Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Εισήγηση για τρόπαια - κερδισμένη τιμή


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
23 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2014 - 21:26:04

Καλησπέρα. Είμαι αρχηγός ομάδας στον gr3. Εχει δημιουργηθεί ένα θέμα το οποίο στην ομάδα μας θεωρούμε ότι προκαλεί σημαντικό πρόβλημα στον σέρβερ και για αυτό θέλουμε να προτείνουμε μια αλλαγή. Το θέμα έχει ως εξής: Αρκετές ομάδες έχοντας θέσει ως στόχο την κορυφή του σέρβερ από εκεί που είχαν πλήρη ανάπτυξη των αναβαθμίσεων της ομάδας τους, αντάλλαξαν τις ομάδες τους με μικρότερες έτσι ώστε να περιορίσουν τις αναβαθμίσεις και να κρατήσουν κλειδωμένο το ένα τρόπαιο. Πράτοντας αυτό μένουν με 4 τρόπαια αντί για 5. Έτσι γίνεται δύσκολο για μια άλλη ομάδα να τους κερδίσει. Τα τρόπαια στον σέρβερ παραμένουν στις ίδιες ομάδες για πάρα πολύ καιρό και έχουν δημιουργήσει τεράστιο αδιέξοδο στον σέρβερ. Οι μικρότερες ομάδες δεν μπορούν να κερδίσουν πλέον τρόπαια με αποτέλεσμα και αρκετοί από τους παίχτες να έχουν εγκαταλείψει ήδη τον σέρβερ πράγμα που οδηγεί στην γενικότερη ερημοποίηση του σέρβερ. Εμείς σαν ομάδα δεν δεχόμαστε να καταστρέφονται οι κόποι τόσων μηνών από τόσους πολλούς παίχτες για ένα σύνολο ομάδων που έχουν αυτοσκοπό την κορυφή και όχι την διασκέδαση μέσα από το παιχνίδι.

 

Έχουμε να προτείνουμε το ακόλουθο ως λύση:

Για κάθε τρόπαιο που έχει κλειδωμένο μια ομάδα να έχει αντίστοιχη ποινή με συντελεστή της τάξης του 20% στην κερδισμένη τιμή από κάθε νίκη. Για παράδειγμα αν μια ομάδα έχει κλειδωμένα 2 τρόπαια να έχει συντελεστή ποινής 40% στην κερδισμένη τιμή. Αν κάποια ομάδα έχει κλέιδωμένο ένα τρόπαιο να έχει συντελεστή ποινής 20% στην κερδισμένη τιμή.

 

Παρακαλώ να δείτε το θέμα με γνώμονα το καλό όλων μας διότι όσο πιο λίγοι μένουμε τόσο πιο ανιαρό γίνεται το παιχνίδι για όλους μας.


  • Αυτό αρέσει στον/η philip21, apontgr, VAGGOSDOV και σε 8 άλλους

#2 Blackwolf gr1 gr2

Blackwolf gr1 gr2

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 137 μηνύματα
  • Ομάδα:Dark Empire
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:blackwoolf
Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 06 Σεπτέμβριος 2014 - 09:04:05

Ναι ομως οι πολυ μικρες ομαδες δυσκολα θα ανεβουν αν εχουν τοσο μεγαλη ποινη! Για μενα καλυτερο θα ηταν να εχεις ξεκλειδωμενες και τις 5 θεσεις  ανεξαρτητα με τις αναβαθμισεις...


Only Gr1!!!
blackwoolf Dark Empire

#3 rogaas

rogaas

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 142 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚΑΤΕΡΙΝΗ
  • Ομάδα:KingDom Hearts
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:rogaas
Φήμη: 187

Δημοσιεύτηκε 06 Σεπτέμβριος 2014 - 11:48:02

Φίλε μου Τομάζο, το ίδιο γινόταν για μεγάλο διάστημα  και  με την δική σου ομάδα που το είχε κλειδωμένο το 5ο τρόπαιο και οι υπόλοιπες το είχαν ανοιχτό! Εξάλλου από τον Gr4 και μετά όλες οι ομάδες που έχουν στόχο την κορυφή σταματούν την επέκταση τους στο 97%... 

Και λες για τις υπόλοιπες ομάδες ότι έχουν στόχο την κορυφή.... Εσείς με αυτό που προτείνετε δεν έχετε στόχο την τιμή??? Άρα την κορυφή???



#4 Blackwolf gr1 gr2

Blackwolf gr1 gr2

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 137 μηνύματα
  • Ομάδα:Dark Empire
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:blackwoolf
Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 06 Σεπτέμβριος 2014 - 12:53:03

Ολοι στοχο εκτος απο την διασκεδαση εχουν και την κορυφη...Απλα ετσι θα γινοταν πιο δικαιο το παιχνιδι..


  • Αυτό αρέσει στον/η philip21, rogaas, kellipop και σε άλλον ένα
Only Gr1!!!
blackwoolf Dark Empire

#5 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 06 Σεπτέμβριος 2014 - 18:37:16

Φίλε μου rogaas, το ότι το έκανε η ομάδα μου όταν ήμουν απλό μέλος δεν σημαίνει ότι το συμμεριζόμουν κιόλας. Αρκετές φορές είχα εισηγηθεί να ανοίξουμε το 5ο τρόπαιο και αυτό έγινε όταν αλλάξαμε αρχηγό τον Δεκέμβρη. Από τότε έχουν περάσει 9 μήνες. Επίσης εμείς ναι μεν έχουμε στόχο την κορυφή αλλά ξέρεις πολύ καλά ότι με 5 τρόπαια ανοιχτά θα τρως επίθεση κάθε μέρα. Υπάρχουν φορές που τρώμε και 2 φορές την μέρα. ενώ με 4 και ειδικά οι δυνατές ομάδες πολύ πιο σπάνια δέχονται επιθέσεις. Άρα το να λες ότι βλέπω την κορυφή μέσα από την εισήγησή μου είναι επιεικώς αστείο. Το ότι γίνεται και σε άλλους ελληνικούς σέρβερ τώρα δεν υποδηλώνει ότι είναι και το σωστό. Κάθε άλλο αυτό οδηγεί στην απομάκρυνση παικτών από τους σέρβερ ( όχι μόνο αυτό αλλά συμβάλλει και αυτό). Το να μην έχουν δικαίωμα στα τρόπαια μικρότερες ομάδες όμως ε είναι άσχημο πράγμα.


  • Αυτό αρέσει σε philip21, Stergios4 και Dr Something- Idol

#6 nilllo

nilllo

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 55 μηνύματα
  • Ομάδα:Louin Academy
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:nilllo
Φήμη: 41

Δημοσιεύτηκε 07 Σεπτέμβριος 2014 - 08:35:17

το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο με καποιο τροπο!

ειναι δικαιωμα της καθε ομαδας να επιλεξει τι επεκτασεις θα κανει και ποσα τροπαια θα ειναι ξεκλειδωμενα!

δεν ειναι δυνατον να μπει ποινη σε ομαδες που εχουν κατω απο 97% επεκταση

ειναι παραλογο!

 

πρεπει να φροντισεις η ομαδα σου να ειναι αρκετα δυνατη ωστε να μπορεις να νικησεις μια ομαδα με 4 τροπαια!


  • Αυτό αρέσει στον/η rogaas

#7 kristin1

kristin1

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 641 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘα έρθεις για καφεδάκι και θες να μάθεις;
  • Ομάδα:The Black Hawk
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:kristin1
Φήμη: 441

Δημοσιεύτηκε 08 Σεπτέμβριος 2014 - 08:22:36

Σωστό αυτό που λές ... Ετσι θα ήταν πιο δίκαιο το παιχνίδι αλλα,όλες η ομάδες από το gr4 και μετά σταματάν στο 97% την επέκταση ...

Εξάλου πρέπει να κοιτάξεις να είναι η ομάδα σου δυνατή για να νηκίσεις μία ομάδα με 4 τρόπαια !

ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ αν και εχω παρατηρίσει πολλές φορές μικρή είναι η διαφορές τους 50% με το 40% στα τρόπαια!

 

Και όπως είπαν δεν θα μας ανεγκάσουν να πάμε την επέκταση στο 100%,εμείς διαλέγουμε που θα την πάμε την επέκταση!


Το μυαλό ξεχνάει,η καρδιά όμως ΠΟΤΕ!!

 

 

 


#8 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 08 Σεπτέμβριος 2014 - 15:24:41

Έχω να αντιπροτείνω κάτι πιο δίκαιο και θα ακούσω και πάλι τις απόψεις σας. Αντί να έχει ποινή στην κερδισμένη τιμή, να μπει περιορισμός στα άτομα για να ξεκλειδώνει το 5ο τρόπαιο. Για παράδειγμα για να αναβαθμίσει μια ομάδα την έδρα της για περισσότερα απο 25 άτομα, να τις ξεκλειδώνει αντίστοιχα και το 5ο τρόπαιο. Το να σταματάνε ΟΛΟΙ τα κέρματα στο 43 είναι πολύ μικρή θυσία. Το να χάνουν όμως 3 ή 4 άτομα θα είναι μεγάλη θυσία. Ακούω απόψεις..


  • Αυτό αρέσει σε rogaas και goof123

#9 killbill

killbill

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 204 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣΤΗΝ ΧΑΒΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΡΦ
  • Ομάδα:the best 1
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:killbill
Φήμη: 54

Δημοσιεύτηκε 08 Σεπτέμβριος 2014 - 19:48:24

οι περισσοτερες ομαδες ειναι στο 97% και ειναι πρωτες παλια δεν ειχαν αυτο το κολπο και ηταν δικαιο τωρα δεν ειναι γιατι δεν μπορεις να νικησεις ομαδα με ενα παραπανω τροπαιο αν εχεις 100%


  • Αυτό αρέσει σε Τομάζος και Dr Something- Idol

#10 rogaas

rogaas

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 142 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚΑΤΕΡΙΝΗ
  • Ομάδα:KingDom Hearts
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:rogaas
Φήμη: 187

Δημοσιεύτηκε 08 Σεπτέμβριος 2014 - 23:20:27

Αυτό όντως μου ακούγεται πιο ωραίο... ¨Οχι 25 βεβαια... 28 ίσως καλύτερα... Αλλά  πως είναι δυνατόν να γίνει κάτι τέτοιο όταν τρέχουν 7 σέρβερ εδώ και άλλοι πόσοι παγκοσμίως?


  • Αυτό αρέσει στον/η Τομάζος

#11 kristin1

kristin1

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 641 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘα έρθεις για καφεδάκι και θες να μάθεις;
  • Ομάδα:The Black Hawk
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:kristin1
Φήμη: 441

Δημοσιεύτηκε 09 Σεπτέμβριος 2014 - 05:49:35

Όντος ...

 

Γιατί όλοι θέλουν παίχτες ...

Σε εκείνο το σημείο διαλέγεις,παίχτες ή τρόπαιο!

 

Αλλά είναι και αυτό : Μία ομάδα με 24 παίχτες αλλά δυνατούς παίχτες νηκάει εύκολα μία ομάδα με 5-4 τρόπαια και 30 παίχτες !


  • Αυτό αρέσει στον/η Stathobot

Το μυαλό ξεχνάει,η καρδιά όμως ΠΟΤΕ!!

 

 

 


#12 Dr Something- Idol

Dr Something- Idol

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 126 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΝησί Yoyo
  • Ομάδα:AEK
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Dimitris411
Φήμη: 148

Δημοσιεύτηκε 09 Σεπτέμβριος 2014 - 06:17:07

Εγώ πιστεύω πως πράγματι αυτό που κάνουν οι περισσότεροι με τις ανταλλαγές ομάδων είναι άδικο για τις υπόλοιπες ανταγωνιστικές τους ομάδες ! Με κάποιο τρόπο πρέπει το "πρόβλημα" αυτό να περιοριστεί, αλλά δεν νομίζω πως είναι τεχνικά εφικτό να αλλάξει αυτήν την στιγμή η λειτουργία των τροπαίων, ενώ ΤΟΣΟ καιρό τα ξέρουμε αλλιώς ! 


:wub: MONO AEK :wub:


#13 killbill

killbill

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 204 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣΤΗΝ ΧΑΒΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΡΦ
  • Ομάδα:the best 1
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:killbill
Φήμη: 54

Δημοσιεύτηκε 09 Σεπτέμβριος 2014 - 07:24:12

Προτεινω οταν καποια ομαδα παει στο 90% να ανοιγει το 5 τροπαιο για να ναι δικαιο το παιχνιδι

#14 kristin1

kristin1

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 641 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘα έρθεις για καφεδάκι και θες να μάθεις;
  • Ομάδα:The Black Hawk
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:kristin1
Φήμη: 441

Δημοσιεύτηκε 09 Σεπτέμβριος 2014 - 10:22:47

Προτεινω οταν καποια ομαδα παει στο 90% να ανοιγει το 5 τροπαιο για να ναι δικαιο το παιχνιδι

Αν γίνει αυτό θα σταματάν στο 89%...

 

Δεν θέλουμε με επέκταση εμείς!


Το μυαλό ξεχνάει,η καρδιά όμως ΠΟΤΕ!!

 

 

 


#15 MeiLSenUK

MeiLSenUK

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 7 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαAthens..!!
  • Ομάδα:SPARTAN GOD OF WAR
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:MieLSenUK
Φήμη: 65

Δημοσιεύτηκε 09 Σεπτέμβριος 2014 - 15:27:23

Αυτό συμφέρει μόνο τις μικρές ομάδες.. και τι χρειαζονται η μικρες ομαδες Τροπαια εε..? αφού κάποια από αυτή δεν ξερών καν πως να χρησιμοποιήσουν την ενεργεια που έχων.. Διαφωνώ Τελείως με αυτή την ιδέα..



#16 nilllo

nilllo

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 55 μηνύματα
  • Ομάδα:Louin Academy
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:nilllo
Φήμη: 41

Δημοσιεύτηκε 09 Σεπτέμβριος 2014 - 16:21:49

Αυτό συμφέρει μόνο τις μικρές ομάδες.. και τι χρειαζονται η μικρες ομαδες Τροπαια εε..? αφού κάποια από αυτή δεν ξερών καν πως να χρησιμοποιήσουν την ενεργεια που έχων.. Διαφωνώ Τελείως με αυτή την ιδέα..

ναι θελουν τροπαιο ενεργειας ενω δεν τελειωνουν καν τη βασικη τους!



#17 geo2006

geo2006

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
Φήμη: 51

Δημοσιεύτηκε 09 Σεπτέμβριος 2014 - 19:40:50

Ας πω και γω την αποψη μου πρι 5ου τροπαιο....

Λοιπον οποιες ομαδες ανοιγουν το 5ο τροπαιο να εχουν σαν μπομους 20-25% αυξηση στα μαζεμενα κερματα 

ετσι δυναμωνεις περισσοτερο σε σχεση με τις ομαδες που εχουν μονο τα 4α τροπαια...

σε βαθος χρονου η διαφορα θα ειναι εμφανες!!!

 

ακουω γνωμες....


  • Αυτό αρέσει στον/η rogaas, kristin1, RickRub και σε άλλον ένα

#18 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 11 Σεπτέμβριος 2014 - 14:18:42

Καταρχάς σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και αντιπροτάσεις σας. Θέλω όμως να πω ότι η λύση με τα κέρματα δεν με ικανοποιεί για τον εξής λόγο. Εμένα μου στοιχίζει κάθε μονάδα χαρακτηριστικού αρκετά περισσότερα κέρματα από 250000. Οπότε κάποια στιγμή θα μου φτάσει η αγορά τόσο ψηλά που θα αγοράζω όλες και όλες 2 μονάδες την μέρα. Έτσι εγώ πιστεύω οτι οι παίχτες μιας ομάδας με 5 τρόπαια δεν αποκτούν πλεονέκτημα έναντι των παιχτών που είναι σε ομάδες με 4 τρόπαια. Ή καλύτερα το πλεονέκτημα του 20-25% σε κέρματα είναι προσωρινό. Επιμένω σαν μόνη λύση από όλες τις απόψεις που ακούστηκαν να είναι να ξεκλειδώνει το 5ο τρόπαιο πχ στα 27 άτομα ανά ομάδα. Έτσι δημιουργούνται περισσότερες ομάδες και αυτό οδηγεί στον καλύτερο καταμερισμό των τροπαίων. Φαντάζομαι είναι πολύ δύσκολο εως απίθανο να πραγματοποιηθεί μια τέτοια αλλάγη. Απλά ας γίνει κάτι για να μοιράζονται καλύτερα τα τρόπαια και να εποφελούνται περισσότεροι παίχτες από αυτά


  • Αυτό αρέσει στον/η VAGGOSDOV

#19 fatdevil

fatdevil

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 89 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGR3
  • Ομάδα:AEK
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:fatdevil
Φήμη: 190

Δημοσιεύτηκε 19 Σεπτέμβριος 2014 - 07:07:41

Εγώ φίλε συναγωνιστή τομαζο θυμάμαι μια ομάδα στον gr3 εν ονόματι nights watch να έχει στην κατοχή της πέντε τρόπαια προπόνησης επί πολλούς μήνες χωρίς καμία ομάδα να μπορεί να τους νικήσει ακόμη και με τρόπαιο λιγότερο.
Έχω την αίσθηση πως όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια...για να διασκεδάζουμε τις εντυπώσεις.
Κατά τα άλλα...τόμπολα.


Καλή συνέχεια εύχομαι στο παιχνίδι που περήφανα έχετε επιλέξει να παίζετε.
  • Αυτό αρέσει σε nilllo, strataras και Flyman

Spoiler

#20 nilllo

nilllo

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 55 μηνύματα
  • Ομάδα:Louin Academy
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:nilllo
Φήμη: 41

Δημοσιεύτηκε 19 Σεπτέμβριος 2014 - 12:36:45

5 τροπαια προπονησης πρεπει να ειναι ο παραδεισος στο hero το zero


  • Αυτό αρέσει σε rogaas και sosimple2cu




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες