Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Απορία για τους moderator

mod

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
19 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 19 Μάιος 2016 - 22:17:24

Όταν ένας απλό μέλος του forum γίνεται moderator, του απαγορεύεται πλέον να παίρνει θέση και να έχει άποψη σε συζητήσεις και διαφωνίες μεταξύ άλλων μελών; 

 

Έχω παρατηρήσει πως η συπεριφορά τους αλλάζει άμεσα και γίνεται μηχανιστική (σαν ρομποτάκια). Είναι τυχαίο ή τηρούν κάποιον κανόνα που τους επιβάλλεται;

 

Παρ΄όλα αυτά έχω προσέξει πως συμμετέχουν άφοβα σε παιχνίδια τύπου "μετρήστε μέχρι το 100". Τους επιτρέπεται αυτό για να σπάνε την μονοτονία και την ρουτίνα ή είναι η εξαίρεση του κανόνα που τους έχει επιβληθεί.

 

Ενημερωτικά ρωτάω, γιατι σκέφτομαι να κάνω αίτηση και θέλω να είμαι προετοιμασμένος.


  • Αυτό αρέσει στον/η kellipop, atre151, Marios24GR και σε 11 άλλους

#2 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 19 Μάιος 2016 - 22:21:25

Ενημερωτικά ρωτάω, γιατι σκέφτομαι να κάνω αίτηση και θέλω να είμαι προετοιμασμένος.

 

Ω ΝΑΙ!!!!

Να σε δω συντονιστή και τί στον κόσμο!

Ζω για τη στιγμή. (grin)


  • Αυτό αρέσει στον/η kellipop, hero333, giann657 και σε άλλον ένα

#3 Davinci

Davinci

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 330 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπόρρητη.
  • Ομάδα:illuminati
  • Κόσμος:GR2
Φήμη: 972

Δημοσιεύτηκε 19 Μάιος 2016 - 22:21:34

Χαίρετε,

αυτά είναι απόρρητα και δεν μας επιτρέπεται να δώσουμε τέτοιου είδους πληροφορίες.Είναι πληροφορίες που θα τις μάθετε όταν και αν γίνει δεκτή η αίτησή σας.Εαν θεωρήτε τους Moderators "ρομποτάκια" τότε δεν υπάρχει λόγος και να κάνετε αίτηση σε τέτοιου είδους ομάδα,ρομπότ.

 

Καλή συνέχεια και καλή διασκέδαση στο παιχνίδι.


  • Αυτό αρέσει στον/η Rival, odi, kellipop και σε 8 άλλους

* Silence is the most powerful scream *

Αυτό που σε κάνει να ξεχωρίζεις είναι η προσωπικότητά σου.Καλλιέργησέ την.

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#4 Exhero

Exhero

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 138 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 447

Δημοσιεύτηκε 19 Μάιος 2016 - 22:42:36

Θα συμφωνησω με την αποψη του supergoofy

 

Ειναι λογικο να υπαρχει ενας επισημος τονος στις απαντησεις σας , αλλα για καποιο λογο ολες οι απαντησεις που δινετε εχουν ακριβως την ιδια φορμα ... και σε συνδιασμο με την απουσια στη συμμετοχη ζητησεων γενικης φυσεως πανω στο παιχνιδι , ενισχυει την εικονα '' ρομποτ '' που σχηματιζουν τα μελη για εσας .

 

Επισης , υπαρχει απιστευτη μυστικοτητα ... καταλαβαινουμε πως δεν θελετε να διαρρευσουν πληροφοριες σχετικα με θεματα του παχνιδιου αλλα εχω φτασει σε σημειο να πιστευω πως λειτουργειτε σα μασωνικη στοα - ιταλικη μαφια ( κλειστος κυκλος ατομων με εξουσια , που αν τυχον καποιος διαρρευσει πληροφοριες το καθαιρουν  :D  )


Επεξεργάστηκε από Exhero, 19 Μάιος 2016 - 22:48:33.

  • Αυτό αρέσει στον/η kellipop, DrSuperDuper, hero333 και σε 3 άλλους

#5 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 19 Μάιος 2016 - 22:55:47

Εγώ θα επιχειρήσω να βάλω μια άλλη οπτική στο ζήτημα, με αφορμή την (ομολογουμένως πολύ καλή) ενημέρωση που έκανε πρόσφατα η odi στο FAQ του παιχνιδιού.

 

Προφανώς οι συντονιστές γνωρίζουν τις λεπτομέρειες του παιχνιδιού καλύτερα από τον καθένα. Είναι κρίμα να μην γράφουν ελεύθερα στο forum συμβουλές και οδηγίες. Συνήθως αν κάποιος χρήστης γράψει συγκεκριμένα "θέλω απάντηση από συντονιστή" μπαίνουν και απαντάνε. Αλλά θα ήταν ωραίο να υπήρχε και πρωτοβουλία εκ μέρους τους να εξηγούν τις λεπτομέρειες του παιχνιδιού στην κοινότητα.


  • Αυτό αρέσει σε SuperGoofy και Dreamer

#6 Davinci

Davinci

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 330 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπόρρητη.
  • Ομάδα:illuminati
  • Κόσμος:GR2
Φήμη: 972

Δημοσιεύτηκε 19 Μάιος 2016 - 23:10:37

Εγώ θα επιχειρήσω να βάλω μια άλλη οπτική στο ζήτημα, με αφορμή την (ομολογουμένως πολύ καλή) ενημέρωση που έκανε πρόσφατα η odi στο FAQ του παιχνιδιού.

 

Προφανώς οι συντονιστές γνωρίζουν τις λεπτομέρειες του παιχνιδιού καλύτερα από τον καθένα. Είναι κρίμα να μην γράφουν ελεύθερα στο forum συμβουλές και οδηγίες. Συνήθως αν κάποιος χρήστης γράψει συγκεκριμένα "θέλω απάντηση από συντονιστή" μπαίνουν και απαντάνε. Αλλά θα ήταν ωραίο να υπήρχε και πρωτοβουλία εκ μέρους τους να εξηγούν τις λεπτομέρειες του παιχνιδιού στην κοινότητα.

Καλησπέρα σας.Όμορφος ο συλλογισμός σας μα σίγουρα λανθασμένος.Συνιστούμε να σταματήσετε να δημιουργήτε λανθασμένες εντυπώσεις για την ομάδα της διαχείρησης.Γνωρίζουμε λεπτομέρειες όσον αφορά το φόρουμ ή το παιχνίδι και τις μοιραζόμαστε είτε σε απαντήσεις θεμάτων είτε στο FAQ.Όλα είναι προς βελτίωση του παιχνιδιού και στον τρόπο που παίζουν οι παίκτες.Προσπαθούμε για το καλύτερο και  αρνούμαστε να γίνουμε έρμαια κάποιων επιτήδειων που προσπαθούν να μας λασπολογήσουν.Που προσπαθούμε;Φαίνεται έμπρακτα από το έργο μας και τι προσπαθούμε να κάνουμε.

 

Ως προς αυτό που είπατε με τις πρωτοβουλίες να απαντάμε σε θέματα που αφορούν το παιχνίδι.Δεν είναι μέσα στις αρμοδιότητες του συντονιστή να απαντάει ή να συμβουλεύει αλλά να επιλύνει θέματα ή τυχόν προβλήματα που προκύπτουν συν του να κρατάει το φόρουμ καθαρό.Οπότε σας διαβεβαιώ πως κάθε συμβουλευτική απάντηση που έχετε πάρει είτε λέγεται πως να ρίξετε τα 100 μύρια είτε πως λειτουργεί το σφυρί κ.α. θέματα τα οποία απαντήθηκαν ,είναι από προσωπική μας πρωτοβουλία και εκτός αρμοδιοτήτων μας.

 

Επίσης όμορφος συλλογισμός για τις πρωτοβουλίες.Να σας ανακοινώσουμε λοιπόν μια,με κάθε επιφύλαξη:

Έρχονται αλλαγές στο φόρουμ και ενημέρωση FAQ ,επειδή γνωρίζουμε το παιχνίδι και τις λεπτομέριές του και τις μοιραζόμαστε.

 

και τέλος,θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η απάντηση σε αυτό το θέμα είναι καθαρά προσωπική πρωτοβουλία μιας και δεν είμαστε υποχρεωμένοι να σας εξηγούμε το πως λειτουργεί η συντονιστική ομάδα.Δεν το βλέπουμε ως κλέφτες και αστυνόμοι όπως μερικοί εδώ,θέλουμε να βοηθήσουμε και το κάνουμε για διευκόλυνση των χρηστών ή παικτών (forum-παιχνίδι) .

 

Καλή συνέχεια σας εύχομαι και καλό βράδυ.


  • Αυτό αρέσει στον/η Rival, odi, Amartoli και σε 6 άλλους

* Silence is the most powerful scream *

Αυτό που σε κάνει να ξεχωρίζεις είναι η προσωπικότητά σου.Καλλιέργησέ την.

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#7 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 19 Μάιος 2016 - 23:53:46

Συνιστούμε να σταματήσετε να δημιουργήτε λανθασμένες εντυπώσεις για την ομάδα της διαχείρησης

 

Δεν νομίζω πως υπάρχει διάθεση δημιουργίας εντυπώσεων. Καταθέτουμε την απορία και την άποψη μας, μέσα στην οποία προφανώς υποβόσκει η σχετική κριτική, πάντα υπο τον φόβο της τιμωρίας μας καθώς γνωρίζουμε πως αυτό είναι παραβίαση του κανονισμου συμμετοχής στο forum. H κριτική απέναντι στην ιδιότητα σας (και όχι στο πρόσωπο σας) δεν ξέρω κατά πόσο είναι επιλήψιμη αλλά αν δεν κάνω λάθος έχουν αφαιρεθεί στο παρελθόν νήματα και απόψεις χρηστών γι΄αυτόν τον λόγο, ίσως πιθανόν γιατι δεν εκφράστηκαν με εύσχημο τρόπο (όχι άδικα λοιπόν) αλλά κακώς αν αυτό έγινε εις βάρος της βελτίωσης του forum και του συντονισμού του. Ελπίζω πως μπορείτε να λαμβάνετε υπ΄όψιν σας την ουσία του διαλόγου και όχι το ύφος του.

 

Χαίρομαι τουλάχιστον που είστε περισσότερο ανοιχτοι και υπομονετικοί στην έστω και έμμεση βολή προς το ύφος που χρησιμοποιείτε κατα την διαδικασία της αντιπαράθεσης των απόψεων μας. Θα μπορούσατε και να έχετε αφαιρέσει άμεσα αυτό το νήμα, κι όμως τολμήσατε να απαντήσετε, αυτό τουλάχιστον το καταλογίζω υπερ σας.

 

Το ύφος σας όμως θα μπορούσε να είναι περισσότερο ανθρώπινο και φιλικό. Όσο για την μυστικότητα και το απόρρητο που εμπεριέχει η ιδιότητα σας, προσωπικά δεν βρίσκω κανέναν λόγο να υφίστανται αυτά. Θα μπορούσατε να έχετε ένα ανοιχτά αναρτημένο κείμενο που να ενημερώνει πάσα ενδιαφερόμενο ποιοι είναι οι όροι και οι προϋποθέσεις που πρέπει να τηρεί ένας διαχειριστής της κοινότητας και τι προνόμια απολαμβάνει αυτός μέσα απο αυτήν την διασικασία. Έτσι νομίζω πως δεν θα υπήρχε καμία παρεξήγηση.


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper, hero333, giann657 και σε 3 άλλους

#8 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 19 Μάιος 2016 - 23:55:36

Συνιστούμε να σταματήσετε να δημιουργήτε λανθασμένες εντυπώσεις για την ομάδα της διαχείρησης.

 

Βρήκα αυτό γραμμένο κάτω από την απάντησή μου. Μάλλον θα παράπεσε, γιατί σίγουρα δε με αφορά.

 

 

...  αρνούμαστε να γίνουμε έρμαια κάποιον επιτήδειων που προσπαθούν να μας λασπολογήσουν.

 

Μην τους δίνετε σημασία. Κακοήθεις υπάρχουν παντού. Κάντε τη δουλειά σας κι αφήστε τους να λένε.

 

 

Δεν είναι μέσα στις αρμοδιότητες του συντονιστή να απαντάει ή να συμβουλεύει αλλά να επιλύνει θέματα ή τυχόν προβλήματα που προκύπτουν συν του να κρατάει το φόρουμ καθαρό.

 

 

Αυτό δεν το ήξερα. Ε τότε δυο φορές μπράβο για όσες φορές έχετε απαντήσει σε θέματα, αφού είναι εκτός των αρμοδιοτήτων σας.

 

Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι όσες φορές οι συντονιστές έχουν επιχειρήσει να κάνουν κάτι δημιουργικό εκτός των αρμοδιοτήτων τους, έχει βγει καλό. (Η τουλάχιστον εμένα μου αρέσει.) Για παραδειγμα αυτό: http://forum.gr.hero...είναι κατά τη γνώμη μου πάρα πολύ ωραίο. Ένα παρόμοιο θέμα που θα είχε tips/hints/συμβουλές από συντονιστές θα γινόταν αποδεκτό με μεγάλη ευχαρίστηση από την κοινότητα.


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Rival, odi και σε 5 άλλους

#9 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 03:35:11

Όταν ένας απλό μέλος του forum γίνεται moderator, του απαγορεύεται πλέον να παίρνει θέση και να έχει άποψη σε συζητήσεις και διαφωνίες μεταξύ άλλων μελών; 

 

Έχω παρατηρήσει πως η συπεριφορά τους αλλάζει άμεσα και γίνεται μηχανιστική (σαν ρομποτάκια). Είναι τυχαίο ή τηρούν κάποιον κανόνα που τους επιβάλλεται;

 

Παρ΄όλα αυτά έχω προσέξει πως συμμετέχουν άφοβα σε παιχνίδια τύπου "μετρήστε μέχρι το 100". Τους επιτρέπεται αυτό για να σπάνε την μονοτονία και την ρουτίνα ή είναι η εξαίρεση του κανόνα που τους έχει επιβληθεί.

 

Ενημερωτικά ρωτάω, γιατι σκέφτομαι να κάνω αίτηση και θέλω να είμαι προετοιμασμένος.

Δεν ισχύει αυτό .Η συμπεριφορά δεν αλλάζει απλός απαντάνε μόνο ότι δεν εχει απαντηθεί απο το κοινό ή όταν έχει δωθεί λανθασμένη απάντηση .Η δουλεία των συντονιτών ειναι να προσέχουν το περιεχόμενο και να απαντάνε στις ερωτήσεις που δεν απαντήθηκαν ,δεν ειναι υποχρεωμενοι να απαντανε σε ολα τα θεμα.Αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΜΠΟΤ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ όπως κι εγώ κι εσυ.Καλή συνέχεια... ;) :)

 

Με εκτίμηση,

thms12


Επεξεργάστηκε από thms12, 20 Μάιος 2016 - 03:35:26.

  • Αυτό αρέσει στον/η Marios24GR

beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#10 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 06:45:21

Πάντως είναι εύλογη η απορία του supergoofy,

Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω συντονιστής, όχι τζάμπα τουλάχιστον, οπότε χαίρομαι που υπάρχουν άτομα που έχουν την όρεξη να το κάνουν.

Αλλά σε περίπτωση που ενδιαφερόμουν προφανώς θα έπρεπε να αποποιηθώ τον ρόλο του να σχολιάζω και να κρίνω το παιχνίδι, τους συντονιστές, το φόρουμ και οτιδήποτε  άλλο θέλω .(που θέλω να πιστεύω ότι ότι κριτική κάνω είναι καλοπροαίρετη), Νομίζω είναι λογικό.

Από κει και πέρα όμως πρέπει να κατανοήσουν και οι συντονιστές ότι πολλές από τις απαντήσεις τους είναι τελείως μηχανιστικές χωρίς να απαντούν επί της ουσίας, γίνεται βάσει κανόνων ή όχι δεν το ξέρω, Απλώς είναι και αυτό λογικό να κριτικάρεται από εμάς τους υπολοίπους όταν ψάχνουμε απαντήσεις χωρίς να σημαίνει ότι το κάνουμε για να διαβάλλουμε τους συντονιστές.


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper, hero333, SuperGoofy και σε άλλον ένα

#11 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 08:38:24

Πάντως είναι εύλογη η απορία του supergoofy,

Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω συντονιστής, όχι τζάμπα τουλάχιστον, οπότε χαίρομαι που υπάρχουν άτομα που έχουν την όρεξη να το κάνουν.

Αλλά σε περίπτωση που ενδιαφερόμουν προφανώς θα έπρεπε να αποποιηθώ τον ρόλο του να σχολιάζω και να κρίνω το παιχνίδι, τους συντονιστές, το φόρουμ και οτιδήποτε  άλλο θέλω .(που θέλω να πιστεύω ότι ότι κριτική κάνω είναι καλοπροαίρετη), Νομίζω είναι λογικό.

Από κει και πέρα όμως πρέπει να κατανοήσουν και οι συντονιστές ότι πολλές από τις απαντήσεις τους είναι τελείως μηχανιστικές χωρίς να απαντούν επί της ουσίας, γίνεται βάσει κανόνων ή όχι δεν το ξέρω, Απλώς είναι και αυτό λογικό να κριτικάρεται από εμάς τους υπολοίπους όταν ψάχνουμε απαντήσεις χωρίς να σημαίνει ότι το κάνουμε για να διαβάλλουμε τους συντονιστές.

σωστά τα λες αλλα ειναι υποχρεωμενοι να ακουλουθούν και αυτή κανόνες- όλους ειδικούς όμως .Δεν θελουν να δινουν μηχανικες απαντησεις αλλα ειναι οι κανόνες.Δουλεύω πάνω στα φόρουμς 3 χρόνια και σε ξέρω αλλα ο ρόλος του περισσότερο ειναι να λύνουν ερωτησεις και προβλήματα ,να δίνουν επίσημες ανακοινώσεις και να εποπτεύουν το φόρουμ .Οι δουλεία των συντονιστών είναι δωρεάν γιατί είναι χρήστες απλοί με κάποιες γνώσεις στο παιχνίδι.  :)

 

Με εκτίμηση,

thms12


Επεξεργάστηκε από thms12, 20 Μάιος 2016 - 08:38:38.

beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#12 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 09:56:40

σωστά τα λες αλλα ειναι υποχρεωμενοι να ακουλουθούν και αυτή κανόνες- όλους ειδικούς όμως .Δεν θελουν να δινουν μηχανικες απαντησεις αλλα ειναι οι κανόνες.Δουλεύω πάνω στα φόρουμς 3 χρόνια και σε ξέρω αλλα ο ρόλος του περισσότερο ειναι να λύνουν ερωτησεις και προβλήματα ,να δίνουν επίσημες ανακοινώσεις και να εποπτεύουν το φόρουμ .Οι δουλεία των συντονιστών είναι δωρεάν γιατί είναι χρήστες απλοί με κάποιες γνώσεις στο παιχνίδι.  :)

 

Με εκτίμηση,

thms12

 

Ποιους κανόνες όμως; Εγώ και ο καθένας που ενδιαφέρεται να γίνει συντονιστής πρέπει πρώτα να γίνει και μετά θα μάθει ποιοι είναι αυτοι οι κανόνες;! Γιατί αυτή η μυστικότητα και το απόρρητο, τι εξυπηρετεί; Προσωπικά, όσο υπάρχει αυτή η μυστικότητα, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου και δεν πρόκειται να συμφωνήσω ποτέ στο να κάνω κάτι για το οποίο δεν γνωρίζω τους κανόνες του, τους όρους και τις προϋποθέσεις που πρέπει να τηρώ και με τι θα αποζημιωθώ για τον χρόνο και την φαιά ουσία που θα διαθέσω.

 

Και δεν νομίζω πως η δουλειά τους είναι "δωρεάν". Για την φουκαριάρα την μανούλα τους; "χα!" που λέει και μια συμπαίκτρια στην ομάδα μου. Σίγουρα υπάρχουν κάποια κίνητρα και κανείς δεν ξέρει ποιά είναι αυτά πριν αναλάβει τον εν λόγω ρόλο. Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι αυτό το απόρρητο και η μυστικότητα. Ας μου εξηγήσει τουλάχιστον κάποιος, ποιός είναι ο λόγος της ύπαρξης του και ας μην μου πει τις λεπτομέρειες των εσωτερικών τους κανόνων.


  • Αυτό αρέσει σε dina και SUPERMANTOLINOMAN

#13 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 09:57:37

Χμμ..

Αν γίνει ο Άρης συντονιστής , θα έχει την δυνατότητα να απαντήσει σε απορίες των παικτών σχετικά με την επανάσταση; Θα 'έχει την δυνατότητα να ενημερώνει πράγματα τα οποία θα αλλάξουν και ΑΝ αλλάξουν στην επανάσταση;

 

Όχι όχι... δε θέλω να χάσω το φοβερό χιούμορ του αλλά και τον όμορφο διάλογό του!  :(  :


  • Αυτό αρέσει στον/η SuperGoofy

#14 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 10:03:13

Ποιους κανόνες όμως; Εγώ και ο καθένας που ενδιαφέρεται να γίνει συντονιστής πρέπει πρώτα να γίνει και μετά θα μάθει ποιοι είναι αυτοι οι κανόνες;! Γιατί αυτή η μυστικότητα και το απόρρητο, τι εξυπηρετεί; Προσωπικά, όσο υπάρχει αυτή η μυστικότητα, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου και δεν πρόκειται να συμφωνήσω ποτέ στο να κάνω κάτι για το οποίο δεν γνωρίζω τους κανόνες του, τους όρους και τις προϋποθέσεις που πρέπει να τηρώ και με τι θα αποζημιωθώ για τον χρόνο και την φαιά ουσία που θα διαθέσω.

 

Και δεν νομίζω πως η δουλειά τους είναι "δωρεάν". Για την φουκαριάρα την μανούλα τους; "χα!" που λέει και μια συμπαίκτρια στην ομάδα μου. Σίγουρα υπάρχουν κάποια κίνητρα και κανείς δεν ξέρει ποιά είναι αυτά πριν αναλάβει τον εν λόγω ρόλο. Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι αυτό το απόρρητο και η μυστικότητα. Ας μου εξηγήσει τουλάχιστον κάποιος, ποιός είναι ο λόγος της ύπαρξης του και ας μην μου πει τις λεπτομέρειες των εσωτερικών τους κανόνων.

Αν κάνεις αίτηση αν την διαλέξουν θα σε καλέσουν σε συνέντευξη και εκεί θα συζητήσετε τέτοια θέματα  για κανόνες,θα σου κάνουν ερωτήσεις κ.λ.π μέχρι τότε εμείς σαν απλοί παίχτες /χρήστες δε μπορούμε να ξέρουμε κανόνες για την ομάδα συντονιστών.Η μυστικότητα δεν εξυπηρετεί αλλά είναι κατευθύνουσα γραμμή η εταιρία που δεν τους αφήνουν να πούν τους κανόνες.Η δουλεία του ειναι καθαρά εθελοντική .


beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#15 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 10:07:44

Όταν επισκέπτομαι ένα κατάστημα και βλέπω τα προϊόντα στα ράφια του, θέλω να ξέρω τι τιμή έχουν και πάνω στην συσκευασία τους να αναγράφονται τα ποιοτικά τους χαρακτηριστικά. Ότι πάρω θα το πληρώσω. Αν γνωρίζω πως θα πάρω κάτι και θα μάθω τι είναι αφού το αγοράσω και το καταναλώσω τότε δεν μπαίνω καν μέσα. Έτσι λοιπόν θα κάνω και εδώ. Θα προσπεράσω. Ας πλησιάσουν αυτοι που είναι διαθέσιμοι να αναλάβουν το ρίσκο.

 

Λέγεται "διαφάνεια", κι εδώ τουλάχιστον δεν βλέπω να υπάρχει.


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 20 Μάιος 2016 - 10:09:43.


#16 Spiro1

Spiro1

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 820 μηνύματα
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:Spiro1
Φήμη: 2.123

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 10:40:13

Καλησπέρα,

 

Από τη στιγμή που κάποιος αναλάβει μια θέση η οποία έχει σκοπό τη διαφύλαξη της σωστής λειτουργίας ενός φόρουμ οφείλει να είναι όσο πιο αντικειμενικός μπορεί. Δεν υποβαλλόμαστε σε κάποια διαδικασία ρομποτοποίησης (έχει καταργηθεί από παλιά αυτή η διαδικασία καθώς ήταν χρονοβόρα), αλλά προσπαθούμε να μένουμε ουδέτεροι σε ένα θέμα, και ίσως για αυτό να πιστεύετε ότι απαντάμε μηχανικά. Φυσικά, ο κάθε συντονιστής έχει το δικαίωμα να διατηρεί την προσωπικότητά του, εφόσον αυτή δεν αντιτίθεται στην ουδετερότητα που πρέπει να διατηρήσουμε.

 

Για τον παραπάνω λόγο, όπως ίσως να έχετε παρατηρήσει, υπάρχουν λιγοστές απαντήσεις σε πιθανές ιδέες σας ή όταν κάποιος ζητάει συμβουλές. Αν λαμβάναμε θέση, κάποιος, ακόμα και ανάμεσά μας, θα μπορούσε να έχει διαφορετική άποψη πάνω σε ένα θέμα, κάτι που πιθανώς θα προκαλούσε διχασμό. Αυτό ακριβώς επιθυμούμε να αποφύγουμε.

 

Οι "κανόνες", πάνω στους οποίους βασιζόμαστε, είναι απολύτως λογικοί. Δυστυχώς, δεν είμαστε σε θέση να σας αποκαλύψουμε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτούς. Αν θέλετε να μάθετε περισσότερα, μπορείτε να κάνετε αίτηση, και εφόσον επιλεχθείτε θα σας λυθούν οι απορίες σας. Αν και, όπως ήδη ανέφερα, κανένας κανονισμός σχετικά είτε με τη συμπεριφορά μας, είτε με τις ενέργειες μας δεν είναι παράλογος. Αντιθέτως, όλοι τους έχουν ως σκοπό τη σωστή λειτουργία τόσο του φόρουμ, όσο και της ίδιας της ομάδας.


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, dina, Amartoli και σε 5 άλλους

#17 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 11:20:43

Όταν ένας απλό μέλος του forum γίνεται moderator, του απαγορεύεται πλέον να παίρνει θέση και να έχει άποψη σε συζητήσεις και διαφωνίες μεταξύ άλλων μελών; 

 

Έχω παρατηρήσει πως η συπεριφορά τους αλλάζει άμεσα και γίνεται μηχανιστική (σαν ρομποτάκια). Είναι τυχαίο ή τηρούν κάποιον κανόνα που τους επιβάλλεται;

 

Παρ΄όλα αυτά έχω προσέξει πως συμμετέχουν άφοβα σε παιχνίδια τύπου "μετρήστε μέχρι το 100". Τους επιτρέπεται αυτό για να σπάνε την μονοτονία και την ρουτίνα ή είναι η εξαίρεση του κανόνα που τους έχει επιβληθεί.

 

Ενημερωτικά ρωτάω, γιατι σκέφτομαι να κάνω αίτηση και θέλω να είμαι προετοιμασμένος.

Διάβασες τη σκέψη μου.Ήθελα να γράψω παρόμοιο θέμα!Πράγματι η συμπεριφορά μελών αλλάζει ριζικά όταν γίνονται moderators.


  • Αυτό αρέσει στον/η SuperGoofy

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#18 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 12:02:45

Οι "κανόνες", πάνω στους οποίους βασιζόμαστε, είναι απολύτως λογικοί. Δυστυχώς, δεν είμαστε σε θέση να σας αποκαλύψουμε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτούς.

 

Αυτή είναι εκ των πραγμάτων η προσωπική σου εκτίμιση. Εγώ που δεν τους γνωρίζω καν οφείλω να διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. 



#19 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 12:05:52

Αυτή είναι εκ των πραγμάτων η προσωπική σου εκτίμιση. Εγώ που δεν τους γνωρίζω καν οφείλω να διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. 

φίλε σου απαντησε με την γνώμη του.Αν θες ή δε θες να γινεις Modoretοr ειναι δικός σου λογαριασμός οι κονές θα σου μοιραστούν στην συνέντεξη αν δεν θες δεν δεχεσαι και κλεινει η συνέντευξη πολύ απλό αλλα μου φαινετε οτι δεν θες


beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#20 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2016 - 12:21:19

Προφανώς. Πιθανόν να ήθελα αν είχα περισσότερη ενημέρωση.

 

Τυγχάνει να διατηρώ εστιατόριο. Όταν ένας πελάτης μπαίνει στο κατάστημα μου και με ρωτάει "Τι έχουν μέσα οι χυλοπίτες ογκραντέν και πόσο κοστίζουν;" τον ενημερώνω και του λέω τα συστατικά τους και την τιμή την οποία είμαι υποχρεωμένος να έχω και στον κατάλογο, δεν του λέω "πλήρωσε το, φάτο κι αν δεν σου αρέσει φτύστο". 

 

Και όταν κάποτε εγώ μπήκα σε εστιατόριο και ρώτησα και μου είπαν "η συνταγή είναι μυστική", αποχώρησα ευγενικά χαμογελώντας. Δεν μου αρέσουν τα μυστικά, είναι συνήθως δύσπεπτα :D

 

Η απορία μου πάντως επιλύθηκε. Παρακαλώ το θέμα να κλειδώσει. Οποιοσδήποτε θέλει να προσθέσει κάτι σε αυτό μπορεί να μου απευθυνθεί προσωπικά (μυστικά)


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 20 Μάιος 2016 - 12:46:42.

  • Αυτό αρέσει σε achilleas33, dina και Exhero





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: mod

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες