Jump to content


Photo

Απορίες !(πάλι)


  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1 GreekGeek

GreekGeek

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 553 posts
  • ΤοποθεσίαΣτον κόσμο των δεινοσαύρων
  • Ομάδα:U.R.A
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:NitroBasketballAssassin(NBA)
Φήμη: 476

Posted 10 July 2016 - 09:56:53

Λοιπόν παιδιά συγγνώμη και πάλι αλλά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα.

 

1.Γενικώς στα event, αργώ πολύ να τα τελειώσω, και όμως από τη στιγμή που αρχίζει είμαι στην τσίτα.Τι μου προτίνετε να κάνω?

 

2.Είδα αρκετούς παίκτες οι οποίοι έχουν εξωφρενικές περιγραφές.Με την έννοια ότι χρησιμοποιούν χυδαίες λέξεις σε αυτές.Τι μπορώ να τους κάνω?Μάλιστα οι περισσότεροι έχουν  και υβριστικά ονόματα.Δεν θέλω να τους αναφέρω γιατί δεν θα αλλάξει κάτι.Αλλά και πάλι με ενοχλεί να τους αφήσω να ''κυκλοφορούν''έτσι.Τι μπορώ να κάνω?(Το ίδιο ισχύει και για κάποιες ομάδες)

 

3.Πολλοί όπως ξέρουμε έχουν υπερβολικά μικρό επίπεδο(σε αυτό θέλω τη γνώμη σας)και παλεύουν με κάθε τρόπο να γίνουν καλοί.Αυτό μου φαίνεται καλό.Αλλά αρκετοί το κάνουν για να ανεβάσουν γρήγορα λέβελ και να κατακτήσουν γρήγορα τους τοπ 10 στην λίστα.Τι λέτε για αυτούς και (ακόμη πιο γενικό)πιστεύετε πως το παιχνίδι είναι μόνο για να σκέφτεσε την κορυφή?

 

Όποιος έχει διάθεση για παιχνίδι και απαντήσεις ας μου γράψει κάτω! ;)



#2 irresestible

irresestible

    Ονειροπόλος

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 posts
  • Ομάδα:WorldParty
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:Huahwi
Φήμη: 59

Posted 10 July 2016 - 10:15:07

Στο δεύτερο μπορείς να κάνεις δύο πράγματα οι να τους αφήσεις στην μύρα τους οι να τους αναφέρεις στην υποστίριξη..



#3 Lukos

Lukos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 518 posts
  • Κόσμος:GR12



Φήμη: 492

Posted 10 July 2016 - 10:17:05

Στο δεύτερο δεν μπορείς να κάτι.Απλός μην τους βλέπεις!Εκτός αν είναι μέλη στην ομάδα που είσαι θα πρέπει να τους το πεις ευγενικά να αλλάξουν περιγραφή.



#4 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2,524 posts
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4,991

Posted 10 July 2016 - 10:31:10

Λοιπόν παιδιά συγγνώμη και πάλι αλλά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα.

 

1.Γενικώς στα event, αργώ πολύ να τα τελειώσω, και όμως από τη στιγμή που αρχίζει είμαι στην τσίτα.Τι μου προτίνετε να κάνω?

 

2.Είδα αρκετούς παίκτες οι οποίοι έχουν εξωφρενικές περιγραφές.Με την έννοια ότι χρησιμοποιούν χυδαίες λέξεις σε αυτές.Τι μπορώ να τους κάνω?Μάλιστα οι περισσότεροι έχουν  και υβριστικά ονόματα.Δεν θέλω να τους αναφέρω γιατί δεν θα αλλάξει κάτι.Αλλά και πάλι με ενοχλεί να τους αφήσω να ''κυκλοφορούν''έτσι.Τι μπορώ να κάνω?(Το ίδιο ισχύει και για κάποιες ομάδες)

 

3.Πολλοί όπως ξέρουμε έχουν υπερβολικά μικρό επίπεδο(σε αυτό θέλω τη γνώμη σας)και παλεύουν με κάθε τρόπο να γίνουν καλοί.Αυτό μου φαίνεται καλό.Αλλά αρκετοί το κάνουν για να ανεβάσουν γρήγορα λέβελ και να κατακτήσουν γρήγορα τους τοπ 10 στην λίστα.Τι λέτε για αυτούς και (ακόμη πιο γενικό)πιστεύετε πως το παιχνίδι είναι μόνο για να σκέφτεσε την κορυφή?

 

Όποιος έχει διάθεση για παιχνίδι και απαντήσεις ας μου γράψει κάτω! ;)

Γεια σας! (smug)

1.Επιλέξτε τις αποστολές με την μπουνίτσα που είναι τυλιγμένη με κορδόνι(αυτόματα ανανεώνει την περιοχή που βρίσκεστε).

2.Άμεση αναφορά στην υποστήριξη για να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες επεξεργασίας των περιγραφών παικτών/ομάδων,ονομάτων κτλ.

Καλό σας μεσημέρι.


  • DrSuperDuper, Tzin, Hurricane and 1 other like this

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#5 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 681 posts
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3,172

Posted 10 July 2016 - 12:04:35

1.Γενικώς στα event, αργώ πολύ να τα τελειώσω, και όμως από τη στιγμή που αρχίζει είμαι στην τσίτα.Τι μου προτίνετε να κάνω?

 

Γιόγκα; (grin)

Δε χρειάζεται να είσαι στην τσίτα. Απλώς να το κάνεις ήρεμα και συστηματικά. Χρησιμοποίησε το Hero Air για να δεις πού ακριβώς είναι οι αποστολές του event κι όταν τελειώσουν από τις ζώνες τότε παίρνεις μια αποστολή με κορδονάκι για να ανανεωθούν παντού.

 

2.Είδα αρκετούς παίκτες οι οποίοι έχουν εξωφρενικές περιγραφές.Με την έννοια ότι χρησιμοποιούν χυδαίες λέξεις σε αυτές.Τι μπορώ να τους κάνω?Μάλιστα οι περισσότεροι έχουν  και υβριστικά ονόματα.Δεν θέλω να τους αναφέρω γιατί δεν θα αλλάξει κάτι.Αλλά και πάλι με ενοχλεί να τους αφήσω να ''κυκλοφορούν''έτσι.Τι μπορώ να κάνω?(Το ίδιο ισχύει και για κάποιες ομάδες)

 

Αν αισθάνεσαι άσχημα να τους καταγγείλεις, μην το κάνεις. Μπορείς να τους αγνοήσεις.

Εγώ συνήθως σπάω πλάκα μαζί τους στέλνοντάς τους "κατάλληλα" (grin) μηνύματα. (Αλλά αυτό δεν συνιστώ να το κάνουν όλοι.)

 

3.Πολλοί όπως ξέρουμε έχουν υπερβολικά μικρό επίπεδο(σε αυτό θέλω τη γνώμη σας)και παλεύουν με κάθε τρόπο να γίνουν καλοί.Αυτό μου φαίνεται καλό.Αλλά αρκετοί το κάνουν για να ανεβάσουν γρήγορα λέβελ και να κατακτήσουν γρήγορα τους τοπ 10 στην λίστα.Τι λέτε για αυτούς και (ακόμη πιο γενικό)πιστεύετε πως το παιχνίδι είναι μόνο για να σκέφτεσε την κορυφή?

 

Όχι, η κορυφή δεν είναι το πιο διασκεδαστικό πράγμα στο παιχνίδι. Μπορείς να βάλεις στόχους που εξαρτώνται μόνο από εσένα κι όχι από τους άλλους. Πχ. Να καταφέρεις επί μια εβδομάδα να εξαντλείς όλη την ενέργεια, ή να ξεκλειδώσεις όλες τις ειδικές αποστολές, κλπ. Έτσι έχεις την ικανοποίηση ότι καταφέρνεις και εξελίσσεσαι μέσα στο παιχνίδι χωρίς να "σπάζεσαι" από τον τρόπο που παίζουν οι υπόλοιποι. Ή μπορείς να βάλεις στόχο να μην έχεις διαγράψει μετά από 2-3 χρόνια.  Και τότε θα δεις ότι μάλλον θα είσαι μέσα στους 50 καλύτερους του server, γιατί ελάχιστοι πετυχαίνουν αυτόν τον στόχο. ;)


  • odi, hero333, giann657 and 3 others like this

#6 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 788 posts
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2,269

Posted 10 July 2016 - 15:12:09

Κατ΄αρχάς όσοι θέλουν να παίξουν για να πάνε κορυφή, δεν χρειάζεται να ταλαιπωρούνται.. μπορώ να σας πως ότι με τον καιρό αν έχεις πείσμα και κυρίως υπομονή, όλοι οι παίκτες κάποια μέρα θα φτάσουν κι εκεί χωρίς να παίζουν τόσο δυνατά...

Παίζω 3 χρόνια, ξεκίνησα στον gr4 μετά από 2 μήνες περίπου πριν ανοίξει ο σέρβερ, ενώ δεν έμπαινα σχεδόν καθόλου στην αρχή και μου πήρε μήνες ώστε να καταλάβω τί τρέχει εκεί μέσα, χωρίς να έχω πάει σε ομάδα με τρόπαια προπονήσεων, έχω φτάσει μέσα στους top100 όλου του σέρβερ και έχω κάνει πολλές σχέσεις φιλίας, που αυτό με ικανοποιεί ιδιαίτερα. 

Να παίζετε χαλαρά και να κοιτάτε πάντα πρώτα την ζωή σας, τα μαθήματά σας οι μικροί και οι μεγάλοι τις δουλειές σας και την οικογένειά σας και ύστερα το παιχνίδι. Όλοι θα πάρουμε αυτό που μας αξίζει αργά ή γρήγορα... απλά τα πάντα χρειάζονται επιμονή και υπομονή. Μην σας αγχώνει τίποτα! 

 

Πάντα ο στόχος σας στο παιχνίδι να είναι η διασκέδαση, γιατί είναι απλά ένα παιχνίδι, και πρέπει να το εκμεταλλευτούμε σαν παιχνίδι...


  • agapo to herozero and Dreamer like this

#7 FurSoDah

FurSoDah

    Θαυμαστής

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 117 posts
  • ΤοποθεσίαΑγρίνιο,Ελλάδα
  • Ομάδα:The Knick Academy
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:XxKillerBoyGrxX
Φήμη: 26

Posted 17 July 2016 - 15:35:02

Λοιπόν παιδιά συγγνώμη και πάλι αλλά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα.

 

1.Γενικώς στα event, αργώ πολύ να τα τελειώσω, και όμως από τη στιγμή που αρχίζει είμαι στην τσίτα.Τι μου προτίνετε να κάνω?

 

2.Είδα αρκετούς παίκτες οι οποίοι έχουν εξωφρενικές περιγραφές.Με την έννοια ότι χρησιμοποιούν χυδαίες λέξεις σε αυτές.Τι μπορώ να τους κάνω?Μάλιστα οι περισσότεροι έχουν  και υβριστικά ονόματα.Δεν θέλω να τους αναφέρω γιατί δεν θα αλλάξει κάτι.Αλλά και πάλι με ενοχλεί να τους αφήσω να ''κυκλοφορούν''έτσι.Τι μπορώ να κάνω?(Το ίδιο ισχύει και για κάποιες ομάδες)

 

3.Πολλοί όπως ξέρουμε έχουν υπερβολικά μικρό επίπεδο(σε αυτό θέλω τη γνώμη σας)και παλεύουν με κάθε τρόπο να γίνουν καλοί.Αυτό μου φαίνεται καλό.Αλλά αρκετοί το κάνουν για να ανεβάσουν γρήγορα λέβελ και να κατακτήσουν γρήγορα τους τοπ 10 στην λίστα.Τι λέτε για αυτούς και (ακόμη πιο γενικό)πιστεύετε πως το παιχνίδι είναι μόνο για να σκέφτεσε την κορυφή?

 

Όποιος έχει διάθεση για παιχνίδι και απαντήσεις ας μου γράψει κάτω! ;)

Κοιτα αν τους αναφερεις εσυ δεν κερδισεις τιποτα ενω αυτοι χανουν τον λογαριασμο τους που εκαναν κοπο να φτασουν τοσο ψηλα η και που εχουν βαλει λεφτα.Εσυ δεν θα κανεις ετσι αυτος που θα τους αναφερει χωρις να του εχουν κανει κατι δεν θα ειναι ο σωστος παιχτης.Αυτο λεω εγω 


Είπα να αρχίσω λογαριασμό σε έναν άλλον σέρβερ εκτός gr1 για να γνωρίσω πολλά καλα άτομα :) :D


#8 agapo to herozero

agapo to herozero

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 353 posts
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 355

Posted 17 July 2016 - 18:43:08

Κατά την γνώμη μου πρέπει να κάνεις αυτό που κάνω εγώ. Να μην δίνεις σημασία και να συνεχίζεις να παίζεις. Αυτό σταματάει εκεί μόνο όταν θα προσβάλουν εσένα μόνο. Εσύ τότε θα τους αναφέρεςι διότι λένε κάτι κακό για σένα. Προς το παρόν, μην ασχολήσαι! 


ΒΜ_JustIncredible 


#9 GreekGeek

GreekGeek

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 553 posts
  • ΤοποθεσίαΣτον κόσμο των δεινοσαύρων
  • Ομάδα:U.R.A
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:NitroBasketballAssassin(NBA)
Φήμη: 476

Posted 17 July 2016 - 19:24:49

Κατά την γνώμη μου πρέπει να κάνεις αυτό που κάνω εγώ. Να μην δίνεις σημασία και να συνεχίζεις να παίζεις. Αυτό σταματάει εκεί μόνο όταν θα προσβάλουν εσένα μόνο. Εσύ τότε θα τους αναφέρεςι διότι λένε κάτι κακό για σένα. Προς το παρόν, μην ασχολήσαι! 

 

Θα δούμε φίλε, αλλά όσο πάει και χειροτερεύει το θέμα.


Η ​ζωή ​είναι σαν ένας πίνακας.

 Για να βάλεις ​χ​ρ​ώ​μ​α, ​πρέπει να έχεις ανθρώπους στο πλάι σου να την μοιραστείς.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users