Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Σύστημα άμυαλος


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 παρακαλω1

παρακαλω1

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 189 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕκεί που είμαι
  • Ομάδα:Sky Is The Limit
  • Κόσμος:GR21
  • Ήρωας:leoistutmirleid



Φήμη: 76

Δημοσιεύτηκε 05 Ιανουάριος 2021 - 16:38:56

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω για το σύστημα άμυαλος με ανεβασμένη διαίσθηση και όσβαλντ(Λεπτός πάγος) το στήσιμο θα είναι το εξής:

 

Δύναμη:13.000

Αντοχή:15.500

Μυαλό:50

Διαίσθηση:26000

 

Πετ:

1η ικανότητα: Λεπτός πάγος (Όσβαλντ)

2η ικανότητα: Με χαμόγελο στο πρόσωπο 

3η ικανότητα: Κουκουλιασμένος 

 

Ακούω γνώμες και απόψεις!!


  • Αυτό αρέσει στον/η vasiliskk

Ότι λάμπει δεν είναι χρυσός!!


#2 Kazalex

Kazalex

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 278 μηνύματα
  • Κόσμος:GR23
  • Ήρωας:mamas






Φήμη: 249

Δημοσιεύτηκε 06 Ιανουάριος 2021 - 16:01:58

αν αυτό έχει δοκιμαστεί και αξίζει, θα είναι ακόμα καλύτερο με το Συνημμένο Αρχείο  Screenshot_1.png   18,99KB   2 κατεβάσματα

σε περίπτωση που ο τζόι έχει μπει σε άλλο πετ

 

και για τρίτο σκιλλ είτε κουκουλιασμένος, είτε κουνγκ φου

 

(αν και νομίζω πως Μαρί-Τζόι-Πάο είναι το καλύτερο πετ προς το παρόν για σχεδόν όλα τα συστήματα)


Επεξεργάστηκε από Kazalex, 06 Ιανουάριος 2021 - 16:02:44.

  • Αυτό αρέσει σε παρακαλω1 και Dep27

#3 Bluetiger17

Bluetiger17

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 77 μηνύματα
  • Ομάδα:The vampire
  • Κόσμος:GR24
  • Ήρωας:Bluetiger17



Φήμη: 119

Δημοσιεύτηκε 07 Ιανουάριος 2021 - 01:47:29

Να σε ενημερώσω ότι το 200% που λέει είναι συνολικά δηλαδή αν κάνεις 15κ και με Όσβαλντ πάει 30κ θα σκάσεις 30κ συνολικά σε όσο λέει 4 γύρους κάτι τέτοιο. Σαν παίχτης που παίζει πολύ καιρό άμυαλο και έχω δοκιμάσει διάφορα μπορώ να σου πω με σιγουριά σχεδόν πως δεν θα δουλέψει θα σου πρότεινα για τα σκιλλσ σου να έπαιζες
20.000 δύναμη
17.000 αντοχή
50 μυαλό
17.000 διαίσθηση
ή θα μπορούσες να έπαιζες με 15κ αντοχή και 19κ διαίσθηση

Επεξεργάστηκε από Bluetiger17, 07 Ιανουάριος 2021 - 01:48:12.

  • Αυτό αρέσει στον/η παρακαλω1

#4 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 09 Ιανουάριος 2021 - 12:42:22

Προσωπικά δεν έχω παίξει άμυαλος, έχω δει ωστόσο άτομα που παίζουν και με τους 2 τρόπους. Δηλαδή και με διαίσθηση>αντοχή>δύναμη και με δύναμη>διαίσθηση>αντοχή. Νομίζω το 2ο είναι αυτό που προτιμούν οι περισσότεροι και το πιο χαρακτηριστικό για άμυαλο. Όπως είπα όμως δεν τα έχω δοκιμάσει ο ίδιος. Αυτό που φαίνεται είναι ότι: Στην 1η περίπτωση θα αντέχεις περισσότερα χτυπήματα, αλλά θα χρειάζεσαι και αρκετά περισσότερα χτυπήματα για να νικήσεις τον αντίπαλό σου, λόγω της σχετικά χαμηλής δύναμης. Στη 2η περίπτωση θα αντέχεις λιγότερα χτυπήματα, αλλά θα νικάς και τον αντίπαλό σου με αρκετά λιγότερα χτυπήματα. Αυτό σε συνδυασμό με την υψηλή διαίσθηση, αν καταφέρνεις και αποφεύγεις τον αντίπαλό σου, θα σου δώσει μεγαλύτερο πλεονέκτημα.

 

Υπ' όψιν, βέβαια, πρέπει να έχεις και τα αρνητικά του άμυαλου, γιατί πλέον μπορεί να χάνεις και από άτομα με πολύ χαμηλότερες δεξιότητες από εσένα, αν έχουν τον κατάλληλο βοηθό.

 

 

 

Όσον αφορά τις δεξιότητες του δικού σου βοηθού:

1)Τα γιορτινά πυροτεχνήματα πλέον συστήνονται ως πρώτη ικανότητα για κάθε βοηθό

2) Εδώ μπορείς να βάλεις "με χαμόγελο στο πρόσωπο", που προσφέρει ικανοποιητική αύξηση σε δύναμη αντοχή και διαίσθηση, αλλά μπορείς να βάλεις και "τέλεια ισορροπία" αν έχεις, που θα δώσει τεράστια ώθηση στη διαίσθηση και μεγάλο πλεονέκτημα στις μάχες, αφού το να αποφεύγεις χτυπήματα και να επιτίθεσαι με υψηλή δύναμη πρόκειται να αποβεί μοιραίο για τον αντίπαλο (grin) ...  Τώρα αν δεν έχεις κάποια τέτοια ειδική δεξιότητα έχω δει άτομα με "τέσσερα μάτια", "η δύναμη των 2", με "πιάσε τη μπάλα' και στην έσχατη των εσχάτων "μάτι αετού" ή "σωματοφύλακας", αν και δεν προτείνονται, το 1ο απ' τα 2 δεν χρειάζεται τόσο από τη στιγμή που έχεις φροντίσει να έχεις τόσο ψηλά τη διαίσθηση ώστε να αποφεύγεις εσύ τον αντίπαλο, κι όχι απλά να μην σε αποφεύγει αυτός. Ο σωματοφύλακας ασχολίαστος, γιατί αν ο αντίπαλος έχει ήδη 90-100% πιθανότητα για κρίσιμο... το -5% θα σε σώσει; :D

3) Εδώ το "κουκουλιασμένος" είναι πολύ δυνατή δεξιότητα. Οι εναλλακτικές του, που προτείνονται για πειραματισμούς στην περίπτωση που αποφεύγεις πολλές φορές τον αντίπαλο και δεν ενεργοποιείται συχνά το "κουκουλιασμένος" είναι "κουνγκ φου" και "Παπαγαλία 2"

 

Αυτά, αν κάνω κάποιο λάθος σε αυτά που λέω ας με διορθώσει κάποιος εν ενεργεία άμυαλος


  • Αυτό αρέσει στον/η παρακαλω1

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες