρή ομάδα. Αν έπαιζα σε καμιά ομάδα στο top-10 και το έκανα αυτό, ο αρχηγός θα είχε φρικάρει. (grin)

Όμως αυτό ισχύει για τις παραδοσιακές ομάδες που παίζουν με το συνηθισμένο τρόπο.

Με το μόνιμο σφυρί μπορείς να ανεβοκατεβάζεις τιμή και να κερδίζεις τουρνουά χωρίς τη βοήθεια της ομάδας σου. Έστω κι αν είσαι απολύτως μόνος σου. Το μόνο που κάνεις όταν θέλεις να ανέβεις είναι να βαράς από τον πάτο της λίστας άτομα που θέλουν να πέσουν κι εκείνα πολύ συχνά ανταποδίδουν (σε σετάρουν) γιατί τους συμφέρει επίσης. Κι όταν θέλεις να πέσεις βαράς μονοψήφια levels που πάλι ανταποδίδουν για τιμή και κέρματα. Δηλαδή ξεφεύγεις από το παραδοσιακό μοντέλο "ανταλλάσσω τιμή μόνο με τους συμπαίκτες μου".

Φαντάσου τώρα μια μη παραδοσιακή ομάδα (σαν τις μικρές 10μελείς που φτιάχνουμε στον gr14 για την Επανάσταση) που όλοι οι παίκτες έχουν μόνιμο σφυρί. Μπορούν να ανεβοκατεβαίνουν όλοι μαζί! Εντάξει η ομάδα δεν θα πάει στη δεκάδα του server για να χτυπήσει τρόπαια, αλλά μπορεί να μονοπωλεί τη δεκάδα του τουρνουά τιμής βδομάδα παρά βδομάδα. Λίγο είναι; Άσε που με την ίδια ευκολία μπορεί να ανεβοκατεβάζει τιμή και για τα ομαδικά τουρνουά.

Παρεμπιπτόντως, μια που ανέφερα τον gr14, όποιος ξεκινά εκεί μπορεί να φτιάξει τον παίκτη του από την αρχή με 10 δύναμη και 10 αντοχή και να γλιτώσει το κυνήγι του σφυριού.

 

Καλημέρα, ωραία ή ιδέα σου με πολύ μυαλό και διαίσθηση αλλά γιατί να μην έχουμε λίγη δύναμη χωρίς ρούχα(18) και αντοχή, διασθηση και μυαλό;

 

Γιατί όσο πιο μικρή δύναμη και αντοχή έχεις, τόσο πιο πολλή τιμή μπορείς να ρίξεις.


  • Αυτό αρέσει στον/η dina, HELLSCREAM, giann657 και σε 3 άλλους

#7 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 08 Ιούνιος 2016 - 13:00:08

Επιτέλους βλέπουμε έναν σωστό και πρωτότυπο τρόπο για την αξιοποίηση του σφυριού. ;) Εύχομαι να συνεχίσουν οι δοκιμές στο κέντρο ερευνητικών δοκιμών και σύντομα να έχουμε και άλλα νέα κόλπα. :P

 

Αλλά μετά οι δεξιότητες σου δεν γίνονται κάπως μέτριες για το επίπεδο σου;


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#8 Vinum

Vinum

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 262 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚαβαλα
  • Ομάδα:Protectors of the world
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:Dio
Φήμη: 77

Δημοσιεύτηκε 08 Ιούνιος 2016 - 16:11:43

Πήρα σφυρί στο γρ14 και θα το δοκιμασο.
  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#9 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 08 Ιούνιος 2016 - 18:03:40

Επιτέλους βλέπουμε έναν σωστό και πρωτότυπο τρόπο για την αξιοποίηση του σφυριού. ;) Εύχομαι να συνεχίσουν οι δοκιμές στο κέντρο ερευνητικών δοκιμών και σύντομα να έχουμε και άλλα νέα κόλπα. :P

 

Αλλά μετά οι δεξιότητες σου δεν γίνονται κάπως μέτριες για το επίπεδο σου;

 

Όταν βαρεθείς να κερδίζεις τουρνουά τιμής, θα έχεις κερδίσει τόσα ντόνατς που θα είναι εύκολο να βρεις άλλο ένα σφυρί και να ξανακάνεις τις δεξιότητές σου όπως θέλεις.

 

Πήρα σφυρί στο γρ14 και θα το δοκιμασο.

 

Για τον gr14 είναι πολύ νωρίς ακόμα να βάλεις σφυρί. Κάποιος που ξεκινά τώρα εκεί μπορεί απλώς να μην ανεβάσει καθόλου δύναμη και αντοχή και γλιτώνει το σφυρί.


  • Αυτό αρέσει σε dina και hero333

#10 TheBestOfAll

TheBestOfAll

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 467 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 424

Δημοσιεύτηκε 08 Ιούνιος 2016 - 18:24:16

Μπραβο ντοκτορ ωραια η ιδεα σου και ηθελα να παρω σφυρακι τωρα να εχω 10 την δυναμη να ανεβοκατεβαινω στα τουρνουα να βγαλω κανα λουκουμι αλλα με την μεθοδο σου με κοβω να βγαζω τα διπλασια (grin)


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#11 Vinum

Vinum

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 262 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚαβαλα
  • Ομάδα:Protectors of the world
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:Dio
Φήμη: 77

Δημοσιεύτηκε 10 Ιούνιος 2016 - 04:35:54

[quote name="DrSuperDuper" post="101428" timestamp="1465409020"]Όταν βαρεθείς να κερδίζεις τουρνουά τιμής, θα έχεις κερδίσει τόσα ντόνατς που θα είναι εύκολο να βρεις άλλο ένα σφυρί και να ξανακάνεις τις δεξιότητές σου όπως θέλεις.
 

 
Για τον gr14 είναι πολύ νωρίς ακόμα να βάλεις σφυρί. Κάποιος που ξεκινά τώρα εκεί μπορεί απλώς να μην ανεβάσει καθόλου δύναμη και αντοχή και γλιτώνει το σφυρί.[/qu

Το έχω στην αποθήκη για τους μεγαλωσω λβλ
  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#12 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.088 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.745

Δημοσιεύτηκε 10 Ιούνιος 2016 - 16:31:54

f22c3938a03e4d64b1809d04c169f4c4.png 

 

Τα ρούχα του είναι αποκλειστικά αντοχής και δύναμης  ;)  Ο βοηθός δεν είναι στο 30 λεβελ . 


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#13 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 11 Ιούνιος 2016 - 21:09:09

Τα ρούχα του είναι αποκλειστικά αντοχής και δύναμης  ;)

 

Είναι από κάποιο σετ ή ότι να 'ναι;

 

 

Ο βοηθός δεν είναι στο 30 λεβελ . 

 

Δεξιότητες βοηθού μπορείς να δεις;



#14 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.088 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.745

Δημοσιεύτηκε 11 Ιούνιος 2016 - 22:38:38

Είναι από κάποιο σετ ή ότι να 'ναι;

Όχι , είναι κανονικά ρούχα που δίνουν μόνο αντοχή και δυναμη



Δεξιότητες βοηθού μπορείς να δεις;


Νομίζω κεφάλια , μάτι αετού , ξεγελώντας το θάνατο ;)
  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#15 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 12 Ιούνιος 2016 - 15:46:48

Πολύ ωραίο θέμα,τελικά έχουμε να μάθουμε πολλά από τους ξένους ακόμα και σε ένα παιχνίδι !!!!



#16 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 14 Ιούνιος 2016 - 15:19:27

Πολύ ωραίο θέμα,τελικά έχουμε να μάθουμε πολλά από τους ξένους ακόμα και σε ένα παιχνίδι !!!!

 

Δεν θα τον χαρακτήριζα και ως ΄΄ξένο΄΄ τον Γιάννη, ούτε κανέναν από εδώ μέσα...

Ξένος για μένα είναι αυτός που ανήκει από διαφορετική χώρα... 

 

Εξάλλου ακόμα και η συνομιλία μέσω διαδικτύου, μπορώ να πω ότι κάνει δύο ανθρώπους σαν να γνωρίζονται από μικρά παιδιά. Αναπτύσσει μεγάλες σχέσεις... ο καθένας βέβαια έχει την γνώμη του για το κάθε άτομο... 



#17 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 14 Ιούνιος 2016 - 15:46:13

Δεν θα τον χαρακτήριζα και ως ΄΄ξένο΄΄ τον Γιάννη, ούτε κανέναν από εδώ μέσα...

Ξένος για μένα είναι αυτός που ανήκει από διαφορετική χώρα... 

 

Εξάλλου ακόμα και η συνομιλία μέσω διαδικτύου, μπορώ να πω ότι κάνει δύο ανθρώπους σαν να γνωρίζονται από μικρά παιδιά. Αναπτύσσει μεγάλες σχέσεις... ο καθένας βέβαια έχει την γνώμη του για το κάθε άτομο... 

Μην βιάζεσαι να σχολιάζεις πάντα !!!! Να διαβάζεις πιο προσεκτικά,εγώ εννοώ ξένους τους παίχτες που δεν παίζουν στον ελληνικό διακομιστή και όχι την καταγωγή κάποιου,το κόλπο αυτό το έχω προσέξει σε πολλούς ξένους σερβερ και εδώ έρχεται και το επιβεβαιώνει και ο παραπάνως παίχτης που μας είπε ότι το χρησιμοποιούν συχνά οι ξένοι αυτό το κόλπο.


Επεξεργάστηκε από Varg, 14 Ιούνιος 2016 - 15:46:53.


#18 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 14 Ιούνιος 2016 - 16:53:30

Μην βιάζεσαι να σχολιάζεις πάντα !!!! Να διαβάζεις πιο προσεκτικά,εγώ εννοώ ξένους τους παίχτες που δεν παίζουν στον ελληνικό διακομιστή και όχι την καταγωγή κάποιου,το κόλπο αυτό το έχω προσέξει σε πολλούς ξένους σερβερ και εδώ έρχεται και το επιβεβαιώνει και ο παραπάνως παίχτης που μας είπε ότι το χρησιμοποιούν συχνά οι ξένοι αυτό το κόλπο.

 

Χαχαχα... δεν βιάζομαι φίλε μου, μην ανησυχείς, και αυτό δε μπορείς να το κρίνεις εσύ ο ίδιος...

 

Και όταν λες ΄΄ξένους΄΄ , ότι μαθαίνουμε κάτι ακόμα και στην ζωή από αυτούς, μου φάνηκε τελείως ανθρώπινο και όχι για παίκτη στο παιχνίδι... ο καθένας με το σκεπτικό του. Σε ευχαριστώ που μου το είπες.



#19 stelios03

stelios03

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 379 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλαδα
  • Ομάδα:The heroes 2016
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:stelios76
Φήμη: 370

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούνιος 2016 - 07:23:28

Τι πρεπει να πουμε για σενα τελος παντων; Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΗΡΩΑΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ!!!


Επεξεργάστηκε από stelios03, 15 Ιούνιος 2016 - 07:24:42.


#20 KOLLIASKIANTEGEIA5000

KOLLIASKIANTEGEIA5000

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 114 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη και πιο συγκεκριμένα Ρετζίκι
  • Ομάδα:THE INACCESSIBLES
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:KOLLIAS5000
Φήμη: 495

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούνιος 2016 - 08:16:06

Ξέρω ''κάποια'' που ξόδεψε 300 ντονατ και δεν το βρήκε!




Πήγαινε στο τελευταίο μήνυμα



Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Κόλπα, Συμβουλές, Σφυρί, Τουρνουά, Τιμή, DrSrDr

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες