Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

''Στον διακομιστή που παίζω''

Διακομιστής arxontas123 Server Gr Παιχνίδι

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 12 Ιούλιος 2018 - 14:08:31

Είπα να κάνω και εγώ ένα θέμα χωρίς πολλές αναλύσεις και ολόκληρο κείμενο να μιλάει για κάτι το οποίο ήταν τόσο απλό που θα μπορούσε να είχε ειπωθεί σε δύο σειρές,προφανώς κάποιος φούρνος θα γκρεμίστηκε... (grin)

Λοιπόν,σε αυτό το θέμα προσπαθούμε να πούμε 2 λόγια για τον διακομιστή στον οποίο παίζουμε (αν παίζουμε σε πολλούς επιλέγουμε έναν ή και περισσότερους).Σκοπός είναι να παρουσιάσουμε το κλίμα που επικρατεί με έναν κωμικό τρόπο (βάλτε λοιπόν και λίγο χιούμορ,φαντασία)  :P

 

Δίνω ένα παράδειγμα:

Στον διακομιστή που παίζω (Gr10) επικρατεί...Άκρατου τάφου σιωπή...Έχουμε μείνει 3,ο κούκος τα τίναξε πριν 2 χρόνια και από τότε αναζητάμε καινούριο πτηνό για να συμπληρωθεί η έκφραση ''3 και ο κούκος'' (δεχόμαστε μόνο πτηνά που μπορούν να πετάξουν).Για όλα αυτά βέβαια,φταίει και ο χρόνος που έχει περάσει,για να σας δώσω ένα παράδειγμα,εγώ ξεκίνησα να παίζω από το δημοτικό και μετά το καλοκαίρι θα πάω λύκειο...Ξέρω άτομα που πήγαν στρατό από 'κει μέσα,και κάποιοι άλλοι ξεκίνησαν να παίζουν νέοι και τώρα έχουν τρίχες στο πρόσωπο!  (y) Μπορεί κάποια στιγμή να θυμηθείς έναν παλιό σου συμπαίκτη-φίλο που έχει παρατήσει το παιχνίδι εδώ και καιρό,και το μόνο που μπορείς να σκεφτείς εκείνη την ώρα είναι: ''Καλό παιδί ήταν,λες να ζει ακόμα?''

 

Στον Gr10,ενεργός παίχτης θεωρείται αυτός που βγάζει τις ειδικές αποστολές του μία φορά την εβδομάδα! Αν πάλι μαζεύεις γύρω στις 500.000 εμπειρία κάθε εβδομάδα...Κελεπούρι! Σε ζητάνε όλες οι ομάδες μετά από λίγο καιρό! 

 

Βέβαια έχει και τα καλά του όλο αυτό,για παράδειγμα,στον Gr10,όλοι γνωριζόμαστε μεταξύ μας!  (grin)

Δεν σε παίρνει να κάνεις βλακείες εκεί! Έτσι και κάνει κάποιος μπαγαποντιά εκεί το μαθαίνουν όλοι και τον πετροβολούν στην πλατεία του χωριού...! Επίσης,γνωριζόμαστε τόσο καλά που μπορώ να αναφέρομαι σε παίχτες άλλων ομάδων με το μικρό τους όνομα ή με το παρατσούκλι που τους έχουμε βγάλει,π.χ.: Πού χάθηκες βρε Μαράκι,καιρό έχουμε να τα πούμε! Α,τι λες τώρα?! Αποφοίτησες από την σχολή? Σαν χθες θυμάμαι που μου έλεγες πως δίνεις πανελλήνιες! Έκανες και παιδί? Αγοράκι? Να το χαίρεσαι,ναι...ναι ξέρω..Έτσι είναι τα αγοράκια μικρά,λες και συγκατοικείς με κανίβαλο,υπομονή! Η Βίκυ πώς είναι?....(αυτή η συζήτηση δεν αποτελεί προϊόν μυθοπλασίας).

 

 

Σειρά σας! (να δω αν θα πει κανείς κακή κουβέντα για τον διακομιστή που παίζει,να πέσει και να τον πλακώσει μετά!) 

 

Υ.Γ. (Δεν είδα πουθενά παρόμοιο θέμα και έτσι είπα να ανοίξω αυτό εδώ)   (angel)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 12 Ιούλιος 2018 - 14:09:06.

  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, Killfan7, goof123 και σε 11 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#2 fpsakias

fpsakias

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 49 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 176

Δημοσιεύτηκε 12 Ιούλιος 2018 - 14:40:09

Τα ίδια και χειρότερα να σας πω... 

Στον διακομιστή που παίζω (12) όλοι αλλάζουν τις ομάδες σαν τα σώβρακα! :O Το μέρος έχει στερέψει, δεν υπάρχει νεοσύλλεκτος ούτε για δείγμα!  :P  Φυσικά εκεί επικρατεί ο μοναχισμός με τους μοναχούς να παλεύουν μεταξύ τους για το ποιος θα επικρατήσει. Φυσικά υπάρχουν και οι φευγάτοι, οι ονειροπόλοι και οι φιλόδοξοι, οι οποίοι προσπαθούν να σταματήσουν την οργή των θεών παρακαλώντας τους να μπουν στις ομάδες τους για να τους τα πουν καλύτερα!!! (lol)

Επίσης υπάρχουν και αυτοί οι περίεργοι, οι τουρίστες! Όπου μπαίνουν, βλέπουν την κατάσταση και την κάνουν!  :S

Και φυσικά υπάρχω και εγώ που κάθομαι και παρακολουθώ την κατάσταση με σταυρωμένα χέρια  (think)  και αναρωτιέμαι: Μα γιατί;  (dizzy)


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123, omg3lol6, Alvin και σε 2 άλλους

Για οτιδήποτε σε απασχολεί εντός παιχνιδιού εδώ ;) Υποστήριξη

 


#3 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 22 Ιούλιος 2018 - 01:36:23

Θα συνεχίσω κάτι παρόμοιο με τους βοηθούς...Λοιπόν,έχουμε και λέμε:

 

Στον διακομιστή που παίζω (Gr10) οι καταστάσεις δεν άφησαν τους βοηθούς ανεπηρέαστους,για να καταλάβετε:

 

Ο Μάρβιν θεωρείται πλέον ξεπερασμένο μοντέλο και έχει σκουριάσει μέχρι και η κεραία του.

Ο Γλίτσας αποτελεί για όλους μας μακρινή ανάμνηση,ωστόσο υπάρχουν κάποιοι που τον είχαν κάποτε και τον έχουν ακόμα,με αποτέλεσμα οι ελάχιστοι ''Γλίτσες'' που έχουν απομείνει να είναι είδος προς εξαφάνιση και να νιώθουν μοναξιά.

Όλοι έχουν μεγαλώσει,κανείς δεν πιστεύει πλέον στον Έντι τον Μονόκερω... (rainbow)

Ο Άλφρεντ άνοιξε τα φτερά του και πέταξε μακριά.

Ο Κίμπα έχει γίνει ολόκληρο λιοντάρι! Έχει φάει ένα κοπάδι γαζέλες...

Το κεφάλι του κολοκύθα είχε σχεδόν σαπίσει οπότε το κάναμε κολοκυθόπιτα...

Ο Παγωμένος έλιωσε,το μόνο που βρήκαμε από αυτόν ήταν η μύτη του την οποία την είχαν δαγκώσει κουνέλια.  (crying2)

Ο Πολ έχει μάθει νέα κόλπα,πλέον επιπλέει ανάποδα στο πάνω μέρος της γυάλας...Μόνιμα.  :|

Την Ρόζι και τον Σεπ τους έφαγαν ο Σνίφι και ο Φράνσις... (zombie)

Φήμες θέλουν τον Μπραντ να έχει αϋπνίες (σαν εμένα ένα πράγμα που κάθομαι και γράφω τέτοιες μπούρδες 4:30 τα ξημερώματα).  (grin)

Η Μίμι έγινε πεταλούδα,τώρα πρέπει να βρίσκεται στον τοίχο ενός συλλέκτη σπάνιων ειδών...

Η Κλιό μπήκε και η ίδια μέσα στην πυραμίδα,κάνει παρέα στο Φαραώ... (dead)

Ο Σάιμον έχει πιάσει ιστούς...Πάντως εξακολουθεί κάτι να ψάχνει... (think)

Ο Σίλντι ολοκλήρωσε ένα βήμα...Αυτό.  (nerd)

 

 

Σίγουρα θα παρατηρήσατε πως αρκετοί βοηθοί λείπουν...Θα αναρωτιέστε βέβαια τι να απέγιναν...Ήθελα να το αποφύγω αλλά υποθέτω θα πρέπει να σας το πω και αυτό...Οι υπόλοιποι βοηθοί είναι...Εμ...Ας πούμε απλά ότι ο Μπόουνς έχει περισσότερους φίλους από ποτέ!  :unsure:


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 22 Ιούλιος 2018 - 01:37:01.

  • Αυτό αρέσει στον/η odi, DrSuperDuper, goof123 και σε 3 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#4 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 759 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.546

Δημοσιεύτηκε 22 Ιούλιος 2018 - 08:27:11

Στον διακομιστή που παίζω (Gr10), ναι όπως ακούσατε, στο 10, ζούμε μια κατάσταση... Κλειστού ΚΑΠΗ. Ξυπνάμε το πρωί, μπορεί να μπούμε, λέμε καλημέρα, κανείς δεν απαντάει και φευγουμε.
Η μέρα μας συνεχίζει όπως ακριβώς του έλληνα ηλικιωμένου. Οταν δεν λιθοβολουν κάποιον, περνάμε από την πλατεία, λέμε τα νέα μας (χαχαχαχα παραλίγο να με πίστεψετε ε; ) λέμε τα παλιά μας λοιπόν και αναπολουμε τις ένδοξες μέρες που οι πρωτοι μας κέρδιζαν χωρίς καρπούζια :D. Στο δρόμο για το γυρισμό (έχουμε και κάποια χάπια να πάρουμε) το πλέον σύνηθες είναι να συναντήσεις κάποιον σουπερ και να σου προτείνει ένωση. Του απαντάς ευγενικά όχι και συνεχίζεις για το σπίτι.
Ίσως το καλό με όλη αυτή τη κατάσταση είναι πως τα μικρά λεβελ όταν μου στείλουν αίτημα (για 25η φορά, μιας και κάθε εβδομάδα τα διωχνω), έχουν κατανοήσει ότι εγώ είμαι αρχηγός και δεν ανεβάζω μέλη στο συμβούλιο, και κατά συνέπεια δεν μου ζητάν να γίνουν σύμβουλοι!!! Όπως το ακούσατε!! Αυτή η απλή και ενοχλητική ερώτηση, μου έχει λείψει!?! Παράξενο.
Κατά το απόγευμα, πίνουμε το τσάι μας βλέποντας τη πανέμορφη θεά του ηλιοβασιλέματος περιμένοντας την καθορισμένη μάχη στις δέκα.
Καθώς έχει βραδιάσει και είμαστε και κάποιας ηλικίας, ξαπλώνουμε για 6-7 μέρες μέχρι να σηκωθούμε και να επαναλάβουμε τα γνωστά σε σας..

Αυτά λοιπόν από τον γέρο-Μένανδρο..

Θα τα πούμε πάλι σε 6-7 μέρες που θα με ξυπνήσει καμία αποτυχημένη διαδήλωση των χωρικών που ζητάν να ανοίξει το ΚΑΠΗ.. Μέχρι τότε να θυμάστε: το χάπι για την πίεση στις 6 το πρωί... :D

Επεξεργάστηκε από AlphaWarrior, 22 Ιούλιος 2018 - 08:29:37.

  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper, Killfan7, goof123 και σε 3 άλλους

“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#5 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 14 Οκτώβριος 2018 - 15:34:37

Καιρός πέρασε που δεν έγραψα κάτι...Ας συνεχίσω  (grin)

Στον Gr10 λοιπόν παιδιά,η κατάσταση είναι τραγική...Μέχρι και οι μπαταρίες έχουν καταντήσει πολυτέλεια...

Για να πάρεις για παράδειγμα...8 μπαταρίες ώστε να είναι έτοιμες για τις 9 το βράδυ,πρέπει να τις έχεις ζητήσει 8 ώρες νωρίτερα (μία μπαταρία την ώρα) στις 13:00 το μεσημέρι! Αντιθέτως,στον Gr19 που έχω ξεκινήσει να παίζω τον τελευταίο καιρό,έχεις τις μπαταρίες σου πριν καν σκεφτείς να τις ζητήσεις! Εμένα χθες χάλασα τις μπαταρίες μου χωρίς να ζητήσω άλλες,πάλι όμως βρέθηκα με 16! Προφανώς πρόκειται περί μαύρης μαγείας... 


  • Αυτό αρέσει σε goof123, AlphaWarrior και grigrist

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Διακομιστής, arxontas123, Server, Gr, Παιχνίδι

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες