Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Για το καλό όλων μας!

Προσοχή Gr15 Ομάδες

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
15 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.089 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.747

Δημοσιεύτηκε 14 Σεπτέμβριος 2016 - 21:04:14

Καλησπέρα. Είμαι σύμβουλος μιας ομάδας στον gr3. Έχει δημιουργηθεί ένα θέμα το οποίο στην ομάδα μας θεωρούμε ότι προκαλεί σημαντικό πρόβλημα στον σέρβερ και για αυτό θέλουμε να προτείνουμε μια αλλαγή. Το θέμα έχει ως εξής: Αρκετές ομάδες έχοντας θέσει ως στόχο την κορυφή του σέρβερ από εκεί που είχαν πλήρη ανάπτυξη των αναβαθμίσεων της ομάδας τους, αντάλλαξαν τις ομάδες τους με μικρότερες έτσι ώστε να περιορίσουν τις αναβαθμίσεις και να κρατήσουν κλειδωμένο το ένα τρόπαιο. Επίσης μερικές ομάδες αναβαθμίζονται στο 97% και μετά σταματάνε τις επεκτάσεις . Πράττοντας αυτό μένουν με 4 τρόπαια αντί για 5. Έτσι γίνεται δύσκολο για μια άλλη ομάδα να τους κερδίσει. Τα τρόπαια στον σέρβερ παραμένουν στις ίδιες ομάδες για πάρα πολύ καιρό και έχουν δημιουργήσει τεράστιο αδιέξοδο στον σέρβερ. Οι μικρότερες ομάδες δεν μπορούν να κερδίσουν πλέον τρόπαια με αποτέλεσμα και αρκετοί από τους παίχτες να έχουν εγκαταλείψει ήδη τον σέρβερ πράγμα που οδηγεί στην γενικότερη ερημοποίηση του σέρβερ. Εμείς σαν ομάδα δεν δεχόμαστε να καταστρέφονται οι κόποι τόσων μηνών από τόσους πολλούς παίχτες για ένα σύνολο ομάδων που έχουν αυτοσκοπό την κορυφή και όχι την διασκέδαση μέσα από το παιχνίδι.

 

Έχουμε να προτείνουμε το ακόλουθο ως λύση:

 

Για κάθε τρόπαιο που έχει κλειδωμένο μια ομάδα να έχει αντίστοιχη ποινή με συντελεστή της τάξης του 20% στην κερδισμένη τιμή από κάθε νίκη. Για παράδειγμα αν μια ομάδα έχει κλειδωμένα 2 τρόπαια να έχει συντελεστή ποινής 40% στην κερδισμένη τιμή. Αν κάποια ομάδα έχει κλειδωμένο ένα τρόπαιο να έχει συντελεστή ποινής 20% στην κερδισμένη τιμή.

 

Μια ακόμα καλύτερη ιδέα θα ήταν :

 

Μετά τις πρώτες τρεις θέσεις τροπαίων που ανοίγουν σταδιακά μία μία, οι υπόλοιπες δύο, η 4η και η 5η να ανοίγουν ταυτόχρονα... έτσι, κάποιος θα ήταν υποχρεωμένος είτε να σταματήσει την ανάπτυξη της ομάδας πολύ πρόωρα ανοίγοντας μόνο 3 θέσεις τροπαίων ή αναγκαστικά αφού θα άνοιγαν και οι 5 θέσεις, θα έπρεπε η ομάδα να επεκταθεί στο maximun. Αυτός κατά τη γνώμη μου είναι ένας πολύ απλός τρόπος που θα έλυνε το πρόβλημα αυτό μια για πάντα και θα μπορούσαμε επιτέλους να παίξουμε το παιχνίδι ως ίσος προς ίσο και να επεκτείνουμε τις ομάδες μας στο 100% όπως έχουμε δικαίωμα να κάνουμε. 

 

Τώρα που βγαίνει ο καινούργιος διακομιστής θα ήταν η τέλεια ευκαιρία για αυτές τις ιδέες .  ;)

 

Παρακαλώ να δείτε το θέμα με γνώμονα το καλό όλων μας διότι όσο πιο λίγοι μένουμε τόσο πιο ανιαρό γίνεται το παιχνίδι για όλους μας.


  • Αυτό αρέσει στον/η Naty, Psychedelic Malousis, WarriorGR και σε 4 άλλους

#2 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 14 Σεπτέμβριος 2016 - 22:31:15

Υπάρχει μια λύση,αφήνετε την μεγάλη ομάδα μπαίνετε σε μικρή και την αναβαθμίζεται όσο χρειάζεται για να είστε ανταγωνιστική σε σχέση με αυτούς που έχουν την ομάδα όσο όσο αναβαθμισμένη για να κρατάνε 4 τρόπαια,εάν έχετε δυνατούς ήρωες μπορείτε να τους κλέψετε και τρόπαιο,διώχνετε και τα δικά σας τρόπαια και τους χτυπάτε στα ίσα.

Εγώ πάντως δεν συμφωνώ,επειδή είναι σαν να μπαίνει η εταιρία στο παιχνίδι μας και στο τρόπο με τον οποίο θα παίζουμε(Να τονίσω ότι δεν βρίσκομαι σε τέτοια ομάδα),έτσι δεν θα υπάρχει πολύ ενδιαφέρον εάν περιορίζεται η ευρηματικότητα μας.


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#3 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.089 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.747

Δημοσιεύτηκε 15 Σεπτέμβριος 2016 - 11:43:13

Υπάρχει μια λύση,αφήνετε την μεγάλη ομάδα μπαίνετε σε μικρή και την αναβαθμίζεται όσο χρειάζεται για να είστε ανταγωνιστική σε σχέση με αυτούς που έχουν την ομάδα όσο όσο αναβαθμισμένη για να κρατάνε 4 τρόπαια,εάν έχετε δυνατούς ήρωες μπορείτε να τους κλέψετε και τρόπαιο,διώχνετε και τα δικά σας τρόπαια και τους χτυπάτε στα ίσα.
Εγώ πάντως δεν συμφωνώ,επειδή είναι σαν να μπαίνει η εταιρία στο παιχνίδι μας και στο τρόπο με τον οποίο θα παίζουμε(Να τονίσω ότι δεν βρίσκομαι σε τέτοια ομάδα),έτσι δεν θα υπάρχει πολύ ενδιαφέρον εάν περιορίζεται η ευρηματικότητα μας.

Μα γιατί να κάνω αυτά που κοροϊδεύω?? Γιατί να αλλάξω εγώ και να μην αλλάξουν εκείνοι?? Και δεν την θεωρώ και λύση..

#4 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 15 Σεπτέμβριος 2016 - 12:07:48

Επειδή όπως ανέφερα και πιο πάνω,για εμένα τουλάχιστον δεν θα ήταν καλό να περιορίζονται η στρατηγικές μας και οι ελευθερίες επιλογής παιχνιδιού,γιατί έτσι θα ήταν ανιαρό το παιχνίδι και θα έχανε αυτήν την ιδιαιτερότητα που έχει ότι μπορείς να σκαρφιστείς πολλά και διάφορα κόλπα για να γίνεις πιο δυνατός και να επιβληθείς στους άλλους,εάν είναι έτσι λέω εγώ τώρα να βγάλουν και της ομάδες που κάνουν καλύψεις,δηλ. να μπορεί να κάνει ανά δύο ημέρες η κάθε ομάδα επιθέσεις στους άλλους(ΞΕΡΩ ΑΚΡΑΙΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΕΡΝΩ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ! ) Με λίγα λόγια εγώ δεν συμφωνώ ή προσαρμόζεσαι στα δεδομένα και της στρατηγικές του κάθε σερβερ ή συνεχίζεις με τον ίδιο ρυθμό,που από τι μας λες δεν φέρνει και αποτέλεσμα αφού φεύγουν πολύ παίχτες από τον σερβερ σας για αυτόν τον λόγο.

Δεν ξέρω μπορεί να είμαι και εγώ λάθος ή να το βλέπω λάθος το θέμα,αλλά τώρα όπως το σκέφτομαι δεν συμφωνώ

Απλώς διάλογο και ανταλλαγή απόψεων κάνω ;) 


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#5 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.089 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.747

Δημοσιεύτηκε 15 Σεπτέμβριος 2016 - 14:27:41

Επειδή όπως ανέφερα και πιο πάνω,για εμένα τουλάχιστον δεν θα ήταν καλό να περιορίζονται η στρατηγικές μας και οι ελευθερίες επιλογής παιχνιδιού,γιατί έτσι θα ήταν ανιαρό το παιχνίδι και θα έχανε αυτήν την ιδιαιτερότητα που έχει ότι μπορείς να σκαρφιστείς πολλά και διάφορα κόλπα για να γίνεις πιο δυνατός και να επιβληθείς στους άλλους,εάν είναι έτσι λέω εγώ τώρα να βγάλουν και της ομάδες που κάνουν καλύψεις,δηλ. να μπορεί να κάνει ανά δύο ημέρες η κάθε ομάδα επιθέσεις στους άλλους(ΞΕΡΩ ΑΚΡΑΙΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΕΡΝΩ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ! ) Με λίγα λόγια εγώ δεν συμφωνώ ή προσαρμόζεσαι στα δεδομένα και της στρατηγικές του κάθε σερβερ ή συνεχίζεις με τον ίδιο ρυθμό,που από τι μας λες δεν φέρνει και αποτέλεσμα αφού φεύγουν πολύ παίχτες από τον σερβερ σας για αυτόν τον λόγο.
Δεν ξέρω μπορεί να είμαι και εγώ λάθος ή να το βλέπω λάθος το θέμα,αλλά τώρα όπως το σκέφτομαι δεν συμφωνώ
Απλώς διάλογο και ανταλλαγή απόψεων κάνω ;)

Εγώ όμως δεν θέλω να προσαρμοστώ στα δεδομένα του σερβερ.. Τότε θα μείνω με σταυρωμένα χέρια περιμένοντας κάνα παλιό παίκτη να γυρίσει και να γίνω πιο δυνατός ή παρατάω το παιχνίδι.. Για αυτό και δημοσίευσα αυτην την ιδέα. Γιατί θέλω να συνεχίσω να προσπαθώ με δίκαιους όρους για όλους τους παίκτες! Επίσης δεν είπα πως αυτή η στρατηγική δεν επιτρέπεται αλλά εγώ προσπαθώ να αποτρεψω αυτές τις 2-3 ομάδες να έχουν τρόπαια(κυρίως προπονήσεις) και με την βοήθεια αυτών να φτάσουν στο Θεό. Δηλαδή είναι κρίμα να χαλάσει και ο 15 από αυτό εδώ που το λένε 96% επέκταση και 5ο τρόπαιο κλειδωμένο..

Επεξεργάστηκε από goof123, 15 Σεπτέμβριος 2016 - 14:29:45.


#6 thimios2

thimios2

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 177 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτον Κοσμο Μου!!!!!
  • Ομάδα:Cals
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:thimios2
Φήμη: 85

Δημοσιεύτηκε 15 Σεπτέμβριος 2016 - 16:25:49

Όλες οι ομαδες που ειναι πρωτια αυτο κανουν..Γιατι αμα ξεκλειδωσουν 5ο τροπαιο θα πεσουν απο την πρωτη θεση Και μενουν κλειστα με 4 τροπαια ενω αμα ανοιγαν 5ο θα ειχε πιο ενδιαφέρον στους ανενεργους σερβερς!


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#7 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 16 Σεπτέμβριος 2016 - 21:26:54

Καλησπέρα Ραφαήλ,

 

 είχες ξανά ανοίξει ίδιο θέμα και σου είχα απαντήσει κατάλληλα, όπως πολλοί άλλοι οι οποίοι ήταν αντίθετοι μαζί σου.. καταρχάς όπως έχουμε πει κι΄άλλες φορές, έχουμε δικαίωμα επίσης να επεκτείνουμε την ομάδα μας είτε στο 97% είτε στο 100%, και σε αυτό δε μπορεί να μας εμποδίσει κάποιος.

 Θέλεις να παίξεις περισσότερο κέρμα; 50/50 κίνητρο, θέλεις να παίξεις με λιγότερο κέρμα αλλά με ένα τρόπαιο λιγότερο το οποίο δε θα σου χαμηλώνει άλλα -10% στις μονομαχίες; 44/50 ..

 

 Είχα πει πάλι πώς και οι δύο ομάδες έχουν κάποιο πλεονέκτημα σε αυτό γιατί και οι δύο ομάδες κάτι παραπάνω κερδίζουν από την άλλη... φυσικά πολλοί το θεωρούν πρόβλημα, αλλά είναι κάτι το οποίο δεν χρειάζεται και τόσο, γιατί δεν είναι απαραίτητο. 

 

 Βέβαια, στην αρχή είναι λιγάκι λογικό οι ομάδες να μένουν στο 97%, δηλαδή είναι σχετικά και με την δυναμικότητα του σέρβερ.. αν ο σέρβερ έχει πρώτο αρχίσει, προφανώς και θα μείνουν στο 97%. Αν οι πρώτες ομάδες εν καιρώ έχουν γίνει πιο ισχυρές και νομίζουν πώς μπορούν να αντεπεξέλθουν στις επιθέσεις των υπολοίπων και με 5 τρόπαια, χωρίς να υπάρχει κάποια ιδιαίτερη δυσκολία στην μάχη, τότε το κάνουν στο 100%.

 

 Γενικά μπορούμε να εκμεταλλευτούμε τέτοιου είδους πράγματα, για να έχουμε μεγαλύτερα πλεονεκτήματα. Το παιχνίδι δημιουργήθηκε έτσι, δεν νομίζω να είχε μεριμνήσει για το αν θα παίζαμε έτσι, οπότε προφανώς και δε μπορεί να το αλλάξει.


  • Αυτό αρέσει σε goof123 και Varg

#8 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 16 Σεπτέμβριος 2016 - 22:03:11

Αυτό με τα 4 τρόπαια θεωρώ είναι πια ξεπερασμένο, απλώς δεν το έχουν καταλάβει ακόμα όλοι.

Τι έχει αλλάξει; Μα ο αριθμός των τρόπαιων, πλέον οι χαμηλότερες ομάδες είναι φορτωμένες με τρόπαια (τόλμης αλλά δεν το λέμε) και συνεπώς οι πρώτες ομάδες δεν κινδυνεύουν να χάσουν τρόπαια εύκολα. 

Ας πάρουμε έναν τυπικό σέρβερ που οι 2 πιο δυνατές ομάδες έχουν μαζέψει όλη την "αφρόκρεμα¨ του σέρβερ οπότε με 1-2 τρόπαια διαφορά δεν χάνουν από τις υπόλοιπες. Και έστω ότι η μια ομάδα έχει ανοίξει τα 4 τρόπαια και η άλλη και τα 5. Τι θα συμβεί; Η πρώτη ομάδα θα νικάει την άλλη και θα είναι πρώτη στην κατάταξη αλλά η δεύτερη με ένα τρόπαιο περισσότερο μακροπρόθεσμα θα κάνεις τους παίκτες τις πιο δυνατούς. Ομοίως και στις υπόλοιπες χαμηλότερης δυναμικότητας ομάδες.


  • Αυτό αρέσει σε goof123 και ganechita

#9 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.089 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.747

Δημοσιεύτηκε 17 Σεπτέμβριος 2016 - 07:49:44

Αυτό με τα 4 τρόπαια θεωρώ είναι πια ξεπερασμένο, απλώς δεν το έχουν καταλάβει ακόμα όλοι.
Τι έχει αλλάξει; Μα ο αριθμός των τρόπαιων, πλέον οι χαμηλότερες ομάδες είναι φορτωμένες με τρόπαια (τόλμης αλλά δεν το λέμε) και συνεπώς οι πρώτες ομάδες δεν κινδυνεύουν να χάσουν τρόπαια εύκολα. 
Ας πάρουμε έναν τυπικό σέρβερ που οι 2 πιο δυνατές ομάδες έχουν μαζέψει όλη την "αφρόκρεμα¨ του σέρβερ οπότε με 1-2 τρόπαια διαφορά δεν χάνουν από τις υπόλοιπες. Και έστω ότι η μια ομάδα έχει ανοίξει τα 4 τρόπαια και η άλλη και τα 5. Τι θα συμβεί; Η πρώτη ομάδα θα νικάει την άλλη και θα είναι πρώτη στην κατάταξη αλλά η δεύτερη με ένα τρόπαιο περισσότερο μακροπρόθεσμα θα κάνεις τους παίκτες τις πιο δυνατούς. Ομοίως και στις υπόλοιπες χαμηλότερης δυναμικότητας ομάδες.

Ας πάρουμε ένα παράδειγμα και ας πουμε πως 2 ομάδες , η μία με 4 τρόπαια προπόνησης και η άλλη με 5 τρόπαια ενέργειας. Έτσι όπως το βλέπετε τώρα νομίζω πως όλοι θα πείτε την ομάδα με τις 4 προπονήσεις.. Και σωστά θα πείτε..Αλλά αυτή η ομάδα κάνει προπονήσεις και την βασική της ενέργεια. Η άλλη ομάδα με τα 5 τρόπαια ενέργειας κάνει όλη την ενέργεια(+ανανεώσεις) και τις μισές προπονήσεις. Συμπέρασμα: Η ομάδα με τις προπονήσεις έχεις +20 δεξιότητες δωρεάν κάθε ημέρα που αυτό μετατρέπεται σε 140 δεξιότητες την εβδομάδα. Η ομάδα με τις ενέργειες έχεις +8% περισσότερο κέρμα (λόγω της επέκτασης) και κάνει όλη την ενέργεια(για κέρματα βέβαια) και τις ανανεώσεις οπότε έχουμε: 400 ενέργεια(μαζί με τις ανανεώσεις). Ας πούμε πως μια αποστολή τους προσφέρει 10.000 κερματα(3 λεπτή). Αυτό συνεπάγεται σε περίπου 1,5 με 2 μύρια την ημέρα. Κρατώντας αυτά τα μύρια για μία εβδομάδα , εχεις 14 μύρια την εβδομάδα . Αυτό μετατρέπεται σε 140 δεξιότητες (Εάν το κάθε γύρισμα κοστίζει περίπου 100.000) Τέλος , βγάζοντας συμπέρασμα κατάλαβα πως σε βάθος χρόνου θα φανεί η διάφορα του "ενεργού" παίκτη (που κάνει μόνο την ενέργεια του) και θα περάσει αυτόν που είναι "ανενεργός"(Κάνοντας μόνο τις προπονήσεις του)

#10 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 17 Σεπτέμβριος 2016 - 08:21:43

Δεν είπα κάτι τέτοιο, Η ομάδα η δεύτερη όπως το θέλεις έχει ένα 300.000-400.000 κέρματα παραπάνω για κάποιον που κάνει όλες τις ενέργεις ημερησίως. Οπότε οι παίκτες με τις προπονήσεις θα έχουν το προβάδισμα.

 

Συγκρίνω παρόμοιες ομάδες με παρόμοια τρόπαια. Εφ' όσον πλέον είναι ευκολότερο να κρατήσεις 4 και 5 τρόπαια αφού όλες οι ομάδες είναι φορτωμένες λέω ότι η ομάδα με τα παραπάνω τρόπαια θυσιάζει την πρωτιά στην ομαδική κατάταξη για να δυναμώσει περισσότερο τους παίκτες της.


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#11 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2016 - 15:59:56

Δηλαδή καταρρίπτεται αυτό που λένε ότι ακόμα και ανενεργός παιίχτης με τρόπαια προπονήσεως δεν πιάνετε με τίποτα 

όσο και εάν χτυπιέσαι....;

Σύμφωνα με τους υπολογισμούς του goof ή όχι ;

Με λίγα λόγια ο ενεργός παίχτης(με τρόπαια ενέργειας) μπορεί να πιάσει τους παίχτες με προπονήσεις ή όχι ; 

Συγγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος αλλά είναι σημαντική ερώτηση.



#12 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2016 - 17:09:08

Να πιαστεί από ποιον; Ποια είναι η υποτιθέμενη σύγκριση, διευκρίνισε την ερώτηση για να απαντήσουμε. 



#13 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2016 - 17:13:40

Να πιαστεί από ποιον; Ποια είναι η υποτιθέμενη σύγκριση, διευκρίνισε την ερώτηση για να απαντήσουμε. 

Εάν το διαβάσεις ξανά θα καταλάβεις την ερώτηση μου. Τέλος πάντων.

Η ερώτηση μου είναι η εξής:Γίνεται ένας ενεργός παίχτης με τρόπαια ενέργειας να φτάσει έναν παίχτη που είναι σε ομάδα με τρόπαια προπονήσεων ; (Μου δημιουργήθηκε αυτή η απορία από την σύγκριση που έκανε ο φίλος μας ο goof)



#14 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2016 - 17:40:21

Και πάλι δεν είναι σαφής η ερώτηση σου αλλά θα πάρω 2 ενδεχόμενα:

1. Υποθέτουμε ότι και οι 2 κάνουν καθημερινά όλες τις ενέργειες και τις προπονήσεις τους και διαλέγουν παρεμφερείς αποστολές κερμάτων, ο ένας έχει 80 επιπλέον ενέργεια και ο άλλος 20 παραπάνω προπονήσεις, σε ομάδες με παρόμοιες επεκτάσεις. κάνουν επιθέσεις, ειδικές κλπ

Αν οι 2 παίκτες δεν είναι στην αρχή αλλά ας πούμε από 200 λέβελ και πάνω τότε: ο παίκτης που κάνει τις παραπάνω προπονήσεις θα παίρνει 10 μονάδες βασικών δεξιοτήτων καθημερινά επιπλέον. Ο παίκτης με τις 80 παραπάνω ενέργειες θα μπορεί να παίρνει ανάλογα με το λέβελ από 250 έως και 400-500 χιλιάδες παραπάνω κέρματα, είναι απίθανο  όσο ανεβαίνει η αξία των δεξιοτήτων να μπορεί να αγοράζει 10 μονάδες βασικών δεξιοτήτων  Μοιραία ο παίκτης στις ομάδες με τα τρόπαια προπονήσεων και όσο ανεβαίνουν λέβελ θα τον αφήνει πίσω.

 

2. Αν ο παίκτης κάνει μόνο τις προπονήσεις και ο άλλος τα πάντα, προφανώς και θα μείνει πίσω ο παίκτης που θα  κάνει μόνο προπονήσεις, θα έχει κάθε μέρα 10 μονάδες δεξιοτήτων επιπλέον από τις προπονήσεις αλλά ο άλλος παίκτης που θα ξοδεύει 480 επιπλέον ενέργεια, ειδικές, κλπ θα τον αφήσει πολύ πίσω.


  • Αυτό αρέσει στον/η hero333, giann657, goof123 και σε 3 άλλους

#15 RickRub

RickRub

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 232 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠλανήτης Κρίπτον
  • Ομάδα:TOP SCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:RickRub
Φήμη: 334

Δημοσιεύτηκε 24 Σεπτέμβριος 2016 - 11:09:31

Εγώ θα κάνω μία πρόταση,ακραία μεν,λύνει το πρόβλημα αυτό δε.

 

Από την στιγμή που δημιουργείται η ομάδα,να είναι ξεκλειδωμένες,ΟΛΕΣ οι θήκες των τροπαίων.

Λύνεται το θέμα αυτό,κάπως ακραία αυτή η λύση αλλά είναι από τις λίγες που λύνουν αυτό το θέμα.


Επεξεργάστηκε από RickRub, 24 Σεπτέμβριος 2016 - 11:09:50.

  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

RickRub

 

     Style !!!!!


#16 ganechita

ganechita

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 15 μηνύματα
  • Ομάδα:Ιmmortals Vampires
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:ganechita
Φήμη: 29

Δημοσιεύτηκε 04 Οκτώβριος 2016 - 06:46:52

πολυ ενδιαφέρον θέμα , λυπάμαι που το ειδα με καθυστέρηση και κρίμα που δεν ειχε πολλη ανταποκριση το νημα.

Προσωπικα προτιμώ να έχουν οι ίδιες οι ομαδες ελεγχο στο ποσα τροπαια ανοιγουν (γιατι αυτο αυξάνει την πολυπλοκοτητα στο παιγνιδι) θα συμφωνουσα όμως με μια πρόταση που αλλάζει προς το πιο ενδιαφέρον τους "ορους/προϋποθέσεις" ανοιγματος θέσεων τροπαιοθηκης. Το σίγουρο ειναι όμως οτι απο ένα επίπεδο και μετα οι αναβαθμίσεις δεξιοτητων μέσω κερματων υστερουν τρομερα σε σχεση με οσα προσφέρουν οι προπονησεις. Όταν εχει προχωρήσει αρκετα ενας σερβερ, όντως η κορυφη εξελισσεται σε μονομαχια 2 ομαδων φοβάμαι όμως ότι ο μόνος τρόπος να αντιμετωπιστει αυτό ειναι η ίδια η στάση των παικτων προς το παιγνιδι αρκει να έχουν το χρονο,την υπομονη και τη συνοχη που απαιτειται για να απειλησουν τους μονομαχους. Σίγουρα επίσης, πολλοι δεν έχουμε συνειδητοποιήσει το πόσο εχει αλλαξει και πόσο μπορεί να αλλάξει το παιγνιδι μετα την εισαγωγη των επιπλέον τροπαιων...


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Προσοχή, Gr15, Ομάδες

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες