Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ (ΚΟΛΠΑ)#1

Μαθηματικά Κόλπα

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
10 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 spiderman471

spiderman471

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 264 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαYollywood
  • Ομάδα:--------------
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:spiderman471
Φήμη: 138

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2017 - 11:00:27

Επιτέλους μου πήρε λίγο χρόνο για να αποφασίσω πως να φτιάξω την σειρά αλλά εντάξει, το βρήκα!Όπως καταλάβατε απο τον τίτλο,επιτέλους λίγα μαθηματικά.Είπα να αρχίσω με κάνα δυο κολπάκια που μόλις έμαθα απο έναν φίλο μου.Έμεινα έκπληκτος από αυτό που είδα!!! Ωραία,αρχίζω...Θα βρω την ηλικία σας.Πρώτα διαλέξτε έναν αριθμό από το 1 έως το 10.Ύστερα πολλαπλασιάστε τον με το 2 και μετά προσθέστε 5.Μετά ξαναπολλαπλασιάστε τον με το 50.(Μπορεί να χρειαστείτε κομπιουτεράκι) Εάν έχετε κάνει τα γενέθλια σας ΦΕΤΟΣ προσθέστε 1764 αλλά,εάν όχι,προσθέστε 1763.Τώρα αφαιρέστε από τον τετραψήφιο αριθμό την ημερομηνία γέννησής σας.(π.χ 1998) Έχει μείνει μόνο ένας τριψήφιος αριθμός και προσθέστε 3.Ο πρώτος είναι ο αριθμός που διάλεξες και οι 2 τελευταίοι είναι η ηλικία σου.Μπορεί να το ξέρετε. Πείτε στα σχόλια εάν σας πέτυχε και εσάς! :):):)
URL που μπορεί να σας χρησιμεύσουν:
Υποστήριξη:http://support.herozerogame.com
Κανόνες:http://gr1.herozerogame.com/tos/



Spoiler

#2 stelios-osfp

stelios-osfp

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 224 μηνύματα
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:stelios76






Φήμη: 296

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2017 - 11:02:22

Επιτέλους μου πήρε λίγο χρόνο για να αποφασίσω πως να φτιάξω την σειρά αλλά εντάξει, το βρήκα!Όπως καταλάβατε απο τον τίτλο,επιτέλους λίγα μαθηματικά.Είπα να αρχίσω με κάνα δυο κολπάκια που μόλις έμαθα απο έναν φίλο μου.Έμεινα έκπληκτος από αυτό που είδα!!! Ωραία,αρχίζω...Θα βρω την ηλικία σας.Πρώτα διαλέξτε έναν αριθμό από το 1 έως το 10.Ύστερα πολλαπλασιάστε τον με το 2 και μετά προσθέστε 5.Μετά ξαναπολλαπλασιάστε τον με το 50.(Μπορεί να χρειαστείτε κομπιουτεράκι) Εάν έχετε κάνει τα γενέθλια σας ΦΕΤΟΣ προσθέστε 1764 αλλά,εάν όχι,προσθέστε 1763.Τώρα αφαιρέστε από τον τετραψήφιο αριθμό την ημερομηνία γέννησής σας.(π.χ 1998) Έχει μείνει μόνο ένας τριψήφιος αριθμός και προσθέστε 3.Ο πρώτος είναι ο αριθμός που διάλεξες και οι 2 τελευταίοι είναι η ηλικία σου.Μπορεί να το ξέρετε. Πείτε στα σχόλια εάν σας πέτυχε και εσάς! :):) :)

Το ήξερα,είναι φοβερό αυτό το κόλπο.



#3 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2017 - 11:07:15

269  (smug).


N'golo kante.

#4 spiderman471

spiderman471

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 264 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαYollywood
  • Ομάδα:--------------
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:spiderman471
Φήμη: 138

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2017 - 11:10:05

Εεεε;
URL που μπορεί να σας χρησιμεύσουν:
Υποστήριξη:http://support.herozerogame.com
Κανόνες:http://gr1.herozerogame.com/tos/



Spoiler

#5 stelios-osfp

stelios-osfp

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 224 μηνύματα
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:stelios76






Φήμη: 296

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2017 - 11:11:47

269  (smug).

Μάλλον έκανες ένα μικρό λάθος...εκτός κι αν είσαι 69 χρονών,αλλά δε νομίζω... :D



#6 herozeroristas

herozeroristas

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 626 μηνύματα
Φήμη: 235

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2017 - 11:17:46

 

269 (smug).

ελεος!!

 

ουαου πολυ σωστα το 9 διαλεξα και το 09 ειναι η ηλικια μου μπραβο



#7 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2017 - 11:51:56

Ώστε έτσι εξηγήται  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  (lol)  (lol)  (lol)


  • Αυτό αρέσει στον/η KontoStoupis
N'golo kante.

#8 Σπυρίδων

Σπυρίδων

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 177 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 168

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2017 - 12:16:02

Επιτέλους μου πήρε λίγο χρόνο για να αποφασίσω πως να φτιάξω την σειρά αλλά εντάξει, το βρήκα!Όπως καταλάβατε απο τον τίτλο,επιτέλους λίγα μαθηματικά.Είπα να αρχίσω με κάνα δυο κολπάκια που μόλις έμαθα απο έναν φίλο μου.Έμεινα έκπληκτος από αυτό που είδα!!! Ωραία,αρχίζω...Θα βρω την ηλικία σας.Πρώτα διαλέξτε έναν αριθμό από το 1 έως το 10.Ύστερα πολλαπλασιάστε τον με το 2 και μετά προσθέστε 5.Μετά ξαναπολλαπλασιάστε τον με το 50.(Μπορεί να χρειαστείτε κομπιουτεράκι) Εάν έχετε κάνει τα γενέθλια σας ΦΕΤΟΣ προσθέστε 1764 αλλά,εάν όχι,προσθέστε 1763.Τώρα αφαιρέστε από τον τετραψήφιο αριθμό την ημερομηνία γέννησής σας.(π.χ 1998) Έχει μείνει μόνο ένας τριψήφιος αριθμός και προσθέστε 3.Ο πρώτος είναι ο αριθμός που διάλεξες και οι 2 τελευταίοι είναι η ηλικία σου.Μπορεί να το ξέρετε. Πείτε στα σχόλια εάν σας πέτυχε και εσάς! :):) :)

 

Εγώ περίμενα εξισώσεις με δύο αγνώστους και ταυτότητες, μονώνυμα και πολυώνυμα...Τι είναι αυτά!? Ξενέρωσα! :P


  • Αυτό αρέσει στον/η giann657

#9 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2017 - 13:02:31

Επιτέλους μου πήρε λίγο χρόνο για να αποφασίσω πως να φτιάξω την σειρά αλλά εντάξει, το βρήκα!Όπως καταλάβατε απο τον τίτλο,επιτέλους λίγα μαθηματικά.Είπα να αρχίσω με κάνα δυο κολπάκια που μόλις έμαθα απο έναν φίλο μου.Έμεινα έκπληκτος από αυτό που είδα!!! Ωραία,αρχίζω...Θα βρω την ηλικία σας.Πρώτα διαλέξτε έναν αριθμό από το 1 έως το 10.Ύστερα πολλαπλασιάστε τον με το 2 και μετά προσθέστε 5.Μετά ξαναπολλαπλασιάστε τον με το 50.(Μπορεί να χρειαστείτε κομπιουτεράκι) Εάν έχετε κάνει τα γενέθλια σας ΦΕΤΟΣ προσθέστε 1764 αλλά,εάν όχι,προσθέστε 1763.Τώρα αφαιρέστε από τον τετραψήφιο αριθμό την ημερομηνία γέννησής σας.(π.χ 1998) Έχει μείνει μόνο ένας τριψήφιος αριθμός και προσθέστε 3.Ο πρώτος είναι ο αριθμός που διάλεξες και οι 2 τελευταίοι είναι η ηλικία σου.Μπορεί να το ξέρετε. Πείτε στα σχόλια εάν σας πέτυχε και εσάς! :):) :)

 

Κάτι πιο δύσκολο έχουμε δάσκαλε? Αυτό είναι για έκτη δημοτικού! Μη σου πω και για μικρότερες τάξεις...


Επεξεργάστηκε από grigrist, 08 Ιανουάριος 2017 - 13:02:53.


#10 spiderman471

spiderman471

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 264 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαYollywood
  • Ομάδα:--------------
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:spiderman471
Φήμη: 138

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2017 - 16:55:49

Καθίστε βρε...άμα πάμε από τώρα στα δύσκολα, δεν μας βλέπω καλά.Σιγά σιγά
URL που μπορεί να σας χρησιμεύσουν:
Υποστήριξη:http://support.herozerogame.com
Κανόνες:http://gr1.herozerogame.com/tos/



Spoiler

#11 ErniSot

ErniSot

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 188 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΤο Internet
  • Ομάδα:ΑΦΑΝΑ GALAXY
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:ErniSot
Φήμη: 124

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2017 - 17:38:58

Επιτέλους μου πήρε λίγο χρόνο για να αποφασίσω πως να φτιάξω την σειρά αλλά εντάξει, το βρήκα!Όπως καταλάβατε απο τον τίτλο,επιτέλους λίγα μαθηματικά.Είπα να αρχίσω με κάνα δυο κολπάκια που μόλις έμαθα απο έναν φίλο μου.Έμεινα έκπληκτος από αυτό που είδα!!! Ωραία,αρχίζω...Θα βρω την ηλικία σας.Πρώτα διαλέξτε έναν αριθμό από το 1 έως το 10.Ύστερα πολλαπλασιάστε τον με το 2 και μετά προσθέστε 5.Μετά ξαναπολλαπλασιάστε τον με το 50.(Μπορεί να χρειαστείτε κομπιουτεράκι) Εάν έχετε κάνει τα γενέθλια σας ΦΕΤΟΣ προσθέστε 1764 αλλά,εάν όχι,προσθέστε 1763.Τώρα αφαιρέστε από τον τετραψήφιο αριθμό την ημερομηνία γέννησής σας.(π.χ 1998) Έχει μείνει μόνο ένας τριψήφιος αριθμός και προσθέστε 3.Ο πρώτος είναι ο αριθμός που διάλεξες και οι 2 τελευταίοι είναι η ηλικία σου.Μπορεί να το ξέρετε. Πείτε στα σχόλια εάν σας πέτυχε και εσάς! :):) :)

Το έχω δει τουλάχιστον 2 εκατομμύρια φορές αυτό το κόλπο... :P


  • Αυτό αρέσει στον/η Dreamer

Μου αρέσουν οι γάτες, οι γάτες και οι γάτες. Α, ναι, μου αρέσουν και η γάτες.






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Μαθηματικά, Κόλπα

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες