Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

How to become number 1 on a new server

server

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 HelloAll

HelloAll

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 16 Ιούνιος 2019 - 19:40:56

Ωραία . Αυτό το νήμα είναι για το πώς να γίνεις Νο 1 σε λέβελ σε έναν καινούργιο σέρβερ

 

1.50% ενισχυτικό αποστολών->Αυτό είναι πολύ σημαντικό γιατί σου μειώνει τον χρόνο των αποστολών άρα σου επιτρέπει να κάνεις περισσότερες αποστολές.

 

2.Μην αρχίζετε να κάνετε αποστόλες απο το 1ο λεπτό λειτουργίας.Αρχίστε να κάνετε αποστολές στις 18.00

 

3.Να κοιτάτε πια επιτεύγματα δείνουν εμπειρία και να προσπαθήτε να τα επιτύχετε.Για παράδειγμα

 

Δες την λίστα κατάταξης -> Εμπειρία

 

Δώρισε στο ταμείο της ομάδας -> Εμπειρία

 

Παίξε 10 αγώνες στην αρένα σε μία μέρα -> Εμπειρία

 

Φτάσε 500 τιμή -> Εμπειρία

 

Χάσε 5 αγώνες -> Εμπειρία

 

Κέρδισε 5 αγώνες στην σειρά -> Εμπειρία

 

......    -> Εμπειρία

 

4.Πάντα να έχετε ομάδα . Οι ομάδες δίνουν μπόνους στην εμπειρία που κερδίζεις από τις αποστολές αλλά και μπόνους στα κέρματα που κερδίζεις από τις αποστολές

 

5.Να ανεβάζεις μόνο αντοχή για να κερδίσεις τις δύσκολες μάχες στις αποστολές . Όταν κάνεις αποστολές πρέπει να είσαι γυμνός

 

6.25% ενισχυτικό στα κέρματα

 

7.Κανένα ενισχυτικό στις δεξιότητες


  • Αυτό αρέσει σε nickpap3, thms12 και σαραβακος

#2 Θάνος

Θάνος

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 110 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑθήνα
  • Ομάδα:Ο. ΣΠΟΥΡΓΙΤΙΑ
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:ThanosX



Φήμη: 57

Δημοσιεύτηκε 16 Ιούνιος 2019 - 22:51:18

Γιατι κανενα ενισχυτικο για δεξιοτητες?

#3 HelloAll

HelloAll

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 17 Ιούνιος 2019 - 08:19:49

Για να μην σου ανεβαίνουν άλλες δεξιότητες εκτός της αντοχής για να κερδίζεις όλες τις δύσκολες αποστολές.



#4 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 17 Ιούνιος 2019 - 14:42:10

Για να μην σου ανεβαίνουν άλλες δεξιότητες εκτός της αντοχής για να κερδίζεις όλες τις δύσκολες αποστολές.

Το να ανέβει η διαίσθηση και το μυαλό δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα σε αυτό...


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, AlphaWarrior, grigrist και σε 3 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#5 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 11:16:28

Εμμμμμ.. Πείτε με χαζό αλλά ποιο το νόημα να κυνηγάς να είσαι Νο1 σε λβλ απλά σε ένα σερβερ καινουργιο που λες?!?! Έχει κλείσει 7 χρόνια το παιχνίδι και ακόμα νομίζετε ότι τα λβλ παίζουν μάχες. Φτάστε τα λβλ στο Θεό κ τα σκιλλ αφήστε τα. Δεν τρέχει τπτ.... Κ πια παίζουν όλοι έτσι. Οκ.. Keep it up!
  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123, thms12, Θάνος και σε άλλον ένα

#6 HelloAll

HelloAll

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 11:17:31

Το να ανέβει η διαίσθηση και το μυαλό δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα σε αυτό...

Δημιουργεί πρόβλημα. Όλοι οι καλοί παίκετς το ξέρουν.Για αυτό εγώ είμουν θέση 1 και εσύ δεν ήσουν.

 

Η διαίσθηση ειδικά.

 

Το να ανέβει η διαίσθηση και το μυαλό δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα σε αυτό.

Οι καλές δεξιότητες έρχονται με τα καλά λέβελ.Καλύτερο λέβελ->Καλύτερος ρουχισμός.Κοίτα αν θέλεις να έχεις πολλή διαίσθηση ή μυαλό αγόρασε ρουχισμό μόνο με διαίσθηση και μυαλό.

 

Επίσης η δύναμη πρέπει να μέινει στο 10 για πολλούς λόγους όχι μόνο για τις αποστολές αλλά και για τις ειδικές αποστολές αργότερα.



#7 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 11:30:39

Αφελής ερώτηση πάλι.. Την ομάδα σου έτσι πως θα την βοηθάς σε μάχες? Μονομαχίες πως θα κάνεις?! Άλλαξε το παιχνίδι κ είναι διαγωνισμός λβλ και ειδικών πια? Έχασα κάποιο update?!?! Με τρομάζετε!!!
  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, arxontas123, fpsakias και σε άλλον ένα

#8 HelloAll

HelloAll

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 12:02:18

Αφελής ερώτηση πάλι.. Την ομάδα σου έτσι πως θα την βοηθάς σε μάχες? Μονομαχίες πως θα κάνεις?! Άλλαξε το παιχνίδι κ είναι διαγωνισμός λβλ και ειδικών πια? Έχασα κάποιο update?!?! Με τρομάζετε!!!

Αφού θα είσαι μεγαλύτερο λέβελ θα έχεις καλύτερες δεξιότητες , καλύτερο ρουχισμό , καλύτερους πυραύλους.Θα πάρεις γρηγορότερα βοηθό .... και πολλά ακόμα.

 

Αφού θα είσαι μεγαλύτερο λέβελ θα έχεις καλύτερες δεξιότητες , καλύτερο ρουχισμό , καλύτερους πυραύλους.Θα πάρεις γρηγορότερα βοηθό .... και πολλά ακόμα.

Όλοι οι παίκτες στο youtube (DarkeysWorld , Spieletrend ) θέλουν να ανεβαίνουν λέβελ γρήγορα και βλέπεις την κατάταξή τους σε τιμή (4-8).Μόνο ο Liffe έχει κόλλημα με τις δεξιότητες αλλά αυτός βάζει 100 ευρώ την ημέρα οπότε ναι...



#9 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 12:27:09

Sorry. Δεν μ απασχολουν τα βίντεακια στο ίντερνετ, ούτε έμαθα να παίζω από εκεί. Όσο για τα λβλ π λες κερδίζω παίκτες 70 λβλ πάνω μ. Αυτούς που επικαλείσαι δεν τους ξέρω καν και δεν αποτελούν επιχείρημα. Εγώ έναν παίκτη με 10 δύναμη θα τον εδιωχνα από την ομάδα μου. Δεν προσφέρει τπτ και απλα κοιτάει τη πάρτη του. Ακουσε με αν θες σε αυτό. Τα λβλ δεν παίζουν ρόλο.
Κάτι ξέρω και εγώ..;-)
  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, arxontas123, fpsakias και σε άλλον ένα

#10 HelloAll

HelloAll

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 13:12:58

70 λέβελ πάνω θα έχει πολύ καλύτερα ρούχα από εσένα . Μάλλον λές ψέματα.Και λές οτί δεν ξέρεις τον Spieletrend lol.Μόνο από αυτό καταλαβαίνω . Φίλε ήμουνα top 1 λέβελ είχα φτάσει κάπου 120-130 σε μία εβδομάδα .Εσύ δεν ήσουνα ποτέ Top 1 σε τίποτα οπότε ποιός νομίζει ότι ξέρει να παίζει καλύτερα?



#11 wadd

wadd

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 106 μηνύματα
  • Ομάδα:samael
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:Dawg



Φήμη: 125

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 14:40:19

70 λέβελ πάνω θα έχει πολύ καλύτερα ρούχα από εσένα . Μάλλον λές ψέματα.Και λές οτί δεν ξέρεις τον Spieletrend lol.Μόνο από αυτό καταλαβαίνω . Φίλε ήμουνα top 1 λέβελ είχα φτάσει κάπου 120-130 σε μία εβδομάδα .Εσύ δεν ήσουνα ποτέ Top 1 σε τίποτα οπότε ποιός νομίζει ότι ξέρει να παίζει καλύτερα?

Δεν μου αρέσει ο τρόπος σου. Είμαι τοπ10 παίχτης σε λέβελ κυρίως. Έχω 50αρι ενισχυτικό δεξιοτήτων, έχω τη δύναμη στο 110 και δεν έχω χάσει ποτέ μου αποστολή ούτε ειδική. Όσο για τους youtubers που ανέφερες ως επιχείρημα, τους έχω παρακολουθήσει και δεν μου λένε πολλά. Και οι δύο παίζουν με ηρωική αίσθηση και άμεσες ολοκληρώσεις, με σετ από τα 80 λέβελ. Επίσης, αν το playstyle τους είναι σωστό, δεν σημαίνει ότι είναι και το μόνο. Απαντάω στο ποστ κυρίως, διότι δεν μου άρεσε ο τρόπος σου και το πόσο απόλυτος ήσουν. Το ότι έχεις ένα playstyle για το οποίο νιώθεις σημαντικός, ενώ το έχεις αντιγράψει, δεν σημαίνει ότι όλα τα άλλα playstyles είναι λάθος. Τέλος, είπες ότι πήγες 120 σε μία εβδομάδα... Από αυτό νομίζεις ότι είσαι καλός; Εγώ θα είχα κρατήσει κατορθώματα και στη διπλή εμπειρία, ή όταν η ομάδα μου πάει 50 δημοτικότητα και κερδίσει κον θα σε περνούσα για πλάκα.


Επεξεργάστηκε από wadd, 18 Ιούνιος 2019 - 14:42:33.

  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, arxontas123, frosty και σε 4 άλλους

#12 aLoKoTos

aLoKoTos

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 14 μηνύματα
  • Ομάδα:Lago Nero
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:aLoKoTos
Φήμη: 28

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 14:51:15

Δεν θα πω κάτι περίπλοκο..Αν ήξερες να παίζεις καλύτερα από εμάς δεν θα ήσουν μόνο για 10 μέρες πρώτος..


  • Αυτό αρέσει στον/η wadd, arxontas123, fpsakias και σε άλλον ένα

#13 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 15:39:33

70 λέβελ πάνω θα έχει πολύ καλύτερα ρούχα από εσένα . Μάλλον λές ψέματα.Και λές οτί δεν ξέρεις τον Spieletrend lol.Μόνο από αυτό καταλαβαίνω . Φίλε ήμουνα top 1 λέβελ είχα φτάσει κάπου 120-130 σε μία εβδομάδα .Εσύ δεν ήσουνα ποτέ Top 1 σε τίποτα οπότε ποιός νομίζει ότι ξέρει να παίζει καλύτερα?



Προφανώς δν έχεις ιδέα ποιος είμαι και με ποιον μιλάς. Ανέβηκες 120 λβλ σε μια βδομάδα και το θεωρείς κατορθωμα. Υπήρξες για λίγο 1ος σε λβλ και νομίζεις ότι κατι εκανες. Με αποκαλείς ψευτη στο ποιους κερδίζω και ισχυρίζεσαι ότι ξέρεις να παίζεις καλύτερα. Αυτή την έπαρση δεν ξέρω από που την αντλείς αλλά μάθε να ακούς. Και πρόσεχε άλλη φορά τι λες και σε ποιους, γιατί εκτίθεσαι.
  • Αυτό αρέσει στον/η wadd, goof123, arxontas123 και σε 5 άλλους

#14 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 15:39:34

Δημιουργεί πρόβλημα. Όλοι οι καλοί παίκετς το ξέρουν.Για αυτό εγώ είμουν θέση 1 και εσύ δεν ήσουν.

 

Θέλω να εξηγήσεις πώς δημιουργεί πρόβλημα η διαίσθηση και το μυαλό...Εγώ μπορώ να σου εξηγήσω γιατί δεν δημιουργεί με πολύ απλό και κατανοητό τρόπο!

Επιπλέον...Πότε ήσουν Top1? Σε ποιον server? Ποιο το όνομά σου?  :)

 

Σχετικά με την κατάταξη...Μπορεί εγώ προσωπικά να μην ήμουν ποτέ Top1 γιατί δεν το κυνηγάω...Αλλά ήταν η ομάδα μου...Αρκετές φορές έχω βρεθεί συμπαίκτης με παίχτες που είναι Top1...Πίστεψέ με,αν έκαναν αυτό που λες θα είχαν καταστραφεί,και διαδίδοντας τέτοιες κακές συμβουλές,ένας νέος παίχτης που δεν ξέρει,μπορεί να σε εμπιστευτεί και να του βγει σε κακό,για αυτό και μόνο ασχολούμαι,δεν έχω ανάγκη να σου αποδείξω εάν είμαι καλύτερος από εσένα,αλλά επειδή έχω πολύ ελεύθερο χρόνο αυτές τις μέρες,αν θέλεις θα το κάνω!  (grin)

 

Όσο αφορά τον frosty (επειδή τυχαίνει να ξέρω ποιος είναι) εάν δεν είσαι καλύτερος από εμένα τότε σίγουρα δεν είσαι καλύτερος από αυτόν.  :P


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 18 Ιούνιος 2019 - 15:42:23.

  • Αυτό αρέσει στον/η wadd, frosty, grigrist και σε 4 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#15 HelloAll

HelloAll

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 18:02:33

Θέλω να εξηγήσεις πώς δημιουργεί πρόβλημα η διαίσθηση και το μυαλό...Εγώ μπορώ να σου εξηγήσω γιατί δεν δημιουργεί με πολύ απλό και κατανοητό τρόπο!
Επιπλέον...Πότε ήσουν Top1? Σε ποιον server? Ποιο το όνομά σου? :)

 

Σχετικά με την κατάταξη...Μπορεί εγώ προσωπικά να μην ήμουν ποτέ Top1 γιατί δεν το κυνηγάω...Αλλά ήταν η ομάδα μου...Αρκετές φορές έχω βρεθεί συμπαίκτης με παίχτες που είναι Top1...Πίστεψέ με,αν έκαναν αυτό που λες θα είχαν καταστραφεί,και διαδίδοντας τέτοιες κακές συμβουλές,ένας νέος παίχτης που δεν ξέρει,μπορεί να σε εμπιστευτεί και να του βγει σε κακό,για αυτό και μόνο ασχολούμαι,δεν έχω ανάγκη να σου αποδείξω εάν είμαι καλύτερος από εσένα,αλλά επειδή έχω πολύ ελεύθερο χρόνο αυτές τις μέρες,αν θέλεις θα το κάνω! (grin)

 

Όσο αφορά τον frosty (επειδή τυχαίνει να ξέρω ποιος είναι) εάν δεν είσαι καλύτερος από εμένα τότε σίγουρα δεν είσαι καλύτερος από αυτόν. :P

Στις δύσκολες μάχες αποστολών ο αντίπαλός έχει 90% τις δεξιότητες σου σωστά?Όμως δεν πάει έτσι δυστυχώς . Πιό πολλές φορές σε αποφεύγει και πιο πολλές φορές σε σκάει κρίτικαλ από ότι εσύ.Δεν ξέρω πως γίνεται .Όσο πιο πολύ ανεβάζεις διαίσθηση και μυαλό τόσο πιό πολύ δύσκολο γίνεται να το κερδίσεις.

 

Δεν θα πω κάτι περίπλοκο..Αν ήξερες να παίζεις καλύτερα από εμάς δεν θα ήσουν μόνο για 10 μέρες πρώτος..

Μου έτυχε κάτι και δεν μπορούσα να συνεχίσω.

 

Δεν μου αρέσει ο τρόπος σου. Είμαι τοπ10 παίχτης σε λέβελ κυρίως. Έχω 50αρι ενισχυτικό δεξιοτήτων, έχω τη δύναμη στο 110 και δεν έχω χάσει ποτέ μου αποστολή ούτε ειδική. Όσο για τους youtubers που ανέφερες ως επιχείρημα, τους έχω παρακολουθήσει και δεν μου λένε πολλά. Και οι δύο παίζουν με ηρωική αίσθηση και άμεσες ολοκληρώσεις, με σετ από τα 80 λέβελ. Επίσης, αν το playstyle τους είναι σωστό, δεν σημαίνει ότι είναι και το μόνο. Απαντάω στο ποστ κυρίως, διότι δεν μου άρεσε ο τρόπος σου και το πόσο απόλυτος ήσουν. Το ότι έχεις ένα playstyle για το οποίο νιώθεις σημαντικός, ενώ το έχεις αντιγράψει, δεν σημαίνει ότι όλα τα άλλα playstyles είναι λάθος. Τέλος, είπες ότι πήγες 120 σε μία εβδομάδα... Από αυτό νομίζεις ότι είσαι καλός; Εγώ θα είχα κρατήσει κατορθώματα και στη διπλή εμπειρία, ή όταν η ομάδα μου πάει 50 δημοτικότητα και κερδίσει κον θα σε περνούσα για πλάκα.

με ηρωική αίσθηση πρέπει να παίζεις



#16 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούνιος 2019 - 18:48:19

Στις δύσκολες μάχες αποστολών ο αντίπαλός έχει 90% τις δεξιότητες σου σωστά?Όμως δεν πάει έτσι δυστυχώς . Πιό πολλές φορές σε αποφεύγει και πιο πολλές φορές σε σκάει κρίτικαλ από ότι εσύ.Δεν ξέρω πως γίνεται .Όσο πιο πολύ ανεβάζεις διαίσθηση και μυαλό τόσο πιό πολύ δύσκολο γίνεται να το κερδίσεις.

Όχι φίλε μου,δεν έχει το 90%...Έχει παραπάνω...Ωστόσο,έχει λιγότερο από εσένα πάντα...Και αυτό σημαίνει πως έχεις περισσότερες πιθανότητες να αποφύγεις και να ρίξεις κρίσιμο χτύπημα,δεν ξέρω πώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι σε αποφεύγει και ρίχνει αυτός περισσότερα κρίσιμα χτυπήματα...Επιπλέον,η αναλογία των δεξιοτήτων του αντιπάλου και των δικών σου μένει ίδια,δηλαδή όσο ανεβάζεις την διαίσθησή σου,του αντιπάλου ανεβαίνει λίγο λιγότερο,η αναλογία παραμένει η ίδια...

 

Παράδειγμα: Έχεις 1.000,έχει 980...Έχει το 98%...Δηλαδή η αναλογία είναι 98 (του αντιπάλου) προς 100 (δικό σου) εάν ανεβάσεις εσύ ακόμα 100 την δεξιότητά σου,θα πας 1.100...Του αντιπάλου θα ανέβει κατά 98...Το αποτέλεσμα είναι πως η αναλογία μένει η ίδια...Η πιθανότητες αποφυγής και κρίσιμου χτυπήματος προκύπτουν από τις αναλογίες των δεξιοτήτων σου με τις δεξιότητες του αντιπάλου...

Εφόσον οι αναλογίες παραμένουν ίδιες,το ίδιο παραμένουν και οι πιθανότητες αποφυγής και κρίσιμου χτυπήματος,επομένως είτε έχεις 10 διαίσθηση είτε 70.000 δεν αλλάζει κάτι...Ο αντίπαλος θα έχει τόση διαίσθηση ώστε οι πιθανότητες αποφυγής σου θα 'ναι μεγαλύτερες κατά ένα σταθερό ποσοστό το οποίο κυμαίνεται σε κάποια πλαίσια (ανάλογα με τον αντίπαλο μεγαλώνει και μικραίνει).

 

Η διαίσθηση και το μυαλό λοιπόν δεν παίζουν ρόλο στις ειδικές αποστολές και στις αποστολές μάχης...Αυτά που παίζουν ρόλο είναι η αντοχή και η δύναμη...Έχω αναρτήσει θέμα στο παρελθόν που εξηγώ το πως μπορείς να βγάλεις αποστολές μάχης και ειδικές χωρίς πολύ αντοχή αλλά με δύναμη...Συμφωνώ ωστόσο,στο ότι το καλό είναι,ειδικά στην αρχή να παίζεις με χαμηλή δύναμη...ΟΧΙ όμως με 10...Με 400-500 ή και 600 όλα λειτουργούν σωστά :) 


  • Αυτό αρέσει στον/η wadd, frosty, grigrist και σε 2 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#17 wadd

wadd

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 106 μηνύματα
  • Ομάδα:samael
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:Dawg



Φήμη: 125

Δημοσιεύτηκε 19 Ιούνιος 2019 - 16:04:41

με ηρωική αίσθηση πρέπει να παίζεις

Όχι, δεν ΠΡΕΠΕΙ. Εγώ θα το χαρακτήριζα ως μία εναλλακτική σε περίπτωση έλλειψης χρόνου και μόνο. Η ηρωική αίσθηση μπορεί να σου βγάλει αποστολή 14κ με 24 ενέργεια και να κρύβει μία 1,2κ με 2 ενέργεια. Επομένως, καλύτερα με το χεράκι μου. Εκτός αν δεν ξέρεις ποιες αποστολές θεωρούνται καλές, οπότε επέτρεψέ μου να σου εξηγήσω. Όταν παίζεις εμπειρία, θα πρέπει οι αποστολές να έχουν την αναλογία 1/500 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. Από την άλλη, όταν παίζεις κέρμα, θα πρέπει οι αποστολές να έχουν την αναλογία 1/5000 τουλάχιστον. Σαφώς η αναλογία στα κέρματα δεν είναι σταθερή και ανεβαίνει μαζί με το επίπεδο. Το 1/5000 είναι από το 260-270 και μετά θα έλεγα (ίσως και πιο πριν). Μέχρι τα 250 περίπου είναι καλύτερο να παίζεις εμπειρία κατά τη γνώμη μου, οπότε δεν έχει καμία σημασία η αναλογία στα κέρματα, εφόσον τηρείται το 1/500 σε εμπειρία. Τέλος, να τονίσω ότι αν δεν υπάρχουν αποστολές που να μας αρέσουν και αν δεν παίζουμε με πολλά λεφτά για να έχουμε την άνεση των ανανεώσεων, βρίσκουμε την καλύτερη με 2 ενέργεια και την χρησιμοποιούμε ως ανανέωση.


  • Αυτό αρέσει στον/η simos, arxontas123, world party και σε άλλον ένα

#18 HelloAll

HelloAll

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 26 Ιούνιος 2019 - 10:26:42

Όχι, δεν ΠΡΕΠΕΙ. Εγώ θα το χαρακτήριζα ως μία εναλλακτική σε περίπτωση έλλειψης χρόνου και μόνο. Η ηρωική αίσθηση μπορεί να σου βγάλει αποστολή 14κ με 24 ενέργεια και να κρύβει μία 1,2κ με 2 ενέργεια. Επομένως, καλύτερα με το χεράκι μου. Εκτός αν δεν ξέρεις ποιες αποστολές θεωρούνται καλές, οπότε επέτρεψέ μου να σου εξηγήσω. Όταν παίζεις εμπειρία, θα πρέπει οι αποστολές να έχουν την αναλογία 1/500 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. Από την άλλη, όταν παίζεις κέρμα, θα πρέπει οι αποστολές να έχουν την αναλογία 1/5000 τουλάχιστον. Σαφώς η αναλογία στα κέρματα δεν είναι σταθερή και ανεβαίνει μαζί με το επίπεδο. Το 1/5000 είναι από το 260-270 και μετά θα έλεγα (ίσως και πιο πριν). Μέχρι τα 250 περίπου είναι καλύτερο να παίζεις εμπειρία κατά τη γνώμη μου, οπότε δεν έχει καμία σημασία η αναλογία στα κέρματα, εφόσον τηρείται το 1/500 σε εμπειρία. Τέλος, να τονίσω ότι αν δεν υπάρχουν αποστολές που να μας αρέσουν και αν δεν παίζουμε με πολλά λεφτά για να έχουμε την άνεση των ανανεώσεων, βρίσκουμε την καλύτερη με 2 ενέργεια και την χρησιμοποιούμε ως ανανέωση.

Θα έχει την καλύτερη αναλογία . Και δεν χρειάζεται να βάλεις χρήματα για να έχεις ηρωική αίσθηση .



#19 HelloAll

HelloAll

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 26 Ιούνιος 2019 - 10:28:02

Όχι φίλε μου,δεν έχει το 90%...Έχει παραπάνω...Ωστόσο,έχει λιγότερο από εσένα πάντα...Και αυτό σημαίνει πως έχεις περισσότερες πιθανότητες να αποφύγεις και να ρίξεις κρίσιμο χτύπημα,δεν ξέρω πώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι σε αποφεύγει και ρίχνει αυτός περισσότερα κρίσιμα χτυπήματα...Επιπλέον,η αναλογία των δεξιοτήτων του αντιπάλου και των δικών σου μένει ίδια,δηλαδή όσο ανεβάζεις την διαίσθησή σου,του αντιπάλου ανεβαίνει λίγο λιγότερο,η αναλογία παραμένει η ίδια...

 

Παράδειγμα: Έχεις 1.000,έχει 980...Έχει το 98%...Δηλαδή η αναλογία είναι 98 (του αντιπάλου) προς 100 (δικό σου) εάν ανεβάσεις εσύ ακόμα 100 την δεξιότητά σου,θα πας 1.100...Του αντιπάλου θα ανέβει κατά 98...Το αποτέλεσμα είναι πως η αναλογία μένει η ίδια...Η πιθανότητες αποφυγής και κρίσιμου χτυπήματος προκύπτουν από τις αναλογίες των δεξιοτήτων σου με τις δεξιότητες του αντιπάλου...

Εφόσον οι αναλογίες παραμένουν ίδιες,το ίδιο παραμένουν και οι πιθανότητες αποφυγής και κρίσιμου χτυπήματος,επομένως είτε έχεις 10 διαίσθηση είτε 70.000 δεν αλλάζει κάτι...Ο αντίπαλος θα έχει τόση διαίσθηση ώστε οι πιθανότητες αποφυγής σου θα 'ναι μεγαλύτερες κατά ένα σταθερό ποσοστό το οποίο κυμαίνεται σε κάποια πλαίσια (ανάλογα με τον αντίπαλο μεγαλώνει και μικραίνει).

 

Η διαίσθηση και το μυαλό λοιπόν δεν παίζουν ρόλο στις ειδικές αποστολές και στις αποστολές μάχης...Αυτά που παίζουν ρόλο είναι η αντοχή και η δύναμη...Έχω αναρτήσει θέμα στο παρελθόν που εξηγώ το πως μπορείς να βγάλεις αποστολές μάχης και ειδικές χωρίς πολύ αντοχή αλλά με δύναμη...Συμφωνώ ωστόσο,στο ότι το καλό είναι,ειδικά στην αρχή να παίζεις με χαμηλή δύναμη...ΟΧΙ όμως με 10...Με 400-500 ή και 600 όλα λειτουργούν σωστά :)

Δεν πάει έτσι.Πές μου στις δύσκολες αποστολές πόσες φορές αποφεύγεις εσύ τον αντιπαλό σου και πόσες φορές αυτός εσένα?



#20 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 26 Ιούνιος 2019 - 16:32:25

Δεν πάει έτσι.Πές μου στις δύσκολες αποστολές πόσες φορές αποφεύγεις εσύ τον αντιπαλό σου και πόσες φορές αυτός εσένα?

Με μια δεξιότητα όπως ''Μάτι αετού'' δεν με αποφεύγει πάνω από 2 φορές... :P Χωρίς μια τέτοια δεξιότητα μπορεί να με αποφύγει γύρω στις 4 ή 5 φορές...Εγώ θα τον αποφύγω επίσης 4 ή 5 φορές...Στην χειρότερη περίπτωση,που συμβαίνει σπάνια,θα τον αποφύγω 3 και αυτός ίσως με αποφύγει 5,εάν δεν έχω βοηθό με ''Μάτι αετού''...Και πάλι όμως έχω πιθανότητες να νικήσω...Για να καταλάβεις,χάνω 1 στις 30 ή μια στις 40 δύσκολες αποστολές μάχης...Αυτό σημαίνει χονδρικά...Μια δύσκολη αποστολή μάχης την ημέρα...Και αυτό εφόσον δεν έχω καλό βοηθό,διότι εάν κάνω αποστολές μάχης με καλό βοηθό πολύ απλά δεν χάνω.   :)

 

Παρ΄όλα αυτά φαίνεται πως δεν κατάλαβες τι έγραψα παραπάνω...Η αναλογία τον δεξιοτήτων μου με αυτή του αντίπαλού μου μένει η ίδια όση διαίσθηση και να 'χω...Είτε έχω 30 διαίσθηση και αυτός έχει 28 είτε έχω 30.000 και αυτός 28.000 οι πιθανότητες να τον αποφύγω και να με αποφύγει θα είναι οι ίδιες...Επομένως μπορώ να βάλω 150.000 διαίσθηση και να μην αλλάξει τίποτα από όταν είχα 10  :P  

Κατάλαβες?


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 26 Ιούνιος 2019 - 16:35:33.

  • Αυτό αρέσει στον/η AlphaWarrior

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: server

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες