Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Bug στο τριήμερο event διπλής εμπειρίας

Bug bug event εμπειρία εμπειρια

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
17 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Ροκομπλόκος

Ροκομπλόκος

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου βαθιά κι ανήλιαγα...
Φήμη: 632

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 11:03:05

Καλησπέρα στην κοινότητα

 

Θα ήθελα να αναφέρω ένα bug σχετικά με το τριήμερο event διπλής εμπειρίας που τρέχει.

 

Σε εμένα εμφανίστηκε σήμερα (ή τουλάχιστον σήμερα το παρατήρησα).

 

Λοιπόν σε κάποιες αποστολές δίνει ως ανταμοιβή τη μισή εμπειρία από την αναγραφόμενη στην αρχή της.

 

Spoiler

 

Και σε κάποιες άλλες τη διπλάσια.

 

Spoiler

 

Που σημαίνει, όπως εύστοχα σχολίασε και ένας φίλος "χτυπάς στα τυφλά"...

 

Φυσικά στις περισσότερες δίνει αυτά που προαναφέρονται, απλά μια και το παρατήρησα είπα να το αναφέρω.

 

Μη βιαστείτε να μου πείτε πως το φόρουμ δε μπορεί να με βοηθήσει, γιατί δε ζητάω βοήθεια.

Έτσι και αλλιώς μια μέρα είναι. Ούτε καν... Μισή...

Απλά επειδή μπορεί να το έχουν προσέξει και άλλοι, το αναφέρω για να δούμε το μέγεθος του προβλήματος.

 

Τώρα αν η συντονιστική ομάδα θέλει να το μεταβιβάσει στη εταιρία, μια και υπάρχουν και αποδείξεις, ακόμα καλύτερα.

 

Αυτά τα ολίγα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.


  • Αυτό αρέσει σε KostaZz2310 και XMEN

giphy.gif


#2 Naty

Naty

    Χρυσός Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.201 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4



Φήμη: 5.591

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 12:26:59

Καλησπέρα,

έχουμε ενημερωθεί ήδη. Αλλά κάπου εδώ θέλουμε τη βοήθειά από όλους τους χρήστες του φόρουμ μας. Αρχικά να μας πείτε αν είναι το πρόβλημα είναι μόνο από pc ή μόνο από κινητό. Αν έχει διορθωθεί σε μερικούς από εσάς. Και γενικότερα ότι πληροφορία μπορεί να μας βοηθήσει να καταλάβουμε. Γιατί οι απόψεις είναι πολλές και χρειαζόμαστε την ουσία του προβλήματος και μόνο από εσάς μπορούμε να πάρουμε τη σωστή πληροφόρηση. 

Ευχαριστώ πολύ!


  • Αυτό αρέσει στον/η KostaZz2310, thms12, grigrist και σε 3 άλλους

#3 Ροκομπλόκος

Ροκομπλόκος

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου βαθιά κι ανήλιαγα...
Φήμη: 632

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 12:40:38

Αντιμετωπίζω το πρόβλημα σε υπολογιστή.

Δυστυχώς δεν έχω παίξει από κινητό, αυτές τις μέρες, για να γνωρίζω αν το πρόβλημα υφίσταται και στην έκδοση για android.

 

Και αν βοηθάει σε κάτι, ο φυλλομετρητής (browser) που χρησιμοποιώ είναι ο Google Chrome.

Και η έκδοσή του: 64.0.3282.186 (64-bit)


giphy.gif


#4 NiCkPaPa

NiCkPaPa

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 206 μηνύματα
  • Ομάδα:Arkham Asylum
  • Κόσμος:GR25
  • Ήρωας:NiCkPaPa






Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 12:49:48

Καλησπερα, 

 

Εμενα αυτο το προβλημα παρουσιαζεται και στο κινητο και στο pc (δεν παιρνω διπλη εμπειρια )  ενω ειμουν μεσα στην δεκαδα σε αυτο το τουρνουα δεν θελω να την χασω απο ενα bug  :(  :(​ 


  • Αυτό αρέσει στον/η Dreamer

#5 Ροκομπλόκος

Ροκομπλόκος

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου βαθιά κι ανήλιαγα...
Φήμη: 632

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 13:00:52

Καλησπερα, 

 

Εμενα αυτο το προβλημα παρουσιαζεται και στο κινητο και στο pc (δεν παιρνω διπλη εμπειρια )  ενω ειμουν μεσα στην δεκαδα σε αυτο το τουρνουα δεν θελω να την χασω απο ενα bug  :(  :(​ 

 

Ρε παιδιά...

Γενικότερα όταν γράφετε στο φόρουμ και δει σε ένα πρόβλημα, καλό θα ήταν να είστε συγκεκριμένοι και αυτά που λέτε να είναι κατανοητά και να μην αφήνουν ερωτηματικά. Έτσι γλιτώνουμε από χρόνο και δεν πονοκεφαλιάζουμε.

 

Τι σημαίνει το "δεν παίρνω διπλή εμπειρία";;;

Οι αποστολές που σου βγάζει δεν έχουν τη διπλάσια εμπειρία από αυτή που έχουμε περίπου στο μυαλό μας ως κανονική (πχ το μισό της ενέργειας x 1000) ή η εμπειρία που παίρνεις ως αμοιβή είναι η μισή από την αναγραφόμενη στην αρχή της αποστολής (όπως στο πρώτο παράδειγμα που έδωσα);

 

Αν θέλετε να βοηθήσετε, κάντε το σωστά.

Όχι με τη μορφή παραπόνου, και περιοριστείτε στο θέμα, για να βγει άκρη μια ώρα αρχύτερα.

 

Ευχαριστώ.


  • Αυτό αρέσει σε ioantheod, KostaZz2310 και goof123

giphy.gif


#6 NiCkPaPa

NiCkPaPa

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 206 μηνύματα
  • Ομάδα:Arkham Asylum
  • Κόσμος:GR25
  • Ήρωας:NiCkPaPa






Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 13:10:31

Οι αποστολές που μου βγάζει δεν έχουν τη διπλάσια εμπειρία από αυτή που έχω περίπου στο μυαλό μου ως κανονική ( το μισό της ενέργειας x 1000)                  

 

 

Ροκομπλόκος  πιστευω να καταλαβες τωρα τι θελω να πω 
  • Αυτό αρέσει σε Naty και Ροκομπλόκος

#7 ioantheod

ioantheod

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 416 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου μακριά
  • Κόσμος:GR24






Φήμη: 1.269

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 13:30:44

Οι αποστολές που μου βγάζει δεν έχουν τη διπλάσια εμπειρία από αυτή που έχω περίπου στο μυαλό μου ως κανονική ( το μισό της ενέργειας x 1000)                  
 
 

Ροκομπλόκος  πιστευω να καταλαβες τωρα τι θελω να πω

Αυτό δεν είναι bug.Είναι λογικό κάποιες αποστολές να είναι πιο χαμηλές από όσο περιμένουμε.:)

There is no elevator to success.You have to take the stairs. ;)


#8 billakos123

billakos123

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 656 μηνύματα
  • Ομάδα:ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΕΛΕΤΩΝ
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:UmboniaSpinosa






Φήμη: 618

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 13:36:00

Καλησπέρα,εμένα είναι κανονικά όπως τις υπόλοιπες μέρες,τώρα αν παίρνετε λίγο χειρότερη εμπειρία είναι και θέμα τύχης αυτό.. ;)


Επεξεργάστηκε από billakos123, 04 Μάρτιος 2018 - 13:40:31.


#9 ΤΕΜΠΕΛΗΣ

ΤΕΜΠΕΛΗΣ

    Θρυλικός Ήρωας

  • Moderators
  • 2.230 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο Μυαλό Μου
  • Ομάδα:Τεμπελιας
  • Κόσμος:GR11



Φήμη: 2.443

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 13:50:54

Καλησπέρα εμένα από το κινητό που είδα μου έδινε περισσότερο εμπειρία και από τον υπολογιστή δίπλα κέρματα δεν ξέρω τι γίνεται μπερδεύτηκα και γω ο ίδιος με αυτό που έγινε ....
  • Αυτό αρέσει σε Naty και diotimos

                                Κανόνες Φορουμ και Όροι Χρήσης
                                        Υποστήριξη
                               Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q) σχετικά με το φόρουμ
                               Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q) σχετικά με το παιχνίδι




                                                                                             giphy.gif


#10 diotimos

diotimos

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Αpple
Φήμη: 2

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 14:29:59

:S  :S  :S  :SΚαλησπερα εμενα απο κινητο εχει διπλη εμπειρια απο το πσ δεν εχει


  • Αυτό αρέσει στον/η Naty

#11 Akumetsu

Akumetsu

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 74 μηνύματα
  • Ομάδα:Tirosalata
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:Akumetsu
Φήμη: 114

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 14:43:52

Μια ερωτηση προς μοντ απο απλη περιεργεια. Κλειδωνουμε θεματα χωρις να δινουμε απαντησεις και οποτε βλεπουμε ατομο δικο μας τοτε δεν κλειδωνουμε το θεμα  ;;; Ειδα ενα θεμα πριν και ρωτουσε το παιδι τι γινεται με την εμπειρια. Αντι να παρει απαντηση του λενε μιλα στην υποστηριξη και εδω βλεπουμε πηρε κανονικα απαντηση. Αυτο δεν μου αρεσε καθολου.

 

Λοιπον στο θεμα μας , υπαρχει προβλημα και σε εμενα, ειτε απο κινητο(android) ειτε απο πισι (google chrome τελευταια εκδοση). Αλλα το παραξενο ειναι οτι πλεον δινει το μισο απο το κανονικο με 50αρι αποστολων , οι αποστολες μου ειναι σαν να εχω 25αρι σε συγκριση ενεργειας και εμπειριας. Αυτο συμβαινει σε καμποσα ατομα στην ομαδα μου ΟΜΩΣ ενα ατομο μας ειπε οτι της βγαινουν κανονικα οι αποστολες.  Αρα ισως μονο σε λιγοστους να δουλευει κανονικα ή γενικα σε ατομα που ειχαν της αποστολες απο πριν και τωρα που τις κανουν οι ανανεωμενες δεν δινουν διπλη , ουτε καν την κανονικη με 50αρι αλλα το μισο απο αυτο οπως ανεφερε και ο θεματογραφος.


  • Αυτό αρέσει σε Naty και αλεξανδρος

#12 Naty

Naty

    Χρυσός Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.201 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4



Φήμη: 5.591

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 15:25:41

Μια ερωτηση προς μοντ απο απλη περιεργεια. Κλειδωνουμε θεματα χωρις να δινουμε απαντησεις και οποτε βλεπουμε ατομο δικο μας τοτε δεν κλειδωνουμε το θεμα  ;;; Ειδα ενα θεμα πριν και ρωτουσε το παιδι τι γινεται με την εμπειρια. Αντι να παρει απαντηση του λενε μιλα στην υποστηριξη και εδω βλεπουμε πηρε κανονικα απαντηση. Αυτο δεν μου αρεσε καθολου.

 

Λοιπον στο θεμα μας , υπαρχει προβλημα και σε εμενα, ειτε απο κινητο(android) ειτε απο πισι (google chrome τελευταια εκδοση). Αλλα το παραξενο ειναι οτι πλεον δινει το μισο απο το κανονικο με 50αρι αποστολων , οι αποστολες μου ειναι σαν να εχω 25αρι σε συγκριση ενεργειας και εμπειριας. Αυτο συμβαινει σε καμποσα ατομα στην ομαδα μου ΟΜΩΣ ενα ατομο μας ειπε οτι της βγαινουν κανονικα οι αποστολες.  Αρα ισως μονο σε λιγοστους να δουλευει κανονικα ή γενικα σε ατομα που ειχαν της αποστολες απο πριν και τωρα που τις κανουν οι ανανεωμενες δεν δινουν διπλη , ουτε καν την κανονικη με 50αρι αλλα το μισο απο αυτο οπως ανεφερε και ο θεματογραφος.

Καλησπέρα,

Εκείνη τη στιγμή δεν γνωρίζαμε οτι έχουμε bug---> 12.png

Το θέμα δεν κλείδωσε γιατί όπως αντιλαμβάνεστε από τα παραπάνω ο καθένας έχει διαφορετικό πρόβλημα με ίδιο παρανομαστή δηλαδή δεν υπάρχει το διπλό XP. Είναι ένας τρόπος ώστε να μαζέψουμε τις σημαντικότερες πληροφορίες ώστε να γίνει σωστή αναφορά του προβλήματος στην εταιρεία μας για τη συγκεκριμένη περίπτωση και στο συγκεκριμένο πρόβλημα. Εννοείται πως και αναφορές στην υποστήριξη είναι απαραίτητες.

  • Αυτό αρέσει σε Lefteris, Hurric4ne VII και Akumetsu

#13 XMEN

XMEN

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • Ομάδα:ΙΠΠΟΤΕς
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:ΧΜΕΝ



Φήμη: 106

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 17:28:07

Καλησπέρα παρακολουθω απο το πρωι και σταδιακα το φορουμ ,σχετικα με το θεμα αυτο ....

θελω να εκφρασω την αποψη μου μιας που ειμουν απο τα ατομα που μιλησουσα το πρωι με τον ροκομπλοκο και στην συνεχεια ανεβασε το θεμα ... 

Προσωπικα σε εμενα δεν εγραφε οτι θα μου δωσει διπλη εμπειρια  αλλα μου εγραφε ενα loc  ( πραγμα που οπως ειπε και akumestu  οτι ανεβασε και καποιος αλλος παιχτης του οποιου απαντησατε να μιλησει με την υποστηριξη .πραγμα λογικο )... Μην βγαζοντας μου εμενα εμπειρια σκεφτηκα οτι δεν ειναι η τυχερη μου μερα αλλα δεν πειραζει ,ετσι ειναι ,αλλος τυχερος αλλος ατυχος .

Οποτε δεν περιμενα σε εμενα να βγαζει αποστολες με περισσοτερη απο τις αποστολες κανονικων προηγουμενων ημερων (τυχαια παντα) αλλα θεωρησα οτι θα μου εδινε περισσοτερο χρημα,κατι που ουτε και αυτο συμβαινει απο την πρωτη ματια .

ισα ισα που οι αποστολες μου ειναι χειροτερες απο των προηγουμενων μερων (ισως τυχαια ) και σε εμπειρια αλλα και σε χρημα μεχρι στιγμης . 

περιμενω και εγω με την σειρα μου να διορθωθει το προβλημα που υπαρχει στο παιχνιδι και να συνεχισουμε να παιζουμε με ισους ορους ολοι στην αναμετρηση για τις πρωτες θεσεις στο τουρνουα εμπειριας ....


  • Αυτό αρέσει σε Naty και Akumetsu

#14 XMEN

XMEN

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • Ομάδα:ΙΠΠΟΤΕς
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:ΧΜΕΝ



Φήμη: 106

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 18:21:40

Να μαστε και παλι εδω ....δεν ξερω εαν βοηθαει σε κατι αλλα το ή το προβλημα εχει λυθει ή αλλαζοντας την εισοδο μου στο παιχνιδι απο τον firefox  στον chrome ...οι αποστολες δειχνουν καλυτερες στην αρχικη τους μορφη ( δηλαδη στην εναρξη τους ).. 


  • Αυτό αρέσει στον/η Naty

#15 Ροκομπλόκος

Ροκομπλόκος

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου βαθιά κι ανήλιαγα...
Φήμη: 632

Δημοσιεύτηκε 04 Μάρτιος 2018 - 22:32:57

Το περίεργο είναι πως βλέπω ακόμα αποστολές με διπλή εμπειρία, παρ'όλο που το event ήταν τριήμερο και τελείωσε εχτές (4/3).

Επίσης περίεργο είναι πως η ανακοίνωση για το "event Όρμα" εμφανίστηκε και σήμερα (5/3).

Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά;


giphy.gif


#16 Akumetsu

Akumetsu

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 74 μηνύματα
  • Ομάδα:Tirosalata
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:Akumetsu
Φήμη: 114

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2018 - 08:51:06

Ναι το ιδιο συνεβει και σε εμενα, το μονο που με ενοχλει ειναι οτι αυτο δημιουργει ανισσοροπιες στο τουρνουα εμπειριας. Επειδη αν η διπλη εμπειρια δεν υπαρχει τωρα (νμιζω βγηκε το πρωι,εκτος να μου κολλαει παλι εμενα) σημαινει οτι οσοι ηταν ξημερωματα ειχαν επιπλεον εμπειρια σε βαρος οσων μπηκαν τωρα. Ελπιζω να δωθει μια σωστη λυση σε αυτο το μπαχαλο.



#17 Ροκομπλόκος

Ροκομπλόκος

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου βαθιά κι ανήλιαγα...
Φήμη: 632

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2018 - 10:03:26

Από ότι φαίνεται τα πράγματα έχουν επανέλθει στο κανονικό.

Οπότε πέρα από την προσωπική κριτική, που επαναλαμβάνω πως δε βοηθάει στην επίλυση του προβλήματος αλλά μόνο στο να δημιουργεί ένα κλίμα έντασης και φυσικά στην αυτοπροβολή του εκάστοτε συντάκτη, νομίζω πως το πρόβλημα έχει επιλυθεί.

Ελπίζω να εντοπίστηκαν και οι λόγοι της εμφάνισής του ώστε να μην το αντιμετωπίσουμε ξανά στο μέλλον.


giphy.gif


#18 Naty

Naty

    Χρυσός Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.201 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4



Φήμη: 5.591

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2018 - 10:46:23

Καλησπέρα σας,
Σας ευχαριστούμε που μας δώσατε όλες τις απαραίτητες πληροφορίες ώστε να μπορέσουμε να ενημερώσουμε σωστά για το πρόβλημα που προέκυψε. Λυπούμαστε ειλικρινά για την αναστάτωση αλλά από τη μεριά της ομάδας μας κάναμε ότι καλύτερο μπορούσαμε ώστε να παροτρύνουμε να επιλυθεί το bug άμεσα αλλά  δυστυχώς δεν ήταν στο χέρι μας να διορθωθεί. 
 
Το παρόν θέμα κλειδώνει.
 
Υπενθύμιση: Αν πιστεύετε πως το θέμα δεν έπρεπε να κλείσει ή αν επιθυμείτε να προσθέσετε μια απάντηση/ερώτηση, μπορείτε να ειδοποιήσετε την Ομάδα Συντονισμού μέσω καταγγελίας ώστε το θέμα να ξεκλειδωθεί. 
 
Πως κάνω καταγγελία;
 
Καλή σας συνέχεια!
 
Η Ομάδα του Hero Zero


  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, grigrist, ΤΕΜΠΕΛΗΣ και σε 3 άλλους





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Bug, bug, event, εμπειρία, εμπειρια

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες